binnenbanen redden tennistoernooi vb Containers naar de Kampweg Afscheid van Carolusschool met musical ^riedl wereldkampioen 2002 elaardij! 125.000.- k.k. WOENSDAG 24 JULI 2002 fegen maakt LTV Soesterberg creatief I. 1 iljt§ Pi IÉ KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST International Music Festival Nog drie concerten in Soesterberg Soester met slok op door rood Muziek in Utrecht Beter zicht bij Plesmanstaete 160.000.-k.k. lannoveraanse Zweethond uit Soest 359.000 431.000.- k.k 0800 - 0432 Klachten bezorging Soesterberg Voor al uw Verzekeringen, Hypotheken en Pensioenen Financiële Diensten, Verkeerscontrole wdafone -V*3T''v-Ük/ gratis kleurenbrochure dl£ i de schijnwerpers zet, bi» •dij alle ingrediënten vool verkoop! Bel voor een kooptaxatie 035-601625| 3 {jaren '50) met garage, pe beschutte tuin, biedt u m.. 1 j doet vermoeden. Binnen enkeb woning de winkels, openbaar ver f i Soester Duinen. Indeling: entree woonkamer met open haardpartü' open keuken. 1e Verd.: overloon i met balkon die u een schitterend oadkamer met ligbad, wastafel e. -ap naar zolder met kamer die j. me garage met vliering. Het panij I roorzien van dubbel glas. Inhoud I (lakte 485 m*. 0 1 )1) met lekker eigentijds -^i op leuke, rustige lokatie! Natuur- enbaar vervoer en bosgebied bin- lalpartij, toilet, sfeervolle woonka- I laar de zonnige tuin met berging rwapparatuur. 1e Verd.: overloop I r met ligbad, vaste wastafel en 2e1 ieping met mogelijkheid voor 4e mderhouden en absoluut een ba 360 ms. nj met voordeur, gangen toilet. Hal met me- uitgebroken slaapkamer (voorheen 2) met I ling en veel bergruimte. Royale keuken met 3at, oven en afzuigkap en koelvriescombi- ner met laminaatvloer en loopdeur naar bal- glas. Servicekosten 174,71 per maand. onlaag gelegen 3-kamerappartement met eau aan het interieur. Nabij NS station en Uitgebroken woonkamer met parketvloer cnerm Inbouwkeuken aan entreezijde met me' wastafel Vernieuwde kozij- aatzijde. Servicekosten 125,- per maand. OESTERBERGSEmCOURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 t Soesterberg Open van de In tennisvereniging (LTV) festerberg heeft een ander It gekregen dan de organisa- Jen voor ogen stond. Door fc slechte weer in het weekend lesten de finalepartijen in de ll worden gespeeld. Dankzij ;niedewerking van de zuster- enigingen Soestdijk en De |eren in Baarn kon het toer- oi volgens planning zondag- bnd worden afgesloten. fct toernooi is een groot succes Tveest, niet in de laatste plaats [or het grote aantal deelnemers, konden zelfs enkele inschrijvin- 1 niet worden gehonoreerd. Het Sle speelschema betekende wel Jt het weer een belangrijke factor Ird. De wedstrijdleiding had op Ide zaterdagavonden te kampen It zware regenval. Hierdoor besten enkele deelnemers op de laledag al vroeg aan het net om Irst nog een halve finale te spe- Om het leed enigszins te ver- fchten werden ze zondagochtend [trakteerd op koffie en cake. jeheel tegen de weersverwachting J konden ze in een voorzichtig Bnnetje spelen. De zonneschijn %s evenwel van korte duur. Een Ir later viel een zeer zware bui let onweer waardoor alle reste- Jnde halve finales noodgedwon- In in de hallen van de tennisver- fcigingen Soestdijk en Soest-Zuid ioesten worden gespeeld. Na nog In paar regenbuien en heel veel lerk van vrijwilligers van de ver- liging waren de banen om 12:30 iir speelklaar voor de eerste fina- (lak voor het einde van de eerste Inde van zeven finales begon het pnieuw te regenen. De regen leek korte duur, maar na drie ver- ;efse pogingen om opnieuw te larten begon het wederom te Bortregenen. De wedstrijdleiding ïsloot toen om de finales in de I verder te spelen. Ook nu kon Ie vereniging rekenen op Soest- lijk, voor de overige wedstrijden lerd uitgeweken naar tennisvere- liging De Geeren in Baarn. Rond |alf acht 's avonds waren alle win- iaars bekend. plessure i de halve finale van de Heren Énkel 3 categorie moest titelverde diger Danny Egter van Soest-Zuid