Masper Fit Start loopt als een trein ïeslaagd beachvolleybaltoernooi UITVERKOOP "Even uit die rotsituatie" Gezellige Horeca tennisdag! SPOED TsJÖRfj Sportbus van Balans elke (Woensdag op de ijsbaan Nadine de Goede eerste in meerkamp, zusje Joëlle 2e 'Publiekszaken' Soesterberg dicht in juli en augustus Schema tennistoernooi Soesterberg barstensvol Midzomer Tours Domtoren jÓENSDAG 10 JULI 2002 [SOESTERBERG 7 v.a. 45 MODE Duivenberichten Steun de kindervakanties van Jantje Beton ATLETIEK HOCKEY MHC Soest gaat veterinnenteam leven inblazen Dakwerken SOESTERÜGOURANT VAKANTIE BEZORGERS Van 82 deelnemers worden er 75 lid van AV Pijnenburg Geef gehoor aan de roep van de grutto Zwoele avonden met cocktails en muziek BEZORGERS len modern DERKOM :ook- en tafelcultuur kado en design Raadhuisplein 1, Huizei Weedestraat48, Soest Speciale vakantie-aanbiedingen in POLO'S, K.M. SHIRTS EN SHORTS Katoenen ZOMER PANTALONS Zuidpromenade 12 - 3768 EM Soest Telefoon 035 - 602 35 30 Wedvlucht: Pont St. Maxence; afstand: 371 kilometer; wind: zuidzuidwest. DE ZWALUW R. v. Hornsveld 1; V. Es Rijkscn 2; J. v.d. Brakel Zonen 3; Patrick Ingrid 4; H. Toonen Zn. 5; A. Teu- nissen 7; gebr. de Bruin 8; E. v.d Bra kel Znn. 9; De Bruin v. Amhem 10; G.M. Schimmel 11; R. v. 't Net 20; Comb. van Egdom 24; v. Ginkel Kanters 25; Comb. de Bes-de Bree 27; S. v.d. Heiden 28; H. Vonk 31; J. Ben schop 32; P. Kanters 44; R.W. Grift 57; Weldink/v. Héngstum 76; H. Vos 86; v.d. Brakel- Osseweyer 92; C. Kamphorst 97; W. van Dorrestein 98; J. de Jong 103. DE VRIENDSCHAP Altenaar/Reijerse 1; J. Kortland Zn 3; Vaessen/Veenendaal 4; Z.K.H. pr. Bernhard 6; A. Dijkstra 7; J.C. Wijn- ands 8; B.G. Schimmel 9; Comb. Zijt- veld/Krol 10; B van Gardingen 15; R. v. Groenestein/Zn. 17; G. Rietveld 20; Holdijk/v.d. Linden 23; H.C. Rauch 26; J. v. Groningen 29. Wedvlucht: Bordeaux; afstand: 920 kilometer; wind: Zuid west. DE ZWALUW flatchpoint, de sportbus van balans, staat tijdens de zomer vakantie bij mooi weer elke Woensdagmiddag op het ter- ein van de ijsbaan. Kinderen kunnen dan ter plekke vanaf 14:00 uur gebruik maken van Be sport- en spelmaterialen. Dp deze manier houdt de welzijns- Itichting de activiteiten ook in de vakantieperiode gaande. Vorig jaar jette Balans de sportbus ook al in, t als op verschillende locaties in >est. t de zomervakantie gaat Balans Iverigens gewoon door met de ac- 'viteiten in de Dubbeldekker. Wel 1 - in verband met noodzakelij - e bezuinigingen - een deel van de liimtes worden afgestoten. Dat jespaart huur, terwijl Balans wel huurvergoeding van de ge beente zal blijven ontvangen, zo de gemeenteraad donderdag heeft besloten. Aan het activiteitenaanbod zal echter niet worden gezaagd, stelt de stichting nadrukkelijk. Dit be tekent dat er na de zomervakantie elke woensdagmiddag weer iets te doen zal zijn in de Dubbeldekker, van 13:15 tot 14:15 uur in de kids- club De Rakkers (4-6 jaar); van 14:15 tot 15:30 uur in de kidsclub voor kinderen (7-9 jaar) en tot slot voor de tienerclub (10-13 jaar). In alle clubs wordt aandacht be steed aan creativiteit, maar kunnen de deelnemers ook gewoon lekker spelen. Tevens bestaat voor de jeugd de mogelijkheid op woens dagmiddag (na de zomervakantie) mee te doen aan de vliegtuigmo delbouw. Aan het eind van de zomervakan tie zal Balans een uitgebreid over zicht van alle activiteiten afdruk ken in haar seizoensboek. Voor meer informatie, SS 6017615. het allervoordeligst. ize dagaanbiedingen. Dagelijks rschillende veilingen voor u in. is JULI GROENTEDAG 0.75 16 JULI BROODDAG 1.95 SDAG GEHAKTDAG ■F 3.17 3.65 EESWAREN VOORDEELDAG leder jaar zitten er zo'n 350.000 kinderen de hele zomer thuis, omdat er bijvoorbeeld thuis i