Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan ge zomer-rente jL De mens achter de politicus (17) Jan Postema's T)ogtei6m Karei van Geet Baltische reis (7) Geduld beloond voor Valkenet Grote Clubactie staat Van Breukelen Vast-goed Assurantiën alweer voor de deur 1 VARIA l PAGINA 5 voor verkoopinfórmatie: Rabobank Soest-Baarn doet altijd meer dan je verwacht Service bij Schoemaker WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2002 SOESTER COURANT augustus 20QJ VASTE BEZORGERS SOESTEItfecOURANT Gildetochten Tempo Toer op zaterdag 5 91 °/o (5 jaar vast)* 5 9 7(10 jaar vast)* Brommers Snel Zestigjarig huwelijksfeest van Soester echtpaar Gevraagde huursom 1.362,- p.m. (excl. BTW) Gevraagde koopsom 215.000,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO [ij MAKELAAR Ik word... Soest over 4 jaar... Opnieuw is onze plaatsgenoot Jan Postema, die het schrijven en het lange-afstandsfietsen met hartstocht combineert, op reis gegaan. Net als in de afgelopen jaren - waarin hij o.a. Amerika en China op de fiets bezocht - doet hij deze zomer in de Soes- ter Courant als het even kan via e-mail of fax verslag van zijn wederwaardigheden. Ditmaal vormen de Baltische staten (Est land, Letland, Litouwen) zijn reisdoel, maar misschien komt er zelfs nog een Russisch of Fins 'staartje' aan... Steenhoffstraat 15. 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudensnaar.nl expert Vr Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! Hij moest wel een maand of drie wachten voordat ze verke ring met hem wilde, maar het geduld werd beloond, want maandag waren ze 60 jaar ge trouwd: Cor Valkenet (85) en zijn een jaar oudere bruid An- nie Valkenet-van den Breemer. De eerste ontmoeting vond plaats in een bus, op weg naar dansen. Die avond waren ze onafscheide lijk en Valkenet was meteen hotel de botel, wat hij haar vlak voor het naar huis gaan liet weten. 'Wacht maar tot Kerst', was haar reactie aan de toenmalige smid die uitein delijk toch het ijzer smeedde toen het heet was. Want in 1942 gaven ze elkaar het jawoord en volgde een gelukkig huwelijk. Dat kreeg ook burgemeester Koos Janssen te horen die het bruidspaar maandagmorgen bezocht en na mens de gemeente een fotoboek van kroonprins Willem-Alexander en Maxima cadeau deed. Dat ge beurde in een verpleeghuis in Amersfoort, waar mevrouw Valke net woont. Ze lijdt aan de ziekte van Alzheimer, maar in Daelhoven was geen plaats voor haar. Haar man, die haar vaak bezoekt, hoopt dat zijn vrouw snel een plek in Soest kan krijgen, zodat hij minder afhankelijk is van zijn kinderen die hem overigens net zo vaak naar Amersfoort brengen als hij maar wil. Toch vindt hij dat vervelend. 'Ik wil gewoon dat mijn vrouw weer naar Soest kan komen.' Het echtpaar Valkenet- Van den Breemer werd maandag gefelici teerd door burgemeester Koos Jans sen en zijn vrouw. De kinderen hadden een feestelijk programma in elkaar gedraaid ter gelegenheid van het 60-jarig hu welijk van hun ouders. Na het sa menzijn in de versierde ruimte van Eemhoven stapte de familie in een bus voor een verrassingstocht. Mevrouw Valkenet moest jammer genoeg achterblijven, wat uiteraard werd betreurd door haar man die evengoed vastberaden was er ver der ook een leuke dag van te ma ken. Rabobank Gevraagd in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Soest licatie 9 34 55 00@soest.nl st.nl ^VERGUNNINGEN )02 tot en met 15 augustus n voor een kapvergunning zijn Tussen politici en burgers gaapt een Idoof, hoor je steeds vaker en luider roepen. In een poging deaw afstand te verkleinen, stelt de Soester Courant in een we kelijkse serie (en nu na een *pauze' van drie weken) de raadsleden en wethouders voor. Nu eens niet dooreen po litiek onderwerp aan te snijden, maar door op zoek te gaan naar de mens achter de politicus; eenvoudig aan de hand van en kele huis-, tuin- en kenkenvra- Deze week: Karei van Geet, fractievoorzitter van de VVD, lid sinds 1998 en lid van de raadscommissies algemene bestuurszaken (voorzitter), fi nanciën, bestuurlijke vernieu wing. Leeftijd: 66 jaar. Burgerlijke staat: gehuwd. Huisdier: helaas sinds kort niet Zeven bestuursfuncties bekleedt hij buiten zijn raadswerk. Is de luchtmachtofficier b.d. een vergadertijger? 