VSCH 'De auto: het vervoermiddel van de vorige eeuw!' 'Wij zijn er voor iedereen' Rode Kruis huldigt vrijwilligers ÏHANDEL WANDEL PAGINA 7 Prinses Maxima manege open Soester leesKring Jarige Expert trakteert op taart en veel apparatuur Hans Anders ook in Soest Initiatief voor fietsgroep helpt circa vijftig mensen in 't zadel oooz €0.75 €0.55 €2.95 »RIJS!!! €0.95 en Televisie! expert gschoemaker SPECTACULAIRE AANBIEDING alle parketvloeren LAMINAAT PLANKENVLOEREN BAMBOEPARKET 03S - 609 58 41 E-mail: bowlingoverhees@planet.nl Meningen van lezers Afscheid SOESTER COURANT BOWLING OVERHEES SOEST Bij Schoemaker aan de Burgemeester Grothestraat Paul Verver start aan Van Weedestraat WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 Zondag forum in raadzaal Soester Kring viert begin oktober tienjarig bestaan Telefoon rinkelt aan lopende band Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant ■m s/ TEL.6012372 Voortzetting van Stimulans in Den Dolder nu officieel f!)l iqaisjapuQ TEN! ZELS- IETALEN! 0,99 *>iWi De BeoCenter 1 is een even fascinerend beeld- als geluidssysteem. Vol magie en verborgen kwaliteiten. DVD- en cd-speler, radio, tv en actieve luidsprekers. Dit alles volmaakt geïntegreerd zonder dat er ook maar één draad te zien is. En bovendien met slechts één afstandsbediening, de Beo1, in de hand te houden. Logisch toch en gemakkelijk. Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG OLUFSEN *niet in combinatie met andere aanbiedingen Soest, Birlcstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 24 uur per dag bereikbaar Het Parket Atelier SCHUREN EN RENOVEREN BESTAANDE VLOEREN Willaertstraat 49/c Internet: www.bowlingoverhees.nl Zaterdag vond de officiële ope ning plaats van de Prinses Maxima manege van Stichting Ruitersportcentrum Dennen dal in Den Dolder. De Prinses Maxima manege is een bijzon dere manege. Goed opgeleide instructrices geven hier paard rijles aan mensen met een li chamelijk en/of verstandelijke handicap. Voorheen was deze manege gevestigd bij Stimulans aan de Birkstraat. Maar ook valide ruiters kunnen er terecht. In totaal rijden er ongeveer De Hypotheker Steenhoffstraat 66 - Soest Telefoon (035) 6036000 250 leerlingen, van wie ongeveer 180 met een handicap. Onder de ruiters bevinden zich veel Soesters. Sinds kort heeft de manege een kantine en speciale facilitaire voor zieningen en kon dus officieel ge opend worden. Deze omvangrijke verbouwing werd mogelijk doordat De Zorgloterij het project had uit gekozen voor ondersteuning met een deel van de opbrengsten van de loterij. Even heeft het er som ber uitgezien voor de manege om dat De Zorgloterij haar verplich tingen niet na kon komen. Maar een sponsor nam de financiële toe zeggingen van De Zorgloterij aan de manege over, zodat de verbou wing toch kon doorgaan. De Prinses Maxima manege ligt in de bossen op het terrein van zorg centrum Reinaerde aan de Dolder- seweg 170. Men heeft de beschik king over een binnenbak van 60 x 20 meter, een buitenbak van 40 x 20 meter en er staan 17 paarden en pony's. Drie instructrices en twee oproep krachten geven de lessen. De meesten van hen hebben een spe ciale opleiding gevolgd bij de Fe deratie Paardrijden voor Gehandi capten. De meeste valide ruiters verrichten vrijwilligerswerk bij de manege. De opening werd verricht door de heer Brandt, voorzitter van de Raad van Bestuur van Reinaerde, die het naambord onthulde. Daar na volgde een demonstratieles aan leerlingen met verschillende soor ten handicaps. Tijdens deze les kon men