dat n door een te Halen... Ontmoetingscentrum in nieuw jasje rVD wil duidelijkheid van ïemeente over Pompidoe Soesterberg gek op voetbal J Bezoek van 110 Porsches aan Militaire Luchtvaart Museum fa§ grapefruit 9 Meel ft 99 kilo >A Gratis* ruit repareren en kenteken graveren Vliegbasis twee dagen gastheer voor veteranen PAGINA^ lift %>uid/ 18 Soest. lé&l v yo/ rotk stijf? VLAAI ZAKEN STAAN? g mei samen 12,50 /erbazing over 'illegaal' kinderdagverblijf WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2002 Eerste open dag 't Vliegdorp groot succes isaüa .iï&.&swé/JninUinÉiii ittfcm éBk «f gres «pt «sl gf"» •«- lampa KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Zaterdag in Soesterberg: 'Bezorg-een-lach-dag' 'De Drie Eiken' Computercursus in 'De Drie Eiken' Chinooks van Soesterberg naar Macedonië Feestelijke ingebruikneming De Drie Eiken II 12 oktober? advertentie en/of posters) p en Bosche bollen zijn? ;t, Soestdijk en Soestduinen) 35-6223192)hebben? tn? len? verkopen? koffie en thee, div. ademelk? gsplaatsis? :ijn: •0 t/m 17.00 uur '.30 uur omcnade 7A, Soest 5 - 6223192 maar dat u het weet: wij zijn ten bij Autoschade Service nd, een netwerk van schade- wrijven dat werkelijk de aller- eisen aan de deelnemende En... wij voldoen daar aan. kent dit dat iedere autoschade ■oepel en professioneel wordt afgehandeld. OESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112. Soest tel. 035 - 602 18 41 j)e rol van de gemeente met letrekking tot de perikelen die Kich volgens een recent ver- ■clienen krantenartikel in een leriode van frequente vraag [aar kinderdagopvang voor- ioen bij kef welbekende kin- lerdagverblijf (KDV) Pompi- j doe te Soesterberg, dat met Huiting zou worden bedreigd, js het VVD-raadslid Karei van Let in het verkeerde keelgat leschoten. In een brief aan het Kollege van burgemeester en lethouders heeft hij dan ook [p opheldering gevraagd. 'an Gect zegt met toenemende [erbazing kennis te hebben geno- jien van de sinds 1995 gevoerde jorrcspondentic en door de ge- ïeente verleende vergunningen. iie verbazing geldt temeer 'daar lota bene ambtelijk het toch bela- len woord 'illegaal' wordt ge- iruikt. De WD-er zet de gang 'an zaken op een rijtje. In een brief van 12 december 1995 Is vergunning verleend voor de ïxploitatie van een kinderdagver- ilijf (KDV) aan de Amersfoort- leslraat 112 op grond van de Al- ;emcen Plaatselijke Verordening APV). Vervolgens verleende in lecember 1996 de commandant ran de brandweer namens burge- neestcr en wethouders opnieuw 'ergunning, toen echter in het ka ler van de brandveiligheid. Dit vas 'overigens een uitermate cor recte actie van de zijde van de ge meente, evenals de jaarlijks opge dragen en uitgevoerde inspecties door de GGD Eemland voor wat betreft hygiëne- en veiligheidson derzoek.' Toestemming In 1997 moest opnieuw vergun ning worden verleend op grond van het in werking treden van de Verordening Kinderopvang Soest. Op aanvraag is die vergunning wederom verleend. De gemeente is dus volledig op de hoogte van het bestaan van KDV Pompidoe, aldus Van Geet. Immers, in april 1999 werd zelfs toestemming verleend om tijdelijk, voor de tijd dat bouw werkzaamheden duurden, in het kader van een toegestane uitbrei ding, verplaatsbare units te plaat sen voor huisvesting van het KDV. Vervolgens verleende in februari 2002 de commandant brandweer namens burgemeester en wethou ders nogmaals toestemming, uiter aard in het kader van brandveilig heid. Ineens komt er op 24 april 2002 een brief van een ambtenaar 'dat naar aanleiding van een controle door de GGD op het perceel ge constateerd is dat er op het perceel Amersfoortsestraat 112 geen 'een- gezinshuis'-bcstemming is.' Van Geet: 'De GGD is zelfs door de gemeente verzocht dG jaarlijkse inspectie uit te voeren!' Het is hem, zo schrijft hij, niet onbekend, dat men ambtelijk de situatie ille gaal vindt en dat er bovendien geen verwachtingen zijn gewekt. 