Danscentrum Gerla Visser lof 2 CDA wil snel realisatie hospice Plan luxe appartementen aan Noorderweg iets aangepast 'Deze avond geeft een beetje hoop...7 ike reis Buurtpark(je) Smitsveen van Zijp i ACTUEEL! Voorwaardelijke straf voor vernielzuchtige Soester (14) Mediator gaat gemeentelijke conflicten oplossen DE BESTE WINKEL VAN NEDERLAND jun\\ PAGINA_2 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 SOESTER COURANT ITJEbv. F OPROEP amekrant 1135 Jim Beam Black Sonnema 9? xlemctker BRASSERIE KEUZEMENU Voorziening voor terminale patiënten Start realisatie Bassecour mogelijk in oktober SOEST www.danscentrumgerla.nl VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Tien boetes voor te hard rijden PAGINA 3 Mishandeling in speeltuin Bekeurden komen massaal klagen Grote opkomst '11 september-bij eenkomst' Jaga designradiator NIJHOf Cultuurdebat PROFIL Service voor alle merken 'oor uw IDE SCHOTELS! en - div. salades t - steengrill ucten geldt: t Vleescentrum. rken? x van partycentrum 't Haantje is tratie. waaronder de agenda's en en partijen, gestolen. Dit plaatst ij geen recent overzicht meer i partycentrum 't Haantje,'met j (of heeft u een optie op een of voor volgend jaar, neem et ons op. Indien u dit niet bruiloft, personeelsfeest, ïar lopen! ?nde dagen of weken ?n vragen wii u te reageren ntrum 't Haantje inGulik >f06 - 513 03520 N HOGE BELONING UIT TOT HET TERUGVINDEN -EN GEGEVENS. rijft,.. werk aan. En dat is nu chade aan uw auto u de smen. Als gekwalificeerd, id aangesloten schade- s prima contacten met an schade aan uw auto raar we over praten en en verzekeraars. Dus interen om een afspraak Nieuwegiacht 29 3763LP Soest .035-6022744 Fax 035-6027456 E mail info@stalenhoef.nl rdin f5 Finlandia vodka 0.7 liter berenburg 1 liter nspeciaalzaak Soest Tel 035-6012957 U kunt een keuze maken uit een voorgerecht hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Gravad laks (Zweeds gemarineerde zalm) Salade met scampi's Spinazieroomsoep Gegrilde verse makreel met peperboter Gebakken eendenborst met sinaasappelsaus Oerham in originele klem met pittige tomatensaus Chocolademousse met passie vruchtensaus Gebakken peer met caramelsaus Koffie of thee met bonhon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) Brasserie "ester 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Het CDA wil dat de haalbaar heid van een hospice in Soest wordt onderzocht. Volgens fractielid Els de Waard is er grote behoefte aan zo'n voor ziening, waar terminale patiën ten kunnen worden verpleegd. Het gaat er volgens haar alleen nog om uit te vinden welke vorm hier het best kan worden toegepast. Elders in het land worden de laat ste tijd regelmatig hospices geo pend. Het zijn sterfhuizen voor patiënten die geen uitzicht meer hebben op herstel. Het gaat dan om de mensen die het liefst thuis en niet in een ziekenhuis willen sterven, maar voor wie dat onmo gelijk is, omdat bijvoorbeeld de thuissituatie dat niet toelaat of omdat er in kwantitatief opzicht onvoldoende mantelzorg is. 'Soms zie je ook dat de kinderen thuis voortdurend rekening moe ten houden met hun zieke ouder. Of dat de ouder zich sterk houdt om de kinderen niet te laten mer ken dat hij pijn heeft. Voor zulke mensen is een hospice een uit komst. In een hospice is de fami lie ook 24 uur per dag welkom en kinderen kunnen er terecht wan neer ze maar willen. Ook artsen, verpleegkundigen, thuiszorgers en vrijwilligers kunnen er in en uitlo pen, zodat de patiënt niet is over geleverd aan steeds weer andere gezichten, aan wie het verhaal tel kens opnieuw moet worden ver teld. Zo'n voorziening staat ons voor ogen', zegt Els de Waard. Ze heeft het laatste jaar veelvuldig contact gehad met de Soester arts C. van Winzum die voorzitter is van de Vereniging voor Vrijwilli gers Hospice Zorg. Deze club heeft onlangs een boekje uitgege ven, waarin stap voor stap staat beschreven hoe een hospice kan worden gerealiseerd. Met Van Winzum is ze voor een informatief gesprek op bezoek geweest bij bur gemeester Koos Janssen en een aantal ambtenaren. 