2 WEI mme €39®5 maasappels Prijsvraag: Wie bedenkt naam voor 'Brede Bibliotheek'? Kamerkoor Tourdion zingt bij Cultuurdebat De fantasiewereld van Ernst Jawetz CULTUUR t dianen scheppen beeld at waarheidsgetrouw is Pantalon Steenlinde present op Gooi- en Eemland Fair pagina,, Wp %>uid/ de> 18 Soest/. rn kilo ijeskramen! euwe winter en limonade, illonnen. week nog (nieuwe stijl) september gratis optreden in Griftland College Inloopmiddag sjxft qcftv zak De Evenaar Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen W, - !t HrlUd.mi.Mctf OORDELIG! vaneja&é nu Vrijdag 27 september, C-drie Brede Bibliotheek Soest Kindercursussen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Extra cursussen soestekScourant Workshop over import en export FYSIO FITNESS PROMOTIONS OPEN DAG ZATERDAG 21 SEPTEMBER 08.30- 15.00 UUR Vd stie en vit WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 11 PERS innenspeciaalzaal t 91 BAARN 5413521 Bezoek onze site: veerkampbaarn.nl In maart van dit jaar zijn de Bi bliotheek en C-drie samenge voegd onder de naam 'Stich ting Brede Bibliotheek Soest'. De naam 'Brede Bibliotheek' is langzamerhand bekend aan het worden in Soest en omge ving. Maar het is ook duidelijk dat die naam in het taalgebruik niet recht doet aan de veie acti- ^^iten die onder het dak van BBrede Bibliotheek plaats- iden. om schrijft het bestuur van de ^Jde Bibliotheek een prijsvraag ^®De bedoeling: het vinden van HH aansprekende naam, die ge bruikt kan worden als naam of ^[k voor de activiteiten en de ,sten van de Brede Bibliotheek irede Bibliotheek is de bibli- :ek van Soest en Soesterberg, is j[informatiecentrum voor de in- lers van Soest en Soesterberg, biejlt cursussen en workshops, op het gebied van kunst, cultuur, in- jpmatie en is het Podium van Soest, met theater en binnenkort een leescafé. gpinen kunnen worden opgegeven e-mail, brief, fax of met het fflKciale formulier dat verkrijgbaar ijs bij de receptie van de Brede Bi bliotheek. Namen kunnen worden opgegeven aan het adres: Prijs vraag Secretariaat, Brede Biblio theek Soest, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, of fax 035- 6095801, of c-mail: prijsvraag@obsoest.nl. Eén persoon kan meer namen in zenden. Inzendingen zijn mogelijk tot 1 november 2002. De lijst van ingezonden namen wordt dagelijks gepubliceerd op de website van de Brede Bibliotheek; op 30 septem ber wordt deze lijst ook ter inzage gelegd in de receptie van de bibli otheek. Het bestuur kiest uit de inzendingen drie namen die voor een prijs in aanmerking komen. Indien de winnende namen meer dere malen zijn ingezonden wordt de prijs uitgereikt aan de inzender van wie de naam het eerst is ont vangen, aan de hand van datum/ tijdstip van ontvangst. Het bestuur behoudt zich het recht voor om een andere naam te kie zen voor de Brede Bibliotheek dan de drie prijswinnende namen of om geen andere naam te gaan ge bruiken. De inzenders van de namen die een prijs krijgen of van wie de in zending wordt gekozen als naam of merk voor de Brede Bibliotheek dragen, door de deelneming aan deze prijsvraag, al hun rechten op est Tel. 035-601 8810 Vijf Amerikaanse indianen ko- •n woensdag 25 september lar het Griftland College. In jde aula aan de Noorderweg gillen ze meer duidelijkheid H^heppen over religie, cultuur en leefomstandigheden, ünet muziek en dans, maar ook ®^or verhalen te vertellen maken 'native Americans' de bezoe- fers bekend met 'de naakte my- Te'. Met dit programma maken ze ]n tour door ons land. Dat ge- iurt ter gelegenheid van het der- Bfigiarig bestaan van de Nederland se Stichting voor