John Bernard stopt als tv-weerman ,aatste deel defensie-order tan helikopters afgeleverd i Soesterberg krijgt weer een eigen damesmodezaak |Grootste verzameling van [ehari's in toerrit Abrona m Mjsselb.v. rl MAKER atietechniek WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2002 |\vee Chinooks van Soesterberg naar Macedonië Irajectbureau Eucharistieviering Cenakel op tv Klusjesdienst voorouderen 'Vergader korter, meer resultaat' KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Moeder en dochter starten aan Rademakerstraat RTL-medewerker begon en eindigde op Soesterberg Informatiemiddag in De Drie Eiken over KBO-cruise verwijdering /erken Afvalbewerking 'weg- en waterbouw echniek Terreinbeplanting 19 90 00 www.asbogroep.nl Nieuweweg 66, Soest Tel.: 035-609 06 90 ST ALLATEUR rale verwarming installatie on 035 - 601 24 72 SSYSTEMEN www.fischer.nl 601 26 32 t@vbw-groenplein.nl Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 U Beukenlaan 46 - Soest Tel. 602 20 65 Van Weedestraat 46A Soest-Tel. 601 38 77 ïrg. Grothestraat 35 - Soest si. (035) 601 60 33 ix (035) 601 37 05 mail: fo@dejongaccountants.nl ww.dejongaccountants.nl 'eg 70 - 3765 GG Soest oon (035) 601 60 30 TELEFOON 035 - 601 03 44, EUS LAAGSTE PRIJS dranken! - 601 24 90 straat 32 Telefoon 035 - 601 13 04 www.holenmolenbeek.nl ERN SOEST VIANEN ZEIST telematica n9 service en onderhoud sprinklertechniek oest Telefoon 035 - 602 45 20 BOUWADVIES B.V. nische keuringen o.g. iu voor telecommunicatie tion voor mobiele communicatie 'eweg 27-29a, Soest - Telefax 035 - 6091009 3nhaltelecom.nl veg 26 - 3762 EC Soest 035 - 609 53 00 035-609 53 11 warton i displays oort - Tel 033-4643060 - Fax 033-44561663 ïf machine onderhoud 1765 GD Soest www.td-support.nl OESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 ladaf op 28 december 1995, dag waarop het behoorlijk r en er een straffe noord- bstenwind stond, de eerste jiinook CH-47D transport- Élikopter op de vliegbasis Sesterberg arriveerde, zijn de ïatste twee AH-64D Apache |vechtshelikopters door de ioninklijke Luchtmacht in lienst genomen. Het betreft de wikkeling van de op 24 mei &95 geplaatste defensieorder In dertig toestellen, fcfe heli's arriveerden uit het Ame- Tkaanse New Orleans per schip in haven van Antwerpen. Nadat lintig vliegtuigavionica en wa- fentcchnici de twee Apaches weggereed hadden gemaakt vlo- fcn vervolgens vier ervaren test- Kegers de Apaches naar de thuis- Isis Gilze-Rijen. Bet de komst van deze twee Apa- Jics is dc hele Tactische Helikop ter Groep Koninklijke Luchtmacht jTHGKLu) volgens planning uit- Irust. Als tussenoplossing heeft lt 301-Squadron van november f 96 tot april 2001 met twaalf ge- Jasde oudere AH64A Apaches lt Duitsland gevlogen. Acht van [de nu in totaal dertig Apaches blij- Jen voorlopig nog op Fort Hood in de Verenigde Staten waar zij zul- Rn worden ingezet voor de oplei- ftng van het daar aanwezige Ne- Herlandse personeel. De tussen Jecember 1995 en maart 1999 ge leverde Chinook en Cougar trans porthelikopters zijn al geruime tijd Kp hun thuisbasis gestationeerd. Be Chinooks doen dienst op Boesferberg bij het 298 Squadron [en de Cougars bij het 300 Squa dron. Met de Chinooks kunnen 33 fcersonen of een gewicht van ruim |3.000 kilo worden verplaatst. Dok kan de Chinook vracht en Voertuigen verplaatsen. De Chi nook beschikt in de cockpit over ;en volledig gedigitaliseerd instru- ïentenpaneel. Dp 3 mei 1996 kwam de eerste \S532 U2 Cougar MK 11 op Soesterberg aan en de laatste arri veerde in