a s E \PCOB iï ter Courant [edisch centrum Interview... SWOS- lersonenalarmering 1 Oktober - Ouderendag Zelfdiscipline Cursussen voor 55+! 2002-2003 WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 29 AG IS BONI DAG! Samenwerkende Bonden van Ouderen ANBO OPROEP Z...O...R...G... Zo maar een gedachte Rekening houden met OPROEP isq-eTsti Nu leverbaar turbodieselmotor met Common Rail-techniek press vanaf 7.795,- vanaf14.245,- :r vanaf 15.545,- en het allervoordeligst. r onze dagaanbiedingen. Dagelijks verschillende veilingen voor u in. 6 SEPTEMBER GROENTEDAG 0.69, L? SEPTEMBER BROODDAG 0.39 18 SEPTEMBER VLEESDAG VLEESWAREN VOORDEELDAG iam o.45 SQ^STI Itichting Welzijn Ouderen Soest lalplein 6 - 3762 BP Soest - tel. 035-6023681 SENIORE SOEST EN SOESTERBERG NIEUWS i UNIE KBO 13e JAARGANG NR.5 JVe kregen allemaal de intro- Ructiekrant in de bus van het lieuwe "Meander" Medisch Centrum. De krant loopt over fan positieve bijvoeglijke naam voorden over de schaalvergro- fende fusie van de streekzieken huizen in onze regio. jleander vindt het belangrijk loed met de inwoners van het lerzorgingsgebied te communi- leren. Nieuw medisch centrum liet gezonde ambities. Meander fundelt de sterke kanten van /lolendael en Eemland en met len grote ziekenhuisorganisatie |unnen we de kwaliteit waar- Borgen. We blijven vernieuwen |n in 2008 staat er een nieuwe Jestiging in Amersfoort. De pa tent komt op de eerste plaats, yleander zorgt voor de hele re ik). Onafhankelijke commissie fchept duidelijkheid. Samengaan laarborg voor goede zorg. Zorg ;oed bereikbaar. Veel aandacht bor de patiënt. Anova heeft [en duidelijke stem in het fusie- Iroces. Er is en was breed over- j met Baarn, Soest, Amers- bort, huisartsen, thuiszorg, ver- lleeg- en verzorgingshuizen, etc. Je. etc. fd deze uitdrukkingen komen lit de Meanderkrant en de Jaam Meander is gekozen om- Bat een kronkelende rivier de Ivensader is van het gebied, len rivier laat zich niet tegen houden en zoekt zijn eigen weg. Weet u wat Meander nog meer betekent? Grillig kronkelende lijn en deze laatste betekenis lijkt mij meer van toepassing bij de schaalvergrotende fusie van de ons bekende streekzieken huizen. Schaalvergroting heeft nog nooit iets goeds gebracht en ook nu zullen de wachtlijsten wel weer langer worden, de bereik baarheid voor ouderen en ge handicapten wordt slechter en de zorg komt niet dichter bij de patiënten, maar verwijdert zich juist van de zorgvragenden. De eerste verandering is ook bij u bekend geworden, de nacht en weekenddiensten van de huisartsen is al in de schaalver groting opgenomen en kunt u alleen nog maar ontvangen - in dien nodig - in het ziekenhuis Eemland in Amersfoort. Alleen als u op sterven na dood bent en u uw ziektebeeld uitvoering aan een assistent heeft uitgelegd door de telefoon, dan komt er mis schien een auto voorrijden met een dienstdoende arts. Nee, ik ben niet gerust met al die positieve verhalen over de ziekenhuisfusie. Meander wordt vast de grillig kronkelende lijn welke niet is tegen te houden, ten koste van...??? En ten voor dele van de fusie-besprekende managers. Louk Nachbahr redactie Seniorennieuws I Binnen de SWOS-werkgroep Seniorennieuws zijn vacatures 1 ontstaan. Daarom is de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) op zoek naar actieve senioren die met name deze werkgroep op vrijwillige basis willen komen versterken. I Schrijft u graag over actuele zaken of voorvallen die betrek king hebben op hetgeen zich binnen de gemeente