'Nee, vergaderen hoort erbij, maar ik ben vooral een bestuurder. Mijn streven is om elke vergadering binnen twee uur af te ronden. Hoewel iedereen verbaal aan bod dient te komen, moetje niet vergaderen om het vergaderen. Dan ebben de motivatie en aandacht weg', zegt Ka- rel van Geet die zelf allesbehalve lang van stof is wanneer hij aan het woord is. Voor de man die na zijn hbs-periode rechten studeerde, is ram penbestrijding essentieel. Hij had er tijdens zijn werkzame leven mee te maken en nu onder meer als bestuurslid van het Rode Kruis en voorzitter van het provinciaal overleg rampenbestrij ding. Dat dit aspect in Nederland pas na Enschede en Volendam de aandacht kreeg, die het verdient, vindt hij Svel wat laat'. 'Ik heb er van begin af aan op gehakketakt, ook in Soest. Je moet niet vergeten, dat er hier een vliegveld ligt.' Van Geet is blij dat er nu adequaat wordt gewerkt aan rampenplannen en er een inhaalslag is gemaakt. De (inter)lokale plannen komen in september aan de orde in de commissie algemene bestuurszaken, waarvan hij voor zitter is. tal omen en 1 appelboom -1 spar lat 129-1 eik 0-2 bomen - 1 ceder, 2 beuken, 1 coni- n iat 149 - 1 conifeer ■k k k k k in hun belangen te worden ge tuele vergunning kunnen dit ijk binnen 4 weken na deze be maken bij de afdeling Groen er ite Soest, Postbus 20 00, 3760 nmer 035-6093643. an 4 weken liggen de kapver- age op het gemeentehuis van (GUNNINGEN 002 tot en met 15 augustus augustus 2002 - 1 grove den ennen se bomen >oom - ceder en 2 berken st verleende kapvergunning: <en 14-1 beuk hting park Klein Engeldaal - 1 en tegen het genomen besluit sn na verzending van het be- i ingediend bij het college van ïouders van de gemeente >760 CA Soest. Beroep: niet meer actief, lucht machtofficier b.d. Andere activiteiten (buiten raadswerk): lid algemeen bestuur Nederlandse Rode Kruis, provin cie Utrecht midden, voorzitter provinciaal Overleg rampenbe strijding, lid provinciaal algemeen bestuur GHOR/CPA, vice-voor- zittef Nederlandse Officieren Vereniging Midden Nederland, lid bestuur Officierscasino Soesterberg, voorzitter muziek vereniging Odeon, voorzitter Vrienden Stichting Zorgcentra Soest (Molenschot, Groot Engel- daal en de Heijbergh). Wat Ik vroeger wilde worden: datgene wat ik geworden ben Ontbijt: fruit en koffie. Krant/tijdschrift: Telegraaf, Else vier. Tv: Nova, Netwerk, Den Haag Vandaag, Buitenhof en sport. Hobby: lezen, sport, modelvlieg tuigbouw en reizen. Humor: een groot goed. Vakantieland: Sri Lanka, Malei sië. Favoriete plekje in Soest: Kerke- buurt. Na een drukke dag behoefte aan: even rust en een goed glas wijn. Mijn haren staan overeind als: er duidelijk sprake is van on- rechwaardigheid of onredelijk heid. Ik blijf thuis voor: het bezoek van een goede vriend. Ik verplaats me bij voorkeur met: mijn, auto. Ik houd me op de achtergrond als: ik niet geheel zeker ben van mijn zaak. Tijdens een vakantie in Costa Rica kreeg Karei van Geet onverwachts de mogelijkheid zijn favoriete 'western ridingnog eens te beoefenen. 