Zelfvertrouwen Soest ver te zoeken MHC Soest stelt kandidatuur Shot krijgt het moeilijker SEC 'staat op de lijst' VVZ'49 meldt zich nu serieus HANDBAL DERBY [voetbal -zondag Pijnenburgcross: 6 oktober Kampioenen bij golfclub INLICHTINGEN pagina14 Smeeing BDC - UDSV Sponsors Blauwwitten laten overwinning door HFC van zich afnemen: 4-4 KORFBAL Heren kunnen unieke serie neerzetten in competitie HOCKEY Veel tegenstanders sterker dan voorheen TAFELTENNIS ZAALVOETBAL Ruime winst en nipt verlies voor DVS ATLETIEK Kiezen uit 1, 2, 3, 6, 9 of 12 kilometer Gelijkspel tegen Achterveld VOETBAL-zondag Gill de Vries en Jan-Rijk van Beek Zaterdagavond 21 september Aanvang: 20.10 uur ]EP DES BOULES laardij o.g. WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 15 NIEUW IN DE VERKOOP I VASTE BEZORGERS SOCSTCRÜGOURANT Michael Deelen in achtste finale EK onderuit Prima opening van Eemvogels in Amerongen Soest: 234.000 voor aanbouw AV Pijnenburg Hattrick Danny Brandenburg tegen lastig VOP Na zwak begin Candia'66 afgeschud: 4-1 Auto Smeeing Soest Bouwbedrijf van den Hengel Ed v.d. Bergen Meesterschilders Loodgietersbedrijf Reijerse Rolette Reklame Letters Metselbedrijf Dijkman en zn. IN BEUKENDAL GOLF 9ede-xe cvoeuodoy Ut <te (kti. vm* Httuzn, €.8,25fie* TELEFOON 035 - 601 41 52 •rfc' Cf\- metalpatkagvrt'g' f packaging b.v. ft ♦Een hele vreemde wedstrijd, waarin we het hebben laten lig gen, dat kun je wel stellen.' Een 'zeer bitter' gevoel hield Soest- trainer Hans de Wit over aan de 4-4 in Haarlem tegen de Koninklijke HFC die zondag zijn 123e verjaardag vierde. Soest had de oudste club van ons land met een overwinning op zak moeten verlaten, maar verspeelde tweemaal een voor sprong. •Het zit tussen de oren. Ze spelen zonder zelfvertrouwen. Ze zijn angstig om de voorsprong te ver liezen en in plaats van de wedstrijd dan rustig uit te spelen, gaan ze achteruit. Qua voetbal hebben we best een aardige ploeg als iedereen doet wat hij moet doen. Maar niet als ze angstig spelen.' Dat laatste komt volgens De Wit door in elk geval het laatste jaar, waarin de meeste spelers met hun club wei nig successen boekten of lange tijd op de bank zaten. De Wit weet de gang van zaken in Haarlem voor een groot deel aan het gebrek aan goede communica tie in het veld. 'En bij een tegen- goal lijkt het wel alsof de koppies gaan hangen. Het stortte als een kaartenhuis in elkaar. Pas toen ze achter kwamen, gingen ze weer vooruit voetballen.' De eerste 25 minuten liet Soest zijn ware gezicht zien. In die fase hadden de blauwwitten zeker met 3-0 of 4-0 kunnen voorstaan, maar het bleef beperkt tot 2-0 dankzij doelpunten van Guy Dekker en Richard Pietersen. Na de flitsende start mocht HFC dichterbij het doel van Wessel Sen- nef komen. Die redden aanvanke lijk enkele keren, maar leek niet kansloos bij de vrije trap, waaruit het 1-2 werd. In de tweede helft had het opportunisme van de Noord-Hollanders succes, maar ze werden daarbij wel geholpen door Soest. Bij de gelijkmaker stond Karei Willemse helemaal vrij. HFC dat de bal over lange afstand naar voren bleef pompen, scoorde zelfs 3-2, na een reeks hoekschoppen. Vanaf dat moment keek Soest weer naar voren, waar uitblinker Jordie Brouwer een plaag was voor de Haarlemmers. Hij werd regel matig tegen de graszoden gewerkt, maar bij een vrije trap van een meter of twintig haalde hij zijn gram: 3-3. Dat was nog niet alles, want even later brak Brouwer weer eens door en opnieuw werd hij on reglementair gevloerd, wat hem een strafschop opleverde, die werd benut door Koen Sueters. On danks kansen op 3-5 werd het weer gelijk, in de voorlaatste mi nuut. Heel Soest stond daarbij te kijken hoe Michel de Haan zich een weg baande naar Sennef. 