EHBO regio Vliegdorp verwijt Witte laksheid bij zoektocht naar accommodatie 1 gen. -. eeld je in 'glazen hal' Carolusschool Fysiotherapeutenpraktijk tot kwaliteitscentrum gegroeid Brandweer Soesterberg wint Zeskamp J.A. Smorenburg overleden PAGINA' WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2002 ITf^ Thuis douchen, of alleen uitwedstrijden? Rommelmarkt van Odeon zaterdag Muziek in Utrecht KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING AFD. SOEST EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN CIJKT U TOE OF BIEDT U EERSTE HULP? Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, [Hypotheken en Pensioenen I Maakster Petri van Stein: 'Daar hoort het thuis' w V/ffitr viü&rti ANBO geeft aan nieuwe leden beurskaart weg In memoriam Eucharistieviering Cenakel op tv Klachten bezorging Medaille voor deelname aan vredesoperaties Kwart eeuw gevestigd in Soesterberg SOESTERBERGSE .COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld. Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 -"kpad NZ 5.000- k.k. oantement met lift en winkels gelegen i op het zuidwesten oeuken parketvloer nnginneiaan 19.000- k.k. 3 vrijstaande villa Blijk gelegen tin en terras op het zuiden 'Het leek op de openingsdag allemaal zo mooi. Wethouder Witte werd zelfs met applaus in 1 Soesterberg begroet. En nu valt 't allemaal zo tegen...' Met deze woorden schetste com missievoorzitter Henk Koning vorige week in de raadscom- missie Sport/Onderwijs/Wel- ziin/Milieu het stemmingsver- schil bij voetbalclub 't Vlieg- dorp, nu de KNVB de 'nieuwe' accommodatie bij Abrona een paar dagen later had afge keurd. j Namens het bestuur van de club - inmiddels 162 leden - bracht Ro- fbèftv v.d. Burgt tijdens het in- jsflraakrontije de verontwaardiging en frustratie van de Soesterbergse voetballers onder woorden. Zo wordt het een gigantische finan ciële strop, en dc gemeente is ver- aiftwoordclijk, aldus V.d. Burgt, want 't Vliegdorp had de wethou der in de afgelopen maanden al dive rse keren op dc problemen gCT /ezen. Hij zette grote vraagte- kens bij de 'geloofwaardigheid' van ra||Sipester politiek in Soesterberg. w®|mouder Witte repliceerde dat het [gemeentebestuur zich juist .'extra had ingespannen om de Abrona-accommodatie voor elkaar te krijgen. Daarvoor was volgens hem van de voetbalclub alleen maar een beetje inschikkelijkheid vereis: als de Vlicgdorpers zich voorlopig nou 's thuis zouden om kleden en douchen, dan zou de bestaande (beperkte) kleed/ doucheruimte bij Abrona geheel ter beschikking zijn van de tegen standers en de scheidsrechter. 'Het is nog eventjes een beetje roeien met de riemen die we hebben,' al dus Witte, die beloofde zo spoedig mogelijk contact met de KNVB op te nemen om daar te pleiten voor enige 'clementie'. Het 'eventjes' van de wethouder bleek later in dc discussie neer te komen op een paar maanden, nog weer later gepreciseerd tot 'niet voor januari'. Witte wees het ver wijt van politieke ongeloofwaar digheid ook met kracht van de hand. 'Ik vind dat we juist een be hoorlijke prestatie hebben gele verd. Met wat passen en meten kan er, zoals beloofd, in september gevoetbald worden.' De commissie was het helemaal met Witte eens - 'we staan vier kant achter de wethouder', klonk het alom - en vond dat het ge meentebestuur niets te verwijten viel, al begrepen de leden ook wel dat er bij 't Vliegdorp stevig werd gebaald, zoals Ellen Huberts (VVD) het uitdrukte. De tijdelijke oplossing die Witte presenteerde was volgens haar nogal 'kneuterig' en ze twijfelde eraan of de KNVB er wel mee zou instemmen. Zo dacht ook de rest van de commis sie. Paul Lemmen (PvdA) was er als enige ook niet zo zeker van of de gemeente niet te veel tijd verloren had laten gaan. 'De tijd heeft toch niet stil gestaan?' Hij lanceerde de suggestie om de KNVB te vragen of 't Vliegdorp misschien voorlo pig alleen maar uitwedstrijden zou mogen spelen. Anderen vroegen zich af of er misschien nog ergens een noodvoorziening vandaan te halen viel, desnoods 'een degelij ke tent'. Verdrietig In de tweede ronde hield V.d. Burgt zijn verwijten over de veron derstelde laksheid van de gemeen te volledig overeind. 