Soest leugd timmert flink aan de weg V§ Huwelijksaanzoek door prins op het witte paard OORDEEL! Open dag 't Vliegdorp and Motors Soest Militairen oefenen twee dagen kaartlezen m&stfoê&mmm PAGINA^ Parallelweg 19 - ïuttenbouwdorp van Balans weer doorslaand succes Nederland i zomer. ffIP lil ÈtT" fl DAG IS BONI DAG! KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING 0800 - 0432 P. Creutzberg afwezig Oud-Soesterberg contra nieuwe elftallen SCHRAVEMADE B.V. Wie aan politiek doet, leest de Soester Courant DAG 26 AUGUSTUS GROENTEDAG :n 0.69 >DAG 27 AUGUSTUS BROODDAG ROND BRUIN 1.99 4SDAG 28 AUGUSTUS VLEESDAG 0 STUKS OESTERBERGSE 3.99 RDAG VLEESWAREN VOORDEELDAG WOUDERHAM 0.45 iLINGWORST 0.451 INE SNIJW0RST 0.45 ITENSPEK 0.451 IK BOTERHAMWORST 0.45 I naar het strand )k nog eens van er bij voorbaat a) voor bestuurder er Je portiervergrendeling met afstandsbediening sche voorportierramen en spiegels ng ub„di„9 €15.995,- ifiesta €25.795,- 3 centrale portiervergren deling 3 elektrische voorruit- Jienbare verwarming ■nen ct.kcnlaan 80-82. Soest (Hoek Dalwee). '35-6030781, www.ford-ecmlandmotors.nl 'M :vF*. .V'i%m Vers en het allervoordeligst. dt voor onze dagaanbiedingen. Dagelijks wij op verschillende veilingen voor u in. Hét zit er weer op voor een jaar, het traditionele huttenbouwdorp op een terrein van Abrona op Sterrenberg. Zo'n tachtig jongens meisjes uit Soest én Soesterberg en een enkel vriendje en indinnetje uit een andere plaats hebben er dankzij de Stichting lans en haar sponsors vier dagen lang plezier beleefd aan het ïlkaar zetten van een kleine twintig bouwwerken. gr in zat dit keer in tegenstelling andere jaren weinig variatie. Misschien dat het thema, het ste nen tijdperk (hoewel er enkel met hout gewerkt werd!) zich er niet zo voor leende. Ook de hitte kan een rdf hebben gespeeld, want recht- toé-recht-aan timmeren is het ge makkelijkst. En vooral het snelst, en dat was waar de kinderen wel het meest op uit waren, want het water in het zwembadje en uit de brandslangen was wel heel erg aanlokkelijk... Voor drie deelnemertjes was het een bijzonder evenement. Olivier Schaffer uit Soest vierde zijn ne gende verjaardag. Hij mocht trak teren op snoepjes, waarvan hij al vast het papiertje had verwijderd. 'Anders duurt het allemaal zo lang.' De kinderen waren gekomen )m een hut te bouwen en niet om e snoepen, vond hij. Hij deed sa- nen met zijn oudere zusje voor de veede keer mee aan het hutten Duwen, vindt dit erg leuk en komt an ook volgend jaar vast weer te ug. Ook was er een traktatie van Celesta Huijbregtse uit Soester- jerg, die haar achtste verjaardag derde. /oor Roy van Schoten uit Soester- >erg was dit zesde timmerdorp zijn aatste als 'timmerman'. Hij heeft Je dèelnamegrens van twaalf jaar gereikt en zou dus volgend jaar niet ineer mee mogen doen. Vorig jaar werd hij in het zonnetje gezet, omdat hij alle evenementen had meegemaakt. Hij heeft er zoveel plezier in, dat hij heeft laten weten Het was warm en dus dorstig weer Deze timmerman neemt even een drinkpauze. Foto: Eemland Pers volgend jaar graag weer van de partij te zijn, maar dan als vrijwil liger. Een wens waar 'het dorpsbe stuur' graag 'ja' tegen zei. Roy zegt dat hij zich al die jaren vier dagen heerlijk heeft kunnen uitleven. 'Het is niet alleen timme ren, je kunt aan allerlei dingen meedoen. Er zijn zoveel spelletjes te doen. En je vrienden lachen je niet uit als je iets verkeerd doet'. Of dat dan wel eens gebeurt? 'Nou gisteren nog, toen sloeg ik op m'n vinger'. Roy verheugt zich altijd op het timmerdorp, want verder is er in de vakantietijd in Soesterberg niet veel te doen. Af en toe de tie nerclub, maar daar vul je de va kantie niet mee. Hij vindt het wel jammer 'dat het altijd zo vlug om is. Als je er eenmaal bent, is het gezellig en leuk. Het is zo weer zaterdag...' Watervertier Het was warm, warm en nog eens warm aan de rand van het toekom stige voetbalveld van 't Vliegdorp waar de kampleiding letterlijk de tenten had opgeslagen en waar de activiteiten zich afspeelden. De mogelijkheden tot watervertier kregen uiteraard de meeste belang stelling van de jongens en meisjes. Ook de met groene zeep inge smeerde houten glijbaan en het luchtkussen waren favoriet. Verder kon de jeugd meedoen aan allerlei sporten en spelletjes, maar zich eventueel ook terugtrekken in de recreatietent om te tekenen, te kleuren of te knutselen.. Maar de hoofdmoot was toch het timmerwerk, al was duidelijk