Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Huisarts Huitema 25 jaar in Soest Max van Buiten sbbmsm Güogtetöm 'Berendboom' bij de Bron Waterkwaliteit beter maar nog niet goed De mens achter de politicus (15) ACTUEEL! Binnenhalen meldingen lozingenbesluit loopt uit Van Breukelen Vast-goed Assurantiën 17 juli 2002 PAGlf\]^ WOENSDAG 17 JULI 2002 SOESTER COURANT uim r*r\Ë Wéér teveel... PAGINA 5 VAKANTIE BEZORGERS sog£ptebSoouraiut voor verkoopinformatie: WE Pleitbezorger voor persoonlijke benadering Toezicht SPULLENHULP Straatroof Slingeraar Service bij Schoemaker ite Soest unicatie 609 34 55 2000@soest.nl 3est.nl Esen politici en burgers gaapt een kloof. Hoor je steeds vaker Klïluider roepen. In een poging deze afstand te verkleinen, stelt de Soestcr Courant in een we kelijkse serie de raadsleden en wethouders voor. Nu eens niet door een politiek onderwerp aan te snijden, maar door op zoek te gaan naar de mensen achter de politicus; eenvoudig aan de hand van enkele huis-, tuin- en keukenvragen. LDeze week: Max van Buiten van het CDA, raadslid sinds 12 art 2002 en lid van de raads- nmissies ruimtelijke orde- pning, volkshuisvesting en mi- lieu (ROVM) en bestuurlijke lieuwing. Wanneer overmorgen de bel klinkt, rennen de leerlingen hun lan ge zomervakantie tegemoet. Als directeur van het openbaar ba sisonderwijs in Baarn zit Max van Buiten nog wel een weekje bin nen om zaken af te handelen waar hij anders niet aan toekomt. Om af te ronden, maar ook om alvast voor te bereiden, zoals het schrijven van het nieuwe schoolorganisatieplan dat deels is geba seerd op de jaarlijkse evaluatie. Daarin is in mei afgesproken dat er voor de boven- en de onderbouw een speciale coördinator komt, zodat in het nieuwe schooljaar op onderwijsgebied nog in- houdelijker gewerkt kan worden. De boven- en de onderbouw krijgen een aparte coördinator. Verder moet Van Buiten de for matiebezetting op peil brengen. 'Afgelopen week ben ik plotse ling geconfronteerd met een vacature.' Tijdens het sportseizoen is hij op zijn vrije zaterdag een trouwe supporter van VVZ'49. De (onontkoombare) degradatie van het eerste naar de tweede klasse heeft hij voor lief genomen. 'Je kunt beter lekker meedoen dan datje voortdurend onderin hangt', al dus Van Buiten die straks ook weer met speciale belangstelling de verrichtingen van het vierde elftal zal gaan volgen. 'Mijn zoons spelen erin. Het is een vriendenploeg met onder anderen enkele voormalige selectiespelers.' anslagen onroerend zaakbelastin ente Soest worden verzonden Ie aanslagen vindt enige maande l jaar. Reden hiervan is dat de ;elijk bezwaarschriften tegen de ie in 2001 is verzonden, wilde af. beschikking vormt de basis voor unt nu geen bezwaar meertee&1 een als u meent dat de vastgestef ïoog is vastgesteld. Dat kon, één eken na het verzenden van de kunt wel bezwaar tegen de 0ZB door de gemeente onterecht als uiker bent aangeslagen. Deze be de gemeente binnen 3 maanden I. De OZB-aanslag dient voor einc ;n betaald. Voor een verdere toe aanslag een informatieformulier 'ordt ook de mogelijkheid van ding beschreven. 