'En ik blijf zeggen, dat we ook van Velsen hadden moeten en kunnen winnen. We hadden zes punten moeten hebben, in plaats daarvan hebben we er maar twee. We zul len veel moeten praten', aldus De Wit. In de jaren tachtig promoveer den de heren van MHC Soest in twee seizoenen van de derde naar de eerste klasse. Dat was onder leiding van Henk Hugen die in de jubileumuitgave van de vijftigjarige hockeyvereni- ging terugblikt op deze succes volle periode. Na twee duels is MHC Soest, vo rig seizoen zonder puntverlies kampioen, aardig op weg de ge schiedenis te laten herhalen. De 1- 3-zege bij Drienerlo werd zondag op de Bosstraat vervolgd met een 6-0-overwinning op het zwakke Zwolle. Nu voert Soest de ranglijst aan met Deventer én 'aartsvijand' Amersfoort dat via de nacompeti- tie ook naar de tweede klasse pro moveerde en zondag MHC Soest ontvangt. 'Dat wordt de eerste be langrijke test', zegt Mattias Slagt over het duel tussen de twee pro movendi. Hij voegt er direct aan toe, dat het kampioenschap niet het doel is, dat zijn ploeg nastreeft. 'We leggen geen druk op het team, proberen gewoon elke wedstrijd te winnen. En als dat lukt...' Amersfoort heeft zich versterkt, weet Slagt, maar Soest is er ook niet bepaald slechter op geworden met onder meer de terugkeer van Frank de Laat. Van de huidige se lectie is hij de enige die de twee promoties in de jaren tachtig mee maakte. Verlies in de keistad zou volgens Slagt geen vergaande gevolgen hebben. 'Ik denk dat dit seizoen meer teams punten aan elkaar ver liezen.' Tegen Zwolle werden de hock eyers niet echt op de proef gesteld. Rein Jansen (2), Wouter van Ren- sen, Pepijn Goedhart, Tim van Tol en Sietse Krijger scoorden voor eigen publiek. In de laatste minuut kon Garreld Klaucke het zich ver oorloven een strafpush onbenut te laten. Wint Soest zondag in en van Amersfoort, dan is dat de 23c ach tereenvolgende competitiezege. De heren zijn, nadat de ploeg in het voorbije seizoen al een aantal sta tistieke records vestigde, wellicht op weg naar een unicum in de his torie van de club die zaterdaga vond het halve eeuwfeest viert. Dames Doelpunten waren er genoeg te zien in de dameswedstrijd. Tegen Strawberries maakte Soest er vier, maar de gasten vonden het net net zo vaak. Op het kunstgras van de Bosstraat moest de thuisclub drie keer terugkomen van een achter stand. Dat lukte dankzij treffers van Chris Mar ij e Sudmeyer (twee maal) en Mariëlle van Rensen. Na een uur spelen hielp Julie Corsmit haar ploeg zelfs aan een voor sprong en leek de eerste zege van het seizoen een feit te gaan wor den. De bezoeksters staken daar een stokje voor en produceerden vlak voor tijd op hun beurt de g lijkmaker. Foto Bell Zoals gewoonlijk koos MHC Soest de aanval. Het doorlopende abonnement dat Shot de laatste competities op de tweede plaats heeft, zou wel eens niet verlengd kunnen gaan worden. De hoofdklasse, waarin de Soesters aan tafel gaan, is behoorlijk sterker ge worden. Good Luck, zaterdagmiddag de eerste opponent in de zaal van het Orlandogebouw, mag dan promo vendus zijn, deze ploeg is zeer er varen en is bezig aan een opmars die wellicht het komend half jaar niet is te stuiten. Verder weet Mar cel Jansen dat het Utrechtse SVE zich met enkele nieuwkomers naar een hoger niveau heeft getild. Zelf mikt hij op een vierde, hooguit derde plek, maar gemakkelijk zal het niet worden, omdat Shot de eerste twee duels een beroep moet doen op een invaller. ling van het team en de vorm van de spelers van die dag. Voorzitter Jansen heeft nu ook een dubbelrol, want sinds juni is hij voorzitter van de tafeltennisvereniging. Shot is daarmee uit het vacuüm dat enkele jaren geleden ontstond. Joop Kok was eigenlijk gestopt, maar bij ge brek aan een opvolger werd hij ad interim, totdat Jan Kroon het van hem overnam. Hij stopte om pri- vé-redenen na een jaar, zodat be stuurslid Jan van Asch de hon neurs waarnam. Jansen (32) acht zich inmiddels oud genoeg om deze functie op zich te nemen. Bovendien had hij voorheen al zijn aandacht nodig voor andere zaken. 