SPOED Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Ans Mann Rolstoel voor Malvahoeve T)ogter6m Seizoenstart Klarinet met presentatie van activiteiten Jan Postema's Baltische reis (8) NIEUWE BEZORGER Van Breukelen Vast-goed Assurantiën PAGINi- -WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 g 28 augustus Informatiemiddag vrijdag 6 september Open dag van De Amerlanden op 3 september De Soester Courant zoekt met spoed een Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen 1 SCHRAVEMADE B.V. uur***/ inm voor verkoopinformatie: Caderautje van nieuwe leverancier Heuga Feit Banketbakkerij Service bij Schoemaker sente Soest municatie i I st i) 609 34 55 js2000@soest.nl .soest.nl Tussen politici en burgers gaapt een kloof. Hoor je steeds vaker en luider roepen. In een poging deze afstand te verkleinen, stelt de Soester Courant in een we kelijkse serie de raadsleden en wethouders voor. Nu eens niet door een politiek onderwerp aan te snijden, maar door op zoek te gaan naar de mensen achter de politicus; eenvoudig aan de hand van enkele huis-, tuin- en fceukenvragen. Deze week: Ans Mann, fractie voorzitter van GroenLinks, raadslid sinds 1997 en lid van de raadscommissies algemene bestuurzaken (ABZ) en finan ciën en openbare werken (FOW). Pasgeleden was Ans Mann nog in het Groninger museum, waar ze een werken van de Russische schilder Ilja Repin zag. Zoals 'De Wolgatrekkers'. 'Prachtig, de man schilderde als een journalist', zegt Mann die regelmatig tentoonstellingen bezoekt. Ze is een grote kunstliefhebster en verzamelt ook Afrikaanse beelden, van onder anderen Ben Joosten en Jan Hazelaar. Met Afrika is tevens het bruggetje gebouwd naar Desmond Tutu naar wie de openbare basisschool genoemd is, waarvan Mann jarenlang directeur was. Het bezoek van de aartsbisschop aan Soest, in 1990, behoort vanzelfsprekend tot de hoogtepunten in haar leven. 'Hij schreef dat hij niet kon komen, omdat hij naar Londen moest. Toen hebben we hem geschreven, dat als hij zo dicht in de buurt zou zijn, best zou kunnen komen. We stuurden ook foto's van de kinderen mee.' Toen Mann hem in '94 op de hoogte stelde van de brand in de school, stuurde Desmond Tut een bloemetje naar de Molenstraat. Een jaar later schudde ze hem de hand in Utrecht. 'Toen wist hij zich de brand en alles nog te herinneren. Dat vind ik wel knap voor een man die overal komt.' Leeftijd: 66 jaar. wethouders maken bekend, datl®ur8er''j*ce staat: getrouwd. gustus 2002 is besloten over te oai Huisdier: goud winde (vader en -an de vergunning ingevolge de V^moec*er en ne8en kinderen) in de i: 'vijver. ïstijn perceel Oostergracht 26 te ^eroeP: 'erares- Andere activiteiten (buiten raadswerk): voorzitter Derde ürichtingsvergunning voor een las Openbaar OndervrijX afdeling"8 Soest/Soesterberg. Wat ik vroeger wilde worden: e vergunning zijn voorschrifte, maatschappelijk werkster, scherming van het milieu. T de andere daarop betrekking hek gen ter inzage van 29 augustus oktober 2002 ïehuis, kamer 2.31 op werkdagen 30 uur; 6 .ermijn kan BEROEP worden inge- dviseurs; Jen, die aantonen dat zij redelijker jen de ontwerpbeschikking beden rngen. (denkingen hebben tegen wijzigin- nemen van de beschikking ten t ontwerp daarvan zijn aangebracht denkingen hebben ingebracht te- (beschikking. ■noet worden gericht aan de Afde- praak van de Raad van State, post- IA s-Cravenhage. ellen kunnen een verzoek doen tol VOORLOPIGE VOORZIENING rveneens binnen de genoemde richt aan de voorzitter van de