dat het dit jaar vooral een kwestie was van 'grote stappen, gauw thuis'. De bouwwerken werden snel in elkaar gezet om maar zo vlug mógelijk uit de felle zon op het open terrein te De winnende timmerlui van het huttenbouwdorp: Bart, Dinish, Frank en Ricardo. Foto: Eemland Pers komen en het verkoelende water op te zoeken. Dat wil overigens niet zeggen dat er geen aandacht was besteed aan de architectuur, Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 24 augustus zondag 25 augustus Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. J. Bouma, De Bilt Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 D. Muurling World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentz- laan 76, ^030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Apotheek Planetenbaan (Bilthoven), Planetenbaan 3, ^2281415. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak: H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ^033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 3 5 2391. Grofvuil, 88 035-6093666. maar zoals gezegd was de variatie in bouwwerken niet groot. De ver schillen zaten hem meer in de de tails. Opvallend waren de Flintsto- ne-auto (ook de Mercsteen van de twee vrijwilligers Bart Kuiper en Bewonderende vrouwelijke be langstelling voor het geconcentreer de zaag werk. Foto: Eemland Pers Patrick van der Pas, bouwtijd drie uur en vijf kratten!), de openlucht bioscoop en bij de mooi aangekle de hut van de winnende bouw meesters de brievenbus met daar in een heuse 'krant' in spijker schrift... Mini-kermis Vrijdag, de enige dag dat de jeugd 's avonds mocht blijven eten, stond de mini-kermis op het programma. De kinderen konden meedoen aan allerlei spelletjes, zoals paalklim- men, kegelen, het kikkerspel en het visspel. Ook konden ze zich laten schminken. De jury beoor deelde intussen de bouwwerken. De uitslag werd zaterdag tijdens de feestelijke afsluiting van het hut- Er was van alles te doen tijdens het huttenbouwdorp. De jeugd kon zich bijvoorbeeld laten schminken, zoals deze vier meisjes. Foto: Eemland Pers Deze twee deelneemsters hadden wijselijk voor een plekje in de scha duw gekozen. Foto: Eemland Pers tenbouwdorp bekend gemaakt door Jolanda Dijkman. Daar wa ren ook ouders en familieleden bij die de kinderen kwamen ophalen. Ze keken eerst nog naar een mini- playbackshow (gewonnen door Rachel) van acts die enkele kinde ren de dag ervoor hadden ingestu deerd. Het grote moment was de huldi ging van de drie winnende bouw teams. Ze kregen allemaal een medaille. De eerste prijs ging naar Ricardo van Fulpen, Frank Stech- wey, Dinish Thakoersingh en Bart van Waarden, allen uit Soester berg. De aanmoedigingsprijs was voor Folkert, Lucas en Vincent, die voor de eerste keer meededen; Esra Demirtas mocht de pechprijs in ontvangst nemen. Zij had op de eerste dag de bus gemist en kon pas op de tweede dag aan het hut- tenbouwen beginnen. De jury ken de de veiligheidsprijs toe aan Mare, Kimberly, Rosemarijn, Mi- chelle en Nancy. Zij hadden alle spijkers keurig weggewerkt en er voor gezorgd dat er geen splinters aan hun hut zaten. Na de afsluiting en de spontane bedankjes van de kinderen aan de leiding was het moment aangebro ken om het houten dorp af te bre ken. Dat ging aanmerkelijk sneller dan het opbouwen! Daar was de hulp van de ouders niet vreemd aan. Ook zij timmerden naar har telust de boel in elkaar, maar dan in omgekeerde volgorde... Ze kon den duidelijk hun energie kwijt na vier dagen rust zonder kinderen! Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden alleen zijn ruzie verslaving HUISARTS wegens vakantie van 26 aug t/m 1 sept De collega's nemen waar. Omdat Soesterberg na meer dan tien jaar weer een eigen voetbalvereniging heeft, is een groot aantal vrijwilligers opge staan om dit feit te vieren met een open dag die op zaterdag 31 augustus, aanvang 13:30 uur, gehouden wordt op het voetbalveld van Abrona, loca tie Sterrenberg, aan de Amers- foortseweg in Huis ter Heide. Doordat nog geen overeenstem ming is bereikt over het medege bruik door 't Vliegdorp van het Sportpark Kerklaan in Soesterberg zelf, moet de club gedurende de beginperiode gebruikmaken van de accommodatie van Abrona. Dit is mogelijk dankzij de medewer king van Abrona en de gemeente besturen van Soest en Zeist. Het zal niemand verbazen dat de open dag in het teken staat van voetballen. De verbazing kan hoogstens de samenstelling van de teams betreffen. Om half twee ko men