'Een uiterst merkwaardige situatie. Enerzijds worden vergunningen verstrekt en anderzijds deze uitla tingen. Het is allesbehalve geloof waardig en het vestigt de indruk dat het in dit geval ontbreekt aan integ.aal werken en denken. De bovengenoemde uitspraken zijn des te meer bizar, daar er melding wordt gemaakt in de gemeente- gids, pagina 76, van de aanwezig heid van KDV Pompidoe en er bo vendien een contract is tussen Pompidoe en de afdeling sociale dienstverlening van de gemeente voor opvang van kinderen van al daar tewerk gestelde ambtenaren.' Behoefte Namens de VVD-fractie verzoekt Van Geet rpet klem op grond van bovenstaande het geheel op zijn merites te beschouwen en over te gaan tot het voeren van een vrij- stcllingsprocedure ex artikel 19 lid 1 Wet Ruimtelijke Ordening (WRO). Dit temeer omdat er, zo als bekend, een zeer dringende behoefte bestaat aan kinderdagop vang. Bovendien vormt Pompidoe geen enkele bedreiging vormt voor kinderdagverblijf De Linde aan de Chr. Huijgcnslaan. Immers door dat Pompidoe een wachtlijst heeft en niet iedere leeftijdscategorie huisvest, worden ouders uit puur collegiale overwegingen door de eigenaressè van KDV Pompidoe doorverwezen naar KDV de Lin de, aldus Van Gect. &!Ï58 |Het gaat beginnen. We gaan weer voetballen in Soester berg!' Zo begon Henk Tim- nerman van voetbalvereniging |t Vliegdorp zijn welkomst woord tot de talrijke belang stellenden ('als het zo door- Raat, wordt 't echt een heel gro- we club') die naar de eerste ppen dag, in een kermisachtige Ifeer, waren gekomen. Vanzelt- sprekend werd er ook gevoet bald. 'immerman bedankte in de eerste laats de gemeentelijke politici die let mogelijk hebben gemaakt dat Vliegdorp officieel van start kan an. Nog wel niet in Soesterberg :lf, maar in afwachting van de finiticve verhuizing naar het iortpark Kcrklaan zolang op de :commodatie van Abrona op [errenberg. fethouder Witte werd stormach- jjg toegejuicht, wat hem de opmer- jng ontlokte: 'Ik hoop dat jullie in toekomst ook zo staan te jui- [ihen over de resultaten van de «lub.' Hij zei gedurende zijn wet- Bmdcrschap 'niet veel drammers zoals Henk Timmerman' te zijn ffigengekomen. Hij was verheugd dat Soesterberg weer een eigen Club heeft, 'want het is er, ook vol gens de politiek, groot genoeg voor'. Ook het moment was er rijp voor. 'Het moest nu, anders zou het er nooit meer van komen,' al dus Witte. Hij sprak ten slotte de wens uit dat straks alle gebruikers van het sportpark Kerklaan; inclu sief de voetbalclub, goed met el- Nadat Jan Zwartkruis het startsein had gegeven voor de voetbaldag en wethouder Witte de wedstrijd bal aan de aanvoerster van oud- Soesterberg had overhandigd, kon scheidsrechter A. Smit voor de eerste keer de aftrap laten nemen. De damesteams van oud-Soester- berg en van 't Vliegdorp kwamen als eerste tussen de lijnen. Later volgden de eerste elftallen. Belang rijker dan het eindresultaat was het om te zien of er uit de nieuwe le den een goed team te formeren valt dat met enig succes aan de competitie kan meedoen, te begin nen in de laagste, vijfde, klasse. Vooral de wedstrijd tussen de eer ste elftallen was het aankijken waard. Dat hadden de kenners ook al gauw in de gaten. Ze lieten de attracties dan ook voor wat ze wa ren en zochten bijna allemaal een plaatsje langs de lijnen. Ondanks zeer sterk keeperswerk van de doelman van oud-Soesterberg, die enkele formidabele reddingen ver richtte en 'zekere' doelpunten voorkwam, nam 't Vliegdorp de leiding. Jeroen Vivié was de eerste die scoorde. De tegenstanders wa ren het spelletje echter nog niet verleerd, want ze slaagden er tel kens in terug te komen, tot 2-2. Kermisachtig Het was overigens niet alleen voet bal wat de klok sloeg op het gezel lige veld van Abrona. Het organi serende bestuur van 't Vliegdorp had er echt een dagje uit voor het hele gezin van gemaakt door een kermisachtige sfeer te scheppen met tal van attracties voor jong en De selectie van spelers van de v. v. 