SÉ? R.0UD Verhuur, 00+ IV/IB PROGRAMMA - OVERZICHT 1 RADIO esjack 1 PRIKBORD! Theatermaker Kees v.d. Zwaard in Oude Kerk Zaterdag 'Het orgel open' in De Open Hof J^!NA30 woensdag 11~s1pTÈMBER'2Ö02" SOESTER COURANT irsen enset 6." Wco PAGINA 31 De loper van de week Seniorenbus Openingsmiddag Zondag 15 september Klaarwater opent seizoen feestelijk Waarnemingen Volksdansinstuif Terpsichore Helpt U mee? Geef bloed word DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Burgerlijke stand' Dierenlief Dierenleed Hoe maak je zelf een familieboek? Inloopochtend bijstandsvrouwen KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST De toekomst van de kerk in ons land Satsang Friese kerkdienst in Zeist Cantatedienst in Baarn Joodse mystiek NPB-Soest opent het winterseizoen Opening kerkseizoen met 'potluck' Soester muziek Soest Klassiek Raadsvergadering Goed geboekt ON AIR Hans v.d. Schepop >p em vanaf 569,- Maten: St/m L In verschillende kleuren VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 "Dat mag in de krant," hoor je I de mensen wel eens zeggen als I iemand een mooie prestatie I heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom I zwaaien we hier graag lof tqe I aan "de lopers van de week". I Dat zijn de jongens en meisjes I die de krant rondbrengen en I daarbij een tijd lang - twee I maanden - geen enkele klacht I hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede I voorbeeld) én een eervolle ver- I melding. Deze week is het: 1 Stephan van Steenveld Het is altijd weer moeilijk om de zo mer met z'n koeste rende warmte achter je te laten en nu de kilte van de naderen de herfst te voelen. Toch is het niet p//es somberheid wat de klok slaat, Ivant alle mogelijke activiteiten en llubs zijn weer begonnen. Open lagen bij bibliotheek, Volksuniver siteit. Nieuwe programma's bij Claarwater, Klarinet, etc. Moge lijkheden te over en ook het ver- Toer erheen hoeft geen probleem Ée zijn. J)e twee welbekende seniorenbus- len rijden dagelijks op werkdagen lan 9:00 tot 17:00 uur om u van luis naar uw bestemming te bren- Icn. Een enkel telefoontje om uw Fit te reserveren: minimaal een dag lan tevoren, maar als u een af- jpraak eerder weet, belt u dan lan- fcer van tevoren om meer zeker- leid te hebben dat die tijd voor u log vrij is. U kunt onze centrale Bereiken op werkdagen tussen f>:00 en 16:00 uur en wel op 8 6019190. Ifoor uw informatie: de ritprijs finnen Soest/Soesterberg en naar ^leander Medisch Centrum Baarn >edraagt 0,80 voor een enkele Beis en 1,60 voor een retour. TVilt u naar Amersfoort Birkho- len, Z.C. De Lichtenberg of Zon In Schild, dan is de ritprijs resp. 0,90 en 1,80. Nederlandse Vereniging van I Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 I De verenigde huisvrouwen begin nen officieel op dinsdag 17 sep tember aan het nieuwe seizoen. Dat doen ze in ontmoetingscen trum Klaarwater, waar mevrouw E. Zee-Hilal een lezing over Indo nesische wajangpoppen zal geven. Aan de Wiardi Beckmanstraat geeft ze tevens een demonstratie hoe deze poppen 'tot leven' ge bracht kunnen worden. Er is spra ke van zogenoemde platte poppen (wajang kulit) en driedimensiona le poppen (wajang golek). Alsof dat allemaal nog niet genoeg is, laat mevrouw Zee ook een staaltje van wayang-wongdans zien. De openingsbijeenkomst begint om 14:00 uur, de toegang is gratis. Fietsen 'Op de parkeerplaats tegenover paleis Soestdijk verzamelen de huisvrouwen zich overigens al op vrijdag 13 september, om 10:00 uur, voor een fietstocht door de omgeving. Onderweg lassen ze een koffiepauze in en voor de lunch zijn ze weer thuis. Bij twijfelachtig \veer,8E 6017418. Met een feestelijke bijeenkomst op vrijdag 13 september opent ont moetingscentrum Klaarwater het nieuwe seizoen. Vanaf 19:30 uur kunnen 55-plussers terecht in de zaal aan de Wiardi Beckmanstraat voor koffie met iets lekkers en een drankje. Twee accordeonisten zor gen voor de muzikale omlijsting, zodat de bezoekers ook een dans je kunnen wagen. De toegang is gratis. Wie een portret