enpert Machtswisseling bij 'De Primeur' Strijken, een pretje!? Jan Sluyter Coiffure creëert de nieuwste trends SCHOEMAKER College door de knieën voor afhaal-pizzeria Grothestraat Juf Wil weg bij Waterinkschool oauers smom €999r 7 VARIA t Met de fiets(boot) naar de Spakenburgse Dagen Anti-Curl Oma Kamphorst (91) sluit vriendschap met 'Sis' LEDIKANT Stomerij Primeur Tel. 035- 6021167 BHDert 0 SCHOEMAKER Lex Hop doet stomerij service over 1 PROFIL sqesthrSoocrasöt Geslaagden Kapsalon met high-tech interieur .1 PAGl^Afi WOENSDAG 24 JULI 2002 Geen eetcafé aan Korte Brinkweg Bauers Kwintet SOESTER COURANT PAGINA 7 SCHRAVEMADE B.V. Meningen van lezers I Boek Zonnegloren 26,25 •p Restaurant NIEUW voor weerbarstig en kroezend haar vanaf 78,- JAN SLUYTER r bediening Je moet het zien om het te geloven I CL SOEST - TEL 035 - 601 2516 iurant@bauers.nl vww.bauers.nl We laten zien dat strijken sneller én beter kan. LauraStar -9 BURG. GROTHESTRAAT 9 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 03 44 BESTE SERVICE ME KEUS LAAGSTE PRIJS Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 035 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 e FIETSSPECIALIST Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 'an 9.00 uur tot 19.C' zaterdag van 9.00 uur tot 17.. ^^GEVRAAGD^S. (vakantiebezorgers) in voor de maand augustu§ Aanmelden: tel. 601 4152 Het College van B. en W. is te- ruggekomen van zijn besluit om geen medewerking te verle nen aan de vestiging van een (afhaal)pizzeria aan de Burge meester Grothestraat, ter hoogte van de rotonde. Het reageert daarmee positief op het bezwaarschrift van de on dernemer. B. en W. wilden in het afgelopen ^voorjaar niet meewerken aan het !»plan van ondernemer G. ".ahmoud in het pand van de voormalige dierenspeciaalzaak jLanghout. Het motief was van ver keerskundige aard. In heroverwe ging is het College nu tot de con clusie gekomen dat het gaat om detailhandel. In het bedrijf - om schreven als afhaalcentrum/thuis- bezorgdienst voor pizza's en Itali aanse broodjes - komen geen ta fels en stoelen te staan, zodat er ter plaatse niets geconsumeerd kan worden. Op die manier past de zaak binnen het bestaande bestem mingsplan. Bij soortgelijke bedrij ven elders in Soest worden ook geen parkeerplaatsen op eigen grond geëist, dus hoeft dat in dit geval ook niet. Eetcafé Het College gaat niet akkoord met de plannen van de Soester horeca- In dit pand wordt binnenkort de afhaalpizzeria gevestigd. Foto: Herman van Dam. ondernemer A. v.d. Hengel om in het pand Korte Brinkweg 6 een eetcafé te vestigen. Volgens het bestemmingsplan geldt er alleen een woonfunctie en bovendien zijn er ook vanuit stedenbouwkundig oogpunt bezwaren, aldus B. en W. 'Een horecafunctie hoort aan de Van Weedestraat,' meent het Col lege, dat verdere verspreiding daar van niet wenselijk vindt. Vier woensdagen achter elkaar staat Spakenburg bol van de folklore. Op 24 en 31 juli en op 7 en 14 augustus is het groot feest in Spakenburg. De fiets is dan een ideaal vervoermiddel: géén parkeerplaats zoeken, men kan tot dichtbij blijven rij den. In combinatie met de fietsboot over de Eem en het Eemmeer wordt het helemaal een prachtige dag. De fietsboot vertrekt uit Amersfoort om 10:00 uur, uit Baarn om 11:30 uur en uit Éem- dijk om 12:30 uur en komt aan in de haven van Spakenburg om 13:30 uur; op tijd voor het mid dagprogramma van de Spaken burgse Dagen. Ieder die na het ochtendprogram ma van de Spakenburgse Dagen wil uitrusten op de fietsboot, kan -met fiets- vanaf 13:30 uur opstap pen op de fietsboot bij de punt van de