december 1997. De Chi nook en de Cougar worden regel- natig ingezet voor het verplaatsen Jvan personeel en materieel van de ■Luchtmobiele Brigade in vijande- llijk gebied. ■Zo zijn twee Cougars op afroep (beschikbaar voor medische onder- Isteuning en het vervoer van ge- ■wonden vanuit bijvoorbeeld het ■vijandelijk gebied waar zij dienst ■doen. Naar Macedonië Tijdens de verkiezingen in Mace donië op 15 september zal het aantal waarnemers toenemen tot ongeveer 750. Om deze waarne mers dezelfde ondersteuning te kunnen bieden als de nu al aanwe zige groep, heeft de NAVO vastge steld dat tijdelijk militaire verster king noodzakelijk is. Deze verster king zal bestaan uit Field Liaison Teams die informatie vergaren over de veiligheidssituatie, en he likopters voor medische onder steuning. Voor de vliegbasis Soesterberg betekent dit dat er op korte termijn twee Chinooks met ongeveer veertig man personeel richting Macedonië vliegen. De Koninklijke Landmacht levert extra manschappen voor de Field Liaison Teams. Sinds 26 juni van dit jaar heeft Nederland ruim drie honderd militairen in Macedonië gelegerd en is 'lead nation' bij de operatie Task Force Fox. Dit is het De Chinook helikopter wordt voor de meest uiteenlopende trans porten gebruikt, zoals hier bij het vervoer van een tweetal Jeeps. Foto: Pol de Soeten. militaire gedeelte van de NAVO- missie Amber Fox. Vliegshow Lelystad Zaterdag 31 augustus gaan spot ters uit Soesterberg en andere vlie- tuigfans naar Lelystad, waar een internationale vliegshow wordt ge houden. Het thema is Luchtvaart en veiligheid. Vanaf 10:00 uur is er een static show. Tbssen 11:30 en 17:00 uur laat een groot aantal aansprekende historische burger en militaire vliegtuigen uit binnen- en buitenland zich van z'n beste kant zien. Zaterdag 7 september om [12:00 uur zullen ongeveer [vijfendertig Citroën Méhari's feich verzamelen op het voet balveld van Abrona, locatie Sterrenberg in Huis ter Heide. Nog nooit waren er in Neder land zoveel auto's van het type ^Iéhari bij elkaar.Wim van Doijen, medewerker van Abro na en zelf in het bezit van deze puto, een soort strandauto met ppen bak, heeft deze dag geor ganiseerd. Het Trajectbureau Onderwijs Lemland helpt jongeren vanaf 16 gaar bij het vinden van een geschik te schoolopleiding (of werkplek), pet Trajectbureau Onderwijs Eemland ondersteunt jongeren die wan het voortgezet onderwijs afko pen en niet weten welke beroeps opleiding ze nu willen gaan volgen binnen een ROC. Door middel Wan gesprekken, het afnemen van beroepskeuze- en capaciteitentes ten en door begeleiding tijdens het Tceuzeproces helpt het Trajectbu- peau om een goede keuze te ma- ncen. Dok kan het Trajectbureau optre den als bemiddelaar tussen scholen [en jongeren om ervoor te zorgen pat de gewenste opleidingen over eenkomen met de verwachtingen pan de jongeren. Verder kunnen Tiet de scholen afspraken gemaakt [over begeleiding door het Traject- Jbureau tijdens de opleiding. ■Omdat scholen het van belang vin- ■den dat jongeren zich vóór 1 okto- Iber voor een opleiding inschrijven |en het maken van een goede keu- |zc enige tijd kan vergen, is het, in- Idicn gewenst, van belang om zo I snel mogelijk contact op te nemen I met het Trajectbureau, i De dienstverlening van het Tra- Ijectbureau is gratis voor jongeren 1 vanaf 16 jaar die in de regio Eem- I land wonen. In het afgelopen f schooljaar heeft het Trajectbureau I zo'n 200 jongeren begeleid bij het vinden van een geschikte opleiding of bij het vinden van een geschik te