Certificaten voor 'inburgeraars' Soester Informatiepunt voor opvang en vrijetijdsbesteding Burger verstoort orde in raad Aflossing helikopter detachement SFOR SPOED Annet Oostrom Jü Milieu Techniek Eemland verder als Acorius Advies Marfijp van Zijp De mens achter de politicus (14) 1 ACTUEELt Nieuwe activiteit Balans wijst mensen de weg NINGEN VOOR N ENVERANDE- EEN UITWEG Meningen I ^^vunlezersl Buurtpark Vlooienmarkt op de Engh Gevraagd VAK ANTI E- BEZORGERS Soester Courant Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Vergadering geschorst tijdens discussie seksinrichtingen Service bij Schoemaker De Soester Courant zoekt met spoed NIEUWE BEZORGERS Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? 0800 - 0432 PAGÏNA4 WOENSDAG 10 JULI 2002 10 juli 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 Oostergracht Meubelwerk op Maat Najiya Rashed (Afghanistan) wint wisseltrofee Folder provincie over zwemwater Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid. Uw CD DVD specialist. SteenhofFstraat 15» 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudensnaar.nl Audio-Video ethouders maken bekend dat zij igen in het kader van de Wet mi- ontvangen: outbedrijven milieubeheer: Marco Boers) 5 (Van Breukelen Groep) el- en ambachtsbedrijven mi- 'rofile Soest "de fietsspeciaJist") erblijfsgebouwen milieube- )GW&T) i kan geen bezwaar worden inge- istellingen zullen aan de algeme- teld bij de desbetreffende alge- i bestuur voldoen. een drukke dag behoefte aan: ëkker neerploffen op de bank. 2e kunnen me wakker maken voor: >rand. klijn haren staan overeind als: k mensen tegenkom met een isociaal gedrag, bijvoorbeeld rot iooi van zich afgooien, moedwil- ig vernielen, keihard rijden in kinderrijke 30-kilometerzone, agressief gedrag, enz. Ik blijf thuis voor: een heel ziek kind. Ik verplaats me bij voorkeur per: :iets. Ik hou me op de achtergrond als: ik geen verstand van zaken heb. "erdom van mij was: aarschijnlijk veel dingen, maar ik kan er zo gauw geen voorbeeld 'an geven. Annet Oostrom klimt soms tot grote hoogten, zoals hier in de Oosten rijkse Alpen. Als er geen bergen op het vakantieadres zijn, mag zij met haar gezin graag vissen of krabbetjes tukken. Ik denk het liefst terug aan: er zijn veel mooie momenten waar ik aan terug kan denken, maar ik kijk liever vooruit. Een nacht lang kan ik door bo men over: het geloof, kinderen en de op voeding daarvan. Inspiratie krijg ik van: de Bijbel en andere mensen. Ik zou niet op een onbewoond ei land willen aanspoelen met: een zware longontsteking. Als ik iemand iets zie stelen, dan: heeft dat beslist gevolgen voor diegene. stil van: mooie muziek. emotioneel van: documentai res over ernstig zieke kinderen of kinderen die mishandeld worden of in oorlog- of hongersnoodge- bieden leven. romantisch van: een strand wandeling op een mooie zomera vond. Soest over 4 jaar... ..heeft er een 'Greenteam' bij. eg 8, 10 en 12 76 ;emene wet bestuursrecht kun- en een gemotiveerd bezwaar- u een bezwaarschrift wilt indie- ezwaarschrift worden gericht aan ïthouders van Soest, Postbus t. Het bezwaarschrift moet BIN- ;ze bekendmaking worden inge- izien in het gemeentehuis, Raad- Wegen grondzaken en verkeer, ag van 8.30-12.30 uur. In de opinie van mevrouw Huberts van de WD over het buurtpark Koningsweg, annex hangplek wordt suggestieve politiek bedre ven. Zij doet alsof allerlei zaken al vaststaan, terwijl de omwonenden nog druk bezig zijn alles wat de laatste maanden op hen is afgeko men in goed overleg in goede ba nen te leiden. Zo denkt zij te we ten dat de oudere jeugd weggaat bij de Weegbreeflats om tijdelijk gebruik te maken van het basket balveld naast de Mavo. Ik voorzie echter een 'splitsing' van de Weeg- breegroep, waardoor er een pro bleem bijkomt. En dan de 'leefre gels' die mij overigens voor de Mavo-locatie nop niet bekend zijn. Bij niet naleving moeten er sanc ties