PARKET GRATIS GELEGD! Jacob van Gaesbeek voor video-opnamen in Soest VAKANTIE- 'Zomeren 2002' in Soest aruóhocK Voortuinkeuringen Soest terug van weggeweest! Tretbedden' en portretten in het Colombinehuis Soester cultuurfilosofie Organist Sietze de Vries in Open Hof-concert Stichting Balans zoekt enthousiaste vrijwilligers Meander algemeen i [CULTUUR Pianorecital van Sjoerd Kloppenborg in Cabrio SPECTACULAIRE AANBIEDING: alle parketvloeren WOENSDAG 24 JULI 2002 Kinderkunst uit Soest van start met vakantie-inloop Soester Courant veel gelezen veel geprezen Wij hebben nog enkele nodig in Soest voor de maand augustus Extra beloning! Aanmelden: tel. 601 41 52 LAMINAAT PLANKENVLOEREN BAMBOEPAKKET SOESTER COURANT (7 oktober 2002 - 10 jaar Soester Kring) Zondagmiddag 28 juli Wie vergelijkt leest de Soester Courant IFNSDAG 24 P.V. De V HRer|@ belgeiscop Wie aan leest de S Expositie in Anna Paulownahuis Centrum X-Change Bridge Wat doet een cd bovenop een televisie? Anesthesist M. ten Haaf gaat weg bij Meander M.C. expert (W) schoemaker Zondagavond extra concert Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Historie van de Soester Eng Film 'Va savoir' De Hypotheker Anesthesist Mark ten Haaf beëin digt zijn werkzaamheden in Mean der Medisch Centrum te Baarn/ Soest. Ruim tweeënhalf jaar heeft hij zich ingezet voor de patiënten in het ziekenhuis. Hij gaat met in gang van 1 augustus fulltime wer ken in het Flevo Ziekenhuis te Al- mere. De Raad van Bestuur van Meander M.C. biedt hem een af scheidsreceptie aan op dinsdag 30 juli. Iedereen is van 16:30 tot 18:00 uur van harte welkom in de Parterrezaal van locatie Baarn. Steenhoffstraat 66 - Soest Telefoon (035)6036000 *niet in combinatie met andere aanbiedingen Het Parket Ateliev 24 uur per dag bereikbaar BLOEI Afd. SOEST Na een aantal jaren heeft Groei Bloei Soest/Soesterberg (of ficieel de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, KMTP) het 'feno meen' voortuinkeuringen nieuw leven ingeblazen. De voortuin is het visitekaartje van een huis en verdient een pluim, als deze in positieve zin opvalt. Om Soesters - leden èn niet-leden van Groei «Sc Bloei - hierin te stimule ren zijn een aantal prijzen ter be schikking gesteld, die Groei «Sc Bloei in de loop van november 2002 tijdens een feestelijke avond zal uitreiken. Wie maakt hierbij een kans? De keuring bemerkt zich tot twee wij ken: 't Hart, een oude wijk, en de Boerenstreek, een nieuwe wijk. De keurmeesters zijn deskundigen uit het vak, van de gemeente en erva ren amateurs van Groei «Sc Bloei. Zij beoordelen reeds vanaf dit vooijaar zo'n 80 voortuinen in to taal op criteria zoals 'algemene in druk', 'rijke bloei', 'onderhoud'. Zichtbare samenwerking met bu ren wordt als heel positief beoor deeld. De tuineigenaren zijn niet op de hoogte van de verschillende tijd stippen van de keuringen. Mis schien hebben zij wel iemand zien lopen met een fototoestel en een blocnote en zich verwonderd over zoveel belangstelling! Het is de bedoeling om uiteinde lijk 20 tuinen te nomineren voor een prijs. De eigenaars ontvangen aan het eind van het tuinseizoen bericht van Groei Bloei van hun nominatie. Hun tuin is en wordt gefotografeerd voor de eindpre sentatie en prijsuitreiking in no vember. (Uiteraard zijn tuinen van de juryleden uitgesloten.) Vorige week is tienercentrum X- Change gestart met de vrije inloop voor iedereen van 10 tot en met 15 jaar. De informatieboekjes met het vakantieprogramma zijn op de ba sisscholen uitgedeeld, evenals de folder voor de huiswerkbegelei ding. Dagelijks is X-Change geopend van 12:30 tot 17:30 uur. Voor de toegangsprijs van 1,00 kunnen tieners zich de hele