Visser Ut pumei 4060% 3050% 2=1 AKTIE Drie minuten vertraging in spits NUANCE HIL-TON Soester perst taxichauffeur af Serenade voor ereleden van PVO SALE BIJ NIJHOf lOUTPOST Raad wil nu snel realisatie woonvorm gehandicapten Provincie: kandidaten voor Milieuprijs 2002 gezocht WOENSDAG 10 JULI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 TE KOOP BRASSERIE KEUZEMENU 'Brasserie '°estér - Eerste fase onderzoek klaar; nu telefonische interviews Dief aangehouden Autospiegels stuk van 2 tot en met 13 juli 30% tot 80% korting Man rijdt te hard en onder invloed drank Geen gordel Geld (2800 euro), telefoon en auto afgenomen Nel Koster Instemming over aanpak kruising op de Dalweg Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken Gareel 22 te Soest Zoekt u een moderne luxe eengezins woning? Deze ruime middenwoning met tuin op het Zuiden is in 1997 gebouwd en heeft in de mooi aangeleg de achtertuin een'zeer ruime berging. De woning heeft een speels uiterlijk en is van binnen luxe afgewerkt. Gelegen in de kindvriendelijke moderne woon wijk "De Boerenstreek". Belangrijke kenmerken ruime entree met parketvloer en trapkast tuingerichte woonkamer met parketvloer en spachtelputz wanden moderne luxe open Poggenpohl keuken met granieten aanrechtblad en Siemens inbouwapparatuur keuken voorzien van plavuizenvloer met vloerverwarming 3 slaapkamers op le verdieping moderne badkamer met douche, 2e toilet en wastafel zeer ruime zolder met mogelijkheid van 3 (slaap)kamers volledig geïsoleerd zonnecollectoren inhoud 430 m3 perceelsgrootte 145 m2 vraagprijs 254.500,- k.k. Documentatie over deze ruime woning kunt u vrijblijvend aanvragen. De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Salade van Italiaanse pasta met garnalen en krab Runderzalm met dille Gazpacho (koude tomatensoep) Gegrilde zalm met dragonsaus Lamsbiefstuk met roze peperkorrels Coq au vin Verse vijgen met rode wijn sabajon Rood fruit granité Koffie of thee met bonbon Onze vakantiesluiting is dit jaar van zondag 21 juli tot en met zondag 4 augustus Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag mvw.soesterduinen.nl 1 liVi: Een ritje over een van de hoofdroutes van Soest levert in de spits een vertraging op van gemiddeld drie minuten. Het maakt daarbij niet uit of tnen over het traject Koningsweg- Birkstraat of Van Weedestraat- Soesterbergsestraat rijdt. Dat staat in het rapport inventari satie hoofdwegenstructuur, waarvan de eerste fase is afge rond. Bij dit deelonderzoek is vastgesteld dat iets meer dan de helft (55 pro cent) van het verkeer in de Van Weedestraat in dat gebied moet zijn of er vandaan komt. De rest is doorgaand verkeer. Dat in Soest veel woon-werkver- keer rijdt, komt deels doordat veel Soesters een hogere opleiding heb ben genoten, terwijl de lokale ar beidsmarkt voornamelijk mensen opslokt die een lagere opleiding achter de rug hebben. Menigeen komt dus hierheen om te werken, terwijl een groot aantal inwoners naar elders pendelt. De verwach ting is dat er op dit vlak geen ver anderingen zullen optreden, die grote invloed zouden kunnen uit oefenen op de verkeersstromen. Behalve naar de vertraging tijdens de spits werd gekeken naar de be zettingsgraad van de parkeerplaat sen in de winkelcentra Soestdijk en Soest-Zuid. Dit deelonderzoek spreidde zich uit over twee vrijda gen en twee zaterdagen. Op basis van het aantal parkeerplaatsen en het winkelvloeroppervlakte per centrum wordt gesteld dat de par keergelegenheid in zuid krapper is. Daar liggen 307 parkeervakken, waarvan 183 binnen de blauwe zone. De gemiddelde bezetting is 70 tot 80 procent. In Soestdijk zijn er 752 plaatsen, waarvan op 315 gebruik moet worden gemaakt van de parkeerschijf. Het meest benut worden de vakken op het midden deel van de Van Weedestraat. De parkeerplaatsen bij Albert Heijn en het postkantoor (buiten de blauwe zone) zijn gemiddeld voor de helft bezet. Gerelateerd aan de landelijke norm stellen de onder zoekers vast dat er in Soestdijk genoeg