Hans de Wit hamert op beleving 'c ■MET Incompleet Hees wint 'simpel' 'Beste NK duathlon tot nu toe' Z'49 start met nederlaag Nieuwe trainer voor Badso Rentree MHC Soest in tweede klasse met zege WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2002 Na rust (0-1) wél inzet bij Soest tegen Velsen: 1-1 SOESTER COURANT VOETBAL-zondag indienen woonachtig te zijn mValleivogels feller in ouverture: 3-2 ETBAL-zaterdag Van 't Ende start met andere ploeg BADMINTON CORFBAL oor Eemvogels egint competitie >p 14 september Jan Bos viert competitiedebuut met 4-1-zege op Renswoude V OETB AL-zondag SEC verzuimt bij 't Goy. winst te pakken: 3-0 BEKERVOETBAL Soest en WZ'49 bekeren door, Hees en SEC niet ZAALVOETBAL SEC schakelt DVS uit: 1-0 MOUNTAINBIKE Fred van Zetten in marathons mountainbikers Schieter krijgt plaats in nationaal circuit DUATHLON v~>. - HOCKEY BADMINTON Selby houdt open dag aan Willaertstraat 15 september 2002 LR/PC Eldorado 25 jaar <S/r/o/'a.c/o- Soest Jubileumdag nte Soest 609 34 55 s2000@soest.nl oest.nl st is voor de commissie heden op zoek naar nieuW( •EN BINNEN DE SSIE MILIEUBEHEER est bestaat ai sinds 1980 de Vlilieubeheer. Dit is een niet-pot ie het gemeentebestuur (het n de relevante ambtelijke afdet ingevraagd adviseert inzake Is ubeleid in de meest brede zó. 1 vastgelegd in een samenstelling en de werkwijs missie Milieubeheer is besi 'adert als regel maximaal taat uit maximaal negen deskundigheid en interesse» de jaren negentig hanteerde er onderstaande onderwerpen- burgemeester Hans de Widt de t: hamer in Soest. Sinds dit sei- lieutechniek en milieu-onderat zoen hamert trainer Hans de atuurbeheer en landbouw wit °P beleving bij Soest. Die lologie ontbrak zondagmiddag in de rueducatie eerste helft, maar tijdens het tussentijds overleg zorgde de t niet langer beschikbaar zijn oefenmeester verbaal voor een ttende leden en een nog bestat nieuwe injectie, mwj in contact komen met Die|,iste zijn uitwerking niet, e willen deelnemen a. want op de Bosstraat-Oost werd ing met betrekking tot één of de 0-1 -achterstand rechtgetrokken, genoemde beleidsvelden. Met nog een kwartier op de klok veetal kandidaten die zich met werd de gelijkmaker gescoord en op de onderwerpen "bedrijf ju" en "ecologie en natuurbeM^^^^ door de van Spakenburg overgeko men Richard Pietersen. Dat ge beurde na een pass van Jordi Brouwer die in de zomer het groenwit gestreepte shirt van WZ'49 verruilde voor het blauwe tricot van de naar de eerste klasse gedegradeerde club. In de tweede helft had De Wit wel een kans of 5 geteld, maar in de meeste van die situaties moest hij vaststellen, dat zijn ploeg scorend vermogen ontbeert. Er had dus meer ingezeten voor de blauw- hemden, maar gezegd moet ook dat Velsen in de slotfase uit een vrije trap de lat raakte. De Wit had zich enigszins opge wonden, dat Soest deze vrije trap veroorzaakt had. 'Ze wisten dat er bij Velsen iemand loopt, die in dat soort situaties 50 procent scoort en toch maken ze dan twee onnodige overtredingen net buiten de zes tien.' De eerste keer was na een minuut of 23, waarna de 'Noord-Holland se' Pierre van Hooijdonk de ope ningstreffer maakte. Velsen kreeg verder vlak voor de pauze nog een kans, maar het bleef bij de voor noemde treffer. Na de harde woorden in de rust waren de rollen omgedraaid en creëerde Soest meer mogelijkhe den dan Velsen daarvoor. Maar over de gehele wedstrijd gezien was De Wit tevreden over het re sultaat, waarmee Soest zich nestel de in de middenmoot, voor wat de rangschikking na één duel waard Arjan van den Breemer probeert een bres te vinden in de linies van Velsen. Achter hem helpt Jordi Brouwer zoeken. Foto Bell Belangrijker was de les die Soest moest leren na de thuiswedstrijd: zonder beleving kom je er niet. Is die er wel, wist De Wit, dan komt het voetbal ook vanzelf. 