'Het resultaat hiervan is dat er binnenkort wordt gestart met een aantal oriënteren de werkbezoeken in het land.' Op basis van de geluiden die ze uit de plaatselijke samenleving krijgt, staat het voor de CDA-ster vast dat er ook in Soest vraag is naar Waarschijnlijk eind oktober, anders begin november wil Macéka Vastgoed beginnen I met de sloop van de voormali- ge zusterwoningen aan de I Noorderweg. Ze moeten plaatsmaken voor 14 luxe ap partementen. Het wachten is op de vergunning voor de wijziging op de bouwver gunning, laat directeur G. van Bar- neveld van het Baarnse bedrijf weten. Het project Bassecour (in clusief bouwvergunning) was eer der in handen van Modulus Pro- jectontwikkeling dat 16 riante ap partementen wilde realiseren in een gloednieuw, maar monumen taal ogend complex. Omdat de verkoop van de dure woningen kennelijk niet wilde vlotten, werd het project van de hand gedaan. De nieuwe projectontwikkelaar Macéka wil nu zo snel mogelijk aan de slag op de hoek met de Dr. de Voslaan. Macéka heeft het plan inpandig veranderd en het aantal apparte menten teruggebracht tot veertien. Daarom moest een vergunning voor een wijziging op de oorspron kelijke bouwvergunning worden aangevraagd. Deze procedure loopt bijna af. Bij een positief be sluit kan eind volgende maand worden begonnen met de sloop en zouden de appartementen in het voorjaar van 2004 opgeleverd kun nen worden. In oppervlakte varië ren ze van 215 tot 350 vierkante meter. De goedkoopste moet 1 miljoen euro opleveren, de duurste 1,5 miljoen. Verkoop Macéka heeft ze, aldus Van Barne- veld, onlangs in de verkoop ge daan. Er zijn inmiddels wel enke le opties op genomen, maar de eerste gesprekken met potentiële kopers hebben nog niet tot trans acties geleid. Rigter Makelaars te Baarn begeleidt de verkoop. Buurtbewoners zullen ongetwijfeld blij zijn dat de fysieke ontwikkeling eindelijk op gang gaat komen, want de situatie van het afgelopen jaar was een 'voortdurende bron van ergernis', zegt een bewoner van de Noorderweg. De eerste schok kwam vorig jaar toen tientallen bomen werden ge veld. Weliswaar beschikte Modulus over een kapvergunning, maar de buurt was nog verwikkeld in een bezwarenprocedure. Omdat ze deze niet helemaal kende, ver zuimden ze een schorsingsverzoek in te dienen bij de rechter. Een week voordat ze hun bezwaren tij dens een hoorzitting op het ge meentehuis konden toelichten, gin gen de houtzagers aan het werk. Daarna bleven de ontwikkelingen beperkt tot periodieke bezoeken van vandalen en namen krakers hun intrek in het pand. Zij pakten onlangs op last van de politie hun biezen, waarna Macéka de ruiten van de bovenverdieping bewust stuksloeg om zo bewoning onaan trekkelijk te maken voor krakers. De openingen op de begane grond van het steeds meer in verval ge raakte gebouw werden dichtgetim merd met multiplaten. 'Overlast? Het is storend', zegt een buurtbewoner over de situaties. 'Het is nu een naar gezicht. We wonen in een nette buurt, maar door dit gebouw verpaupert de omgeving.' Daar komt, als het aan directeur Van Barneveld ligt, snel verande ring in. O Vervolg van,pagina 1 Wat dat betreft was het beter ge weest, vond Wim Roest van D66, als er - net als op andere terreinen al is gebeurd - een klankbord groep van burgers was samenge steld, die gezamenlijk een oplos sing naar ieders tevredenheid had den kunnen bedenken. Hij vroeg zich af of het plan voor het park soms een 'knieval' is richting Am- stelland Vastgoed, de projectont wikkelaar die op het terrein van de Mavo Soest woningen gaat bou wen en eerder dit jaar onaange naam verrast werd door het aan vankelijke idee van het College daarnaast een hangplek te realise ren. Gastelaars keek in de toekomst: 'veranderingen in een wijk stuiten vaak op weerstand, maar als ze Juwelier Official dealer van o.a.: Boccla Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Beginners tot vergevorderden voor zowel paren als jeugd Country beginners tot vergevorderden