middag bij X- Change vermaken. Om gebruik te maken van de vakantie-inloop die nen tieners zich eenmalig in te schrijven. Voor het bedrag van 2,50 krijgen de tieners een pas je dat het hele jaar geldig is voor diverse activiteiten van Stichting Balans. Sinds vorige week is in het Co lombinehuis, het vakantiehuis voor 'zorgkinderen' in Bid dinghuizen, dat mede door Apotheek Overhees wordt ge sponsord, een doorlopende expositie te vinden van 'pret- bedden' en kinderportretten uit Soest. De kunstenaars van Kikuleen, de kinderkunstuitleen van de Insin- gerschool uit Soest, hebben voor deze speciale expositie bedacht hoe een saai ziekenhuisbed omge toverd kan worden tot een echt 'pretbed' en er is een serie kinder portretten van de kunstenaars zelf te bewonderen. De expositie is voor en door kinderen gemaakt, maar volwassenen zijn natuurlijk ook welkom. Het Colombinehuis, mede opge richt door Herman van Veen uit Soest, staat aan de Spijkweg 38, in Biddinghuizen. Voor de ope ningstijden kan men bellen: 820321-334353. De toegang is gratis. Soester inwoners hebben afge lopen zaterdag hun ogen uitge keken. De 'naamgever' van het Groot Gaesbeeker Schutters gilde, Jacob van Gaesbeek zelf, reed te paard door de bossen en door het dorp, om af te stap pen bij het terrein van het Gil de aan de Ferdinand Huy- klaan. Hier stond een volledige videocrew op hem te wachten, om een aantal grondig voorbe reide opnamen te maken. Jacob is terug op aarde gekomen, om te kijken hoe het heden ten dage met dë tradities van het Gil de is gesteld. In het filmverhaal maakt hij een rondzwerving langs een aantal activiteiten tijdens de Gildcdagen, en geeft hij uitleg over 'hoe het in zijn tijd' was. Na afloop is hij gerustgesteld en vertrekt hij hemelwaarts zoals hij is gekomen. De film wordt gemaakt met een knipoog, om deze niet te 'statisch' te maken. De film moet niet alleen leuk zijn voor het bijna 1000 leden tellende Gilde, doch ook de schooljeugd in Soest kan deze film, met een verwachte maximale leng te van zo'n 25 minuten, rustig uit zitten. Een van de doelstellingen bij het maken van deze video is de kijker en belangstellende straks een breder beeld te geven van de historie en de huidige activiteiten van het gilde, dan alleen maar de ervaringen die men heeft bij de jaarlijkse Gildefeesten. Het Groot Gaesbeeker Gilde is de oudste nog actieve vereniging in Soest en vindt zijn oorsprong waarschijnlijk zo rond 1360 toen Soest verschillen de keren geplunderd werd in de strijd die gevoerd werd tussen de bisschoppen van Utrecht en de graven van Holland. De familie Van Gaesbeek is meer dan 150 jaar betrokken geweest bij het wel en wee in Soest en dus ook de ac- Jacob van Gaesbeek, even terug op de (Soester) aarde. tiviteiten van het gilde. De videofilmers (Jaap Smids, Joop van Kersbergen, Gerda Zwaans- wijk en Ivonne Wierink) zijn niet lid van een club, maar voor de ge legenheid bij elkaar gezocht. Het zijn stuk voor stuk filmers die hun sporen in het amateurcircuit heb ben verdiend. Zoals Gerda (ge luid) sprak: Ook ik vind het ma ken van deze film erg leuk en leer zaam, immers, Jacob van Gae sbeek was ook heer van Abcoude, en daar woon ik, er is zelfs een straat naar hem genoemd!' Enorm boeiend Ivonne Wierink, ooit voorzitter van 'Video Groep Soest' woont als enige in Soest. 