zijn partij tegen de Amersfoorter Jeroen Hubert bij een stand van 1- 1 in sets opgeven door een enkel blessure. Jeroen Hubert nam het vervolgens in de finale op tegen de oudgediende Bert van Wede, die bij het Baarnse BLTC speelt. De eerste set in de finale werd op het park gespeeld, de tweede in de hal, wat voor beide spelers wennen was. De goedlopende service van Jeroen Hubert was van doorslag gevend belang voor de overwin ning. De Dames Enkel 3 categorie ken de een verrassende winnares! De pas 16 jaar oude Esther van Asselt uit Barneveld won zowel de DE3- als de DE5-finale! Van haar even eens jeugdige tegenstandster in de DE3 finale Lonneke Hovestad had ze vorige week bij Shot in Zeist nog verloren. Esther heeft al haar partijen schijnbaar moeiteloos ge wonnen. Naar eigen zeggen had ze de hele week al goed getennist. De Heren Dubbel 3 finale werd gewonnen door Quirijn Bolink en Jeroen Thiel. Dit duo uit respectie velijk Amersfoort en Bunschoten won in een spannende finale, die beslist werd door een tie-break, van de Amersfoorters Pascal Tu- husula en Ivar Luth. Die laatsten hadden in de kwartfinale op zater- dag al beide trainers van LTV Soesterberg Scipio Beumer en Christoph Wijnhoud verslagen. De Gemengd Dubbel 3 finale werd een onderonsje tussen vier spelers van Randenbroek uit Amersfoort. Belinda Wegner en Raymond Rog hadden weinig moeite met Dagmar Boeijen en Dimitry Wijnen. Zij waren voor de regen al klaar. Van de organise rende vereniging werd alleen As- trid de Schepper winnaar. Zij won samen met Linda van Rouwendaal van Toss de Dames Dubbel in de categorie 7-35+. Veel publiek Het toernooi heeft veel toeschou wers getrokken. Ze genoten niet alleen van de mooie en spannen de partijen, maar maakten daar naast ook goed gebruik van de ca tering. Elke avond stond er iets anders op het menu. In het finale- weekend werden net als vorig jaar crêpes gebakken. De geur alleen al nodigde uit om even naar de mooie nostalgische kraam te gaan en een crêpe uit te zoeken. De feestavond was weer ouderwets gezellig. Het Soesterberg Open staat dan ook in de wijde omtrek bekend om zijn goede feesten. "Vrijdagavond werden de deelne mers en toeschouwers meegeno men naar de jaren 70 en 80. De glamour en glitter van deze tijd kwamen goed tot uitdrukking in de glimmende outfits. De organi satie gaf hierin het goede voor beeld door met pruiken en glim mende blouses met ruches de dansvloer te betreden. Naast alle nummers uit die tijd werd er ook nog spontaan 'live' gezongen door Luciënne Suister. Kortom, ondanks de regen kan LTV Soesterberg wederom terug zien op een uitermate succesvol open toernooi. Esther van Asselt en Lonneke Hovestad speelden de finale in het datnes enkel 3. Esther eindigde als eerste. Foto Eemland Pers De winnende en verliezende fina listen van een van de herendubbels die in het kader van het Soesterberg Open 2002 in de tennishal in Soestdijk in het zonnetje werden gezet. Foto Eemland Pers De uitslagen van de finales zijn: HE 3 Jeroen Hubert - Bert van Wede 6-3/6-2 DE 3 Esther van Asselt - Lonneke Hovestad 4-0/4-2 HD 3 Quirijn Bolink/ Jeroen Thiel - Pascal Tuhusula/ Ivar Luth 4-0/5-3 GD 3Belinda Wegner-Out/ Raymond Rog - Dagmar Boeijen/ Dimitry Wij nen 6-1/6-3 DE 5 Esther van Asselt - Marianne Hooijer 6-0/6-0 HE 5 Conan de Bruin - Gerben Sak kers 6-0/3-6/6-2 HE 6 Hans Groen- Eelco Nijdam 2-4/4-1/7-6(5) DD 5 Bianca van Duin/Oda van Hijf- te - Linda Imhof/Marlous Jansen 6- 3/2-6/6-2 HD 5 Erik van Gelder/Rob Klap - Paul Hilkman/Richard Kerkhoff 4-2/4-2 GD 5Marloes Schuijt/Dennis Diemers - Anneke Vermeule/ Onno Snapper 6-2/2-6/6-4 DE 7Charlotte Grambert - Antoinet- te Kem 6-3/6-1 HE7 18+ Rene Hartman - Gert v. Geerestein 4-2/4-2 DD7 18+Dini Booi/ Michelle Sevinga - Charlotte Grambert/ Debby Lijffijt 4-1/4-2 HD7 18+ Rogier Rijkers/ Ton Olt- hof - Jerry Marlet/ Herman van Tel lingen 6-4/6-2 GD7 18+Anouk Bloemendal/ Marco Hardeveld - Claudia Lebon/ Rob Veltman 6-4/7-5 HE735+Peter