ERIUS Debat van 27 september zet Culturele Kwestie op scherp 1 rden. :hers' rintsPlus: Paardenkamp mag uitbreiden BSO Balans naar Speeldorp Valeska Kleczewski ifl ma Dierenbescherming: open dag en collecte in oktober Nieuw programma 'Op (radio) Soest' 1 ACTUEEL 1.399,- De mens achter de politicus (20) ■HMMBmM doe wat aan Kilo- Rijk trekt bezwaren in; bouw begint voorjaar 2003 Pippeloentje op 1 locatie Jan Postema fietst door China COURANT AUUttLI PAGINA 5 'Soest is dringend toe aan een cultuurbeleid!' Voortzetting buitenschoolse opvang 99 procent zeker Service bij Schoemaker ELKE WEEK EEN soestekSgouuant IN DE BUS? y k'i-Ij] ;»H trt H VM jll'l Ifffl j« Fax 035 - 602 42 52 3udensnaar.nl Leeftijd: 28 jaar. Burgerlijke staat: samenwonend. Huisdier: twee honden en twee katten. Beroep: sinds november 2001 chef van een administratieve afdeling bij politie regio Utrecht, daarvoor als hoofdagent werkzaam in de verkeersongevallenanalyse voor politie regio Utrecht. Andere activiteiten (buiten raads werk): binnen de politie zit ik in de lOnderdeels Commissie van het district Lekstroom. Van daaruit zit ik ook in de ARBO commissie. iTot mijn werk voor de gcmeente- aad begon, ben ik actief geweest 1 in de werkgroep die zich bezig houdt met de toekomst van Soesterberg Noord. Vat ik vroeger wilde worden: heb je evenWerkelijk van alles en !-nog wat! Ontbijt: yoghurt met muesli. .rant/tijdschrift: de krant die oor handen is op het werk, de lo- :ale nieuwsbladen en Gezond- leidsnieuws. Tv/radioprogramma: Nieuws, 2 'andaag, Netwerk, Crime night op iscovery. boodschappen: wil je dat echt al lemaal weten...? Hobby: lekker in de tuin romme len, toeren met de Volvo P544 c .uit 1963. Humor: Theo Maassen. 'akantieland: wij proberen zo veel [mogelijk verschillende landen te lezoeken, toch geeft Canada mij en speciaal plekje, favoriete plekje van Soest: de Soester duinen en onze eigen ach tertuin! Na een drukke dag behoefte aan: gezellig samen eten met daarbij voldoende tijd om lekker bij te kletsen. Ze kunnen me wakker maken Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 boekhandeljongeriys@wxs.nl programma, Kick i-Kicks" j 3 bijzonder complete I neken mn uw tafel m leefstijl in te lassen straat 142 - tstraat 29 - Ouur veg 4a-Woensdag 19.30 uur oek Van Reenenweg) - i www.weightwatchers.com ursus: slechts 9 per week' korting bij „„ko0p Éi„ d„ en van Weight Watchers die op de cursus «hlt worden, als u een vriend(in) introduceert nt het programma ook gewoon thuis, per wisseling 0f op CD-ROM (beschikbaar ,n ier). volgen beschikbaar: M".het afslankpakket mannen, per pose. Info: 0182-632 218 eooruren) of op www.wwmpS.nl Valeska Kleczewski (achterste rij, rechts) tijdens een van haar reizen. als ik eenmaal slaap wil ik nergens voor wakker gemaakt worden! Tenzij het natuurlijk erg belangrijk is! Mijn haren staan overeind als: mensen zwart/wit denken en daar bij niet openstaan voor andermans ideeën. Ook heb ik erg veel moei te met mensen die een negatieve instelling hebben. Ik blijf thuis voor: Bert, mijn vriend; soms moet je tijd voor elkaar maken. Ik verplaats me bij voorkeur per: voor een korte afstand neem ik de meestal de 'benenwagen', als het even kan neem ik dan de honden mee, voor langere afstanden pak ik meestal de auto. Ik hou me op de achtergrond als: ik niets.heb toe te voegen. Oerdom van mij was: natuurlijk doe ik wel eens iets doms, zoals iets er 'uit flappen', maar als je er iets van leert is het uiteindelijk nog niet zo dom ge weest. Ik denk het liefst terug aan: mooie en leuke momenten tijdens een van onze verre vakanties. Bij voorbeeld de oase van rust die wij voelden tijdens onze rondreis door Canada een paar jaar geleden. Een nacht lang kan ik door bomen over: normen en waarden en hoe en waarom de mens bepaalde dingen doet en denkt. Een beetje vaag dat klopt, maar daarom valt er ook zo lang over te bomen. Inspiratie krijg ik van: enthousiaste mensen. Als ik iemand iets zie stelen, dan: is hij/zij bij deze aangehouden! Ik zou niet op