Noord-Ameri- -♦kaanse Indianen (NANAI). Een van hen is Franci Taylor, do- cent Native American Studies aan Universiteit van Montana, dan- ïres en verhalenvertelster. Zij amt af van de Choctaw/ jbrthern Cheyenne. De andere vier zijn Ken Walton •awnee/Comanche), Wabus igged Robe (Piegan), Valery [nney Denny (Chippewa/Cree) en Thomas 'Omalley' Beauty (Ya- T)ai/Apache). jyer indianen bestaan nog steeds rkeerde beelden. Ze zouden nog ieds in reservaten wonen, een rode huidskleur hebben en tegen woordig allemaal alcoholist zijn. Vanwege de gezonde manier van leven zou geen enkele indiaan een bril nodig hebben, om over wig wams en medicijnmannen nog maar niet te spreken. Dat de werkelijkheid anders is, la ten de vijf volgende week aan de hand van een afwisselend en boeiend optreden in Soest zien. Het programma in het Griftland College begint om 20:00-uur. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 De Vrije Teugel statt weer met de inloopmiddagen. Woensdag 25 september zijn er op het terrein aan het Vedelaarpad tussen 14:00 en 16:00 uur activiteiten voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar. Het is verstandig sportieve schoenen aan te doen, want ditmaal staan er behalve spelletjes ook wedstrijden op het programma. Deelname kost 2,50. de inzendingen over aan de Stich ting Brede Bibliotheek Soest. Werknemers van en anderen die verbonden zijn aan de Brede Bibli otheek zijn van deelneming uitge sloten. Prijzen lc prijs: een gratis abonnement ('lidmaatschap') voor een jaar op de bibliotheek, gratis toegang voor twee personen voor een evene ment naar keuze in het Podium van Soest en 10 korting op een cursus of workshop van het Edu catiecentrum of een tegenwaarde van 80 Euro. 2° prijs: een gratis abonnement ('lidmaatschap') voor een jaar op de bibliotheek, gratis toegang voor een evenement naar keuze in het Podium van Soest, of een tegen waarde van 50 Euro. 3C prijs: gratis toegang voor een evenement naar keuze in het Po dium van Soest, of een tegenwaar de van 25 Euro. De prijzen gelden voor evenemen ten, resp. cursussen of workshops die gehouden worden of beginnen in 2003; de contributieprijs gaat in op de eerstvolgende vervaldag in 2003, of op het moment van in schrijving. Deelnemers verklaren zich akkoord met de voorwaarden zoals die in dit bericht zijn opge nomen. INKEL Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 De importorganisatie De Evenaar is op 18 april 1986 opgericht. Het doel was zo veel mogelijk mensen in de ontwikkelingslanden te hel pen bij het opbouwen van een re delijk bestaan. De grondgedachte daarbij was: 'hulp zonder hulp', dus gewoon zakendoen met de producent en eigenlijk alleen onze markt aanbieden als afzetgebied. En het rayon is Nederland. Na tuurlijk is er een verschil met de reguliere handel. De Evenaar be taalt een reële prijs aan de produ centen. Alles gebeurt op non-pro- fitbasis. Men komt steeds terug bij dezelfde handelspartners. Voor een groot deel worden de producten aan de Wereldwinkels geleverd. Daarnaast levert De Eve naar veel kerstpakketten en relatie geschenken. Men streeft ernaar het aanbod uit de ontwikkelingslanden toe te snijden op de Nederlandse markt. Speciaal wordt daarbij ge dacht aan kunstnijverheidsproduc- ten. In de Wereldwinkel in Soest kunt u veel producten aantreffen die De Evenaar importeert. Openingstijden Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, SS6028132: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. soesteronderlinge.nl info@soesteronderhnee.