'Zeker voor een vereniging van honderd leden en ook oudere leden, vind ik dat je ervaring moet hebben in het orga niseren van activiteiten. Ik heb nu toch toegehapt, omdat ik wil dat de vereniging zo goed blijft func tioneren als ze nu doet en wil me ook als vrijwilliger blijven inzetten voor Shot.' Voor een deel komt hij in een ge spreid bedje terecht, omdat het bestuur onlangs een beleidsplan voor de komende vijf jaren lan ceerde. Twee speerpunten zijn het aanstellen van een coördinator die vrijwilligers gaat begeleiden en werven én gaat bekijken waar de clubleden behoefte aan hebben. Energie zal tevens worden gesto ken in de werving van (jeugd)leden. Dit seizoen telt Shot twee jeugdteams meer, maar er is - ook op de trainingen - nog plaats voor nieuwe gezichten. Een activiteitenplan voor de werving moet overigens nog verder worden uitgewerkt. Jansen denkt niet dat zijn verant woordelijke functie ten koste zal gaan van zijn spel voor het eerste team. 'Ik heb het gevoel dat het niet is achteruitgegaan en ik wil het nog een poosje in het eerste vol houden.' VOETBAL-zaterdag VOP lijdt elk seizoen de dikste nederlagen, maar Hees heeft altijd de grootste moeite ermee. Dat bleek zaterdag weer in Amers foort, waar de Soesters moeizaam de zege over de streep trokken: 3-4. Eerst was er sprake van onder schatting, maar na de vroege 1-0 van VOP dat ook nog twee kansen kreeg, leek Hees wakker te zijn geschud. Danny Brandenburg kreeg het op zijn heupen en scoor de een onvervalste hattrick. Nog voor rust werd het na een uitval 2- 3. In het tweede deel viel Branden burg, na een grove charge van ach teren, geblesseerd uit, Jan Bos, die in totaal driemaal wisselde, zag daarna Cees Dorrestein nog sco ren, maar nadat het 3-4 was ge worden, moest hij de boel achter in toch op slot gooien. 'Tegen dit soort ploegen moet je zelf het spel maken en dat lukt nog niet zo.' Omdat VOP bekend staat als zwakkere broeder was Bos met opzet met drie spitsen begonnen. De ploeg moest daar aan wennen. De spelers zullen op bepaalde momenten in de wedstrijd zelf het initiatief moeten nemen, maar zijn dat niet gewend. Daar zullen we op moeten trainen', aldus Bos die zaterdag in de thuiswedstrijd tegen CSV Vitesse weer kan beschikken over Roel Roest. Na twee speeldagen weet DVS al weer wat winnen en verliezen is. De zaalvoetballers rolden vorige week Ter Haar Boys op (9-0) en redden het maandag net niet tegen titelkandidaat 's Graveland: 3-4. Tegen Ter Haar Boys maakte het niet eens uit dat er geen wisselspe lers waren, maar in Beukendal moesten maandag alle zeilen wor den bijgezet om een 0-2-achter- stand goed te maken. Dat lukte, maar tien minuten voor tijd werd het 2-3. Met nog twee minuten te gaan knalde Remco Dorrestein de gelijkmaker binnen. Bij een vrije trap van 's Graveland, in de aller laatste minuut, werd de bal onge lukkig van richting veranderd door Wilbert van Dorrestijn, zodat de gasten alsnog aan het langste eind trokken. VOETBAL-zaterdag In de tweede wedstrijd heeft WZ'49 zich serieus gemeld in de tweede klasse. Na een zwak ke beginfase, waarin Can- dia'66 op 0-1 kwam en nog twee kansen kreeg, werd aan de Eemweg met 4-1 gewonnen. De doelpunten werden ver deeld door Gijs Schaap en Stephan de Koning. Opnieuw begon WZ'49 niet scherp genoeg aan het duel. Can dia'66 was aanvankelijk gevaarlij ker, vooral via de razendsnelle spits die de Soesters voortdurend in de problemen bracht. De snelle tegengoal schudde de ploeg niet wakker, pas na een minuut of 25 stond ze op en niet lang daarna kopte De Koning op de lat. In de rebound