geen geld is om op vakantie te gaan. Speciaal voor hen betaalt Jantje Beton kindervakanties. Daardoor kon bijvoorbeeld Jimmy, die na de I scheiding van zijn ouders in een Blijf-van-mijn- Lijfhuis verbleef, toch nog op vakantie. Hij I vertelt: "Het vakantiekamp was een plek voor mij om te ontsnappen aan de rotsituatie waarin ik zat. Op zo'n kamp kon ik dan gewoon weer lekker een balletje trappen of met andere kin deren spelen. Dingen die ik in het dagelijks leven niet kon doen. Ik keèk er het hele jaar naar uit en nog steeds bewaar ik mooie herin neringen aan deze vakanties." Helpt u mee? Help a.u.b. Jantje Beton om zoveel mogelijk kinderen op vakantie te laten gaan. Bel voor meer informatie (030) 244 70 00 of via e-mail: info@jeugdfonds.nl. Of doneer direct een bedrag op giro 1247 ten name van Jantje Beton, onder vermelding van kindervakanties. Namens alle kinderen: hartelijk bedanktl Mje BetOfl De oudste is 62, de jongste 16, maar alle 82 hebben ze iets ge meen: ze hadden de conditie van een lantaarnpaal en kun nen inmiddels zonder proble men enkele kilometers hardlo pen. Dertien weken geleden meldden ze zich bij wijze van spreken 'puf fend' bij AV Pijnenburg om mee te doen aan Fit Start. Nooit of heel lang niet meer hadden ze niet of nauwelijks aan beweging gedaan, laat staan sporten; vorige week scoorden ze - op eentje na - alle maal goed tot uitstekend bij een Coopertest op de atletiekbaan aan de Wieksloterweg en iedereen liep de 3 kilometer binnen 24 minuten. Sinds de start in het voorjaar haak te slechts een deelnemer af, maar dat kwam mede door een rugbles sure die hij had meegenomen naar de eerste bijeenkomst. Twee ande ren stapten onderweg uit toen ze door hun enkel gingen, maar voeg den zich na een rustperiode weer bij de enthousiaste groep onder leiding van de gediplomeerde trai ners Hans Afman en Anton Geb- bink. Fit Start liep weer als een trein. 'Deze cyclus is een groot succes geworden', zegt Afman. 'Normaal hebben we ongeveer vijftig aan meldingen, dit keer 82 en daarvan hebben zich er 75 aangemeld als lid.' Dat percentage ligt ook al hoger dan voorheen (90 nu tegen 75 procent gemiddeld). Afhankelijk van hun niveau worden de nieuwe recreanten van AV Pijnenburg in de A-, B- of C-groep ingedeeld. Een beetje schepen ze de atletiek- club met een luxeprobleem op, want er zijn extra trainers nodig. Tweemaal per week werkten de deelnemers aan hun conditie. Om te bepalen hoe (slecht) het met hun conditie en uithoudingsver mogen was gesteld, werd in eerste instantie een fittest gedaan. AV Pijnenburg mag die uitvoeren, na dat ze begin dit jaar door de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Een deel van de Fit Start groep, vlak voor de laatste training en de uitreiking van de oorkonden. Foto BcJl Unie was aangewezen als officieel fittest station. Fit Start werd zaterdagmorgen af gesloten met een fietscstafette. Per drietal - een op de fiets, twee lo pend - gingen ze op pad richting De Stompert en onderweg wissel den ze elkaar op de tweewieler af. Na een korte pauze zetten de fit- starters weer koers richting de Wieksloterweg, waar de meesten dus nog wel vaker zullen komen. In Ede heeft Nadine de Goede een meerkamp gewonnen. De Pijnenburgster won de wed strijd bij de dames in een nieuw clubrecord van 4014 punten. Haar jongere zus Joëlle bewees over nog meer talent te be schikken en eindigde bij de meisjes B als tweede, eveneens in een clubrecord (4025). Nadine snelde op de 100 meter horden naar een tijd van 16,8 se conden en kwam bij het hoog springen uit op 1.56 meter, de ko gel stootte ze 10.08 meter ver en voor de 200 meter sprint had ze 27,1 seconden nodig. Daarmee sloot ze de eerste dag af met een