'We hebben op 24 mei al gezegd dat Abrona niet voldoet. Er had al lang naar een betere oplossing gezocht kun nen worden.' En Vliegdorp-voor zitter Timmermans, die op de tri bune de discussie had gevolgd, toonde zich ook niet bepaald en thousiast over de verschillende suggesties. 'Een beetje inschikken in de kleedkamer, en dan lukt 't wel...? Daar geloof ik niets van. Er is geen schuilgelegenheid, niet eens ruimte voor een kopje koffie; er zijn geen toiletten genoeg. En hu is 't buiten nog een beetje licht...! Dat wist de wethouder vanaf het begin. Maar er is niets mee ge daan, lijkt het. Als we op het ge meentehuis kwamen hoorden we voortdurend: 'We zijn er druk mee bezig'. Daardoor zijn wij op het verkeerde spoor gezet, en daar zijn we een beetje verdrietig over... Zaterdag 14 september houdt muziekvereniging Odeon uit Soesterberg van 9:00 tot 15:00 uur haar jaarlijkse rommel markt in en om het verenigings gebouw aan dc Rademaker- straat, tegenover de Carolus- kerk. Sinds maandag zijn de leden van Odeon 's avonds op pad om huis aan huis in Soesterberg spullen voor de rommelmarkt te verzamelen. Ook morgen zijn ze daarvoor nog in touw. Wie spullen beschikbaar heeft, kan vanavond en morgenavond tus sen zeven en acht uur telefo nisch contact opnemen met het Odeongebouw, 88 353995. Op afspraak worden de spullen dan opgehaald. Zaterdag 14 september, Domkerk: 'Missa assumpta est Maria' van M.A. Charpentier, uitgevoerd door solisten, koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang: 15:30 uur. Toe gang vrij. Zaterdag 14 september zoiidag 15 september Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 10:30 communieviering; Co'ro Medi'ante Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 10:00 prs. B. Verberne en P. Denneman; eucharistieviering (tv) Sainen op Weg, Vredekerk, Gen. Wiiikelmanstraat 101 09:30 di. R. Zandstra en M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: #0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 88030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Bilthovense Apotheek (Bilthoven), Emmaplein 22, 88030-2282950. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 82352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. iving met houtkaohel [KON IN K LUXE] [NEP VERENIGING) j>p dinsdag 1 oktober 2002 starten wij weer een EHBO J Bursus, in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest. Kosten gehele opleiding115,- lanmelden bij mevr. W. van Schagen-Radema, I tel.: 035 - 603 00 53 na 19.00 uur, of bij mevr. R. Wiemans- ••Hendriks, tel. 035 - 601 58 84. I vw.soesteronderlinge.nl info@soesteronderlinge.nl SOGSt©!1 Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Onderlinge t voor een bezichtiging, voning bezichtigd of als i uitbrengt, moet de lok het eerste met mij J serieus belangstelling heeft dc Tukelaar te vragen wat uw positie s. Dar kan veel teleurstelling 'oorkomen. Doet de makelaar u ■en toezegging, dan dient bij deze ia te komen. Het korps Soesterberg van Brandweer Soest heeft in Baarn de Zeskamp gewonnen voor brandweerkorpsen uit de regio Eemland. Soesterberg sleepte de Gouden Microfoon in de wacht. Vier korpsen hadden een team ge stuurd: Amersfoort-Noord, Leus den, Mechanische Tankwerkplaats Leusden (MCW) en Soesterberg. In eendrachtige samenwerking stelden ze gezamenlijk een vijfde team samen dat voor dc hele regio garant stond! Ondanks de magere opkomst was de sfeer goed en het enthousiasme groot. Dc unieke lo catie van de Pekingtuin droeg ze ker bij aan het slagen van deze middag. I SOEST 135 603 27 38 MERSFOORT '33 422 80 51 s.nl Morgenochtend komt er op de Carolusschool in Soesterberg jen meisje bij. Niet als leerlin- »ge, maar in de vorm van een (jbeeldje. 