Regen 'op bestelling' kwam uit Soesterberg EHBO GROETEN UIT BAARN 'Van heidehut tot residence' REANIMATIE föPsöjsLL m GUCCI suuatchn FESTINA Verdwenen Soest Soest 50 jaar geleden) WONING KOPEN? makelaar MEGA ADO RAYMOND WEIL GUESS ORIS ESPRIT SEIKO PULSAR Uit de historie van Soest(erberg) SPOED 601 13 04 5RATIS )EBEPAUNG nbeek surantiemakelaars ÊMPORlO^AflMANI BREITLING B ALMAIN !ÉS mililfil llBill'IIÜ Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest Uitbreidingsplan Lazarusberg. AFD. SOEST Ml SOEST Service voor alle merken 0800 - 0432 De Soester Courant zoekt met spoed NIEUWE BEZORGERS Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? SOESTER COURANT PAGINA WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2002 In samenwerking met Fotoservice Willem Van Oosten lieke plekken in Soest gelegen karaktf^ jning met magnifiek uitzicht. (529 m2) biedt naast een forse garat» rdere auto' s), zowel een fraaie voor voldoende zonligging. Garage is volk biedt meerdere mogelijkheden, ang, toilet, ruime woonkamer (45 m>) mer. Keuken met gang naar douche- rloop met 3 slaapkamers en vaste trao :tra slaapkamer en bergvliering. jeveer 435 m3, perceelsoppervlakte 179,- k.k. 0R0L06I 1884 Vorige week stond een artikel in de krant over het afscheid van John Bernard als tv-weer- man. Hij was in het aan heni gewijde afscheidsprogranima ook te gast op vliegbasis Soesterberg, waar zijn carrière begon. De vliegbasis heeft trouwens in meer opzichten een opvallende rol gespeeld op meteorologisch gebied. Hier werd namelijk de basis gelegd voor kennis over weersbeïn- vloeding. Vertel tien mensen dat het al 1930 mogelijk is het weer te beïnvloe den. Negen zuljcn direct zeggen dat dit een fabeltje is, de tiende is hoogstens bereid aan die medede ling te twijfelen. Toch is het de waarheid. Al in dat jaar werd de eerste poging gedaan om in te grij pen in de natuurkundige processen die zich in de dampkring afspelen. Dat gebeurde in Nederland, in Soesterberg, beter gezegd: boven Soesterberg. De man die de proeven deed, op 3, 17 en 19 juli, August Willem Veraart (1881-1947), werd niet serieus genomen. Hij liet zich door de tegenwerking echter niet uit het vrijstaande woning in een betaalbare woning is keurig afgewerkt en volledig )ient absoluut van binnen gezien te voning (jaren 30) met eigen oprit en v.v. moderne keuken, nieuwe bdkmr. en slpkmrs. en toegang tot riant dakterras jging en privacy en inhoud van ongeveer 300 m3, en een :e van 177 m2. i00r- k.k. atie gelegen, royale halfvrijstaande jving met veel privacy in en om de oonkamer (50m2) met open haard, 'Ouwapparatuur net badkamer aangebouwd op rs met royale badkamer en vaste dieping. n perfecte staat van onderhoud die 1 dient te worden 00,- k.k. ut 519 'oning die fors meer ruimte biedt dan snwoning? En moet die woning dan zijn en perfect onderhouden"' 3n woning is dan voor u. (34 m2). Moderne keuken met app. den. 1e Verd.: 3 slpkmrs. (o.a.17m2 Royale zolder met slpkmr. en ïbiketel 2001 1' de buitenkant van de woning ver niet! Kom gerust eens binnen kijken! 0,-k.k. Djè Soester postbode in ruste De Boer kwam ons bovenstaande foto brengen. Het huis zou hebben ge staan aan de Prins Bernhardlaan eri de mensen op de foto zouden iets te maken hebben met de fami lie.Klomp. Met die gegevens gin gen we op zoek. Postbodes weten irgaans veel van Soest en De Boer was warm. Voor het huisje zien we de kinderen staan van de itrecks 1880 geboren Cornelis Klomp, van beroep spoorwegbe ambte. Hij woonde met zijn gezin ^■Beetzlaan no. 13. Vermoedelijk staat het huisje er nog, maar is het nffivermoedelijk nummer 27. De jongen met hoed is George Klomp, hij lijkt door die hoed j ouder, maar is in 1925, toen de f||o werd gemaakt, 21 jaar. Het