Salsa Kids Danceparty INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma. en wo. van 19.00 tot 20.00 uur, t/m maandag 23 sept 'n ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. eenmaal zijn doorgevoerd, wordt er veel profijt uit getrokken.' Wethouder Witte (ook GGS): 'er \yaren verschillende belangen in de wijk. Als die niet overbrugd kun nen worden, krijg je veel inspraak en mails. De ongelukkigheid heeft te maken met de overlast aan de Weegbreestraat, waarmee alles is begonnen. Maar: we hebben het nu niet over een hangplek, maar over een publieke plaats voor ie dereen.' Burgemeester Koos Janssen kon zich niet verdedigen tegen de kri tiek over de 'vele fouten' die er volgens onder meer Soest 2002 zijn gemaakt. Hij verbleef in Enge land voor overleg over de uitruk van de brandweer. Als voorzitter van de grootste fractie (GGS) ver ving Hans van Wuijckhuijse hem en hij verdiende een dikke negen voor de wijze waarop hij de verga dering leidde. ELKE WEEK EEN SOESTEüicOÜRAWT IN DE BUS? - Neem een abonnement: €8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg een hospice. Vandaar ook dat het CDA er vorig jaar al over begon, de realisatie van zo'n voorziening in haar verkiezingsprogramma op nam en het voor elkaar kreeg, dat het tevens een plaatsje kreeg in het raadsprogramma voor de periode 2002-2006. Els de Waard heeft zich voorgenomen te knokken voor de realisatie ervan. 'We wil len het binnen drie jaar openen. Je moet alleen uitkijken dat je niet voor de verkeerde vorm kiest.' Volgens het raadslid zijn er zoge naamde 'high-cares' en 'low-cares'. Els de Waard vermoedt dat in Soest de meeste behoefte bestaat aan een kleinschalige voorziening, een woning waar drie tot vijf pa tiënten kunnen worden verpleegd. 'Er worden in het land nu zoveel hospices geopend, daar moeten we ons voordeel mee doen', aldus De Waard die zegt dat ze van andere fracties louter positieve reacties heeft gekregen. Financiën Ze beseft ook dat de financiële si tuatie van Soest niet meer zo roos kleurig is. Onlangs nog waar schuwde wethouder Bert Krijger van financiën dat er geen geld meer is voor nieuwe activiteiten. Els de Waard laat zich niet uit het veld slaan. 'De financiering moet natuurlijk ook onderzocht wor den.' Ze kent voorbeelden in het land, waar een hospice voor een derde deel is bekostigd uit privé- donaties en waar de gemeente en of de zorgverzekeraar eveneens een deel voor hun rekening ne men. Ook zijn er gevallen bekend, waar een woningcorporatie in fi nanciële zin is ingesprongen. 'Maar hier heb ik nog niet met een cor poratie gesproken. Ja, dat ga ik nog wel doen. We moeten ons nu gaan oriënteren en hebben er alle vertrouwen in.' Vorige week woensdag heeft de politie op drie locaties snelheids controles uitgevoerd. Op de Vrij- heidsweg, Laanstraat en de Nieu- weweg kregen in totaal 10 bestuur ders een proces-verbaal voor het overschrijden van de maximum snelheid, die op deze wegen 50 km/u bedraagt. Een 17-jarige jongen uit Amers foort werd woensdagavond in de Soesterbergse speeltuin aan de Mercury mishandeld. De jongen vertelde de politie dat een onbe kende man op hem afkwam en zei dat 'hij even van zijn brommer moest stappen'. Toen hij dat deed, kreeg de jongen een knietje tegen zijn kruis en een kopstoot, vol op zijn neus. De jongen ging hierop naar het ziekenhuis, waar een blauwe, gezwollen neus werd ge constateerd. Ook had de Amers- foorter een scheur in zijn neusbot- je. De jongen heeft aangifte ge daan van de mishandeling. Op een parkeerterrein aan de Beek en Daalselaan heeft de poli tie zaterdagmiddag gecontroleerd op de daar verplichte blauwe par- keerkaart. Acht bekeuringen wer den uitgeschreven voor een ont brekende of verlopen parkeer- schijf. Nadat de laatste bekeuring achter de ruitenwisser zat, kwamen bijna alle overtreders ineens mas saal verhaal halen. In de nabijge legen supermarkt was namelijk omgeroepen dat de politie in de blauwe zone aan het controleren en bekeuren was. De agenten we zen de groep