Soest af- I speelt? Neem dan contact op met de SWOS ffi 6023681. Ie heer Henk den Otter en zijn ouw Martha wonen tussen bge bomen en daar de dag van pt interview een stralende was, [ad mijn gastheer mij een plek Huiten aangeboden met koffie En veel getjilp van boven, ben Otter is al weer 7 jaar bij Be SWOS; eerst bij de maaltijd- loorziening en dat deed hij sa- pen met zijn vrouw. "Toen wa- ■en maaltijdvoorziening en per- bnenalarmering één werkgroep f nder leiding van Daan Lazon- per," een feit dat den Otter jraag eens genoemd wil hebben, twee jaar geleden werd.perso- lenalarmering een aparte werk groep en hij voorzitter. Vat fronsend zegt hij: "Van de Tijwilligers uit deze groep wordt leel gevraagd omdat dit werk lowel technische als menselijke Ispecten met zich mee brengt: personenalarmering kampt dan tok met een tekort aan men- sn". Vat is eigenlijk personenalar- nering? [Een persoonsgebonden alar meringsysteem die wordt be leerd door Eurocross Noord- A'ijk; daar zit een enorme cen- rale waar de gegevens van cliënten worden beheerd die bij ïen zijn ondergebracht. De be- ïodigde apparatuur die de ver- )inding naar Eurocross tot Jtand moet brengen, plaatst )nze werkgroep bij een cliënt huis, op huurbasis." k neem een slok koffie en hoor len Otter verder vertellen dat de n aanmerking komende cliënt een indicatie van zijn huisarts nodig heeft. Deze krijgt hij op advies van diezelfde huisarts of op aangeven van derden. Moei lijk is dat, niet want het alarm apparaat is twee jaar geleden in de AWBZ opgenpmen dus ei genlijk gewoon - op recept - ver krijgbaar. "Toch is het een aar dig prijzig ding, zo'n 600,- per stuk aanschafprijs en onze werkgroep heeft er nu 215 in haar bezit", klinkt het trots. Hoe werkt zo'n apparaat nu ei genlijk? "Alles gaat eigenlijk automa tisch. Eén keer per 24 uur checkt het apparaat zichzelf met de hals-zender; één keer per 36 uur checkt het apparaat zich met de centrale computer in Noord- wijk. Verder wordt daar dage lijks nog een lijst uitgedraaid waarop mogelijke mankementen staan, dus er is ook aardig wat controle." Als ik het goed begrijp dan be staat het alarmeringsapparaat dat thuis staat dus uit twee de len? '7a", zegt hij, "Kijk maar; het ene deel is een kastje voorzien van een accu, dus vrij van stroomstoring en wordt aange sloten, let wel, als éérste lijn op de telefoonverbinding: het gaat dus altijd vóór! Het tweede deel is een halszender, het woord zegt het al want het hoort in huis om de hals gedragen te worden en is uitgerust met een zender die men indrukt als men hulp nodig heeft." Alléén in huis dus? "Alléén in huis want het heeft maar een bereik van maximum 50 meter". En wat gebeurt er als je die alarmknop hebt ingedrukt? "Eén van de vele medewerkers van Eurocross ziet op haar of zijn scherm een nummer op lichten: er wordt onmiddellijk contact gezocht met de cliënt door middel van een spreek/ luisterverbinding: (indien de zen der niet per abuis is ingedrukt, want dat kan ook natuurlijk) en de medewerker - hoort of be luistert - dat er iets mis is, dan wordt de hulpverlener gewaar schuwd. "Hulpverlener? "Ja natuurlijk. Iedere cliënt moet tenminste drie personen opgeven die - in geval van nood - bij de desbetreffende cliënt in actie kunnen komen. Buren, kennissen of familie, mensen die in de buurt wonen." En als ze die niet hebben, want zijn 3 personen niet erg veel voor sommige mensen? Den Otter kijkt me een beetje verbaasd aan. "Ja", zegt hij dan aarzelend, "dan houdt het ver haal