Hilhorst - Ali Moghad- dasian W.O. DD7 35+ Linda van Rouwendaal - Astrid de Schepper Marian Rombout gB^7 ^+^6 ^Marian Op 't Land/ Hans Bakker - Astrid de Schep per/ Adri van Rouwendaal 5-3/4- 2 HE8 Jan van Lierop - Erik Ho- genaar 4-2/2-4/7-6(4) DE8Monique van Spengen - Fran- ciska Pouw 7-5/7-6 Zaterdag 27 juli zondag 28 juli Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; cantores Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. W. Vijfwinkel Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: #0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, £8030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Centraal Apotheek (Den Dolder), Dolderseweg 87, 88030- 2290404. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, S3352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, £8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Deze week zijn in het kader van het vijfde International Music Festival in Soesterberg nog drie concerten te beluisteren. Van avond een kamermuziek con- certin het Cenakel, donderdag eveneens kamermuziek in het Kontakt der Kontinenten en vrijdag het slotconcert, weer in het Cenakel. Vanavond (woensdag 24 juli) om 20:15 uur treden de studenten die deelnemen aan het festival voor het voetlicht in het Cenakel, Amersfoortsestraat 18. Ze spelen werken van Beethoven, Koday, Arensky en Dvorak. Entree: 17,00; studenten en 65+ 12,00. Donderdagavond (donderdag 25 juli) komen de beste kamermu- ziekgroepen van het festival op het podium van het Kontakt der Kont inenten, Amersfoortsestraat 20. Aanvang: 20:15 uur. Entree: 8,00. Het programma is nog niet bekend. Het slotconcert vindt vrijdagavond (26 juli) plaats in het Cenakel. Dan wordt ook het 'Soesterberg Festival Orchestra' geformeerd, onder leiding van Sidney Harth, waarbij Grigory Kalinosky en Ja- ram Kim, beiden uit de V.S. optre den als vioolsolisten in een viool concert (BWV 1060) van Bach. Daarvoor wordt eerst een Diverti mento (KV136) van Mozart uitge voerd. Na de pauze volgt een con cert voor cello en orkest van Jo- seph Haydn, waarbij initiatiefne mer Misha Quint zelf als solist aantreedt, gevolgd door de Hol berg Suite van Edvard Grieg door het hele orkest. Het slotconcert begint om 20:15 uur in het Cena kel. Entree: 17,00; studenten en 65+ 12,00. Zaterdagmorgen rond 01:45 uur hield de politie op de Amersfoort-, sestraat in Soesterberg een twintig jarige automobilist uit Soest aan wegens het rijden onder invloed van alcohol. De politie reed met een groen verkeerslicht de Amers foortsestraat op toen de Soester kwam aanscheuren. Door hard te remmen werd een aanrijding voor komen. De jongeman moet het rode verkeerslicht hebben gene geerd. Op de Banningstraat werd hij gecontroleerd op alcohol en na een eerste test aangehouden. Een vriend van de bestuurder had niet te veel op en kon een rijbewijs la ten zien, waarna deze met nog twee andere vrienden, met toe stemming van de boosdoener, ver der mocht rijden. De Soester zelf blies op het politiebureau 1,25 promille. Hij was vorige maand voor hetzelfde feit aangehouden en moet zich voor de rechter ver antwoorden. Zaterdag 27 juli, Domkerk: con cert door organist Jaap Zwart Jr., met o.a. Triosonate IV (BWV 52 8), Toccata in F-dur (BWV 540) en Passacaglia in c-moll (BWV 582) van J.S. Bach en Sonate I in fis-moll (Op.33) van M. Reger. Aanvang: 15:30:uur. Toegang vrij. De gemeente zal binnenkort twee van de vijf afvalcontainers die aan de Buys Ballotlaan in Soesterberg staan, verplaatsen naar de Kampweg ter hoogte van het Casino. Dit besluit is genomen naar aanleiding van een verzoek van bewoners van het appartementencomplex Plesmanstaete aan de Buys Ballotlaan. De uitrit van Plesmanstaete ligt pal achter de afvalcontainers zodat er bij het uitrijden geen zicht naar rechts is. De verplaatsing is volgens de gemeente tijdelijk, in afwach ting van een ondergrondse oplos sing aan de Buys Ballotlaan. Op de Buys Ballotlaan staan vijf afvalcontainers