/Alternatief 'vervoer' naar school ënten •childerijen en keramiek •ij galerie de Steenlinde J Primeur op Open Dagen Luchtmacht Straalmotor voor F-16 in museum olberg siverhalen PAGINa~14 rstichting ederland Guus Ketzer 25 jaar in het onderwijs WOENSDAG 3 JULI 2002 Gevraagd mE BEZORGERS >ensdag 10 juli isl abrio ELBON: orting 'holberg 'verhalen' 2002 (14.30 uur) Zoetigheid en Verlangen' 1 KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Tijdelijke inkrimping van buslijn naar Soesterberg Bedrijfspand wordt kantoor Montgomeryweg tijdelijk dicht P. Creutzberg afwezig Eucharistieviering Cenakel op tv Bekeurd voor niet dragen gordel Beach-voIIeybal en voetbal toernooi in Soesterberg Ook internetten in dorpshuis Burgstede in Soesterberg GROENEyELD Expositie 'TIJD' in Groeneveld SPÜLLENHÜLP Op vrijdag 5 en zaterdag 6 juli op Gilze-Rijen stichting stelt zich ten in de ruimste zin van het e zorgen voor bevorde- 'oortdurende verbetering andeiing van nierziekten ;rbaarheid van patiënten isplantatiemogelijkheden yentie van nierziekten relateerde wetenschap- >nderzoek :eriële ondersteuning en enbehartiging van nier stichting besteedt op en betrouwbare wijze laar toevertrouwde n en heeft daarom het irmerk. soesterbergseUlcourant Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 leem nog niet opgelost, is nu te zorgen voor een ig van de planning van de aangezien dat de boven- oorzaak is van de onder- ing; het aanbod blijft ach- 1 stijgende vraag naar dia- idelingen. itichting blijft nodig; het erpatiënten stijgt en daar- >ehoefte aan dialysecapaci- arg. Om ons werk te kun- ?n doen is uw steun aan de ting onontbeerlijk. In de eek van september gaan vrijwilligers op stap in het n onze nationale collecte, itichting hoopt van harte 3 "ambassadeurs" ook dit op uw steun mogen reke- erstichting.nl i Soest voor de Op de ski 's Op stelten Jüij heeft in de afgelopen 25 [jaar als onderwijzer vast nooit leerder zolang gedaan over het Jideine stukje van zijn huis aan [de Versteeghlaan naar de Ca- Uusschool aan de Chr. Huy- genslaan. Ter verontschuldi ging van jubilerend onderwij zer Guus Ketzer moet gezegd worden dat hij onderweg ook M enkele bijzondere vervoer middelen kreeg om de door leerlingen begeleide route af te eggen. Het begon 's middags al bij zijn huis, waar hij door leerlingen werd opgehaald. Het eerste stuk werd hij geacht op een soort ski's af te leggen, samen met twee daarin kennelijk meer bedreven leerlin gen. Aan het eind van de Ver steeghlaan stond directeur Anne ke Koning met een groep leerlin gen klaar met een paar stelten. Steltlopen ging Ketzer goed af, maar met het volgende 'vervoer middel' waarmee scholieren aan het begin van de Prof. Lorentzlaan klaarstonden, een springstok, kon hij minder goed overweg. Het le verde hem een gescandeerd 'Hij Op de springstok kan het niet, hij kan het niet' op. Het laatste stuk haalde Ketzer al les uit de kast en kon de school jeugd hem niet bijhouden, maar toen was hij ook op de fiets Bij het schoolplein werd hij tegen gehouden. Het weerhield hem er niet van een 'ererondje' te fietsen. Handig manoeuvrerend (daar her kende men zijn favoriete gymles sen in!) door een woud van hori zontaal vastgehouden hoepels be reikte hij de school. Voordat hij naar binnen mocht, moest hij door de laatste verticaal voorgehouden hoepel springen. Een toeschouwer waardeerde de sprong met een 9 Op de fiets.. Foto: Eemland Pers aanden juli en augustus RABELONING lden: tel. 601 41 52 )e F-16 Fighting Falcon in het utilitaire Luchtvaart Museum )p Kamp van Zeist in Soester- )erg is sinds kort helemaal ompleet door het opnieuw in- talleren van de straalmotor. )e F-16 staat al twee en een