*p korte termijn geen fluisterasfalt rijk! J Indonesische stagiaires jaar ing in The Oriëntal Swan Start Cenakelconcerten en strijkkwartettenserie tommelmarkt Odeon druk bezocht IGSMA w Soesterberg herdenkt 11 september 2001 Gevarieerd aanbod aan cursussen in Dorpshuis Nieuwe Novib-kalender PAGlN/\ aatregelen pas in beeld bij reconstructie A28 bij Soesterberg oodje I 45 'f O 90 l 1 60 'l 1 60 gverse Sushi 2 95 i isbedrijven s ?mr m a"eS ST TEL. 035-6019954 Soesterberg is opstapplaats parachutisten Avondvliegen met heli's Informatiemiddag bij De Pruttelpot WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING P. Creutzberg afwezig F.P. Prause afwezig Heli's oefenen op Soesterberg ).-k.k OESTERBERGSE >A-fractie in de gemeen- appar g gelegen Dvende Engh Ie woonkeuken CDA-fractie in de gemeen faad is zeer teleurgesteld over 'onbevredigende' antwoor den van ex-minister Tineke ^telenbos van Verkeer en Iterstaat op vragen over de fippak van de geluidsoverlast de rijksweg A28 ter hoogte i Soesterberg. 'Het niet over igen van fluisterasfalt met e$n beroep op de situatie van J86 vinden wij zeer onbevre- gend\ schrijft CDA-fractie- brzitter Henk Koning. pi fractie zal de Tweede Kamer leden Verburg en Eurlings, die de jagen aan mevrouw Netelenbos pden gesteld, dan ook verzoe ken opnieuw aandacht aan de kwestie te besteden. Volgens mevrouw Netelenbos ko men maatregelen pas in beeld bij een reconstructie van de weg. Die» is echter op korte termijn hiet te verwachten: 'vooralsnog is geen besluit genomen om over te gaan tot reconstructie van de weg.' Pas als besloten wordt de A28 uit te breiden, zal aan de Wet Geluidhin der worden voldaan door het aan brengen van de. daarin genoemde gcluidsmaatregclen. In de beantwoording, zegt me vrouw Netelenbos verder dat op de verzoeken van inwoners van Soesterberg en hun organisaties om geluidsmaatregelen te treffen, altijd is Zeist en Soesterberg in 1986 is voldaan aan de Wet Ge luidhinder. De wet kent geen tus sentijdse momenten waarbij nage gaan wordt of nog wordt voldaan aan de gestelde normen. Dit ge beurt wel bij de eerstvolgende re constructie. Als dan blijkt dat aan de normen niet wordt voldaan, dan zullen geluidsmaatregelen in overweging worden genomen. Aan het beleid tot vaststelling van de maximumsnelheid hebben over wegingen met betrekking tot ver keersveiligheid en milieu ten grondslag gelegen. Het voorziet in een bepaalde verhouding tussen wegvakken met een maximum snelheid van 120 en 100 kilometer per uur, antwoordt de ex-minister op de vraag of ze ooit heeft over- ilen B.V. is voortaan 8.00 tot 12.00 uur. an 9.00-16.00 uur. k voor particulieren). iterialen. iatie, vloerbalken, stenen, oed, lijmen en vele andere roducten. franco levering. WMATERIALEN BV 3 SOEST x 035-6024266 ia.nl Jouden Gids SS Gouden Gids oesterberg stond afgelopen [zaterdag in het teken van de ariijkse rommelmarkt van nuziekvereniging Odeon. In |en rondom het Odeon-gebouw pan de Rademakerstraat was het de hele dag een gezellige ukte. 's Morgens stond al een frj koopjesjagers te wachten op 'de klok van negen, toen de gro te ;ver koop begon. S>p het moment dat het toegangs- pt werd verwijderd, renden de bopjesjagers af op hun favoriete aam, op zoek naar mooie, bij- fipdere, bruikbare spulletjes. Moor het Odeon-gebouw stonden |men in lange rijen, volgeladen met duizend en één spullen, die door medewerkers van Odeon aan de man werden gebracht. Ook m het Odeon-gebouw zelf kon me nigeen voor weinig1 geld zeer bruikbare spullen op de kop tik ken, zoals boeken, kleding, curio sa en computers. Mede door het mooie weer was het de hele dag door een komen en gaan van rom melmarktliefhebbers. Zelfs na slui ting van de rommelmarkt kwamen er nog een aantal nieuwsgierige voorbijgangers langs wier oog was gevallen op 'Het Soesterbergse Waterlooplein'. Maar helaas, de eindtijd was inmiddels verstreken. Wat