Visser 601 l KORTIN 6 501 iiKC IN 6 ZOMERCOLLECTIE ra Danscentrum Gerla 't Nut viert 25e verjaardag Van Weedestraat onder water X-Change gaat iets veranderen 1 TIL-TON KER (m/v) èmp^ar) Zijp Beperkt vervolg Zorgpas Culturele uitmarkt van Brede Bibliotheek Soest K MJTPOST JSMITB.V. 'dienen? R6ERS DE BESTE WINKEL VAN NEDERLAND PAGINA 3 Zaterdag 7 september, 12:00-15:00 uur Stiltecentrum www.danscentrumgerla.nl WERKER M/v ij nog enkele Informatiemarkt X-Change op 7 september Spreekuur van B en W ditmaal in Soestdijk ÏÏMgïïE SOEST Service voor alle merken SOEST Cursussen bij 'De Poppentuin' Nu 10% korting op de nieuwe Danfoss design radiatorthermostaat* u WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2002 SOESTER COURANT vakantie of ander" rmisch dipje? BRASSERIE KEUZEMENU Opvang goedkoper (verliesgevend); nieuw internetcafé 'Brasserie Het Stiltecentrum aan de Steen- INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035 - 602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma. en wo. van 19.00 tot 20.00 uur, t/m maandag 23 sept in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. mm M De wolkbreuk boven Soest heeft op verschillende locaties overlast ver oorzaakt. Tussen zes en zeven uur viel er vorige week dinsdagavond zo veel regen, dat het water niet snel genoeg door de putjes kon wegvloeien. Op onder meer de Van Weedestraat was dat goed te zien en te merken. Vlakbij de bocht met de Burgemeester Grothestraat kwamen de rijbaan, het fietspad en trottoir onder water te staan. Een aantal winkelpanden stond binnen korte tijd geheel of gedeeltelijk blank. Toen het rond zeven uur eenmaal ophield met regenen, stroomde het water alsnog vrij snel weg het riool in. Foto: Soester Courant ndige bediening ette prijzen 't is een moderne n enthousiast team :oek naar een: rden opgeleid, /zij ervaring heeft in <er geen voorwaarde. 'ij een goede nnen werken. eigens Crafimedia CAO. ons bedrijf op /.nl ebrief met C.V. richten •v. P. Smit. PZ AMERSFOORT 17 in de exclusieve bouwsector irechten, bekleden van it telt anten in onze showroom t telefoontjes en handelt it het uitwerken van offertes voorkomende administra- i in Soest, orger. nformatie. Gravad laks (Zweeds gemarineerde zalm) Salade met scampi's Spinazieroomsoep Gegrilde verse makreel met peperboter lf Gebakken eendenborst met sinaasappelsaus Oerham in originele klem met pittige tomatensaus *»Chocolademousse met passie vruchtensaus Gebakken peer met caramelsaus Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Een kijkje nemen in het inter netcafé, het huiswerklokaal, de 'huiskamer' en de ontspan ningsruimte van X-Change kan vrijblijvend op zaterdag 7 sep tember. Dan houdt het tiener centrum van 14:00 tot 15:30 uur een informatiemarkt voor ouders van kinderen tussen de 10 en 15 jaar, die natuurlijk zelf ook van harte welkom zijn. Bezoekers kunnen al hun vra gen kwijt bij de medewerkers van X-Change, die informatie verstrekken over de diverse ac tiviteiten. Het tienercentrum is gevestigd in buurthuis De Schoof van de Stichting Balans aan de Molenstraat. Voor inlichtingen kan ook wor den gebeld met Duko Mulder, Marea de Bruijn of Monica Falck, 8S 6017615. Inwoners van de wijk Soestdijk en 't Hart krijgen maandag 9 septem ber bezoek van tenminste twee le den van het College. Zij melden zich in het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan, waar (buurt)bewoners) in een per- -j soonlijk gesprek hun zegje kunnen doen of vragen stellen over zaken die de wijk aangaan. Dit gebeurt in het kader van het •i zogenoemde 'spreekuur van bur gemeester en wethouders in de wijk'. Er wordt begonnen om 20:00 uur en de bijeenkomst sluit om 22:00 uur. Mochten de burge meester en/of een van de wethou ders een vraag niet kunnen beant woorden, dan wordt een vervolg- 1 afspraak