'Het is ontzettend leuk om op deze manier betrokken te raken bij het Gilde. Ik ben niet geboren in Soest, en ook nog van het verkeerde geslacht, dus lid worden mag ik nooit. Maar dit gaf de gelegenheid om meer over de achtergrond van het Gilde te we ten te komen, en dat blijkt enorm boeiend te zijn', zo geeft zij aan. De filmers zijn na afloop van de opnamedag onthaald door leden van het Gildebestuur in het Gilde- huis, waar zij meteen nog even de filmlocatie van a.s. woensdag, het museum Oud-Soest hebben ge controleerd. Dus u bent gewaar schuwd, Jacob is nog niet weg! Hij heeft al aangegeven tijdens de ko mende gildefeesten op en rond het terrein te zullen gaan zwerven om te kijken wat er van het gilde is overgebleven. SCHUREN EN RENOVEREN BESTAANDE VLOEREN Wat lezen wij met klimmende verbazing, met ongeloof, met nauw bedwongen nijd? Is het bestuur ten prooi hier aan verdwazing, of ben ik zelf mijn denkvermogen kwijt? Ik lees, herlees, ja hoor, het staat geschreven: «Geen ondersteuning voor de Soester Kring», die pijler van het culturele leven, die ooit De Gouden Oliebol ontving. Je weigert toch de reden te geloven...: «De aanvraag is te laat gedeponeerd doch bij geen mens komt de gedachte boven, dat er foutief kan zijn geformuleerd. Want ambtelijk leert men héél anders denken, dan worden paragraafjes gehanteerd, die hem of haar de stoere status schenken, waarbinnen de rechtlijnigheid regeert. Doch werden B W teruggefloten, toen bij de vorming van de nieuwe raad, en bij recepties, feestjes, - dorpsgenoten - te grof gegraaid werd in de geldvoorraad? Liefst zesentwintigduizend pegulanten, werden - lees ik verbijsterd in de krant -, EXTRA besteed, dat klopt toch van geen kanten, het waren EURO's hoor!extravagant! Daaronder moet de Soester Kring nu lijden, die tien jaar reeds de mensen amuseert, waaraan vrijwilligers hun krachten wijden, doch die straks zonder taartjes jubileert. Maar ja, het Soester cultureel gebeuren is toch vanouds ondergeschoven kind? De Soester Kring staat voor gesloten deuren...: Zeg mij eens, burgers, wat u hiervan vindt! Kond le Bisck 20 juli 2002 De organisatoren van de zon dagmiddagconcerten in De Open Hof (Veenbesstraat 2) prijzen zich gelukkig de be gaafde improvisator Sietze de Vries te mogen verwelkomen. Hij vertolkt werken van J.S. Bach (sterfdag 28-7-1750) en improviseert in diverse oude stijlen. Sietze de Vries (1973) ontving zijn eerste orgellessen van Jaap Nieu- wenhuijse aan de muziekschool in Gouda. Aan het Stedelijk conser vatorium in Groningen studeerde hij bij Johan Beeftink, Jan Jonge- pier (improvisatie) en Wim van Beek. In 1994 behaalde hij als laatste leerling van Wim van Beek het diploma Docerend Musicus met de hoogste onderscheiding. Het diploma Uitvoerend Musicus behaalde hij in 1996 aan het Ko ninklijk Conservatorium te 's-Gra- venhage bij Jos van der Kooy. Bij hem studeerde hij ook improvisa tie en kerkmuziek. Sietze de Vries is zeer actief als concerterend organist in binnen- en buitenland. Ook behaalde hij vijftien prijzen bij diverse nationale en internationale orgelconcoursen. Zijn literatuurspel werd bekroond met o.a. de eerste prijs van het Hindemith-Micheelsen concours van de NCRV (1996), de Hager- beerprijs en de Flentropprijs van het internationale Schnitger-con- cours in Alkmaar (1999 en 2001) en de eerste prijs van het interna tionale concours 1'Europe 1'Orgue te Maastricht, Aken en Luik (2000). Op improvisatiege- bied won hij eerste prijzen bij o.a. het nationale improvisatieconcours te Zwolle (1999) en het Bach-im- provisatieconcours te Amersfoort (2000). In 2002 won hij het inter nationale improvisatieconcours te Haarlem, waarvan hij in 1998 en 2000 ook al finalist was. Sietze de Vries is op diverse cd's te beluisteren; als interpreet van lite ratuur uit alle stijlperioden, maar ook als improvisator in diverse stij len. Ook is hij te horen als koor- en samenzangbegeleider op verschil lende cd's. Aanvang: 16:00 uur. Toegang vrij. Stichting Balans, stichting