lisje met fiets is Bcp van Her- jarden, met wie George later zou trouwen. Het kleine jongetje is een broertje van George, Cees Klomp, een nakomertje. Later was Cees in Soest bekend als bestuurder en nog weer later als beheerder van dè ziekenwagen Soest. Het kleine Ifieisje is zusje Gooikc Klomp; naar wij hoorde vertcilen is zij la- taf getrouwd met Henk van der .Schagt. George begon na school al jong bij zijn ouders in de schuur aan de Bectzlaan 13 een fictsenhandel. Op het reclamebord bij het huis staat George Klomp, Rijwielhan delaar en Rcparaticwerkplaats. Het repareren van rijwielen, zo :bbcn we ons laten vertellen, ver goed, maar het aanschaffen ;n een rijwiel was zo rond 1925 [or de koper alsook voor de ver- per nog een hele onderneming. 1de iemand een rijwiel kopen bij George, dan fietste de pas begin nende fietsenmaker naar de groot handel in Hilversum en fietste met de nieuwe fiets op de rug weer te rug naar Soest. De banden moch ten de grond niet raken, zodat hij toch een splinternieuwe fiets kon afleveren. En als achteraf de koop toch niet doorging, dan werd de fiets op de rug weer naar Hilver sum teruggebracht. George trouwde met Bep van Her waarden en zij werden in 1930 ver blijd met een zoon, Cees Klomp. In datzelfde jaar verhuisde George en Bep Klomp naar Koninginnel- aan no. 4: meer ruimte voor de fictsenhandel, meer expansie. Na enkele jaren werd ook de andere helft van het dubbele huis, no. 2, bij het bedrijf betrokken en in die tijd is ook de eerste taxi in bedrijf genomen. Dat was de auto van schoonvader Van Herwaarden. De taxi, het paradepaardje van de zaak, werd met veel zorg omgeven. Er werden gecombineerde ritten naar Amerfoort gemaakt voor 6 cent de kilometer. Voor 60 cent per persoon werd men,op en neer gebracht, wachttijd inbegrepen. De aanzet voor een bloeiend taxi-be drijf. Anno 1935, bij het tienjarig be staan van rijwielhandel en autover huur Klomp, toen Soest 15000 in woners telde en de benzine nog 13 cent de liter kostte, had het bedrijf vijf auto's voor taxi of verhuur. Het personeel, dat in die jaren in de eerste plaats fietsen repareerde, werd daarnaast ingezet als taxi chauffeur. Kwam er een 'vrachtje', dan werden de handen gewassen, de jas aangedaan, de pet opgezet en reed de taxi voor. De onderste foto is uit die tijd: v.l.n.r: vader George Klomp; het jongetje is Kees jr., de latere opvolger; dan de vier chauffeurs: Geurt Holwerf; Willem Verwoerd; Klaas de Boer; Henk van der Schagt. Klomp zorgde vanaf de jaren 1940 ook voor het ziekenvervoer in Soest onder auspiciën van da plaatselijke afdeling van de EHBO. De ziekenauto verdween van de Koninginnelaan na het overlijden van George Klomp sr. in 1961. Het ziekenvervoer werd voortgezet aan de Noorderweg door Cees Klomp, een broer van George. Cees Klomp jr. zette het bedrijf van zijn vader aan de Ko ninginnelaan voort. Klomp junior trouwde met Nel Spelt. Zij kregen twee dochters, Lydia en Irene. Er brak weer een gezellige en gouden tijd aan voor de volgende genera tie Klomp. Toen de dochters wat groter waren hielpen zij al mee in het bedrijf. Dochter Irene aan de pomp en natuurlijk ook taxirijden. Nergens te beroerd voor, ze von den het hartstikke leuk werk en ook de klanten waren wel gechar meerd van zo'n leuke en gezellige bediening. Cees en Nel hebben het taxibedrijf in 1993 overgedaan aan Wilco Bolderman. Tot medio 1999 heb ben Cees en Nel de rijwielhandel en de pomp aangehouden. Sinds drie jaar leven ze rustig, maar ze missen de gezelligheid en aan spraak van de klanten wel. Wij Soesters zien nog dagelijks auto's en busjes en zelfs autobussen met een Klomp-vignet door Soest rij den, maar de echte rijwielhandel en Taxi Klomp hoort nu toch echt thuis in de