'Meisje in jute en leer' jlieet het 80 centimeter hoge fbeeldje dat de maakster, Petri ;van Stein uit Soesterberg, de fschool aanbiedt. Daar is men ér zeer meer ingenomen. Birecteur Anneke'Koning: "Me- tvrouw Van Stein kwam spontaan !op school en vertelde dat ze een Jheel mooi beeldje had, waarvan zij liet idee had dat dit in de nieuwe rebhool mooi zou staan. Wij vonden •het direct een heel leuk idee.' )Het beeldje is temeer welkom 'om- dat we, op het glas-in-loodraam uit ;tjle oude school na- niet iets kunst- Bnnigs hebben. We hebben er ei- pnlijk nooit bij stilgestaan om zelf en kunstwerk in school te halen.' jamen met Petri van Stein heeft ze pn plekje gevonden voor het eeldje: in de 'glazen hal' aan dc borkant. Daar is het zowel van linnen als van buiten te zien. Me- j-ouw Koning stelt dc geste zeer prijs. 'Het was voor ons een hverwachte verrassing. Meestal p je met zoiets naar een dorpshuis i een bejaardentehuis of zet je het i een mooie tuin, maar om het jou bij een school neer te zetten... Ife zijn er echt heel enthousiast per.' gEtri van Stein is geen onbekende Soesterberg. Ze exposeerde |aar beeldjes begin dit jaar al eens i de bibliotheek (haar eerste ex- psitie, twaalf beeldjes) en gaf in Iet dorp ook een cursus. De leeldjcs hebben weliswaar een Bronzen uitstraling, maar zijn van ■cel wat simpeler materiaal ge- paakt: een geraamte van elektrici- feitsdraad bepaalt de basisvorm, waarna het skelet wordt gemodel- perd met aluminiumfolió, tape, pms ook ieer. Het moaei wordt gemummificeerd met in textielvcr- hardcr geïmpregneerde T-shir: stof. Al na een halve dag drogen is het öeeia bikkelhard. Een iakiaag maakt het bovendien 'weer- en windbestendig'. Als ze het beeldje laat zien dat ze voor de school bestemd heeft, zegt ze: 'Dit is toch echt iets voor jon ge mensen, vindt u niet?' Het is een van de eerste kunstwerkjes ('een probeersel') die ze (pas in januari van dit jaar) maakte. Sinds haar expositie in Soesterberg is haar hobby als het ware in een stroomversnelling gekomen. Er volgden meer exposities, cursussen (bijvoorbeeld in Dc Drie Eiken) en zelfs ook workshops. Ondanks het drukke programma blijft ze zelf beeldjes maken. En verkopen, hoewel dat niet de opzet is. 'Ik vind het vaak jammer dat het weg gaat, maar aan de andere kant ben ik er blij mee, want dan kan ik weer een nieuw beeld maken. Het gaat me echt niet om het geld. Ik ben gewoon trots; trots dat ande re mensen het ook mooi vinden.' Het beeldje voor dc Carolusschool hoort echt in die nieuwe school thuis, vindt ze. 'Ik had het almaar in m'n hoofd om er iets mee te doen. Vanmorgen moest ik naar de slager en onderweg dacht ik: ik ga eens bij de school kijken en vragen of ik het van binnen eens mag zien. Het is een heerlijke open school, veel ruimte, modern. Ik dacht: als zc het leuk vinden, zou dat daar goed staan.' 'Meisje in jute en leer' heeft Petri van Stein destijds gemaakt op aan raden van iemand die zei: 'Je moet eens een modern beeld maken.' Petri van Stein bij het door haar gemaakte beeldje 'Meisje in jute en leerdat ze morgen aanbiedt aan de Carolusschool. Foto: Eemland Pers. 'Dat heb ik geüaan, ik kan het ook wel, maar het hoort niet bij mij. Ik heb er geen moeite mee om het af te staan. Het is gewoon mijn stijl niet. Kijk, je stijl verandert onge merkt. Ik ben. misschien een beet je vreemd, heel erg gericht op beeldjes die zwangere vrouwen uit beelden.' Die zijn een stuk kleiner dan het beeldje dat met ingang van morgen dc Carolusschool siert. Ook daarom geeft ze het met ple zier weg: 'Het is veel te groot om het iedere keer mee te nemen naar een expositie. En hier hoort het echt thuis!' Thema van de Zeskamp dit jaar was het 'Starmaker Bootcamp 2002', wat zoveel wil zeggen als: opleidingskamp tot echte muzika le sterren. De spelonderdelen wa ren dan ook stuk voor stuk hierop gebaseerd. In het Microfoonspel moest een balletje eerst door een 20 meter lange brandweerslang geleid worden, waarna aan het ein de van de baan het balletje de bol