voor resp. glas, papier en textiel. Ze zijn er destijds neergezet met het oog op het win kelcentrum, Veel ruimte op open baar terrein was er niet, maar de. plek nabij de Hoeksteen-kerk was redelijk acceptabel. Dit verander de door de bouw van het apparte mentencomplex Plesmanstaete. De uitrit hiervan ligt direct naast de containerplaats. Bij bet verlaten van de uitrit heeft men onvoldoen de zicht naar rechts. De meest wenselijke oplossing is het aanbrengen van ondergrondse containers aan de Buys Ballotlaan. Dan is het uitzichtprobleem opge lost. Bovendien blijft de combina tie met het winkelcentrum i haafd. Mede door de kosten die hieraan verbonden zijn, is deze oplossing op korte termijn echter niet haalbaar. Om de bewoners van de Plesman staete toch tegemoet te komen, heeft het college van burgemeester en wethouders besloten tijdelijk twee van de vijf containers te ver plaatsen naar de Kampweg ter hoogte van het Casino. Hier is in de berm net ten noorden van de bushalte voldoende ruimte om de containers op te stellen. Deze plek ligt voor veel Soesterbergers 'goed op de route'. De containers kun nen er goed worden geledigd. Ver der zijn er geen bijzondere inrich tingsmaatregelen nodig. Ten slot te is de afstand tot de woningen dermate groot en zijn de tuinen zo diep, dat hier nauwelijks overlast zal ontstaan. vórige irfnf-'V00r*en achtertuin met optimale pri- 'nnnüüi voor'n9an9i hal, toilet en trapkel- inhm Van °'3en baardmel n'euw haard- inbouwapparatuur en close-in boiler, van°^'e,slaaPkamers, waarvan 1 met ln,''fad' d°uche. wastafel en 2e toilet, in erhve'uxraam en veel bergruimte, 'ca 381 m"' 6n en ui,valswe9en 9e' S';f.ill0,nele bouwen rustige ligging zichtnn r lrl wkeuken 'T'et diverse ikamerc ïï3 ukenboorn- Hardhouten he foilpt o aan achter2,Jde. Royale -kêteonr,r'aS,a,elZolder-bereikbaar rovSa 9 en wasmachine-/droger- jSfilSÏÏnilin,e- Al9emeen: optimaal uitstekende staat van onderhoud. Inhoud week konden we mei- jen dat er twee Soester(bergse) tonden tot wereldkampioen raren uitgeroepen op de we- idtentoonsteiling in Amster dam. Daar komt er nog eentje bij: Friedl, van Ron en Henny Ichoor uit Soest. NVM friedl (officieel Odvasköi Friedl) isjdonderdag 4 juli gekeurd door Herr Dr. Uwe Fischer, voorzitter Verband Deutsche Hundewesen en FCI op de Wereldhondenten- oonstelling (in vier dagen zijn laar bijna 15.000 honden ge- ;eurd). Friedl, thans anderhalfjaar oud, is geboren in Hongarije en is 'olgens Henny Schoor een echte 'gebruikshond'. 'Wij hebben haar opgehaald toen ze een puppy van 8 weken was en zijn toen ze ca. 12 weken was al begonnen met de africhting, of althans het 'snuffel- werk'.' Ze is bestemd voor de 'na zoek'. Als wij een telefoontje krij gen van de Dierenambulance of ANWB, dat er een ree is aangere den, is zij in staat om met haar perfecte neus het gewonde dier op te sporen, ook na eventueel 48 uur!' Friedl is een echte Leithund, d.w.z. ze kan alleen werken aan de lange lijn. Maar dat is ook het enige dat dit ras kan: 'SNUFFELEN' in hoofdletters, want voor ieder an der vorm van africhting zijn ze niet geschikt. De naam Zweethond houdt ver band met het 'angstzweet', een bepaalde geur die men afstoot in panieksituaties. Een gewond dier heeft ook die geur, of een bloed spoor, en dit soort honden die met deze geuren werken noemt men dus Zweethonden. Vroeger heette het ras 'Leithund', en er wordt al sinds ca. 500 jaar voor Chr. mel ding van gemaakt. Wegens hun uitzonderlijke capaciteiten en ka rakter heeft de Keizer van het Hof Hannover het ras de titel verleend 'Hannoveraanse Zweethond'. Het is ook heel leuk om op antieke prenten te zien dat dit oude ras door de eeuwen heen onveranderd is gebleven, met dezelfde hoogte en houding, en nooit aan mode onderhevig is geweest. Henny Schoor: 'Friedl heeft een zeer aanhankelijk, maar ook een kennig karakter. Het is absoluut geen allemansvriend en een hond die uitsluitend hoort bij de mensen die ermee werken bij het opsporen van gewond wild. Het is ook zeker geen kindervriend.' Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie y verslaving Voor de abonnees in Soesterberg is het klachten nummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat num mer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Cou rant op donderdag nabe zorgd. Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Ter gelegenheid van het af scheid van groep 8 van de Ca rolusschool voerden leerlingen van deze groep, aangevuld met kinderen van groep 7, donder dagavond in de school de musi cal 'Escape' op. Niet alleen de uitvoerenden zelf, maar ook de andere scholieren, ouders en familieleden genoten er zicht baar van. Jermaine Sweeney als Edwin stal de show met zijn optreden. Tegen de achtergrond van de de cors, evenals de rekwisieten ont worpen door de leerlingen van de groepen 7 en 8, geschminkt door juf Ria Ernst, gekleed door Kitty de Bruyne en onder regie van de 'zilveren' meester Guus Ketzer, zetten de musicalsterren in de dop hun beste beentje voor. Vooral Jer maine Sweeney maakte er een swingend optreden van. Zelfs zo swingend, dat hij bijna van de ta fel viel waarop hij danste, tot gro te hilariteit van hemzelf en het pu bliek. Hij kon nog net, z'n even wicht bewaren. De manier waarop hem dat lukte, werkte extra op de lachspieren. Directeur Anneke Koning sprak een welkomstwoord. Zij luidde groep 8 uit, mede door eraan te herinneren dat zij deze twee jaar, sinds haar aantreden, onder haar hoede had gehad. In het begin was het echt wennen aan elkaar, maar dat was al snel het geval. Zij had met deze groep een geweldige tijd achter de rug en gaf de bezoekers de verzekering dat 'deze leerlingen veel potentieel hebben'. Dat is in ieder geval zo op het ge bied van acteren, want de kinderen maakten van de musical een spet terend feest. 'Escape' gaat over een groep kinderen die uit protest dat ze niet meer buiten mogen voetballen, op school achter de computer gaan zitten om naar de gemeentelijke website te surfen. Intussen heeft Laura (Anne Plek- kepoel) een e-mailtje ontvangen. Ze wil echter niet vertellen van wie en wat er in het uitgeprinte be richtje staat. Er wordt getrokken en geduwd om het van baar af te pakken. In het gekrioel stoot Ben (Chris de Groot) tegen de compu ter aan. Daardoor wordt de stekker uit het stopcontact getrokken. Krijn (Joey Witteveen) probeert de computer weer te maken. Even later horen de kinderen op het tv-journaal dat het internet is uitgevallen. Niet alleen op school en in het land, maar in de hele wereld. Met veel lawaai (de specia le geluiden werden verzorgd door Mike de Ligt) landen helikopters met journalisten op het school plein. Ze willen allemaal weten wat er precies is gebeurd. De bur gemeester (Fenna Schepers) moet tekst en uitleg geven. Ook de in ternetpolitie die even later voor de deur staat is benieuwd naar wat er allemaal is voorgevallen op school. Shireen (Tiffany Linders) oppert het idee om haar oma (Nathalie Brok) en opa (Sebastiaan van Rijt hoven) in te schakelen om te pro beren de schade te herstellen. Dit leidt tot hilarische taferelen, want oma heeft helemaal geen verstand van computers. Maar in een musi cal kan alles en uiteindelijk slaagt Scène uit de musical 'Escape', opgevoerd door leerlingen van de Carolusschool in Soesterberg bij het afscheid van groep 8. Foto Herman van Dam oma erin de boel weer aan de gang te krijgen en de school, het land en de hele wereld weer aan het inter netten te krijgen. Het was een geslaagde uitvoering, die de jeugdige acteurs en actrices na afloop een terechte ovatie op leverde. Na de uitvoering was er een gezellig samenzijn voor de leerlingen van groep 8 die afscheid namen van de school, hun familie, de leerkrachten en leden van de ouderraad. Op verschillende locaties in Soesterberg zijn afgelopen maan dagmiddag autogordelcontroles gehouden. In totaal werden 12 be keuringen uitgereikt.

Soester Courant | 2002 | | pagina 11