op, helaas". En hoe zit dat met een stroom storing? Dat heb ik eens meege maakt maar ik kon dat oorver dovende geluid van het alarm maar niet uitkrijgen. Den Otter lacht. "Makkelijk ei genlijk. Moeilijk zo even uit te leggen zónder dat kastje erbij maar het gaat zó: het cijfer 10 brandt en bij een stroomstoring druk je dat cijfer in, gelijktijdig met de grote groene knop; drie seconden ingedrukt houden en STILTE! Het kastje start daar na automatisch weer op." Ik vind dat ik veel geleerd heb en bedank de heer den Otter voor zijn uitvoerige uitleg en de koffie. Toch zit ik nog een beet je met mensen waarvan ik denk dat zij wellicht niet voldoende mensen kennen die 'paraat' wil len staan. Wellicht komt daar dan nog eens een oplossing voor. Anna Wagemakers redactie Seniorennieuws Ongelooflijk... maar echt waar!!! Ook gedurende de va- kantietijd waren het indicatieor gaan 'Tot Met' uit Amster dam en het indicatieorgaah 'Eemland' nog steeds druk doende met de indicatieverlen ging voor een aanleunwoning voor mijn vrouw en mijzelf. RIO 'Eemland' deelde mij tele fonisch mee, dat ik toch maar naar Amsterdam moest gaan vooi een persoonlijk gesprek, want dat waren nu eenmaal de Amsterdamse regels. "U doet maar of u gek bent, met uw ogen dicht en uw verstand op nul", was het gegeven advies. Het gesprek heeft plaatsgevon den en na een maand, dus eind juli (zeven maanden na de aan vraag om verlenging van de in dicatie) komt er een telefoontje uit Amsterdam, welke door mijn vrouw wordt aangenomen. "Mevrouwik heb een goed en een slecht bericht voor u." "En dat is? vraagt mijn vrouw. "Wel het goede bericht is dat u een positieve indicatie heeft gekregen en het slechte bericht is, uw man een negatieve." "Nou dan hebben we een pro bleem", zegt mijn vrouw, want moet ik nu bij u ook mijn schei ding aanvragen, na 44 jaar hu welijk?" "Hoezo?" vraagt de mijnheer aan de telefoon. "Ja, als ik nu wel in de aanleunwo ning mag gaan wonen en mijn man niet, dan moeten we toch gaan scheiden, in ieder geval van tafel en bed en moeten we apart gaan wonen." "Nou zo erg is dat ook weer niet mevrouw, uw man mag natuurlijk met u mee." "Oh," zucht mijn vrouw, "moet ik nu soms dank-u-wel zeggen?" Nee, maar zo zijn de voorschriften. Ieder van u moet een indicatie krijgen en volgens de voorschriften komt uw man niet in aanmerking en u wel." "Rare voorschriften vind ik dat," zegt mijn vrouw, "en juri disch volkomen waanzinnig. Ju ridisch zou u mijn man immers kunnen verbieden gebruik te maken van de aanleunwoning, omdat u hem geen positieve in dicatie heeft gegeven." Inmiddels heeft mijn vrouw een schriftelijke bevestiging van haar positieve indicatie (één A-4-tje). Ik heb inmiddels mijn negatieve indicatie (vijf A-4-tjes). Laatste bladzijde vermeldt on der 'Resultaat': resultaat stemt niet overeen met de aanvraag. Reactie klant: klant is tevreden. Toelichting resultaat: klant is te vreden omdat echtgenote een positieve indicatie heeft gekre gen. Hoe men aan de laatste opmer king komt is mij een raadsel, want in wezen vind ik de hele gang van zaken waanzin ten top, een bureaucratische, werkcreë- rende, geldverspillende hulporga nisatie, welke zo gauw mogelijk moet worden opgeheven. Louk Nachbahr redactie Seniorennieuws We luisteren en kijken haast wel elke dag naar radio en televisie. Met name de dagelijkse nieuws uitzendingen hebben onze be langstelling. Meestal is het kommer en kwel dat over ons wordt uitgestort en staat men er niet lang bij stil. Maar soms zit er een