'thouders maken bekend dat ïtheffing is verleend van artikel ne Plaatselijke Verordening voor noeiafval aan de Peter van den est. thouders maken bekend dat Hols ontheffing is verleend van dgemene Plaatselijke Verorde- van een trouwfeest met live >er 2002 van 20.00 uur tot 24.00 innen binnen 6 weken na be- ani deze (APV) besluiten een be- bij burgemeester en wethou- s kan er een verzoek om g worden ingediend. ie kunt u terecht bij mw. J. Nu- 6093643. houders maken bekend dat zij irleend op grond van artikel Algemene Plaatselijke Verorde- 2000 aan: nskunde voor het houden van ïrdag 7 september 2002 van uur in de Lange Duinen. ^VERGUNNINGEN en met 11 juli 2002 i voor een kapvergunning zijn Leeftijd: 55 jaar. Burgerlijke staat: gehuwd met nmy Witteveen en drie zoons (trouwe WZ-ers). gluisdier: nee. Beroep: directeur basisonderwijs in Baarn en daarnaast interim- directeur Bao op afroep. Vndere activiteiten (buiten ■aadswerk): vice-voorzitter com- nissie wijkbeheersraad van de gereformeerde kerk Soest-Noord. Vat ik vroeger wilde worden: ei gen baas. 3ntbijt:jus d'orange, brood met ei en ham, lekkere broodjes en [suikerbrood en thee. >ant/tijdschrift: Trouw voet; balblad Kampeerkampioen Jvakbladen. Tv/radioprogramma: Barend en van Dorp, Nova en Den Haag Vandaag, Lagerhuis, goede poli tiefilm en cabaret; radio: muziek en zaterdag Radio 2. Boodschappen: doe ik elke vrij- j en een deel op zaterdag. Hobby: voetbal, besturen/organi- ;eren, tuin, vakantie. Humor: Herman Finkers, Youp van 't Hek, sommige films. Vakantieland: Frankrijk en Span- je. Favoriete plekje van Soest: Soes- ter duinen. Ma een drukke dag behoefte aan: neestal na een avondvergadering een lekker pilsje bij de t.v. (Ba rend en van Dorp/Nova...e.d.). Ze kunnen me wakker maken voor: f gewoon met rust laten. Eén keer per jaar zoekt Max van Buiten met vrienden een extra lang weekend de broodnodige ontspanning, los van de dagelijkse beslomme ringen. Mijn haren staan overeind als: mensen die ongefundeerd kritisch zijn, maar vooral bij achterbaks sti| Tan. indrukwekkende bij- eenkomsten, een goede toespraak of gedicht. emotioneel van: aangrijpende, indrukwekkende gebeurtenissen en spontane, eerlijke reacties van kleine kinderen. romantisch van: in de vakan tie op een warme avond aan een meer met uitzicht op een stad met lichten en een heldere lucht. Ik blijf thuis voor: een heel goede voetbalwedstrijd. Ik verplaats me bij voorkeur per: auto. Ik hou me op de achtergrond als: ik van de materie niet genoeg af weet. Oerdom van mij was: ooit van het oosten naar het wes ten te vertrekken. Als ik 100 euro op straat vind, dan: meld ik dat bij de politie en geef het adres waar men het op kan halen. Ik denk het liefst terug aan: enkele fantastische vakanties met ons gezin en dat van mijn zwager en schoonzus. (11 personen). Een nacht lang kan ik door bo men over: diverse onderwerpen van zwaar tot geleidelijk alledaags; hoeven niet altijd intelligente onderwer pen te zijn. Inspiratie krijg ik van: verandering van werkkring, een nieuwe uitdaging (vandaar de in terim-klussen). Ik zou niet op een onbewoond eiland willen aanspoelen met: collega"s. Als ik iemand iets zie stelen, dan: waarschuw ik de politie met mijn mobiele telefoon. Soest over 4 jaar... is bezig met de aanleg van een rondweg in welke vorm dan ook. Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid. II Uw CD DVD specialist. Een 30-jarige inwoner van Soest is weer met te veel alcohol op achter het stuur aangetroffen. De auto mobilist werd woensdagochtend rond 02:00 uur op de Birkstraat gecontroleerd. Na een eerste blaas- test op straat volgde de ademana lyse in het politiebureau. Daaruit kwam een promillage van 0,6. Normaliter levert dit een bekeu ring op van 190,00. Omdat de man eerder op dronken rijden is betrapt moet hij zich nu voor de rechter verantwoorden. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander feef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 - 1 grove den nnen e bomen x>m -1 ceder en 2 berken Kt aangevraagde kapvergun 4 - 1 beuk ting park Klein Ëngeldaal - 1 hun belangen te worden ge- lele vergunning kunnen dit t binnen 4 weken na deze be- aken bij de afdeling Groen en Soest, Postbus 2000, 3760 ner 035-6093643. UNNINGEN 5t en met 11 juli 2002 i 2002 conifeer en 2 berken e iterbes 'e den en 3 berken - 4 bomen m tegen het genomen besluit na verzending van het be- igediend bij het college van jders van de gemeente >0 CA Soest. Met de aanbieding van een 'Berendboom' heeft de chr. ba sisschool De Bron maandag middag alvast een beetje af scheid genomen van directeur Berend Weistra, die vanaf de oprichting - bijna 25 jaar gele den 'hoofd der school' is ge weest. De boom, een bolplataan, werd hem officieel aangeboden door de medezeggenschapsraad en de ouderraad van de school aan de Sweelinckstraat in Overhees. De boom heeft, voorzien van een bordje, een plekje gekregen op het schoolplein. Weistra verlaat De Bron omdat hij benoemd is tot 'bovenschoolse' directeur bij de Stichting PCBO Soest/Baarn/Soesterberg. De or ganisatie betrekt binnenkort een nieuw kantoor aan de Nijverheids- weg, waar Weistra in zijn nieuwe functie het christelijk basisonder wijs zal blijven steunen. Aan De Bron wordt hij opgevolgd door Geo Griffioen. Ook de kinderen van groep 8 boden de school een 'Berendboom' aan ter gelegenheid van het komende afscheid. Berend Weistra neemt de 'Be rendboom met zichtbaar plezier in ontvangst. Foto: Herman van Dam. De waterkwaliteit in het gebied van Waterschap Vallei Eem is de laatste vijf jaar verbeterd, maar op veel plaatsen worden geldende rijksnormen niet ge haald. Dat staat in het jaarver slag oppervlaktewater over 2001 dat vorige week door het dagelijks bestuur van het wa terschap is vastgesteld. Naast de meetresultaten van de waterkwaliteit staan in het jaarver slag ook gegevens over de water- hoeveelheden. In 2001 is ongeveer 25 procent meer neerslag gevallen dan normaal in een jaar valt. De afvoer ervan heeft niet tot grote problemen geleid. Ook wat betreft de waterkwaliteit waren er in 2001 geen calamiteiten. De Zijdewete ring, de Eem en het Valleikanaal zijn de wateren in het gebied van Waterschap Vallei Eem met de minste kwaliteit. De beken en sprengen rond Renkum hebben de beste waterkwaliteit. Opvallend waren de hoge gehaltes aan nikkel die het waterschap aantrof in de Moorsterbeek en de Lunterse Beek. Het waterschap kan daar voor geen verklaring geven. Ook de kwaliteit van de stadswa- teren is nog niet goed. In Nijkerk en Hoevelaken worden de normen niet gehaald. De kwaliteit is ten opzichte van 1996 wel verbeterd. In de tussenliggende periode is er gebaggerd en zijn er maatregelen getroffen om overstorten vanuit het rioolstelsel te verminderen. Het jaarverslag oppervlaktewater is in te zien op en te downloaden vanaf de internetsite van Water schap Vallei Eem: www.wve.nl. Waterschapsinspecteurs van Waterschap Vallei Eem leg gen bij alle bedrijven met agra rische activiteiten een bedrijfs bezoek af in het kader van het Lozingenbesluit open teelt en veehouderij. Van de 4800 adressen waar agrarische acti viteiten plaatsvinden zijn tot nu toe 1600 adressen bezocht. Volgens planning zouden alle agra rische bedrijven vóór 2003 moeten zijn bezocht om de meldingen bin nen te halen. Dat lukt niet. Vol gens de nieuwe planning worden de laatste bedrijven in september 2003 bezocht. Tijdens een be drijfsbezoek wordt samen met de agrariër een rondgang over het bedrijf gemaakt, waarna aanslui tend gezamenlijk het meldingsfor mulier wordt ingevuld. Met het ondertekenen van het formulier voldoet de agrariër aan de mel dingsplicht uit het