volgen. Nog erg vaag allemaal en de baskets hangen er inmiddels al. Overlast wordt door mevrouw Huberts gerelativeerd. Het is mak kelijk praten natuurlijk over ander mans overlast gevoelens. Van cruciaal belang is dat de gedu peerden hun klachten ergens kwijt kunnen en dat er daadwerkelijk iets mee wordt gedaan. Het gaat hier om een anonieme groep jon geren die graag anoniem wil blij ven, is mijn mening. Waarschijnlijk is om die reden zoveel mis gegaan bij de Weegbreeflats. Mevrouw Huberts vindt het terecht dat er een nieuw plan is ontwikkeld om het veldje tussen Koningsvaren en Van Oest opnieuw in te richten. Ik vind dit helemaal niet terecht. Nie mand, maar dan ook niemand in de buurt van het veldje heeft hier om gevraagd. Ook met wensen van toekomstige bewoners is geen rekening gehouden. Een rustige buurt wordt geconfronteerd met 3 nieuwbouwplannen en nauwelijks van de schrik bekomen verordon neert de werkgroep Jongerenvoor- ziening onder aanvoering van de burgemeester dat er midden tus senin een hangplek moet komen. Wat een timing! En als daarover wat opwinding ontstaat in de buurt, wordt het probleem van de hangplek netjes verpakt in een Buurtpark. Wie houdt wie voor de gek? Het financiële aspect van dit alles is te gek voor woorden. Kosten begroten doe je vooraf en niet ach teraf. Het zoveelste plan wordt 11 en 17 juli gepresenteerd. Ik ben benieuwd naar de reactie van me vrouw Huberts op dit nieuwe plan en naar de uiteindelijke keuze van de VVD fractie; voor of tegen een hangplek aan de Koningsweg. Want om die hangplek gaat het uiteindelijk, de rest is maar bijzaak. Hans Kooring (bewoner Varenstraat en belang hebbende) Op zondag 14 juli vindt, op het evenemententerrein de Engh (Ver lengde Talmalaan/Soester Eng- weg) een 'Luikse' vlooien/antiek markt plaats met ca. 100 deelne mers. Het aanbod zal bestaan o.a. uit boeken, curiosa, klein antiek, glaswerk, meubels, speelgoed, ge reedschap etc. Voor de kinderen is er een gratis kleedjesmarkt (wel tevoren opgeven via SS0343- 442962). Bezoekers uit Soest wordt aangeraden op de fiets te komen. Aanvang: 12:00 uur. En tree: volwassenen 2,00; 65+: 1,80. Burgemeester Janssen heeft vrijdagmiddag certificaten uit gereikt aan een aantal nieuwe inwoners van Soest, die met goed gevolg de verplichte in- burgeringscursus hebben ge volgd. In totaal werden enkele tientallen inburgeraars 'gedi plomeerd'. Negen cursisten, die er op de een of andere ma nier 'uitsprongen', werden spe ciaal in het zonnetje gezet. Dat gebeurde tijdens een feestelij ke, druk bezochte bijeenkomst in het wijkcentrum aan de Smitsweg, waar de inburgeraars (overigens lang niet allemaal), hun begelei ders en andere belangstellenden werden begroet door voorzitter Rudi von Bartheld van de Stich ting Vluchtelingenwerk/Opvang Nieuwkomers. Hij wees erop dat het roerige tijden zijn voor 'nieu we' Nederlanders. Hoewel er bij de inburgeringscursussen landelijk gezien veel 'uitval' is, gaat dat voor Soest niet op: slechts 2lh Hij vond het niet onlogisch dat Den Haag de inburgering efficiënter wil maken, maar waarschuwde tegen een ontwikkeling die alleen rijke mensen in staat stelt Nederland binnen te komen. Coördinator Ammy Langenbach stond eveneens stil bij de landelij ke ontwikkelingen. Die pakken heel schrijnend uit, met name voor de Soester inburgeringsprijswin- naar van 2000 - De Soedanees Mutaz Babiber, die nu op straat staat, zonder dak en zonder inko men, terwijl nog eens tien vluchte lingen in Soest binnenkort hetzelf de lot wacht. Overigens neemt het aantal kandidaten voor de cursus in Soest sterk af, omdat het aan huisvesting ontbreekt. De gemeen te voldoet niet aan haar taakstel ling, aldus Langenbach, die de bur gemeester opriep zich hiervoor in te zetten. Voor 1 januari moet Soest nog 38 'statushouders' on derdak verschaffen. Langenbach wees ook op de ge volgen van de plannen van het nieuwe kabinet. Daarvan gaat voor de vluchtelingen een enorme be dreiging uit, volgens Langenbach vooral omdat het evenwicht tussen de bescherming van de mensen rechten en de oplossing van het integratievraagstuk volkomen zoek is. 