meeneemt van een overleden persoon kan maandag 16 september Paula Schirmer vra gen of zij helderziende waarnemin gen kan verrichten. Zij doet dat vanaf 20:00 uur in het Vriend schapgebouw aan de Nachtegaal- weg 8a. De zaal gaat een half uur daarvoor open. Entree: 2,00 voor leden, 4,50 voor anderen. Op het tijdstip dat normaal ge sproken de zondagse kerk dienst in de Oude Kerk zal be ginnen, komt op 15 september theatermaker Kees van der Zwaard om 10:00 uur de kerk binnen stappen met zijn pro gramma 'Voeten en schoenen op weg naar vrijheid'. Ieder die nieuwsgierig is naar wat deze verhalenverteller te zeggen heeft is van harte welkom. Over de inhoud van het programma zegt hij in zijn toelichting: 'Zolang er men sen zijn op aarde worden er verha len verteld. Talrijke mensen leven in eer taalarm bestaan, maar tus sen die mensen door zwerven ver tellers. Ze komen langs met verha len uit de koffer van de geschiede nis, uit de paleizen van het geheu gen, uit de bron van de verbeel ding. Ze nodigen uit om te luiste ren en voor je het weet vliegen de woorden in het rond op de adem van de wind.' Zo'n verteller komt dus op 15 september om 10:00 Op vrijdagavond 13 september or ganiseert de volksdansvereniging Terpsichore een volksdansinstuif in de gymzaal aan het Spinetpad te Amersfoort Noord, van 20:00 tot 23:00 uur. Entree: 4,50 voor niet-leden. Zaalschoenen zijn ver plicht. De dansleiding wordt ver zorgd door Hanneke Rommens. Informatie: Henny Kentie, §80346-352637. uur naar De Oude Kerk. Hij komt van ver, hij is een zwerver tussen ooit en eeuwigheid, een reiziger in vandaag. Onder zijn hoed wonen liedjes van veriangen, in zijn tas zitten verhalen van verwachting, in zijn schoenen sleept hij het zand van het verleden mee. Benieuwd naar deze vreemdeling? Hij heeft de trekken van Kees van der Zwaard, schrijver, theoloog, theatermaker, maar is ook een ander. Wie weet lijkt hij wel op jou. Kom maar kijken! De voorstelling vormt de start van de najaars- en winteractiviteiten. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) GEBOREN: Brian Cor Bert, zoon van G.C.A. van Meggelen en K.A.R VerbrugT gen. - Britte Dienke, dochter van A. Groenbos en A.A.M.M. Beij- aard. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Johannes Hendrik Berghegen en Judith Helene de Jong. - Abra ham van de Munt en Elsje Beets. - Albert Jan Paul de Roode en Lucienne Broekhuijzen. VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Johannes Maria Schoemaker en Aaltje Beitler. - Jan Reindert Tim mer en Janna Maliepaard. - Eric Joseph Antoon Bervoets en Mar leen Heinsen. OVERLEDEN: Willem Piet Strieder. - Wilhelmi- na van 't Hoff. - Willem Johan Serno, e.v Cornelia Cassee. - Hendrikje Jenneta Bargeman, e.v. H. van Aalderen. Amivedi, §8035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.nl I VERMIST Rood/witte gecastreerde kater, Winterkoning. GEVONDEN Schildpadpoes, Varenstraat. Zwart/wit konijn, Hofstedering. Vlaamse Reus, Beetzlaan. Bruin konijn, Bosstraat. Voor informatie: José Ruijsse- naars, AMIVEDI Soest Baarn, te!./fax 6012697. Op zaterdag 14 september houdt de afdeling Amersfoort en Om streken van de Nederlandse Ge nealogische Vereniging (NGV) haar jaarlijkse contactmiddag. Er is gelegenheid om genealogische ge gevens uit te wisselen en vragen te stellen over de aanpak van stam boomonderzoek. Daarnaast wordt er aandacht be steed aan de vraag hoe je nu het beste je onderzoek aan je familie zou kunnen presenteren. Veel on derzoekers bewaren hun aanteke ningen in een map of lade en daar blijft het bij. Deze middag wordt gedemonstreerd hoe je op eenvou dige wijze van je eigen aantekenin gen, genealogie of parenteel een familieboek kunt maken. Voor de bezoeker heeft de organisatie de volgende tip: 'Heeft u al veel ge gevens op A4-formaat bewaard, breng deze dan mee en we zullen u op weg helpen om er iets van te maken.' De contactmiddag wordt gehou den van 14:00 tot 17:00 uur in het Conferentiecentrum Onze Lieve Vrouw Ter Eem, Daam Fockema- laan 22„ te