een onbewoond ei land willen aanspoelen met: mensen met een negatieve instel ling; je moet er toch het beste van maken, niet? stil van: goeie muziek en al het leed dat elke dag weer op de buis is; het besef hoeveel geluk wij hier in Nederland eigenlijk wel niet hebben. emotioneel van: het leed dat mensen onschuldige mensen aan doen, maar zeker ook het leed dat mensen dieren aandoen! romantisch van: deze hou ik nou lekker voor mezelf! Soest over 4 jaar.., ik hoop dat de kloof tussen ge meente en inwoners veel minder groot is of beter nog, weg is. Het zal erg lastig worden om dit voor elkaar te krijgen, maar het steeds weer in gedachte houden voor wie we nou eigenlijk in de raad zitten zal daar zeker aan bijdragen. Dat betekent ook dat we - daar waar mogelijk - er alles aan moeten doen om gehoor te geven aan de wensen van de inwoners van Soest, bijvoorbeeld zoals deze naar voren komen in het TOSS rapport. De Paardenkamp mag defini tief gaan uitbreiden, nu het Rijk zijn bezwaren heeft inge trokken. Naar verwachting worden nog dit jaar de huidige gebouwen gesloopt, waarna de grond bouwrijp kan worden ge maakt. In dat geval kan de bou- wer in het voorjaar van 2003 aan de gang gaan. De nieuwe potstallen zullen plaats gaan bieden aan veertig tot vijftig paarden en pony's. Dat is geen overbodige luxe, want de stichting heeft momenteel een wachtlijst, waarop tweehonderd bejaarde viervoeters staan te trappelen. De Paardenkamp was vanwege de 'overdosis' aan aanvragen al gerui me tijd op zoek naar een locatie I waar de capaciteit zou kunnen li worden vergroot u Mede dankzij een gift van 1 mil- Kj jocn gulden uit een erfenis kon de 1 stichting toehappen, toen ruim een ■r jaar geleden een terrein van de 1 Birkhoeve aan de Birkstraat in de verkoop werd gezet. Dat ligt enke- I le honderden meters verderop in de richting van Amersfoort, maar wel aan dezelfde kant van de weg als De Paardenkamp. Bij het twee de pension voor paarden liggen ook weilanden. De gemeente was vorig jaar met een enthousiast toen De Paarden kamp een vergunning aanvroeg. Omdat er voor de vestiging van een opvangplek voor paarden een wijziging van het bestemmingsplan nodig was, moest ook de provincie haar goedkeuring geven. Die volg de alras, maar toen gooide het mi nisterie van VROM roet in het eten. De toenmalige minister Jan Pronk (lees: de inspecteur) vond het maar niets dat er binnen de ecologische hoofdstructuur van Soest veranderingen en een toena me van activiteiten zouden komen. De provincie legde de bezwaren van het ministerie naast zich neer. Niettemin had Den Haag het laat ste woord kunnen hebben, maar ze ging onlangs alsnog overstag. Dankzij de positieve argumenten van de provincie, maar ook de be- heerovereenkomst tussen de Paar denkamp en de gemeente, konden de bezwaren van het rijk worden weggepoetst. Om deze doorbraak te vieren, kwam wethouder Bart Krol gister middag hoogstpersoonlijk naar het nieuwe terrein van De Paarden kamp om de bouwvergunning nu nog maar eens officieel te overhan digen. De beheerovereenkomst wil zeg gen dat gemeente en Paardenkamp gezamenlijk het gebied tussen wei landen en bosgebied zal gaan be heren. De houtsingels zullen wor den versterkt en bij het onderhoud van de weilanden zal nadrukkelijk rekening worden gehouden met de lage bosschages en randvegetatie, aldus het bestuur van De Paarden kamp. De Dierenbescherming in Soest en Soesterberg is op zoek naar vrijwilligers die in de week van maandag 30 septem ber tot en met zaterdag 5 okto ber willen collecteren. De opbrengst van deze inzameling is geheel bestemd voor dierente huis 't Hart en de Vogelopvang Soest, beide gevestigd aan de Eemweg. Mensen die zich voor dit doel willen inzetten en een uurtje vrij hebben, kunnen zich aanmel den via telefoonnummer 6012501. Aansluitend aan de collecte hou den beide opvangverblijven op 5 oktober een open dag. Daarmee participeren ze in de landelijke open asieldag. Tussen 12:00 en 16:00 uur kunnen belangstellen den naar binnen en zien hoe de