parkeerplaatsen zijn, maar dat deze voorziening in Soest-Zuid kwantitatief aan de ondergrens zit. Hinder Uit metingen is gebleken dat langs de hoofdroute bij zeker 700 wo ningen sprake is van grote geluid hinder. Er zouden 83 huizen moe ten worden gesaneerd en 1100 woningen staan langs trajecten die vanwege de geproduceerde deci bels in aanmerking komen voor zogenaamd 'stil asfalt'. Hiermee is overigens al een begin gemaakt op de Birkstraat en het rijk heeft in middels ook subsidie toegekend voor een dergelijke asfaltlaag in de Ossendamweg. Op deze weg en langs het gedeel te Van Weedestraat-Torenstraat is een te hoge concentratie van stik stofoxide vastgesteld. Hierbij is uitgegaan van de nieuwe norm. Het betreft een lichte overschrij ding, aldus de gemeente die uiter lijk in 2009 een plan moet hebben Met de benenwagen achtervolgde de politie vorige week dinsdag avond een man die zich, volgens getuigen, verdacht ophield bij sta tion Soest-Zuid. Toen de politie arriveerde en werd gesignaleerd door de man, ging deze er vandoor over de Koningsweg. Na een hard loopwedstrijdje kon de politie de man in de kraag grijpen. Hij droeg inbrekerswerktuig bij zich en was in het bezit van mobiele telefoons en een laptop. De 36-jarige man kon geen woonplaats opgeven en werd meegenomen Vier Soesters hebben bekend een aantal autospiegels te hebben ver nield. Dat deden ze zaterdagnacht op de Kastanjelaan en de Nieuwe- weg. Het viertal, in leeftijd varië rend van 15 tot en met 17 jaar, werd zondagmorgen rond drie uur aangehouden, nadat de politie was gebeld door een gedupeerde. Deze stond op dat moment bij de ver dachten. De jongens werden voor verhoor meegenomen naar het bureau waar ze vertelden dat ze tegen diverse autospiegels hadden getrapt. op een groot aantal geselecteerde artikelen' bouwen woonwaren. baarn ><2 minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl In Soest-Zuid is de parkeergele genheid aanzienlijk krapper dan in het winkelcentrum in Soestdijk. Dat blijkt uit de inventarisatie hoofdwegen die in fases wordt uit gevoerd. potQ. soester Courant voor de aanpak van deze over schrijding. Interviews Bij de eerste fase van dé inventa risatie worden verder nauwelijks conclusies getrokken, maar vooral feiten op een rijtje gezet. Ook de plannen van Amersfoort en Baarn, die effect kunnen hebben op Soest, staan erin vermeld. In de tweede fase, die nu bezig is, worden 400 burgers en 30 willekeurig gekozen winkeliers telefonisch geïnterviewd door een ingehuurd bureau. Hier uit moet duidelijk worden wat de Soesters in het verkeer als een pro bleem beleven. Inwoners die niet zijn benaderd, maar toch geïnter viewd willen worden, kunnen zich tot en met morgen nog opgeven bij de gemeente Soest: afdeling WVG, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest of per e-mail: papje@soest.nl Aangegeven moet worden wanneer men het best en waar te bereiken is. De inventarisatie wordt nog dit jaar afgerond, waarna het College een standpunt zal bepalen en voor stellen zal doen. In maart volgend jaar volgt de besluitvorming in de gemeenteraad. Te hard en onder invloed rijden komt een veertigjarige Soester duur te staan. Toen hij woens dag rond middernacht met hoge snelheid de Bosstraat ver liet en de Koningsweg opreed, werd hij gezien door surveille rende agenten. De politie ging achter hem aan en gaf de man op de Molenstraat een stopte ken. Toen hij werd aangespro ken, rook de politie meteen een alcohollucht en uit de blaastest bleek dat hij te veel op had, zo dat hij op het bureau een adem analyse moest ondergaan. Die gaf 0,8 promille als resultaat, zodat de Soester een rijverbod van twee uur kreeg opgelegd en een boete van 190 euro. Ook zal de man een bekeuring krij gen voor het overschrijden van de snelheidslimiet. Op de Vredehofstraat controleer de de politie maandagmiddag het gedrag yan de weggebruikers. Drie automobilisten kregen een bon, omdat ze de veiligheidsgordel niet droegen, een vierde werd bekeurd vanwege het