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 ■SoesterH Onderlinge A s en het allervoordeligst. onze dagaanbiedingen. Dagelijks verschillende veilingen voor u in. 3 SEPTEMBER GROENTEDAG 0.69 24 SEPTEMBER BROODDAG 0.69 G 25 SEPTEMBER VLEESDAG 2.99 VLEESWAREN VOORDEELDAG RHAM 0.45 0RST 0*45 IJW0RST 0.45 EK 0.45 'ERHAMW0RST 0.45 - WOMENSWEAR Soesterbergsestraat 49A Leusderweg 198 3768 EB Soest 3817 KS Amersfoort 035-602 35 84 033-476 68 93 /u/j/'/Z DE H00GE VUURSCHE Kasteekoncert op zondag 22 september a.s. WERELDPREMIERE Sonates van de Nederlandse componist Jacob Klein. Door Frank Wakelkamp cello en Riett Voskuilen clavecimbel Wij ontvangen U graag om 11.30 uur met een heerlijk kopje koffie of thee waarna om 12.30 uur het concert begint. Na het kasteelconcert serveren wij een aangeklede middagborrel, waar U samen met de musici kan napraten. Om 14.30 uur sluiten wij deze middag af. De prijs per persoon is 22,50 all.in Reserveer direct telefonisch of per e-mail voor 20 september a.s. Hilversumsestraatweg 14, 3744 KC BAARN, Telefoon: 035- 541 25 41 E-mail: H2ll4(®accor-hotels.com ?4ccor Bert Smit. Het Soester Kamerkoor 'Tour dion' opent met twee liederen het Grote Cultuurdebat op vrij dagavond 27 september in de theaterzaal van C-drie. Dit Cul tuurdebat is een initiatief van de sociaal-culturele vereniging 'Artishock', winnaar van de Soester Cultuurprijs 2001. Het forum dat deze avond discus sieert over het Soester cultuurbe leid - en wat daaraan ontbreekt - is uitgebreid met Willem Otto, in terim-manager van de Brede Bibli otheek, met Bert Smit van de Stichting Muziekkring Eemland en met de befaamde Soester kunste nares Judith Gor. Zij laat zich voortaan Judi noemen. De laatste is met vier andere kun stenaars oprichtster van de Stich ting Bijlmer Biennale. Zij streven door middel van het organiseren van een tweejarige kunstmanifesta tie een permanente vernieuwing van de Bijlmermeer na in Amster dam-Zuidoost. Tijdens de Bijlmer Biennale zijn er door de gehele Bijlmer heen kunstprojecten te zien. Een 'Lifeline' zorgt voor de onderlinge verbinding. De hele manifestatie wordt in nauwe sa menwerking met scholieren, bewo ners, ondernemers en bestuurders voorbereid. Bert Smit was 20 jaar werkzaam als manager bij het internationaal ICT-bedrijf 'CMG', is mede-op- richter/directeur van Larus Trai ning Advies BV en is vanaf 2000 commissaris Telecom-orga- nisatie. Deze Soester is medeop richter en bestuurslid van de Stich ting Muziekkring Eemland, een klassieke concertenorganisatie in Soest met 230 'vrienden'' van de Stichting. Hij is mede-iniiiatiefne- mer van de Spirituele Kring Soest, bestuurslid van de landelijke orga nisatie Stichting Spiritueel Café Nederland en oud-bestuurslid van de Stichting Colombine. Gastspreker op 27 september in C-drie is Bert van Meggelen. Be halve cultureel adviseur van diver se Nederlandse gemeenten (zie de Soester Courant van vorige week), was deze Rotterdammer initiatief nemer en opdrachtgever van een aantal grote culturele, architectoni sche en stedenbouwkundige pro jecten, waar onder Riverrhine Ar chitecture, Workship Holland over architectuur, stedenbouw en land- schapsontwerp langs de Rijn, Coast Wise Europe over de kust van Europa waaraan 22 universi teiten uit even zoveel landen deel namen en The Housing Generator over volkshuisvesting in drie townships van Zuid-Afrika, Aanvang van het Grote Cultuur- debat: 20:00 uur. De toegang is gratis. Galerie de Steenlinde uit Soest (Lindenlaan 1) toont werk van haar vaste kunstenaars tijdens de GEAF (Gooi- en Eemland Art Fair) in de Dudok Arena te Hilversum. Deze nieuwe Kunstbeurs loopt van 20 t/m 22 september. Te zien zijn o.a. schilderijen