voor welzijnswerk in Soest en Soesterberg, is op zoek naar vrijwilligers die willen meehel pen bij diverse onderdelen van Balans. Met name voor sport- bus Matchpoint kan Balans extra hulp gebruiken. Matchpoint is het buurtsportpro- ject van stichting Balans. Geduren de de zomermaanden staat de bus dagelijks 's middags in een andere wijk van Soest en Soesterberg. Kinderen kunnen dan gebruik ma ken van de sport- en spelartikelen die Matchpoint bij zich heeft. Het kost echter altijd het nodige werk om alle kinderen en al het speel goed te registreren. Ook wordt er met de kinderen samen nog een sport of spel gedaan. Mensen die het leuk vinden om met kinderen en sport bezig te zijn kunnen zich aanmelden bij Stich ting Balans, 826017615 (vragen naar Antoinette Arts of Petra Overduin). Ook voor andere on derdelen van het jeugd en jonge renwerk zijn regelmatig vrijwilli gers nodig, bijv. het tienercentrum en de kinder- en tienerclubs in de wijken. Iedereen die wat uurtjes over heeft en interesse heeft in een van de onderdelen van Balans kan contact opnemen met Stichting Balans, Molenstraat 142, 826017615. professor in de filosofie, ierVlj; Ugo stiekem onderzoek doet nail een verloren gewaand stuk Goldoni. In de archieven wordt geholpen door de charmante stu dente Do, die zijn hart steelt. Q, haar beurt heeft Do weer een ban' met Pierre. Haar stiefbroer, detc. neelschrijver Arthur, steelt name' lijk een kostbare ring van PiCrre vrouw Sonia. Na vele spitsvondig conversaties, geheime ontmoetii. gen en verwijzingen naar Pirande! lo, komen de gebeurtenissen tot een hilarisch hoogtepunt als Piet! re en Ugo zich in een ouderwet) duel op leven en dood stortea Kortom: een oude meester opfy best. Jacques Rivette was schrijvei gie-assistent en cameraman voor dat hij een succesvolle loopbaan als filmer begon. Zijn oeuvre om vat titels als 'Celine et Julie vont en bateau', 'La Belle Noiseuse' ea 'Jeanne la Pucelle'. Frankrijk 2001, 154 min. Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 386019577. Scène uit 'Va savoir'. Dele prijs op de vlucht Raa gewonnen door Insta Installatiebedrijf B. vri. Dljssel Wijnhandel B.vd. Linden AP. van Doom HetVleescentnim Restaurant Spitsheuvel Expert Schoemaker Ouivensportcentrum de5 Kronen Cafetaria Nieuwerhoek paper Work Soest Aannemersbedrijf Ton Wijnands ComagBV. Kok en Kok Esso Selfservice EZaal 18 Provak Ceelen 1 9 Grill-room de Droom 2) Bako Openhaarden 1 21 Eetcafé Centraal 22 Handelsondern.Fuyk 23 Han Giele Verlichting 2} Davo doe het zelf centrum 25 The Cardinal 27 Metselbedrijf v.d. Wardt 28 Foodmaster 29 Dorrestijn Lasbedrijf 30 Foyer de Trits 31 Vishandel 1 Hoekje 32 De Wiekslag Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 De beeldentuin van het Anna Paulownahuis. Deze zomer houdt het Anna Paulownahuis in Soest zijn deuren wijd open. Tijdens de expositie 'Zomeren 2002' zijn er schilderijen, beelden en et sen te zien van veel binnen- en buitenlandse kunstenaars. Er is keuze uit meer dan 250 schil derijen in de galerie aan de Burge meester Grothestraat 51. De afwis selende collectie biedt figuratieve en non-figuratieve kunst. De fraaie beeldentuin is aanzienlijk uitge breid en een bezoek waard. Men vindt er beelden van verschillende xormaten en materialen. De tuin is "bereikbaar via de hoofdingang. In de galerie staan de binnenbeelden, beelden van bescheidener formaat. 