ontbreken van een kentekenplaat op de aanhanger. Alle raadsfracties vinden dat er zo snel mogelijk een woon vorm voor 30 gehandicapten moet bijkomen in Soest. Het initiatiefvoorstel van de VVD, waarin het College wordt ge vraagd vóór 1 oktober met een voorstel te komen, werd una niem gesteund. Niet dan nadat het CDA zich nog even in de strijd mengde over wie er met de eer mag weglopen, want deze fractie zou al eerder hebben gepleit voor de speciale woonvorm die onder de paraplu zal komen van Daelhoven, het verpleeghuis dat al een woonvorm voor demen-' terende ouderen heeft aan de Snlitsweg en inmiddels weet dat in Baarn Wiekslag III van de grond zal komen. Wiekslag II was drie jaar geleden al onderwerp van gesprek, maar sinds de gemeente besloot het pro ject te betrekken in het wijkper- spectiefplan voor Smitsveen, werd het stil rond de woonvoorziening voor 18 lichamelijk en 12 verstan delijk gehandicapte mensen. En dat terwijl er op dit moment een tekprt is van 66 bedden. Daarom trok de WD donderdag aan de bel tijdens de gemeente raad. 'Vorig jaar is het wel toege zegd, maar nu hebben we gehoord dat Wiekslag II niet in het perspec tiefplan wordt opgenomen, we wil len nu zekerheid', aldus Joke Mul der van de liberalen. Alle fracties omarmden het initia tiefvoorstel, maar sommige fracties zagen de noodzaak er niet van in, dat Wiekslag II in de directe om geving van Wiekslag I wordt ge realiseerd. Bovendien zou dat de mogelijkheden van de stedelijke vernieuwing in het Smitsveen kun nen beperken. Mulder reageerde met de opmerking dat de mensen die in de zorg werken, zelf hebben aangegeven, dat dit logistieke en organisatorische voordelen biedt. Maar wethouder Bart Krol wilde niet beloven dat er locatie dicht bij Wiekslag I beschikbaar komt. Hij wil het overleg over het wijkper- spectiefplan - dat in het derde kwartaal van dit jaar gereed komt - niet frustreren door zomaar een locatie te claimen. Het College is nu aan zet en zal de raad vóór 1 oktober een voorstel voorleggen. Dan is het ook nog maar de vraag of het rijk bereid is geld beschikbaar te stellen. Als al les vlot verloopt, zou Wiekslag II op z'n vroegst in 2004 kunnen gaan draaien. Omdat hij samen met een vriend in een week tijd een taxichauffeur uit Soest finan cieel volledig had uitgekleed, is tegen een 25-jarige man uit Soest vrijdag bij de rechtbank in Utrecht anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist waarvan een half jaar voorwaardelijk wegens afpersing en diefstal met geweld. De verdachte ontkende dat hij iets met de afpersing te maken had. Tijdens een ritje in februari zou de taxichauffeur juist aan hem hebben gevraagd om een telefoon te leve ren. De verdachte zou dat regelen. Hij liet de chauffeur vijftig euro vooruitbetalen voor de telefoon en hij hoefde niet te betalen voor het taxiritje, verklaarde hij. Dat was de enige winst die hij had gemaakt. Hij bracht de taxichauffeur in con tact met een vriend, die de tele foon zou regelen. Daarvoor moest nog wel tweehonderd euro bijbe taald worden. Dit bedrag pinde de chauffeur in aanwezigheid van de verdachte. Maar verder had hij zich niet meer met de zaken tussen de taxichauffeur en zijn vriend be moeid, vertelde hij aan zijn rech ters. De taxichauffeur en zijn vriendin vertelden een heel ander verhaal. Ze waren gedurende een week lang constant bedreigd en lastig gevallen door de verdachte en zijn vriend. De chauffeur moest zijn kwelgeesten regelmatig vervoeren en dan moest er ook worden ge pind zelfs met het bankpasje van de vriendin van de chauffeur. De afpersers maakten hem in totaal 2800 euro afhandig, zijn autoradio, zijn mobiele telefoon en op het laatst ook nog zijn auto, waarmee ze schade maakten. De chauffeur en zijn vriendin ver klaarden dat ze een week lang geld en goederen bleven geven omdat de druk van de jongens zo zwaar was. Ze durfden al helemaal niet naar de politie. De verdachte her haalde dat hij er niets mee te ma ken had en legde alle schuld bij zijn vriend. Die