Westelijke pier in Spakenburg, bereikbaar via de Havenstraat. De fietsboot stopt weer in Eemdijk, Baarn en Amersfoort. De fietsboot van stichting Eemlijn onderhoudt tot en met 15 septem ber dagelijks een toeristische lijn dienst over de Eem en het Eem meer. Bij de VW-kantoren in Eemland is de folder verkrijgbaar met vertrektijden en prijzen. De zelfde informatie is te vinden op Internet: www.eemlijn.nl BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde dan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Aan ROC de Amerlanden slaaL den in de deeltijd MBO-opleiding Economie voor volwassenen de onderstaande plaatsgenoten. Zij behaalden het diploma of een of meer certificaten. E. Buuning (di ploma administrateur); A. Akay (administrateur); C. Ibis (comnler- cieel medewerker marketing en communicatie); H.G. Kan (direc tiesecretaresse/ managementassis tent); W. Weeda (commercieel medewerker marketing en com municatie). 1NCL. LATEX-MATRAS ELEKTRISCHE LATTENBODEM WASIEL STEITNER SLAAPSTUDIO TAPIJT LANGE 8 ff I N K WE G 3 B Soest, to.REMU-Tel.: 035-60196001 fpp) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Dezer dagen kreeg ik het boek over Zonnegloren-Molendael toe gezonden. Het is een bijzonder fraai boekwerk geworden met een zeer rijke inhoud. Ik heb het met veel belangstelling gelezen waar het toch, ook voor mij, een brok geschiedenis van het eigen leven betreft. Ik hoop dat de presentatie van 'Pneutax' een succes is ge weest en voorts dat dit boek in vele exemplaren zijn weg zal vin den. Mevrouw G. van de Merwe-Wou ters heeft in haar kuurperiode aan de moeilijke kant gestaan. Voor mij, als niet-patiënt, lag dat zo heel anders, al realiseerden wij ons toch wel enigszins wat het betekende zo lang van huis, gezin en familie weg te moeten zijn. Ik heb in later jaren wel eens ge zegd dat iedere arts tijdens zijn of haar opleiding eigenlijk een ver plichte korte stage als 'patiënt' voor een gefingeerde observatie zou moeten doormaken om te er varen, wat het leven aan de ande re kant van de deur inhoudt. Mijn voorbeeld daarbij was dokter Dou- ma, die - zelf gekuurd hebbende - wist wat het betekende. Mevrouw Van de Merwe-Wouters heeft er een groot karwei aan ge had, maar het resultaat mag er dan ook zijn. Dank voor hetgeen zij tot stand heeft gebracht. Het is goed dat de behandeling van de tuberculose in de eerste 3/ 4 van de 20e eeuw is ge boekstaafd, daarbij aantonend hoe ingrijpend de invoering van de chemotherapie is geweest. Toch is de tuberculose helaas nog aller minst een overwonnen ziekte. De optredende resistentie van de tu- berkelbacterie enerzijds en de combinatie met aids anderzijds vormen een reële bedreiging. J.W.D. Berkelbach van der Spren kel Oud-geneesheer-directeur Zonnegloren/Molendael De Prof. J. Waterinkschooi heeft donderdagmorgen met een groots feest afscheid geno men van directeur Wil Buijten- huis-Jansen, voor de meeste kinderen kortweg 'Juf Wil'. Ze werd 's morgens van huis op gehaald in haar eigen witte Eend, die voor deze gelegenheid speciaal als ware 'eend' was uitgedost, compleet met vleugels en een staart. Een van de collega's fun geerde als palfrenier. Op school aangekomen moest ze plaatsne men op het podium, waar haar een grootse hulde ten deel viel. Ze Foto Herman van Dam. werd toegezongen en overladen met cadeau's, zoals een tuinbank, een fotoalbum, een theepot en nog veel meer. Daarna was het smullen van o.a. suikerspin en pannenkoe ken. u weer wijzer van. Salade met gerookte zalm Maïssoep Vispakketje Struisvogelbiefstuk Stracciate/la-ijs