was Schaap er als de kip pen bij. Op slag van rust viel de 2-1 par does uit de lucht. Op 25 meter van het doel besloot De Koning een schot te wagen en tot zijn vreugde verdween de bal laag in de hoek. In de rust nam Ronald Heerschop maatregelen. Hij belastte Eloy Kok met de bewaking van de schier on grijpbare spits die vanaf dat mo- kunnen kiezen uit een, twee, drie of vier rondjes van 3 kilometer (powerwalkers 3 of 6 kilometer). Ook is er een estafetteloop voor teams van vier atleten die elk een rondje dienen af te leggen. Het inschrijfgeld bedraagt 2,00 voor de jeugd, 3,50 voor senio ren en powerwalkers 2,50 zon der herinnering) en 12,00 voor de teams 8,00 zonder herinne ring). Inschrijven kan op 6 oktober in het clubgebouw van AV Pijnen burg aan de Wieksloterweg. Voor meer informatie, SS 6017421 of 6011722, of: www.run.to/ Voor de tien lopen van het regio naal circuit is een stempelkaart ontwikkeld. Deelnemers kunnen daarmee een sporttas bij elkaar sparen. De kaart is verkrijgbaar in de kantine van AV Pijnenburg. Meer hierover is te vinden op http: come.to/toptierilopen De Pijnenburgcross wordt dit jaar op 6 oktober gehouden in het gelijknamige bos. Start en finish vinden uiteraard plaats op de atletiekbaan van de vere niging waarnaar de cross is ver noemd. Met een historie van meer dan dertig jaar is het atletiekevenement uitgegroeid tot een grote wedstrijd met honderden deelnemers, die is opgenomen in het regionaal topcir- cuit van tien lopen. De Pijnenburg cross is hiervan de eerste. De jeugd tot en met 10 jaar kan om 11:30 uur op pad voor 1 kilo meter, tien minuten later start de oudere jeugd voor een loop over 2 kilometer. Om 12:00 uur worden de senioren weggeschoten, die ment onzichtbaar werd. Daarmee was de angel uit de aanvalsstoten van de gasten gehaald. Daarentegen wist Candia'66 niet wat het aan moest met De Koning en Schaap. En Paul Hilhorst, de verrassing van dit seizoen. Dat Hil horst kan voetballen, wisten ze al toen hij bij de jeugd van VVZ'49 speelde. Vanwege studie moest hij zijn cluppie de rug toekeren en pas vorig seizoen keerde hij terug. Omdat hij niet kon trainen, voet balde hij met wat makkers in een laag elftal. Dit seizoen kreeg hij meer tijd en werd snel besloten hem bij de selectie te voegen. 'En in de voorbereiding heeft hij zich van het tweede in het eerste ge speeld. Hij voldoet uitstekénd', al dus Heerschop over de speler die de pass gaf, waaruit De Koning 3- 1 scoorde. WZ'49 wist zich zodoende vrij wel zeker van de eerste overwin ning, maar bewaarde het mooiste Met handen en voeten probeert Candia '66 opnieuw in balbezit te komen. VVZ'49 boekte evenwel een thuiszege. Foto Bell voor het laatst. Vanaf de rechter verdedigingsflank ging de bal in eens naar het linker middenveld, vanwaar de bal bij de tweede paal werd gelegd. Daar stond Jacky Brouwer klaar om in te koppen, maar in plaats daarvan knikte hij de bal terug naar de zestien, waar Schaap met een strak schot de bal in de hoek legde. Heerschop vond Candia'66 van een minder niveau dan Valleivo gels, waarvan de week ervoor met 3-2 was verloren. Zijn ploeg wacht zaterdag een moeilijkere opgaaf, want dan gaat VVZ'49 naar Nieuwland, volgens Heerschop een van de favorieten voor de ti tel. SEC 'staat op de lijst', zoals Balthus Burgman het noemt. Zijn ploeg haalde zondagmid dag het eerste punt binnen. Op de Bosstraat-Oost werd het 2-2 tegen Achterveld. De uitslag gaf de verhoudingen juist weer, vond de trainer die net als velen had gezien dat de gasten na een duidelijke handsbal moch ten doorgaan. Daaruit zou de 2-2 tot stand komen. 