Amersfoort. Belang stellende niet-leden zijn tevens van harte welkom. Informatie: mevr. J. Sickmann, 033-4611474. De Nederlandse Genealogische Vereniging (NGV) stelt zich ten doel onderzoekers te ondersteunen bij het onderzoek naar familiege schiedenis en het maken van een stamboom. Middelen om dit doel te realiseren zijn o.a. de uitgave van het maand blad Gens Nostra en het bewaren en toegankelijk' maken van genea logische verzamelingen in het lan delijk documentatiecentrum te Weesp. Comité Vrouwen in de Bijstand houdt vrijdag 13 september weer een inloopochtend. Dat gebeurt voortaan in het gebouw van de Desmond Tutuschool aan de Mo lenstraat. De bijeenkomst is van 10:00 tot 12:00 uur. Zaterdag 14 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 R. v. Hal/M.L. Thijssen; communieviering; mannenkoor Zondag 15 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 R. v. Hal/M.L. Thijssen; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. H. Goddijn; eucharistieviering; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Faniiliekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 werkgroep; communieviering; cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pr. H. v.d. Schepop en pastorale groep; eucharistieviering; parochiekoor; (jubileum pr. v.d. Schepop) Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Santen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Santen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 Kees v.d. Zwaard Santen op Weg, Wilhelininakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. R. van Hornsveld, Boornbergum Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuypfaan 2 10:00 ds. M. Goudriaan, Lunteren; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. PJ. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. M. Tel, Bunschoten; 17:00 ds. C. v.d. Berg, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. A. Bac; 15:00 leesdienst Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil; NPB-koor Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 G. van Engelenhoven Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 geen opgave Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eentnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. S.W.J. Zoutman Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag ,19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding-(translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Zaterdag 14 september zondag 15 september Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 820900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Cen trum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, §26012487. Nachtdienst apotheek na 21:00 uur: §2033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: H. Oosterveen, Dalplein 11-13, §26014148. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ffi033- 4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de week einden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, §25412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., §206-54337407. Op dinsdag 17 september, aanvang 20:00 uur, houdt mgr. G.J.N. de Korte, hulpbisschop van het aarts bisdom Utrecht, een inleiding over de toekomst van de kerk in ons land. De bijeenkomst vindt plaats in de vergaderruimte van de Pet rus en Pauluskerk. Mgr. de Korte zal stil staan bij de toekomst van de Romana en bre der, van de christelijke gemeen schap, in ons land. Voor het begrij pen van het heden is kennis van het verleden noodzakelijk. Hij schetst allereerst de ontwikkeling van de katholieke gemeenschap sinds de Reformatie met bijzonde re aandacht voor de tijd van de verzuiling (1880-1920-1960) en de ontwikkelingen sinds de zestiger jaren. Vervolgens wordt een winst en verliesrekening van de huidige kerkelijke situatie gegeven. Ten slotte trekt de hulpbisschop lijnen naar de toekomst. Wat staat ons te doen, opdat ook morgen en over morgen het evangelie van Jezus Christus van betekenis is voor de Nederlandse samenleving? Ver wacht wordt