Lozingenbesluit. De planning loopt uit omdat er een vacature is geweest en omdat de bedrijfsbezoeken vanwege de uitbraak van mond- en klauwzeer enkele maanden stil hebben gele gen. Daarbij komt nog dat het Lo zingenbesluit voor iedereen die agrarische activiteiten voert van toepassing is. Dit betekent dat ook alle hobbyboeren en volkstuinders moeten worden bezocht. Bij het opstellen van de planning was dat nog niet bekend. Tenslotte waren er in de beginperiode meer her- controles nodig dan gedacht. Daar voor was ook meer tijd nodig dan gepland. De laatste bedrijven worden in september 2003 bezocht. Voor de handhaving van het Lozingenbe sluit heeft dit geen gevolgen. Door het verschuiven van inzet binnen de Afdeling Handhaving zullen er vanaf begin 2003 wel veld- en erf- controles worden uitgevoerd. Ui teraard zal dat alleen gebeuren bij bedrijven waarvan de melding bin nen is. De meest voorkomende knelpunten zijn het ontbreken van een kantenstrooivoorziening op de kunstmeststrooier, het schoonhou den van de erven en het lozen van water van ontijzeringsinstallaties. Gevraagd in Soest voor de maanden juli en augustus Aanmelden: tel. 6014152 Gareel SOEST Aan de rand van de nieuwbouwwijk "de Boerenstreek" vrij en rustig gelegen moderne middenwoning met berging (1997) en grote zonnige tuin (155 m2). Ind.: hal, toilet, m.k., ruime woonkamer met plavuizen vloer, mod. keuken (oven, kookplaat, afzuigkap). Verd.: overloop, douchecel, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3) en ruime bergzolder. De woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is tevens voorzien van dubbel glas, plavuizen vloer gehele begane grond, zonneboi ler en veel bergruimte. Gevraagde koopsom 199.000,- k.k. TE HUUR Weteringpad SOEST Op modern bedr.terrein, nabij uitvalswegen, gel. bedr.hal v. ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedr.hal is o.a. v.v, krachtstr.install,, toil.groep met keuken, verlichtingsapp. en alarminstall. Per- ceeloppervl. ca. 234 m2. Gevraagde huursom 1.362,- p.m. (excl. BTW) Gevraagde koopsom 190.000.- k.k. Zangvogelweg AMERSFOORT Zeer royaal verbouwd 5-kamer appartement met balkon, berging en een aparte garage, gelegen op de 7e verdie ping. Het appartement heeft een oppervl. van ca. 125 m2 en vrij uitzicht aan zowel de voor- en achterzijde. Het apparte mentencomplex ligt aan de rand van de wijk Liendert en ligt gunstig ten opzichte van winkels en uitvalswegen. Ind: hal, m.k., toilet, L-vormige woonkamer, keuken v.v. plav. vloer, 2 ruime slaapkamers en douchecel, alg.: Dit appartement is gedeeltelijk verbouwd en de indeling is zeer ruimtelijk opge zet. Hierdoor is een woonkamer ontstaan van ca. 55 m2 en een eetkeuken van ca. 18 m2. Tevens is het appartementen complex in 2000 nog geheel aan de buitenkant geschilderd en uiteraard v.v. lift. De servicekosten bedragen ca. 158,- per maand (ind. o.a.: gas-c.v., opstalverz., onderhoud, water en storting reservefonds). Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO MAKELAAR Koninginnelaan 40 Soest Tel: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl Vorige week was het precies 25 jaar geleden dat huisarts H.B. (Hans) Huitema zich in Soest vestigde. Hij heeft dat in kleine kring gevierd - 'zonder toeters en bellen', zoals hij het zelf om schrijft. Maar ondanks het feit dat er aan het jubileum geen ruchtbaarheid was gegeven stroomden vorige week de bloemstukken binnen... Toen hij in 1974 in Leiden afstu deerde was er, anders dan tegen woordig, bepaald geen gebrek aan artsen. Eerder was er sprake van een overschot en het kostte jonge artsen in die tijd dan ook veel moeite (en geld) om een praktijk te Vinden. Het was dan ook een groot geluk dat hij - uit £0 solli citanten! - werd gekozen om de Soestdijkse praktijk van de 'oude' Rupert (die in 1977 overleed) voort te zetten. Daarvoor had hij een jaar meegedraaid in een prak tijk in Oostvoome en was hij twee jaar bij de Koninklijke Marine ac tief geweest, zowel op de schepen als bij de Militaire Luchtvaart dienst. 