i MUS liet naar In de Ruimte-terrein Spelen met ruimte op internet Vrijdag en zaterdag vah kooten VAKANTIE BEZORGERS 'Binnenkunst' zwembad weg 'Vrienden' bieden zorgcentra nieuwe tuinmeubelen aan Visser SPOED mm IHü§ Nieuw bestuur voor St. Cliëntenbelang Meander pardag. 7 ACTUEEL Pesto-stokken 3 halen - 2 betalen Aardbeienvlaaitje ^WOENSDAG 31 JULI 2002 SOESTER COURANT 1 4 1 I fc Gevraagd VASTE ZORGERS 601 41 52 t NVM. Invm Bestemmingsplan staat vestiging niet toe PAGINA 3 Ontwikkeling streekplan 2005-2015 25 Wij hebben nog enkele nodig in Soest voor de maand augustus Extra beloning! Aanmelden: tel. 601 41 52 L-7 SCHRAVEMADE B.V. VRIJWILUGERSHULP NODIG? Frans Kingma nu voorzitter Gemeente vindt veiligheidsrisico te groot Lwr.;-: SOESTERÜGOURANT SOEST Service voor alle merken Beeldenstorm BEZORGERS Klachten bezorging t buitenge- st, nabij bos onomgeving entraal in ntsluitingen >ningen inaf de ingsweg, kbaar. nstreek 'nroerend Goed BV FT J F I S Ti V ti elaars 3rothestraat 13 ?37 Soest voor de MoJenschot Dalplein "2 3762 BP SOEST Groot Engendaal Boekweitland 103 3764 ZK SOEST De Heyberg Rademakérstraac 39 3769 BB SOESTERBERG •V;' 7 waar het terrein van de locatie zijn, meent Keune. Daar mag echter vanwege het bestem mingsplan ('weiland') helemaal niks gebouwd worden; het gebied ligt ook buiten de 'stedelijke con tour'. Op het bebouwde deel mag het trouwens ook niet, omdat daar slechts vestiging mogelijk is voor maatschappelijke doeleinden als gezondheidszorg, educatie, opvoe ding, kinderopvang. Overigens wordt het perceel dat Keune aan de Koningsweg van de duivenvereniging wil kopen van zijn eigen terrein gescheiden door een watergang. Die heeft de be stemming 'groenvoorziening' en mag dan ook niet bebouwd wor den of als doorgang gebruikt. Keu- Het duivenzaaltje van De Zwa luw aan de Koningsweg. Foto Soester Courant. ne heeft in principe wel medewer king gekregen van de gemeente - mits het waterschap toestemming verleent - om hier een vaste ver binding te maken tussen de beide percelen, maar een verbreding van de doorgang tast de groenzone te veel aan, aldus de gemeente. Het terrein van ln de Ruimte aan de Insingerstraat. Foto Soester Courant. Waar wil de Utrechter woning bouw? Waar zou volgens hem of haar natuur behouden of uit gebreid moeten worden? En... waar zouden recreatieve voor zieningen een plek moeten krijgen? Allemaal vragen waarop de provincie Utrecht met de internettoepassing 'Spelen met ruimte' meer zicht heeft gekregen. Naast een nauwe samenwerking met gemeenten en maatschappelij ke organisaties, vindt het provin ciebestuur het belangrijk ook de burger bij het streekplanproces te betrekken. Het nodigde inwoners van de provincie Utrecht in de maanden mei en juni uit hen via 'Spelen met ruimte' te inspireren bij de ontwikkeling van het nieu we streekplan. Ze konden op een kaart van de provincie slepen met symbolen, die stonden voor woon wijken, bedrijven, natuur, recreatie en waterberging. Op deze manier konden zij naar eigen inzicht de provincie inrichten en eventueel voorzien van een toelichting, naar hen mailen. Het marktonderzoeks bureau Intomart trad hierbij op als intermediair. Er werden 462 kaarten ingevuld. Bij 134 inzendingen werd naast het kaartbeeld ook de bijbehorende vragenlijst ingevuld. Daaruit kwam naar voren dat vooral mannen (79%) de provincie virtueel inrich ten. Degenen die de muis pakten om hun kijk op de toekomstige in richting kenbaar te maken waren van 1,41 voorI BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 met name hoger opgeleid: 70% heeft het hoger beroepsonderwijs of wetenschappelijk onderwijs als hoogst voltooide opleiding. De grootste groep inzenders (33%) zat in de leeftijdscategorie tussen de 26 en 35 jaar. De groep 36 - 45 jarigen ontloopt hen echter niet zoveel met 29%. Winnaar werd Ariean van