dat de lezing vol doende stof biedt voor een boeien de dialoog met alle aanwezigen. Iedere donderdagavond en eerste zondagmiddag van de maand or ganiseert Jos Joosten Satsang ('Sa men Zijn') in Soest; met medita tie, gesprekken over zelfrealisatie en mantra's zingen. Tijden: don derdag 19:30-21:00 uur; zondag: 15:00-17:00 uur (september t/m eind mei, uitgezonderd de school vakanties). Adres: Vcdelaarpad 51, §2035-6021625. Op zondagmiddag 6 oktober a.s. zal een oecumenische kerkdienst in de Friese taal worden gehouden in de doopsgezinde kerk aan de Pauw van Wieldrechtlaan 29A te Zeist. Voorganger is ds. Harmen Ament uit Alkmaar. Organist is mevr. Janny Schaap uit Zeist. De dienst begint om 15.00 uur. Op zondag 15 september is er m de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat in Baarn weer een cantatedienst. Daarin wordt uitgevoerd de canta te BWV 148: 'Bringet dem Herrn Ehre seines Namens', door solis ten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Bas Ramse- laar. De dienst wordt geleid door ds. I.C. de Jong. Aanvang: 19:30 uur. In De Open Hof (Veenbes straat 2) zal op zaterdag 14 sep tember in het kader van de Na tionale Orgeldag 2002 het or gel 'open' zijn. Deze dag is een initiatief van de Vereniging Ne derlands Platform voor Orgel kunst en -cultuur, de VNPO. De Nationale Orgeldag, met als motto dit jaar 'Het orgel open', valt samen met Open Monumen tendag. In heel Nederland zullen deze dag enkele honderden orgels worden gedemonstreerd en toege licht. Een landelijke lijst met alle deelnemende kerken vindt u op www.hetorgel.nl Om het orgel beter bekend te ma ken bij een breder publiek, wordt in De Open Hof het Nijsse-orgel niet alleen tot klinken gebracht in •al zijn facetten, maar wordt ook ingegaan op de werking van het orgel. Voor de bezoekers is dan ook een vouwblad beschikbaar. Tevens zullen de bezoekers aan het eind van de dag kennis kunnen maken met het inwendige van het orgel. Bezoekers krijgen de gele genheid zelf het orgel te bespelen. De dag duurt van 11:00 tot 15:00 uur. Op de hele uren zal een mi- niconcert van 10 minuten klinken. Vanaf 14:00 uur zal Jean Telder, adviseur bij de bouw van het orgel, een inleiding houden over het in- Het Nijsse-orgel in de Open Hof. strument, waarop om 14:30 uur een slotconcert gegeven wordt. Voor nadere informatie en voor aanmelding om zelf te spelen kan men contact opnemen met cantor organist Tjalling Roosjen, §8035- 6010796. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Op donderdag 12 september start in Soest een wekelijkse cursusoch tend (10:00-12:00 uur) over the ma's uit de mystieke tradities van het jodendom, de kabbala. Naast het aangeven van de historische ontwikkeling ligt de nadruk voor al op onderwerpen als 'bewustzijn', de mystieke schepping, het sja bloon van de schepping, de aard van god, de vijf dimensies van de ziel, goed en kwaad, sterven en dood, reïncarnatie en andere the ma's. Er wordt o.a. gebruik ge maakt van het boek van rabbijn David Cooper, 'God is een werk woord, een mystieke visie op de kabbala', een uitgave van Ankh Hermes, Deventer. De cursus wordt gegeven door Ruud Bartlema, theoloog en beel dend kunstenaar, verbonden aan de Oude Kerk, en vindt plaats in De Deel (achter de Oude Kerk), Kerkstraat 4B. De cursus maakt deel uit van het cursusaanbod van de gezamenlijke kerken in Soest- Zuid en is vrij toegankelijk voor ieder die belangstelling heeft. Op zondag 15 september wordt het winterprogramma van de NPB-Soest gestart met een dienst in het kerkgebouw aan de Rem brandtlaan 20 (aanvang 10:15 uur) o.l.v. de eigen voorganger, me vrouw C.A. v.d. Kuil, en met me dewerking van het NPB-koor o.l.v. mevr. A. Timmers-v.d. Bent. Na afloop van deze dienst wordt het winterprogrammaboekje uitge reikt, met een overzicht van de le zingen en bijzondere bijeenkom sten in de periode september 2002 t/m juni 2003. Belangstellenden zijn van harte welkom. Het boek je is ook aan te vragen bij het se cretariaat, SS035-6026241 Op zaterdag 14 september