'De blunder van de wedstrijd, het leek nergens op, maar dat kan gebeuren. Fred Ken- tie hield er bij ons ook nog twee ballen uit, dus de uitslag vond ik wel terecht.' SEC verspeelde tweemaal een voorsprong. In de 28° minuut had Antek Wojtkowski het hoofd van de meegekomen voorstopper Timo Timmer gevonden. Na rust was het wachten op de 2-0, maar Dennis van de Broek - die in de eerste helft ook al een kans miste - was te slordig toen hij de keeper in de ogen kon kijken. In de tegen aanval werd het prompt gelijk. Twee minuten later maakte Sander van Veenendaal er 2-1 van, nadat opnieuw architect Wojtkowski een splijtende pass had gegeven. Na de nederlaag bij 't Goy was Burgman op zich tevreden over het resultaat. ENTREE GRATIS Verlengde Talmalaan iin staat een grote garage met as C.V. en gedeeltelijk thermopane Vraagprijs 465.000,-k.k. Koperwiek wijk Klein Engendaal aantrekke- in kindvriendelijk gelegen half- itaande villa met garage en een i aangelegde vrije achtertuin op zuidoosten met prieeltje. Bouwjaar 5. Indeling: entree, hal, meter- toilet, ruime tuingerichte L-vormi- /oonkamer met schuifpui naar as, dichte woonkeuken. Verdie- ruime overloop, drie slaapkamers 18m2,14m2 en 6m2, luxe badka- vaste trap naar zolder met kamer iergruimte. Voorzien v^n gas c.v. ;g. Vraagprijs 475.000,- k.k. Rembrandtlaan 3 is voorzien van gas c.v. Aanvaar- Vraagprijs 695.000,- k.k. Middelwijkstraat^ e karakteristieke vrijstaande villa garage en carport ligt aan de voet de Soester Engh. De villa staat op Jr liefst op 880 m2 eigen grond en ft derhalve een vrije besloten en nige ligging op het westen, met een )te van ca. 35 meter en een prach- /rij uitzicht. Bouwjaar 1936. eling: entree, hal, toilet, provisie ier, ruime woonkamer met parket- ir en open haard (circa 45 m2), aan duwde serre, dichte keuken en euken. Verdieping: overloop, drie en toilet. Vaste trap naar zolder c.v. en geïsoleerd. Aanvaarding in Vraagprijs 695.000,- k.k. Soest, Tel. 035 - 6030025 errips.nl Reigerpad t badmeubel met twee wastafels, douchecabine. Vaste gesloten voor de droger en veel bergruim- is goed onderhouden. Aanvaar- Vraagprijs 225.000,- k.k. Molenstraat"} ie rand van de Eng gelegen voor- gs halfvrijstaand woonhuis •chuur, bijgebouw van ca. 24m2, )rt en een zeer vrije diepe achter- i - 45 meter- op het zuidoosten, aangelegd met vijverpartij. Tota- pervlakte 437m2. Indeling: en- hal, ruime lichte woonkamer, nkeuken, provisiekelder, bijkeu- toilet, badkamer met douche en .af el. Verdieping: overloop, drie jkamers. Voorzien van kunststof n overleg. Kerkpad Noordzijde p de tweede woonlaag gelegen mermaisonnette ligt boven de s aan de van Weedestraat met en zonneterras en op loopaf- tan het station. Bouwjaar 1979. ng: entree, hal, meterkast, trap- g, ruime woonkamer met open vkeuken ca. 40m2 geheel voor in laminaatvloer, slaapkamer, mer met douche en wastafel, ping: ruime overloop, twee s resp. 28m2 en 16m2, zonneter- Yi2. Voorzien van lift, eigen c.v. Vraagprijs 185.000,-k.k. Gevraagd in Soest voor de woensdagmiddag Aanmelden: tel. 6014152 Algemeen clubkampioen Robin van der Heijden (staand, 3e van links) in gezelschap van onder an deren Gill de Vries (2f van links) en Jan-Rijk van Beek (links op de voorgrond). plek voor zich opeiste. Voor de 72 holes had Gill de Vries 241 slagen nodig en dat was ruim voldoende voor de eindzege. De tweede plaats werd denkbeeldig verdeeld onder Nathalie Roder en Saskia Heijt. Kampioen bij de jeugd tot 12 jaar werd Roel Hoe- demakers (258), bij de meisjes tot 18 jaar Anne Karen ter Kuile (319) en bij de jongens tot 18 jaar Robin van der Heijden (238). Odat hij de laagste score van alle ruim zeven tig deelnemers had, werd hij tot algemeen clubkampioen uitgeroe pen. Met het Nederlands juniorenteam is Arnoud Deelen in de achtste fi nale van het Europees kampioen schap jeu des boules uitgeschakeld. Het triplette mocht daarna deelne men aan de Coupe des Nations, zeg maar de verliezerpoule, waar