werkplek. Aanmeldingen: Trajectbureau On derwijs Eemland; Liendertseweg 112-11; 3815 BJ Amersfoort; 88033-4701117. Van Ooijen deed dit niet in de eer ste plaats om andere Mcharibezit- ters te ontmoeten maar veel meer om een groep mensen met een licht verstandelijke beperking een bijzondere toerrit aan te bicden. Om 14:00 uur begint de rondrit door de omgeving van Huis ter Heide. Er zullen ongeveer vijfen dertig zorgvragers meerijden. De rit eindigt om 16:30 uur op het ter rein van Abrona. Méharibezitters kunnen aanslui tend blijven kamperen op het voet balveld. Mede dankzij de onder steuning van vele bedrijven uit de omgeving kan deze toerrit plaats vinden. Komende zondag (1 september) is er om 10:00 uur weer een eucha ristieviering in het Cenakel, die rechtstreeks wordt uitgezonden op de televisie (Nederland 1). Voor gangers zijn de KRO-mediapasto- res Joke Litjens en Peter Denne- man. De zang wordt verzorgd door de Schola van het Cenakel o.l.v. Herman Rouw. Wie de viering wil bijwonen wordt verzocht te beiien met het Mediapastoraat,ffi0346- 332555. De klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwil ligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Voor een klusje wordt 1,15 in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus 2,30 worden betaald. Ook eventuele bijkomende ma teriaalkosten worden in reke ning van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de ouderen desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, 88 6023681. Voor organisaties die werken met vrijwilligers organiseert de Vrijwilligersschool Provincie Utrecht de cursus 'Vergader korter met meer resultaat'. Doel van de cursus is vergader tijd zo effectief mogelijk te be steden. Binnen verenigingen, stichtingen, organisaties en instellingen wordt veel vergaderd. Een noodzakelijk kwaad en vaak tijdrovend. In de cursus leert men hoe men van ver gaderingen een doelmatig instru ment maakt. De deelnemers krij gen inzicht in de vraag: 'Wat kan ik verbeteren in mijn vergader- groep en hoe kan ik mijn invloed op het verloop en de effectiviteit van mijn vergaderingen vergro ten?' De cursus beslaat twee zaterdagen: 21 september en 26 oktober, van 9:30 tot 16:30 uur. Schrijf u snel in voor deze cursus (uiterlijk vóór 28 augustus) via www.vrijwiIIigersschooI.nl, of bel met de Vrijwilligersschool/Scha kels: 88030-2753333. De cursus is een activiteit van De Vrijwilligersschool die begin van dit jaar van start is gegaan. De Vrijwilligersschool organiseert cur sussen voor vrijwilligers, bestuur ders van verenigingen en stichtin gen en voor beroepskrachten bin nen organisaties en instellingen. Een speciale folder geeft een over zicht van ruim tien cursussen die op maat voor vrijwilligersorganisa ties zijn gemaakt. Dankzij subsidie van dc Provincie Utrecht kunnen deze voor weinig geld worden ger volgd. In vervolg op het Internationaal jaar van de Vrijwilliger heeft Scha kels, Partner in Welzijn en Zorg, het initiatief genomen voor De Vrijwilligersschool. Het doel: goe de en betaalbare cursussen organi seren voor iedereen die betrokken is bij vrijwilligerswerk. In samen werking met professionele scho lingsinstituten is speciaal voor De Vrijwilligersschool een programma ontwikkeld waarin onder meer aandacht voor vrijwilligersbeleid, werving van vrijwilligers, intercul- turalisatie en arbeidsomstandighe den voor vrijwilligers. Een folder met het Najaarsaanbod 2002 kan men aanvragen bij Scha kels, ^030-2753333. De Vrijwil ligersschool kan ook op verzoek cursussen ontwikkelen als men speciale vragen heeft of met een specifieke doelgroep werkt. Alle informatie over De Vrijwilligers school is te vinden op www vrijwilligersschool.nl. Daar kan men zich ook meteen opge ven. Zaterdag 31 augustus zondag 1 september Rooms-katholiek. Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; eucharistieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 prs. J. Litjens, en P. Denneman; eucharistieviering; schola Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakoncssenhuis Zeist, §8 Prof. Lo- rentzlaan 76, ^030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Centraal Apotheek (Den Dolder), Dolderseweg 87, §8030- 2290404. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; in andere gevallen hoort men'via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §8 0900-8844; alarmnummer: §81.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, m 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grof vuil, -88 035-6093666. Ze vinden het een uitdaging, veel meer dan een waagstuk. Moe der Suzanne en dochter Marian Bezemer openen zaterdagmor gen om half tien aan de Rademakerstraat 27 een zaak in dames- kleding en -ondergoed onder de naam For You Fashion. Het be tekent dat de inwoonsters van Soesterberg niet meer naar Amers foort of Zeist hoeven sinds de vorige zaken door ziekte en gebrek aan opvolging zijn opgeheven. Voor moeder en dochter betekent het 'thuis' werken na jarenlang in Baarn als verkoopster werk zaam te zijn geweest; moeder in een damesmodezaak, dochter in de kinderkleding. Ze geven het toe, 'het is best wel lef hebben.' Maar al hebben ze het tot de laatste dag in Baarn erg naar de zin gehad, ze speelden toch al tijd wel met de gedachte om zelf iets te beginnen. Omdat er op het gebied van damesmode in Soester berg niets meer is en het pand aan de Rademakerstraat vrijkwam, be sloten ze samen om in Soesterberg Met een 'Dit is uw leven'-achtig programma heeft RTL z'n tele visieweerman John Bernard uit Leusden uitgeluid. Een deel van dit programma speelde zich af op de vliegbasis Soester berg, waar Bernard voor het eerst interesse voor het weer kreejg. Hij combineerde daar mee zijn passie, voor het vlie gen, met zijn hobby, het weer. Daar heeft hij veel contacten door gekregen, met onder anderen prins Bernhard. De prins vloog zelf veel vanaf zijn 'thuisbasis' Soesterberg. Meer dan eens belde hij John Ber nard op om in informeren naar de weersverwachting. Niet alleen ter voorbereiding op een vlucht, maar bijvoorbeeld ook als er een tuin feest op Soestdijk op het program ma stond. Bernard herinnert zich nog dat de prins hem met het oog op een tuinparty op een zondag belde om te vragen hoe het weer er voor die dag zou uitzien. Nadat de weer man de prins hierover had geïnfor meerd, vroeg de prins: 'En je komt toch ook, naamgenoot?' Dat was natuurlijk een grapje, want in de naam van weerman John Bernard ontbreekt de 'h' van prins Bern hard. De weerman gaf aan de uit nodiging gehoor door op zijn brommertje naar Soestdijk te rij den. Al in zijn HBS-tijd wilde hij niets liever dan vlieger worden, 'een vi rus dat ik heel jong al had.' Als middelbare scholier maakte hij zweefvluchten onder leiding van een KLM-gezagvoerder als in structeur. 