'We reden overeen uitgestrekte vlakte. Dat het onverwachts was, blijkt wel uit de niet aangepaste kleding. Als ik 100 euro op straat vind: geef ik die weg. Ik denk het liefst terug aan: mijn militaire periode. Een nacht lang kan ik doorbo men over: leuke belevenissen met collegae. Inspiratie krijg ik van: geleverde prestaties. lede te cv6e*t<ideify étt de duo. wrat. %%,25fret fcufi. INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Als ik iemand iets zie stelen: zal ik hem/haar daarop aanspre ken. stil van: ontluikende natuur. emotioneel: laat ik door om standigheden open. romantisch van: gezelligheid, kaarslicht, een goed diner met een heerlijk glas wijn met de juis te persoon. heeft nog voldoende groen, goede verkeersoplossingen, vol doende woningen en zo zijn er nog wel meer zaken te noemen. Tukums-Riga dacht ik even te kunnen doen. Een domme ge dachte, want dat "even" was wel 70 km. Bovendien had ik na 15 km aanhoudende pijn in de pezen en dat rijdt niet lekker. Riga heeft ook een soort Wassenaar, waar vermoedelijk de partijbonzen uit de Sovjet-tijd hun woonstee had den. Grote villa's, vaak met een torentje. Het heet Jurmala en is oorspronkelijk een rijtje dorpen. Je moet bij binnenkomst een pasje uit een automaat trekken. Met deze merkwaardige manier van belas ting heffen is misschien wel het nieuw asfalt betaald. Het fietspad was maar matig en ik trok geen pasje. De trein naar Riga stopt bij de dorpjes waarvan Dubulti, Majori en Bulduri de mooiste zijn. De spoorlijn loopt met een wijde boog met de bocht van de rivier Lielu- pe mee en bij Majori zie je de trei nen van beide kanten uit de verte aankomen. Het zijn nog van die lelijke Sovjet-monsters. Toen ik enkele jaren geleden voor het eerst in Riga was fietste ik over een lege snelweg naar Jurmala. Dat is nu wel anders. Bordjes wezen fietsers een andere weg en ik kwam op een steeds beter wordend fietspad naar de stad, dat voor het centrum plot seling eindigt en dan moet je het maar zelf verder uitzoeken hoe je er dan komt. Een doe-het-zelf- methode die je in Oost-Europa wel meer tegenkomt. In Riga heb ik me door de drukte van de avondspits heen gewurmd. Je kunt niet om het centrum heen, want je moet juist daar de brug over waarvan je trouwens een prachtig uitzicht hebt op deze mooie hanzestad. Op een vensterbank thuis bewaar ik een wit stukje marmer met een klontje cement eraan. Bij mijn eer ste bezoek aan Riga heb ik net zo lang rondgelopen in een armetie rig parkje tot ik een restantje vond waarvan ik zeker was dat het had behoord tot de voormalige joodse begraafplaats. Letse fascisten van het beruchte Kommando Arajs hadden in de zomer van 1941 spontaan de Duitsers geholpen door Rigase joden in de huizen bij de begraafplaats te jagen en die in brand te steken. Later deed het terrein dienst als executieplaats en dump voor lijken. Na de oorlog zijn alle grafstenen voor eigen maar ander gebruik weggehaald. De straat mag sinds 1991 weer Jo denstraat (Ebreju iela) heten. Maar de man die door het park liep, zijn tassen neerzette, pieste en weer verder ging, weet waarschijnlijk niet op welke grond hij stond te wateren. Tot op heden willen de Letten niet graag herinnerd wor den aan de medewerking die zij aan de holocaust hebben verleend. Terug naar mijn reis van nu. Ik vond ten noorden van de stad een camping van Letse Russen aan de weg naar Tallinn, de Via baltica die 3e wat meer geoefende fietser :omt tijdens de gildefeesten >ok aan zijn trekken dankzij de "breng van Tempo Toer. De oervereniging heeft weer toch- en van 40, 80, 120 en 150 ki- ometer uitgestippeld, die zijn weergegeven in een routebe- chrijving en gemarkeerd met •ijlen. )p zaterdag 24 augustus kun- en liefhebbers opstappen op e Blaak aan de Ferdinand luycklaan, waar zowel de enkbeeldige start- als finish- |n ligt. De organisatoren heb- en er voor gezorgd dat er on- erweg voldoende rust- en sntroleplaatsen zijn. /ie kiest voor de 40 kilometer 2,50), kan tussen 10:00 en 2:00 uur starten, voor de 80 (lometer 2,50) tussen :00 en 11:00 uur, voor de nnk,lometer 3>°°) tussen 00 en 10:00 uur en voor de >0 kilometer 3,00) tussen 00 en 9:00 uur. mdat het officiële tochten [n, krijgen leden van de TFU 1 euro korting. Kinde- n tot en met 12 jaar zijn 50 'rocent voordeliger uit; dege- :n die prijs stellen op een 'ruïnering dienen dit bij de schrijving te melden en beta- 1 daarvoor 4 euro. Zojuist uw droomhuis te koop zien