Metamorfose ontmoetingscentrum Start huttenbouwdorp in Soesterberg Spectaculaire theaterproductie in Militaire Luchtvaart Museum 't Vliegdorp in noodgebouw op voetbalveld Abrona ücourant Boete voor rijden onder invloed en voor oplichting tary en ccesvol est in Lage 1 augustus PAGINA 8 KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Muziek in Utrecht Snelheidscontrole ïevraagd riE BEZORGERS m ma Houthakkersfeest CageVuursche Gevraagd VASTE BEZORGERS INDOOR EDE Van wooncentrum De Drie Eiken in Soesterberg Eucharistieviering Cenakel op tv Meditatiedienst op 17 augustus Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 17 augustus zondag 18 augustus Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 pr. P. van Hooijdonk; meditatiedienst Zondag 10:30 pr. F. Overbeek; communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 10:00 prs. P. Denneman/J. Litjens; eucharistieviering; schola Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 C.J. Droger World Outreach Church (info locatie:380346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 88030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Hessen Apotheek (De Bilt), Hessenweg 192, 88030-2200383. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grofvuil, 88 035-6093666. Omdat hij onder meer iemand met een mes bedreigde bij een verkeersruzie, is een 33-jarige Soesterberger vrijdag door de Utrechtse politierechter ver oordeeld tot driehonderd euro boete en tachtig uur werkstraf. De man vertelde de rechter dat hij in juni 2000 in zijn auto ruzie kreeg met een tegenligger. Achter af bleek dat de verdachte een een- richtingsweg aan de verkeerde kant wilde inrijden, maar dat had hij op dat moment niet door, aldus de Soesterberger. Naar zijn zeggen reageerde de an dere automobilist nogal boos op hem, en was hij uitgestapt om te vragen waar al die drukte voor nodig was. Maar volgens het slachtoffer en diens passagier had de Soesterberger de tegenligger een - dicht - knipmes laten zien, en had hij gedreigd dat te zullen gebruiken. Volgens de Soesterberger was dat niet waar. Wel gaf hij toe dat hij in november 2000 in Den Dolder met een alcoholgehalte van 395 microgram achter het stuur had gezeten, terwijl een gehalte van maximaal 220 microgram is toege staan. Daarnaast bekende hij dat hij in Zeist in september 2000 een win kel had opgelicht voor verschillend gereedschap, door te liegen dat hij voor een gehandicapteninstelling werkte, en dat de rekening daar naartoe moest worden gestuurd. Hij ontkende dat hij in april vorig jaar had geprobeerd een caravan te stelen van een bedrijfsterrein in Houten. Volgens de man was hij slechts een proefrit aan het maken op het terrein zelf, en was het nooit zijn intentie geweest de cara van van het terrein te stelen. De rechter sprak de man van dit feit vrij, omdat zij vond dat er niet genoeg bewijs was dat de man het ding echt had willen stelen. Er was 180 uur taakstraf tegen de Soester berger geëist. Zaterdag 17 augustus, Domkerk: concert door Domorganist Jan Jansen met werken van César Franck: 'Premier Chora1', 'Prelude, fugue et variation', Deuxième Choral, 'Pastorale' en tot slot 'Troisième Choral'. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Drie kwartier heeft de politie za terdagmorgen de snelheid van voertuigen in de gaten gehouden op de Kampweg. Dat leverde vijf bekeuringen op voor bestuurders die harder dan 50 reden. De top snelheid bedroeg 72 kilometer. Klachten bezorging Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klach- tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. lag ook weer thuis gebracht, de deelnemers wordt een klei- ijdrage (6 euro) gevraagd om inkosten te dekken (benzine- 2n en consumpties), ijn acht zitplaatsen in de bus. e enthousiaste vrijwilligers van /OS, de dames C. van Gessel van Osnabrugge, vergezellen eelnemers tijdens de tochtjes, eacties