ELING loester actie voor Israëlische kankerpatiëntjes gaat verder 7 op soest r sfoort st Wonnink Zonwering in actie Daniëlschool speelt verkeersspel Van der Hucht-moordmusical Engelse schoolband zondag in Cabrio Kindervoorstelling met theater 'De Muzen' O Cultuurconsulent in Soest Onthaasten in Eemland Zomer Bal in SRO- Spleasure Centrum 1,00 korting PAGINAn WOENSDAG 17 JULI 2002" SOESTER COURANT ïnkeitl van en graniet Sis van Doorn en Willemien Bouwhuis PAGINA 9 PÜÜ Voor al uw Verzekeringen, Jk Hypotheken en Pensioenen Financiële Diensten, 35B93? fotoservice SCHRAVEMADE B.V. r-1*\\ fin 1NKEL Zijden sjaals uit Bangla Desh In Groot-Engendaal en Molenschot Extra concert in openluchttheater Woensdag 24 juli in Cabrio soestebScöürant abrio VOORDEELBON: (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling 'De Muzen' op woensdag 24 juli 2002 (14.30 uur) IRSTEEN cjhooi: Ook voor grafWerk een ruime keuze. Diverse modellen uit voorraad leverbaar. ting, levering en plaatsing. ial geopend: 8.30 - 17.00 uur 0.00 - 13.00 uur 5811 NH Amersfoort 39, fax (033) 463 81 38 ■Els van Doorn en Willemien [Bouwhuis genieten in Soest al laardig wat bekendheid door f hun actie (in december jl. ge lstart) voor het centrum Zich- ron Menachem in Israël, waar p kankerpatiëntjes worden opge- I Tangen. Ze hebben pas geleden veen bezoek gebracht aan het centrum en zich opnieuw over- tuigd van de noodzaak om deze j doodzieke kinderen te helpen. Ij De actie gaat verder. Els en Willemien zijn diep onder de indruk van wat ze tijdens hun |recente verblijf in Israël hebben jjmeegemaakt. Vooral de ontmoe- Iting met de kinderen van Zichron f, Menachem bij de klaagmuur, voor- Idat het hele gezelschap op reis ging ■naar Londen, zal hen nog lang in ■het geheugen blijven. 'We wilden ■zelf gaan kijken en vóelen wat daar ■gebeurt.' ■Ze trokken enkele dagen op met Ide groep van 117 jeugdige patiën- jten (van 6 tot 18 jaar) en hun be- ■geleiders. De manier waarop de nderen genoten heeft grote in- idruk gemaakt. 'Zoveel toewijding, zoveel saamhorigheid en plezier...' Ook maakten Els en Willemien mee hoe de kinderen een dag door de Israëlische politie werden ont haald op demonstraties, spelletjes en een feestmaal. Daarnaast be zochten ze het Hadassa-ziekenhuis in Jeruzalem, waar veel kankerpa tiëntjes uit Zichron Menachem worden behandeld. Wat Els en Willemien daarbij opviel was dat er totaal geen onderscheid wordt gemaakt tussen de Joodse en de Arabische kinderen. De laatsten vormen toch wel 80 van het to taal. Voor Willemien was het al de 12e keer dat ze Israël bezocht; Els ging voor de 4e keer. Beiden hopen in december weer te gaan, als het Day Care Center van Zichron Menachem wordt geopend. Intus sen zijn ze er meer nog dan voor heen van overtuigd dat Israël aller steun verdient, ook vanuit Neder land, waar de publieke opinie te genwoordig naar hun smaak veel te veel op de hand van de Pales- tijnen is. 'Wij staan vierkant achter Israël', aldus het Soester tweetal, dat onlangs (zie foto) ook deelnam aan een pro-Israëlische demonstra- Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge '-ford-vandermeer.nl jj dmott j andmotors.nl Om op lokaal niveau tot cultu rele netwerken te komen, stelt de gemeente Soest een cultuur- consulent aan. Het aantrekken an een cultuurconsulent is on derdeel van het project Cul- uurpunt. De gemeente Soest start dit project in het kader an het provinciale Actiepro gramma Cultuurbereik en in overleg met de Provincie utrecht. 