rubriek Verdwenen/ Hervonden Soest. veld slaan. Tot ver in de Tweede Wereldoorlog zette hij de proeven door. Die waren vooral gericht op het maken van regen. Veraart werd dan ook de regenmaker genoemd. Zei men vroeger dat de atoombom het weer beïnvloedde, zegt men dat nu van de gaten in de ozon laag, in de tijd van de 'regenmaker' schreef men, meestal gekscherend, iedere ongewenste verandering van het weer aan de activiteiten van Veraart toe. In een 'Brief aan den regenmaker' schreef een inwoner van Soest in 1930 naar aanleiding van Veraart's proeven: Regenmaker, van de proeven Die je telkens hebt gewaagd, Vind ik dat ze tot op heden Schitterend nog zijn geslaagd. Regen was het alle dagen En de boeren waren blij. Maar nu wilde ik je vragen: Luister naar dit woord van mij. Houdt met al dat regen maken Nu toch eens een poosje op, Anders zouden w'allen raken Van den regen in den drop. Wat zou jij er wel van denken Als je van nu af begon Eens meer aandacht te gaan schenken Aan het maken van wat zon! Anders zou het mooie spreek woord Ook niet meer toepass'lijk zijn: Dat er na de vele regen Toch nog steeds komt zonne schijn. En nu, waarde regenmaker, 'k Hoop dat j'aan mijn vraag vol doet, Maar maak dan, ik vraag je vriend'lijk, Met de zon een beetje spoed. Nu, ik zal het dan wel merken Als geen regenbui meer hangt, 'k Zend je dus mijn beste wensen En bij voorbaat: wel bedankt! Hoewel achteraf nauwelijks te be wijzen valt dat Veraart met al zijn pogingen succes heeft gehad en de 'uitvinder' was van het 'regenma- kersbedrijf, staat vast dat hij de eerste is geweest die op het goede spoor zat en de juiste methode toepaste om uit wolken kunstma tig neerslag te laten ontstaan. Hij deed dit door uit vliegtuigen kool- zuursneeuw in grote stapelwolken te gooien. Deze koelden daardoor af, zodat condensatie van water damp ontstond. Het - althans in zijn visie - onvermijdelijke gevolg daarvan was regenvorming. Deze techniek wordt vandaag de dag nog steeds toegepast. Soms zelfs op grote schaal, zoals op 30 april 1996, om een eind te maken aan de wekenlange hevige bos- en steppenbranden in Mongolië. Door in de wolken granaten met vloeibare koolzuursneeuw tot ont ploffing te brengen, ontstond neer slagvorming. Er ging daarbij in zoverre iets mis dat er sneeuw viel in plaats van de voorziene regen, maar de opzet, het blussen van de branden, slaagde. Een ander voor beeld dateert van 1 mei 1983 uit Rusland. Op die, normaal gespro ken zonnige, dag van de jaarlijkse parade ter herdenking van de ok toberrevolutie dreigde de zon het te laten afweten. Uit vliegtuigen werden toen chemische stoffen op het wolkendek gegooid die ervoor zorgden dat dit brak, waardoor het toch een zonnige dag werd op het Rode Plein. Een paar krantenkoppen van re center datum: 'Jakarta prikt wol ken lek om branden te blussen' en 'Regenmakers boeken in Zuid-Ita- lië eerste succes'; 'Na een proefpe riode van tien jaar zijn weten schappers erin geslaagd om in Zuid-Italië op een kunstmatige manier regen te veroorzaken.' Zieke dochter De reden dat Veraart het weer wil de beïnvloeden was niet alleen omdat hij vond dat het land meer zon kon gebruiken (daarom voer de hij de proeven bij voorkeur bo ven zee uit, zodat wolken daar van neerslag werden ontdaan eri het dus boven land een stuk zonniger zou worden), maar vooral uit lief de voor zijn dochter. Zij leed aan astma. Het vochtige Nederlandse klimaat had geen gunstige invloed op die aandoening. Dat August (een geliefde naam voor clowns, en wetenschappers maakten hem daar ook voor uit) Veraart maar drie - volgens hem geslaagde - proeven nam op Soesterberg en daarna achtereenvolgens naar Schiphol en Waalhaven verhuisde, was een gevolg van de, naar zijn