hier- afdeling van de Raad van State, rain beroep/verzoek om voorlopige merechten verschuldigd. (dt in werking na afloop van de be- 1 voor die datum een verzoek is ge- i van een voorlopige voorziening, edt dan niet in werking voordat op IKKING wethouders maken bekend, dat zij gevolge het Besluit horeca, sport, mgen milieubeheer een nadere 'erceel Stadhouderslaan 15 te eisen ten aanzien van geluid. tlï e1arldere daarop betrekking 'ggen ter inzage van 29 augustus september 2002: )Uuurkamer 231 0p merkdagen san de Willaertstraat 49b te openingsuren. :NWNrBiue?n 'eder 8emo'iveerde inol k-- u gen het ontwerp van -ngen bij bet gemeentebestuur 0 CA Soest). Deze worden mede érVen1brL.enkinSen ver- 50.nll'ke 8egevens niet be- ^oon6k-Tet sct,rifteliik tegelijker- igen bij het gemeentebestuur ?GFN 11 kG persoon of bij ge- WEN inbrengen op een openba- h®.'d wordt gegeven tot een enod'igde"erSUnningaanVrager 1 a'sPraak te maken voor 11 sep- schikking kan later, behalve door dviseursrslechts worden inge- -/nne,n da gestelde termijn gebracht,-tenzij wordt aange- ™JS niet in staat is geweest n te brengen, dan wel de be- t van het ontwerp. en: afdeling groen en milieu, Ontbijt: yoghurt met muesli fruit Krant/tijdschrift: Volkskrant, Vrij Nederland, Soester Courant, Gooi- en Eemlander. Tv/radioprogramma: Vroege Vo gels (VARA) en Onvoltooid Ver leden Tijd (VPRO). Boodschappen: in Soest, vooral in de Van Weedestraat die al- maarfiifgeschilderd wordt als on gezéllig, maar door mij niet zo ervaren wordt. Hobby: zelf kleren maken en ko ken. Humor: Youp van 't Hek Vakantieland: niet zo speciaal, maar Indonesië en Frankrijk ste ken ërbovenuit. Favoriete plekje van Soest: 1. de polder, la. de bossen, lb. de dui nen èn mijn eigen huis tuin. Na een drukke dag behoefte aan: een krant of tijdschrift. Ze kunnen me wakker maken voor: hulpj bijvoorbeeld voor de buren. Mijn haren staan overeind als: ik onrecht bespeur. Ik blijf thuis voor: radio en televisie. Ik verplaats me bij voorkeur per: fiets. Ik hou me op de achtergrond als: kletspraatjes worden verkocht. Ans Mann haalde in 1990 Desmond Tutu op Schiphol op. Foto Bell Oerdom van mij was: ik zou het werkelijk niet weten. Als ik 100 euro op straat vind, dan: reken ik nog steeds uit hoeveel dat waard is in guldens en ik zou het vervolgens melden bij de po litie. Ik denk het liefst terug aan: de geboorte van onze dochter en alles nadien. Een nacht lang kan ik door bo men over: het arrogante westen en de on eerlijke verdeling van de welvaart in de wereld. Inspiratie krijg ik van: mooie tentoonstellingen en goede schrijvers dichters. Ik zou niet op een onbewoond eiland willen aanspoelen met: te veel om op te noemen (ik kan niet kiezen). stil van: religieuze zekerheden en de rampen die de mensen al lemaal overkomen. emotioneel van: onrechtvaar digheid en van mensen die in staat zijn boven zichzelf uit te stijgen. romantisch van: ware liefde tussen mensen. Soest over 4 jaar... .....is nog steeds een dorp met veel geklaag over dat het vroeger toch allemaal beter was, de eigen welvaart zal als vanzelfsprekend en verdiend beschouwd worden, de rondweg zal er gelukkig nog steeds niet zijn en in het Soester- veen zal men met succes de zogenaamde natuur- ontwikkelaars van het lijf hou den! Met een informatiemiddag op vrijdag 6 september geeft De Klarinet het startsein voor het nieuwe seizoen. Het ontmoe tingscentrum aan de Klarinet is dan van 14:30 tot 16:00 uur geopend. angstellenden kunnen dan (her nieuwd) kennismaken met