de Groep uit Bunscho ten. Hij ontvangt een cd-bon. Hij heeft gewonnen, omdat hij een doordachte en consistente toelich ting heeft gegeven op de kaart. Hij wist het juiste (provinciale) ab stractieniveau te raken en hij maakte een duidelijke keuze voor contrasten of écht stad of écht na tuur. Resultaten Hieronder volgt een greep uit de toelichting van de inzenders: intensief ruimtegebruik; bebouwing concentreren bij be staande bebouwing; bedrijventerreinen goed ontslui ten door weg, rails en water; graag wonen en werken kort bij elkaar houden; recreatieterreinen aanleggen dichtbij nieuwe woningbouwlo caties; meer recreatie bij de bestaande stad; versterk afwisselende landschap van het Kromme Rijngebied; Langbroekerweteringgebied moet cultuurhistorisch blijven met kleinschalig landschap; integreer recreatie in het land schap, bijvoorbeeld rond cul tuur-historische punten; laat toe dat kleine gemeenschap pen ook iets meer mogen, dan het zogenaamde inbreiden; waterberging bij de rivieren (Lek, Eem, Kromme Rijn, Hol- landsche LJssel); natuur, water en wonen mengen; gebruik je verstand. Streekplan 2005-2015 Een Streekplan geeft in hoofdlij nen het ruimtelijk beleid weer. Dus, waar gaan we bouwen? Waar fpT") tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 6011 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nJ e-mail: info@korenassurantien.nl Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Voorzitter Frans Vlek van de Stichfing Cfiënfenbelangen Meander Medisch Centrum (voorheen Stichting Behoud Molendael) heeft in de algeme ne bestuursvergadering van 24 juli jl. de voorzittershamer overgedragen aan Frans King ma, (oud-wethouder gemeente Soest). Nieuwe penningmees ter wordt Rolf Schot. Vlek zal bij de activiteiten van de stich ting betrokken blijven als advi seur. Scheidend voorzitter Frans Vlek was vanaf de oprichting voorzitter van de stichting, voorheen Stich ting Behoud Molendael. De stich ting heeft zich sterk gemaakt voor bereikbaarheid van ziekenhuiszorg in de regio, die vanwege de fusie in gevaar dreigde te komen. Zij mo biliseerde een groot draagvlak voor het behoud van zo veel mogelijk functies voor (voorheen) MC Mo lendael. Gewapend met ruim 40.000 steunbetuigingen kon de stichting zowel in de richting van de Raad van Bestuur van MC Molendael als richting de landelij ke politiek een vuist maken. Met tal van activiteiten, waaronder het opstellen van het alternatieve plan 'Houdt Molendael Gezond' wist de stichting succes te boeken. Nu is het moment aangebroken voor Frans Vlek om de voortrekkersrol over te dragen aan Frans Kingma. Kingma heeft jarenlang als wet houder in Soest de portefeuille Zorg beheerd en heeft al vanaf september 2001 zitting in het alge meen bestuur van de Stichting Be- Het staat nu vast dat het kunst werk van Hans van Lunteren, dat in de hal van het Spleasure Centrum aan de Dalweg staat, zal moeten verdwijnen. De lei ding van het zwembad wil het kunstwerk weg hebben en de gemeente is het daarmee eens. Onlangs besloot het College het buitenkunstwerk van Dick Haver Droeze (de Waterspiraal) af te bre ken en tijdelijk op te slaan. Voor het binnenkunstwerk is geen ande re bestemming te bedenken; het kan ook niet gedemonteerd wor den om het elders weer op te bou wen. De kunstenaar gaat akkoord, evenals de kunstcommissie. De enige mogelijkheid is namelijk dat het kunstwerk beveiligd wordt met een roestvrijstalen hek- of tralie werk, maar daar zou het zwembad dan ook mee moeten zien te leven. De leiding van SRO heeft inmid dels laten weten dat dat geen haal bare optie is. De belangrijkste reden voor het gemeentebestuur is dat het kunst werk door kinderen als klim- en speelobject wordt gebruikt. Er heeft onlangs een ongeval met een kind plaatsgevonden, dat uiteinde lijk nog maar net goed is afgelo pen. Als het water