't Vliegdorp die in aanmerking ko men voor een plaats in het eerste elftal. Foto: Eemland Pers oud. Er werd dan ook druk ge bruik van gemaakt door de bezoe kers, over de hele dag genomen naar schatting vijfhonderd. Dat was het trouwens niet minder voor de belangstellenden. Degenen die wat minder belangstelling voor de wedstrijden hadden, konden zich vermaken op het luchtkussen, bij het bananen vangen, doelschie- ten en ballengooien, of ze konden zich laten schminken. De organiserende vereniging kan op een geslaagde dag terugzien, al was het nog niet 'in eigen huis'. Maar, zoals Henk Timmerman zei, 't Vliegdorp heeft er het volste ver trouwen in dat zowel de gemeen te als de clubs die nu gebruikma ken van het sportpark aan de Kerklaan er alles aan zullen doen om ook de nieuwe voetbalvereni ging een volwaardige plek in het sportpark te geven. Er wordt hard aan gewerkt om het sportpark op nieuw in te delen op een zodani ge wijze dat de teams van 't Vlieg dorp niet langer naar de accom modatie van Abrona buiten het dorp hoeven. De oud-bondscoach van het Ne derlands elftal, Jan Zwartkruis, verrichtte de aftrap van de eerste (dames)wedstrijd op de open dag van de v v. 't Vliegdorp Foto: Eemland Pers. Zaterdag 7 september zondag 8 september Roonis-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 10:00 KBO-Mariaviering; dameskoor Vrijdag 14:30 pr. G. Claassens; viering in De Heybergh Zondag 10:30 pr. J. Kodden; viering ziekenzondag; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. W. van Bruggen, de Bilt Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; avondmaal World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, ©Prof. Lorentzlaan 76, 88030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Noorder Apotheek (Bilthoven), Van Dijcklaan 1, ©030-2283491. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie qr dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: ©1.1.2. Vrijwilligershuip Centraal Meldpunt Vrijwilligershuip; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 352391. Grofvuil, 035-6093666. *Gratis Voorruit Repareren en Ruit Inspecteren vanaf WA+. Dat kan komende zaterdag (7 september), van 9:00 tot 16:00 uur, bij de stand van Automark op de parkeerplaats van het Dorpsplein in Soesterberg. De ruit op vakantie laten vervan gen is lastig en de afwikkeling met verzekeraars (buitenland!) is inge wikkeld! Tijdige reparatie van een ster is daarom zeer aan te raden. Automark werkt voor iedereen die voor ruitschade verzekerd is en stuurt de rekening rechtstreeks naar de verzekeraar. Voor de klant zijn er geen kosten of moeite ver bonden aan ruitreparatie. De klant betaalt geen eigen risico en heeft geen no-claim verlies. Automark gebruikt voor reparatie de meest moderne harsinjectic-methode. Kenteken graveren Graveren van het kenteken met NL in alle ruiten kost tegenwoor dig slechts 15,00 per auto, inclu sief twee waarschuwingsstickers. Voor 5,00 extra wordt een spe ciale reflectielaag over de gravures aangebracht, waardoor ze bij regen en 's avonds goed zichtbaar blij ven. Graveren helpt tegen diefstal. Voorruitinspectie Deze week komt de Mobiele Ser vice van Automark in Soesterberg voor een actie Ruit repareren/ Kenteken graveren. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke gratis geïnspecteerd en krijgt men een deskundig en vrij blijvend advies m.b.t. eventuele beschadigingen. Men hoeft niet van te voren een afspraak te ma ken; voor voorruitinspectie of ruit reparatie meldt men zich direct bij de reparateur. Reparatie van de voorruit is voor WA-Plus-, Casco- en All-Risk-verzekerden geheel zonder kosten. Voor de juiste ver- zekeringsgegevens moet bij repara tie wel de laatste groene kaart wor den meegenomen. Klaar terwijl u wacht/winkelt! Let op: deze aan bieding geldt niet voor particulier verzekerden van Centraal Beheer. Zaterdag 7 september kan men van 09:00 tot 16:00 uur terecht op de parkeerplaats van het Dorps plein. Bij regen kan men rustig