En dit zijn de knallers van deze week: Fietsenrekken als 'afweergeschut' 14.50 2.79 1.49 1.29 0.89 VAKANTIE BEZORGERS I Beatrixlaan wil maatregelen Van Wuijckhuijse vroeg naar de bekende weg Vrouw mag niet in stal wonen om moeder te kunnen helpen VERKOOPPLANNEN? Lange Brinkweg vijf weken lang gedeeltelijk afgesloten WOENSDAG 14 AUGUSTUS 2002 80e JAARGANG NO. 52 SOESTER KALENDER Mevr. Dievenbach (106) overleden Herdenking van '11 september' OPEL O OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Heineken Pils Satévlees Witte Victoria Druiven Gebraden Rosbief Magere Hamlappen Varkensvlees Casino Wit of Tarwe brood VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 Ongeluk aanleiding voor nieuwe actie Antwoord op vragen over OZB Hartje-zuid nu ontoegankelijk voor inbrekers op vier wielen Wij hebben nog enkele nodig in Soest voor de maand augustus Extra beloning! Aanmelden: tel. 60 1 41 52 Onder invloed DEZE WEEK ELKEWEEKEEN SCKSTERÖCOURAWrJ Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefdx 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 8,25 - Buiten Soest 16,50 - Losse nummers 0,50 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Gilde laat niets aan De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Zondag 18 augustus 14:00 Natuurwandeling IVN Eemland, vanaf parkeerplaats t/o 't Soester Hoogt, Van Weerden Poelmanweg. Maandag 19 augustus 18:15 Recreatieve fietstocht Tempo Toer bij gilde, vanaf de Schaapskooi, Ferdinand Huycklaan, 2,00. Dinsdag 20 augustus 18:00 Wandeltocht Comité Jacob van Gaesbeek bij gilde, vanaf de Schaapskooi, Ferdi- nand Huycklaan, 1,50. Woensdag 21 augustus 19:00 Gildeloop AV Pijnen burg, vanaf Peter van de Bree- merweg, 2,00. Vorige week is bekend gewor den dat de oudste inwoonster van Soest, mevrouw W. Dieven- bach-Meijboom, op 4 augustus is overleden. Ze bereikte de leeftijd van 106 jaar. Haar laat ste verjaardag (op 27 juli), die gevierd werd in Groot-Engend- aal, was nog met de nodige pu bliciteit omgeven. Toen al ech ter was duidelijk dat de gezond heid van de hoogbej aarde- Soes- terse zeer broos geworden was. Mevrouw Dievenbach is vorige week in de familiekring begra ven. De oudste inwoner van Soest is nu mevrouw A. Baltussen-Dek- ker, die in Molenschot woont. Ze wordt op 11 oktober 102 jaar, Op initiatief van de Emmakerk wordt er op woensdag 11 septem ber in Soest een bijzondere bijeen komst gehouden. Aanleiding zijn de aanslagen op o.a. het World Trade Centre in New York, op 11 september vorig jaar. De bijeen komst is beslist geen kerkdienst, aldus de initiatiefnemers, maar heeft het karakter van een discus siebijeenkomst waaraan Soesters. van uiteenlopende godsdienstige en maatschappelijke achtergron den hun medewerking zullen ver lenen. Ook het publiek is een ac tieve rol toebedacht. De bijeen komst staat in het teken van bezin ning, ontmoeting en kennismaking en wordt gehouden in het EHBO- gebouw aan de Parallelweg. Rond begin september volgt uitgebreider informatie. Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 -16.00 uur woe.10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 -15.™ uur TEL. 035-6014152 #W NEFKENS SOEST y^ie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT I automobielbedrijf! Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Autobedrijf A. van der Lee clTROËN Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 2 kratten a 24 flesjes gemarineerd varkensvlees 500 gram vers van 't mes 100 gram REGIOMAKELAARS Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl AUJ Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) Een maand lang lag ze in het ziekenhuis vanwege een ge compliceerde beenbreuk. De vier stalen pinnen zijn inmiddels eruit gehaald en nu zit haar been in het gips. Tussendoor moest het ze venjarig meisje revalideren en over een week of wat zal ze eindelijk weer mogen lo pen. Het letsel liep ze in mei op toen ze aan het spelen was in de Beatrixlaan, waar ze woont. Ze stak de rijbaan over en werd aangereden door