'Trouwen met een partner van je eigen keuze is straks alleen nog weggelegd voor de rijken, zo lijkt het.' Ook de afschaffing van de Melkertbanen heeft noodlottige effecten, vond ze. In de Soester samenleving zijn op diverse plaat sen inburgeraars actief, die nauwe lijks gemist kunnen worden. Te kort De inburgeringscursus - 600 uur Nederlands, Maatschappijleer en Beroepsoriëntatic - is eigenlijk te kort, benadrukte ze, om het écht goed te leren. Het kost ook heel veel energie en doorzettingsvermo gen. Sommigen hebben het pro gramma desondanks binnen het jaar met goed gevolg en op een hoog niveau afgesloten. De mees ten hebben iets meer tijd nodig (gehad), omdat ze de cursus moe ten combineren met werk of gezin en daarnaast vaak heimwee en cul- Na de verzelfstandiging ten op zichte van de Asbo groep te Soest en de verhuizing naar Amersfoort wordt nu een nieu we naam voor Milieu Techniek Eemland B.V. geïntroduceerd. De werkzaamheden op het ge bied van Milieu Vastgoed en Infrastructuur worden voortge zet onder de naam 'Acorius Advies'. Het bedrijf is in 1992 gestart als milieutechnisch aannemingsbedrijf voor bodem en tanksanering. Van af de eerste werkzaamheden was er veel vraag naar het uitvoeren van bodemonderzoek, sanerings onderzoek en het opstellen van saneringsplannen, waarna het be drijf de advies- en aannemings werkzaamheden combineerde. Met de verzelfstandiging en de naamswijziging wil het bedrijf zich profileren als onafhankelijk milieu technisch adviesbureau dat advi seert op de grensgebieden tussen Milieu, Vastgoed en Infrastructuur. De werkzaamheden gaan verder dan milieuadviezen. Acorius Ad vies denkt mee in het gehele aan koop en/of ontwikkelingsproces van (verontreinigd) vastgoed. Naast het uitvoeren van bodemon derzoek worden tevens ramingen voor de sloop van gebouwen en het verwijderen van asbest en bo demverontreiniging geleverd. Aco rius Advies geeft hiermee de koper en/of ontwikkelaar zekerheden bij de ontwikkeling van (verontrei nigd) vastgoed en denkt mee in de (her)ontwikkeling van (bedrijfs)locaties. Aspecten als de wijze van overdracht en het opstel len van contractbepalingen voor de omgang met verontreiniging beho ren eveneens tot het dienstenpak ket. De werkzaamheden worden sinds kort vanuit twee vestigingen (Amersfoort en Terwolde) aange boden. in Soest voor de maand augustus EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 Burgemeester Janssen met een aantal prijswinnaars van de inbur geringscursus. Links vooraan me vrouw Najiya Rashed, die de wis seltrofee won. Foto: Soester Courant turele problemen moeten zien te overwinnen. Langenbach pleitte ervoor dat de gemeente de ver lengde trajectbegeleiding financieel mogelijk blijft maken. 'Investeren in de toekomst; dat loont altijd.' Vervolgens gaf Petra Bouman (Kliq) een korte toelichting op de rol van deze organisatie, die inbur geraars verder aan werk of een opleiding probeert te helpen, waar na de trajectbegeleiders - naast Ammy Langenbach ook Anester Gumbs, Titia v.d. Ven en Jos Me ijer - de certificaten (met een fees telijk bloemetje) uitreikten aan hun 'klanten'. Burgemeester Janssen nam de uitreiking voor zijn reke ning van de negen prijswinnaars. Hij feliciteerde alle inburgeraars met hun behaalde 'meesterpresta- tie' - 'we zijn beretrots op u' - en had voor elk van hen een persoon lijk woord. Wisseltrofee De wisseltrofee (die uit de verte een beetje op de voetbal-wereld beker lijkt) mocht mee naar huis met mevrouw Najiya Rashed uit Afghanistan, die in haar land van herkomst onderwijzeres was en met haar man en vijf kinderen en kele jaren geleden naar Nederland wist te vluchten. Al in de asielpro cedure deed ze vrijwilligerswerk aan een basisschool en op het AZC. Tijdens het inburgeringspro- gramma bij het ROC boekte ze uitstekende resultaten. Ze zou vol gens de burgemeester dan ook een heel goede leerkracht op de basis school kunnen worden, maar ze heeft vanwege de taal bewust ge kozen voor een combinatie van werken (als klasse-assistent) en le ren. 