half aar in het museum, maar tot voor ort zonder de P en W 100-200 traalmotor. Deze bevatte namelijk sbest en dat moest eerst verwij- erd worden. Toen dat was ge- curd, kon de motor worden te- uggcplaatst. Dit toestel van de koninklijke Luchtmacht was voor een ingedeeld bij het 312 squa dron, gestationeerd op de vliegba sis Volkel. Daarvandaan verhuisde het toestel naar het museum. Het inbouwen van de motor werd op deskundige wijze uitgevoerd door medewerkers van de vliegba sis Leeuwarden. Ze zijn er zo'n drie uur mee bezig geweest. Het completeren van de F-16 is een bewijs dat het museum blijft wer ken aan het verbeteren en vervol maken van de collectie. Vooral de kenners zijn verheugd dat de Figh ting Falcon nu compleet is. Ook aan de andere toestellen kun nen liefhebbers van vliegtuigen hun hart ophalen in het museum. Inbouw van de straalmotor in de F-16 Fighting Falcon in het Militai re Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist in Soesterberg. Foto: Koninklijke Luchtmacht Dit is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 16:30 uur en op zondag van 12:00 tot 16:30 uur. Het museum is op maandag en zaterdag gesloten, evenals op nieuwjaarsdag, eerste paasdag, Koninginnedag, eerste pinksterdag en de beide kerstda gen. C OPENLUCHTTHEATER e" t/m 12 jaar) de familievoorstelling voor één kind cassa van het oesterbergsestraat 140 ton 6 juli t/m 25 augustus ex poseert Galerie de Steenlinde In Soest de heerlijke olieverf schilderijen (taarten en gebak) fan Marian van Zandvoort 11964, Bilthoven) - ze woont in werkt in Soest - samen met Ie exclusieve schalen en servie- len van de Amsterdamse kera miste Anna Maria Preuss |Braunsweig). Dit keer geen Ppening, maar 7 weken open puis van donderdag t/m zon- pag tijdens de bekende ope ningsuren van 13:00 tot'l7:00 pur, op het adres Lindenlaan 1. arian van Zandvoort studeerde in 1988 af als theatervormgever tin de Academie voor Beeldende Cunsten te Utrecht. Daarna volg- e decor en kostuum ontwerpen t oor theaterproducties, werk als jsetdresser en rekwisiteur bij com mercials, film en televisie, de art- direction van NCRV en KRO tv- series en een paar ontwerpen van interieurs voor bedrijven. Na een aantal jaren in die opdrachten con text te hebben gewerkt ontstond het verlangen naar vrijer werk. Thema's zijn o.a. 'Herkenbaar en Vervreemdend' en 'Vlezig en Wel lustig'. Gedurende haar studie en tijdens het werken als vormgever heeft ze een sterk ruimtelijk inzicht ontwikkeld. Er is dan ook een dui delijke affiniteit met beeldhouwen. Dit alles is herkenbaar terug te vin den in haar werk van dit moment: schilderen. De schalen, vazen en kommen van Anna Maria Preuss zijn met de hand beschilderd en ondanks dat nog zeer betaalbaar. Tevens zullen een paar objecten te zien zijn van 'Moorkop' van Marian van Zandvoort. Anja Sijben. Galerie de Steenlin de is deelnemer aan GEAF Gooi en Eemland Art Fair, samen met 30 collega's, in Dudok Arena in Hilversum, op 20/21/22 septem ber 2002. punt 7.... Eenmaal binnen verrasten de kin deren hem met verschillende op tredens. Ze zongen speciale lied jes, lieten zien dat ze heel goed kunnen rappen, voerden een sketch op en speelden het beken de televisiespelletje De zwakste schakel. Daarna volgde een recep tie, waar ook veel oud-leerlingen en ouders de jubilerende onderwij zer kwamen feliciteren. Een recep tie voor genodigden, waar het schoolteam een speciaal lied voor hem zong, sloot het officiële deel van het feest af. De dag werd be sloten met een diner waaraan het complete schoolteam aanzat. Rooms-katholiek, Caroluskerk, Radeniakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 prs. R Denneman en J. Litjens; eucharistieviering; schola Cenakel Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 D. Muurling World Outreach Church (info locatie: ©0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, ©030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: •Bilthovense apotheek, Emmaplein 22, Bilthoven. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; •H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: ©1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 352391. Grof vuil, 035-6093666. In de vakantieperiode vervalt een aantal ritten van de buslijn Soest Zuid-Soesterberg. In deze periode (van afgelopen maandag tot en met 30 augus tus) zijn reizigers op ander ver voer aangewezen voor de ritten die tijdelijk geschrapt zijn. Gedurende de maanden juli en augustus zijn de vertrektijden van de bus bij station Soest Zuid om 07:30, 08:00, 12:00, 16:00,16:30 en 17:00 uur. Vertrek uit Soester berg bij voorheen 't Zwaantje om 07:45, 08:15, 12:15, 16:15, 16:45 en 17:15 uur. De 'vaste' reizigers, die in het bezit zijn van een spe ciaal pasje, krijgen tegen het eind van de vakantieperiode een brief met informatie over het dan gel dende schema. De firma Klomp verzorgt inmid dels een half jaar met een 9-per- soons busje op werkdagen de bus verbinding Soest Zuid-Soesterberg sinds de vervoermaatschappij Connexxion de buslijn 74 heeft opgeheven en hier geen alternatief voor bood. Dankzij een krediet van de gemeenteraad besloot de gemeente voor vervangend ver voer te zorgen. Uitgangspunt is dat de buslijn binnen financiële gren zen atgestemu is op ae wens van de reizigers. Volgens de gemeente zijn de klanten tot nu toe zeer te spreken over het buslijntje. Niettemin zijn het gebruik en der halve ook de inkomsten de laatste maanden teruggelopen. Daardoor is van het beschikbare bedrag van euro 34.500 in de eerste vijf maan den van 2002 al meer dan de helft uitgegeven: euro 18.596. Om te bezuinigen op de uitgaven is een enquête onder de vaste klanten gehouden. In februari is na een eerste evaluatie afgesproken, in tegenstelling tot wat eerst de be doeling was, de busdienst ook in de schoolvakanties te laten rijden, maar dan in afgeslankte vorm. Hierdoor is het mogelijk dat de lijn ook in juli en augustus in stand blijft, zij het dat het aantal ritten is gehalveerd. Nu het plan voor de verbouwing tot kantoorpand van het bedrijfs pand aan de Rademakerstraat 28 a en b in Soesterberg voldoet aan redelijke eisen van welstand, aan de eisen met betrekking tot het aantal parkeerplaatsen en aan de eisen van de brandweer, kan de procedure beginnen om uitvoering van het plan mogelijk te maken. Aanvankelijk waren er vooral pro blemen met het aantal beschikba re parkeerplaatsen. Er zouden er elf op eigen terrein moeten komen. Nu hierover overeenstemming is bereikt, kan de bouwvergunning worden verleend. Voorwaarde is nog wel dat er geen bezwaren wor den ingediend en dat gedeputeer de staten de vereiste verklaring van geen bezwaar afgeven. Klachten bezorging Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachten nummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat num mer kan op woensdag tussen 18:30 eo 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Cour rant op donderdag nabe zorgd. Op donderdag 4 juli vervangt de gemeente Soest de drempelele- menten op de kruising Veldmaar schalk Montgomeryweg-Radema- kerstraat te Soesterberg. De aan sluiting Veldmaarschalk Montgo meryweg is op 4 juli van 9:30 uur tot circa 12:30 uur voor alle ver keer gesloten, uitgezonderd de lijn dienst van Connexxicn. HUISARTS wegens vakantie van 8 t/m 20 juli De collegae nemen waar. Komende zondag, 7 juli, is er om 10:00 uur weer een eucharistievie