honden, katten en vogels worden opgevangen, verzorgd en even tueel verpleegd. Kinderen worden uitgenodigd een leuke tekening te maken, die dan aan de muren wor den opgehangen. Wie een leuk verhaal weet te vertellen, is ook welkom, want leuke verhalen wor den dan afgedrukt in de Soester Dierenkrant die periodiek ver schijnt. Paardenkamp Op zaterdag 26 oktober is de Paar denkamp aan de beurt voor de halfjaarlijkse open dag. Op het ter rein aan de Birkstraat worden dan weer nieuwe bewoners begroet, speelt de Eemlander Blaaskapel, geven ruiters op IJslandse paarden demonstraties, is er ambachtelijk (oogst)werk te zien en ontbreken de rommelmarkt, de koek en de koffie niet. Alleen nog aan de Weegbreestraat Pippeloentje heeft haar peu terspeelzalen gecentraliseerd op één locatie. De vestiging aan de Smitsweg is verhuisd naar de Weegbreestraat waar al een opvangvoorziening was. Een aantal ruimten van de Klim op en een deel van de buitenspeel plaats van deze basisschool zijn geheel ingericht voor peuters. Op dinsdag 17 september kunnen be langstellenden een kijkje komen nemen tijdens de open avond die om 19:30 uur begint. Behalve een rondleiding wordt er informatie verstrekt over het werk van en de mogelijkheden bij Pip peloentje. Wie vooraf inlichtingen wil, kan contact opnemen met mevrouw J. Haaijer, voorzitter van de oudercommissie, 6037219. De situatie aan de Weegbreestraat is voor de peuterspeelzaal overi gens van tijdelijke aard. In 2004 verhuist Pippeloentje alles naar de Smitsweg, waar het onderdak krijgt in het Breed Educatief Cen trum. Ook de basisscholen de Klimop en de Desmond Tutus- chool zullen daar worden geves tigd, net als onder andere Balans en een buitenschoolse opvang. Er moet nog worden begonnen met de bouw van het centrum. De kosten van het project bedragen 5 miljoen euro. Stichting Af De Soester Kring I Secretariaat: II Sa&y Krommeweg5 Tel. 035-6014403 Jan Postema uit Soest vertelt van zijn fietstochten door China in De Soester Kring. Dat hij een groot deel van de wereld gezien heeft vanaf zijn fiets is menig Soester bekend. Veel van zijn reisverslagen zijn al in deze courant verschenen. Voor degenen die er belang in stel len om Jan Postema zelf over zijn wedervaren te horen vertellen, biedt De Soester Kring op woens dagmorgen 18 september de gele genheid om van hemzelf te verne men wat hij tijdens zijn fietstoch ten door China zoal beleefde. Be halve aan zijn fietsbelevenissen schenkt Jan Postema veel aandacht aan de vreemde culturen die hij bezocht en vooral aan zijn contac ten met de lokale bevolking. Juist deze intermenselijke aspecten ma ken de onderhoudende vertellin gen van Jan Postema zo boeiend. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van de Ned. Protestan ten Bond (ingang parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan). Het programma begint om 10:00 uur. Zaal open om 9:30 uur met koffie. Bijdrage in de kosten: 2,30 p.p. incl. koffie of thee. ELKE WEEK EEN vSOESTERl§COURANT IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per half jaar! tel.(035)6014152 reel gebied. 'De gemeente betaalt wel wat, maar dat gebeurt altijd adhoc. Het lijkt nog het meest op een soort charitas, waarbij de in stellingen hun hand moeten op houden. Wie subsidie wil moet dat soms minstens een jaar van tevo ren aanvragen; maar wie heeft z'n programma dan al rond...?' Waarom kent Soest geen algeme ne, brede subsidie voor de cultuur, vragen Visser en Paans zich af. Openluchttheater Cabrio, bijvoor beeld, moet vaak per voorstelling bij het gemeentebestuur aanklop pen, als de contracten allang geslo ten zijn. Het wordt hoog tijd voor een meerjarenplan voor kunst en cultuur in Soest, vinden ze. Dat zou de basis kunnen zijn voor een subsidietoekenning op grond van redelijkheid en rechtvaardigheid. Voor heel wat instellingen zou zó'n basisfinanciering een ware uit komst zijn. 