'De combinatie van een groot gezin, leren en werken is een bij zonder compliment waard,' aldus Janssen. 'Veel succes in de toe komst.' Onderstreep je schoonheid met Diamonde juwelen. Betoverend ontwerp van ring, uitbreid baar naar armband, oorsieraden en collier. Je eigen stijl, je eigen keus, je eigen Diamonde. DIAMONDE fy*- Juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 Burgemeester Koos Janssen heeft donderdagavond de ge meenteraadsvergadering kort stondig geschorst, omdat een burger de orde verstoorde. Na dat hij beide termijnen van het inspreekrecht had benut en wethouder Bart Krol aan het woord was, mengde de Soester zich - tegen de regels in - toch nog in de discussie. Janssen verzocht hem te stoppen, Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurerv-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! otperi @Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 maar Henk van Arkel weigerde dat, waarop de burgemeester de vergadering stillegde. Enkele mi nuten later hervatte de raad zijn maandelijkse sessie. Van Arkel had toen reeds de raadzaal boos verlaten. Hij was er heen gegaan om te age ren tegen een voorstel, waarin het gemeentebestuur alle bestem mingsplannen aanpast, zodat er geen seksinrichtingen in Soest ge vestigd kunnen worden. Anders ligt het evenwel met de massagesalon aan de Lange Brink- weg, waarvan Van Arkel buurman is. Om juridische en procedurele redenen kan Soest hier niets tegen ondernemen. Liever had de raad dat wel gedaan, maar zc is aan banden gelegd door de landelijke regelgeving (die zegt dat prostitu tie een legale bedrijfstak is). Dit tot groot ongenoegen van met name CDA en ChristenUnie/SGP die echter moesten vaststellen dat ze - hoe tragisch ook voor de buren - geen stok hebben om mee te slaan. Overgangsrecht Niettemin vond Van Arkel - die net als andere buurtbewoners be weert overlast te hebben van de massagesalon - dat het gemeente bestuur het bij het verkeerde eind heeft, onder meer door te beweren dat er sprake zou zijn van een overgangsrecht. Volgens de Soes ter kan dat geen argument zijn, omdat er vóór 1990 nog geen scksinrichting in de woning zou zijn gevestigd, volgens de gemeen te wel. Ze baseert zich daarbij op een rapport van de politie. Margreet van Roomen (CDA) hield het ook bij het laatste. Zij kon zich nog herinneren hoe ze er als schoolmeisje langs fietste en zij en haar leeftijdgenootjes wisten dat 'daar' iets met seks aan de. hand was. Als een overgangsrecht al terecht zou zijn, vond Van Arkel het vreemd dat de massagesalon in de loop der tijd wel had kunnen uit breiden. 'Als u dit wilt doen, moet u dat dan vooral doen, maar mijn achting heeft u niet', aldus Van Arkel. Aan het eind van de (politieke) discussie viel hij tot tweemaal wet houder Krol in de rede en zulks is niet toegestaan, zodat Janssen maatregelen trof tegen Van Arkel die overigens de vader is van GGS-raadslid Roder. Deze had vooraf laten weten dat hij - omdat hij persoonlijk betrokken is bij de kwestie - noch aan de discussie noch aan de stemming zou deelne men. De raadsfracties stemden in met het voorstel, met uitzondering van GroenLinks en D66. Iets verbie den lijdt er alleen maar toe dat iets illegaal wordt gedaan, zeiden ze. 