de ac tiviteiten, zoals bloemschikken, kqërsbal, seniorenbridge en de Welfare van het Rode Kruis. Uiter aard kan men zich meteen aan melden voor een cursus of een van de andere activiteiten. Tijdens de open middag is eveneens informa tie verkrijgbaar over de activiteiten van de Algemene Nederlandse Bond Ouderen (ANBO), de Stich ting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en de postzegelclub. Op het programma staat volgende week vrijdagmiddag ook de hero pening van het computerlokaal dat in de afgelopen periode een face lift kreeg. Er is ook een verlichte aanduiding voor het lokaal aange bracht en dat wordt onthuld. De accordeonistengroep De No tenkrakers zorgt voor de muzika le omlijsting van de open middag. De Klarinet ■f- u Nederlands (op drie niveaus), ken nismaken met de computer, En gels, diverse cursussen voor ander staligen (o.a. Nederlands, rekenen en maatschappelijke oriëntatie) en nog veel wordt het komend sei zoen aangeboden door ROC De Amerlanden. In de week van 9 september begin nen de eerste cursussen, maar op dinsdag 3 september houdt het jn- stituut eerst nog een open dag. Die vindt plaats van 14:00 tot 17:00 en van 19:00 tot 21:00 uur in het Or- landogebouw aan de Di Lasso- straat. Informatie is tevens verkrijgbaar tijdens kantooruren op maandag tot en met donderdag. Het kantoor van ROC De Amerlanden is tele fonisch bereikbaar onder nummer 6038090. 20 augustus 2002 Onderwerp Kapvergunningaanvraag Ir. Menkolaan 17 te Soest Bo 'SER SPREEKUREN B&W 'reekuur van burgemeesters 'IJK worden de inwoners van ook andere belangstellenden, .ifg 9,sePternber samen vetnouders van gedachten te [enhe.id deze avond persoon- college te spreken over "'en voor Soestdijk/'t Hart en sn aan hen voorleggen. an 20.00 tot 22.00 uur ge it. Regentesselaan 2. Tijdens twee leden van het college 'ragen te beantwoorden, an wordt eventueel een af- jesprek of een schriftelijk ant- uwaanvraag plaatsing basketbal looi naast MAVO-terrein aan de Vale- iaanstraat 167a te Soest *reg.nr. |20467 et bouwen van twee huizen op het [erceel Julianalaan 29a in Soest Eenmalige subsidie 2002 Kunst Cen traal R/erhuur clubhuis De Engh ■Vergunning artikel 3 Drank- en Hore- Icawet t.b.v. Bosstraat 57a Soest ten- I nisvereniging Soest-Zuid) I Schets uitbreiding woning Turfstreek 111 te Soest (reg.nr. 020534) Beslissing Kapvergunning verlenen voor 3 coniferen, 3 dennen en 1 linde en kapvergunning weigeren voor 1 linde op het perceel Ir. Menkolaan 17 te Soest. De bouwvergunning en de vrijstelling verlenen. Geen medewerking verlenen aan een vrijstellingsprocedure ex artikel 19 lid 2 WRO. - Het verzoek van Van Deelen makelaars afwijzen. - Van Deelen makelaars berichten. Kunst Centraal voor het jaar 2002 éénmalig een subsidiebe drag van 1000,= toekennen ten laste van de post be- stuurskosten minderheden. Goedkeuring te verlenen aan de verhuur van de leegstaande ruimte van clubhuis De Engh aan vereniging Artishock voor de maand september voor een huurbedrag van €11,per uur. Vergunning verlenen. In principe akkoord met een uitbreiding aan de zijgevel van de woning, mits de uitbreiding op 1 meter uit de voorgevel wordt gesitueerd, de bestaande berging voor de woning wordt gesloopt en het in te dienen bouwplan voor het ove rige (oppervlakte, goothoogte, etc.) zal voldoen aan de voor schriften van het geldende bestemmingsplan. Opnieuw is onze plaatsgenoot Jan Postema, die het schrijven en het lange-afstandsfietsen met hartstocht combineert, op reis gegaan. Net