'En dan gaan ze inzien dat ze een goede ploeg zijn', aldus De Wit die het volstrekt oneens is met een blad, waarin Soest als degradatiekandi daat werd afgeschilderd. Het pu bliek van de 'Blauwe Leeuwen' mag meer verwachten van de trai ner. 'Wij gaart gewoon in het lin ker rijtje spelen.' ■u cn ccuiugxe en naiuuriDeieic i* r-ti i n 11 t uw huidige praktijk of ervaring ïhreng te kunnen en te willen lev itie van gemeentelijke beleid, nod met ons contact op te nemen: 3 de commissie, tel. (035) 602 93 76 (privé) of zerk); Op de nederlaag (3-2) die VVZ'49 bij Valleivogels leed, viel weinig op af te dingen. Het verlies van erelid Jos Brouwer mans, tel: (035) 609 36 45 (werk woog bovendien en uiteraard veel zwaarder. te kunnen geven van het werk lm»" s sturen wij u op uw verzoek Het overlijden van de 'vader van de groenwitte familie' speelde za terdagmiddag ongetwijfeld een rol in de hoofden van veel spelers. In jspëltechnisch en -tactisch opzicht kwam daar nog eens bij dat het ge degradeerde VVZ'49 aan kwaliteit 2001 en de Verordening i prijs uw schriftelijke reactie na publicatie te ontvangen, "eactie kunt u richten aan de ^deling P&O, t.a.v. de heer eerste jaar degradeerde de ploeg naar de tweede klasse, maar daar in speelde het twee seizoenen ge leden andermaal een hoofdrol en werd via een beslissingswedstrijd tegen Zuidvogels het kampioen schap behaald. Het verblijf in de eerste klasse bleef echter opnieuw beperkt tot één jaar. Dit keer is het niet de doelstelling om meteen weer kampioen te worden. Wat dat betreft is er geen druk gelegd op de schouders van Ronald Heer schop en de voetballers. Zaterdag ontvangen ze aan de Eemweg, om 14:30 uur, Candia'66. Badso heeft dit seizoen weer de beschikking over een hoofd trainer. Hendri van 't Ende uit Dronten gaat dit seizoen onder meer het eerste viertal en de jeugd onder zijn hoede nemen. Hij moet weer structuur aanbren gen in het badmintonspel van de Soesterbergse club die het vorig seizoen zonder trainer moest stel len. Het eerste team degradeerde toen en omdat de spelers van dat team om uiteenlopende redenen zijn vertrokken, is ervoor gekozen om nog een stapje lager te gaan spelen. Badso is daarom ingedeeld in de overgangsklasse. Van 't Ende, in het dagelijks leven boekhouder, is pas 29 jaar, maar heeft al jarenlange ervaring als trai ner. Hij was bij verschillende clubs werkzaam, waaronder in een eer der stadium Badso. In 2000 be haalde Van 't Ende zijn trainersdi ploma. Zelf speelt hij bij Hellas dat in de tweede klasse is ingedeeld. irzitter van de Adviescommissi-jfteeft moeten inleveren. Onder an- tbus 2000, 3760 CA Soest st.nl), onder vermelding van 02-13. SEN VOOR GEHANDICAPTEI vethouders maken in verband ti artikel 26 van het Besluit ïpalingen inzake het wegverkeer it zij besloten hebben: /an bord E6 van bijlage I van het1 lerbord type het kenteken nabij eerplaatsen voor gehandicapten n behoeve van; de woning ALbert Cuyplaan 88; de woning Veenbesstraat 126; de woning Wilgenblik 20; ng van bord E6 van bijlage I vat] onderbord type het kenteken parkeerplaatsen voor gehandi- tven ten behoeve van de woning De Akkeren 15; de woning Goudvink 35 le woning Johannes Poststraat 96 ^STRIJDEN wethouders maken in verband a artikel 26 van het Besluit palingen inzake het wegverkeer zij besloten hebben: :e houden