bericht tussen, dat de aandacht trekt en waar men nog eens over nadenkt. Een van die punten betreft de lange wachtlijsten in de zorg. Werkelijk zorgwekkend. En dan ineens een opbeurend bericht. De wachtlijsten kunnen ingekort worden, want we gaan patiën ten, die geopereerd moeten wor den, uitbesteden aan een zie kenhuis in Aalst in België. Daar kan men binnen 14 dagen ge holpen worden en spoedgevallen zelfs binnen enkele dagen. Nu sta ik gelukkig niet op de wacht lijst, maar toch bleef dit bericht hangen. Hoe komt het, dat men in Bel gië wel patiënten vrij snel kan helpen en nog ruimte heeft voor patiënten uit Nederland. Wat gaat er bij ons verkeerd. Wat doen we hier niet goed. Komt het door de welvaart, dat er haast geen personeel meer in de zorg wil werken om het leed van anderen te verlichten en kiest men voor leuker werk elders, dat beter betaald wordt? Of komt het door de steeds verder gaande fusies van ziekenhuis-or ganisaties, waardoor ziekenhui zen te groot worden, de organi saties te log, de werkdruk groter Sinds enkele jaren is 1 oktober uitgeroepen tot Ouderendag. Op plaatselijk niveau merkt men er meestal weinig van. Slechts hier en daar vinden enkele speciale activiteiten plaats. De grotere evenementen worden veelal lan delijk georganiseerd. Toch is het goed de Dag van de Ouderen eens voor het voetlicht te halen. De ouderen vormen een steeds grotere groep in onze samenle ving. Met name het aantal hoog bejaarden neemt toe. Ook de ouderenbonden treden steeds meer op de voorgrond. Van tijd tot tijd Wordt de vraag gesteld waarom er drie ouderenbonden moeten zijn, ieder met een ei gen programma. Samen sta je toch veel sterker? Een logische vraag. Dit heeft echter alles te maken met de bron waartoe men zich aangetrokken voelt. Vandaar een Algemene, een Protestants Christelijke en een Katholieke ouderenbond, zowel plaatselijk als landelijk. Iedere ouderenbond heeft zijn eigen identiteit en is hieraan dui delijk herkenbaar. Daarom heeft iedere bond zijn eigen achter ban, die bewust gekozen heeft voor zijn of haar bond. De re den hiervan is, dat men op bij eenkomsten en busreizen graag in gezelschap is van gelijkden- kenden. Zo houdt de ene bond contactmiddagen op zondag, de andere bonden doen dit beslist niet. Ditzelfde geldt voor de the makeuze van de bijeenkomsten die aan de identiteit zijn aange past. Denk b.v. aan advent- en kerstvieringen. Met hun pro gramma's dragen de bonden een steentje bij om vereenzaming te gen te gaan. Samen sta je sterker Voor de zakelijke belangen be hartigt het COSBO (Centraal Overleg Orgaan Bonden van Ouderen) alle zakelijke belangen van de ouderenbonden. Hieron der vallen ook lezingen en voor lichtingsbijeenkomsten, die door de drie ouderenbonden worden onderschreven en georganiseerd. Het COSBO is een overlegor gaan voor externe contacten op plaatselijk niveau zoals de ge meente, de zorgsector, buson dernemingen e.d., zodat men als ouderenbonden naar buiten toe met één mond spreekt. Ook landelijk hebben de ouderen bonden de krachten gebundeld voor de zakelijke belangenbe hartiging bij de provinciale en landelijke overheden. Van tijd tot tijd hoort men in de pers, dat ouderenbonden in het overleg worden betrokken of een voor nemen aanvechten. Op deze manier wordt samen gedaan wat samen kan. De Stichting Welzijn Ouderen (SWOS) COSBO is ook betrokken ge weest bij de oprichting van de SWOS. Deze Stichting richt zich hoofdzakelijk op daadwerkelijke hulp aan ouderen. Het bestuur bestaat o.a. uit