op de plicht van de parkeerkaart. Wegens brandstichting en dief stal is een 14-jarige jongen uit Soest vrijdag door de recht bank in Utrecht veroordeeld totdrie maanden voorwaarde lijke jeugddetentie en een voor waardelijke geldboete van drie honderd euro. De rechtbank achtte bewezen dat de jongen samen met twee ande ren op 19 december, na een ont snapping uit het Van Arkelinsti- tuut in Soest, naar Bunschoten was gelopen en op het terrein van de Firma Koops grote vernielingen had aangericht. De jongens braken een vrachtwa gen open en met dit voertuig reden ze tesen een andere vrachtwagen aan. Ook stichtten ze brand op het terrein. Bovendien hadden ze met een ijzeren staaf een voorruit van een personenwagen ingeslagen. De verdachte bekende ook nog een fiets en kratten met lege flessen te hebben gestolen in Bunschoten. Niet bewezen achtte de rechtbank echter dat de jongen ook verant woordelijk was voor de brandstich ting in een vakantiewoning aan de Westdijk in Bunschoten. Daarom viel de straf een stuk lager uit dan geëist. Wel moet de verdachte een scha devergoeding van 190 euro betalen aan de eigenaar van de fiets. Doet hij dat niet binnen zes maanden, dan moet hij de 300 euro betalen die de rechtbank hem voorwaarde lijk heeft opgelegd. De ambtenaar die een geschil heeft met zijn collega of een burger in conflict met de ge meente. Dergelijke problemen zijn vaak moeilijk op te lossen. Om het makkelijker te maken, wil de gemeente zogenaamde mediators inzetten. Geschillen binnen de gemeente moeten vaak omslachtig worden aangepakt via bezwaarschriften en aanvragen tot beroep. De mediator is een soort bemiddelaar, van bui ten de gemeente, die voor een snellere oplossing kan zorgen. Het gebruik van mediators is een expe rimenteel project dat twee maan den geleden is begonnen. Inmid dels is de eerste bemiddelaar inge zet. Een mediator gaat proberen het geschil over een bouwproject op te lossen tussen de gemeente en een burger. Het heeft dus even geduurd voor dat een bruikbaar conflict was ge vonden. De gemeente heeft dan ook enkele criteria opgesteld waar aan een geschil moet voldoen, voordat het probleem in aanmer king komt voor een mediator. Langlopende conflicten en geschil len waarbij emoties een belangrij ke rol spelen, zijn bijvoorbeeld ui termate geschikt voor een bemid delaar. De gemeente wil in de komende twee jaar bij zo'n acht conflicten een mediator inzetten. Daarna wordt het experimentele project geëvalueerd. Als dat positief uit valt, zal de gemeente vaker een bemiddelaar inzetten geschillen op te lossen. De gebeurtenissen van 11 sep tember vorig jaar hebben ook in Soest heel wat losgemaakt. Gelukkig heeft dat hier niet of nauwelijks geleid tot verscher ping van de tegenstellingen tus sen de bevolkingsgroepen. Dat bleek vorige week woensdag avond in de volle zaal van het EHBO-gebouw, waar Soesters van zeer uiteenlopende achter grond elkaar op deze geden kwaardige datum (11 septem ber - 'één jaar later') ontmoet ten. De opkomst overtrof verre de toch al niet pessimistische verwachtin gen van de initiatiefnemers ds. Pie- ter van Winden en Annie Donker: zeker zo'n honderdtwintig Soesters - geen jeugd helaas, maar van ui terst gevarieerde (geloofsovertui ging - toonden belangstelling voor deze bijzondere bijeenkomst, waar overigens de dramatische gebeur tenissen van 11 september vorig jaar slechts in de marge ter sprake kwamen. Het werd een hartver warmende ontmoeting, waarvan wethouder Harry Witte aan het slot zei: 'Deze avond geeft me een beetje hoop, al moet er nog veel gebeuren.' Hij rekende in elk geval op 'een stukje uitstraling' en een 'stukje goeie invloed' op de Soes ter samenleving als geheel. Eerder had hij geconstateerd dat er nogal wat vooroordelen de kop hebben opgestoken, ook in Soest, na 11 september 2001. 