Ringsteekwedstrijden Paardenfokvereniging Eemland op! ;r 2002 van 12.30 uur tot 17.00 i bord Cl van bijlage I van het /erklaren voor verkeer: t de Olijkeweg en de Eemstraat; klaan, tussen de Peter v.d. de Kerkdwarsstraat; erweg, tussen de Kerkstraat en deren libero Ronald de Rooij en de spitsen Jordie Brouwer en Marcel van Essen vertrokken naar andere clubs. Brouwer gaf zondag bij Soest de Réist waaruit de gelijkmaker werd Rscoord, Van Essen scoorde om- ifreeks dezelfde tijd voor de Ze bra's hoogstpersoonlijk de gelijk maker. WZ'49 stond in de eerste helft tegenover een feller Valleivo- ;els en keek daarna tegen een 1- ichterstand aan. In Scherpenzeel !rd de score halverwege de twee- helft binnen vier minuten uitge- [uwd naar 3-0, zodat er voor 'Z'49 weinig aspiraties overble- iettemin weigerden de Soesters |h gewonnen te geven. Dertien Sinuten voor tijd verkleinde Paul jiilhorst de marge en in de slotfa- J betekende een eigen doelpunt |n Valleivogels de 3-2. i de glorieuze jaren negentig met Ds hoogtepunt de promotie naar eerste klasse nam WZ'49 fiaats in de 'heen en weer'. In het iden kunnen tegen bovenvermel- ar maken bij het college van ethouders binnen zes weken na ïkendmaking. Het bezwaar dient lan het college van BS-W van 3760 CA Soest, ene bepalingen over bezwaar) en 7.2 (bijzondere bepalingen ie Algemene wet bestuursrecht emaakt kan ook om een voorlo gen gevraagd, als er tijdelijke ijn waarmee niet tot de beslis- schrift kan worden gewacht, orden gedaan bij de president 'Jtrecht, Postbus 16005, 3500 DA een griffierecht verschuldigd natuurlijk persoon of 218,- on. Titel 8.3 van de Algemene van toepassing. nor de korfballers begint de veld- Jmpetitie zaterdag 14 september, emvogels gaat dan op bezoek bij ;emur Enge waarvan het derde am de tegenstander zal zijn. pnieuw heeft het eerste achttal voor gekozen uit te komen in :n klasse Voor lagere teams. Het ingedeeld in de reserve zesde asse, waarin Synergo 9, Huizen MLA 4, DOS 4 en HKC de ove- ge opponenten zijn. oals gebruikelijk wordt de eerste elft van de veldcompetitie in sep- inber en oktober afgewerkt. )aarna verhuizen de korfballers aar de zaal voor een aparte wed- trijdenreeks, waarna in maart aan e tweede helft van de buitenserie vordt begonnen. n het eerste team zal Eemvogels lit seizoen gaan rouleren met spc- ers, onder wie een aantal 'trouwe ;edienden', zoals Agnes Kraai- amp, Marco Kuil en Kathja *aucta 1 f VOETB ALL-zaterdag enkel. Het zal in elk geval tot na de winterstop duren, voordat De Jong de training zal kunnen hervatten. Jeffrey Dorrestein ontbrak zater dag ook, al had hij dat reeds ruim van te voren gemeld. Zijn absen tie stond los van het incident dat zich vorige week afspeelde in het bekerduel met HVC (2-2). Kort voor tijd werd deze wedstrijd ge staakt, nadat een supporter van de Amersfoorters het veld was inge lopen en de Soester voetballer in één klap velde. Daags daarna klaagde Dorrestein nog over hoofdpijn en hij zou overwegen om bij de politie aangifte van mis handeling te doen. De plaag van blessures heeft Hees zaterdag geen parten ge speeld in de thuiswedstrijd te gen Renswoude. Dankzij twee doelpunten van Danny Bran denburg en twee van Cees Dor restein kon trainer Jan Bos zijn competitiedebuut bij de rood- witten vieren met 4-1-zege. Met uitzondering van het eerste kwart had Hees niets te vrezen. Renswoude had in de openingsfa se het betere spel, maar bracht geen nervositeit teweeg bij doel man Mare Walen. Achterin had den de Soesters de zaken op orde en na 25 minuten ging het voorin ook beter. In de 35° minuut kwam