staan en op zoek naar een aantrekkelijke hypotheek? Dat treft! Want indien u vóór 22 augustus 2002 bij Rabobank Soest-Baarn een nieuwe hypotheek met een verzekeringsvorm afsluit, profiteert u van wel heel warme rentetarieven: Deze rentepercentages gelden 'zolang de zomer strekt', voor de hypotheekvormen Spaar Zeker, Op Maat en de Flexibele Beleggers Hypotheek. Loop dus snel binnen bij een van onze kantoren of bel voor een afspraak met Wijnand Vossestein, Bernhard Dijkstra of Vincent Timmer, tel. 035 609 63 19. Genoemde tarieven zijn onder voorbehoud, afhankelijk van renteschommclingen en gelden tot 100% van de executiewaai de door of namens de bank vastgesteld. Het hypotheekbedrag dient vóór 1 december 2002 te zijn verstrekt. ook met geld van de EG wordt betaald. De kleindochter van de man die de camping exploiteerde studeerde Engels ergens aan de Zwarte Zee. Ze was beleefd en voorkomend en wist voor mij nog een maaltijd met sjasliks te berei den. "Mijn neefje spreekt beter Engels" zei ze toen een joch van negen aan de picknicktafel kwam zitten. Hij woonde in Brooklyn en liep zich daar met zijn pafferig fastfoodlijf danig te vervelen."The toilets here are awfulL" deelde hij mee en zijn Zwarte Zee-nicht keek neutraal door de bomen naar de weg. Na tien dagen fietsen nam ik een rustdag in Salacgriva, de voor laatste grotere plaats aan de Letse kust. De jeugd hangt er 's avonds rond bij de haven met auto, bier en mobiele telefoons, terwijl aan de landweg bij mijn hotel een oud echtpaar met houten harken een hooioppertje bij elkaar harkt en de buurman zijn twee koeien naar de stal brengt en verderop kippen achter een kreupele boer aanlopen die met het voerbakje rammelt. Ten zuiden van Salacgriva ligt Saulkrasti en ik vroeg me af of dat soms een bijbelse naam was ("Saul, Saul, waarom vervolgt gij mij?") Bij de receptie hoorde ik de betekenis "zonnekust". "Costa del sol" voor Jan Toerist. Bij de grens met Estland moet je een geldommezwaai maken. De US dollar is in Letland Lats 0,62, maar in Estland levert een dollar 15 Kroon op. Daar word ik wel wat duizelig van. Na Parnu ben ik naar de eilanden gegaan. Muhu, Saaremaa en Hiiu- maa. De tweede is het grootste en zeer geliefd bij Finnen die er met bussen aankomen en er ook graag een huis willen hebben. Voor hen zijn er dan ook twee makelaars kantoren met Finse namen. Hiiu- maa is arm, heeft een werkloos heid van meer dan 20%. Jongeren trekken weg. Het vermoedelijk oudste kerkje van Estland staat er, maar de gemeente telt 46 leden, oude mensen van wie de helft op een gewone zondag niet ter kerke gaat. Ik was weer terug op het continent op 14 augustus. In Haapsalu zag ik "Tallinn 99". Het was 14.15 uur. Ik had nog zes uur tot zonsonder gang en dacht in één ruk naar Tal linn te rijden. Niet jakkeren, maar wel doorrijden. Om kwart over negen reed ik Tallinn in. Zoeken naar een hotel. Ik kwam op een hoofdstraat waar volgens mijn kaartje hotels moesten zijn. Dat duurde nogal. Een B&B bord, wijkje in en daar was het. Helaas was alles bezet vanwege een groep Fransen. Of er iets in de buurt was, want het werd al donker en ik had geen licht op mijn fiets. Ik moest even met hem meelopen. In de kelderverdieping, waar hij zelf ook woont, was een grote salon met vier bedden. Daar mocht ik gebruik van maken. En zo kwam het dat ik de volgende morgen ontbeet met die Fransen aan een grote tafel met rood pluchen stoe len en witte knoppen. Het had wel wat van de Trèveszaal van onze ministerraad. De baas van het guesthouse was vriendelijk bij het gezellige af. Zijn vrouw was stil en had zo'n zuur dichtgeschroefd bekkie. ïk mocht toen Frankrijk vertrokken was nog even mijn e-mails lezen, maar in de blik van Frau Inhaber lag een stil verwijt dat door mijn rug heen ging. En dat terwijl ik er ook pot domme voor haar business was. "Hij was wel aardig..." Mijn reisdoel is bereikt. De rest is