teruggebracht wordt in de bak, zoals aanvankelijk de bedoeling van het kunstwerk was, wordt het veiligheidsrisico nog groter, denkt het gemeentebe stuur, met het oog op verdrinking van kleine kinderen. Aansprakelijk 'Het is niet reëel om van het Spleasure Centrum te verwachten dat zij toezicht uitoefenen op een kunstwerk van de gemeente; het aanwezige personeel is belast met toezicht in de sporthal en het bad. Ouders hebben weliswaar een ei gen verantwoordelijkheid, maar dat kan geen excuus zijn om een potentieel gevaarlijke situatie te laten voortbestaan in een kinderrij ke omgeving. De gemeente is aan sprakelijk bij ongevallen.' De verwijdering betekent in feite een kleine verbouwing, want zowel het kunstwerk zelf als het onder grondse bassin moeten worden weggehaald. Daarna wordt het gat gevuld en de vloer betegeld. Het kunstwerk in de hal van het zwembad is een te groot veilig heidsrisico, vindt de gemeente. Foto Herman van Dam. Frans Kingma houd Molendael. Naast deze func tie bekleedt hij nog vele andere bestuurlijke functies in zorg/on derwijs-organisaties Rolf Schot, de nieuwe penning meester van de stichting, was nauw betrokken bij de werkgroep 'Houdt Molendael gezond', die een alternatief plan voor Molen dael ontwikkelde in reactie op het eerste functieverdeelplan van de Raad van Bestuur van het zieken huis. De Stichting Behoud Molendael paste eerder dit jaar haar naam en doelstelling aan toen de fusie van Ziekenhuis Eemland en Medisch Centrum Molendael een feit was. De stichting wil kritisch de uitwer king van de fusie volgen en als be langenbehartiger van cliënten in de regio deelnemen in het zogenaam de 'stakeholdersoverleg' van Meander Medisch Centrum. Naamsverwarring Aangezien de vroegere patiënten raden van de ziekenhuizen onlangs zijn samengevoegd tot één cliën tenraad, opererend onder een naam die veel lijkt op de nieuwe naam van de stichting, en de stich ting geen enkele naamsverwarring wil zaaien bij haar achterban, heeft zij vorige week besloten haar naam op korte termijn opnieuw te wijzi gen. Hierover wordt de bevolking in de regio op korte termijn geïn formeerd. De stichting is overigens ernstig verontrust over de beschikbare zorg in Meander Medisch Cen trum, locaties Baarn en Soest. Zij heeft onlangs nog signalen ontvan gen dat het tot op heden volstrekt ontbreekt aan een goede voort gang in de uitvoering van afspra ken zoals nadrukkelijk door de commissie Kraaijeveld overeenge komen en vastgelegd. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 beschermen we de natuur? Waar willen we recreëren? Waar worden mogelijk wegén aangelegd? In het Streekplan worden de verschillen de ruimtelijke functies afgewogen en keuzes bepaald. Het huidige Streekplan loopt tot 2005. Daarom is de Provincie Utrecht nu bezig met de ontwikkeling van een nieuw Streekplan (2005-2015). Inmiddels ligt er een nota 'Ruim telijke keuzes op hoofdlijnen' (Keuzenota), die 17 juni door pro vinciale staten is vastgesteld. Vanaf ca. eind augustus is het mogelijk de Keuzenota te bestellen. De drie zorgcentra Molen schot en Groot Engendaal in Soest en de Heybergh in Soesterberg hebben de z.g. 'Vrienden Zorgcentra Soest/ Soesterberg'. De 'Vrienden', allen vrijwilligers uiteraard, pogen met hun financiële mid delen zaken voor de oudere be woners te regelen waar nor maal via andere kanalen geen geld voor is. Zo zorgen de 'Vrienden' bijvoor beeld voor een paasontbijt op alle locaties, een kerstattentie, bingop- rijzen, maar op de verjaardag van de Sint in 2001 werden leuke ca deaus aangeboden, waaronder een videocamera aan de Heybergh te Soesterberg. Ook het fanfare- or kest van de Koninklijke Lucht macht heeft door toedoen van de 'Vrienden' in 2001 een concert gegeven in Molenschot, gevolgd door een goede barbecue. Het aanschaffen van bepaalde artikelen gaat in