'We hebben het wel over het oudste beroep van de wereld. Dus we moeten in Soest niet denken dat we dat hier tot een bedrijf kun nen beperken', aldus Ans Mann van GroenLinks. Voorlopig is het Informatiepunt elke dinsdag en donderdag van 10:00 tot 13:00 uur bereikbaar via telefoonnummer 6039414. Per e- mail kan het dag en nacht wor den bestookt met vragen: info@soesterinformatiepunt.nl Daarnaast kan ook 24 uur per dag de website worden bezocht, waar op alle beschikbare informatie te vinden is. Bij enkele instellingen staat een directe link naar hun ei gen website. De Clippelaar hoopt dat er vanaf nu veel wordt gebeld. Als dat no dig zou zijn, kan de telefonische dienst worden uitgebreid. Het is zelfs denkbaar dat dan mensen worden ingezet die nu deelnemen aan de sociale activering, een an dere activiteit van Balans. In dit project worden mensen die lang durig werkloos zijn, voorbereid op een nieuwe baan in de maatschap pij. Momenteel wordt overlegd of een aantal van hen zou kunnen worden opgeleid, zodat ze op pro jectbasis als vrijwilliger de telefoon van het Soester Informatiepunt zouden kunnen bemannen. Het informatiepunt is een uitvloei sel van het project School in de buurt, dat met behulp van over heidssteun is opgestart om werk en zorg beter op elkaar af te stem men. Door meer en gerichte infor matie te verstrekken, hoopt Balans dat Soesters de weg naar opvang en de mogelijkheden van vrijetijds besteding beter zullen vinden. Op de vliegbasis Soesterberg zijn afgelopen week de vier CH-47D Chinook-transport helikopters uit Split (Kroatië) op hun thuisbasis terugge keerd. De heli's zijn daar voor een half jaar ingezet geweest voor de SFOR vredesmacht in Bosnië. De vier Chinooks zijn afgelost door twee AS 532 Cougar trans porthelikopters van het 300 squa dron. De twee Cougars zijn gesta tioneerd in Bugonjo (Bosnië). Hiermee is de overplaatsing van de Nederlandse helikopterbijdrage aan SFOR van Kroatië naar Bosnië een feit geworden. Sinds hun stationering in Split eind de cember vorig jaar hebben de Chi nooks 865 missies gevlogen waar bij bijna. 1000 vlieguren werden geboekt. Buiten de algemene transporttaken leverde het detachement ook tel kens één helikopter voor het Im- mediate Response Team van SFOR. Deze helikopter staat dag en nacht stand by voor eventuele inzet in Sipovo in Bosnië. Hetzelf de geldt nu ook voor de Cougars die in Bosnië actief zijn. Voorts staan op Soesterberg nog eens twee Cougars gereed die indien het nodig mocht zijn binnen 96 uur kunnen vertrekken. De verhuizing van Split in Kroatië naar Bugonjo heeft te maken met de stroomlij ning van de SFOR-operaties in Bosnië en indien mogelijk het ver lagen van de personele sterkte. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar It's Adam Meubelwerk op Maat is per 1 juli verhuisd naar de Oostergracht 13-15. Per die datum is ook de handelsnaam gewijzigd in Oostergracht Meu belwerk op Maat. Onlangs werd in deze krant de verhuizing reeds aangekondigd en melding gemaakt van de nieuwe naam, maar daarin trad een storende fout op. Er stond: Oostergfacht Meubelwerk aan Maat. Dat moet dus zijn: Oostergracht Meubelwerk op Maat. Vat ik vroeger wilde worden: on- lerwijzeres of verpleegster. eg 49 - 2 blauwsparren 5 - 1 Japanse sierkers at 126 - 1 vliegden - 1 eik 48 - 1 berk 56 - 1 berk, 1 conifeer, 1 boom 1 lariks kastanje 1 spar - 1 picea en 1 abies in in hun belangen te worden ge- entuele vergunning kunnen dit telijk binnen 4 weken na deze be- ïr maken bij de afdeling Groen en ente Soest, Postbus 2000, 3760 lummer 035-6093643. )ntbijt: 1 snee volkorenbrood net beleg, 2 koppen koffie, trant/tijdschrift: Amersfoortse Courant. Tv/radioprogramma: journaal, ictualiteitenprogramma's, docu- nentaires. toodschappen: 2 a 3 keer per veek in de supermarkt, lobby: fietsen, wandelen, berg- port, zwemmen, tuinieren, ver en, knutselen, muziek maken, ezen. lunior: Mr. Bean, 'keeping up ippearance' (schone schijn). Vakantieland: Oostenrijk en frankrijk. favoriete plekje van Soest: de lult bij het vliegveld Soesterberg en de Soester Duinen. ite Soest jnicatie S09 34 55 t000@soest.nl >est.nl KAPVERGUNNINGEN 2 tot en met 4 juli 2002 gen voor een kapvergunning