in het derde werd. Deelen en teamgenoten, die in een comfortabel hotel waren onderge bracht, hielden een beker over aan hun Belgische avontuur, waarin het gastland de titel won. Neder land verloor in de poule met 13-6 van Spanje, maar klopte Luxem burg met dezelfde cijfers, zodat op zaterdag tegen Duitsland moest worden aangetreden. De oosterbu ren waren met 13-9 te sterk, zodat Oranje uit het hoofdtoernooi werd geknikkerd. Daarop volgden ruime zeges op Slovenië (13-2) en Hongarije (13- 1), alvorens Zweden de Hollan ders uit de finale van de troostron- de hielden: 13-6. In het duel om de derde en vierde plaats kwamen Deelen en co. wederom Luxem burg tegen en die ontmoeting le verde weer een overwinning (13-4) op. Het seizoen zit er nu op voor de junioren die in oktober of novem ber aan de wedstrijden in de zaal gaan beginnen. Dan zal er ook weer een nieuwe intake voor de jeugdselectie gaan plaatsvinden. Met een overtuigende 10-18-zege op Hemur Enge 3 heeft Eemvo gels een prima competitiestart ge maakt. Na een teleurstellend veld- seizoen waren de Soesters er dit maal op gebrand beter te preste ren. Dat zag er in eerste instantie niet naar uit. Er moest worden be gonnen met een dame minder en binnen een mum van tijd was het 2-0 voor de ploeg uit Amerongen. Eemvogels bleef kalm en na de eerste treffer van Daniëlle Ras ging het bergopwaarts. Een 3-1-achter stand werd omgebogen tot 3-6 en toen Aukje Merema de ploeg com pleteerde, kon de voorsprong tot de rust in stand worden gehouden. Waar de korfballers vaak een te rugval kenden in het tweede deel, liep Eemvogels nu snel verder weg van Hemur Enge. Op 6-11 was de wedstrijd beslist. Willem Oldewar- ris werd topscorer met vier treffers, Esther Reijnders en Ward Steffens scoorden beiden driemaal. Voor de uitbreiding en aanpassing van de accommodatie van AV Pij nenburg heeft het College 234 dui zend euro over. De resterende 80 duizend die nodig is, wordt docJr de atletiekvereniging zelf bijgelegd. Het is de bedoeling dat de kanti ne en de bestuurskamer worden uitgebreid en er twee extra kleed kamers komen te staan. Dat is no dig, vindt ook het College, omdat het ledenaantal van AV Pijnenburg explosief is gegroeid. Bovendien maken triathlonvereniging De Schieter, schaatsvereniging Eem- land en loopvereniging de Fun Runners regelmatig gebruik van de accommodatie aan de Wieksloter weg. Eerder kregen S.O. Soest en SEC aanzienlijke bedragen voor respectievelijk nieuwbouw en ver bouw van hun onderkomens. De gemeente had vier jaar geleden aanvankelijk 170 duizend euro ge reserveerd voor AV Pijnenburg, maar houdt nu rekening met prijs stijgingen en een hogere btw. Gill de Vries en Jan-Rijk van Beek hebben zich de status van clubkampioen aangemeten bij golfvereniging Soestduinen. Dat de damestitel naar De Vries ging, spoorde met de ver wachtingen. Bij de heren won Van Beek nipt met één slag voorsprong op Hein Schafer. De spanning bij de mannen was in het weekeinde te snijden. Na de flights op zaterdag hadden de bes te twintig heren zich geplaatst voor de finale op zondag. Van Beek eindigde op 240 slagen, eentje minder dan Schafer, achter wie Rob van der Heijden de derde Erik Merkus trouwt vrijdag, aan de vooravond van de competitie, en heeft dan andere dingen aan zijn hoofd. Ook Hans van Gooi moet verstek laten gaan, zodat in de openingswedstrijd Paul Merkus hulp gaat bieden aan Jansen en Martin Fransen. De laatste won vorig seizoen 72 procent van zijn partijen. Hoewel het viertal van Shot weer gaat rouleren, omdat er nu eenmaal maar drie spelers per duel nodig zijn, zal Fransen als beste dubbelspeler ook hierin vaak actief zijn. Wie zijn handlanger wordt, hangt af van de samenstel- EERSTE DIVISIE HEREN Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 15