van de deelnemers zijn nu toe erg enthousiast. De 3S en het VOS-project hopen Jeze activiteit nog lang zal blij- bestaan! interesse heeft, er ook eens op manier uit wil of nieuwe con- ;n wil leggen, kan contact op en Margót Bultink, projectlei- van de VOS, SS035-6023681. Soest voor de anden juli en augustus A BELONING den: tel. 601 41 52 je recreatiekuil bij Lage Vuur- e, die duidelijk met borden is igegeven. Er is een ruime par- irgelegenheid vlak naast het stterrein. De toegang is evenals )rgaande jaren gratis. k Russell-demonstraties en - npioenschappen vanaf 10:30 op het Jack Russell wedstrijd- rein. Tijden en onderdelen kun- aan de omstandigheden wor- aangepast. ook www.houthakkersfeest.nl. jachthoornblazers met meer dan 100 kramen in Soest voor de tel. 601 41 52 INDOOR EDE BV 52666 R.NL wemmen. ar het zwembad te combineren met k de volgende cursussen: d. :open voor alleen het >ma samen. Dit voor leeft u interesse? Dan INDOOR EDE, het Nederland. In het Militaire Luchtvaart Mu seum gaat de bezoeker samen met Pandemonia Science Theater Ne derland terug in de tijd. Tijdens de voorstelling 'Hollandse Heli Hel de'' nemen adjudant Moers en sergeant Vroom het publiek mee naar de zwoele zomer van 1976. Vlieger Moers en boordmonteur Vroom zijn werkzaam bij de Search and Rescue (SAR), een onderdeel van de Koninklijke Luchtmacht, dat gespecialiseerd is in de hulpverlening aan mensen in nood rond de Waddeneilanden. Op Terschelling maken Moers en Vroom zich gereed om met hun helikopter, een Alouette III, een reddingsactie uit te voeren boven de golven van de Noordzee. Een dynamische voorstelling met Zondag 18 augustus om 10:00 uur vindt er weer een eucharistievie ring plaats in het Cenakel te Soesterberg. De viering wordt uit gezonden op televisie (Nederland 1). Voorgangers zijn de KRO-me- diapastores Joke Litjens en Peter Denneman. De zang wordt ver zorgd door de Schola van het Ce nakel o.l.v. Herman Rouw. Wilt u erbij zijn, wilt u dan s.v.p. bellen met het Mediapastoraat, 880346- 332555. Het gemeentebestuur van Soest heeft bij het gemeentebe stuur van Zeist een verzoek in gediend voor het plaatsen van een tijdelijke kleed/clubvoor ziening voor de Soesterbergse voetbalvereniging 't Vliegdorp op het terrein van Abrona (lo catie Sterrenberg) in Huis ter Heide. Bij het verzoek is een verklaring gevoegd dat Soest ernaar streeft de voetbalvereni ging binnen vijf jaar definitief te vestigen op het sportpark Kerklaan in Soesterberg. Het was de bedoeling dat 't Vlieg dorp al bij de start van de compe titie medegebruiker van de accom modatie aan de Kerklaan zou wor den, maar hierover is nog geen overeenstemming bereikt met alle huidige gebruikers. Zij zullen, sa men met de voetbalvereniging, binnenkort een plan aan het ge meentebestuur voorleggen om te komen tot het beter benutten van het totale sportpark door de lawn tennisvereniging Soesterberg, de kortbalvereniging Oranje (KVO), sKisctiool Otio Zueicnct en ue voetbalvereniging. Met ingang van de competitie 2002-2003 moet 't Vliegdorp dus noodgedwongen uitwijken naar Huis ter Heide. De elftallen kun nen er gebruikmaken van het sportveld van Abrona. Sinds hier aan onlangs groot onderhoud is gepleegd, is het gebruiksklaar. De aanwezige kleedkamers zijn qua oppervlakte echter onvoldoende. Bovendien is er geen aparte ruimte beschikbaar voor de scheids rechters). Ten slotte kan de vere niging geen gebruikmaken van de kantine De Varkensschuur. 