in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automark. Zes van de zeven Porschecltibs in Nederland verzorgden afge lopen zondag een 'autodag' voor chronisch zieke kinderen van het Medisch Centrum Rijnmond Zuid (MCRZ) te Rotterdam. Onder het motto 'Bezorg-een-lach-dag' hadden de vaak doodzieke kinderen de dag van hun leven als passagier in een Porsche, voor velen dé ultieme sportwagen. Het dagprogramma werd afgeslo ten tussen de historische vliegtui gen van het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. Tegen kwart over twee kwam de eerste van de 110 Porsches met de kinde ren aan op het buitenterrein van het Militaire Luchtvaart Museum. Daar werden deze prachtige auto mobielen opgesteld tussen de vliegtuigen en de Geleide Wapens. Vervolgens begeleidden tientallen vrijwilligers de kinderen langs de prachtige collectie van het Militaire Luchtvaart Museum, waarna ze rond vier uur richting Rotterdam vertrokken. Deze dag was een initiatief van kinderarts Rodriques Pereira van het MCRZ, het voormalige St. Clara Ziekenhuis. Namens de kin derartsen van het ziekenhuis orga niseert hij al jaren een autodag voor chronisch zieke kinderen van zijn afdeling en de polikliniek. Het doel van deze dag is de kinderen een onbezorgde dag te bezorgen, zodat ze met hun gedachten even niet bij hun ziekte hoeven te zijn. De 'Bezorg-een-lach-dag' wordt al sinds 1994 georganiseerd en is al die jaren door de bijdrage van onder andere de Maserati-, de MX5-, de Corvette- en de Ferra- ri-club steeds een groot succes ge bleken. Afgelopen zondag reden meer auto's mee dan ooit tevoren. Openingstijden Het Militaire Luchtvaart Museum is op dinsdag t/m vrijdag geopend van 10:00 uur tot 16:30 uur en op zondag van 12:00 uur tot 16:30 uur. Het museum is gesloten op maandag en zaterdag, nieuwjaars dag, eerste paasdag, Koninginne dag, eerste pinksterdag en beide kerstdagen. De toegang tot het museum is gratis. I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 In ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken' kunnen 55-plussers terecht voor de volgende computercursus sen. Computercursus voor beginners Inhoud: kennismaken met de com puter; leren werken met de tekst verwerker (basistechniek); enig in zicht in de structuur van het be standsbeheer (de Windows-ver- kenner); onderhoud van de com puter; eenvoudige probleemoplos singen; kennismaken met internet; gebruikmaken van e-mail. De cur sus start op woensdag 25 septem ber en bestaat uit 8 lessen van 1V2 uur. De lessen worden gegeven in groepen van 8 deelnemers; groep 1 van 11:00 tot 12:30 uur; groep 2 van 13:00 tot 14:30 uur. De kos ten bedragen 46,00, incl. cursus materiaal. Computercursus internet/e-mail In deze cursus wordt o.a. behan deld: kennismaken met internet; zoeken naar wat iemand interes seert; gebruik maken van e-mail. De cursus start 25 september van 15:00 tot 16:30 uur en bestaat uit 4 lessen van IV2 uur. De lessen worden gegeven in groepjes van 8. De kosten bedragen 25,00, incl. lesmateriaal. Men kan zich voor de cursus op geven op maandag, dinsdag en donderdag tussen 10:00 en 12:00 uur bij ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken', ©0346-351402. De Koninklijke Luchtmacht houdt op woensdag 11 en don derdag 12 september Vetera- nendagen op Vliegbasis Soesterberg. Deze zijn georga niseerd als een reünie met her denking. Tevens bieden de da gen de mogelijkheid materieel van de Koninklijke Lucht macht te bekijken, zoals de nieuwe helikopters, en te pra ten met Luchtmachtmilitairen Het totaal aantal deelnemers, ve teranen en partners, wordt geschat op 2.900. Voor 11 september zijn de veteranen van de Militaire Luchtvaart en de Marine Lucht vaartdienst uitgenodigd die hebben gediend in de strijd tegen de Duit sers in mei 1940 en/of gedurende de oorlogsjaren bij de Royal Air Force of de Fleet Air Arm. Voorts zijn voor deze dag de veteranen uitgenodigd uit de groep Aircrew Cadets Bridgnorth en de veteranen die in de