van Manuel Claasen (1939), Maria van Koningsbruggen (1949), Marian van Zandvoort (1964), Aaldrik Harkema (1938); beeldhouwwerk van Fiona Zondervan (1971); keramisch beeldhouwwerk van Manja Hazenberg (1952) en pas teltekeningen van Claudia Hoejen- bos (1950). Manuel Claasens werk bestaat uit landschappen. Geen landschappen in de zin dat ze teruggaan op be staande omgeving. Ze geven geen 'buitenruimte' maar een 'binnen ruimte' weer. De voorstellingen hebben te maken met ordening te genover toeval. In het echte land schap waarin je je kunt bewegen, zijn die twee elementen altijd aan wezig. Ordening door de mens of door de natuur zelf, toeval dat kan leiden tot willekeur, woekering of zelfs chaos. Deze elementen zijn ook bepalend in ons leven. De werken verwijzen vaak naar een hortus conclusus, een besloten tuin die de ruimte van het landschap mist en de confrontatie van de ele menten benauwender maakt. De confrontatie zien we ook in kleurtegenstellingen en verfbehan- deling: dun tegenover pastueus, egaal tegenover veelkleurig. De Amsterdamse dierenbecld- houwster Fiona Zondervan stelt een beeld van een Fries paard in brons ten toon. Tegelijk met de GEAF is er tevens een expositie in dierentuin Artis Amsterdam waar de bezoeker de gelegenheid krijgt bij de beelden ook de levende modellen te bewonderen. Of an dersom natuurlijk. Manja Hazen berg heeft voor deze expositie een object geleverd van keramiek en natuursteen met vormen van een bouwstijl uit oude culturen. Ma rian van Zandvoort is afgestudeerd als theatervormgever en was werk zaam als Artdirector van NCRV en KRO tv-series, ze heeft, een sterk ruimtelijk inzicht ontwikkeld, deze ontwikkeling is duidelijk te rug te vinden in haar schilderijen. Maria van Koningsbruggen be kwaamde zich van modeltekenen en portretteren naar een vast pa troon in haar huidige oliewerken op linnen. De werken tonen prach tige diepe kleuren en een krachti ge hand. Claudia Hoejenbos werkt met mensverbeeldingen in droog pastelkrijt, verhalen van mensen in de expressie van het moment neer gezet óp papier. Aaldrik Harkema schildert dozen bij de vleet, in al lerlei Yorir.cn, zwart en scherp op de randen gemarkeerd, doorkijk jes, perspectieven. Stapels op el kaar, een architectuur in wording. De strenge ordening van de dozen geeft een spanning die er wezen mag, de ernst en de humor incluis. De moderne en hedendaagse kunstbeurs loopt van 20 september t/m 22 september 2002. Meer in formatie via Ron Geurs, 82036- 6026409 of 06-53621681 door Anna Pagemakers Hij is zo'n 63 jaar geleden ge boren in Amsterdam en zo'n 20 jaar geleden maakte hij zijn eerste twee fantasiebeesten, een enorme vis en een draakje. Nu staan en hangen er 17 van zulke beesten in zijn zonnige appartement. Je zou denken dat zo vele op je afkomen maar toch is dat niet zo; zij zijn in harmonie aanwezig. Wellicht kennen Radio Soest-luis- teraars hem van zijn programma 'Goed geboekt' dat hij vier jaar heeft verzorgd; in oktober zal zijn laatste uitzending te horen zijn en in deze zelfde maand zal hij Soest inruilen voor Harlingen. Ook was hij twee jaar gespreksleider van het discussieprogramma 'Zin-On-Zin'. Of hij ooit heeft willen exposeren? 'Jawel, maar makkelijk is dat niet, want ik wil niets verkopen,' zegt hij beslist. Ik kijk vragendwant Ernst vertel de mij tijdens de rondgang dat hij een planning heeft van vier beesten per jaar, dus dat kan oplopen. 