4et het Actieprogramma Cultuur- bereik wil de Provincie Utrecht racht bijzetten aan een belangrij ke tendens in de cultuursector, na- nelijk het zoeken naar nieuwe manieren van omgaan met pu bliek. Het algemene doel van het Actieprogramma Cultuurbereik is een breder en divers publiek te •betrekken bij cultuur. Voor dit ac tieprogramma vroeg de heer Ten Berge, gedeputeerde van de Pro vincie Utrecht, persoonlijk aan- dacht binnen de gemeente Soest. De gemeente Soest staat achter het programma en schreef in samen werking met de Brede Bibliotheek het projectplan Cultuurpunt. De provincie Utrecht is subsidiënt voor het project Cultuurpunt bin nen de gemeente Soest. Twee pijlers Het project Cultuurpunt bestaat uit twee pijlers: op lokaal niveau tot culturele netwerken te komen (pijler l i en een centraal informa- tieondersteuningspunt (fysiek cul tuurpunt) voor het lokale culture le leven in al zijn verscheidenheid (pijler 2). Voor de invulling van de eerste pijler wordt een cultuurconsulent aangesteld. De cultuurconsulent fungeert organisatorisch als een schakel tussen de verschillende culturele instellingen onderling en tussen de instellingen en de ge meente Soest. Hierbij gaat het enerzijds om een signaleringsfunc tie en anderzijds om het koppelen van vraag en aanbod en het ini tiëren en ontwikkelen en daadwer kelijk meeorganiseren van culture le projecten. Een andere belangrij ke taak van de cultuurconsulent is het initiëren en ontwikkelen van een fysiek cultuurpunt (pijler 2). Bij het aanstellen van een cultuur consulent is gekozen voor een sa menwerkingsverband met de ge meente Baarn. De cultuurconsu lent wordt aangesteld voor drie jaar. Hij/zij werkt 24 uur voor de gemeente Baarn en 12 uur voor de gemeente Soest. De gemeente Soest koos voor 12 uur inzet van een cultuurconsulent, omdat het project Cultuurpunt nog uit een vervolgtraject bestaat, namelijk pij ler 2. Dit traject wordt ingezet op het moment dat de cultuurconsu lent het plan voor het fysieke cul tuurpunt voor de gemeente Soest heeft ontwikkeld. 1 uur óók voor APS en digitaal Willemien Bouwhuis (l.) en Els van Doorn tijdens een recente pro- Israël-demonstratie in Den Haag. tie in Den Haag. 'Mensen hier moeten niet zo klakkeloos achter de Palestijnse propaganda aanhol len. Israël is daar niet zo bedreven in. Wij merkten in Israël dat de mensen ons dankbaar waren, nu iedereen tegen Israël lijkt te zijn. 'Thank you for coming', hoorden we steeds.' Els en Willemien zoeken opnieuw de publiciteit voor hun actie ten behoeve van de Stichting Zichron Menachem. Wie het centrum wil steunen kan een bijdrage overma ken op bankrekening 43.36.81.000 ten name van Stichting Zichron Menachem Amsterdam. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl fpf*T tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Eemland is een schitterend weids poldergebied, waar veel vogels te zien zijn. Met zicht op de uitlopers van de Utrechtse Heuvelrug en de plaatsen Amersfoort, Soest, Baarn, Eemnes, Bunschoten Spaken burg als oriëntatiepunten. De rustige binnenweggetjes in Eemland zijn ideaal om te fiet- Tot en met 15 september vaart dagelijks de fietsboot Eemlijn een toeristische lijndienst over de Eem en het Eemmeer. Een stukje fiet sen en verder varen of varen en terugfietsen. De fiets kan voor één euro mee op de boot. Iedere fiet ser kan zijn eigen