goed overleg met de leiding van de Stichting, immers zij weet wat de noden zijn. Vorige week, dinsdag 23 juli, bood de voorzitter van de 'Vrienden', Karei van Geet, in het bijzijn van een tweetal andere bestuursleden, mevrouw Schuurman en de heer Rietveld, aan een vertegenwoordi ging van de bewoners van Molen schot een forse uitbreiding van tuinmeubelen aan. Bovendien mochten deze representanten een tweetal zeer fraaie relaxstoelen van de 'Vrienden' in ontvangst nemen. Vervolgens werd Groot Engendaal bezocht en ook daar werden tuin meubelen aangeboden, die zeer wel in de smaak vielen. De symbo lische overhandiging geschiedde in het bijzijn van de directeur van de Stichting, mevrouw Vischer. De 'Vrienden' die hun werk geheel zonder enige subsidie uitvoeren, Dhr. Van Geet, mevrouw Vischer en dhr. Rietveld (staande v.l.n.r.) constateren dat de nieuwe stoelen de bewoners goed bevallen. Foto Herman van Dam. zijn uiteraard afhankelijk van do naties. Donateurs zijn dus altijd welkom. Een bijdrage is zeer wel kom op rekening: 6660.99.170 t.n.v. Stichting Vrienden Zorgcen tra Soest. ook voor APS Het is helemaal niet nodig het wa terobject van de Utrechtse beeld houwer Hans van Breukelen in de hal van het zwembad Spleasure (ik kan het woord bijna niet uit mijn pen krijgen) te vernietigen. Als dit kunstwerk zou functioneren als fontein, zoals het bedoeld is, en niet als een hok voor cavia's wordt gebruikt, klimmen kindertjes er niet op. Dat geldt ook buiten voor de "Waterspiraal" van Dick Haver Droese, dat al jaren droog staat. De gemeente heeft totaal geen aandacht voor goed beheer en on derhoud van publieke kunstwer ken. Dat het waterpompje in beide objecten stuk zou zijn, is een dun ne smoes om de creaties te ver waarlozen en te saboteren. "On achtzaamheid en verkeerde zui nigheid", schreef ik drie jaar gele den al op deze plek. Niemand pik te het op. Dat merk je ook aan de overkant bij het kunstobject van Cyril Lixenberg tegen de buitenmuur van het politiebureau. Daar hoort 's avonds een lamp op te schijnen, maar bet licht is ai jaren uit. Een cursus "hoe gaan we om met kunst" bied ik het gemeentebe stuur gratis aan. Zo voorkom je misschien ook dat op de mooiste schilderijen van Bse Blommestein en Otto Prinsen in het raadhuis ansichtkaarten en tekeningen van ambtenarenkinderen worden ge plakt. Kunst en Cultuurbeleid zijn in Soest terug op het niveau van de jaren veertig van de vorige eeuw. Deze woorden komen in het Colle geprogramma 2002-2006 ook niet meer voor. Cultuurbeleid is sinds dit jaar, u zult het niet gelo ven, ondergebracht bij de ambte naar kinderopvang. Deze rampzalige ontwikkeling is kennelijk doorgedrongen tot de Gedeputeerde Staten van Utrecht, waar beide beleidsterreinen in Soest zijn aangemerkt als ontwik kelingsgebieden. De gedeputeer de heeft inmiddels ontwikkelings gelden uitgetrokken voor een full time 'cultuurconsulent' in Baarn die vervolgens voor 12 uur uit geleend wordt aan Soest. Deze missionaris of zendeling heeft o.m. als taak "het initiëren en ont wikkelen van een fysiek cultuur- punt". Nou, daar zijn we blij mee. Lees de ingezonden brief van Bert Smit in de Soester Courant van vorige week. Het zou goed zijn als de Commissaris van de Koningin in Utrecht eens een goed gesprek heeft met burgemeester Janssen, voor er weer een kunstwerk sneu velt bij ons op Soest. De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (88 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18:30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoordapparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne- veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes ter Courant op donderdag na bezorgd. en Pietjongerius Weedestraat 29 3761 CB Soest (035) 588 01 22 (035) 588 01 21 ongerius@wxs.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 3