Nieuw kinderdagverblijf 'Small Society' in Zuid Soest verleent medewerking aan autovrije zondag 22 september Zonnige zomer-rente VAKANTIE- Vis§er LS 7 ACTUEEL Kunstgalerie of banketbakkerij? Heeren van Brederode Gemeentebelangen stelt College vragen over OZB Drie gegadigden voor vrij'e ruimte in Orlandogebouw PAGINA 2 WOENSDAG 7 AUGUSTUS 2002 SOESTER COURANT lummer 16 PAGINA 3 ^fkerheiP GALERIE Wij hebben nog enkele nodig in Soest voor de maand augustus Extra beloning! Aanmelden: tel. 60 1 41 52 Koninginnelaan 24 - Soestdijk Gewoon de HELE zomerkollektie nu: Dalweg mag gedeeltelijk worden afgesloten Service voor alle merken Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 Tevens Qasmder^md 594% (5 jaar vast)H 5,9% (10 jaar vast)'1 Rabobank Soest-Baarn doet altijd meer dan je verwacht BRASSERIE KEUZEMENU Brasserie Verbod om stil te staan bij ingang de Bron Aquarius Service bij Schoemaker Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen t blad door de desbe- t ingevulde bonnen of te nen. ken verhuurder, e betrokken verhuurder. 3eb.datum:_ 3eb.datum:_ ren) onder de 18 jaar nr: olaats: )n werk: Jidige woning: i partner (datum invullen) doQrstromer zie spelregels) Eemland. lesloten periode van Bedraagt uw enkele nee* tel: )ehoeve van een gehandi- uden behorende persoon er met uw woonbon 2 en juist ingevulde woonbonnen ideld. Bovendien wordt gecontro- in alle voorwaarden voldoet. De irbij alles klopt, wordt in volgorde starters geldt de leeftijd en de aatschappelijke of economische 3 regio Eemland.* Iers geldt de periode dat men op het huidig adres. de criteria bovenaan de kandi- it, worden uw persoonlijke gege- leeftijd, gezinssamenstelling en ontroleerd met de gegevens uit de i Basisadministratie Persoons- de gegevens juist dan wordt de Ie eigenaar/verhuurder aangebo- »rt u de woning dan krijgt u via de i acceptgiro waarmee u de leges ✓oor een huisvestingsvergunning iidaat cteerd voor een woning, dan wordt dagen na het verstrijken van de benaderd door de verhuurder, anbiedingsbrief is het niet mogelijk i binnen te bekijken. Het heeft geen s te informeren naar uw kansen. IN AANMERKING BENT GEKO- EEN WONING ONTVANGT U HT 'oningtoewijzing n van de woningtoewijzingen jegeven in een overzicht. Daarbij even hoeveel reacties er op een ïtvangen en of de woning aan een stromer is toegewezen. Ook wordt 3 woonduur, de eventuele maat- of economische binding en het jnde puntenaantal vermeld. Op die j een inschatting maken van uw een dergelijk type woning en woonwensen aanpassen. ingzoekenden jevallen is het mogelijk om op sociale gronden een urgentie- verkrijgen. Slechts in een zeer al gevallen zal een dergelijke slechts van toepassing is voor een >rden verstrekt. Informatie hierover gen bij de afdeling Publiekszaken ïnte, onderdeel huisvesting. rhoopt een serieuze klacht mocht ie woningtoewijzing, dan kunt u die dienen bij de gemeente Soest, ssie Woonruimteverdeling, Post- 50 CA SOEST. vragen heeft over het toewijzings- kunt u daarvoor terecht bij Portaal 3CW of de afdeling Publiekszaken mte Soest Ook zijn hier informatie- ikbaar. nformatie kunt u ook vinden op ir.soest.nl, bouwen en wonen, 'erdeling). Eemland bestaat uit de gemeenten aarn, Bunschoten, Eemnes, Leus- Woudenberg. Het kinderdagverblijf 'Small Society' krijgt van de gemeente medewerking om zich te vesti gen in het pand Soesterberg- sestraat 61 E t/m H. Dat be vindt zich achter het voormali ge PUEM-gebouwtje (waarin tegenwoordig een makelaars firma gevestigd is). Weliswaar staat er in het bestem mingsplan 'bedrijfsdoeleinden' als bestemming van het perceel, maar .een kinderdagverblijf is volgens het ambtelijk advies eigenlijk nog veel geschikter dan een bedrijf, want 'planologisch minder belastend'. Via een artikel 19-procedure kan de functie gewijzigd worden, uiter aard moet het kinderdagverblijf dan voldoen aan de eisen met be trekking tot veiligheid, gezondheid en welzijn. Het pand beschikt over een par keerkelder voor 15 auto's en voor het gebouw zelf zijn ook nog eens 19 parkeermogelijkheden. Dat is voor een kinderdagverblijf meer dan voldoende, aldus de ambtena ren, want over het algemeen is het een kwestie van 'laden en lossen' en dat kan heel goed op het plein tje voor het gebouw. Het kinderdagverblijf mag zich vestigen in het bedrijfspand, dat zichtbaar is tussen de bebouwing langs de Soesterbergsestraat. Foto: Soester Courant. 