zijn I Tussen politici en burgers gaapt J een kloof. Hoor je steeds vaker 6 en luider roepen. In een poging deze afstand te verkleinen, stelt I de Soeser Courant in een weke- llijkse serie de raadsleden en J wethouders voor. Nu eens niet idoor een politiek onderwerp I aan te snijden, maar door op I zoek te gaan naar de mens ach- 1 ter de politicus; eenvoudig aan Ide hand van enkele huis-, tuin- en keukenvragen. Deze week: Annet Oostrom I van het CDA, raadslid sinds 26 I maart 2002 en lid van de raads- Icommissie sport, onderwijs en welzijn (SOW). .eeftijd: 42 jaar. urgerlijke staat: gehuwd, luisdier: geen. leroep: huisvrouw, moeder. Andere activiteiten (buiten raads- verk): vrijwilligerswerk voor de fredekerk in Soesterberg; leidster indernevendienst en jeugdclub. Frankrijk is bij Nederlanders nog steeds het meest populaire va kantieland. Achttien procent van ons ging er vorig jaar heen. Nu trekken Annet Oostrom met man en twee dochters (11 en 12 jaar) meestal door de bergen van Oostenrijk, maar dit jaar kiezen de Soesterbergers voor de westkust van Bretagne. Niet om ergens op het zand te bakken, maar om schelpen en stenen te zoeken (de mooie worden thuis in bakjes gedaan), te wandelen, te vissen én: krabbetjes 'te tukken'. Ze gebruiken er een vistuigje aan een klos je voor, en een haakje waaraan ontbijtspek wordt gedaan. Als de krab van het spek gaat eten, wordt 'ie opgehaald en tijdelijk in een emmer gestopt, die al snel vol raakt. De spek dient als lokaas en tevens ter bescherming van de diertjes die later zonder verwon dingen - terug in zee worden gegooid. Daarna zoekt het gezin de tent op de camping weer op. 'Het liefst een kleine camping. Dat vinden we het prettigst en onze dochters hebben maar dat zal nog wel gaan veranderen - nu nog geen behoefte aan een disco. We kijken waar het leuk is en blijven daar dan een poosje. Anders pakken we de tent weer op en gaan we ergens anders heen', zegt Annet Oostrom van wie bergbeklim men een grote hobby is. lalans is gisteren gestart met iet Soester Informatiepunt. Tier kan men inlichtingen in winnen over vrijetijdsbeste- ling en opvang in Soest. Daar- rij worden niet alleen de eigen ictiviteiten op dit gebied, maar >ok zoveel mogelijk die van indere instellingen en vereni- ;ingen bekendgemaakt. Jaskia de Clippelaar heeft tal van >rganisaties in Soest gevraagd wel- ce activiteiten ze aanbieden als het »aat om opvang en of vrijetijdsbe steding. 'Er hebben er veel gerea geerd, maar niet iedereen. We ho pen dat dit alsnog gebeurt, want ve willen 'Soest-breed' te werk »aan', aldus de coördinator. )e nieuwe activiteit van Balans vordt ondersteund door folders lie de komende dagen zullen wor den verspreid op de gangbare idressen, zoals scholen en de bibli- )theek. Ook de sportclubs en an- iere instellingen krijgen een folder, herder hangt Balans overal posters pp om ruchtbaarheid te geven aan iet Soester Informatiepunt. -let is de bedoeling de mensen te vertellen waar en hoe ze bepaalde voorzieningen kunnen vinden, wat le kosten zijn en hoe ze er gebruik van kunnen maken. Wie wil weten of het verantwoord s om in open water te zwemmen, can in het gemeentehuis een folder ophalen. Deze is samengesteld door de provincie die toezicht Ihoudt op de kwaliteit en de veilig heid van plassen, rivieren en ande re wateren. Op sommige plaatsen is het water niet schoon en kan het ongezond zijn daarin te zwemmen, op ande re plaatsen kan zwemmen levens gevaarlijk zijn, omdat er een druk bevaren vaargeul langs de stranden loopt. In de folder geeft de provincie aan waar veilig gezwommen kan wor den. Tevens geeft ze informatie over de entree, of er een zand strand is, douches, EHBO en toi letten aanwezig zijn en hoe het is gesteld met de parkeervoorzienin gen. De folder zwemmen in open wa ter is gratis af te halen in de hal van het gemeentehuis.

Soester Courant | 2002 | | pagina 5