begint voor de vrijgemaakte kerkleden in Soest het verenigingsseizoen weer. Naast de kerkdiensten op zondag kent de kerk namelijk veel meer activiteiten, zoals bijbelstudie, kinderclub en sing-ins. Het nieuwe seizoen wordt feestelijk geopend met een 'potluckdinner': ieder ge meentelid maakt iets te eten en neemt dat mee. Daarnaast is er ruimte voor sport en spel. Belang stellenden die zin hebben om mee te eten en eventueel een gesprek je aan te gaan zijn van harte wel kom. Aanvang: 17:00 uur. Plaats: De Schuilplaats, Parallelweg 1, Meer informatie of opgeven: §86027898 of 6037766. Rietzangerstraat 1 8 Bussum, Laarder- usden, Hamersvefdse- Van Weedestraat 141 ouwzee 27 "Zeist, Van 1-153 Adv./37_G1 'Ont orlifcelen verfcopea wij lijdelijk. Modileo tij ondanks lorgvuldige planning le snel zijn gilverltodit, dan vragen wij tórroarlegriji. De verpakking van de afgebeelde artikelen konnea olwijken. hl- en Mloultn tf/i mrbehoudeo SB! FM 1079 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lokale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door dc kijker op elk moment worden geraadpleegd. n deze uitzending van 'Soesters en un muziek' zal het Soester Man- enkoor Apollo worden belicht. Dit bekende koor, dat honderd le- 1 den telt, bestaat 80 jaar. Een feit dat gevierd wordt met een prach tig concert in de Open Hof op donderdagavond 19 september, met medewerking van de sopraan Evelyne Overtoom, de mezzo so praan Mylou Mazall en de bariton Rob van Surksum. Zij brengen lie deren van Verdi, Bellini, operette melodieën uit lm Weissen Rössl en Die Blume von Hawaii. Verder West Side Story en songs van Neil Diamond. Het geheel staat onder leiding van Majel Lustenhouwer en de begeleiding is van Gijs Braakman. De presentatie is in handen van Radio Soest-mede- werkster Karin de Lange. In dit programma praat Lonncke Meijer met twee leden van Apollo. De uitzending is op maandag 16 sep tember om 10:00 uur; herhaling op maandag 23 september om 10:00 uur. De Soester fa- gottist Gerrie Jonker (1964) gaat Soest verla ten en verhuist met haar gezin naar Groningen. Dat is een ramp voor de klassie- ke-muziekwerk- groep van Artis- hoek. Vandaar op zondag 15 sep tember nog een keer de herhaling van het huisconcert bij Jacques van de Griendt thuis. Ze speelt samen met haar vriendin Annadee Jaeger (1972) op klassiek gitaar een geva rieerd programma van oude en nieuwe muziek. Aanvang: 14:00 In het tweede uur van Soest Klas siek die middag om drie uur aan dacht voor de Russische meester- pianist Evgenie Kissin (1971). Kis- sin heeft als wonderkind gewerkt met beroemde dirigenten als V!a- dimir Ashkenazy, Zubin Meta, Daniël Berenboim, Emanuel Kri- vine en Lorin Maazel. U hoort al lereerst een bewerking van een or gelwerk van Bach door de compo nist Ferruccio Busoni. De delen zijn Toccata, Adagio en Fuge. Het tweede stuk is 'De Leeuwerik' van Mikhall Glinka, de stichter van een nationale Russische componeer- stijl, geïnspireerd op de Russische volksmuziek. Het derde stuk is 'De Schilderijententoonstelling' van Modeste Moessorgsky. De bewer king is van Maurice Ravel. De ver schillende nummers worden inge leid en onderling verbonden door een leitmotiv dat de componist 'Promenade' noemde. Productie en techniek: Jacques van de Griendt. Presentatie: Bcrna Kousemaker. Ook in het komende radioseizoen zendt onze lokale omroep elke maand integraal de raadsvergade ring uit. U kunt donderdagavond 12 september dus via uw eigen zender live aanwezig zijn bij de beraadslagingen in het gemeente huis. Op de agenda staan 20 pun ten waaronder o.m. het rampen plan Soest 2002, de.samcnwerking van de sociale diensten Baarn, Bunschoten en Soest en de aanleg van het buurtpark Koningsweg. Om zeven uur kunt u luisteren naar een gesprek van onze mede werker Peter van der Weij, die met griffier Rien van Vliet de agenda bespreekt. Voorzitter is burge meester drs. J.J.L.M. Janssen, die om half acht de bijeenkomst in de raadzaal opent. Ernst Jawetz, Jozien Moerbeek, Trees Nelissen