van de microfoon moest vormen. Het Klankbord, waarbij verschil lende hoefijzers om de paaltjes in de klankkas geworpen moesten worden, zorgde voor de nodige muzikale klanken. De Hindernis- baan, stelde voorai het samenspel op de proef. De zingende zaag joeg door de boomstam, de loeien de koe werd vakkundig gemolken cn de zaklopers vonden de juiste toon door aan elkaar gebonden gelijktijdig over de finish te sprin gen. In het Brandend Huis moes ten de brandweermannen en - vrouwen doen waar ze goed in zijn: blussen. Ma"ar dan op de ouderwetse manier, met het door geven van emmers water... vol ga ten! Bij het cd-spel moesten de deelnemers in een schuimbad zo veel mogelijk gouden cd's op de bodem zien te vinden. Het 'Le vend Sjoelen' zorgde voor onmis bare achtergrondklanken. De ster ren in opleiding draaiden hun hand niet meer om voor een lange aan loop en een fikse uithaal. Ze wa ren niet meer te stoppen en dat werkte aanstekelijk op het publiek. De grote finale moest uitwijzen wie de echte sterren waren. De klassiekers werden uit de kast ge haald en menig zang- en dansta lent stond op. Zo streden ze deze middag om dc gouden, zilveren en bronzen microfoon, die uiteindelijk aan het korps Soesterberg werd toegekend. MCW kreeg zilver, Amersfoort-Noord verdiende brons. Leusden stond niet met lege handen, ook dat korps kreeg een trofee voor de inzet, de microfoon in glanzend zwart. Volgend jaar is de Zeskamp in Soesterberg. autobedri de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 40,- (incl.) Rademakerstraat 3 la Soesterberg - Te!.: 0346 - 351 530 Voor nieuwe leden heeft de afde ling Soesterberg van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) een leuk uitje in petto. Ouderen die zich nu aanmelden als nieuw lid, krijgen een gratis toegangskaart (normaal 12,50) voor de 50+ Beurs die van 18 tot en met 22 september wordt ge houden. De ANBO komt op voor de be langen van ouderen waar het gaat om de AOW en pensioenen, wo nen en zorg. In samenwerking met de ouderenbonden KBO en PCOB maakt de ANBO zich in Soesterberg tevens sterk voor vei ligheid op straat, een goed bereik van winkels, vooral voor mensen met een rollator of een invaliden- wagen. Ouderen die informatie wensen over de ANBO of zich willen aan melden als lid, kunnen zich mel den bij G. van Dusschoten, SS 353338. Dinsdag 3 september kwam een eind aan het leven van Joop Smorenburg. Van 26 november 1911 leefde hij in, maar vooral 'voor' Soesterberg. Zijn jeugd jaren beleefde hij in de boerde rij van zijn ouders, aan de toenmalige Postweg, waar nu de Plusmarkt staat. Zijn glim lach zie ik nog voor me als hij daarover vertelde. Hij heeft het vliegdorp heel langzaam maar zeker zien groeien en daar maakte hij een levendig deel van uit. Waar werk te vinden was, stond hij vooraan. Zo ken de men hem als koster van dc Caroluskerk, met de daarbij be horende taak van 'doodgraver' zoals hij dat noemde. Hij was leider van het plaatselijk Katho liek Militair Tehuis en als ober werkzaam in een toen vermaard hotel en restaurant in Soester berg. Hij was vooral in de oor logsjaren vrijwilliger bij de brandweer Soesterberg. Onder dc dekmantel van de brand weerauto heeft hij met gevaar voor eigen leven, diverse ver zetsstrijders en Engelse piloten helpen ontvluchten. Met zijn bekende gebaar wuifde hij elke waardering daarover weg met de opmerking: 'Dat deed je toch voor je vaderland?' Joop Smorenburg kennen velen als de man van Uitvaartverzor ging Smorenburg. Vele keren was ik getuige hoe hij op zijn rustige manier het gesprek aan ging met de nabestaanden van een overledene. Daar straalde een kracht vanuit. En dan op de dag van de begrafenis was hij de bekende figuur die voor de rouwauto liep, zoals alleen hij dat kon. Vol respect bleef men dan aan de kant staan; dat vroeg hij niet, maar men deed dat omdat Joop Smorenburg daar liep. In de rouwdagen die daarop volgden, bezocht hij de nabestaanden, omdat hij wist dat ze dat zo nodig hadden. Vanwege zijn leeftijd gaf hij dit werk waarvoor hij als het ware was geboren, node uit handen. Hij volgde de ontwikkeling van 'zijn' werk op de voet en met grote voIdoeningfVolgde hij zijn kleinzoon Jos Otten, de derde generatie van het bedrijf. 