tweede plek in het klasse ment. Zondag stelde ze aanvanke lijk teleur op het verspringen (4.69), waardoor ze terugviel naar de derde plaats, maar ze herstelde zich bij het speerwerpen met een nieuw persoonlijk record (35.44), zodat ze naar de eerste plaats klom. Die stond ze tijdens de af sluitende 800 meter (2.44.6) niet meer af. Ze bleef onder anderen Wilma Zwart en de Duitse Tanja Wisnieuwski voor. Joëlle de Goede moest alleen de Amsterdamse Jolanda Keizer voor zich dulden tijdens een prima op treden. Haar resultaten waren: 100 meter horden (15.7 seconden), kogelstoten (3.83 meter), hoog springen (1.52 meter), 200 meter (27.1), verspringen (5.02), speer werpen (27.50), 800 meter (2.44.0). Namens AV Pijnenburg nam ook Koen Swart deel, die vierde werd bij de jongens C. De D-junioren Tibbe van Asten, Kimberley Dreu ning en Tim van der Hoeven wer den respectievelijk, achtste, tiende en twaalfde. MHC Soest wil in september weer een begin maken met een ploeg voor vrouwelijke veteranen, de zo genoemde veterinnen. De hockey club begon er al mee in 1970 en beschikte in de jaren tachtig zelfs over drie ploegen, waarin de wat oudere dames tegen een bal sloe gen. In 1992 ging het laatste team ter ziele, maar inmiddels is er on der de dames weer belangstelling voor veteranenhockey. Wie informatie wil inwinnen, kan een e-mail sturen naar: VeterinnenSoest@Hotmail.com Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 GEVRAAGD VASTE BEZORGERS .Jn Soest voorde Aanmelden: tel. 6014152 De Dependance Publiekszaken te Soesterberg is in de vakantie maanden juli en augustus geslo ten. Inwoners van Soesterberg kunnen wel terecht in het ge meentehuis te Soest, geopend iedere werkdag van 08:30 tot 16:30 uur, alsmede op de don derdagavond tussen 19:00 en 20:00 uur. Vanaf donderdag 5 september a.s. kan men weer bij de depen dance Publiekszaken terecht op de gebruikelijke openingstijd: iedere donderdagochtend van 09:30 tot 12:30 uur. Met een ferme duik kopt een deelnemer aan het beachvolley baltoernooi in Soesterberg de bal terug over het net. Foto: Eemland Pers over de positieve belangstelling. Niet alleen van de deelnemers, maar vooraf ook van de midden stand, die ervoor zorgde dat het toernooi ook in financieel opzicht een succes was. Daarom staat voor hem vast dat er volgend jaar een vervolg komt. Hij verwacht daar voor veel meer deelnemers dan de eerste keer, 'want een heleboel mensen hebben gezien dat zoiets kan in het dorp en dat het aan slaat.' Ook wordt gedacht aan an dere evenementen zoals een straat voetbaltoernooi. 'Het mooiste zou zijn als er een activiteiten comité zou kunnen komen om recreatieve evenementen zoals spuitvoetbai en een stratenvoetbal- en volleybal toernooi te organiseren.' Dat is nog toekomstmuziek, maar als het aan Chris van den Hoek ligt, een toekomst die heel dichtbij is! Gevraagd in Soest voor de maanden juli en augustus SOESTER§COURANT Aanmelden: tel. 6014152 De lawn tennisvereniging (LTV) Soesterberg houdt het jaarlijkse Soesterberg Open van maandag 15 tot en met zondag 21 juli, met als voor weekend zaterdag 13 en zon dag 14 juli, op het tennispark aan de Kerklaan te Soester berg. Het Soesterberg Open 2002 valt net als vorig jaar voor de vakantie. Dit heeft geresulteerd in een enor me belangstelling. Derhalve zit het speelschema bomvol met 350 deelnemers. Het park wordt extra aangekleed en iedere dag zullen er door eigen leden maaltijden ver zorgd worden. Ook de traditione le feestavond ontbreekt dit jaar niet. Dit festijn vindt plaats op vrij dagavond 19 juli. In de categorie heren enkel 3 is de winnaar van vorig jaar, Danny Eg- ter van tennisvereniging Soest- Zuid, als nummer 1 geplaatst. Nummer 2 