zien dat er aangepaste zadels, teugels en beugels worden gebruikt en hoe een lift wordt in gezet om een ruiter op het paard te zetten. Er werd uitgelegd dat paardrijden voor een gehandicap te zeer heilzaam is. De warmte en de bewegingen van het paard sti muleren vele functies van de ruiter. Na het officiële gedeelte was er voor alle leerlingen, vrijwilligers en verdere belangstellenden een spe ciaal programma. Joop Stokkel, zelf lichamelijk gehandicapt en gouden medaillewinnaar op de Paralympics, gaf een schitterende dressuurdemonstratie op muziek. Daarna verzorgde een aantal leer lingen een demonstratie carrousel rijden. Het programma werd afge sloten met een voltigenummer, tur nen op een paard. Vrijwilligers Veel ruiters hebben hun weg naar deze manege gevonden. Om nog meer leerlingen les te kunnen ge ven, heeft de manege dringend behoefte aan volwassen vrijwilli gers, die een paar uren in de week beschikbaar willen stellen aan dit prachtige werk. Het bestuur van de manege denkt dat door deze verbouwing nog meer mensen met of zonder han dicap kunnen genieten van deze accommodatie en hoopt dat de deelnemers zich beter voelen en dat hun kwaliteit van leven verbe tert. Inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij de Prinses Maxima manege, Dolderseweg 170, 3734 BP Den Dolder, SS 030-2299422 of 035-6016911. Iedereen leest op een ande re manier. De een verliest zich al lezend helemaal in de sfeer van het verhaal en gaat er als het ware deel van uit maken. De ander leest meer afstandelijk, is waarnemer en emotioneel raakt het hem nauwelijks. Toch hebben ze allebei, na le zing van het boek, behoefte daarover te praten. Én dan het liefst met iemand die ook het boek gelezen heeft. Die behoef te komt voort uit de aandrang om de eigen gevoelens te uiten en om tegelijkertijd van een an der te horen hoe die het boek heeft ervaren. Deze uitwisseling geeft dan vaak aan beide lezers aanvullende en verhelderende inzichten. Zo wordt lezen een verrijkende ervaring. Daarom wil de Soester Kring een lees kring vormen. Dat gaat als volgt te werk. In gezamenlijk overleg wordt een, meestal actueel, boek gekozen dat de deelnemers lezen binnen een van tevoren afgesproken periode. De kring maakt een afspraak waar en wanneer de lezers elkaar aan het eind van die periode ontmoeten om hun leeservaringen uit te wisselen. Deze boekbespreking wordt geleid door een bekwaam ge spreksleider die op literair ge bied voldoende 'belezen' is. Jan Postema zal deze taak op zich nemen. De plannen voor het maken van de start zullen verder uitge werkt worden als een aantal potentiële deelnemers interesse heeft getoond. Wie meer infor matie wil kan bellen naar SS 035-6017001 ,C3] Het trefpunt van gezelligheid 6 banen met computerscore Kinderbowlen (bumperbowlen) Perfecte gelegenheid voor uw bedrijfs- of familiefeestje barbecue steengrillrestaurant Expert bestaat 35 jaar en viert dit jubileum vanaf 16 septem ber. Tijdens de swingende feestweken trakteert Expert- Schoemaker aan de Burge meester Grothestraat iedere klant op een gratis feesttaart bij besteding van 75 euro of meer. Klanten kunnen daarnaast huis houdelijke apparatuur winnen door deel te nemen aan het Expert letterspel. Expert is in Nederland marktleider in home-elektronica. De inkoop combinatie heeft in Nederland ruim 200 winkels en verspreid over de wereld 7400 vestigingen. De vakzaak in beeld, geluid, telecom, pe's en huishoudelijke apparatuur heeft het Expert letterspel opgezet waarmee klanten kans maken op onder andere