'Nu is er helemaal niks...!' Twee euro Volgens de twee Soester cultuur ijveraars blijkt uit cijfers van het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) dat vergelijkbare ge meenten in Utrecht en de rest van het land gemiddeld zo'n 16 a 24 euro per inwoner uitgeven aan cul tuur, in de ruimste zin van het woord. Soest blijft daarbij - met slechts twee euro per hoofd van de bevolking - hopeloos achter. 'Als je naar de sport kijkt zie je een heel ander beeld; dan ligt Soest juist boven het gemiddelde!' Aan zaalruimte ontbreekt het niet zozeer in Soest, aldus Werner Paans, die dat onlangs heeft uitge zocht. Alleen zijn lang niet alle ruimten geschikt voor culturele doeleinden, bijvoorbeeld omdat er geen plaats is voor toeschouwers. Er zijn overigens wel zo'n 220 culturele activiteiten per jaar, heeft hij uitgedokterd aan de hand van de 'Soester Kalender' die sinds vorig jaar op de voorpagina van deze krant wordt gepubliceerd. 'Dat strekt zich uit van toneelvoor stellingen tot concerten, van lezin gen tot poëziewandelingen, noem maar op. Daar zijn per jaar hon derden, misschien wel duizenden Soesters bij betrokken...' Bij nogal wat culturele evenemen ten laat de publieke belangstelling in Soest nog wel heel wat te wen sen over, constateert het tweetal. 'Dat komt ook doordat het van de zijde van het gemeentebestuur to taal ontbreekt aan stimulansen. Soest moet er wat voor over heb ben. Als er een betrouwbare finan ciële basis is om op terug te vallen durven de verenigingen en instel lingen het ook eerder aan om plan nen te maken die tot nu misschien net buiten hun financiële mogelijk heden vallen. Dan wordt het cul turele klimaat van Soest vanzelf een stuk levendiger en interessan ter. Het is voor een gemeente he lemaal niet zo vreemd als er geld op bij voorbeeld een theater toege legd moet worden; ander draait het nu eenmaal niet. Dat geldt trouwens ook voor voetbal en an dere sporten.' Samenwerking Visser en Paans zien het debat van 27 september niet alleen als (de laatste?) mogelijkheid om de Cul turele Kwestie in Soest aan te snij den en .de gemeente op haar ver antwoordelijkheid te wijzen - van daar ook dat het debat eind sep tember, vlak voor de begrotingsbe handeling in de raad, wordt gehou den - maai ook als een startpunt voor de culturele instellingen om tot meer samenwerking te komen. 'Het hoeft niet meteen tot een tast baar resultaat te leiden, als de ont wikkeling maar in gang wordt ge zet. Deze bijeenkomst kan het be gin zijn. Als het dan nóg niet wordt opgepikt, dan weten wij het ook niet meer...', aldus Jan Visser. Planning en samenwerking op cul tureel gebied is dringend nodig, bevestigt Werner Paans. De nieu we cuituurconsulent - die in Soest tijdelijk te werken komt maar voor het leeuwendeel met Baarn moet worden gedeeld ('ook weer zoiets') - kan misschien zegenrijk werk verrichten, denkt hij, op het punt van de coördinatie. 'Dan hoeft het niet meer voor te komen dat, zo als laatst, zéven verschillende Soester culturele organisaties op één en dezelfde zaterdag een voor stelling brengen van hoge kwaliteit, waarmee ze elkaar ongelooflijk beconcurreren. Misschien kan zo'n man of vrouw dat eens aanzwen gelen...' Visser en Paans hopen, nee: réke nen op grote belangstelling van de zijde van de culturele instellingen van Soest. Ook de plaatselijke po litici worden verwacht en verder iedereen die het culturele leven van Soest ter harte gaat. Ze wor den vriendelijk doch dringend uit genodigd om 'massaal aanwezig te zijn om'het initiatief te ondersteu nen teneinde het gemeentebestuur te stimuleren een cultuurbeleid in 2003 te ontwikkelen'. Eén van de nieuwe impulsen die Jan Visser en Werner Paans het culturele leven in Soest gezamenlijk willen toedienen, is het nieuwe Radio Soest-programma 'Op Soest' met als ondertitel: 'Mensen, Meningen en Muziek'. De heren werkten in de afgelopen maan den al vruchtbaar samen met het praatprogramma met politici, 'Raad Daad'. Het nieuwe programma 'Op Soest' wordt vanaf oktober elke laatste zondag van de maand uitgezonden vanuit de sociëteit van Artishock, tussen 16:00 en 18:00 uur. De eerste keer is dus op zondag 27 oktober. 