Brandenburg alleen voor de keeper: 1-0. In de tweede helft trachtte Rens woude op te rukken, maar Hees ging daar goed mee om. Een ver re uittrap van Walen werd verlengd door Cees Dorrestein, waarna Brandenburg de bal met een bewe ging over de keeper in het doel lobte. Niet veel later was Branden burg de aangever en Dorrestein de afmaker. Het duurde tot het laatste kwartier, alvorens Walen echt in actie moest komen bij de eerste kans van de gasten. Kort daarna liet hij de bal uit zijn handen vallen na een door hemzelf onderschepte voorzet. Renswoude profiteerde (3-1), maar vijf minuten voor tijd zorgde Dorresteijn voor de eindstand. Bos had eigenlijk maar twaalf spe lers beschikbaar. Spelmaker en 'Mr. Assist' Peter de Jong zal er dit seizoen waarschijnlijk niet meer bij zijn. Hij liep tijdens een van de eerste trainingen een kuitbeen breuk op en tobt tevens met een Foto Bell Cees Dorrestein aan de bal. De spits was, net als Danny Branden burg, goed voor twee doelpunten en een assist. Bij SEC kunnen ze gerust van een valse start van de competitie spre ken. In Utrecht verzuimden de groenwitten in de eerste helft het duel op slot te zetten. Een hand vol kansen, waarvan eentje voor een leeg doel, werd om zeep ge holpen en daarvoor zou de ploeg na rust de rekening betalen. 't Goy was na rust feller, terwijl het leek alsof SEC een tandje had te ruggeschakeld. Twee fouten in de verdediging zetten de wedstrijd helemaal op zijn kop. 'Rissen de 64° en 71° minuut scoorde de pro movendus tweemaal en daarmee werd alle hoop bij SEC de kop in gedrukt. Het werd zelfs 3-0. SEC had - net als in de voorberei ding - moeite om te scoren. Bo vendien moet Balthus Burgman het dit jaar doen met een krappe selectie. Voor de eerste twee elftal len zijn 26 spelers beschikbaar. Tot overmaat van ramp raakte Mike van de Laan vorige week tijdens de training geblesseerd. 'Over de groep zelf heb ik niets te klagen, maar ze is wel smal. Je kunt wei nig kanten op, liever heb ik het dat ik elke week vijf jongens moet te leurstellen', aldus de Baarnse oe fenmeester. Soest en WZ'49 hebben zich ge plaatst voor de volgende bekerron de, Hees en SEC zijn uitgescha keld. Dat is de balans na de eerste schifting van het toernooi, die tot stand kwam na een halve compe titie voor poules van vier. Soest had zich in het tweede duel in een serie van drie weliswaar la ten verrassen door Spakenburg 2, maar deed daarna wat het aan zijn stand verplicht is door woensdag met 4-0 te winnen van WZA. Spakenburg werd groepswinnaar door de 4-2-zege op SEC dat laat ste werd. WZ'49 werd wel eerste in de groep door een 0-3-zege op Ams- vorde dat dankzij de tweede plek niettemin doorbekert. Op eigen veld pakte Hees in de laatste confrontatie na een 0-2- achterstand bij de rust het eerste puntje ten koste van HVC (2-2), maar voor beide clubs was het doek reeds gevallen. Eersteklasser DVS is in de eerste ronde van het bekertoernooi ver rassend uitgeschakeld door derde klasser SEC. Tien minuten voor tijd viel het enige doelpunt van de wedstrijd. SEC buitte toen een overtalsituatie uit. Het speltempo lag laag in het duel, waarin DVS niet in de gebruikelijke samenstel ling kon uitkomen. DVS, dat nog steeds op zoek is naar een opvol ger voor coach Bert van Doorne, begon zonder Luits Houkes, Ra- mon Heijnen en doelman Michiel Kok. Fred van Zetten pendelt dit sei zoen tussen de marathons voor mountainbikers. Zo werd hij afge lopen weekeinde 20c in een wed strijd over 115 kilometer (2° bij de 40-plussers) en startte hij de week ervoor op het eerste officieuze WK in het