als in de afgelopen jaren - waarin hij o.a. Amerika en China op de fiets bezocht- doet hij deze zomer in de Soes ter Courant als het even kan via e-mail of fax verslag van zijn wederwaardigheden. Ditmaal vormen de Baltische staten (Est land, Letland, Litouwen) zijn reisdoel, en er is, zo blijkt, nog een Scandinavisch 'staartje'aan gekomen... Tallinn heeft het maar druk met zijn toeristen. De stad telt 370.000 inwoners, maar jaarlijks komen er alleen al per boot 6 miljoen men sen aan. 80% daarvan komt uit Helsinki, o.a. met schepen die fu turistische namen dragen als Su- perseacat 4 en in 90 minuten de Finse Golf over stuiven. Het heeft wel wat van een vliegreis op het water. Je zit in een vliegtuigstoel te kijken naar de reddingsinstructies op een monitor en de horeca- meisjes zijn gekleed als stewardes sen. Passagiers kunnen ook van achter getint glas een blik werpen op de brug. Een jonge stuurman zat naast een soort joystick met zijn kousenvoeten op het bedie ningspaneel. We waren in goede handen. De oude binnenstad van Tallinn is makkelijk te belopen. Het heeft de maat van Amersfoort binnen de wallen. Een betrekkelijk groot deel van de middeleeuwse stadsmuur is bewaard gebleven. Er is een bo venstad vanwaar de macht neer keek op de sloebers beneden. Nu is de volksvertegenwoordiging bo ven in de stad en onder kijkt kri tisch mee. Verder is er in de stad van alles en nog wat voor oog en mond: musea, fraaie straatjes, ca fés, terrasjes, enz. Er rijdt een ca fétram rond en een andere trekt een open wagen achter zich aan. Tallinn ziet met plezier de zeven miljoenste bezoeker dit jaar ko men. De stad heeft ook een Bijlmer. Witte torenflats, in het gelid gezet aan de oostkant van de stad. Het was vroeger een boerendorp met de naam Lasnamae. Er valt niets te beleven, maar wel te denken. Er is een Fins verhaal van de schrijfster Aino Kallas over dit boerendorp, 'Het Witte Schip van Lasnamaki'. Een soort profeet, niet beter dan Lou de Palingboer, had de bewo ners wijs gemaakt dat ze naar het strand moesten gaan, alwaar een wit schip zou verschijnen dat hen naar het Beloofde Land zou bren gen. Ze verkochten huis, land en vee en gingen. Ze tuurden dagen, weken de zee af. Wij weten dat als bij bovenaardse zaken tijd en plaats worden ge noemd Boven het. telkens laat af weten. Bewoners van Tallinn kwa men kijken naar het merkwaardige zootje mensen bij wie het geloofs vuur door kou en regen begon te doven. Berooid en ontgoocheld trokken ze weer terug. Nu begon de survivaltocht pas echt. Met mijn overtocht naar Finland heeft de titel van dit stukje zijn actualiteit verloren. Het verkeert in een Scandinavische reis en ik schrijf met uw welnemen nog maar even door. Ik ben van Helsinki ("Hesa" zeggen ze daar) in de richting van Lahti gefietst, maar toen de snelweg begon had ik een kaart nodig. Van een Fins stel aan wie ik de weg vroeg, kreeg ik een enorme lap papier waarop alle fietspaden van Helsinki en de voorsteden stonden. En zo fietste ik even later langs de Vantaa-rivier alsof ik van Utrecht langs de Vecht naar Loenen ging. Loenen zou dan Helsinki Kerkdorp moeten zijn, want daar is op bevel van de Zweedse koning Gustaaf Wasa de bouw van de nieuwe stad in 1550 begonnen. Van al die fietspaden wordt veel gebruikgemaakt. Veel Finnen hou den hun langlaufconditie op peil door met skeelers en skistokken te rijden. Skeellaufen, zal ik maar zeggen. De fietspaden moesten me brengen naar het gehucht Nummi- nen, waar het geboortehuis staat van