superplatte LCD- tv's, notebooks en een Viparrange ment bij PSV. De totale prijzenpot voor de swingende feestweken be draagt meer dan 75.000 euro. De kinderen worden niet overge slagen. Zij maken kans op een JVC Boomblaster door mee te doen aan de kleurwedstrijd. In het kader van de Europese Autovrije Dag organiseert het Soester Overleg Autovrije Zondag (SOAZ) op zondag 22 september in de raadzaal van het gemeentehuis (Raadhuis plein 1) een openbare discus sie over de toename van het au togebruik en de problemen die dat voor mens, milieu en ver keer met zich meebrengt. De discussie zal worden gevoerd met een forum bestaande uit wet houder Bart Krol (CDA), Ans Mann (GroenLinks), Jan Menne (voorheen CDA en wereldfietser) en Teun Middelkoop (Soest 2002) aan de hand van de volgende stel lingen: '30 kilometer is 30 kilometer!' 'Er moet een autoverbod komen bij alle basisscholen.' 'Soest moet overgaan tot betaald parkeren, ook voor eigen huis.' 'Bij elk reisdoel hoort het juiste vervoersmiddel (verreden kilome ters bijhouden).' 'Er moet een mobiliteitstoets komen (van elk politiek besluit moeten de effecten voor de mobi liteit worden uitgezocht).' 'De 68 schoolgaande kinderen die in 2001 in Nederland zijn om gekomen in het verkeer (plus de 2000 zwaar gewonden) zijn een te betalen prijs.' Voorafgaand aan de discussie zal een medewerker van het RIVM enkele belangrijke feiten over het autogebruik en de effecten daar van presenteren. Nadat de vier pa nelleden hun zegje over deze stel lingen gedaan hebben krijgen ook de aanwezigen in de zaal de gele genheid op de stellingen en de uit spraken van de panelleden te rea geren. De raadzaal is open vanaf half twee 's middags. Iedereen wordt ontvangen met een kopje thee of koffie. De discussie begint om twee uur en zal - onderbroken door een pauze (met misschien een pauzefilmpje) - ongeveer tot vier uur duren. Iedereen is van harte uitgenodigd om deze openbare discussie bij te wonen! kunnen opdoen. Nu vond ik het echter tijd worden om zelf als ondernemer te starten.' Paul Verver begon zijn loopbaan bij Brilmij, tegenwoordig bekend als Pearle. Daarna werkte hij onge veer acht jaar lang bij Meijer Op tiek in Bilthoven en daarna, in Zeist bij Hans Anders en Groene- veld Opticiens. De overstap naar de eigen onderneming onder de vlag van Hans Anders is bewust gekozen: 'Hans Anders is een suc ces, met inmiddels meer dan 200 vestigingen door heel nét land. Dit succes van Hans Anders ligt niet alleen aan de prijs, maar ook aan de wijze waarop en professionali teit waarmee klanten worden ge holpen in de winkel. Het ruime assortiment, van modieuze tot klassieke monturen, zonnebrillen en lenzen, allemaal betaalbaar en mooi. Meer dan de helft van Ne derland heeft een bril of lenzen van Hans Anders. Dat zegt toch wel wat', aldus Verver. De keuze voor Soest is ook niet geheel toevallig. Paul Verver is ge boren en getogen in Laren (NH) en kwam derhalve als kind vaak in Soest voor boodschappen en fami liebezoeken. ik ben blij dat Soest nog geen Hans Anders had, zo kon ik in een bekende omgeving deze stap zetten. Hans Anders past bij Soest, en ik hoop dat Soest mij de kans geeft om te bewijzen dat mooi en goed niet veel geld hoeft te kosten.' Ter gelegenheid van de opening zijn er diverse aan trekkelijke aanbiedingen. De win kel wordt feestelijk geopend op 21 september en is gevestigd aan de Van Weedestraat 82 in Soest, SS 588 50 42. Openingstijden: dins dag tot en met vrijdag van 09:30 tot 18:00 uur, vrijdagavond van 19:00 tot 