'Hij was helemaal gek van het weer en kon er ook boeiend over vertellen. Over de wolken en wolkenformaties en dat soort dingen.' Hij raadde Bernard aan er een boekje over te lezen en mede hierdoor is hij 'het weer in gerold'. John Bernhard was in Nederland een unieke weerman. Hij was de eerste die (voor de toenmalige NOS) op televisie verscheen. Vol gens Ed van Westerloo uit Soest, destijds hoofdredacteur van het NOS Journaal, was en is het weer het belangrijkste onderdeel van het nieuws. Hij introduceerde een nieuwe presentatie ervan door John Bernard in beeld te brengen met een weerkaart en hem op po pulaire manier de weersverwach- ting te laten presenteren. Dat was mede door de vlotte, losse en ei gentijdse presentatie zo'n succes, dat later andere tv-zenders ook overstapten op een weerman of weervrouw. Die bril Het tv-gezicht van John Bernard werd mede bepaald door zijn bril. De bril die hem overigens dwars zat toen het erop aankwam of hij inderdaad dc vliegerij in kon gaan. Niet dus, al kwam hij voor zijn militaire dienstplicht wel bij de luchtmacht, op Soesterberg. Ach teraf is dat de springplank geweest naar zijn carrière als meteoroloog, want Soesterberg was in 1956 z'n ingang naar het KNMI in De Bilt. Daar kreeg hij zijn meteorologi sche opleiding. Op Soesterberg zelf kreeg hij de kans hetgeen hij had geleerd in praktijk te brengen. Hier deed hij veel ervaring op. Peter van der Vorst, die het af- scheidprogramma over en met John Bernard op RTL presenteer de, had hem meegenomen naar waar het allemaal begon, de mete- otuin op de vliegbasis Soesterberg. In het kader van het afscheidspro- gramma kreeg hij ook nog even de gelegenheid een Chinook-trans porthelikopter van binnen en van buiten te bekijken. Dat deed hem zichtbaar plezier. 'Als ik nu nog een vliegtuig zie en de kans heb, zit ik in de cockpit erbij,' zei hij. Op de vliegbasis Soesterberg be gon en eindigde de carrière van weerman John Bernard. In het af- scheidsprogramma op ::!zvisie mocht een bezoek aan de basis dan ook niet ontbreken. Die kans kreeg hij in de Chinook en die greep hij dan ook met bei de handen aan. In het programma kwam de loop baan van John Bernard uitgebreid aan de orde. Bij degenen die hem uitluidden, waren oud-collega Kees Hamoen op Soesterberg; collega-presentatoren Erwin Kroll; Helga van Leur; Harry Otten; Lo- retta Schrijver; Margreet Spijker, Ruud Hendriks uit Soest, oud hoofdredacteur van Veronica Nieuwslijn waarvoor John Bernard ook werkzaam is geweest, en Harm Taselaar, hoofdredacteur van het RTL-nieuws. John Bernard was verder te zien in een komische act met André van Duin, als zan ger en als deelnemer aan de play- back-show, waarin hij samen met Frits Bom een act deed. Bernard zal als weerman ook altijd hcrin- Al jong was John Bernard be smet met het 'vliegvirus'. Vliegtui gen waren en zijn, naast de meteo rologie, z'n lust en z'n leven. Maar de conditie van zijn ogen stond een vliegerscarrière in de weg. Zoevend in een sportwagen komt John Bernard op Soesterberg aan bij een Chinook die hij als groot vliegtuigfan ook van binnen mocht bekijken. nerti biijven als de man die op ba sis van de weersituatie het juiste moment van het begin van de Golfoorlog voorspelde. De uitsmijter is voor Helga van Leur met dc volgende anekdote. 'Vlak voor een uitzending werd er afgeteld: nog vijf seconden. Op dat moment laat John een enorme wind. Die houdt precies op wan neer de uitzending begint. Dc ope ningszin van John is: "Het waaide wel hard hè, vandaag". En dan een stilte laten vallen! Iedereen op de studiovloer lag in een deuk, maar John bleef met een strak gezicht door presenteren!' John Bernard valt na z'n afscheid niet in een zwart gaat. Hij gaat bij voorbeeld bejaarden helpen in een verpleeghuis. Maar voordat hij een wandelingetje met hen gaat ma ken, zal hij het toch niet na kunnen laten eerst een blik in dc lucht te werpen of het wel droog blijft Marian Bezemer (rechts) en dochter Suzanne voor een deel van de collectie damesmode die ze van af zaterdag 'aan de vrouw' brengen in hun nieuwe zaak For You Fas hion aan de Rademakerstraat in Soesterberg. Foto: Eemland Pers. de stap te wagen. Afgaande op de reacties tot nu toe hebben ze er het volste vertrouwen in dat het gaat lukken. 