vaste overtuiging, positieve resul- Uit de Soester Courant van Vrijdag 23 September 1952 Sinds Woensdag ligt op het ge meentehuis weer een partieel Uit breidingsplan ter visie, n.1. het plan Lazarusberg. Dit plan regelt de bebouwing van de gronden, welke begrensd worden door Van Weedcstraat, Prins Bernhardlaan, Waldeck Pyrmontlaan, Bectzlaan, Hellingwcg, Korte Bergstraat, Julianaplein, Julianalaan, Anna Paulownalaan en Burgem. Gro- thestraat. Ten gerieve van onze lezers volgen hieronder de voornaamste gege vens van dit plan. In een volgend nummer komen we op de details van dit pldn nader terug. Nieuwe wegen. Bovenstaand complex gronden zal door enige nieuwe wegen worden doorsneden. Zo is er een nieuwe weg geprojecteerd, welke vanaf de Korte Brinkweg, naast hotel "Eemland", de Van Weedestraat kruist en naar de Nassaulaan loopt links van het huis van wijlen No taris Dammers. Èen andere nieu we weg zal lopen tujssen onze drukkerij en het huis van wijlen Notaris Dammers naar de Eng, tot aan het verlengde van de Prins Hendriklaan, welk zal worden doorgetrokken naar de Prins Bern hardlaan. In dit gedeelte zijn, be halve de verlengde Prins Hendri klaan, nog 3 dwarswegen gepro jecteerd, vanaf de Julianalaan naar de Schrikslaan, in het verlengde van de bestaande Anna Paulowna laan met een zijweg, welke naast de Lazarusweg en tegenover de Wilhelminalaan uitkomt. Deze nieuwe wegen worden allen 9 a 10 meter breed en worden, met uit zondering van de weg Julianalaan- Schrikslaan, met bomen beplant, echter als regel aan één zijde. Groenstrook. Achter het huis van wijlen Notaris Dammers, naar de Eng toe, tot voorbij de verlengde Prins Hendri klaan, is een groenstrook geprojec teerd van c.a. 50 meter breed, wel ke aan de achterzijde van "Oran jehof" naar links ombuigt. Deze strook is bestemd als plantsoen en loopt o.m. over het terrein van "Oranjehof" naar de Prins Bern hardlaan, ter volle breedte van het terrein van "Oranjehof". Sport-centruni. Een groot deel van de gronden tussen Waldeck Pyrmontlaan en Lazarusberg zijn bestemd voor "beoefening van sport cn spel", zoals het in het ontwerp heet. Het bestaande S.E.C.-tcrrcin aan de Schrikslaan blijft gehandhaafd, evenals de tennisbanen in het Bur gemeester Dekethpark, doch ten noorden van de Schrikslaan, ach ter de Van Arkelstichting, zijn nog verschillende nieuwe sportvelden geprojecteerd, waaronder een voetbalveld en enkele andere vel den, blijkbaar voor de beoefening van Hockey en Korfbal. Achter de woningen van de Julianalaan, tussen de verlengde Anna Paulownalaan en Waldeck Pyrmontlaan, is een groot ovaalvormig sportterrein ontwor pen, ter grootte van 85 x 162'/2 meter. Dè Van Arkel Stichting. Dc Van Arkel Stichting aan de Hellingweg kan als zodanig blijven bestaan, doch mag geen grotere bebouwing hebben dan 7% van de totale oppervlakte. "LindenhoF'. De villa "Lindenhof", thans in ge bruik als verzorgingshuis voor zwakzinnigen en vroeger de wo ning van wijlen Notaris Dammers, aan de Van Weedestraat, mag, blij kens de toelichting bij dit uitbrei dingsplan, alleen worden bestemd voor publieke dienst of "daarme de gelijk te stellen inrichting, voor zover deze geen hinder oplevert voor het Verkeer"". Badhuis? Een terrein aan de verlengde Prins Hendriklaan van ongeveer 75 x 65 meter is eveneens bestemd voor publieke dienst of voor school, kerk of verenigingsgebouw, bad huis, consultatiebureau of iets der gelijks. De bebouwing. Het spreekt vanzelf, dat de door nieuwe wegen opengelegde gron den bestemd zijn voor het bouwen van woningen. Vooruitlopend op een meer gedetailleerde beschrij ving van deze bebouwing, vermel den wij thans reeds, dat twee blok ken arbeiderswoningen geprojec teerd zijn terzijde van de Lazarus