programma ma ken, met het vaarschema van de fietsboot als uitgangspunt. Dat programma en de prijzen staan in de folder van de fietsboot Eemlijn, die verkrijgbaar is bij de VYV- kantoren in Eemland of op inter net: www.eemlijn.nl. Daar wordt ook verwezen naar de website www.fietsen.123.nl die ook spe ciale fietsroutes vermeldt die aan sluiten op de route van de fiets boot en die de fietsboot nu als tip van de maand vermeldt. Op de fietsboot zijn ook folders aanwezig van Kasteel Groeneveld in Baarn, het Spakenburgse klederdrachtmu seum 't Vurhuus en Stoomgemaal Hertog Reijnout - stuk voor stuk interessante fietsdoelen die in het programma voor een fietsdagje Eemland kunnen worden opgeno men. Onthaasten in Eemland. Het zicht vanaf het zonnedek van de fiets boot over het polderlandschap, de onbekende maar mooie rivier de Eem en het Eemmeer is iets dat mensen die dat eenmaal hebben gezien, aan anderen aanbevelen. Ook passagiers zonder fiets, met skeelers, wandelschoenen of een buskaart op zak, kunnen gebruik maken van de fietsboot. In de zomervakantie van maandag 22 juli tot en met vrij dag 30 augustus wordt het bal in de SRO-zwembaden, o.a. in Soest. Zes weken waterpret voor kleine en grote kinderen. Elke dag is er wel een zomerse activiteit met als thema 'Zomer Bal'! Bal' als in Balsporten, Ballenbak, .Ballon en Ballet. Allerlei sporten met de bal, op de kant én in het water. Balletje gooien, trappen, vangen, rollen, jongleren, blazen, koppen, tekenen, schieten, tillen, hooghouden, etc, etc. Of allemaal gekleurde ballen in een grote bak. Duik erin en graaf een weg naar de andere kant. Met een ballon kan je weer heel andere spelletjes doen. Dansen, swingen en springen op hippe zomerse muziek. Samen met alle andere kinderen maak je een mooi (water)ballet van. Kom en doe mee, je wordt er helemaal ba lorig van!!! In Spleasure Centrum Soest, Dal- weg 181, is het bal op dinsdag en donderdag. In alle baden starten de activiteiten 's middags na 13:00 uur. Een los kaartje: normale ta rieven recreatief zwemmen. Met je Zomer-zwem-abonnement: gratis entree! Voor meer informatie kun je con tact opnemen met het SRO-zwem- bad in Soest (88 6027363). De re ceptionistes kunnen al je vragen beantwoorden. Je kan natuurlijk ook even langskomen. Dan kan je meteen de speciale actiefolder meenemen. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Ziiö?R staal c n ImSa Het kweken van de cocon van de zijderups is een moeilijk proces. Zodra de larven uit de eitjes ko men moeten ze gevoed worden. Vanaf het eerste moment na hun geboorte zijn ze heel vraatzuchtig. Men moet tijdens deze periode dag en nacht alert zijn en de larven steeds voorzien van de nodige bla deren van de moerbeiboom. Eén uur te laat voeren kan al betekenen dat de larven doodgaan. De tem peratuur moet constant zijn, de ruimte moet heel schoon blijven en elke infectie moet vermeden wor den. Binnen 3 a 4 weken beginnen de larven cocons te vormen; die zijn na ongeveer 15 dagen com pleet. Na het drogen van de co cons (in de zon), zijn de larven dood. Als dit niet het geval zou zijn, zouden ze uit de cocon ko men en de zijden draden breken. De vrouwen in het dorp koken en ontdraden de cocons. Zij werken op contractbasis; men ziet er op toe dat de opbrengst van het garen hun ten goede komt. Het weven van de zijde gebeurt door twee sa menwerkende coöperaties. Na het bedrukken wordt de zijde ge stoomd, gewassen en