nagerecht. Daarover en over Tal linn de volgende keer. Jan Postema Tallinn, Estland, 16 augustus 2002 De politie controleerde vorige week dinsdagavond brommers op de Wiardi Beckmanstraat. Dissen 19:30 en 21:30 uur werden zeven brommers en scooters gecontro leerd. Eén bestuurder kreeg een bon voor het niet dragen van de helm; één voor eenopgevoerde brommer. De politie hield donderdagmiddag tussen 13:30 en 17:30 uur een brommercontrole in Soest. Twee bestuurders kregen een bon voor onverzekerd rijden, een bestuurder had geen bromfietscertificaat, vijf brommers bleken opgevoerd. Een brommer werd voor technisch on derzoek in beslag genomen omdat het vermogen van deze tweewieler de rollentestbank te boven ging. Op de Biltseweg heeft de politie zondagmiddag van 14:15 tot 16:30 uur de snelheid gecontroleerd van 1205 voertuigen. Er werden 36 overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 108 km/u, terwijl 80 km/u is toe gestaan. Koninginnelaan 40 Soest TeL: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl Binnenkort start weer de Gro te Clubactie in Nederland. (Sport)verenigingen kunnen via hun leden loten verkopen, waarna tachtig procent van de opbrengst in de clubkas vloeit. Er blijft geld genoeg over om flin ke prijzen uit te delen, want de hoofdprijs bedraagt 100.000 be lastingvrij, terwijl de winnaar van de Support-Actie een auto mag komen ophalen. In 1972, toen Pierre Claessens van het Nieuwsblad van het Ztfiden de actie opzette om in een tijd van bezuinigingen noodlijdende clubs te helpen, bedroeg de opbrengst 50 duizend gulden, inmiddels wordt er meer dan 15 miljoen op gehaald, waarvan het overgrote deel naar de verenigingen gaat. Na de zomervakantie gaan de lo- tenverkopers dus weer op pad en zullen ze aan de deur aanbellen. Een lot kost 2,50. De trekking is in november en de uitslag wordt in diverse media bekendgemaakt. Voor meer www.clubactic.nl informatie: TE HUUR Weteringpad SOEST Op modern bedr.terrein, nabij uitvalswegen gel. bedr.hal v. ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedr.hal is o.a. v.v. krachtstr.install., toil.groep met keuken, verlichtingsapp. en alarminstall. Per- ceeloppervl. ca. 234 m2. Klarinet SOEST In kindvriendelijke woonomgeving gelegen zeer ruime mid denwoning met vrijstaande berging en gezellige besloten tuin. Indeling: entree, m.k., toil., ruime woon-eetkamer met parketvloer, ged. open luxe keuken met inbouwapp. (o.a. vaatw. mach., oven, magnetron, koelk., afz. kap, gaskook- plaat) verd.: overloop, badkamer met ligbad en 2e toilet, 3 ruime slaapkamers. Zolder: vaste trap met 2 ruime slaapka mers, c.v. ruimte met combi-ketel (1996) en aansluiting was machine/droger. Bergzolder: met vlizotrap. Algemeen: Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: alarminstallatie met doormefding, gedeel telijke stoffering, dubbel glas en veel extra bergruimte. Middenwoning met 5 slaapkamers Gevraagde koopsom 224.500,- k.k. Gevraagde koopsom 175.000.- k.k. Zangvogelweg AMERSFOORT Zeer royaal verbouwd 5-kamer appartement met balkon en berging in de onderbouw, gelegen op de 7e verdieping. Het appartement heeft een oppervl. van ca. 125 m2 en vrij uitzicht aan zowel de voor- als achterzijde. Het appartemen tencomplex ligt aan de rand van de wijk Liendert en ligt gun stig ten opzichte van winkels en uitvalswegen. Ind.: hal, m.k., toilet, L-vormige woonkamer, keuken v.v. plav. vloer, 2 ruime slaapkamers en douchecel. Alg: Dit appartement is gedeelte lijk verbouwd en de indeling is zeer ruimtelijk opgezet. Hier door is een woonkamer ontstaan van ca. 55 m2 en een eet- keuken van ca. 18 m2. Tevens is het appartementencomplex in 2000 nog geheel aan de buitenkant geschilderd en uiter aard v.v. lift. De service kosten bedragen ca. 158,- per maand (ind. o.a.: gas-c.v., opstalverz., onderhoud, water en storting reservefonds.) Aanvaarding in overleg.

Soester Courant | 2002 | | pagina 5