periode december 1941 tot medio 1950 in Zuidoost Azië of Australië bij de Militaire Lucht vaart of bij de Marineluchtvaart dienst in dienst zijn geweest. Ten slotte worden op deze dag de ve teranen verwacht die tussen 1945 en 1950 vanuit Nederland zijn uit gezonden naar Nederlands Indië en behoren tot de categorie van Dienstplichtigen Luchtstrijdkrach ten, 322 Spitfire Squadron Indië 1947-1949, 6 ARVA Squadron of Luchtdoclartillcrie ML. Voor donderdag 12 september zijn diegene uitgenodigd die behoren tot de veteranen die in de periode van 1945-1950 werden uitgezon den naar Nederlands Indië en be horen tot de categorieën Oorlogs vrijwilligers Luchtstri j dkrachten Commando Luchtvaarttroepen of Meteo. Tevens zijn veteranen ge nodigd van de Militaire Luchtvaart en de Marineluchtvaartdienst die in de periode 1950-1962 in Nieuw Giïinea zijn geweest, alsmede ve teranen opgeleid aan de School of Technical Training te Langham. Ten slotte ook recente veteranen van de Koninklijke Luchtmacht. Rondvlucht Het programma is beide dagen gelijk en start met een vlaggence- remonie en kranslegging. Buiten staan vliegtuigen opgesteld ter be zichtiging en zijn er demonstraties met modellen van historische vliegtuigen. Gedurende deze da gen kunnen diverse informatie stands worden bezocht. Een aan tal veteranen zal in de gelegenheid worden gesteld om een rondvlucht te maken. Tussen de middag is er de traditionele rijstmaaltijd, opge luisterd door een combo. Bovenal is er gelegenheid om oude beken den te ontmoeten. De Koninklijke Luchtmacht be oogt met het organiseren van vete- ranendagen vorm te geven aan de waardering voor de inzet van de veteranen die vaak dienden onder buitengewoon moeilijke en zware omstandigheden. De luchtmacht organiseert jaarlijks veteranenda- gen in samenspraak met vertegen woordigers van de Stichting Fede ratie Militaire Luchtvaart (MILU). Deze stichting treedt op als belan genbehartiger voor de veteranen •van de militaire luchtvaart. Tijdens de veteranendagen wordt zo veel mogelijk ingespeeld op de wensen van de veteranen zelf. De veteranendagen vinden plaats in en rond hangar zes op Vliegba sis Soesterberg, dagelijks van 10:00 uur tot 16:00 uur. Toegang is alleen mogelijk met uitnodiging. Wethouder Harry Witte overhan digde de wedstrijdbal aan de aan- erster van het team oud-Soester- erg Foto: Eemland Pers Nieuwegracht 29 3763 LP Soest fel. 035-6022744 Fax 035-6027456 E mail info@stalenhoef.nl Twee transporthelikopters van de Koninklijke Luchtmacht zijn vorige week donderdag ochtend met een detachement van tweeëndertig luchtmacht militairen naar Macedonië ver trokken. In Macedonië moeten deze militairen de VN waarne mers ondersteunen die reeds in het gebied aanwezig zijn in ver band met de verkiezingen op 15 september. De twee Chinooks, afkomstig van de vliegbasis Soesterberg worden met name voor evacuatietaken in gezet in het kader van de operatie Task Force Fox. Bij het uitzwaaien van het detachement waren zowel de familieleden van de vertrekken de militairen alsmede burgemees ter Koos Janssen uit Soest en bur gemeester Ruud Boeckhoven uit Zeist aanwezig. Volgens de com mandant van het 298 squadron is het detachement primair aanwezig om de waarnemers en de eigen militairen te beschermen. Als er capaciteit genoeg is kan eventueel aandacht worden be steed aan de lokale bevolking. 'Waar we voor moeten waken is dat we partij worden,' aldus de commandant. Het detachement hoopt eind september met de twee Chinooks veilig op Soesterberg te rug te keren. Onder grote belangstelling, on der anderen van de wethouder Harry Witte (welzijn) en Bert Krijger (financiën) en het raadslid Karei van Geet, is za terdagmorgen de vernieuwde ontmoetingsruimte van De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg officieel in ge bruik genomen. Ter gelegen heid hiervan is onder meer een expositie ingericht van 27 trouwfoto's van bewoners van De Drie Eiken en medewer kers. Hieraan is een prijsvraag verbonden. Tosca van Bussel, ouderenwerker bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), heette als ceremo niemeester de belangstellenden welkom 'in onze vernieuwde am biance'. Als eerste spreker zei Cees Verheus, voorzitter van de werk groep, 'dat dit nieuwe gebouw voor ons als werkgroep en als vrij willigers, een uitdaging is om het nog beter te doen dan we al deden. Dit moet een huis, een tehuis, wor den voor alle Soesterbergers. Daar willen we graag ons best voor doen.' Hij zei zeer verheugd te zijn over de accommodatie na de face lift. 