gedroogd. De stof wordt zacht gemaakt door er met houten hamers stevig op te slaan. Het stikken van de sjaals wordt door huisvrouwen en meis jes thuis gedaan. De sjaals zijn te bewonderen in de Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, "826028132. Op 17 mei heeft Wonnink Zonwering officieel de deuren geopend van het nieuwe kan toorpand aan de Siliciumweg 34 in Amersfoort (bedrijven terrein de Isselt). Vanaf dat moment is het eën komen en gaan van mensen die graag vol ledig geïnformeerd willen wor den over de diverse mogelijk heden van binnen- en buiten zonwering aan hun huis. In de prachtig en met veel smaak ingerichte showroom (220 m2), kunnen zij hun hart ophalen. Ie dereen windt altijd wel een product dat bij zijn ideeën aansluit. Als extra trekpleister heeft Wonnink Zonwering van 17 mei tot 1 juni een enveloppen actie gehouden, waarmee een leuke korting op de verkoopprijs getrokken kon wor den. Dat varieerde van een lage tot een maximumkorting van 500,00 al naar gelang de aan koop van het type zonwering. De familie L. van Delden uit Soest was de gelukkige enveloppentrek- ker van de 'hoofdprijs'. Ze zijn zo niet alleen blij en tevreden met De familie Van Delden werd bij Wonnink Zonwering beloond met de hoofdprijs. hun zonwering, maar hebben nu ook een mooi extraatje voor nog meer leuke dingen. De showroom in Amersfoort is op alle werkdagen geopend van 10:00 tot 17:00 uur en op de zaterdagen van 10:00 tot 16:00 uur. Op de maandagochtend is de showroom gesloten. Natuurlijk is men ook van harte welkom in de showroom op de Nieuweweg 66 in Soest op de daar geldende openingstijden. 'De kinderen bewust maken van het belang van veilig deel nemen aan het verkeer, door het creëren van herkenbare verkeerssituaties.' Het is een mondvol, maar het geeft pre cies weer wat de bedoeling was van het verkeersspel dat maan dag bij de Daniëlschool aan de Smitsweg plaatsvond. Het schoolplein was voor de gele genheid omgetoverd tot een soort verkeerstuin, compleet met 'we gen' van stoepkrijt, afgezet met al lerlei soorten verkeersborden, pil- ons, hekken, verkeersbarrières, ze brapaden, kruispunten en wegver sperringen. In groepjes ging de Daniël-schooljeugd de diverse si tuaties langs, waarbij soms best moeilijke opdrachten moesten worden uitgevoerd. Ze kregen - bij goed resultaat - daarvoor spe ciale stickers in hun 'rijbewijs'. Fietsjes, steppen, trekkers en ander voertuigen mochten van huis wor den meegenomen. Er stond buiten Het oversteken op een zebrapad is geen sinecure. Foto Bell. het hek ook nog een échte auto waaraan nogal wat mankeerde, zoals de kinderen moesten vast stellen. En dan was er ook nog éen bijna-echte politieagent, die alles goed in de gaten hield. De kinde ren van de Daniëlschool hebben er vast heel wat van opgestoken en gaan voortaan hopelijk nóg veiliger de straat op, ook in de vakantie. De kinderen van groep 8 van de Van der Huchtschool 'Vale riaan' hebben maandagmid dag in Groot Engendaal en maandagavond in Molenschot een schitterende musical opge voerd. De voorstelling, waarin zang, dans en toneel zich snel afwisselden, werd door de be woners zeer gewaardeerd. De musical speelde zich gedeelte lijk af in 1914. Het was een ware thriller, waarbij de moord op een honderdjarige barones pas in de huidige tijd werd opgelost. In het spel werd een stuk klassiek ballet uitgevoerd op muziek van 'De vier jaargetijden' van Vivaldi. Een spektakelstuk