geplaatst is Jakob Mei- borg uit Woerden. Ook de vetera nen Nico Welschen (59) en Hans Adama van Scheltema (56) -die overigens twee jaar geleden nog won in de hoogste categorie- ne men dit jaar wederom deel. Bij de categorie dames enkel 3 is Linda van Leyenhorst van het Amers- foortse Randenbroek nummer 1 geplaatst. De plaatsingslijst bij de heren dub bel 3 wordt aangevoerd door het koppel Danny Egter en Marten Jonkheim. Ook in deze categorie spelen de oudgedienden Hans Adama van Scheltema en Nico Welschen, alsmede de clubtrainer van LTV Soesterberg, Scipio Beu- mer, met zijn vaste partner Peter Dijkema. In de categorie gemengd dubbel 3 zijn Dagmar Boeijen en Dimitry Wijnen uit Amersfoort als num mer 1 geplaatst. De finalepartijcn worden gespeeld op zondagmiddag, 21 juli. De toe gang tot het Sportpark aan de Kerklaan is gratis. PAGINA 13 SOESTER COURANT n 906,- voor 697,. n 900,- voor 595,. in 859.- in 3.275,- Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Zoals de grutto, die onze èn uw hulp hard nodig heeft. Word daarom lid en ontvang, naast een fraai welkomst pakket, regelmatig het magazine VOGELS, Ja, de vogels kunnen rekenen op mijn steun! _l Ik word lid voor (minimaal 18,15 p.j.) _l ik machtig Vogelbescherming Nederland om bovenstaand bedrag jaarlijks tot wederopzegging af te schri|ven van mijn bank/girorekening. IIIlIIIIII J Ik betaal met de acceptgiro die mij wordt toegestuurd. Handtekening: Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen naar Vogelbescherming Nederland, k Antwoordnummer 1974, 3700 WB Zeist Ki|k op www.vogelbescherming.nl Vogelbescherming of bel 030-6937744 N R 1» E R I. »SO Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar voor voor 2.695,- drankje, een stukje muziek en om 18 uur bracht de heer Mok van The Oriëntal Swan uit Soesterberg een fantastisch buffet voor 120 personen. Er waren twee teams de grote winnaars van dit Horecatoer- nooi; Sander van Veenendaal met Sander Lcenacrts uit de poule die in de hal speelden en Robert Roest met Evert-Jan van den Hengel uit de poule die op de gravelbanen speelden en een zeer geslaagde dag, waar weer met veel plezier op kan worden terug gekeken en waarop volgend jaar zeker weer een vervolg komt. M 61 - TEL 035-601 3280 De Soester Courant zoekt met 'spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Afgelopen zondag werd er aan de Bosstraat een tennisdag ge houden door Paul Janmaat en Antonio van den Hengel, waar 76 vaste gasten van zowel Bar/ Eetcafé d'oude Enghe als Bar/ Eetcafé Centraal aan deelna men. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Dit jaar werd het Amerikaanse Pokertcnnis gespeeld op 3 binncn- cn 4 buitenbanen vanwege het overgrote aantal deelnemers. Er speelden vele geoefende spelers, maar sommigen hielden voor 't eerst een racket vast! Dit alles na tuurlijk onder het genot van een beachvolleybaltoernooi lat zaterdag op een speciaal laarvoor met zand bedekt ge- leelte van het ijsbaan- en skee- erterrein in Soesterberg is ge- louden, heeft meer dan één vinnaar opgeleverd. Niet al- een het team Scorpions dat als :erste eindigde, maar ook or ganisator Chris van den Hoek hij zich de kosten van verwijderen van de zand- aag kon besparen. De derde vinnaar was namelijk de jeugd 'an Soesterberg omdat het be- van de ijs- en skeelerver- :niging besloot het zand dit eizoen te laten liggen. had het niet lang over hoeven ia te denken. Direct nadat de fir- ia Tammer het zand zaterdag ge- tort en het door tuinbedrijf Schcf- elaar was geëgaliseerd, stortte de :ugd zich erop om er een partij- je te voetballen en alvast te oefe- len voor het beachvolleybal. De Dngelui vonden de zandlaag veel ilezieriger om een partijtje te spe- sn dan de skeelerbaan, wat ze be- /ezen door 's avonds terug te ko nen. 