'Small Society' heeft al eerder een plan ingediend voor een kinder dagverblijf aan de Albert Cuy- plaan. Dat stuitte toen wel op be zwaren vanuit het bestemmings plan, maar toen al bleek dat de organisatie uit welzijnsoogpunt een geschikte kandidaat zou zijn. In houdelijk zijn er dus evenmin be zwaren. Regelmatig worden wande laars en winkelend publiek in de Van Weedestraat verrast als ze de hoek omgaan naar de Lindenlaan. Daar treffen ze namelijk een banketbakker aan voor het pand van galerie de Steenlinde. Als ze binnen kijken in de galerie snappen ze het: er hangen grote schilderijen van gebak, taarten en andere zoetigheden. De Soester kunstenaar Marian van Zandvoort ■gebruikte als model de verse voor beelden van banketbakkerij Ver- kleij en het resultaat is dermate prikkelend dat je bijna in het schil derij zou bijten. Galeriehouder Ron Geurs haalt dan ook regelma tig verse moorkoppen bij Verkleij om die aan zijn klanten aan te bie den. Aan de gevel van de galerie hangt ook een prachtig kunstobject van Manja Hazenberg. Dit kunstwerk van cortenstaal en leisteen - is de verbeelding van de steenlinde, en daarover valt in de etalage van illes te lezen. tentoonstelling is nog tot 18 augustus te bezoeken, van donder dag t/m zondag, tussen 13:00 en '7:00 uur. Ook kan men het werk diverse Soester kunstenaars iekijken via internet, op de profes sionele website www.steenlinde.nl SS >\V ''v Het 'bakkersbord' aan de Lindenlaan. HALVE PRIJS Naar aanleiding van de verzen ding van de aanslagen OZB heeft de fractie van Gemeente belangen Groen Soest een aan tal vragen aan het College van B. en W. voorgelegd. Ze luiden als volgt. 1. Waarom wordt de OZB-a dit jaar beduidend later opge legd dan voorgaande jaren? 2. Wat is de omvang van het ren teverlies dat als gevolg hiervan wordt geleden en hoe denkt het college dit renteverlies te dek ken? 3. Waarom is de betaaltermijn van de aanslag verkort van drie maanden naar twee maanden? 4. Is het College voornemens om mensen met betalingsmoeilijk heden als gevolg van de verkor te betaaltermijn te ondersteunen en zo ja, op welke wijze? Met het vertrek van de Groeps- praktijk voor Logopedie is ruimte vrijgekomen in het Or landogebouw aan de Di Lasso straat. Drie gegadigden heb ben zich gemeld voor het ver trek. Een daarvan is Mickey's Kinder dagverblijven die er een kinderop vang wil realiseren. De Amer- poort, die het aangrenzende deel gebruikt als kaarsenmakerij, heeft ook belangstelling, evenals Ellen Ankone van T eerbccrpleidine Soest. Zij was in het verleden al gegadigde voor de ruimte, maar verkoos toen een ruimte in het ge bouw van de Praktische Leergan gen aan de Soester Engweg, dat eigendom is van Smeeing Beheer bv. De huur van de ruimte bedraagt 3860 euro per jaar. Uit het amb telijk advies blijkt dat het College de voorkeur -wil geven aan Mickey's Kinderdagverblijven of De Amerpoort, maar een besluit hebben Burgemeester en Wethou ders nog niet genomen. Het Soester Overleg Autovrije Zondag (SOAZ) krijgt een beetje zijn zin. Op de autovrije zondag wordt de Dalweg - ge deeltelijk afgesloten (tussen de Beukenlaan en de Albert Cuijplaan), en bovendien wordt het gemeentehuis ter be schikking gesteld voor een 'brede discussie' over de auto en de autoloze dag. Het SOAZ had graag gezien dat het gemeentebestuur de hele Dal weg - van de brandweerkazerne tot de Koningsweg - had willen afsluiten voor het autoverkeer, maar daar begint het College lie ver niet aan. De Dalweg heeft, af gezien van de 'uiteinden' Steen- hoffstraat en Koningsweg nog 13 andere zijstraten/kruisingen. Die zouden dan allemaal.afgezet moe ten worden, betoogt verkeerskun dige Ad van Wanroij in zijn advies aan B. en W. De brandweer heeft daar weliswaar geen bezwaar te gen, maar eist wel dat ze er in ge val van nood door kan. Het SOAZ heeft beloofd dat het, met het oog daarop, geen obsta kels op de weg zal plaatsen, maar daarin schuilt volgens Van Wanroij nu juist een groot risico. 