Oostenrijkse Pakrun. Daar finishte hij als tweede Nederlander en werd hij 102'lc van de 200 mountainbikers die finishten op de 105 kilometer. Er waren 600 deel nemers gestart. Veel fietsers vielen uit, omdat de organisatie was ver geten om op het klimgedeelte voor verzorging te zorgen. Van Zetten, die vanwege een ge compliceerde sleutelbeenbreuk pas vanaf mei weer kon trainen, deed voorheen mee aan cross country wedstrijden in ons land, maar koos afgelopen winter voor de mara thons die - vanwege de hoogtever schillen - alleen in het buitenland worden gehouden. Komend week einde stapt Van Zetten, lid van de MBC Midden-Nederland, in het Duitse Baun op zijn tweewieler die is gemaakt van aluminium en slechts 10,5 kilo weegt Op Soester(bergse) bodem zijn zaterdag de medailles verdeeld van de Nederlandse kam pioenschappen duathlon. Die werden voor het eerst georgani seerd door de lokale triathlon- vereniging de Schieter. De wedstrijd was zo goed georga niseerd, dat de officials van de Nederlandse Triathlon Bond spra ken van het 'mooist en best ge organiseerde duathlon evenement' tot nu toe. Als blijk van waarde ring mag de Schieter volgend jaar rekenen op een plaats in het natio nale duathlon-circuit. Met een zeer tevreden gevoel blik ken de organisatoren van de Schie ter terug op de geslaagde NK en oók deelnemers, toeschouwers en medewerkers drukten zich in lou ter positieve woorden uit over het evenement. Bij de mannen ging de titel naar Armand van der Smissen uit Til burg, die 1 uur, 46 minuten en 30 seconden nodig had voor de 10 kilometer lopen, 40 kilometer fiet sen en 5 kilometer lopen. De span nende strijd om het zilver tussen Marcel Laros en Guido Gosselink werd beslist door de eerste. Pechvogel was Roger Smeets die tijdens het fietsen een voorsprong van 40 seconden opbouwde, maar door een lekke band werd terugge slagen in het klassement. Beste Soester was Wouter Buist die een kwartier na de Nederlandse kam pioen als 21c over de streep kwam. Grote afwezige was Huub Maas die de voorkeur gaf aan een wed strijd in Zofingen, waar hij met een derde plaats de wereldbeker veilig stelde. Snelste dame op de Vlasakkers was zaterdag Sione Jongstra (2.02.56) die zich voorbereidt op de \VK lange afstand die over an derhalve week in Nice zal plaats vinden. Zilver was er voor Marjan Huizing, brons voor Jenette Tol- hoek. Omdat de meeste leden van de Schieter de NK als vrijwilliger meemaakten, bleef het aantal Soester deelnemers beperkt. On danks een inzinking werd Joop van Leijenhorst geklokt in 2.26.02 (zesde bij de 50-plussers). Gijs van Korlaar (2.29.20) en Bert den Breejen (2.34.44) kwamen na hem binnen. Harry van Brummelen en Bea Kendziorra moesten uitstap pen, maar op het zware parkoers waren zij bij lange na niet de eni gen die de strijd staakten. Naast de nationale titelstrijd had de Schieter ook een recreatieve wedstrijd georganiseerd, waarbij de lengte per onderdeel was gehal veerd. Het betrof de jaarlijkse wedstrijd die inmiddels is omge doopt in de Rob de Haas memo- rial, vernoemd naar het lid dat vo rig jaar overleed. Tot vreugde van de organisatie verschenen hierbij veel inwoners van Soest en Soesterberg aan de start. Winnaars werden Rob Hendrikx en Yvonne Pavicic. Jungfrau Vier leden van de Schieter waren er niet bij, omdat ze in Zwitserland meededen aan de loodzware Jun gfrau marathon. Er werd gestart op 600 meter hoogte en na in to taal 1800 meter klimmen en af en toe wat dalen werd de finish op 2091 meter bereikt. Ed van Rens- wouw was de vlotste Soester (4.47), daarna volgden Aijen Moet (4.59), Ingrid Sukcl en Theo Rutten (belden 5.43). Foto BelI De duathleten, kort na de start van het NK op de Vlasakkers. De Schieter oogstte na afloop veel complimenten. Met een 1-3-zege op Drienerlo heeft MHC Soest zijn ongesla gen status in de reguliere com petitie (sinds 10 december 2000 werd er niet meer verlo ren) in de tweede klasse gecon solideerd. De tegenstander uit Enschede, vorig seizoen even eens kampioen, werd in het tweede bedrijf op het conditio nele vlak overlopen. De rentree in de tweede klasse werd door Soest binnen honderd tellen met een doelpunt omlijst. Gilles Collard rende als eerste jui chend weg, maar twee minuten daarna was het alweer gelijk, nadat Soest na een strafcorner niet juist handelde in de rebound. De eerste helft op de campus van de TH Twente verliep moeizaam. Mattias Slagt wisselde veel en zag tot zijn opluchting dat Wouter van Rensen na een actie van Pepijn Goedhart de voorsprong in ere herstelde. In de tweede sessie bleek dat bij Drienerlo de tank leegraakte. Soest kon daardoor gemakkelijker spelen en besliste tien minuten na rust de wedstrijd. Na een aanval over vier, vijf schijven werd in de cirkel de vrijstaande Frank de Laat gevon den. De 31-jarige routinier speel de tot acht jaar geleden ook bij Soest en zorgt nu als laatste man voor meer evenwicht in het team. Soest kreeg vervolgens nog moge lijkheden op een grotere zege, maar al met al had Slagt weinig om over te klagen. Nieuw in zijn ploeg zijn overigens ook Alexandcr van der Wielen (uit de jeugd) en Arn- oud Boehmcr die met Doorn op niveau speelde, daarna een poos je 'niets' deed en nu ritme op gaat doen als tweede keeper. 'Hij zal vooral Martijn Schneider tips kun nen geven. Voor Martijn viel er vorig seizoen weinig te keepen, zodat hij in zijn ontwikkeling stil is blijven staan.' MHC Soest heeft inmiddels de eerste 'verre' uitwedstrijd erop zit ten. Bezoeken aan onder meer Drachten en Rhodcn staan nog op het programma. Aangezien alleen Amersfoort en in mindere mate Zwolle een bekende is van Soest, weet Slagt nu nog niet wat zijn ploeg te wachten staat in de twee de klasse. Dames Teleurstellend was het resultaat van de dames in Vianen. Daar hadden de hockeysters op meer gerekend dan de 1-0-nederlaag. En: ze hadden er ook meer kun nen halen. Eigenlijk was het Soest dat het beeld van de wedstrijd be paalde, maar het gaat er nog altijd om dat de kansen worden verzil verd. Dat lukte Soest eenvoudig niet. Alsof het niet erger kon, scoorde Vianen wel. Vlak voor tijd was Soest dichtbij de gelijkmaker. Uit een strafcorner werd de bal tegen de paal geschoten. In de gymzaal van de Brede Bibli otheek aan de Willaertstraat houdt Selby zaterdag 14 september een open dag. Tüssen 10:00 en 15:00 uur staat alles er in het teken van badminton. Er zijn vier banen be schikbaar en bezoekers kunnen spelen met gebruik van materiaal van Selby. Een senioren- en een jeugdteam geven een demonstratie en verder is er een prijsvraag, ter wijl men tegen een gereduceerd tarief rackets kan aanschaffen. Leden van Selby geven informatie over de trainingstijden, de moge lijkheden tot vrij badmintonnen in de zaal en andere zaken en activi teiten die betrekking hebben op de club en de sport. Programma: Clinics; springen, mennen en dressuur Veiling van rij- en tuigpaarden Carrousel demonstratie Springwedstrijd Puissance wedstrijd Springkussen voor de kinderen en nog veel meer Aanvang: 11.00 uur Locatie: Manege Eldorado, Bosstraat 79, Soest Info lubileumdag: 035-6014121 Info Springwedstrijd; 035-6018803

Soester Courant | 2002 | | pagina 19