een man die de mislukte tocht van Heemskerk en Barentsz heeft afgemaakt. De Nederlanders wa ren in 1596 uitgevaren om via de noordoostelijke doorvaart de weg naar Indië te vinden, maar moes ten in de donkere maanden in de sneeuw bijten van Nova Zembla. Pas in 1878-79 slaagde Adolf Erik Nordenskiold in dienst van Zwe den erin om Eurazië heen te varen, al heeft hij wel vlak voor de Be- ringstraat moeten overwinteren. Van deze poolreiziger zelf is in het museum niet veel te zien. Onder een raam stond een metalen reis koffer die meer leek op de schat kist van een slagersgilde. Weer buiten nam ik nog een foto en zei tegen mezelf "En nu naar huis". Twee dagen heuvel op en heuvel af met tegenwind over Salo naar Turku, de oude hoofdstad van Finland. De minder voordeli ge ligging der camping was er de oorzaak van dat ik niet naar het dorpje Nurmijarvi ging om nog eens en detail te zien wat ik alleen daar heb gezien. Bij het schrijfma teriaal van de grootste Finse schrij ver Aleksis Kivi staat niet een zout- maar een zandvaatje ("Zand erover!"). Een nog bekendere Fin is de componist Jean Sibelius. Er is een museum in Turku met zijn naam. Nog nooit had ik een foto van zijn vrouw en kinderen (5 dochters) gezien. Nu zag ik ze ein delijk. Meisjes op schoot, aan ta fel, op de schommel. Zo krijg ik wat meer beweging in zijn symfo nieën. Sibelius werd 92 en al die foto's van de oude en ingevallen man ontroeren me meer dan zijn zo vaak ondoorgrondelijke muziek. De boottocht van Thrku naar Stockholm duurde 11 uur, maar het altijd nog prettiger dan 4 uur in een vliegtuigstoel. De aankomst aan het begin van de avond met dat prachtige Scandinavische strijklicht was buitengewoon mooi. De stad ligt op eilanden en biedt haar mooiste gezichten. Terwijl ik mijn aantekeningen voor dit stuk je onder karaoke-gezang uitwerk te, schoof het schip waarmee ik voer tussen de duizenden eilanden en klippen door tussen Finland en Zweden. De schepen van de Vi king-lijn hebben van die amaretto- achtige namen: Isabella, Rosella, Marella, Amorella. Bij het verlaten van het schip stapte ik met een enigszins bezwaard gemoed weer op de fiets. Eenmaal heb ik eerder met een schip van deze maat schappij gevaren. Het heette Sally. Het werd verkocht en dat schip is het na de naamsverandering slecht vergaan. Het heette toen Estonia... Jan Postema Stockholm, 23 augustus 2002 voor wijk 23: Beatrixlaan - De Batenburg - F.C. Kuyperstraat - K. Brinkweg - Lindenlaan - v. Weedestraat. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. www.soesteronderlinpe.nlinfo@soesteronderlinge.nl SO©St©r Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 OfldGflifig© tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 602 02 49 Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid. IIW DVD specialist. iï* 'r Middenwoning met 5 slaapkamers Gevraagde koopsom 224.500,- k.k. 1 Gevraagde koopsom 175.000.- k.k. Klarinet SOEST In kindvriendelijke woonomgeving gelegen zeer ruime mid denwoning met vrijstaande berging en gezellige besloten tuin. Indeling: entree, m.k., toil., ruime woon-eetkamer met parketvloer, ged. open luxe keuken met inbouwapp. (o.a. vaatw. mach., oven, magnetron, koelk., afz. kap, gaskook- plaat) verd.: overloop, badkamer met ligbad en 2e toilet, 3 ruime slaapkamers. Zolder: vaste trap met 2 ruime slaapka mers, c.v. ruimte met combi-ketel (1996) en aansluiting was machine/droger. Bergzolder: met vlizotrap. Algemeen: Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: alarminstallatie met doormelding, gedeel telijke stoffering, dubbel glas en veel extra bergruimte. Zangvogelweg AMERSFOORT Zeer royaal verbouwd 5-kamer appartement met balkon en berging in de onderbouw, gelegen op de 7e verdieping. Het appartement heeft een oppervl. van ca. 125 m2 en vrij uitzicht aan zowel de voor- als achterzijde. Het appartemen tencomplex ligt aan de rand van de wijk Liendert en ligt gun stig ten opzichte van winkels en uitvalswegen. Ind.: hal, m.k., toilet, L-vormige woonkamer, keuken v.v. plav. vloer, 2 ruime slaapkamers en douchecel. Alg: Dit appartement is gedeelte lijk verbouwd en de indeling is zeer ruimtelijk opgezet. Hier door is een woonkamer ontstaan van ca. 55 m2 en een eet- keuken van ca, 18 m2. Tevens is het appartementencomplex in 2000 nog geheel aan de buitenkant geschilderd en uiter aard v.v. lift. De service kosten bedragen ca. 158,- per maand (incl. o.a.; gas-c.v., opstalverz., onderhoud, water en storting reservefonds.) Aanvaarding in overleg. TE KOOP/TE HUUR Weteringpad SOEST Op modern bedr.terrein, nabij uitvalswegen gel. bedr.hal v. ca. 120 m2 met verdiepingsvloer van ca. 120 m2 en 2 parkeer plaatsen. De bedr. hal is o.a. v.v. krachtstroominstallatie, toi letgroep met keuken, verlichtingsapparatuur (TL-bakken) en alarminstallatie. Gevraagde huursom 1.362,- p.m. (excl. BTW) Gevraagde koopsom 215.000,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO Ifj makelaar Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukell&worldonline.nl VVD-wethouder Bert Krijger, die de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten in zijn portefeuille heeft, mocht vorige week namens de leven- rancier een rolstoel 'uitdelen'. Dat gebeurde in de Malvahoe ve aan de Birkstraat. de ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de TUige alombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piel van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GEUJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet oanschof von Kelo topijttegels in onze 1000 m2 topijllegelshowroom worden uw benzinekosten vergoed. Alfijd 200.000 topijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele lond mogelijk FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriek te RENSWOUDE, Utrethtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags gesloten www.vanheugten.com De Malvahoeve is een van de ge zinsvervangende tehuizen in Soest van de ASVZ (zoals ook de Lin- denhof en nog enkele 'particulie re' woningen). Nog onlangs heeft het gewest Eemland - waarin de gemeenten ook op dit gebied sa menwerken - een contract geslo ten met nieuwe leveranciers voor de voorzieningen, waaronder het revalidatieservicebedrijf Welzorg. Dat stelde de rolstoel gratis ter beschikking (ook eentje in Bun schoten trouwens) en de keuze viel daarbij op de Malvahoeve, waar het instrument uitstekend op zijn plaats is. De overhandiging vond plaats tij- Bewoners van de Malvahoeve proberen de rolstoel uiteraard even uit. Foto: Soester Courant. dens een klein feestje, waarbij ook voorzitter Pierre Zomers van de Cliëntenraad Chronisch Zieken en Gehandicapten Soest aanwezig was, evenals een vertegenwoordig ster van het gewest en van de fir ma Welzorg. De bewoners pro beerden de rolstoel uiteraard graag even uit. Wethouder Krijger sprak daarbij de hoop uit dat de wielen van de rolstoel maar goed zouden slijten. Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! enpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2002 | | pagina 5