'Er zijn wel mensen die zeggen: "dat je het durft in zo'n dorp", maar wij zijn razend en thousiast.' Ze verwachten dat de inwoonsters van Soesterberg dat ook zullen zijn. Niet alleen omdat het gewil de merken zijn die ze aanbieden, leuk geprijsd bovendien, maar vooral ook omdat het niet om 'massakleding' gaat. 'Het is een maatcollectie, dus het hele dorp loopt er niet ook mee.' Het is de bedoeling om leuke, be taalbare merken aan te bieden, voor elk wat wils en voor zowel kleine (34) als grote (44) maten. Er is voor een brede leeftijdsgroep keuze uit de merken Street One, Esprit, Corel, Ten Cate, Vanilia en Sandwich. 'Het is ons streven om door een ruim aanbod de mensen in Soesterberg te houden, zodat ze niet meer naar Zeist of Amers foort hoeven. Het leuke is dat mensen die uit nieuwsgierigheid al een kijkje zijn komen nemen wat hier allemaal gebeurt, roepen: "Oooh, we hoeven echt niet meer het dorp uit." Ook straks kan ie dereen hier gemakkelijk binnenlo pen, een kijkje nemen, een kopje koffie drinken. Niemand moet het gevoel hebben verplicht te zijn om iets te kopen. We willen vooral een gezellige sfeer creëren, met tafel tjes en zitjes, en een krantje voor de man die meekomt.' Suzanne en Marian Bezemer zijn verkoopsters, maar, zeggen ze, 'wc voelen ons ook zeker gastvrouw.' Ze weten dat voor sommige klan ten een praatje ook belangrijk is. Dat vinden ze zelf ook leuk. Het maakt het werk gezellig en plezie rig, zeggen ze. Anderhalve maand Er is aan het interieur veel veran derd. Ze hebben het zelf ontwor pen. Bovendien hebben ze het leeuwendeel hebben ook zelf uit gevoerd. Ze vinden 'dat het gezien mag worden. Het is echt "toppie"', zegt Suzanne Bezemer. 'De sfeer zit er al helemaal in; die voel je al als je binnenkomt. Het is echt wat ik ervan verwacht had.' Of het as sortiment in de toekomst wordt uitgebreid, hangt van de vraag af. 'Misschien dat we daar dan op in spelen. Maar we starten hiermee omdat dit voor ons heel bekend is'. Op maandag 2 september is het geheel vernieuwde ontmoetings centrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg de plaats waar mevrouw R. Korte- Tieland namens de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) een in formatiemiddag verzorgt over dc achtdaagse cruise die de KBO Soest/Soesterberg heeft georgani seerd. De bijeenkomst begint om half drie. Ook niet-leden kunnen voor deze cruise inschrijven. De achtdaagse cruise In het voor jaar van 2003 kent verschillende bestemmingen. Aan boord is plaats voor 130 passagiers. Omdat de ervaring heeft geleerd dat er al tijd veel belangstelling is voor dit reisprogramma, raadt mevrouw Tieland aan tijdig te boeken. Op de infomiddag zijn inschrijfformu lieren beschikbaar. Dan wordt ook dc prijs van de cruise bekendge maakt. Deze bedraagt nog geen 500 euro. Daarbij is alles inbegre pen, zoals acht dagen vol pension, busvervoer van en naar dc boot, en alle verzekeringen. Voor de deel nemers zijn tweepersoons hutten beschikbaar, inclusief eigen douche en toilet.

Soester Courant | 2002 | | pagina 11