ring in het Cenakel, Amersfoort sestraat 18, die wordt uitgezonden op de televisie (Nederland 1). Voorgangers zijn de mediapastores Peter Denneman en Joke Litjens. De zang wordt verzorgd door de Schola van het Cenakel o.l.v. Her man Rouw. Bij een verkeerscontrole op de Banningstraat in Soesterberg heeft de politie in een kwartier tijd vijf bekeuringen uitgedeeld aan auto mobilisten omdat zij geen gordel droegen. De politie controleerde de inzittenden van in totaal veertig auto's. Hoewel er in de verste verte geen strand is te bekennen, kunnen enkele vrachtwa genladingen zand kennelijk wonderen doen. Daarom hebben de organisatoren van het volleybal- en voet baltoernooi in Soesterberg het evenement als beach- volleybal en voetbaltoer nooi bestempeld. Het wordt zaterdag en zondag gehou den. Plaats van handeling is het ijs baan- en skeelerterrein op de hoek van de Kampweg en de Banningstraat. Zaterdag van 12:00 tot 17:00 uur kan de jeugd van zes tot veertien jaar er terecht om in teams van twee spelers in toernooivorm een partijtje voetbal of volleybal te spelen. Zondag is het de beurt aan deelnemers van veertien jaar en ouder. Ook zij spelen van 12:00 tot 17:00 uur. De deelnemers worden aan het begin van zowel het voetbal- als het volleybaltoernooi aan elkaar gekoppeld. Er zijn inmiddels al zoveel inschrijvingen binnen dat al acht teams kunnen worden gevormd. Degenen die zich een middagje sportief willen ont spannen, kunnen zich voor deelname opgeven bij C.J. van de Hoek, ©(0346) 35Q442. Voor deze gelegenheid wordt een klein deel van het terrein, aan de achterkant van de ijs- en skcelerbaan, op een ondergrond van plastic van zand voorzien. In het kader van de stimule ringsregeling internettoegang heeft het gemeentebestuur be sloten een subsidie van euro 6.400 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van personal computers (pe's) door de Stich ting Dorpshuis Burgstede in Soesterberg. De stimuleringsregeling moet be vorderen dat er in Soest laagdrem pelige internetvoorzieningen tot stand komen. De Stichting Dorps huis wil in het dorpshuis een inter netfaciliteit realiseren. Daartoe komen er vier tot zes pe's met in ternettoegang te staan. Het uitein delijke aantal hangt af van de kos ten per computer. Het is de bedoe ling om tweedehands pe's aan te schaffen. De computers zijn gedurende de openingstijden van het dorpshuis, en dan vooral in de avonduren, voor alle bezoekers beschikbaar. Voor het gebruik ervan zal een kleine bijdrage worden gevraagd. De Stichting Dorpshuis heeft de gemeente een subsidie van euro 6.650 gevraagd om het plan te kunnen uitvoeren. In dit bedrag is euro 250 opgenomen voor de aan schaf van meubilair. Volgens de stimuleringsregeling komt dit ech ter niet voor subsidie in aanmer king. De door de gemeente te ver strekken subsidie bedraagt daarom euro 6.400. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RAARN I VOOR BOS, NATUUR I EN LANDSCHAP Tel. 035-542 04 461 In het Land van de Grote Klok loopt de tijd normaal tot op de se conde nauwkeurig. Maar soms staat de tijd even stil. Of loopt zelfs even achteruit om dan met een sprongetje weer in het gelid door te tikken. Op een slechte dag was in het paleis van Koning Wij zer de toonaangevende Staande Klok stil blijven staan. Dat was een ramp voor een land waar de tijd zo grillig verliep. De koning riep de Nieuwsgierige Klokkenmaker om de klok te repa reren. Die had dat zo gefikst en mocht als dank alles vragen wat hij wilde. De Nieuwsgierige Klokken maker vroeg om de Beeldschone Prinses te mogen trouwen. Koning Wijzer eiste dat daarvoor eerst 12 moeilijke opdrachten - het klokje rond - volbracht moesten worden. Wil jij de klokkenmaker daarbij helpen? Dat kan in Kasteel Groe neveld. In en rond de tentoonstel ling 'TIJD' is daar van alles te zien te doen en te beleven voor het hele gezin. Zoals een speurtocht aan de hand van het sprookje van de Nieuwsgierige Klokkenmaker. 