BURG. GROTHESTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 25 16 E-mail: restaurant@bauers.nl website- www.bauers.nl Ook verkoop dinerbonnen Na een verbouwing van enkele weken is Jan Sluyter Coiffure «aan de Zuidpromenade weer helemaal klaar voor de komen- tde jaren. Met een high-tech in terieur -zilveren muren en een felrode achterwand - speelt de kapsalon in op de nieuwste trends. Dat komt ook tot uitdrukking in het grote plasma-beeldscherm te gen de wand, waarop zowel mu ziek/tv als de nieuwste modelijnen worden getoond. Jan» Sluyter en zijn team van zeven medewerkers - naast visagiste Sandra Walet de kapsters Irene, Giovanna, Sharon, Sarah, Alice en Sylvia - staan zelf ook weer klaar om de nieuwste trends te creëren; zoals de unieke Anti-curl-behandeling. Daarmee is het team van Jan Sluy- ter in staat alle soorten weerbarstig haar, kroeshaar of 'onhandelbaar' haar 'in bedwang' te houden. 'De natuurlijke krullen worden grover,' voorspelt Jan Sluyter, 'en zullen minder wijd uit staan. Super steil haar wordt handelbaar omdat het weker wordt gemaakt, en dat blijft dan ongeveer drie maanden zit ten.' Verder kunnen alle kleuren haar, dus ook gitzwart, zonder kwaliteitsverlies lichter worden ge maakt, zelfs tot blond toel Met de kerascoop wordt een zeer nauwkeurige haar- en hoofdhuid diagnose gemaakt. De klant ziet haar eigen haar dan 500x vergroot op een speciale monitor, waarmee ook de conditie van het haar wordt bekeken. Jan Sluyter Coiffure werkt tegen woordig nauw samen met kasteel De Hooge Vuursche. Daar ver zorgt hij de kapsels van bruidjes die niet uit deze omgeving komen. Voor feestkapsels en een mooie make-up draait het team van Jan Sluyter de hand dus niet om. Voor elke vrouw is er een 'modieus' ad vies-op-maat. Kapper Jan Sluyter en visagiste Sandra Walet in de vernieuwde kapsalon in Soest-Zuid. kapsalon Zuidpromenade 2a Soest Tel. 601 59 62 Veel van zijn Soester klanten zullen hem missen. Lex Hop stopt binnenkort - officieel per 31 augustus - met de voor Soest unieke stomerijservice van 'De Primeur'. Dan doet hij het bedrijf over aan zijn opvol ger, Wout Blankestein. Een saai beroep? 'Absoluut niet,' aldus Lex Hop (66), 'want je hebt iedere dag weer met mensen te maken, en die zijn altijd interes sant. En elke dag is anders.' Dat neemt niet weg dat het 'stoomwe zen', waaraan Lex vanaf 1969 zijn hart had verpand, in al die jaren niet veel veranderd is. Op z'n twaalfde al bracht hij elke dag de krant rond in het dorp, dat hij uiteraard als geboren Soester door en door kent. Aanvankelijk verdiende hij zijn brood bij de pos terijen, maar na een meningsver schil over de invoering van de prestatiebeloning, het scheef staan van z'n 'blokken' en het niet oprui men van z'n melkflesje stapte hij op als postbode. Hij het zich niet kennen. Een aantal jaren werkte hij vervolgens in loondienst voor een stomerij in Soest, maar na ver loop van tijd - zestien jaar gele den, in oktober 1986 - zette hij de grootste stap en begon voor zich zelf. Het Soester 'stoomwezen', noemt zijn vrouw, die hem al die jaren ter zijde heeft gestaan, het wereldje van de plaatselijke stomerij. 'De Primeur' heeft daarin altijd een bijzondere plaats ingenomen. Dat blijft ook zo als Wout Blankestein Lex Hop (l.) en zijn opvolger Wout Blankestein. - ook al een oud-postbode - het bedrijf per 1 september voortzet. Nederlanders zouden veel ineer gebruik moeten maken van de sto merij, vindt Lex Hop. 