of een schriftelijk ant woord toegezegd. Ook mensen die niet in Soestdijk/ 't Hart wonen, zijn welkom tijdens het spreekuur. De tieneropvang bij X-Change wordt goedkoper. In plaats van 6,50 hoeft nog maar 3,50 te worden betaald voor een middagje in het centrum aan de Molenstraat. De voornaam ste reden is dat ouders anders dan bij kinderopvang - kenne lijk niet bereidheid zijn meer geld neer te tellen voor deze voorziening. De financiële tegemoetkoming be tekent wel dat de tieneropvang niet meer kostendekkend is. Onder de huidige omstandigheden is dat nog geen probleem, omdat Stichting Balans rijkssubsidie ontvangt voor X-Change dat nu voor het derde jaar op experimentele basis draait. Dat blijft in ieder geval nog een jaar zo. In de tussentijd wordt be- Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 juwelier Official dealer van o.a..- Boccta BouchaTd Diamonde Festina Finish Cuess Martinshof Maurice Lacroix Prisma Seiko Ti Sento Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 keken of er eventuele nieuwe, dan wel aanvullende regelingen komen voor de opvang van tieners. Dat zal wellicht mede afhangen van de vraag naar tieneropvang. In de laatste maanden van het afge lopen schooljaar kwamen per dag gemiddeld tien kinderen naar X- Change voor opvang, huiswerkbe geleiding of de inloopmiddagen. Binnen de subsidiestroom heeft de tieneropvang de vrijheid om de tarieven aan te passen. Dat gebeurt inmiddels overal in het land, om dat onderzoekers hebben vastge steld dat ouders minder geld over hebben aan de opvang van hun tie ner dan bij de buitenschoolse op vang voor jongere kinderen. 'Nu kun je met de subsidie een verliesgevende activiteit ont plooien. Maar voor de toekomst wordt dit een dilemma waarvoor we ons geplaatst zien', zegt direc teur Roy Sheldon van Balans. Hij benadrukt dat de boekhouding van X-Change volledig is losgekoppeld van die van Balans. Sturing Duko Mulder van X-Change wijst op het belang van de opvang. 'Pe dagogisch hebben pubers bijzon der veel aandacht en sturing nodig. Ze vinden het fijn om met elkaar een plek te hebben om bij elkaar te komen. Ze willen zich daar aan elkaar spiegelen, maar om ervoor te zorgen dat de tieners niet elkaar gaan opvoeden, is het nodig dat er begeleiding is. De leiding kan het groepsproces stimuleren en zorgen voor uitdagende en leuke activitei ten. Ook kunnen tieners met vra gen of problemen bij de leiding terecht.' X-Change, gevestigd in de Schoof aan de Molenstraat, gaat het ko mend schooljaar iedere maan dag-, dinsdag- en donderdagmid dag tieneropvang bieden. Na schooltijd staan de kinderen dan tot 17:30 uur onder begeleiding van Duko en/of een van zijn col lega's. Zij houden contact met de ouders en trekken aan de bel wan neer de tiener niet volgens af spraak verschijnt. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Duko Mulder, een van de bege leiders van X-Change, in de ruim te die gedeeltelijk zal worden ver bouwd tot internetcafé. Foto: Soester Courant Huiswerkbegeleiding Ook kunnen kinderen in een spe ciale ruimte terecht voor huiswerk begeleiding. Voor vijf euro per middag worden ze geholpen en vervolgens overhoord. Afhankelijk van het inkomen kan hiervoor in individuele gevallen subsidie wor den verkregen van de GOA of de Sociale Dienst. X-Change kan daarover informeren. Op de woensdag en de vrijdag kunnen 10- tot 15-jarigen tussen 13:00 en 17:30 uur vrijblijvend meedoen aan de inloopmiddag 1,00). Nieuw is ook het internetcafé dat bij het ter perse gaan van deze krant nog niet helemaal gereed was, maar dat in de loop van de volgende twee weken open zal gaan. De jeugd krijgt ér de be schikking over zes nieuwe compu ters en kan voor 50 eurocent per 20 minuten gaan surfen. Op initiatief van de landelijke koepels van zorgconsumenten, zorgaanbieders