vriend heeft bij de politie verklaard dat hij van niets wist. De verdachte moest ook nog te rechtstaan, omdat hij een man met wie hij een dag lang drugs had ge bruikt en in wiens auto hij de hele dag was vervoerd, in Baarn gewa pend met een schroevendraaier een portemonnee afhandig zou hebben gemaakt. Volgens de ver dachte was er ruzie ontstaan over wie er voor de drugs moest beta len. Ook van deze beroving gaf hij een vriend de schuld. De verdachte is al vaker veroor deeld voor soortgelijke feiten. Maar nu heeft de wijkagent samen met de reclassering een plan voor hem gemaakt. Daarom eiste offi cier J. Gielen ook een deel voor waardelijk. Ze wil verder dat de verdachte de chauffeur 2800 euro schadevergoeding betaalt. Raads man A. Kiela wees erop dat de taxichauffeur ook niet helemaal kosjer was, omdat de man eerst met zijn cliënt in zee wilde gaan om een telefoon te kopen. Uitspraak 19 juli. 1 Bertus Veldkamp wordt gefeliciteerd door bestuurslid Smeets van PVO. Ook Gerrit Riezebos werd gehuldigd Foto Bell Afgelopen maandagavond hebben Bertus Veldkamp en Gerrit Riezebos een serenade gekregen van muziekvereni ging PVO, om hun zojuist ver kregen erelidmaatschap kracht en luister bij te zetten. Bertus Veldkamp is 35 jaar lid ge weest van de vereniging en heeft in die tijd leden les gegeven op o.a. hoorn, klarinet en saxofoon. Hij is bestuurslid geweest en heeft in de jaren '6G de majorettes instructie gegeven. Gerrit Riezebos is ook al 35 jaar lid van de vereniging en heeft les gegeven op koperen blaasinstrumenten o.a. trompet en bariton. Ook hebben Bertus en Gerrit ja renlang meegespeeld in de Eem- lander Blaaskapel. Vanwege hun respectabele leeftijd willen de bei de heren het wat rustiger aan gaan doen, alhoewel Gerrit Riezebos onlangs nog de gehele 24 uurs marathon in de brandweerkazerne heeft meegeblazen. Om^Bertus en Gerrit te bedanken voor hun vele werk voor PVO zijn zij door de hele vereniging in het zonnetje ge zet. De provincie Utrecht is op zoek naar geschikte kandida ten voor de Milieuprijs 2002. Deze prijs is bedoeld voor be drijven en instellingen die zich op milieugebied positief on derscheiden en daarmee een bijdrage leveren aan duur zaamheid en leefbaarheid. Drie kandidaten worden beloond met een geldprijs, de winnaar ont vangt 4500. De prijzen moeten besteed worden aan nieuwe mi lieu-investeringen. Aanmelden kan tot 20 september, de uitreiking is op 12 december. Aanmelding is mogelijk voor het midden- en kleinbedrijf, inclusief de sector land- en tuinbouw. Ook kandidaten uit de non-profit sec tor kunnen zich opgeven. Kandi daten kunnen zichzelf aanmelden, maar ook door anderen worden voorgedragen. Criteria Er zijn verschillende criteria waar aan kandidaten voor de Milieuprijs moeten voldoen. Zo mag het aan tal betaalde medewerkers niet ho ger zijn dan 250 en moet de kan didaat onafhankelijk en zelfstandig in de provincie Utrecht zijn geves tigd. Daarnaast moeide kandidaat zien neooen ingespannen op net gebied van bijvoorbeeld: mobiliteit (kilometer- en brand stofbesparing, alternatieve manie ren van vervoer), landbouw (mest, ammoniak, geurhinder, bestrij dingsmiddelen, grondwaterge bruik, afvalwater, energie), bo dembeleid (actief bodembeheer, toepassing verontreinigde grond) of bedrijfsmilieuzorg (afvalpreven tie, water-, energie- en grondstof besparing, toepassing secundaire grondstoffen). De feestelijke uitreiking van de provinciale Milieuprijs is op 12 december 2002. Tijdens die bij eenkomst zal ook de Natuur- en Milieuprijs voor vrijwilligersorga nisaties uitgereikt worden. Deze prijs wordt beschikbaar gesteld door de Natuur en Milieufederatie Utrecht en het IVN-Consulent- schap Natuur- en Milieueducatie Utrecht. Aanmelden Aanmelden voor de provinciale Milieuprijs 2002 kan via de web site van de provincie: www.provincie-utrecht.nl of door een aanmeldingsformulier aan te vragen, 88 030-2582714. Inzen dingen moeten uiterlijk 20 septem ber 2002 binnen zijn. De lijst met alle criteria