't Vliegdorp heeft intussen een aanbieding gekregen voor de aan schaf van een tijdelijke voorziening in de vorm van een kleedkamers/ kantine unit. Met enkele eenvou dige inwendige aanpassingen kan dit houten gebouw tijdelijk dienst doen als kleedkamer en kantine. Dan is er ook nog ruimte voor de scheidsrechtcr(s) en voor berging. Abrona heeft geen bezwaar tegen de plaatsing van het gebouwtje op voorwaarde dat de gemeente Zeist de noodzakelijke vergunningen verleent. De kosten van aanschaf van 9.500 euro en de nodige aanpassingen, waarvan de kosten op dit moment nog niet bekend zijn, kunnen ten laste worden gebracht van de post 'aanleg voetbal sportpark Kerk laan'. Hiervoor heeft de gemeen teraad een bedrag beschikbaar ge steld van 36.770 euro. De gemeente Soest heeft het ter rein voor twee jaar van Abrona gehuurd met een optie voor ver lenging van deze termijn. Er is dus sprake van een tijdelijk gebruik. Plaatsing van een tijdelijke voor ziening, in dit geval het kleedruim te/kantinegebouw, past niet bin nen de bestemming voor dit ge bied. Hiervoor moet voor een pe riode van vijf jaar een tijdelijke vrijstelling worden gevraagd. De gemeente Soest heeft dan ook bij Zeist een bouwaanvraag voor plaatsing ingediend. De afdeling ruimtelijke ordening van Zeist heeft al laten weten hieraan mede werking te willen verlenen, mits de gemeente Soest ernaar streeft de voetbalvereniging binnen vijf jaar te vestigen op het sportpark Kerk laan in de eigen gemeente. ruimte in en moest bovendien al tijd verwijderd worden bij grote evenementen waarvoor de hele zaalruimte nodig was. Bij de 'bil jartzaal' is ook een kastenwand geprojecteerd voor opslag. Het kantoor is verhuisd naar de aan de biljartruimte aansluitende voorma lige vergader- en cursusruimte. Gezien vanuit het kantoor is de ruimte naar de zaal open. Aan dezelfde kant als de kasten wand komen verrijdbare kapstok ken. Ertegenover is de vernieuwde keuken met nieuwe, moderne ap paratuur. Het kleine doorgeefluik is vervangen door een bar, aanslui tend aan de grote zaal. In de zaal, met plaats voor honderd mensen, komt een gemakkelijk verplaatsba re leestafel te staan en is een ver- gaderhoek gereserveerd. De zaal wordt voorzien van een systeem plafond met luchtverversing. De lampen worden vervangen door op sterkte instelbare sfeerverlichting 'om een gezellig huiskameridee te scheppen', zegt Verheus. Voor de ramen komen lamellen. De zaal kan in tweeën worden gesplitst dankzij een schuifwand. Bij voor komende gelegenheden is het zon der al te veel moeite mogelijk om een podium aan te brengen. Verheus vertelt dat zo'n vijf jaar geleden al de eerste gesprekken werden gevoerd over verbetering van de accommodatie. Hij herin nert zich dat het eerste plan 'gigan tisch' was. 'Maar dat was niet te financieren. Dus uiteindelijk heeft het bestuur van de werkgroep na jaren praten en steggelen een lijstje met minimale voorwaarden opge steld, waarvan wij dachten dat die gehonoreerd zouden moeten wor den. Het resultaat was dat er een aanzienlijk soberder plan werd op gesteld waar dit het resultaat van is.' Aannemersbedrijf Geelen Bouw- service uit Vleuten, aannemer W. Steringa uit Soesterberg en Habu- ba b.v. nemen de verbouwing en de inrichting van de keuken voor hun rekening. Op 26 augustus moeten de werkzaamheden zijn afgerond. Dan kunnen de vrijwil ligers ('een perfect team', zegt Ver heus) aan de slag om alles schoon te maken. Vervolgens hebben ze twee dagen om alles weer in te richten. Het voorbereidende werk wordt dan op zaterdag 31 augustus afgesloten met 's morgens de fees telijke opening van de vernieuwde ontmoetingsruimte voor genodig den en 's middags de mogelijkheid tot bezoek voor iedereen. Met ingang van 1 september kun nen dan alle vaste programma-on derdelen en andere evenementen weer in het ontmoetingscentrum Bestuursleden en vrijwilligers nemen een kijkje in de grote zaal, waarin hard gewerkt wordt om die op tijd klaar te krijgen voor de fees telijke heropening van het ontmoe tingscentrum van De Drie Eiken. Foto: Eemland Pers worden gehouden. Niet zonder trots zegt Verheus dat het ontmoe tingscentrum van De Drie Eiken, dankzij de actieve werkgroep en de inzet van 'het prima team' van vrij willigers, echt een vaste plek is ge worden voor veel 55-plussers uit Soesterberg om elkaar regelmatig ontmoeten. 