'Op Soest' wordt min of meer een voortzetting van 'Soestand' en 'De Salon', vroegere succesvolle Radio Soest-programma's. 'Het wordt een gezellige live-uitzending over politiek voor het cultu rele leven in Soest, cultuur, sport, politiek en andere zaken uit de Soester samenleving,' aldus Visser en Paans. Het programma krijgt een 'gedegen' redactie, vinden ze: naast Visser en Paans zelf ook programmaleider Ab Faas en bestuurslid Thari Schröder van Ra dio Soest. Telefoon Eén van de ideeën die in 'Op Soest' gestalte zullen krijgen is de invoering van een speciaal telefoonnummer, waarop luisteraars tij dens de uitzending hun zegje kunnen doen. Dat mag in principe overal over gaan, van burenruzies en klachten over de jeugd tot de geluidhinder van kerkklokken en ander plaatselijk ongerief. 'Maar wel met naam en toenaam, want we maken er geen kliklijn van...!' PAGINA WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2002 SOESTER r i I Sc/uuut tteUuwtoieei. II tuut etyett I I I I Exclusief vlees per pakket van 112,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) B.S.E vrij I GERDA TUPKER TEL. 035-6023755 Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 - Fax: 035-6029995 expert Vt Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Deze week: Valeska Kleczewski van Soest 2002, raadslid sinds naart 2002 en lid van de raads commissie ruimtelijke orde ning, verkeer en milieu. 'Er is totaal geen sprake van een cultuurbeleid in Soest. In het raadsprogramma staan twee vage zinnetjes; in de Col legeverklaring - 'communica tie is contact' - komen de woorden cultuur en kunst zelfs helemaal niet voor. Er is geen enkel plan of voornemen bij de politiek. In het duaie stelsel zou je toch wel wat anders mo gen verwachten. Jan Visser en Werner Paans, de twee initiatiefnemers van het Groot Soester Cultuurdebat dat op 27 september moet plaatsvinden in C-drie, winden geen doekjes om wat kortweg de 'Culturele Kwestie' van Soest genoemd kan worden. Ze zijn hoogst ontevreden over de ontwikkelingen op cultureel gebied in Soest. Hun teleurstelling is groot. 'Na de Collegevorming spraken we met de toenmalige ge meentesecretaris Wim de Kam, die bij de onderhandelingen een be langrijke rol speelde. Hij zei toen dat er in de stukken op deftige wij ze staat aangegeven wat het ge meentebestuur moet doen, maar het College heeft 't niet opgepikt en de gemeenteraad heeft er ook niet op gereageerd... Harry Witte, de huidige cultuurwethouder, ziet cultuurbeleid kennelijk alleen als het zoeken naar zaalruimte. Tij dens de discussie over het nieuwe raadsprogramma hebben we een stuk of wat fractievoorzitters nog aangesproken, maar daarna is het volkomen stil geworden en geble ven.' Met het cultuurdebat op 27 sep tember willen Visser en Paans, resp. literair coördinator van de culturele vereniging Artishock en voorzitter van de Cultuurprijs- commissie, de Culturele Kwestie opnieuw aankaarten en op scherp zetten. Zij nemen, nadat de Rot terdamse cultuurgoeroe Bert van Meggelen een inleiding heeft ge houden, beiden deel aan het forum waarin ook GGS-wethouder Har ry Witte zal plaatsnemen. Daar naast wordt de nieuwe directeur van de bibliotheek/C-drie, die binnenkort haar opwachting maakt, uitgenodigd en er wordt nog gezocht naar iemand uit de 'muziekhoek', zoals Visser en Paans het noemen. Het forum staat in elk geval onder leiding van Jaap Lodewijks, hoofdredacteur van de Amersfoortse Courant. Sport De cultuur is in het gemeentelijk beleid van Soest een stiefkindje, meent Visser. 