'Zo'n proper volkje zijn we niet, als het om onze kleren gaat. Als een Amerikaan een broek maar twee dagen heeft gedragen gaat-ie al naar de stome rij...' Lex Hop heeft z'n werk - in clusief het (gratis) aan huis opha len en weer terugbrengen van de kleding - altijd met veel plezier gedaan. Eigenlijk had hij ook nog niet zo veel zin om te stoppen, maar nu hij een goede opvolger heeft gevonden heeft hij zich er zeker wel mee verzoend. Daar wordt en gezellige p/wk. AANBIEDING: Het strijksysteem van LauraStar is uitgerust met alle professionele functies. Zo krijgt u een meer dan perfect resul taat in een veel kortere strijktijd. Het geheim? De stoom. Die blijft voortdurend constant en droog. En door de actieve strijkplank met afzuig en aanblaas- systeem. Deze maakt korte metten met elke vouw. Het lijkt alsof uw strijkgoed rechtstreeks van de stomerij komt. Kom op zaterdag 27 juli a.s. van 10.00 tot 17.00 uur naar de grote LauraStar strijkdemonstratie bij Expert Schoemaker en ontdek dat het strijken sneller en beter kan! Vind je strijken zowat de meest gehate huishoudelijke klus? Dan heb je nog geen LauraStar aan het werk gezien l Kom op zaterdag 27 juli, tussen 11:00 en 17:00 uur, maar eens naar Expert Schoemaker. Je krijgt er een demonstratie van de unieke LauraStar Magie. Een revolutionair strijktoestel waarbij zelfs de strijkplank actief mee werkt. Je moet het zelf gezien heb ben om het te geloven. De Lau raStar Magie is een compacte combinatie van een strijkijzer, een stoomgenerator en een actieve strijkplank. Het concept is Zwit sers en geïnspireerd op de profes sionele toestellen die je wel eens in een stomerij aantreft. Het unieke zit hem in de stoom die twee keer verwarmd wordt. Daar door is hij krachtig en droog. Hij dringt diep door in de vezels en strijkt zelfs de meest hardnekkige plooien glad. Grotere oppervlak ken, zoals lakens of een tafelkleed, kun je zelfs opgevouwen strijken. Met één enkele bedieningsknop stuur je het toestel, bepaal je de stoomtoevoer en Iaat je de plank haar werk doen. Met één druk op de knop ontstaat er een luchtkus sen waardoor je valse plooien en doorgedrukte naden vermijdt. Wil je een vlijmscherpe vouw in je pan talon? Laat dan de strijkplank het textiel aanzuigen. De stof beweegt nu niet meer en je kunt er een mooie vouw in persen. Doordat de stoom zo krachtig is, hoef je maar één keer over dezelf de strijkzone te gaan. Het gevolg? Een piekfijn strijkresultaat in am per de helft van de tijd! En dan zijn er natuurlijk ook nog de praktische details. De Lau raStar Magie werkt gewoon met leidingwater. Door de bijzondere, verticale constructie komen de kalkdeeltjes vanzelf los en hoef je het reservoir slechts na 10 uur strij ken door te spoelen. Je mag dit toestel zelfs opbergen als het nog warm is. Alles past net jes in elkaar en klapt keurig samen tot een compacte, slanke plank die niet meer plaats inneemt dan een doodgewone strijkplank. Je moet zaterdag echt eens komen kijken bij Expert Schoemaker aan de Burgemeester Grothestraat! 'Sis', zo noemt mevrouw M. Kamphorst van de Aagje De kenlaan haar nieuwe vriendin. Het is bepaald geen alledaagse verschijning, die 'Sis', want ze is een ratelslang! Oma Kamphorst, zoals ze door de kleinkinderen wordt genoemd, is niet voor een kleintje vervaard, ondanks haar hoge leeftijd: 91 jaar! Zo ging ze onlangs ook onbe kommerd 'op safari' bij de dieren speciaalzaak De Hoofdstad aan de Soesterbergsestraat, waar ze kennis maakte met Sis, anderhalve meter lang. Oma en Sis werden goede maatjes. 'Veel mensen kennen mijn oma,zegt haar kleindochter Deborah Huisman. 'En ze vinden het allemaal zo leuk dat ze op haar 91ste nog zo geniet van alles en dan vooral van dieren.'

Soester Courant | 2002 | | pagina 7