was ook de 'Bohe- mian Rhapsody' van Queen, waar- bij alle 33 kinderen op allerlei De 'cast' van de musical, hier op de foto gezet in Groot Engendaal. Foto: Herman van Dam. plekken in de zaal dansten. Het waren twee mooie voorstellingen, waarvoor de kinderen veel applaus en waardering kregen. OPENLUCHTTHEATER Op zondagavond 21 juli speelt in het Soester openluchtthea ter Cabrio de St. George's School Band uit Engeland. De band verblijft een week in Noordwijk. Het bestuur van Cabrio is erin geslaagd de schoolband naar Soest te ha len. De St. George's School Band be staat uit 43 leerlingen in de leeftijd van 11 tot 18 jaar. Zij treden regel matig op bij speciale gelegenheden in Londen en op Jeugd Muziek Festivals. Het is een orkest met twee gezichten: in de eerste plaats een echte Jazz band, die de stan daard werken voor Big Bands zal spelen. De dirigent Russell Tucker speelde zelf in verschillende jazz orkesten en is docent aan het plaatselijke conservatorium. Daar naast speelt een aantal studenten ook in een Blazersensemble onder leiding van een eigen dirigent, Ro- bert Crowley. Zij spelen o.a. wer ken van Mozart en Strauss. Het hele orkest heeft een uitge breid repertoire. Er zal een keuze gemaakt worden uit muziek van 'The Lion King', 'Jurassic Park' en 'Phantom of the Opera'. Verder staan werken van Lalo Schifrin, Joseph Zawinul en Herby Han cock met nummers als het thema van 'Mission Impossible', 'Bird- land' en 'Watermelon Man' op het programma. Het is voor de eerste keer dat dit grote orkest van de St. George's School uit Londen optreedt in Ne derland. Het concert in het Open luchttheater Cabrio, Soesterberg sestraat 140, vindt plaats op zon dagavond 21 juli en begint om 20:00 uur. De toegangsprijs be draagt 6,00. Op woensdagmiddag 24 juli presenteert het openluchtthea ter Cabrio een dubbele kinder voorstelling; 'Hoe het kwam dat de schildpadman de dikke dame liefhad' en 'Ouder dan eeuwenoud', gespeeld door beeldend theater 'De Muzen'. 'Hoe het kwam dat de schildpad man de dikke dame liefhad': Een dikke dame komt aangereden op haar koestep. Ze stalt haar spulle tjes uit, spant haar waslijn, bouwt haar tentje, zet de bloemetjes bui ten en maakt een lekker kopje thee. Ze is zo druk bezig dat ze niet ziet dat een mannetje op een schildpad naar haar kijkt. Met be hulp van de kinderen uit het pu bliek probeert de man haar hart te veroveren. 'Ouder dan eeuwenoud' is een voorstelling gebaseerd op een Griekse mythe over Prometh9us en Pandora. Er was eens een tijd dat er wel goden waren, maar nog geen sterfelijke wezens. Zeus, de oude koning, zit hoog verheven op zijn troon en ziet neer op de leeg te der aarde. Na eeuwenlang ge peins besluit hij de leegte op te vullen. Hij schept de eerste goden Prometheus en Epimetheus. Met hen begint het verhaal van het ont staan van de wereld. Tijdens deze voorstelling komen zeven poppen op verrassende wijze tevoorschijn. Door het afwisselende spel met de levensgrote figuren en handpop pen ontstaat er een boeiend ver haal voor jong en oud. Een voorstelling voor kinderen vanaf 5 jaar. Entree: 4,00; kin deren met bon Soester Courant: 3,00. Kaarten voor de voorstel ling zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater, VW-Soest en drogisterij Sukking Soesterberg. OPENLUCHTTHEATER Deze bon is geldig voor één kind Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140

Soester Courant | 2002 | | pagina 9