'Ja echt, dus als ik nog tien jaar bezig blijf komen er nog veertig bij, vandaar dat huis in Harlingen. Op een dag wordt mijn huis daar een expositieruimte voor de liefheb ber.' Een kunstenaar met een planning? Na zijn pensionering heeft hij waargemaakt wat hij wilde, name lijk vrij zijn om te kunnen dromen, fantaseren. Het is zijn manier om een ludiek tegenwicht te vinden tegen de cijfertjes, het materiële van onze maatschappij. 'Te zwaar wichtig?' vraagt hij. Ik vind van niet. Er komen koffie en koekjes en ter wijl hij als gastheer bezig is dwalen mijn ogen rond; wat een werk. 'Maar ik werk alleen in de lente en zomer, dat is zo gegroeid. Dan is het alsof ik wakker wordt. Dan groeit de passie om te gaan creë ren. Dan ga ik op zoek.' Hoe ontstaat nu zo 'n werk, bijvoor beeld dit laatste; ik vind het een vliegende garnaal' 'Mijn beesten hebben geen soort naam, je kunt ze niet indelen en dat wil ik zo Want ze zijn mijn fan tasie. Mensen moeten er niets aan verbinden. Maar als jij deze zo wilt noemen...oké. Hoe zoiets ontstaat? Wel, opeens zie ik gootsteenzeef jes. Die heb ik natuurlijk al vele keren gezien maar nü zeggen ze me iets en samen met een thee doekhangertje, met een gaatje erin, je weet wel, kunnen ze een oog worden en ziedaar! Het past! Ik word dan razend enthousiast en bedenk een vorm, of het een staand of liggend model moet wor den, welke grootte en hoe het er uit moet gaan zien. Mijn fantasie werkt op volle toeren en mijn han den jeuken om te beginnen.' Willaertstraat 49 88 60958291 Na de grote drukte op de Culturele Uitmarkt van anderhalve week ge leden lopen de cursussen in de Brede Bibliotheek geleidelijk aan vol. In de volgende cursussen kun nen nog enkele kinderen worden ingeschreven. Toneellessen in het Theater: voor kleuters op maandagmiddag en voor kinderen tussen 7 en 12 jaar op vrijdagmiddag. Kindcratelier (o.a. boetseren en schilderen): op woensdagmiddag voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Tekenen/schilderen: op woens dagmiddag voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Circustechniek: op donderdag voor kinderen van 9-12 jaar. Meer informatie: Brede Biblio theek, Willaertstraat 49, S8 6095829, van 10:00 tot 18:00 uur. Een van de creaties van Ernst Ja wetz. Foto: J. Schreudcrs. Je zoekt allerlei simpele huishoud- spulletjes bij elkaar, maar wat zit er nu in zo'n beest?' Filterwatten, je weet wel, wat er in een aquarium zit. En het geheel omwikkel ik met gipsverband. Daarom moet ik ook alles bij el kaar hebben vóór ik begin want als het geheel na 14 dagen droog is kan niets meer toegevoegd wor den, begrijp je? Daarna begint het schilderwerk.' Hoeveel werk zit er nu in deze gar naal? Ernst lacht veel en nu ook. 'Zo'n veertig werkdagen; twee maanden zeg maar. Daarom kan ik er ook maar vier maken in die bepaalde tijd.' Kun je deze passie zo maar uitscha kelen? Hij knikt zeer bevestigend en ik kijk verbaasd. 'Je moet dat zien als bijvoorbeeld het leegeten van een doos bonbons. Daarna ben je be vredigd, niet dan? Welnu, na acht maanden werk ben ik óók bevre digd en ga ik lezen, heerlijk! Tot het weer begint te kriebelen.' Hoe zou je zelf jouw fantasiebees ten willen omschrijven, voor de le zer? Hij denkt heel diep na en zegt dan: 'Diervormen die zouden kunnen zijn ontstaan als de kosmische om standigheden bij het ontstaan der aarde anders waren geweest.' Er valt een stilte. Ik kijk rond. De vliegende kevers die geen kevers zijn, de statige pinguïn, de blauwe vogel met een knoop in zijn nek, de groene vogel in zijn kooi met halve tennisballen als enorme ogen, het groene beest dat voor mij op watergruwel lijkt. 'Is dat te plechtig Anna?' onderbreekt mijn gastheer mijn gedachten. Nee, zeg ik. Zo zou het geweest kunnen zijn. 'Ja toch?' en hij schiet in de lach. 