'Uit eigen ervaring bij wegwerkzaamheden is het afdeling WGV (Wegen, Grondzaken en Verkeer) bekend dat men afzettingen niet respec teert als men ziet dat men er ei genlijk wél door kan. Zonder eni ge bewaking van de afzettingen zullen deze dan ook snel aan de kant geschoven worden.' Het SOAZ heeft naar eigen zeg gen weliswaar mogelijkheden om vrijwilligers in te zetten die de af zettingen controleren, maar poli- tieondersteuning is daarbij onont beerlijk. Maar de politie heeft daarvoor op zondag juist geen per- soneel beschikbaar, dus dan zal de politiesteun niet meer inhouden dan toevallige controle door het 'normaal' dienstdoende personeel, zegt Van Wanroij. Hij wijst erop dat het SOAZ de rijbaan wil ge bruiken voor activiteiten (zoals een skatewedstrijd), waardoor volgens hem een 'niet beheersbare onvei lige situatie' zal ontstaan. Het 'geen bezwaar' van de brandweer was ook gebaseerd op de gedach te dat de rijbaan helemaal leeg zou zijn. Andere routes Een ander aspect is, aldus Van Wanroij, dat de afzetting zó kort SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASjONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Uneto-Vni O Rabobank Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Zojuist uw droomhuis te koop zien staan en op zoek naar een aantrekkelijke hypotheek? Dat treft! Want indien u vóór 22 augustus 2002 bij Rabobank Soest-Baarn een nieuwe hypotheek met een verzekeringsvorm afsluit, profiteert u van wel heel warme rentetarieven: Deze rentepercentages gelden 'zolang de zomer strekt', voor de hypotheekvormen Spaar Zeker, Op Maat en de Flexibele Beleggers Hypotheek. Loop dus snel binnen bij een van onze kantoren of bel voor een afspraak met Wijnand Vossestein, Bernhard Dijkstra of Vincent Timmer, tel. 035 609 63 19. *Genoemde tarieven zijn onder voorbehoud, afhankelijk van rentcschommelingen en gelden tot 100% van de cxecutiewaarde door of namens de bank vastgesteld. Het hypotheekbedrag dient vóór 1 december 2002 te zijn verstrekt. duurt dat het verkeer er niet aan kan wennen. Het zal, verwacht hij, andere routes gaan zoeken om de afzetting te omzeilen en uiteinde lijk zal daardoor het meeste auto verkeer in de omliggende wijken terecht komen, 'precies op een plek waar we het juist niet willen hebben.' Voor de afzettingen, ver wijzingsborden, voorwaarschuwin gen etc. moet het SOAZ boven dien niet bij de gemeente zijn, meent Van Wanroij, want Soest beschikt niet over dergelijke hoe veelheden 'afzetmateriaal'. Het SOAZ heeft inmiddels ge sprekken gevoerd met twee instel lingen aan de Dalweg: zorgcen trum Molenschot, waar men wel kan leven met een middagje min der bereikbaarheid, en met het zwembad Spleasure Centrum, dat nog bekijkt of het met activiteiten kan inhaken op de autovrije zon dag. Wat het gebruik van de raad zaal betreft wijst Van Wanroij erop dat het beleid tot heden is dat die op zondag niet beschikbaar wordt gesteld, 'tenzij zwaarwegende alge mene belangen een rol spelen'. Overzichtelijk Hij vindt al met al dat het verzoek tot afsluiting van de hele Dalweg De Dalweg aan weerszijden van de rotonde tegenover het gemeente huis zal op de autovrije zondag ge deeltelijk worden afgesloten voor het autoverkeer. Foto: Soester Courant. niet gehonoreerd moet worden. 'Er zijn te veel onzekerheden en negatieve aspecten, waarvoor geen adequate oplossing is.' Hij advi seert uiteindelijk om wel in te stemmen met de afsluiting tussen de Beukenlaan en de Albert Cuy- plaan, waardoor in elk geval spra ke is van 'een overzichtelijk ge heel', omdat daar slechts sprake is van één aansluiting: Dalweg/ Raadhuisplein, en zowel het zwembad (met eventueel aanslui tende activiteiten) als het gemeen tehuis (voor de discussie) ligt dan binnen het afgesloten gebied. Het College heeft het voorstel van Van Wanroij overgenomen. In de Soester Courant is je gulden altijd al een euro waard U kunt een keuze maken uit een voorgerecht hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Salade van Italiaanse pasta met garnalen en krab Runderzalm met dille Gazpacho (koude tomatensoep) Gegrilde zalm met dragonsaus Lamsbiefstuk met roze peperkorrels Coq au vin Verse vijgen met rode wijn sabajon Rood fruit granité Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Om gevaarlijke situaties te vermij den, is het voortaan verboden met de auto stil te staan bij de ingang van de Bron. Bij de christelijke basisschool aan de Sweelinckstraat zal daarom onder meer belijning worden aangebracht. De kosten daarvoor bedragen 1300 euro. Het kwam steeds voor dat ouders hun auto (na)bij de ingang par keerden wanneer ze hun kind brachten of haalden. Volgens de gemeente levert dat potentieel ver- keersonveilige situaties op. In de omgeving van de school is vol doende parkeergelegenheid, aldus de gemeente. Voor de poëziewandelingen in de Paltz probeerden de medewerkers van de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) gedichten te vinden in de Nederlandse litera tuur, die pasten bij de ommegang door dit fraaie landgoed. Zo dicht te Adriaan Morriën in zijn vers 'De Boom' de mooie regels: 't Geluk is als een boom die in mij slaapt en met zijn bladeren reikt tot aan mijn schedel. Wanneer ik liefheb voel ik al zijn takken alsof hij in een oogwenk in mij is ontwaakt en 't zomer is geworden in mijn vezels. 't Landschap, of het nu parken zijn of woestijnen, blijft poëten boeien. Zo schreef Petrarca al in 1336 een gedicht over de Mont Ventoux, be faamd obstakel in de Tour de France. In de Paltz, waar de poëzie voor 't oprapen ligt, werd door de wandelaars zondag ook even stil gestaan bij het zogenaamde Her dershuis. Dit is een gerestaureerd pand op het landgoed waar alleen een poes woont. Tijdens een eer dere poëziewandeling schoten twee reeën langs het gebouw het struikgewas in. 'Om een dooie gevel te breken', zoals landheer Raatjes het uit drukt, is een fontein tegen de bui tenmuur geplaatst. Het beeld houwwerk stelt Aquarius (water man) voor, waar de Soester letter kundige Dick Koblens, één van de SLAS-medewerkers, een sonnet over schreef onder het pseudo niem Kond Ie Bisck: AQUARIUS (WATERMAN) Reeds achtentwintighonderdjaar geleden werd met een teken zijn astraal bestaan, in Babylonië in steen aanbeden: Aquarius, ver achter zon en maan. Zijn lichtschijn uit het allerdiepst verleden lonkt ons van Skat en Sadalmelik aan; in Piscis' bek, als waren het gebeden, stort hij het water uit, vast in de waan, dat hij lijk Christus, na Diens hemelvaart, Zijn Geest weer levend maakt op aard. In 't Nieuwe Testament staat opgeschreven, dat levend water vloeit, den Geest zal geven, vanuit zijn binnenste, elk die zich schaart bij hen die Zijn geloof oprecht beleven. In zijn sonnet heeft Dick de twee werelden van astrologie en chris tendom als één pot nat samen la ten vloeien in het Paltz-beeldje. Aquarius, de Waterman, is het zes de teken van de dierenriem. Hij giet zijn water vanuit een vat (kruik) in de bek van de Zuidervis (sterrenbeeld Piscis Austrinus). In de dierenriem van Dendera houdt de man twee vaten vast en schijnt de vis uit een vat te voorschijn te komen. Zijn Egyptische naam is Hupei Ti- ron, hetgeen betekent: teken van de uitgieten De helderste ster is Sadalmelik, hetgeen betekent: ge luk van de koning. De andere ster draagt de naam Sadalsund: geluk voor elk. De derde ster heet Skat. Dit komt uit het Hebreeuws en be tekent: hij gaat en komt terug. Kond Ie Bisck vervolgt zijn toelich ting: het levende water is de Heili ge Geest. Iedereen die in de heili ge Geest gelooft, ontvangt hem (Johannes 7: 37-39). De Water man stelt - althans in de denkwe reld van de christelijke astroloog Christus voor, die na Zijn hemel vaart Zijn Geest heeft gezonden naar Zijn discipelen (Johannes 14: 16-18). Dit is voorzegd door de; profeet Joël: 'Ik zal Mijn Geest uit storten op al wat leeft (Joël 2:28). Zo leer je nog eens wat bij de SLAS! Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! etcpert 'ti. Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge

Soester Courant | 2002 | | pagina 3