en zorgverze keraars en het ministerie van VWS heeft tot 1 mei 2002 in de regio Eemland, Amersfoort en omstreken een proef plaatsge vonden met het Zorg informa tie Netwerk en de Zorgpas. Nu de resultaten zijn geëvalueerd, zal het netwerk vanaf septem ber worden gebruikt voor an dere toepassingen, zoals een elektronische verwijsbrief tus sen huisartsen en specialisten. De huidige toepassingen en het gebruik van de Zorgpas wor den beëindigd. Medio 2001 hebben de verzeker den in de regio rond Amersfoort een persoonlijke Zorgpas met chip gekregen en zijn zo'n 200 zorg- praktijken voorzien van een com puter met kaartlezer. Gedurende het jaar hebben de zorgaanbieders via het netwerk de beschikking gehad over de meest recente naam-, adres- en verzekeringsge- gevens van hun patiënten. Op deze wijze is de ontwikkeling, de aan sluiting en het gebruik van een Zorg Informatie Netwerk in de praktijk getest. De resultaten van de proef zijn bemoedigend. Het draagvlak voor gebruik van een veilig netwerk waarbij elektronisch berichten kun nen worden uitgewisseld, blijkt groot. De zorgaanbieders geven aart dat het netwerk weliswaar nog wat traag is en de huidige moge lijkheden beperkt, maar willen wel verder met elektronische commu nicatie. De grootste zorgverzeke raars in de regio geven aan dat het netwerk heeft bijgedragen aan een verbetering van de verzekerdenge- gevens. En dat de proef de nood zaak van verdergaande standaardi satie van gegevens zichtbaar heeft gemaakt. Alhoewel het geteste netwerk voor de zorgconsumenten weinig voordeel heeft gebracht, vinden zij elektronische uitwisse ling van gegevens op zich prak tisch. De lessen uit de proef en de aan bevelingen voor veilige communi catie in de zorg worden op 31 ok tober 2002, tijdens een werkcon ferentie, aan de sector gepresen teerd. Communicatie Het netwerk in Eemland wordt in aangepaste vorm gecontinueerd. Hierbij zal meer de nadruk liggen op de communicatie tussen zorg aanbieders onderling. Al in sep tember start een test met huisart sen en specialisten van het Mean der Medisch Centrum (voorheen Ziekenhuis Eemland en Medisch Centrum Moiendael). De huisart sen kunnen dan bijvoorbeeld een verwijsbrief aan de specialist stu ren in plaats van deze mee te ge ven aan de patiënt, de terugkoppe- lingsbrief van de specialist inzien, laboratoriumuitslagen inkijken en radiologieberichten opvragen. Ver der wordt er binnen de regiuo ook gewerkt aan het toevoegen van andere mogelijkheden. De Zorgpas, die feitelijk alleen is gebruikt voor controle van het ver zekeringsrecht, is niet nodig voor communicatie tussen zorgaanbie ders. Verder zijn alternatieven be schikbaar gek omen om zorgaan bieders in staat te stellen het ver zekeringsrecht van hun patiënten elektronisch te controleren zonder Zorgpas. Vandaar dat de consu menten in de regio vanaf 1 sep tember a.s. weer gebruikmaken van hun reguliere verzekeringsbe wijs. Over deze verandering en de gevolgen ervan ontvangen de ver zekerden in Eemland op korte ter mijn een brief van de eigen zorg verzekeraar. Op zaterdag 7 september zet de Brede Bibliotheek aan de Wil- laertstraat van 12:00 tot 15:00 uur haar deuren wijd open voor de Culturele Uitmarkt van Soest en Soesterberg. Soester en Soesterbergse cultu rele verenigingen en organisa ties voor amateurkunst laten zien wat er het komende sei zoen in onze gemeente te doen is op cultureel gebied. In de hal zijn presentaties van on der andere Artishock, dansschool Gerdie, de Stichting Literaire Ac tiviteiten Soest, het Soester Mu ziekgezelschap, Chr. Gemengd Koor Juliana, toneelvereniging Utile Dulei, Erna Liefrinck met een cursus .intuïtiet schilderen, weefkring Soest en de Boeren- dansgroep. Tevens zal uitgebreid aandacht worden gegeven aan het cursus programma van de Brede Biblio theek. De