een automobi list die overigens maar 25 kilo meter per uur reed en geen schuld trof. Toch is het ongeval voor bewoners van de Bea trixlaan aanleiding geweest op nieuw in de pen te klimmen en er bij de gemeente op aan te dringen om verkeersmaatrege len te treffen. Drie jaar geleden deden ze dat ook. Toen stelde de gemeente vast dat het aantal voertuigen per etmaal ver onder de aan vaardbare norm van 2000 bleef en zag ze geen reden tot actie over te gaan. De bewoners de den dat destijds wel op ludieke wijze, maar willen nu dat het gemeentebestuur alsnog echte actie onderneemt. Het aantal voertuigen in de Beatrixlaan mag dan misschien meevallen, de snelheid waar mee bestuurders door de straat rijden, ligt volgens de bewoners in zeker de helft van de geval len boven de 30 kilometer per uur. 'We moeten er niet aan denken wat de gevolgen kun nen zijn als er een ongeluk plaatsvindt, waarbij er echt met hoge snelheid wordt gereden', schrijven ze in hun brief aan burgemeester en wethouders. In de Beatrixlaan rijdt volgens hen veel sluipverkeer dat de drukke Van Weedestraat wil omzeilen. Ook zou niet ieder een zich houden aan het een richtingsverkeer in de straat die alleen vanaf de Anna Paulow- nalaan mag worden ingereden. Het sluipverkeer is vooral tij dens de spits een bron van zorg, te meer daar in de avondspits veel kinderen op straat spelen. Vandaar dat de bewoners pleit ten voor drempels, plateaus en/ of andere snelheidsremmende voorzieningen. Ze wijzen erop dat in veel andere straten van Soest dergelijke fysieke maatre gelen zijn getroffen, maar in de Beatrixlaan is er nog niets ge daan. 'Het ongeluk van mei heeft ons weer met de neus op de feiten gedrukt. In de huidige situatie lijkt het slechts een kwestie van tijd dat onze buurt met een nog ernstiger ongeluk wordt gecon fronteerd', aldus de bewoners die het College om een per soonlijk gesprek hebben ge vraagd. Het zal de politieke komkom mertijd de term is van hem zelf wel geweest zijn die GGS-fractievoorzitter Hans van Wuijckhuijse vorige week parten heeft gespeeld. Hij leg de het College van B. en W. schriftelijke vragen voor over de OZB, waarop hij de ant woorden al kende, of liever: had moeten kennen. Als Van Wuijckhuijse bijvoorbeeld de gemeentelijke voorlichtings krant Op 't Hoogt van 17 juli nog eens had opgeslagen, dan had hij daarin al het antwoord gevonden waarom de OZB-aanslagen dit jaar ('beduidend') later zijn ver stuurd: omdat er eerst nog zo'n 2500 bezwaarschriften van vorig jaar - tegen de beschikkingen voor een nog aanzienlijk groter aantal objecten - behandeld moesten worden. De gemeente wilde daar voor geen 'extra capaciteit' inhu ren, want dat zou waarschijnlijk een fors bedrag hebben moeten kosten. Het heeft daardoor alle maal wat langer geduurd. Dat had Van Wuijckhuijse dus kunnen weten. Dan had hij ver moedelijk ook niet gevraagd naar het renteverlies dat het gevolg zal zijn van het later opleggen van de aanslagen. Het College wil hem wel even voorrekenen hoe het zit. Uitgaande van een begrote op brengst van zo'n 7 miljoen euro zou het ongeveer 50.000 voor deliger zijn geweest als de aansla gen 'op tijd' verzonden waren. (Soest zou minder krediet - tegen 4,5 - nodig hebben gehad en wat minder hebben kunnen 'ver dienen' - zo'n 3 - op uitgezet geld.) Maar dat is volgens B. en W. dan wel 'een zeer beperkte blik' op het geheel van verschuivingen in inkomsten en uitgaven, zoals ieder jaar voorkomt. Tegenover het 'ge derfde voordeel' staan dan bijvoor beeld ook de kosten van de 'exter ne inhuur'. Dat de betaaltermijn van drie naar twee maanden is verkort, zoals Van Wuijckhuijse opmerkt, mag ook geen verrassing zijn voor de GGS-fractievoorzitter, zo blijkt uit het College-antwoord. Dat staat namelijk ook al in het tarieven- voorstel dat in oktober jl. - bij de begrotingsbehandeling - door de gemeenteraad is vastgesteld. En natuurlijk komt het College men sen tegemoet die door de verkor te betaaltermijn in betalingmoei lijkheden geraken. Iedereen kan