berg, naast de nieuwe sportterrei nen, achter de huizen van de julianalaan, alsmede ten noorden, van de verlengde Prins Hcndri- klaan tussen Anna Paulownalaan cn de ontworpen groenstrook. In deze beide buurtjes zijn blokken van kleine aaneengebouwdc arbei derswoningen ontworpen met een diepte van 9 meter en een blok- lcngte van 50 tot 60 meter, die wel enigszins afbreuk doen aan dc royale opzet van de betreffende omgeving, die als villabuurt is be doeld. Dit plan ligt tot 7 Octobcr ter visie en alleen gedurende die tijd kunnen bezwaarschriften bij dc gemeenteraad worden ingediend. Voor degenen, wiens eigendom men; in dit plan zijn betrokken, is het aan te raden dit plan te gaan bezien en te overwegen. taten op Soesterberg. Daarom had het geen zin daar verder te gaan. Bovendien was regen boven land lang niet altijd gewenst, vond hij. Daarom wilde hij het al boven de zee laten regenen en de wolken geen kans geven zich boven land te ontladen. Voor die pogingen kon den de vliegtuigen beter zo dicht mogelijk bij de kust opstijgen in plaats van midden in het land op Soesterberg. Hoewel Veraart, een autodidact, de eer toekomt de eerste te zijn geweest die de juiste methode toe paste om het proces van neerslag vorming te beïnvloeden, heeft de officiële wetenschap van meet af aan zowel zijn theorieën als de re sultaten van zijn proefnemingen (niet alleen op het gebied van re gen maken maar ook ter bestrij ding van mist, nachtvorst en hagel) te vuur en te zwaar bestreden. Daar kon het feit dat hij zich meestal voorstelde als dr. Veraart (de titel 'stal' hij van zijn broer die in Delft hoogleraar staathuishoud kunde was) niets aan veranderen. Het werd zelfs tegen hem gebruikt. De in die jaren bestaande Soester Bode noemde Veraart in een cy nisch artikel 'de lentebode'. Het blad schreef onder meer: 'Je hebt menschen die jagen of visschen, ze rijden geen paard of auto, tenzij het mooi weer is. Zoo is Dr. Ve raart een 'mooi-weer-maker' die alleen werkt als 'tmooi weer is. 's Winters houdt-ie zijn winter slaap. Dat laat-ie ons versjagrijnen in mist, kou sneeuw, regen, wind en modder. Maar als op een veel belovende Maart-ochtend de veld- dauw schittert van de felle zonne- boringen, dan komt dr. Veraart in actie'. Over een proefneming in Amsterdam: 'Nou kunt u 'm ge- looven of niet, maar 't is zoo - ten onzent werd het droog weer en in Abessinie begon het te gieten, weken achtereen, in een tijd welke daar anders tot het droogteseizoen behoort'. Dat Veraart ook proeven deed in Schiedam was volgens de krant louter toeval. Hierover moest men geen enkele bijgedachte heb ben: 'De heer Veraart is geheelont houder'. De krant verder: 'Het eenige waar over Dr. Veraart ons wel eens ver ontrust is dc vraag wat er van onze weersvoorspellingsmenschen in De Bilt moet worden als hij voortgaat om de natuur op zijn wijze te re gelen. Maart zal droog zijn, zoo deelde De Bilt ons de vorige week mede, en Mei zal nat wezen. Maar als Veraart dat nou niet wil en an ders verordent? Als we de orde van de natuur gaan verstoren en het weer gaan regelen naar eigen wensch, dan moet er in elk geval een andere ordening komen. Het regenmakersbedrijf Veraart dient voorloopig te worden afgesloten door de regeering. En er moeten vestigingseischen terzake worden gesteld. Anders wordt het leven gechaotiseerd'. In deze geest rea geerden velen op het pionierswerk van Veraart dat hij in Soesterberg begon. Geestesgesteldheid Het feit dat zijn experimenten in wetenschappelijke en andere krin gen niet werden erkend, heeft waarschijnlijk invloed gehad op de geestesgesteldheid van Veraart. Zelf beschouwde hij elke poging als een groot succes, zelfs in die mate dat alle 'successen' hem naar het hoofd stegen. Men