namelijk de damesteams van oud-Soesterberg en van 't Vlieg dorp tegen elkaar in het veld. Een ander hoogtepunt is de ontmoe ting oud-Soesterberg tegen het eerste team van de nieuwe club 't Vliegdorp. Deze open dag, die tot doel heeft de inwoners van Soesterberg te la ten kennismaken met 't Vliegdorp en hen weer enthousiast te maken om bij een club uit eigen dorp te gaan spelen (Soesterbergers ko men nu noodgedwongen uit in elf tallen in andere plaatsen) is moge lijk gemaakt dankzij de medewer king van de hoofdsponsor, Plus markt Van Soest. Mede hierdoor kunnen naast het voetbal tal van activiteiten plaatsvinden op en rond het voetbalveld, zoals levend tafelvoetbal, schminken, ballen gooien, grabbelton, bananenvan- ger, snelheidsmeter, gaten schieten en musiceren. Verder is er een lo terij. Er is voor iedere bezoeker ruim voldoende mogelijkheden om wat te eten (broodjes en een bar becue) en te drinken. De vereniging heeft op dit moment al meer dan 110 spelende leden. Wekelijks komen er nog nieuwe aanmeldingen binnen. Het bestuur is ook verrast door de positieve belangstelling van het Soesterberg- se zakenleven. Naast een hoofd sponsor heeft inmiddels een groot aantal bedrijven en middenstan ders zich bereid getoond de nieu we club te steunen. Dit betekent dat er nu al zes teams een shirt sponsor hebben. Bestuur en leden hopen op een massale opkomst, zodat de bezoe kers op een geweldige dag terug kunnen kijken en nog regelmatig op een zaterdag een bezoek zullen brengen aan de wedstrijden van de voetbalvereniging 't Vliegdorp. Optocht De open dag van 't Vliegdorp be gint bijna vanzelfsprekend in Soesterberg zelf. Om kwart voor twaalf vertrekken op het Dorps plein deelnemers, vrijwilligers en begeleiders naar het veld van Abrona aan de Amersfoortseweg. Om half twee begint de dames wedstrijd. Om half vier komen de elftallen van oud-Soesterberg en 't Vliegdorp tegen elkaar in het veld. Rond beide wedstrijden spelen zich de andere activiteiten af. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. 'CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Van woensdag 28 augustus 11:00 uur tot vrijdagmorgen 30 augustus 8:00 uur vindt een militaire oefening plaats in de omgeving van Soester berg, Soest en Zeist. Zo'n 65 militairen van de elfde Geneeskundige Compagnie van de Luchtmobiele Brigade oefe nen dan het kaartlezen. Defensie maakt voor oefenin gen alleen gebruik van voor het verkeer openstaande wegen. Het verkeer wordt zo weinig mogelijk gehinderd. De be bouwde kom wordt in principe vermeden. Voor het gebruik van eigen terreinen is toestem ming verkregen van de eige- Voor meer informatie en/of klachten kan men contact op nemen met het: Regionaal Mi litair Commando Midden, bu reau Opleiden en Trainen, (033) 466 30 18. Er moet haast wel muziek zit ten in het aanstaande huwelijk van de Soesterbergse schilder Martijn Zwama en de eveneens uit Soesterberg afkomstige crècheleidster Margret Geres- tein. Als een prins op het witte paard vroeg hij haar vrijdag op haar werk bij de crèche van Abrona op Sterrenberg ten hu welijk op de schimmel met de melodieuze naam Melody. Dat gebeurde tot grote verrassing van de aanstaande bruid voor een groot gezelschap, dat plotseling van alle kanten aan was komen zetten toen Martijn, gekleed als een echte prins uit vroeger jaren, bij de crèche arriveerde. 'Lieve Margret,' begon hij nadat hij was afgestapt, 'we kennen elkaar nu zes jaar en ik wil je vragen: wil je met me trouwen?' Hoewel zij enigszins perplex stond van het hele gebeuren, was haar antwoord spontaan en het kortste wat ze ge ven kon: 'Ja!' Toen begreep ze ineens waarom de kinderen van de crèche bezig wa ren geweest met het maken van papieren zonnebloemen, want die waren als felicitatie van de klein tjes voor haar bestemd. Familie, vrienden en collega's hieven spon taan het 'Lang zullen ze leven' aan. Er werd gekust, er werden handen Na het huwelijksaanzoek door Martijn Zwama moest ook zijn bruid Margret Gerestein te paard Zij nam daarbij (als voorproefje voor de aanstaande bruidegom?) de teugels in handen. Foto: Eemland Pers geschud en vervolgens nam het aanstaande bruidspaar samen plaats op Melody, die onder alle opwinding heel rustig bleef alsof 'prinselijk' vervoer na huwelijks aanzoeken dagelijks werk is. De datum van het huwelijk staat nog niet vast. Martijn Zwama en Margret Gerestein wonen overi gens al samen in Soesterberg.

Soester Courant | 2002 | | pagina 11