'Er is hier van alles te doen. Op maandagmorgen is het praatochtend, 's middags en 's avonds kunnen de kaartliefhebbers er terecht. Op dinsdag staat bridge op het programma, op woensdag sjoelen en op donderdag koers'oal. Op vrijdag zijn er wisselende acti viteiten met één keer in de maand bingo. Verder staat de ruimte ter beschikking van ouderen, die er bijvoorbeeld hun verjaardag of huwelijksfeest willen vieren. Er moet nog hard gewerkt worden om alles op tijd voor elkaar te krij gen. Maar als het eenmaal zover is, kunnen de bezoekers van het ont moetingscentrum weer optimaal gebruik maken van de mogelijkhe den die het hun biedt. Het ontmoetingscentrum van het wooncentrum De Drie Ei ken aan het Dorpsplein onder gaat een metamorfose. Vol gens voorzitter C. Verheus van het bestuur van de Werkgroep Ontmoetingscentrum De Drie Eiken is dat noodzakelijk. 'De ventilatie bijvoorbeeld was abominabel. Ook andere on derdelen voldeden niet meer aan de eisen van deze tijd.' De vernieuwde ontmoetingsruim te wordt op zaterdag 31 augustus 's morgens om tien uur feestelijk in gebruik genomen. De complete vernieuwing kan worden gereali seerd dankzij de financiële bijdra gen van het Koningin Juliana Wel- zijnsfonds, De Stichting De Drie Eiken, die daarvoor steun kreeg van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), en het bestuur van de Stichting De Drie Eiken. Hoe wel het plan soberder wordt uitge voerd dan in eerste opzet de be doeling was, is Verheus blij dat het eindelijk zover is. 'We zijn er vijf jaar mee bezig geweest', zegt hij. Bij binnenkomst van het 'nieuwe' ontmoetingscentrum staat links het biljart op de plaats waar het kan toor was. Het biljart stond altijd in de grote zaal. Het nam daar, hoe wel in een hoek geplaatst, veel Voor tachtig jongens en meis jes uit Soest en Soesterberg en een enkel vriendje of vriendin netje uit de regio is vandaag het traditionele huttenbouwdorp van de stichting Balans (jeugd- en jongerenwerk) begonnen. Nadat de kwartiermakers dins dag de contouren van het dorp hadden opgebouwd op het ter rein van Abrona (locatie Ster renberg) in Huis ter Heide, nam de jeugd bezit van de ruimte om er in vier dagen tijd een heus houten dorp te bou wen. Het thema van dit jaar is het stenen tijdperk, dat bij de jeugd direct herinneringen op roept aan de tijd van Fred Flintstone. Op zondag 25, dinsdag 27, donderdag 29 en vrijdag 30 augustus en op zondag 1 sep tember wordt in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg de luchtige voor stelling 'Hollandse Heli Hel de'op gevoerd. De spannende reddingsactie vindt plaats in het Flying Center van het mu seum en wordt verzorgd door Pandemonia Science Theater veel actie, waarbij zowel de vlieger als de boordmonteur de hulp van het jonge publiek kunnen inroe pen. Gezamenlijk zorgen zij voor een goede afloop van de reddings actie. De voorstellingen zijn, net als het museum, gratis te bezoeken en worden op 25, 27, 29 en 30 augustus en 1 'september om 13:00, 14:00 en 15:00 uur opge voerd. Het museum is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 10:00 Fragment uit de voorstelling in het Militaire Luchtvaart Museum door het Pandemonia Science Theater Nederland. Foto: Koninklijke Luchtmacht uur tot 16:30 uur en op zondag van 12:00 uur tot 16:30 uur. Het museum is gesloten op maandag, zaterdag, Nieuwjaarsdag, Eerste Paasdag, Koninginnedag, Eerste Pinksterdag en beide Kerstdagen. De derde meditatiedienst van dit jaar zal gehouden worden op zater dagavond 17 augustus in de zijka pel van de St. Carolus Borrömeus- kerk in de Rademakerstraat. De aanvangstijd is 19:00 uur. Het thema van de dienst is een vraag die misschien nooit beant woord zal worden, maar veel be wust levende mensen zonder twij fel wel bezighoudt. Want wat is er de zin van: 'Als het kwaad goede mensen treft'. Wij zijn