een beroep doen op de bestaande regelingen, die daarvoor speciaal in het leven zijn geroepen. En ove rigens hoeft men nu pas uiterlijk 30 september te betalen, aldus B. en W. Vorig jaar was dat nog 15 augustus... Met twee fietsenrekken hoopt de gemeente van Hartje-zuid een onneembare vesting te hebben gemaakt voor snelkra- kers die met een auto de gevel van een winkel willen rammen. Het 'afweergeschut' werd vrij dag geplaatst ter hoogte van de invalidenparkeerplaatsen. Daar bevond zich de 'achilleshiel' van de Zuidpromenade die verder al met de rode bollen ontoeganke lijk was gemaakt voor auto's. An derhalve week geleden slaagden snelkrakers er in met een gestolen auto door de zwakke plek te rijden en vervolgens hun slag te slaan bij een juwelier. Toen stond er nog een paal met een verkeersbord, maar die werd kennelijk betrekke lijk eenvoudig ontwricht. De fiet senrekken zijn diep verankerd in de grond, aldus de gemeente. Ronald de Beer van Primavera- Zuid is zeer blij met de maatregel die hij overigens zelf heeft aange- De Lange Brinkweg zal vanaf maandag 26 augustus geduren de vijf weken gedeeltelijk zijn afgesloten. Het gaat om het tra ject tussen de Eemstraat en de Korte Middelwijkstraat. De gemeente laat daar het wegdek opnieuw bestraten. Tijdens de werkzaamheden is er op het be treffende gedeelte geen verkeer mogelijk. Op de Grote Melmweg wordt dinsdag 20 augustus begonnen met herstelwerkzaamheden. Die ne men ongeveer een week in beslag. De weg zal niet geheel worden af gesloten, maar het verkeer moet tijdens het werk wel rekening hou den met enige hinder. Verder laat de gemeente weten dat de schoonmaak van het hoofd riool, dat de afgelopen weken op verschillende plaatsen werd uitge voerd, een dezer dagen zal worden dragen. Vorige zomer was De Beer in korte tijd driemaal de dupe van snelkrakers. Hij is niet de enige geweest die 'gigantisch' heeft geïn vesteerd in beveiliging. Gepantserd glas en zware rolluiken zijn bij ver schillende zaken aangebracht, maar de Zuidpromenade zelf bleef kwetsbaar, zo bleek onlangs. Het winkelcentrum is de laatste jaren herhaaldelijk doelwit geweest van inbrekers die daarbij gebruik maakten van een (meestal gesto len) voertuig. Het laatste jaar werd driemaal een kraak gezet bij de supermarkt van C1000. De onder nemers drongen er in de loop der jaren bij de gemeente herhaaldelijk op aan om maatregelen te treffen. 'Pasgeleden zag ik dat de verkeers- paal omver was getrokken, toen wist ik meteen dat er weer was toegeslagen', aldus De Beer die - evenals enkele collega's - boos was op de gemeente dat er niet eerder iets is ondernomen. De Beer: 'omdat de plek op een hoek ligt, zouden bollen te gevaarlijk zijn. Ménsen kunnen er dan over struikelen en dat wens je je klan ten niet. Vandaar de rekken.' Of deze een struikelblok voor mensen met kwade bedoelingen zullen zijn, moet worden afgewacht. 'Ik hoop dat het probleem nu is opgelost. Het slaapt in ieder geval lekkerder, omdat auto's nu niet meer snel de Zuidpromenade kunnen oprijden', zegt De Beer. 'We hebben allemaal extra zware beveiliging aan de gevels en be schikken over een goede alarm centrale. Meer kun je als winkelier niet doen. Komen ze dan toch, dan is de schade vaak groter dan de buit. Gelukkig heeft de gemeente, De fietsenrekken moeten inbre kers op vier wielen een halt toe roe pen. Hopen de ondernemers en de gemeente. Foto: Soester Courant na gemopper van onze kant, nu eindelijk ook actie ondernomen.' De fietsenrekken zijn zo aange bracht, dat het winkelend publiek er geen hinder van ondervindt. Richting pers is de politie overi gens nog steeds voornamelijk zwijgzaam als het gaat om crimina liteit. Inbraken, kraken, mishande lingen en andere zaken worden doorgaans niet meer doorgegeven. Onlangs nog, zo bleek later, werd een zaak aan de Burgemeester Grothestraat bezocht door inbre kers die een grote buit aan appa ratuur meenamen. Een vrouw uit Soest mag niet een stal aan de Dorresteinweg gaan betrekken om dichterbij haar moeder, die