'Het spel hoort bij de menselijke structuur, de maatschappij die is ontstaan niet.' Ik wens Ernst Jawetz nog jaren van creativiteit toe en veel geluk in zijn nieuwe woonplaats Harlingen. Di Lassostaat 65% tel. 6022195 In de week van maandag 30 sep tember start bij de Volksuniversi teit Soest het nieuwe cursussei zoen. Dat betekent dat de meeste taalcursussen in deze week van start gaan. Omdat de belangstel ling om een vreemde taal te leren of de oude kennis te verbeteren of op te frissen dit jaar erg groot is< zijn er enkele extra cursussen ge organiseerd. De talen die op het programma staan zijn Frans, En-; gels, Spaans, Italiaans en Duits. Ook bij enkele andere cursussen die in het begin van het seizoen, van start gaan, zijn nog wat plaat sen vrij, zoals bij Ambachtelijk meubelstofferen, hierin worden de basistechnieken van het bekleden van meubels behandeld. Verder kan men zich nog inschrijven voor de vervolgcursus Fotografie en voor de cursus Tuinontwerp, een op de praktijk gerichte cursus voor wie een nieuwe tuin gaat inrichten of zijn bestaande tuin wil verande ren. Ook voor de cursus Loop baanontwikkeling zijn nog enkele aanmeldingen mogelijk. Wie met zijn werk een andere richting in wil slaan, maar niet precies weet wel ke, of wie zich afvraagt of alle ei gen kwaliteiten en mogelijkheden in de huidige baan wel worden be nut, kan deze cursus gebruiken om een eigen actieplan op te stellen. Ook start in de eerste cursusweek een lezingencyclus van twee avon den met als titel 'Een wandeling door Rome'. Aan de hand van dia's wordt als het ware een wan deling door de stad gemaakt. Voor informatie: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 88 6022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest GEVRAAGD VASTE BEZORGERS ^n Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Op dinsdag 24 september organi seert de Kamer van Koophandel Gooi en Eemland de workshop 'Starten met Internationale Han del'. De bijeenkomst is bedoeld voor beginnende importeurs en expor teurs. Startende ondernemers krij gen steeds meer interesse in het grenzeloos ondernemen. Vooral na de zomervakantie komen veel on dernemers terug met plannen voor im- óf export. Op vakantie hebben ze prachtige importproducten ont dekt of afzetmogelijkheden in het buitenland gezien. De workshop speelt hierop in. De bijeenkomst gaat over de belang rijkste facetten van het internatio naal zakendoen: marketing, distri butie, leverings- en betalingscondi ties, transport en BTW. De workshop wordt gehouden in het kantoor van de Kamer van Koophandel, aan de Printerweg 6 te Amersfoort en duurt van 14:00 tot 17:00 uur. Deelname kost 25. Voor meer informatie en aanmeldingen kan contact opge nomen worden met Margot Was- sink, SS: 033-4535700. VOOR VERANTWOORD BEWEGEN 1VELE VORMEN VAN GROEPSTRAINING: SPINNING - THAI BO AEROBIC STREETDANCE CALLANETIC - STEP 2. INDIVIDUELE TRAINING: FITNESS PERSONAL TRAINING CARDIOFITNESS en nu ook: 3. POWERPLATE: EFFICIËNTE TRAINING VOOR STRAKKE SPIEREN, MINDER CELLULITIS EN BETERE DOORBLOEDING OM ZELF KENNIS TE MAKEN MET ONZE PROGRAMMA'S EN APPARATUUR OM GRATIS GETEST TE WORDEN EN TRAININGSADVIES TE ONTVANGEN OM (VOOR ONZE JEUGD) GRATIS MEE TE DOEN AAN DE INSTUIF: 12.00 KIDS CLUB 6-9 JAAR 13.00 FIT CLUB 9- 12 JAAR 14.00 DANCE CLUB 12-16 JAAR (graag vooraf inschrijven: 035 - 602 31 06) OM TE WETEN WAAROM ONZE CURSUS SPORTIEF AFSLANKEN ECHT WERKT - NU INCLUSIEF POWERPLATE- TRAINING! OM 10,00 KORTING TE ONTVANGEN BIJ INSCHRIJVING BEZOEK ONS: VAN WEEDESTRAAT 211- SOEST - TEL.: 035 6023106

Soester Courant | 2002 | | pagina 11