'Dat jong doet het hartstikke goed; kun je wel zien dat hij uit het nest Smorenburg komt', was eens zijn opmerking. Na negentig jaren werken en wonen in Soesterberg is hij ge storven. Zaterdag 7 september hebben velen deze bijzondere man de laatste eer bewezen. Boven de rouwkaart stond: 'Belangrijk is niet de weg die je gaat. Maar het spoor dat je ach terlaat'. Het spoor dat Joop Smorenburg blijvend in onze gedachten heeft gegrift, is dat van een nobel en prachtmens, die voor zeer velen heel veel heeft betekend in de wijde om geving. Dat hij moge rusten in vrede. Piet Taai Op zondag 15 september om 10:00 uur vindt er een eucharistie viering plaats in het Cenakel te Soesterberg. De viering wordt uit gezonden op de televisie (Neder land 1). Voorgangers zijn de KRO-mediapastores Ben Verber ne en Peter Denneman. De zang wordt verzorgd door het koor Ma- ranatha uit Tilburg. Wie de viering wil bijwonen gelieve te bellen met het Mediapastoraat, 880346- 332555. Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes- ter Courant op donderdag na bezorgd. Directeur Personeel Koninklijke Luchtmacht Generaal Majoor A.M. Slierendrecht, Commandant Vliegbasis Soesterberg Kolonel vlieger T.H.W. ten Haaf, voorma lig Commandant Vliegbasis Soesterberg Kolonel-vlieger C.J. Lorraine en de Detachement Commandant Majoor R. van Ra- venzwaaij reiken op vrijdag 13 sep tember op de vliegbasis Soester berg aan 182 militairen de herinne ringsmedaille VN-vredesoperaties uit. De militairen (180 Luchtmachters en 2 Landmachters) hebben in de periode van 1 januari 2002 tot 1 juli 2002 deel uitgemaakt van het 1 (NL) Helikopter Detachement SFOR 3 in Split (Kroatië). De fysiotherapeutenpraktijk aan de Rademakerstraat 49 in Soesterberg bestaat 25 jaar. Ze is in die kwart eeuw gegroeid naar een hedendaags kwali teitscentrum met als visie: Be ter worden en beter blijven. Yvonne Buis, de 'oudste maat', schetst de geschiedenis. De prak tijk werd opgezet door René van Zee. Het was destijds de eerste mogelijkheid voor een fysiothera- peutische behandeling in Soester berg. René en Yvonne begonnen op een tijdelijke locatie in de ne venruimte van de gereformeerde kerk aan de Generaal Winkelman straat. Plannen voor de oprichting van een medisch centrum samen met Kruiswerk kregen snel vorm, maar de realisering ervan zou du ren tot begin jaren '90. De praktijk groeide snel dankzij goede contacten met huisartsen en medisch specialisten. De kwaliteit van de behandeling trok veel spor ters naar de praktijk. De groeien de praktijk vroeg om meer thera peuten; Marian Zcgger en Karien Bijlenga versterkten in respectieve lijk 1980 en 1991 het team. De emigratie van Renc van Zee naar Oostenrijk gaf Frans Wakel- kamp in 1994/95 de gelegenheid het team weer compleet te maken. De jongste wijziging is dc toetre ding van Evclyn Eman in juli 2001 tot de maatschap. Voor patiënten was zc al een bekend gezicht, aan gezien Evclyn al een paar jaar in dc praktijk werkte als vaste waar neemster. Uitbreiding Naast dc standaard fysiotherapie hebben de verschillende therapeu ten zich bekwaamd in onder meer manuele therapie, sportfysiothera- pic, handrevalidatie, incontinentie- therapie en ontspanningsthcrapie. Vooral de incontincntietherapie wordt door patiënten en artsen zeer gewaardeerd. Recentelijk is 'Maatschap Fysio therapie Rademakerstraat' uitge breid met een nieuwe, ruim inge richte ocfcnzaal. Hiermee is een Drie Soesterbergse fysiothera peuten in de nieuwe oefenzaal, van links naar rechts: Marian Zegger, Yvonne Buis en Evelyn Eman. impuls gegeven aan de langgekoes terde wens om dc patiënten nog meer te bieden op het vlak van oefening, training cn revalidatie.

Soester Courant | 2002 | | pagina 13