docenten ontvangen be langstellenden in de leslokalen en staan klaar om vragen te beant woorden. In de bibliotheek en de kunstuitleen zullen aantrekkelijke acties zijn. Ook Bowling Overhees is tijdens de Culturele Uitmarkt geopend om bezoekers te ontvangen en met trots het vernieuwde bowlingcen trum te laten zien. Kortom: er wordt hard gewerkt aan een uitge breid programma door het hele gebouw. In het programma dat volgende week bekend wordt ge maakt, is daar meer over te lezen. Bij Poppenatelicr 'De Poppentuin' is nog plek op diverse cursussen in het najaar, o.a. zonnekindpoppen - speelpoppen voor iedere fase van ontwikkeling van een kind; seizoentafelfiguren voor o.a. de hcrfsttafel of de kerst, div. kabou ters; Niels Holgersson op de gans, pompoenen, enz. Er wordt ge werkt met wol, vilt en tricot. Ook kan men bij 'De Poppentuin' terecht voor zelfmaakpakketjes en cadeautjes, 's Avonds wordt er ge werkt in vaste cursusavonden. Ie dere dinsdagmorgen is er 'open atelierochtend'. Dan is er de mo gelijkheid om ieder voor zich te werken aan iets waar men wat meer hulp bij wil. Informatie: Poppenatelier 'De Poppentuin', Birkstraat 111, §§035-6024127. Goed geregeld B-n ,:"*v" bouwen woonwaren. boom minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.njjhofbaarn.nl •Bel voor info gratis met Goedgeregeld, onderdeel van Nuon, telefoon 0800-2021 hoffstraat bestaat een halfjaar. De deur staat open. De kleine ruimte met enkele donker gebeitste hou ten banken ademt een serene rust uit. Het verkeer buiten voor de stoplichten van de Dalweg is wel te horen. Door de heldere glas-in- lood-ramen is de gerestaureerde boerderij (verkocht) aan de over kant duidelijk te zien. Het is be nauwd binnen. In bet plafond zit ten tien kleine lampjes en vooraan branden,een paar kaarsen. Aan de muur hangt een strak, modern kruis. Naast een monumentaal doopvont staat een vaas met echte bloemen. Twee fraaie vitrines met mooi in geslepen Latijnse woorden tonen een icoon van Maria en een cibo rie in het tabernakel. De stilte is rooms. Op een plank ligt een bijbel en er naast een boekje met cliché-vers jes van een onbekende uitgever. Behalve met Gods Woord zelf heeft het opperwezen nooit zoveel met literatuur en poëzie. Het Stiltecentrum draagt de naam 'De Binnentuin'. Er wordt hier veel gebeden en nagedacht, dat is duidelijk. Naast het collectekastje ligt namelijk met een bijbehorend potlood een schrift met daarin heel veel zielenroerselen. In ons digitale tijdperk is het handgeschreven woord op zichzelf een oase van stilte. In het schrift staan meer dan honderd gedachte spinsels, anoniem maar publiek, zodat ik zonder schroom een paar mag citeren. Een kleine bloemle zing uit de binnentuin: Eindelijk this hier wel stil George ik hou van je Dat mijn nageslacht veilig is Een helpende hand graag Ik mis Pim Geef mij een beetje steun. Dank u. Op 24 augustus graag zon de hele dag maar geen regen Bedankt voor al het goede in mijn leven Moge de regering en alle Nederlan ders gaan beseffen dat per werkdag gemiddeld 100 slachtoffers vallen door Abortus Provocatus Een positieve uitslag van mijn broer Ik hou van vreden Dank u wel voor Tom zijn be schermengel Onder goede weersomstandigheden hebben de leden van 't Nut zaterdagmiddag stilgestaan bij het 25-jarig bestaan. Zoals altijd heerste er een gemoedelijke sfeer bij de biologische turnvereniging aan de Jachthuislaan. Verschillende tuinders verzamelden zich en konden het natuurlijk niet laten om ook nog even aan de gang te gaan met knipschaar, spa, hark en schoffel. Foto: Bell bij hel Vleescentrum litend kwaliteit U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Beginners tot vergevorderden voor zowel paren als jeugd Country beginners tot vergevorderden Salsa Kids Danceparty

Soester Courant | 2002 | | pagina 3