'Zomeren 2002' duurt t/m sep tember en is geopend van donder dag t/m zondag 13:00-17:00 uur. Tuinontwerp Voor liefhebbers van een tuin is de cursus Tuinontwerp - het ontwer pen van de indeling - het begin van een nieuwe tuin. Het is een op de praktijk gerichte cursus voor mensen die een nieuwe tuin gaan inrichten, of een bestaande tuin grondig willen renoveren. Onder leiding van dë docent, ir. A.C.P.M. Willems, maken de cursisten hun eigen schetsontwerpen en een een voudige schetsmaquette. Deze schetsen leiden uiteindelijk tot een definitief ontwerp van de ruimte lijke structuur van de eigen tuin. Cursusaanvang en tijd: dinsdag 1 oktober, 20:35-22:05 uur. Aantal lessen: 10. Cursusprijs: 63,00; lesmateriaal: 9,00. De Volksuniversiteit Soest bestaat in augustus 25 jaar. In al deze ja ren is Bridge een van de constan te cursussen geweest in het cursus programma. En de belangstelling om bridge te leren is er nog steeds, vandaar dat ook dit jaar weer ge bridged kan worden op verschil lende niveaus. Bridge is een denk sport, maar ook een gezelligheids- spel. Laat u niet afschrikken door de benaming denksport. Iedereen kan het leren, ook mensen die nooit hebben gekaart. Bridge kan tot op hoge leeftijd gespeeld wor den. De bridgecursussen worden gege ven op basis van de leermethode van Berry Westra, deelnemer van het Nederlands team dat in 1993 wereldkampioen Bridge werd. Bridge I, voor de echte beginners, start op woensdag 2 oktober. Cur- sustijd: 19:00-21:30 uur. Cursus prijs: 108,00. Bridge II sluit hier op aan. Deze cursus start op woensdag 15 januari. Bridge III is uiteraard voor diegenen die eerder de cursussen I en II hebben ge volgd. De cursus start op dinsdag middag 24 september. Cursusprijs: 95,00. Bij elke cursus hoort een cursusboek van 11,00, dat te koop is bij de docent tijdens de eerste les. Voor alle bridgecursussen geldt dat men zich niet hoeft in te schrijven met bridgepartner (mag wel). De Volksuniversiteit Soest is in verband met de zomervakantie gesloten tot maandag 2 september. Aanmelden voor een cursus, workshop of lezing kan door een ingevuld en ondertekend inschrijf formulier uit het cursusprogramma in te sturen. Deze programma's zijn af te halen bij de VW's en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven. Verder in Soest in het gemeentehuis, bij boekhandels en gezondheidscentra. Sjoerd Kloppenborg. )en maand na het in wer reden van het nieuwe 0 ummer heft Meander isch Centrum dit nummi n gaat terug naar de no; taande algemene numi foor Amersfoort is het nene nummer 033- 4221 in voor Baarn/Soest 035 15 11. De polikliniekc Amersfoort blijven i Streeks bereikbaar. Hie Eomt de telefonische bi laarheid van het zieke -eer op het oude niveau, ■(eden voor deze beslissing feit dat er met de ingebruiks ran het nieuwe algemene nu en veel grotere verschuiving elefoonverkeer plaatsvind jorspronkelijk de verwachtir >atiënten bleken massaal h< ale nummer te bellen e ■minder gebruik te maken rechtstreekse decentrale nui Locatie Amersfoort Elis Dermatologie/Podother Gynaecologie/Verlosku Interne Geneeskunde 0! Kaakehirurgie 033-421 Kindergeneeskunde 03; Keel-, neus- en oorheell Neurologie 033-422 55 Oogheelkunde 033-421 Orthopedie 033-422 55 Psychiatrie 033-421 44 Radiologie (röntgen) O: Revalidatiegeneeskund Locatie Amersfoort Lic Anesthesiologie pijnpo Cardiologie 033-422 T Chirurgie 033-422 78 Geriatrie 033-422 22 2 Interne Geneeskunde/ Longziekten 033-422 Plastische Chirurgie 0. Radiologie (röntgen) 0 Reumatologie 033-42^ Sportgeneeskunde 03j Urologie 033-422 28 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 7 De BeoCenter AV5 laat u tv kijken op een 63 cm scherm met anti reflex coating. En even later draait u op diezelfde AV5 een cd of u luis tert naar een concert op de radio. De ingebouwde luidsprekerset is in elk geval volledig op die taak bere kend: uitschuivende stereo-speakers plus een machtige subwoofer. Kortom, eindelijk