'We hebben niet eerder zo- eel jongelui bij elkaar op de baan ehad,' zei voorzitter Ab Blokzijl. Iet bestuur verwacht dan ook dat iet 'strandgedeelte' het hele jaar bezet zal zijn. Het eerste Soesterbergse beachvol leybaltoernooi was een succes. Organisator Chris van den Hoek kan met voldoening terugkijken op zijn initiatief en het voorbereiden de werk dat hij ervoor verzette. Het staat nu al vast dat er een ver volg komt, zoals het ook vaststaat dat er dan veel meer inschrijvingen zullen komen. Een aantal sporters wilde blijkbaar eerst de kat uit de boom kijken. Ze waren net zo en thousiast als de deelnemers zelf en lieten weten bij een volgende gele genheid zeker van de partij te zijn. De Scorpions, een team van vijf tienjarigen dat niet als favoriet aan het toernooi begon, haalde met veel show, slechts één verliespartij en acht punten de eerste prijs bin nen. Tweede werd het team volley ballers met zes punten. Het was gelijk geëindigd met Westside, maar in een onderling duel won nen de volleyballers. Vierde werd Amstel Glprie, het zaalvoetbal team van volwassenen dat het te gen de jongeren moest afleggen, vijfde Bacardi Crew, en zesde het jongste team dat daarmee z'n naam Brandhout alle eer aandeed. Vervolg Organisator Van den Hoek, die al heel lang met plannen rondliep om in Soesterberg een sportief evene ment te organiseren, was verheugd E. v.d. Brakel Znn 1; A. Teunissen 2; H. de Bree 3; W. van Dorrestein 3; J. v.d. Brakel Zonen 4; R. v. 't Net 7; R. Eimers 8; A. Rookhuizen 9; v.d. Brakel-Osseweyer 11; gebr. de Bruin 12; H. Wolfsen 15; Comb. de Bes-de Bree 22; P. Kanters 29; Comb. van Egdom 43; Patrick Ingrid 52. TEIT, SERVICE EN PRIJS Iedere maand heeft RonDom, Bezoekerscentrum voor Cul tuurhistorie Utrecht, een Dom toren Tip. Daarin worden de maandelijkse, speciale rond leidingen in de Domtoren aan gekondigd. De Domtoren Tip van de maand juli staat in het teken van sfeervolle avonden. Midzomer Domtoren Tours Op dinsdag 16, 23 en 30 juli en 6 augustus vinden deze avondtours plaats, van 20:00 tot 22:00 uur. Verzamelen bij de ingang van de Domtoren, Domplein 21. Live muziek en cocktails Op de dinsdagavond neemt een gids u mee naar boven, de Dom toren op. Tijdens deze sfeervolle avonden kunt u de 465 treden van de Domtoren beklimmen en de skyline op de top bekijken. Tijdens de terugweg naar beneden stopt u in de Michaëlskapel op 11 meter. Hier staat een cocktailbar voor u klaar, waar Havana speciale Dom toren cocktails schenkt tegen inle vering van een consumptiebon. Onder het genot van luchtige, akoestische zomermuziek, ver zorgd door Zimihc, kunt u op uw gemak genieten in de kapel. Deze speciale rondleiding duurt maar liefst twee uur, zodat u uitgebreid kunt genieten van de vallende avond in de provincie Utrecht en de opkomende lichtjes. Met enig geluk is de ondergaande zon ook te zién en dat is vanaf 102 meter zeker een unieke ervaring. Prijs De kosten bedragen 5,50 voor kinderen tot 12 jaar; voor perso nen van 12 jaar en ouder 8,00. De kaartjes dienen van tevoren gereserveerd en afgehaald te wor den tijdens de openingstijden van RonDom. Informatie reserveringen: RonDom, Domplein 9, 88030- 2333036. Openingstijden: ma t/m za 10:00-17:00 uur; zon- en feest dagen 12:00-17:00 uur. an 712,- voor I etages meubelen Postbus 85233, 3508 AE Utrecht (030) 244 70 00 www.jeugdfonds.nl in 904,- voor in 1115,-voor 950,- in 970,- voor in 2.032,- voor 1.497 in 1.767,- voor 1.497 an 814,- voor an 2.085,- voor I an 1.087,- voor an 1.415,- voor I an 2.350,- voor I an 698,- voor an 998,- voor iu voor: iu voor: an 998,- voor

Soester Courant | 2002 | | pagina 13