niet anders gewend dan dat goede mensen juist beloond en het kwaad bestraft dient te worden. Een omgekeerde wereld, die in onze ogen toch vaak, in ieder geval te vaak, voorkomt. Opmerkingen als: 'Dat zoiets uit gerekend hem of haar moet over komen; die doet nog geen vlieg kwaad.' of 'Dat hij of zij nou juist ziek moet worden,' kunnen we regelmatig horen. Alle logica ont breekt, maar toch treft het kwaad iedereen, dus óók goede mensen. Een onderwerp dat ongetwijfeld tot filosoferen aanzet. Bezoekers kunnen actief aan deze dienst meedoen door hun mening over dit onderwerp te geven en dit wel licht met een meegebracht voor werp, foto of gedicht te onderstre pen. Belangstellenden zijn op 17 augustus van harte welkom, maar denk er wel aan dat de kapel slechts aan circa 20 mensen ruim te kan bieden en de kerk om stipt 19:00 uur sluit. De belangstelling voor het hutten bouwdorp neemt jaarlijks toe. Vo rig jaar waren 65 jongens en meis jes actief in de vakantieperiode, dit jaar zijn het er vijftien meer. Ze kunnen niet alleen naar hartelust timmeren dankzij de grote hoe veelheid gevarieerd hout dat de fir ma Beijer in Soest weer beschik baar'heeft gesteld, maar zich ook vermaken in het zwembad, op het springkussen en het voetbalveld, en verder met allerlei spelletjes. Ook kunnen ze een rondrit maken. Voor de begeleiders van de kinde ren was het gisteren al aanpoten geblazen. Het mobiele onderko men voor de administratie moest geregeld worden, de legertent op gezet en de catering geregeld. 'De kinderen moesten vanmorgen in een gezellige sfeer terechtkomen', zegt hoofdleidster Jolanda Dijk man. Dat was ook het geval toen de bus aankwam die dagelijks, tot de afsluiting van het evenement op zaterdag, de kinderen uit Soest naar het huttenbouwdorp vervoert. De eerste dag is de jeugd altijd het drukst in de weer met timmeren. In groepsverband spreken ze af hoe het bouwwerk eruit zal komen te zien. Zé proberen elkaar in ori ginaliteit de loef af te steken, want voor de mooiste en meest originele getimmerten zijn prijzen beschik baar. Een jury beoordeelt vooral de creativiteit van de jeugd. Op zaterdag, de afsluitende dag waar op ouders en familie de kinderen komen halen, worden de prijzen feestelijk uitgereikt. Op donderdag wordt er ook nog wel gezaagd en getimmerd, maar dan begint toch ook de animo voor andere bezigheden toe te nemen. Op vrijdag is dat helemaal het ge val. Op een enkeling na, die zich toelegt op de verfijning van het bouwwerk van zijn groep, zijn de meeste kinderen te vinden op de spellenkermis. Anderen studeren acts in die ze zaterdag tijdens de afsluiting van het huttenbouwdorp opvoeren als er ouders en bezoe kers zijn. Dat is elk jaar een groot succes. Vrijdag is trouwens toch een bijzondere dag, want dan mo gen de kinderen langer blijven omdat ze dan op het terrein een maaltijd aangeboden krijgen. Ln tegenstelling tot vorig jaar, toen het een jubileumevenement was, blij ven de kinderen niet slapen maar gaan ze elke dag naar huis. Het huttenbouwdorp wordt ook bezocht door de spellenbus van Matchpoint, zodat de jeugd zich vooral op zaterdag beslist niet hoeft te vervelen in afwachting van de juryuitslag, de prijsuitreiking en de voorstelling voor ouders en be zoekers. Ook dit jaar is het evenement van Balans weer mogelijk dankzij de kleine en grote bijdragen van de sponsprs, bedrijven, instellingen, particulieren en fondsen. Ze wor den allemaal genoemd in het spe ciale dorpskrantje dat net als in voorgaande jaren dagelijks door de leiding in de creatent in elkaar wordt gezet, ook met geschreven en getekende bijdragen van de kin deren zelf. Voor de kleine onge lukjes zijn medewerkers van het Rode Kruis paraat. Archieffoto Vorig jaar beleefde de jeugd veel plezier aan het timmeren in het ka der van het jaarlijkse huttenbouw dorp van de Stichting Balans.

Soester Courant | 2002 | | pagina 9