zijn televisie en stereo-installatie volledig geïnte greerd. In een even compacte als elegante vorm. A LIFE LESS ORDINARY Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG OLUFSEN Komende zondagavond (28 juli) vindt in het Soester open luchttheater Cabrio een extra concert plaats. De in Soest wo nende pianist Sjoerd Kloppen borg speelt dan werken van Bach en Skriabin. Sjoerd Kloppenborg (woonachtig in Soest) werd in 1969 te Nijme gen geboren. Na het behalen van de eerste prijs bij het AVRO-con- cours voor amateurmusici in 1984 nam hij les bij Herman Uhlhom aan het Utrechts Conservatorium. Een andere inspirerende lerares was de Japanse pianiste Sumiko Nagaoka. In 1995 behaalde Sjoerd het diploma Uitvoerend Musicus. Hij won prijzen op verschillende nationale concoursen, zoals het Steinwayconcours, het concours van de Stichting Jong Muziektalent Nederland, en deed mee aan het Internationaal Steinway-festival in Aarhus (Denemarken). Hij trad op met orkest in het derde pianocon cert van Bela Bartok, de dubbel concerten van Mozart en Poulenc en het eerste pianoconcert van Chopin. Sjoerd Kloppenborg nam ook deel aan masterclasses van de Engelse leraar Peter Feuchtwanger in Sion, van Edith Picht-Axenfeld en Elza Kolodin in Freiburg en, op uitnodiging van de European Mu- sic Academy Bonn, een master class van Boris Bloch. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 6,00. Kaarten zijn o.a. verkrijgbaar aan de kassa van het theater, bij de VW Soest en bij drogisterij Sukking in Soesterberg. m Di Lassostaat 65% tel. 6022195 De Eng van Soest is het natuurlijk hart van de gemeente. Van oudsher heeft De Eng een belang rijke functie in het dorpsleven. Het is een natuurhistorisch monument, ook de plek waarop in de historie een bloedige veldslag heeft plaats gevonden. In de vorige eeuw heeft De Eng zich ontwikkeld tot wat het nu is; helaas aangetast door de bebouwing. Op woensdag 9 okto ber van 20:00 tot 22:00 uur geven de heer De Kam, tot voor kort ge meentesecretaris van de gemeente Soest en voorzitter van de Histo rische Vereniging, en de heer Van den Dijssel, bestuurslid van Mu seum Oud Soest, een lezing met als titel: de Historie van de Soes ter Eng. Deze lezing is georgani seerd door de Volksuniversiteit Soest. Entreeprijs: 7,00. Maandag 29 juli De theaterwereld is een vertrouw de setting voor de films van Jac ques Rivette. In 'Va Savoir' draaien de personages, stuk voor stuk belezen en gevatte culturele types, om elkaar heen in een aan stekelijke mix van toneel, roman tiek en diefstal. Uiteindelijk komt alles op z'n pootjes terecht en krijgt iedereen de partner die hij of zij verdient, maar voordat het zo ver is, neemt langfilmer Rivette tweeëneenhalf uur de tijd om alle verwikkelingen rond de zes hoofd personen luchtig te verbeelden. Camille is actrice bij een Italiaans theatergezelschap dat in Parijs is om een stuk van Pirandello op te voeren. Haar vriend Ugo is de re gisseur en belangrijkste acteur van het gezelschap. Beiden hebben een Parijse verborgen agenda: Camil le ontmoet er haar ex, Pierre, een Tekst TV Stem uw televisietoestt af op kanaal 29 en u 1 schijnlijk tot uw verras oog met de Tekst TV Soest en Omroep An samenwerking met ell per dag presenteren, dags 5 uur tot 's nacl 's morgens van 8 tot 1 de Tekst TV uitgebn echt tv-jouraal, waai het lokale en regiona beeld wordt gebrach TV en het tv journa; veer een kwartier, w nue herhaald. Teks dagelijks ververst er aangevuld met acti Wilt u meer inforr over Radio Soest ki teletekstpagina 540 breide programma-ii onze eigen lokale o teletekstpagina's ku kijker op elk momei

Soester Courant | 2002 | | pagina 12