v. I. n. r. Als luisteraar naar dit programma kent u inmiddels de vaste gasten Trees Nelissen van de bockhandel op Soest Zuid en de neerlandica Jozien Moerbeek, die ook in het nieuwe radioseizoen weer met veel enthousiasme aan de studiotafel plaatsnemen. In de uitzending van komende vrijdag ?al bovendien de Soester journalist en schrijver Hans Kruiswijk acte de présence geven, waarbij ongetwijfeld zijn nieuwste bock 'De duiven kennen het koren niet meer' uitgebreid ter sprake zal komen. Maar ook wordt aandacht besteed aan groot en klein nieuws uit de boeken- en uitgeverswereld en natuurlijk aan recent versche nen boeken die de moeite van het lezen meer dan waard zijn. 'Goed geboekt' biedt voor 'elck wat wils' die van lezen houdt. Luisteren dus, komende vrijdag om 10:00 uur of volgende week dinsdag naar de herhaling om 17:00 uur. Presenta tie: Ernst Jawetz. Wilt u meer weten over Radio Soest en de programmering voor het komende winterseizoen leest u dan vooral onze speciale huiskrant 'ON AIR', die vandaag in de Soester Courant is bijgesloten en huis-aan-huis wordt verspreid. Bent u geïnteresseerd in het maken van radio-programma's, kom dan eens praten met onze programma leider Ab Faas. Radio Soest zit te springen om technici, presentato ren en programmamakers, die als vrijwilligers met open armen wor den ontvangen. Preciès 40 jaar geleden, op 22 juli 1962, is Hans tot priester gewijd. Aangezien 22 juli in het vakantie seizoen valt, heeft pastor Hans be sloten om dit toch bijzondere feest te vieren op zondag 15 september a.s. in de Joanneskerk. In deze speciale eucharistieviering, aan vang 10:00 uur, zal zijn jubileum en de installatie van dc pastorale groep van de Joannesparochie in een heel fraai licht worden gezet. Om wat meer achtergrond van de persoon Hans van de Schepop te krijgen is er buiten de publiciteit in deze krant en de berichten in de parochiële bladen ook een inter view met Hans op Radio Soest. De uitzending vindt plaats op vrijdag 13 september, van 13:00 tot 14:00 uur, herhaling dinsdag 17 septem ber 10:00-11:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 12 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Zomerhits 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland Oproep verzoeken 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio Soest non-stop 19:00 Gemeenteraad voorbeschouwing 19:30 Gemeenteraad live uitzending 22:30 Radio M VRIJDAG 13 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Goed geboekt 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting mét- gast: Hans v.d. Schepop 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Radio M ZATERDAG 14 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 15 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Vrijwilliger 2002 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 The Beatles 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Caroluskerk (r.k.), Soesterberg 19:00 Christelijke muziek 20:00 Radio M MAANDAG 16 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek gast: Apollo (80) 11:00 Zomerhits 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft 18:00 Radio M DINSDAG 17 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Goed geboekt (h) 18:00 Radio M WOENSDAG 18 SEPTEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Radio M In dit programma-overzicht van Ra dio Soest vindt men elke weck de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uit zondering na) worden uitgezonden via de kabel cn de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overge schakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën cn reacties) voor deze rubriek moet ui terlijk donderdagmorgen in de stu dio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raad huisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, SS 035-6093851; fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor program ma-ideeën, persberichten, aankon digingen, verenigingsnieuws, club bladen, etc. I

Soester Courant | 2002 | | pagina 31