leden van de ouderenbonden en de zorg- en woonsectoren. De werkzaamhe den zijn verdeeld over vele werkgroepen, van waaruit mate riele- en immateriële hulp kan worden verleend aan ouderen in Soest en Soesterberg. De be kendste werkgroepen zijn wel de Ouderenbus, de Klusjesdienst, de Maaltijdenvoorziening, het Vereenzaming Ouderen Soest (VOS)- project en de Senioren- voorlichters. Ook onze eigen pagina 'Seniorennieuws' valt hieronder. De werkgroepen De werkgroepen worden aange stuurd door de SWOS. De werkzaamheden worden verricht door een leger van vrijwilligers, en de sfeer wegebt? Nog even en we worden als patiënt num mer zoveel op een lopende band gezet en schuiven zo langs de arts/specialist. Hoe langer de wachtlijsten, hoe sneller men de band kan laten lopen. Het is niet de eerste keer dat patiënten naar het buitenland gaan voor een snellere behande ling, denk aan de luchtbrug van enkele jaren geleden. Onze regering, zowel paars als de huidige regering, ziet nog geen kans om dit zorgelijke pro bleem op te lossen. Een ding is zeker: de Belgen zijn ons op dit punt een hele stap voor. Hoe dat komt? Wie het weet mag het zeggen. Teun Duhen, redactie Seniorennieuws waaronder vele ouderen. De laatste tijd begint zich hierin een knelpunt te vormen. In het vrij willigerskorps zijn regelmatig nieuwe mensen nodig. De 'nieu we' generatie ouderen staat niet meer te trappelen om de vacan te plaatsen in te nemen. En dit vormt bij sommige werkgroepen reeds een groot probleem. Als de huidige generatie 'jongere ouderen' niet meer bereid is hier aan wat tijd en energie te beste den, dan is het gevaar niet denkbeeldig dat diezelfde oude ren later geen beroep meer kun nen doen op deze zo noodzake lijke voorzieningen, omdat de taken noodgedwongen zijn op geheven door gebrek aan vrij willigers voor de bezorging. Het verdient aanbeveling op de Ouderendag deze zaken onder de aandacht te brengen. Het is nog niet te laat!! Landelijke activiteiten: Landelijk zijn er door het Na tionaal Comité Ouderenhulp 2 grote projecten georganiseerd, t.w.: de 50+ Beurs Festival. Een jubileumbeurs, want dit jaar lijkse evenement bestaat 10 jaar. Ook dit jaar stands met veel informatie over allerlei za ken voor 50-plussers. De beurs trekt dan ook elk jaar weer vele bezoekers. De beursdagen worden gehouden van woens dag 18 tot en met zondag 22 september a.s. van 10.00 tot 17.00 uur in de Jaarbeurs te Utrecht. De toegangsprijs be draagt 12,50 EURO p.p.; in verschillende bladen voor ouderen zijn kortingsbonnen van 2,50 EURO opgenomen en voor ANBO-leden is de toegang gratis. Voor nadere informatie: tel. (026) - 377 97 34 of www. 5 0plusbeurs.nl het Petemoei project: welke ouderen zien hun wensen ver vuld? (petemoei goede fee die wensen vervult). Van dit project waren wij he laas niet tijdig op de hoogte ge steld. Inzending van de wen sen kon tot uiterlijk 1 augustus j.i. Op 1 oktober a.s., de Dag van de Ouderen, zullen onder pu blicitaire begeleiding van mo gelijk tv, radio en schrijvende pers zoveel mogelijk wensen daadwerkelijk worden vervuld. Voor nadere informatie: Natio naal Comité Ouderenhulp Arnhem, tel. nr. 026 - 377 97 33, vragen naar Lieke van Grinsven. Teun Duhen redactie Seniorennieuws ^Sv>4a»«L-£T Als we zo om ons heen kijken is dat niet een van die zaken, dje voor iedereen vanzelfsprekend zijn. Niet alleen vindt men over al papier, blik, en plastic op straat, maar ook zelfs, hele zakken met huisvuil die overal gedumpt worden. Als men het maar kwijt