'Ze hebben me nog wel eens aan een lijntje op een schip neergelaten...' Samen met zijn vrouw, die zelf is opgeleid, als orthopedagoge maar in Soestdijk vooral als zijn 'achter- wacht' moest functioneren, streek Hans Huitema destijds neer in de "artsenpraktijk aan de Burgemees ter Grothestraat. Mevrouw Huite ma: 'Je kon nooit eens weg, er moest altijd iemand bij de telefoon blijven. Boodschappen doen? Dat moest razendsnel gebeuren, bij de Centra om de hoek....' Tot op de huidige dag staat ze hem terzijde, al is het niet meer op dezelfde manier. Ze werkt nog parttime mee, o.a. voor de administratie, maar begeleidt daarnaast in haar eigen praktijk patiënten met psy chologische problemen. De huis artsenpraktijk is inmiddels alweer jaren gevestigd aan de Regentesse- laan. Dat de jonge Huitema destijds voor het huisartsenbestaan koos lag niet zó voor de hand. Er waren geen medici in de familie. Zijn car rière had ook een totaal andere wending kunnen nemen als hij ge kozen had voor de techniek, die hem ook hevig interesseerde. Zijn Vorige week dinsdagmiddag werd er in het district toezicht gehouden met een onopvallend politievoer tuig. In totaal werden vijf bekeu ringen uitgereikt voor het bellen in de auto, rijden met te hoge snel heid, overschrijden van het verdrij- vingsvlak en het rijden over een I doorgetrokken streep. belangstelling voor de mens won het, al bleef de techniek hem als hobby altijd bezighouden (naast fietsen, zeilen en lezen: 'Ik ben een Tolkien-fanaat'). Artsen die zelf radio's en computers in elkaar zet ten zijn er niet veel. Hij was waar schijnlijk sowieso de eerste huisarts in Soest die een computer gebruik te, al was het maar om er de reke ningen mee uit te draaien. Maatwerk 'Ieder mens is uniek,' verklaart hij zijn keuze. 'Wat mij vooral bezig houdt is het menselijk functione ren: hoe het 'werkt', en waarom het soms niet 'werkt'. Niemand is modaal. De gemiddelde mens be staat niet. Een mens is ook geen biochemisch fabriekje, al zou je dat soms bijna gaan denken als je ziet wat we allemaal voorschrijven... In een huisartsenpraktijk is het alle maal maatwerk. Je moetje patiën ten wel kennen, weten hoe ze le ven, wonen en werken.' Vanuit die interesse begeleidde hij in de jaren tachtig heel wat bedevaarten van uit Soest naar Paray Monial, bij Macon in Frankrijk, waar St. Mar- guérite Marie sinds 1673 wordt vereerd. Zuid-Frankrijk heeft zijn liefde; de Huitema's hebben er te genwoordig ook een huisje, wat goed uitkomt voor iemand die ver knocht is aan de geschiedenis van de Middeleeuwen, de bloeitijd van het katholicisme en het land van de Katharen... De huisartsenpraktijk van tegen woordig is wel heel anders dan die van een kwart eeuw geleden, be aamt hij. 'De patiënten zijn niet alleen mondiger geworden, ze heb ben ook heel uiteenlopende ach tergronden.' Met de komst van al die mensen uit zoveel buitenlanden is de diversiteit veel groter gewor den. Ook zijn er veel meer hoog bejaarden. En de medische ont wikkelingen hebben in de afgelo pen jaren bepaald niet stil gestaan. Van alles iets Specialist heeft hij overigens nooit willen worden. 