niet verkocht was aan het eind van de dag, werd door Odeon be- Bijna iedereen ging wel met iets weg na een bezoek aan de rommel markt van Odeon in Soesterberg. Foto: Odeon schikbaar gesteld aan de organisa tie 'Spullenhulp', waaronder kle ding, speelgoed, aardewerk en elektronica. Bovendien werden overgebleven boeken, glaswerk en oud papier apart ingezameld. Voor de leden van muziekvereniging Odeon was het ook dit jaar weer een grote organisatie, waarvoor veel inspanning nodig was. Mede dankzij de hulp van diverse vrijwil ligers werd het ook dit jaar een zeer geslaagd evenement. i'^W gwi 'gsLritf* Twee Indonesische studentèn lQC13mplf VZint uit Soerabaya, Jenny Wijaya ,HI 1 a* (22) en Ali Budiono (23) ron- Bn momenteel hun studie aan jie Hogere Hotelschool in Ja- Irta af in Nederland. Ze lo- en een jaar lang stage in het oinees-Thaise specialiteiten- staurant The Oriëntal Swan i Miranda en Cheung Mok. let is een project van de keten van Eastern-zaken waarbij het iesterbergse restaurant is aange- oten. Jaarlijks komen dertig sta- aires naar Nederland, nny Wijaya en Ali Budiono ochten zelf hun voorkeur voor in stageperiode kenbaar maken. Je kozen voor Europa, waar ze Dor het eerst zijn, met name Ne erland. De eerste zes weken rachten ze in Leeuwarden door, •aar ook een hotelschool is geves- Deze onderhoudt nauwe ban- lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven den met de school in Jakarta. Na eventueel hun Engels te hebben opgehaald en enkele Nederlandse woorden te hebben geleerd, wer den beide Indonesische studenten in Soesterberg geplaatst. Het gaat altijd om twee studenten per be drijf, vooral om heimwee te voor komen. Gedurende hun stageperiode ko men ze met alle facetten van het restaurantwerk in aanraking. Ze werken zowel in de bediening als in de keuken, leren inkopen en cal culeren enzovoort. Het echtpaar Mok begeleidt, sa men met de vaste medewerkers, de beide stagiaires. Zij zijn het die na afloop van de stageperiode de be oordeling geven die een belangrijk cijfer op de eindlijst uitmaakt. De heer Mok vertelt dat het de derde keer is dat hij stagiaires in zijn res taurant begeleidt. Aan de eerste twee keer bewaart hij goede herin neringen, evenals trouwens de sta- Geen betere leermeesters dan de eigenaars zelf, het echtpaar Mok van het Chinees- Thaise restaurant The Oriëntal Swan in Soesterberg. Jenny Wijaya en Ali Budiono be dienen hen. Foto: Eemland Pers giaires zelf: 'Ik krijg nog regelma tig een kaartje van hen. Ze schrij ven altijd: als jullie in de buurt zijn, bel me dan.' Hij vindt de stagepe riode eigenlijk net iets te kort. 'Na een jaar zijn ze pas echt goed in gewerkt en dan moeten ze weer weg.' Hij heeft destijds geprobeerd de stagiaires langer te houden, maar dat lukte niet. Als Jenny Wijaya en Ali Budiono zich net zo snel aanpassen als hun voorgangers, twijfelt het echtpaar Mok er niet aan dat ook zij vol gend jaar met goede cijfers voor hun stageperiode naar Indonesië terugkeren! wogen de maximumsnelheid van 120 naar 100 kilometer per uur terug te brengen. 'Ik heb boven dien het toepassen van fluisteras falt op dit wegvak niet overwogen, aangezien in 1986 voldaan werd aan de normen van de Wet Ge luidhinder.' Dat vorig jaar bij het onderhoud aan het zuidelijk deel van de A28 (kosten 680.000 euro) en nu bij het onderhoud van het noordelijk deel (kosten 235.000 euro) niet aan lang bestaande wensen ter ver mindering van de geluidsoverlast is tegemoetgekomen, is een gevolg van het feit dat de Wet Geluidhin der niet van toepassing is op nor maal onderhoud van het bestaan de asfalt. De Soester CDA-fractie stelt vast dat er dus niets aan de geluidshin der wordt gedaan. 'Mevrouw Ne telenbos beroept zich op de situa tie van 1986 alsof de tijd en de ontwikkelingen stil hebben ge staan,' schrijft Koning. Hij hoopt dat de nieuwe regering en de nieuwe minister van Verkeer en Waterstaat meer mogelijkheden bieden. 