is. Soms vraag ik me af hoe zoiets mogelijk is. De gemeente heeft een heel ap paraat voor het ophalen van al ons afval. Ja de bedoeling is het gescheiden aan te bieden, is dat teveel moeite? Peuken en klok huizen van de appel e.d. gooien we gewoon maar van ons af. Zo wordt alles toch een afvalbelt. Het ongedierte zal u dankbaar zijn. Maar voor de volksgezond heid is het een directe ramp. De dieren als muizen en ratten ver spreiden allerlei ziekten. Zelfs onze natuur wordt op deze wij ze aangetast. Als men de fiets of gasfornuis kwijt wil men heeft geen zin om een afspraak te maken met de ophaaldienst van het grove huisvuil? Men komt langs een stukje natuur, kijkt er niemand, zet dan hier maar neer! De laatste tijd is hier nog iets bij gekomen. De winkelwa gentjes van de supermarkten worden mee naar huis geno men, uitgeladen, en vervolgens aan hun lot overgelaten. Een prachtig stuk speelgoed voor de jeugd. Maar als deze zijn uitge speeld, reageren ze net als de volwassenen die het karretje niet terugbrachten, ze laten het ge woon achter. Het gaat nog niet eens om de vele kosten voor de supermarkten, maar ook hier ziet men toch heel duidelijk ue vervaging van de normen. Bij gaande foto spreekt voor zich zelf. E.A.Drijver-Pina, redactie Seniorennieuws Zomerschoon? Foto: J. Schreudcrs Ja, beste mensen, als je de jaar afrekening moet maken, dan houd je rekening met senioren en gehandicapten. Na de ervaringen met het ver dwijnen van postkantoren en na het ondervinden van de steeds afnemende dienstverlening van banken, de versmalling van het Openbaar Vervoer, het weg trekken van de zorg, in plaats van het meer bij de hulpbehoe vende te brengen, kregen we opnieuw een voorbeeld van ver minderde dienstverlening aan de hierboven vermelde bevolkings groep uit de Nederlandse sa menleving. Van de maatschappij Hydron, kregen we een kaart in de bus met het verzoek of we onze ei gen watermeter even wilden op nemen en dan de meterstand opsturen of doorbellen, natuur lijk onder vermelding van het registratienummer, adres, post code, datum, etc.etc. Het 0800-nummer was natuur lijk gratis, maar je moest het wel doen, anders zou men een schatting maken van het ver bruik en liep je de kans dat je een (te) hoge rekening moest betalen. (Ruikt dat naar chanta ge?). Het moest wel op deze manier, want dan waren de op namekosten minder en waren dus ook de kosten van de ge bruiker minder. Dan ben je oud, je bent gehan dicapt en dus begin je aan het luik te rommelen achter de voordeur. Je probeert het klep je van de watermeter af te tillen en de cijfertjes te 'lezen op de meter, met zuchten en steunen De volgende editie verschijnt op 9 oktober 2002 Kopij graag vóór 19 septem ber 2002 inleveren bij de werkgroep "Seniorennieuws" p/a SWOS-kantoor Dalweg 6, 3762 SP Soest of dhr. J. Schreuders Veenbesstraat 630, 3765 BT Soest e-mail:j.schreuders@ 12move.nl Binnen de SWOS-werk groep Seniorennieuws zijn vacatures ontstaan. Daarom is de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) op zoek naar actieve senioren die met name deze werk groep op vrijwillige basis willen komen versterken. Schrijft u graag over actuele zaken of voorvallen die be trekking hebben op hetgeen zich binnen de gemeente Soest afspeelt? Neem dan contact op met de SWOS SB 6023681. buig je nog meer voorover en tracht nog dieper te komen met je hoofd om toch maar de me terstand op te nemen. Ik kreeg het niet voor elkaar, maar dank zij de onbetaalbare, steeds meer dienstverlenende buurman kon