'Je hoort linkse mensen sindsdien ook veel recht sere taal uitslaan...' Daarvoor hadden - onder regie van Pieter van Winden, die al te theologische discussietjes vanuit de zaal met tact afkapte - enkele Soesters hun (religieuze) achter gronden geschetst ('wat bezielt je?') en verteld wat in dat verband hun ervaringen in Soest waren. Ze beantwoordden informatieve vra gen, die overigens mondjesmaat gesteld werden, en presenteerden ook allen een 'typisch' gerecht dat - in de trant van de wonderbare broodvermenigvuldiging - telkens voldoende bleek te zijn voor alle aanwezigen. Niet apart Als eersten kwamen Hans en Ce- line Joosten aan het woord, die met hun tweeën naar zij dachten ongeveer 20 van de joodse ge meenschap van Soest vertegen- 198 X 60 cm, van .£^#9^ voor 399." in de Goedgeregeld shop van Nuon Goedgeregeld* minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl Bel voor info gratis met Goedgeregeld, onderdeel van Nuon, telefoon 0800-2021 of kijk op www.goedgeregeld.nl woordigen. Ze zijn nauw betrok ken bij de joodse gemeente in Amersfoort. Hoewel de gevolgen van het Israëlisch-Palestijns con flict overal in de wereld merkbaar zijn, waren ze niet bang. 'Van an tisemitisme in Soest hebben we, in de negen jaar dat we hier nu wo nen, nooit iets gemerkt. Wij voe len ons hier helemaal niet apart.' Van hen was de - 'typisch joodse' - boterkoek bij het eerste kopje koffie. Marlies Blom-Hilhorst - uitgeno digd als 'authentieke Soester' - vertelde over haar katholieke jeugd en de manier waarop ze ook haar kinderen in die traditie wil zien opgroeien. Ze zag daarin een ba sis voor het overdragen van de nor men en waarden die zij belangrijk vindt. Als lekkernij vergastte ze het totale gezelschap op Soester 'melk- moes', gortepap van karnemelk met o.a. rozijnen, kervel en anijs. Huriye Önal, die al 22 jaar in Soest woont, vond dat er na 11 septem ber 200 ten onrechte een verband was gelegd tussen de aanslagen en 'de' moslims. 'Een hele grote fout; de Koran leert juist dat mensen elkaar geen pijn mogen doen'. De beelden van 11 september hadden haar van binnen veel pijn gedaan. In Soest had ze nooit directe dis criminatie ondervonden en ze vond dat mensen verder zouden moeten kijken dan de hoofddoek of de lange rok. Op de vraag waar om er vanuit de islamitische ge meenschap geen initiatief gekomen was om na 11.09.01 'naar buiten te gaan' en zelf het gesprek te zoeken antwoordde ze dat iedereen altijd welkom is bij instellingen als het IVC of de Soester moskeeën. Ze trakteerde op salma (koolblade ren) en börek (deegrolletjes), dit maal overigens zonder vleesvullin gen, om niemand voor het hoofd te stoten. Waakhond René van Dalen representeerde de Soester (protestantse) christenheid en vertelde o.m. dat het geloof voor hem een soort 'waakhond' was om niet te veel waarde te hechten aan 'het materiële', maar te zoeken naar een balans in het leven. Hij wees op de recente ver bouwing van de Emmakerk als een geslaagd 'project' en hoopte dat deze bijeenkomst ook zo'n succes rijk vervolg zou krijgen. Volgens hem ging het in alle godsdiensten om deze 'hoofdlijn': de (éne) God liefhebben boven alles én je naas te als jezelf. Hij had 'christelijke pannenkoeken' meegebracht. De hindoe-geestelijke John Rag- hoebarsing vertelde met veel hu mor hoe vreemd de mensen hem soms nakijken als ze hem 's mor gens om zeven uur in het Soester bos zien hardlopen. Met zijn Indi sche uiterlijk trekt hij dan altijd veel bekijks en hij maakt daarvan graag gebruik om een praatje aan te knopen. Volgens hem is de we reldbevolking één grote familie en mag iedereen zich best sterk ma ken voor zijn eigen godsdienst, maar ook elementen uit de ande re religies durven overnemen. Zijn traktatie waren met groente gevul de oliebollen uit India. Ernst Jawetz ten slotte, aangekon digd als 'religieloos', vond dat ie dereen op zijn eigen manier geluk kig moest zien te worden. Zijn bezieling lag volgens hem in een 'zelfgeschapen droomwereld', waarin het onvermijdelijk om zijn persoonlijke bevrediging draait. Het weerhoudt hem er overigens niet van om toch een bijdrage te leveren aan het 'welbevinden' van andere mensen. Hij onthaalde de aanwezigen op augurken in pekel. Moed Aan het einde van de bijeenkomst stelde Pieter van Winden vast dat de 'inleiders' moed hadden ge toond door hun nek uit te steken en zich zo over hun achtergrond uit te spreken. 