'In het regeerakkoord van de regering Balkenende wordt ge sproken over een Spoedwet Weg- verbreding. Via persberichten heb ben wij vernomen dat Rijkswater staat mogelijkheden zou zien om op korte termijn op de A28 ter hoogte van Soesterberg een spits- strook aan te leggen. Mocht deze informatie inderdaad juist zijn, dan dient dit ons inziens zeker gelijk tijdig gepaard te gaan met maatre gelen waardoor de geluidsoverlast op het wegdek ter hoogte van Soesterberg beperkt wordt,' aldus Koning. Deze vindt dat de uitvoering van de benodigde' geluidsmaatregelen niet afhankelijk gesteld moet wor den van een reconstructie van de A28. Daarvoor zijn de problemen te groot. Koning: 'Het is natuurlijk in het geheel niet verboden om bij regulier onderhoud tevens maatre gelen te treffen waardoor de ge luidsoverlast beperkt wordt. Hier is heel duidelijk sprake van een gemiste kans. Het is zeer te betreu ren dat Verkeer en Waterstaat deze kans heeft laten liggen, ondanks het feit dat men terdege op de hoogte was van de geluidsoverlast.' Op zaterdag 21 september en zon dag 22 september zullen er op vliegbasis Soesterberg een aantal vliegbewegingen plaatsvinden. De vliegbasis is opengesteld op zater dag van 09:00 tot 13:00 uur en op zondag van 13:00 tot 15:30 uur in verband met de herdenking 'Mar- ket Garden'. Market Garden is de jaarlijkse her denking om de slag bij Arnhem. De vliegbasis is opstapplaats voor parachutisten, onder wie ook ze ven veteranen die aan het eind van de Tweede Wereldoorlog mee heb ben gedaan aan de operatie Mar ket Garden. Op deze dagen wordt ei gevlogen met de Hercules (4x), Fokkcr-60, Pilatus Britten-Norman Jslmder en een Beechcrart King Air. Beide op de vliegbasis Soesterberg gestationeerde transporthelikopter- squadrons gaan met ingang van deze week tot eind april 2003 avondvliegen tot uiterlijk 24:00 uur. Het avondvliegen vindt plaats op de maandag-, dinsdag- en don derdagavond. Helikopterbemanningen moeten in hun jaarlijks oefenprogramma vluchten bij duisternis maken. Tij dens deze vluchten' zal gebruik worden gemaakt van nachtzichtap- paratuur. Behalve enige lokale vliegbewegin gen op Soesterberg, zullen de meeste oefeningen worden uitge voerd boven de Vlasakkers, de Leusderheide en het militair lucht vaartterrein Deelen. De Vliegbasis Soesterberg zal ge durende deze avonduren ook uit- wijkhaven zijn voor vliegtuigen van andere bases, die door omstandig heden niet kunnen landen op hun thuisbasis. De peuterspeelzaal De Pruttelpot houdt woensdag 25 september een informatiemiddag. Dat gebeurt van 13:00 tot 14:00 uur in de ves tiging aan de Van Angerenstraat 1. Men kan er kennismaken met de leidsters en een kijkje nemen in de zaal. Inschrijven kan vanaf het moment dat het kind anderhalf jaar is. Het wordt dan vanaf 2,5 jaar opgenomen, mits er een wachtlijst is natuurlijk, COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 21 september zondag 22 september Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19:00 Zondag 10:30 ds. M.A.A. Nawijn/werkgroep MOV; oec. gebeds dienst; dameskoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:30 zie Caroluskerk Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: SS 0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, ^030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Hessen Apotheek (De Bilt), Hessenweg 192, SS030-2200383. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak', H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, SS352467; in andere gevalleahoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ^033-4220500; van 'S avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: SS 0900-8844; alarmnummer: SS 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Vorige week woensdag 11 sep tember hing de vlag halfstok aan de gemeentelijke vlaggen mast bij het Luchtvaartmonu ment 'De Vleugel'. De bevol king van Soesterberg herdacht op deze wijze de zo tragisch omgekomen slachtoffers van de terroristische aanslag in New York en Washington op 11 sep tember 2001. Veertig jaren lang bestond een deel van de Soesterbergse be volking uit Amerikanen. Veer tigjaren lang hoorden en zagen de inwoners de vele soorten vliegtuigen van het op Camp New Amsterdam op de vliegba sis Soesterberg gelegerde squa dron van de USAF van heel dichtbij. Kort na 11 september 2001 werd bekend dat vier USAF-militairen die eens in Soesterberg woonden en werk ten, ten gevolge van deze aan slag op het Pentagon om het leven kwamen. Ter nagedachte nis aan hen en al die anderen hing de vlag in Soesterberg halfstok. Het dorpshuis Burgstede heeft z'n activiteitenagenda 2002- 2003 gepresenteerd. Het cur susseizoen start in de eerste week van oktober. Wie aan een cursus wil meedoen, moet zich opgeven door het invullen van een inschrijfformulier, ver krijgbaar in het dorpshuis aan het Dorpsplein, waar het ook moet worden ingeleverd. Er zijn acht cursussen. Louise Kel der leidt op 1, 8 en 15 oktober de nieuwe cursus 'Sterrenbewegingen, kalender en tijd'. De eveneens nieuwe gesteentecursus 'Waar hakt u in?' staat ook onder haar leiding Op vrijdag 27 september, aan vang 20:15 uur, verzorgt het Camilli Kwartet het eerste con cert in de serie Cenakelconcer ten die daarmee het derde jaar ingaat. Het concert maakt te vens onderdeel uit van de acti viteiten van de Stichting Strijk kwartetten Nederland, een groot landelijk initiatief dat in april 2002 werd gelanceerd. In het Cenakel in Soesterberg trad toen op het Parkanyi Kwartet. Onder het motto 'de beste strijk kwartetten op de mooiste locaties' gaan de beste Nederlandse profes sionele strijkkwartetten concerten geven in het Cenakel, een locatie die om zijn prachtige ambiance en uitstekende akoestiek voor dit lan delijke netwerk is geselecteerd. Sfeer en kwaliteit van de avonden zullen bij deze kwartetserie cen traal staan. Luisteraars kunnen in een optimale omgeving van deze sublieme vorm van kamermuziek genieten. Na afloop is er gelegen heid elkaar en de musici bij een drankje te ontmoeten. Het Camilli Kwartet zal deze avond werken spelen van Mozart, Beethoven en Debussy. Voor kaart- en abonnementenver koop kan men contact opnemen met de Stichting Cenakel Cultuur, Amersfoortsestraat 20, Soester berg, §8 0346-332518, e-mail cenakel.cultuur@kdk-nl.org Indien voorradig zijn kaarten nog vanaf 19:30 uur aan de zaal ver krijgbaar. Het Camilli Kwartet speelt op vrij dag 27 september werken van Mo zart, Ludwig von Beethoven en Claude Debussy. Het kwartet be staat uit Lis Perry (viool), Richard Wolfe (viool), Prunella Pacey (alt- Het Camilli kwartet, bestaande uit Lis Perry, Richard Wolfe, Pru nella Pacey en Melissa Phelps. viool) en Melissa Phelps (cello). Het Camilli Kwartet maakte zijn debuut in 1993 in het Van Gogh Museum in Amsterdam met kwar tetten van Benjamin Britten, Vaug- hn Williams en Frank Bridge. Hun repertoire omvat naast muziek uit de twintigste eeuw tevens de klas sieke en romantische kwartetten. Het Camilli Kwartet verzorgde verschillende premières, waaron der het tiende strijkkwartet van Wolfgang Rihm en het vierde van Michael Nyman. Het laatstge noemde werk werd gespeeld in de Queen Elizabeth Hall in Londen en vervolgens door EMI in 1996 op cd gezet. Het ensemble treedt op in vele zalen in Nederland, Frankrijk en Engeland en maakte verscheidene radio-opnamen. In 2001 verschenen de Camilli's op een tweede cd met het pianokwin tet van Margot Wright. Is er, in een jaar van politiek geweld en gevoelens van onvei ligheid, nog plaats voor de jaarlijkse Novib-kalender, met mooie beelden uit verre lan den? Wij denken van wel. Juist nü. Juist nu is het belangrijk belangstelling en respect voor eikaar te blijven tonen. Ook u wilt misschien blijk geven van uw betrokkenheid. Bijvoor