'TLJD' loopt van 21 juni 2002 tot en met 5 januari 2003 in Kasteel Groeneveld, Groeneveld 2, 3744 ML in Baarn. Openingstijden dinsdag tot en met zondag van 11:00 tot 17:00 uur. Gesloten op maandag. Bel voor meer informa tie: ©035-5420446 of kijk op www, kasteel groeneveld. n 1 kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl De jaarlijkse Open Dagen van de Koninklijke Luchtmacht worden al sinds 1984 niet meer op de vliegbasis Soesterberg gehouden. Na 1984 viel Soesterberg af. Dit jaar worden de Open Dagen op vrijdag 5 en zaterdag 6 juli gehouden op de vliegbasis Gilze-Rijen in Noord-Brabant. De reden dat de meest centrale luchtmachtregio niet meer op de kalender van de Open Dagen wordt vermeld, was het toene mend aantal bezwaren van omlig gende gemeenten tegen mogelijke gevaren, extra geluidsoverlast en nauwelijks te voorkomen verkeer sproblemen. Overigens kreeg Soesterberg in 1995 tijdens de vijf tigjarige Bevrijdingsfeesten op één dag 225.000 bezoekers te verwer ken zonder dat dit tot problemen leidde. Ook bij andere gelegenhe den, zoals de veteranendagen, heeft zich geen van de gevreesde problemen voorgedaan... Sinds Soesterberg is afgevallen maakt de luchtmacht voor de open dagen afwisselend gebruik van de andere bases. Dit jaar is dat Gilze- Rijen. De bezoekers daar beleven op vrijdag 5 en zaterdag 6 juli een primeur die anders misschien aan de roemrijke geschiedenis van de vliegbasis Soesterberg toegevoegd had kunnen worden; de kennisma king met de spectaculaire demon stratie door een AH-64D Apache- gevechtshelikopter. De bemanning van het toestel be staat uit gezagvoerder kapitein Wandert Brandsen uit Amersfoort en copiloot Hein Faber uit Barne veld, vanaf dc grond bijgestaan door coach majoor Rob Adang uit Houten. Volgens de plaatsvervan gend commandant Tactische Luchtmacht, commodore Peter Berlijn, tevens voorzitter van de Stuurgroep Open Dagen, is de Koninklijke Luchtmacht de eerste in de wereld die een dergelijke de monstratie met de Apache aan het publiek laat zien. Naar de mening van Berlijn waren de Open Dagen in het verleden te veel gericht op het materiele aspect. Voortaan krijgen ook de activiteiten van degenen die bin nen de luchtmacht werkzaam zijn aandacht. Het motto voor de Open Dagen 2002 op Gilze-Rijen is: Koninklijke Luchtmacht, één team, één taak. Het publiek kan op de Open Da gen genieten van static shows, ten toonstellingen, vliegdemonstraties en de air power demonstratie. Deze is op beide dagen gepland rond 13:00 uur. In een half uur tijd zullen alle wapensystemen van de luchtmacht de revue passeren. Aan deze demonstratie verleent ook de 11° Luchtmobiele Brigade van de Koninklijke Landmacht z'n mede werking. Op vrijdag 5 juli geven de Red Arrows acte de presence, op zater dag 6 juli maakt een Amerikaan se BI bommenwerper een vlucht boven het Brabantse land. Op bei de dagen is de basis Gilze-Rijen Het team dat tijdens de Open Dagen van de Koninklijke Lucht macht op Gilze-Rijen een unieke demonstratie geeft met de Apache- gevechtshelikopter. Van links naar rechts coach majoor Rob Adang gezagvoerder kapitein Wandert Brandsen en co-piloot kapitein Hein Faber. Foto: Pol de Soetcn van 09:00 tot 18:00 uur open voor het publiek. Kolonel Erik van Hcumen, basiscommandant, vindt het een eer om met tweeduizend medewerkers dit grootse evene ment te organiseren en in goede banen te leiden.

Soester Courant | 2002 | | pagina 15