'Ik proefde bij elk van hen niet de moed van de wan hoop, de haat of de onwetendheid, De bijeenkomst in het EHBO- gebouw trok veel belangstelling van Soesters van allerlei achtergrond. Foto: Soester Courant. maar de moed van de hoop.' Wet houder Harry Witte ging in zijn slotwoord nog even in op een op merking van ds. Henna van Heil. Zij had gezegd dat het-voeren- van-gesprekken wel een erg wé- sterse manier van handelen is en voorgesteld om - het ijzer sme dende nu het heet was - gelijk maar een vervolg (11 september 2003) af te spreken: een grote maaltijd met gerechten uit alle cul turen die in Soest leven, en dan op het Raadhuisplein. Witte voelde niet vëel voor een jaarlijkse her denking van '11 september', maar een grote feestmaaltijd uit diverse keukens sprak hem wel aan. 'Ik vind 't een heel goed idee. Wie met een concreet plan komt moet me maar eens bellen...' Openingstijden kantoor SOESTER COURANT ma. 9.00 -17.°° uur di. 9.'5 -16.°° uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 1 0.00 - 1 5.00 uur TEL. 035-6014152 Het Raadsprogramma 2002-2006 begint met de volgende geloofsbe lijdenis: Regelmatig moet onderzoek plaats vinden naar de wensen en opvattin gen van burgers op diverse beleids terreinen als hulpmiddel voor het bestuur bij de vorming en herover weging van beleid. Deze belofte hebben Artishock en de initiatiefnemers van het Grote Cultuurdebat op vrijdagavond 27 september in C-drie aangegrepen en geïnspireerd te pogen het ge meentebestuur hierbij een handje te helpen. Welke wensen leven er onder de talrijke cultuurdragers en kunstliefhebbers in Soest die van harte zijn uitgenodigd deze bijeenkomst bij te wonen? Op 16 oktober a.s. wordt de Be groting 2003 in de gemeenteraad vastgesteld. Dat is het moment om burgemeester en wethouders nog eens aan te spreken op de College verklaring 2002-2006 'Communi catie is contact', waarin de woor den kunst en cultuur helemaal niet voorkomen. Toch staan er in het Raadspro gramma 2002-2006 wel twee zin sneden over dit beleidsterrein: 1. Bij kunst en cultuur moeten ver sterkt worden die activiteiten waar mee de gemeenschappen in Soest en Soesterberg zich positief onder scheiden en getoond hebben goed in te zijn. 2. Daarom moet actieve amateur- kunstbeoefening worden gekoesterd o.a. door inspanningen gericht op beschikbaarheid en voldoende aanbod van geschikte en betaalba re ruimte. Deze cryptische en omfloerste zin nen zijn vorig jaar opgetekend door de voormalige gemeentese cretaris Wim de Kam, de kammi- aanse ghostwriter van het geduali- seerde gemeentebestuur. In een interview voor Radio Soest gaf hij na zijn afscheid toe dat hiermee toch 'op een deftige manier' staat geformuleerd wat is afgesproken in de onderhandelingen tussen alle fractievoorzitters. Maar wat wordt er precies bedoeld met 'versterken'? Wie hebben zich positief onderscheiden en getoond ergens goed in te zijn? Wat zijn de criteria? Hoe moet het woord 'koesteren' worden opgevat? Wel ke 'inspanningen' staan de raad voor ogen? Dit zijn nog maar enkele vragen waarop het forum (zie elders in deze krant) tijdens het Grote Cul tuurdebat antwoord probeert te krijgen van de cultuurwethouder. Vóór 14 oktober krijgt de gemeen teraad een brief van Artishock waarin de punten uit het debat zijn aangegeven waarmee voldaan wordt aan de hierboven geciteerde geloofsbelijdenis. Nu maar hopen dat alle 27 raadsleden en 4 colle geleden op 27 september met hun griffier en secretaris aanwezig zijn in C-drie. Tenzij er ergens elders in Over- hees een feestje is, want dan vrees ik het ergste. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden dinsdag t/m vrijdag SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorr ijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 VOOR JONGEREN VAN 10 TOT 16 JAAR iS-00121 75

Soester Courant | 2002 | | pagina 3