'Het is te beperkt, vind ik. Je ziet altijd maar een deel van de geneeskunde en je komt het ziekenhuis nauwelijks uit. Als huis arts weet je van alles iets; ik kom ook graag bij de mensen thuis.' Over de nieuwe huisartsenpost bij het Eemland-ziekenhuis heeft hij ook zo zijn gedachten. 'Mijn idee is het niet, het is gewoon te ver weg. Er is nu in het weekeinde soms in heel Soest geen huisarts meer te bereiken.' Er is trouwens wel meer veran derd. 'Vroeger zag je een patiënt meestal pas op het moment dat hij een hartinfarct of hersenbloeding te pakken had. Tegenwoordig ken je hem al lang van tevoren, omdat hij daartegen al jaren medicijnen gebruikt. De mensen leven ook langer. Wie nu zestig is heeft een goeie kans om ook de tachtig te halen. In 1900 was zo iemand ge woon een sterke jongen; nu slikt- jie pillen en heeft waarschijnlijk al minstens één hartinfarct achter de rug...' Solo-praktijk Ook de inrichting van de 'door snee' huisartsenpraktijk is sterk Foto: Soester Courant veranderd: er zijn vandaag de dag steeds meer samenwerkingsver banden, medische centra en groep- spraktijken. Huitema is wat dat betreft nog een huisarts van de oude stempel. Hij heeft destijds bewust gekozen voor een solo- praktijk en dat zal ook wel zo blij ven tot zijn afscheid. Daarvan is voorlopig overigens nog geen spra ke, maar hij is inmiddels toch ook al 55 jaar en denkt dus wel eens aan de toekomst. 'In principe ga ik nog wel een jaar of vijf door. Dan is de hypotheek in elk geval afge lost!' grapt hij. 'Het hangt natuur lijk ook sterk af van de ontwikke lingen in de huisartsengeneeskun- de. Er is nu een duidelijk artsen- tekort, maar ik heb niet de indruk dat er veel jonge artsen zijn die nog als solist willen beginnen. Ja zeker, Soest is voor een huisarts beslist een aantrekkelijke gemeen te, maar vind hier maar eens een geschikt huis...' Zorgen maakt hij zich wel over zijn vak. Bijvoorbeeld over de dreigen de verwatering van de persoonlij ke zorg, door alle medische groot schaligheid. 'De geneeskunde was tot nu toe altijd persoonsgebon den, maar wordt nu meer en meer budgetgebonden. Dat betekent een stuk kwaliteitsverlies. We moeten juist zorgen dat we die verworven heden niet overboord gooien. Ne derland is nog klein genoeg dat we ons die persoonlijke benadering in de gezondheidszorg kunnen ver oorloven...' kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, textiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Een onbekend gebleven bromfiet ser heeft maandagmiddag rond 12:30 uur een 51-jarige fietsster van haar jas beloofd. De vrouw reed op het fietspad aan het Ber kenlaantje toen de bromfietser haar tegemoetkwam. Vervolgens draaide hij om, ging naast de vrouw rijden en griste de jas en een handtas uit het fietsmandje. De tas viel, waarna de bromfietser er met de jas vandoor ging. De vrouw en haar man vonden de jas later in de omgeving. Het is onbekend of er iets uit de jas vermist wordt. De bromfietser was een blanke man van ongeveer 35 jaar, met een gezet postuur, een bol gezicht en een lengte van ongeveer 1,80 me ter. Hij droeg een donkerkleurige helm, reed op een grijs-metallic scooter en droeg een donkerkleu rig zomerjasje en een donkerkleu rige broek. Een 56-jarige man uit Lommei werd zaterdagavond omstreeks 22:00 uur aangehouden toen hij al slingerend met zijn auto over de Biltseweg reed. Uit de blaastest bleek een promillage van 0.80. De man kreeg een rijverbod opgelegd en een proces-verbaal. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! êk Hert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2002 | | pagina 5