is te vinden op de web site. L'QREAL. SOEST 035 - 6012175 Maak nu extra voordelig kennis ntet onze kapsalon Hair Society in Soest. Als jt? simtn mei je vriend of vriendin langskomt en je levert den advertentie »r dan wordt één van jullie gratis gewassen, geknipt en geföhnd! Maak dus snel een afspraak en laat je verwennon. Nel Koster komt deze week voor een korte vakantie even terug in Nederland. Ik hoop haar te strik ken voor een interview bij Radio Soest. Ze heeft voor een jaar bijge tekend in Zambia, waar het nu winter is. Dat betekent een harde, koude oostenwind en 's nachts een afkoeling tot 5 graden boven nul. Als 's middags de zon schijnt loopt het gauw weer op tot 23 graden. Ook in de winter is het er droog en stoffig. Het Soester oud-gemeenteraads lid van GroenLinks, werkzaam in City of Hope, geeft nu ook les aan een communityschool in de Cha- wana-compound. Een compound is hetzelfde wat ze in Zuid Afrika 'township' noemen. Er leven daar meer dan honderdduizend men sen in vaak benarde omstandighe den, zonder elektriciteit of water. Veel ziektes en misdaad. Ze werd gevraagd daar twee keer in de week gezondheidslessen te geven. Haar klassen puilen uit, schriften zijn er niet, kleine stukjes krijt, geen sanitair of water. Mijn op roep de vorige keer om een torso heeft helaas niets opgeleverd. Ze is ook gevraagd voorlichting te gaan geven over 'sexual health' aan lichamelijk en verstandelijk gehandicapten. Hun lot in Zambia is tragisch en middeleeuws. Ze worden weggestopt en er wordt he lemaal niets met die kinderen ge daan. In haar zevende rondzendbrief van juni 2002 beschrijft Nel Koster uit voerig haar ervaringen met Afri kaanse ziekenhuizen en privé-kli- nieken. Trieste plekken. Ik citeer nog even het slot van haar lange brief: 'Het leven is hier iedere keer weer verbijsterend of verrassend een voudig. Wat te denken van een pamflet van de bisschop van Lusa ka, waarin hij schrijft dat de kerk het condoom verbiedt en duivels vindt. De reden is volgens hem dat het condoom 100 procent onbe trouwbaar is tegen HIV/AIDS, omdat bewezen is dat alle virussen er dwars doorheen gaan. En ik maar propageren! Ik kan er boos over worden of verdrietig. De vol gende dag echter in de minibus, met zoals gewoonlijk de radio op topsterkte, was er een medisch dis cussieprogramma over het nut van het condoom en een oproep naar de kerken om er positiever over te zijn! Was mijn gebed toch ver hoord?' De drukte van haar vrijwilligers- bestaan in Lusaka weerhield Nel Koster er niet van per brief te stem men voor de Tweede Kamer-ver kiezingen dit jaar. 'Nee, niet op de lijst Fortuyn, mijn keuze is ieder een bekend. Politiek is een onge wisse zaak, dat blijkt ook iedefe keer weer hier. Lieve vrienden, jul lie zijn allemaal fantastische don oren, dat ervaar ik iedere dag weer met het uitdelen van de Thobwa. Lieve groeten van Nel Koster City of Hope, P.O. Box 31151 Lusaka, Zambia Tel. 2601274914 E-mail: volmak@zamnet.zm (let op, mijn e-mailadres is gewijzigd) Gironummer 5608662 o.v.v. Melk voor Nel(k). P.C.H. Koster, Van Broeckhuijsenstraat 15, Benne- kom.' P.S. Wilt u de hele, interessante rondzendbrief lezen van Nel Kos ter, bel dan haar zuster Joke Ak kerman-Koster in Bennekom: 880318-415655. De gemeenteraad heeft ingestemd met het voorstel om de kruising van de Dalweg en de Albert Cuy- plaan verkeersveiliger te maken. Er wordt 148 duizend euro uitge trokken om er twee inritconstruc ties aan te leggen. In de huidige omstandigheid ont staan er vaak gevaarlijke situaties en gebeuren er regelmatig onge lukken. Van 1997 tot en met 1999 raakten zeven mensen gewond. Dat laatste is aanleiding geweest om een plan te bedenken de krui sing veiliger te maken. De aanbe steding zal eind dit jaar plaatsvin den. Het budget is overigens toe reikend om de bestaande inritcon structies bij de Rubenslaan en de Van Goyenlaan zodanig te wijzi gen dat ze voldoen aan de richtlij- Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2002 | | pagina 3