'Je kent de oude situatie niet meer terug als je de foto's van voor de renovatie bekijkt.' Hij schetste de lange aanloopperiode die uit eindelijk leidde tot een plan dat financieel haalbaar was en de in stemming had van alle betrokke nen. Verheus sprak vooral zijn dank uit aan het bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen Soest en het stichtingsbestuur van De Drie Eiken, alsmede aan het Ko ningin Juliana Welzijnsfonds. Dit gaf een garantie van 10.000 euro, waardoor het mogelijk was de keu ken geheel te moderniseren. Verheus spoorde de 'klanten', de bezoekers, aan met suggesties en ideeën te komen. 'De werkgroep staat er open voor en zal proberen de adviezen waar mogelijk in de praktijk te brengen.' Hij sprak ten slotte de wens uit dat de werk groep ook in de toekomst in goe de harmonie met het SWOS-bc- stuur, het stichtingsbestuur van De Drie Eiken en de andere twee ont moetingscentra, Klaarwater en De Klarinet in Soest op vruchtbare wijze kan samenwerken. 'Het is goed om als de ontmoetingscentra contact met elkaar houden, al is het alleen maar om elkaar op idee ën te brengen,' aldus Verheus. Wethouder Krijger feliciteerde De Drie Eiken, met name de werk groep, met de vernieuwde ont moetingsruimte. Hij sprak zijn waardering uit aan allen die aan de realisering hiervan hadden meege werkt, prees de vrijwilligers voor hun inzet, met name voor de wij ze waarop zij de inwoners van Soesterberg in het ontmoetings centrum van De Drie Eiken het huiskamergcvoel geven. Jan van Bommel, voorzitter van de SWOS, ging in op de taak van een dienstencentrum. Dit moet een ontmoetingscentrum zijn voor een wijk of een dorp, waar iedereen terecht kan. 'Iedereen vanaf 55 jaar moet er zomaar binnen kun nen lopen, al is het alleen maar om een kopje koffie te drinken. Maar ook voor educatieve, creatieve en sportieve zaken. Zo moet een ont moetingscentrum gaan leven in de wijk of in het dorp.' Hij was ver heugd dat het gemeentebestuur destijds het idee van de SWOS had overgenomen om een beroeps kracht aan te stellen ter ondersteu ning van de vele vrijwilligers 'die er met bovenmatige inzet voor zorgen dat de drie dienstencentra in de gemeente zo goed functioneren. Hij stelde vast 'dat De Drie Eiken zelfs aan z'n eigen succes ten on der is gegaan, want het gebouw voldeed niet meer, zeker niet met het oog op de activiteiten die hier allemaal plaatsvinden'. Hij zei ten slotte ervan overtuigd te zijn dat bestuur, werkgroep en vrijwilligers met ondersteuning van Tosca van Bussel ervoor gaan zorgen dat het centrum 'nog meer een bruisend middelpunt wordt van de activitei ten voor ouderen in Soesterberg'. Namens de Katholieke Bond voor Ouderen Soest-Soesterberg en mede namens de COSBO, de sa menwerkende bonden voor oude ren, sprak de heer W. Kagcnaar. Hij was ervan overtuigd dat het in De Drie Eiken nog veel drukker zal worden 'als alle mensen in Soesterberg zouden weten hoe mooi het hier en wat hier is alle maal aan activiteiten wordt ont plooid. De laatste spreker die een gelukwens uitsprak, was de voor zitter van de bridgeclub, de groot ste 'klant' van het ontmoetingscen trum. Hij bood, evenals andere sprekers hadden gedaan, een enve lop met inhoud aan ter vervulling van overblijvende wensen op het verlanglijstje. De bezoekers kregen daarna de gelegenheid de vernieuwde ac commodatie te bekijken.

Soester Courant | 2002 | | pagina 15