dagelijkse verzorging nodig heeft, te kun nen gaan wonen. De dochter wil verhuizen naar de stal, zo dat haar moeder thuis kan blij ven wonen. De moeder is aan haar linker zij de verlamd en maakt gebruik van een rolstoel. Ondanks de emotio nele lading wil de gemeente niet meewerken Volgens het bestemmingsplan mag op het perceel in het buitengebied maximaal een woning van 500 ku bieke meter inhoud staan. Die is er al en daarom acht het College het onwenselijk dat de stal (100 vier kante meter) ook nog eens wordt bewoond. Via een procedurele weg zou de gemeente, met instemming van de provincie, kunnen afwijken van deze bepaling. Maar het wil geen uitzondering maken voor de bij zondere situatie, waarin de moeder en dochter verkeren. De dochter draagt iedere dag zorg voor haar moeder en wil dit blijven doen, zodat haar moeder niet hoeft te verhuizen. Loods Een bewoner van "de Birkstraat mag op zijn perceel wel een loods van 189 vierkante meter bouwen. In ruil daarvoor sloopt hij diverse bijgebouwen met een totale opper vlakte van 360 vierkante meter. Zowel de gemeente als de provin cie vindt dat acceptabel, zodat een vrijstellingsprocedure voor de bouw van de loods zal worden ge start. Het plan kan eveneens de goedkeuring van de monumenten commissie en de welstandscom missie wegdragen. Ruim een jaar geleden ving de be woner van de Birkstraat nog bot bij de provincie. Toen wilde hij een loods van 300 vierkante meter bouwen en 'slechts' 300 vierkante meter aan bijgebouwen met de grond gelijk maken. Tuinhuisje Op haar woonerf aan het Kerkpad mag een familie geen onderkomen voor geiten en schapen realiseren. De gemeente stelt dat de limiet van bijgebouwen (64 vierkante meter) reeds is bereikt, toen twee jaar geleden een garage werd neer gezet op het perceel. Meer bebou wing is om die reden niet toege staan. Een familie aan de Dorsvlegel krijgt geen toestemming om een tuinhuisje te plaatsen. Dat zou moeten komen te staan aan de zij de van de Hofstedering, maar het bestemmingsplan laat zoiets niet toe. Het College wil deze regel strikt hanteren. Het wijst er op dat er bij de bouw van de woningen rekening is gehouden met inpandi ge bergingen. Dakkapel Het bestemmingsplan Soest-Zuid bevat geen 'wapens' om een dak kapel aan woningen in de Dr. s' Jacobstraat tegen te gaan. Toch heeft de gemeente een principe verzoek daartoe geweigerd. Het liet zich daarbij leiden door het ad vies van de welstandscommissie die van mening is dat een brede dakkapel niet voldoet aan de rede lijke eisen van welstand in dit ge bied. De aanvragers hebben in de buurt een onderzoekje gedaan en vastge steld dat bewoners van 30 van de 37 woningen de voorkeur geven aan de brede dakkapel, waarom de familie had verzocht. De familie vroeg het College daarom het ad vies van de welstandscommissie in de wind te slaan, maar dat willen burgemeester en wethouders niet. Een 41-jarige Soester is dinsdag nacht omstreeks 1:00 uur bekeurd voor het rijden onder invloed. De automobilist werd aangehouden op de Dalweg, waar hij een blaas- test moest afleggen. Die viel in zijn nadeel uit. Op het bureau werd een alcoholpromillage van 0,8 vastgesteld, zodat de politie pro ces-verbaal opmaakte en de man een rijverbod oplegde. Op 't Hoogt4 Familieberichten 6 Prikbord 12 Medische dienst. Kerkdiensten. Favorieten sneuvelen en winnen bij LTC Soestdijk. Districtstitels tennis dit jaar vergeven bij TV Soest-Zuid. \IN DE BUS?/ Neem een abonnement: 8,25 per half jaar! tel.(035)6014152 BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 Actueel toeval over. Reünie De Bron vanwege 25-jarig bestaan. Column Visser. Varia Klachten over dumpen afval. Sportactiviteiten voor én door jongeren. Reisverslag Jan Postema. Varia Soesterberg 9 Metamorfose ontmoetings centrum. Start huttenbouwdorp. Spectaculaire theaterpro ductie in Militaire Luchtvaart Museum. 't Vliegdorp in noodgebouw. Verdwenen Soest hervonden. Soest 50 jaar geleden. Natuurwandeling IVN-Eemland.

Soester Courant | 2002 | | pagina 1