'Ik kan me er soms vreselijk kwaad over maken dat er voor de sport drie ambtenaren zijn aangesteld - een coördinator en twee bewegingsconsulenten die 21 scholen aan het bewegen moeten zien te krijgen - terwijl de cultuur het moet doen met een ambtenaar die óók de kinderopvang onder haar hoede heeft en daaraan zeker haar handen al behoorlijk vol heeft. De sport heeft ook een plat form met allerlei faciliteiten; ook de cultuur is dringend aan zo'n voorziening toe, zodat er eindelijk eens afstemming kan plaatsvinden in de uitvoeringen en voorstellin gen, en hulp geboden kan worden bij het aanvragen van subsidies, om maar wat te noemen.' De manier waarop de sport amb telijk/bestuurlijk in Soest wordt behandeld steekt schril af bij de stiefmoederlijke benadering van de cultuur, aldus Visser en Paans. Ter wijl er in Soest toch heel wat ge beurt en te genieten valt op cultu- Jan Visser en Werner Paans, ini tiatiefnemers van het Groot Soester Cultuurdebat. Foto: Soester Courant. Het Speeldorp neemt de bui tenschoolse opvang (BSO) over van Balans. Het kinder dagverblijf en de welzijnsstich- ting hebben een intentieverkla ring ondertekend. Op een klein aantal zaken na is alles gere geld. Beide partijen stellen dat de overdracht voor 99 procent rond is. Het gaat om de BSO in de Buut in Soest én in de Wethouder de Haanschool in Soesterberg. Op beide locaties is er een groep met tien kindplaatsen, terwijl er op de school in Soest capaciteit is voor nog zo'n groep. Verder neemt het Speeldorp ook een groep van tien kindplaatsen in Den Dolder over van Balans. Nu nog verzorgt Ba lans de buitenschoolse opvang, maar de verwachting is dat het Speeldorp per 1 oktober die rol overneemt. 'Je weet nooit of er nog een beer op je weg komt, maar we treden nu al naar buiten, omdat we de mensen niet langer in onzekerheid willen houden. Het seizoen begint immers weer', zegt directeur Roy Sheldon van Balans. De stichting stoot de bso af, omdat ze verlies gevend was. En omdat Balans in ernstige financiële problemen ver keerde, moest er wel worden ge sneden in het aanbod van voorzie ningen. Sheldon: 'De gemeente wil Balans wel helpen, maar zonder het risico van de BSO.' Op zich is hij opgelucht, dat het verlies (30 duizend euro) nu van de baan is, aan de andere kant be treurt hij het dat het zover is geko men. 'Ja, we hebben een zorg min der, maar het is jammer dat het zo moest. We konden zelf niet meer investeren in een professionele opzet en dan houdt het op.' Geen ontslagen Er zullen geen ontslagen vallen. Een aantal medewerkers van de BSO van Balans heeft in de afge lopen maanden elders een baan gevonden. Een medewerkster (in Den Dolder) is gebleven en met haar zal W. van der Horst van het Speeldorp deze week gesprekken voeren. Intussen heeft Balans andere me dewerkers tijdelijk op de BSO in Soest en Soesterberg gestatio neerd. Zodra de overdracht een feit is, keren zij terug op hun nor male werkplek bij de stichting. Van der Horst heeft inmiddels het Cen trum Werk en Inkomen ingelicht en advertenties laten plaatsen. De Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! o.a. een Natural Flac 100 Hz DigiPUft, ;r, Beeld en Teletexc tegelijk, BBE anoramic, Breedbeeld standen: n met ondertitels, 14:9 zoom, Full en Jsprekers met gesloten klankkast, level 2.5) en Eco Mode. vacatures betreffen de locaties in Soest en Soesterberg. Het Speeldorp heeft sinds vier jaar een kinderdagverblijf aan de Drie- hoeksweg, waar momenteel 38 kindplaatsen zijn. Ook in Deven ter exploiteert ze een dagverblijf voor kinderen en in Soest, Soester berg en Den Dolder komen daar dus BSO-vestigingen bij. Hoewel er nog enkele puntje op de i moe ten worden gezet, heeft zowel Sheldon als Van der Horst het vol ste vertrouwen in een goede af loop. Ook over de medewerking van de gemeenten Soest en Zeist maakt het tweetal zich geen zor gen. Van der Horst: 'Voor de ouders van de kinderen is dit ook een uitkomst. Anders waren zij in de problemen gekomen.' 4T\issen politici en burgers gaapt een kloof. Hoor je nog steeds luid roepen. In een poging deze afstand te verkleinen, stelt de Soester Courant in een weke lijkse rubriek de raadsleden en wethouders voor. Nu eens niet £door een politiek onderwerp aan te snijden, maar door op 2;<Koek te gaan naar de mens ach ter de politicus; eenvoudig aan de hand van enkele huis-, tuin en keukenvragen. Neem een abonnement: 8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152

Soester Courant | 2002 | | pagina 5