den we toch de meterstand aan Hydron doorgeven. Ik maakte tevens bekend aan de telefo niste, dat ik het niet eens was met de gemakzucht van het semi-overheidsorgaan om het hun toekomende werk op het bordje te deponeren van de ge bruiker. Hielden zij wel rekening met ouderen en gehandicapten? Oh, wonder..., ik had veel te vroeg gemopperd, nog geen drie dagen later had ik al een aardi ge mijnheer van Hydron aan de telefoon. "Maar mijnheer, u had echt niet zoveel moeite moeten doen. Indien u zelf niet in staat bent om de meterstand op te nemen, dan kunt u ons voor taan gewoon even bellen en ko men wij dat doen, zoals van ouds. Het is helemaal niet onze bedoeling ouderen en gehandi capten minder dienstverlening te bieden. Tegenwoordig, met de watermeter in de meterkast is het zelf opnemen eigenlijk geen moeite. Maar zoals het bij u nog moet, met de meter achter de voordeur in de kruipruimte is dat veel te lastig en komen we echt zelf nog opnemen." Met dank aan de toch echt service verlenende Hydron-waterleve- rancier van Midden-Nederland, geef ik de boodschap graag even door. Louk Nachbahr redactie Seniorennieuws Informatie: Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) Dalplein 6 tel.: 035 602 36 81 3762 BP Soest fax: 035 602 79 97 E-mail: swos@planet.nl CURSUS DAG TIJD START PRIJS IN 55-65 OF 65+ LOCATIE AANTAL LESSEN BEWEGEN Gym Maandag 13.30-14.45 16/9 60,00 50,00 De Klarinet 30 Gym Dinsdag 10.00-10.45 17/9 60,00 50,00 Klaarwater 30 Gym Dinsdag 14.00-14.45 17/9 60,00 50,00 De Rank 30 Gym Woensdag 08.50-09.45 4/9 60.00 50,00 Emmakerk 30 Gym Woensdag 09.50-10.45 4/9 60,00 50,00 Emmakerk 30 Gym Woensdag 10.50-11.45 4/9 60,00 50,00 Emmakerk 30 Sport en Spel Maandag 09.15-10.15 2/9 75,00 70,00 Banninghal 30 Yoga Dinsdag 09.15-10.15 10/9 70,00 60,00 Spleasure Centrum 28 Yoga Dinsdag 10.30-11.30 10/9 70,00 60,00 Spleasure Centrum 28 Yoga Donderdag 09.15-10.15 19/9 70,00 60,00 Emmakerk 28 Yoga Donderdag 10.30-11.30 19/9 70,00 60,00 Emmakerk 28 Yoga Dinsdag 13.30-14.30 17/9 70,00 60.00 Dorpshuis S'berg 28 Yoga Woensdag 09.30-10.30 18/9 70,00 60,00 Dorpshuis S'berg 28 Yoga Vrijdag 14.15-15.15 13/9 70,00 60,00 Spleasure Centrum 28 Yoga Vrijdag 15.30-16.30 13/9 70,00 60,00 Spleasure Centrum 28 Line Dance Woensdag 10.15-11.30 4/9 65,00 55,00 De Drie Eiken 28 Jeu de Boules Woensdag 10.00-12.00 7/5 20,00 20,00 Gemshoorn seizoen TALEN Engels Dinsdag 13.30-15.00 24/9 85,00 80,00 Klaarwater 25 Engels Dinsdag 15.00-16.30 24/9 85,00 80,00 Klaarwater 25 Engels Woensdag 09.00-10.30 25/9 85,00 80,00 Klaarwater 25 Engels Woensdag 10.30-12.00 25/9 85,00 80,00 Klaarwater 25 Frans Maandag 09.00-10.30 30/9 85,00 80,00 De Klarinet 25 Frans Maandag 10.30-12.00 30/9 85,00 80,00 De Klarinet 25 Frans Dinsdag 13.30-15.00 1/10 85,00 80,00 De Klarinet 25 Frans Dinsdag 15.00-16.30 1/10 85,00 80,00 De Klarinet 25 OVERIG Teken./schild. Teken./schild. Zingen Zingen Zingen Computercursussen, internetten en e-mailen in de SWOS-Ontmoetings Centra 'De Klarinet' en 'De Drie Eiken' (zie het cursusboekje). Het cursusboekje met inschrijfformulier ligt voor u klaar bij het SWOS-kantoor, De Drie Eiken, De Klarinet, Klaarwater, gemeentehuis en bibliotheek. Donderdag 10.15-12.00 26/9 175,00 150,00 Brede Bibliotheek 25 Donderdag 13.00-14.45 26/9 175,00 150,00 Brede Bibliotheek 25 Woensdag 15.30-17.00 14/8 45,00 42,50 Mariënburg 30 Maandag 14.15-15.45 12/8 45,00 42,50 Molenschot 30 Vrijdag 09.30-11.00 16/8 45.00 42,50 De Klarinet 30

Soester Courant | 2002 | | pagina 29