kan nauwe lijks op een andere manier de in houd beoordelen van het verslag dat hij op 25 oktober 1946 schreef over zijn experimenten in de mo bilisatietijd en gedurende de Twee de Wereldoorlog. Onder dc titel 'Het groote aandeel van Nederland in de overwinning der geallieerden' beschreef hij uitvoerig al zijn expe rimenten en de resultaten daarvan. Volgens Veraart heeft zijn werk 'om de weersgesteldheid in voor ons gunstigen, voor de Duitschcrs ongunstigen zin te beïnvloeden een groot aandeel gehad in de gealli eerde overwinning.' Hij wees in dit verband op de strenge winter van 1939-1940; het slechte weer tij dens de slag bij Duinkerken; idem in 1940 bij de aanvallen op Enge land cn in Rusland; de vroeg inval lende kou en de zware sneeuwval in dc winter 1941-1942, en de felle kou en zware sneeuwval in Rus land in de winter van 1942-1943. Volgens hem waren die vaak on verwachte weersomstandigheden vooral te danken aan zijn werk. Daarbij - het moet gezegd - kreeg hij medewerking van tal van auto riteiten 'en vele goede vaderlan ders.' In zijn rapport beschreef August Veraart zijn werkzaamheden uit voerig. Met nadruk wees hij erop dat hij met zijn 'experimenten en proefnemingen niet wil suggeree- ren dat hetgeen ik deed zich in het stadium van voorbereiding be vond, integendeel. Zooals bij na tuurkundige, scheikundige en elec- trotechnische voordrachten lang vaststaande reacties verricht wor den onder de qualificatie 'proe ven', 'proefnemingen' of 'experi menten', zoo heb ik mijn verrich tingen met deze woorden moeten aanduiden, omdat daarvoor geen andere qualificatie bestaat. Het stadium van proefnemingen in den zin van probeeren is in mijn werk reeds lang achter den rug!' In de loop van tientallen jaren die verstreken sinds Veraart met zijn werk begon, is meer dan eens ge bruik gemaakt van de door hem aangedragen mogelijkheden tot weersbeïnvloeding. Meestal om regen te veroorzaken ter bestrij ding van grote bosbranden of ter bestrijding van droogteproblemen, een enkele keer om voor zon te zorgen. Veraart heeft voor die 'kunst' in '1930 op Soesterberg de basis ge legd, dat staat vast. Maar zijn con clusie aan het eind van zijn rapport 'Het groote aandeel van Nederland in de overwinning der geallieerden' komt geheel voor zijn rekening: 'Samenvattend kan worden gezegd dat de 'experimenten' welke door mij zijn gehouden, belangrijk heb ben bijgedragen tot den voor ons gunstigen afloop van den oorlog en voor het bespoedigen van het einde daarvan.' De 'weerpionier' overleed in 1947, zelf overtuigd van zijn enorme bij drage aan de mogelijkheden van weersbeïnvloeding, maar verguisd (koninklijke) organiseert een cursus voor het diploma van de Ned. Hartstichting. De cursus wordt gehouden op 2 en 9 oktober van 19.00 - 22.00 uur in het EHBO-gebouw, Parallelweg 7a, Soest. Aanmelden voor 27 september a.s. bij Mw. M, van Dorrestijn, tel. 6026289 of Mw. R. Wiemans-Hendriks, tel. 6015884. Vlak voor de start van de zoveel ste 'regenvlucht': Veraart bestudeert de wolkenlucht om te bepalen wat een goede plek is om zijn be zaaiingpro even uit te voeren. Foto: Eemland Pers door elke wetenschapper. Of dat helemaal terecht was? Vast staat dat zijn methode waarmee hij in 1930 voor het eerst boven Soester berg experimenteerde, nog steeds met succes wordt toegepast! August Veraart, over wie de Soes ter Bode schreef: als het jonge groen ontspruit, doet hij vreemde din gen... Foto:Eemland Pers Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, SS6017065. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Kinder- en ic i ^jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden j Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom.

Soester Courant | 2002 | | pagina 11