beeld door de aanschaf van de Novib-kalender 2003. De foto's nemen u mee van een spetterende trouwpartij in Zuid-Afrika naar een onbetaalbaar uitzicht op pira mides in Egypte, van het enorme Maracana voetbalstadion in Rio naar spelende kinderen in Seoel en van een zeilwedstrijd op het Titi- cacameer naar de kermis in Dha- ka. Topfotografen uit de hele wereld stuurden hun beste materiaal in, waaruit een internationale com missie de meest aansprekende fo to's koos. Foto's, die het veelzijdi ge en boeiende gezicht van de Derde Wereld laten zien. Een we reld waar gefeest en gelachen wordt, gehuild en gerouwd, maar bovenal een wereld waar plaats is voor iedereen. Op de achterzijde van de kalender leest u hoe mensen werken aan een wereld waar plaats is voor ie dereen. Bijvoorbeeld hoe arme, indiaanse boeren in Bolivia opko men voor hun rechten. Of hoe het Zuid-Afrikaanse vrouwencentrum Masimanyane mannen in Zuid- Afrika weet te winnen voor de strijd tegen geweld tegen vrouwen. De kunstenares Heieen van Dic- men maakte drie prachtige kunst werken gebaseerd op foto's uit de kalender 2003. Een set van 2x3 kunstkaarten is het resultaat. Met deze kaarten kan men zijn wensen op bijzondere wijze kenbaar ma ken. Men kan zelfs meedingen naar één van de originele kunst werken door het overmaken van 5,00 extra. De 1.000ste, 2.000ste en 3.000ste inzender krijgt dan het kunstwerk gratis thuisbezorgd. De kalender 2003 20,50) en de set kunstkaarten 8,50) kunnen besteld worden bij Novib. Schrifte lijk: Antwoordnummer 10720, 2501 WB Den Haag of telefo nisch: 070-3421777. op 19 en 26 november en 10 en 17 december, evenals de cursus Ster ren waarnemen, ook nieuw, op 21 en 28 januari en 11 en 18 februari 2003. Tenslotte geeft ze ook de cursus Wolken en weer, op 18 en 25 maart en 8 april 2003. Jean-Marie van Staveren is de do cente in de eendaagse workshop modeltekenen en schilderen voor gevorderden op 5 oktober. Op donderdag 3 oktober start de nieu we cursus 'kennismaken met de computer'. Deze omvat acht lessen van elk anderhalf uur. De cursus is bestemd voor iedereen die niets of weinig weet van computers. Men wordt stap voor stap wegwijs ge maakt in het gebruik ervan. Een andere computercursus is Word en Windows. Deze start op 3 oktober en omvat acht lessen, elk van an derhalf uur. De cursus bloemschikken voor ge vorderden staat onder leiding van Matthijs Verbruggen. In het vorig seizoen was deze cursus een groot succes. Te beginnen op 2 oktober zijn er om de week in totaal zes lessen. Verder zijn er de klaverjas- en jo- kerclub, staat voor 7 december de surprise-kaartmarathon op het programma, voert de toneelvereni ging Utile Dulci op vrijdag 15 en zaterdag 16 november een eenak ter op, is er iedere maandagavond gelegenheid om te darten en iedere dinsdagavond een onderlinge bil- jartcompetitie, en staat er voor vrijdag 11 oktober een kinderkle ding- en speelgoedbeurs op het programma. Daarnaast zijn er in het dorpshuis Burgstede tal van activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 15 jaar onder supervisie van de Stichting Balans. HUISARTS i.v.m. nascholing van 23 t/m 27 sept. De collega's nemen waar. HUISARTS van maandag 30 september t/m zondag 6 oktober De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Helikopters van de Koninklijke Luchtmacht houden op vrijdag 20 en maandag 23 september in sa menwerking met personeel van de 11° Luchtmobiele Brigade een oe fening op de vliegbasis Soester berg. Er wordt gevlogen met de Bölkov, Apache, Cougar en Chinook-heli kopters. In principe speelt de oefening zich op vrijdag 20 september af tussen 09:00 en 10:00 uur en op maan dag 23 september tussen 15:00 en 16:00 uur. Deze tijdstippen kun nen door de weersomstandigheden eventueel nog wijzigen. Het grootste deel van het vliegpro- gramma vindt plaats boven de vliegbasis Soesterberg.

Soester Courant | 2002 | | pagina 13