21:00 uur en zaterdag van 09:30 tot 17:00 uur. Geachte redactie, Uw berichtgeving over het af scheid van milieu-voorlichting ambtenaar Joop van Haaften (een foto met enkele regels onder schrift), stelde mij zeer teleur. Ik ervaar dit als een miskenning van de openbare functie, die de heer Van Haaften in deze gemeente heeft vervuld en in geen verhou ding staand tot de aandacht, die u besteedde aan andere vertrekken de ambtenaren. Als lid' van de 'Werkgroep Slan genbosje' ken ik Joop van dichtbij en ik was ook aanwezig op zijn af scheidsreceptie op 5 september in het gemeentehuis. Daar werd hij van vele kanten ge kenschetst als een ambtenaar met hart voor burgers en ook als ie mand, die een eigen mening durft te hebben en die zich met passie inzette voor een leefbaar en duur zaam Soest. In zijn afscheidswoord sprak Joop ook de pers aan. Hij ontvouwde daarbij een eigen visie op de wijze waarop de pers zich in de toekomst zou moeten ontwik kelen. Ik was benieuwd hoe uw krant deze 'handschoen'zou op pakken. Naar de beweegredenen voor uw zuinige berichtgeving, kan ik slechts raden. Wat ik kwijt wil, is dat ik me als lezer onvoldoende geïnformeerd voel. Als abonnee vind ik, dat mijn lijfblad me hier in een gat laat vallen. Annie Meilink Het initiatief van Gerard Mer- tens om een fietsgroep op te zetten, heeft nu al veertig en waarschijnlijk zelfs vijftig ouderen in het zadel geholpen. Inmiddels zijn vijf, zes groepjes geformeerd en de verwachting is dat er de komende weken nog zeker tien, vijftien fietsers bijkomen. Er is een viertal dat de fiets op het rek achter de auto plaatst, wegrijdt en in een straal van 50 kilometer rond Soest ergens uitstapt om ver volgens op de tweewieler te stap pen. Vier 'teams' van acht ouderen gaan, afzonderlijk van elkaar, op een bepaald dagdeel een tochtje maken en er is een groep van lief hebbers die hebben gekozen voor langere afstanden. Mertens, vrijwilliger bij ontmoe tingscentrum De Klarinet, heeft geweten dat hij enkele weken ge leden via deze krant een oproep deed. Zijn telefoon rinkelde 'aan de lopende band' en uiteindelijk kwamen donderdagmorgen ruim dertig belangstellenden bijeen. Alsof ze elkaar reeds jaren kenden, was er meteen sprake van gelijkge stemdheid. Vol enthousiasme wer den binnen korte tijd 'afspraakjes' gemaakt. Twaalf anderen waren verhinderd, maar lieten weten andermaal con tact op te nemen met Mertens. Hij zal ze doorverwijzen naar de con tactpersoon van de groep die op hun favoriete dagdeel gaat fietsen. Op die manier blijft hij op de ach tergrond een coördinerende rol spelen, maar zoals aangekondigd zal Mertens de uitvoering verder overlaten aan de deelnemers. Wie informatie wil over de ver schillende fietsgroepen kan nu dus nog wel bellen met Mertens, ffi 6013957 of 6023139 (De Klari net). noo,; 01% Nieuwe computer Problemen met uw Computer Upg,2 WHCOMPUTERS 6090443. www.whcommn.'' ozaq uaa Buajg GEHAKT- •SE SAUS. KER GEKRUID MET GRATIS RIJST Soest krijgt nu ook een Hans Anders opticien. De ervaren en vakbekwaam opticien Paul Verver begint onder de vlag van Hans Anders zijn eigen op tiekwinkel aan de Van Weede straat. Verver: 'AI 22 jaar werk ik met veel plezier in dit vak, maar tot nu toe altijd voor an deren. Zo heb ik veel ervaring Voor hun jaren van inzet en trouwe dienst bij het Rode Kruis werden Hetty de Bruin en Ria Broekhuizen afgelopen woensdag gehuldigd. De vrij willigers kregen een penning, een oorkonde en natuurlijk fe licitaties van Nel Pelzer. Hetty is al twintig jaar actief als vrijwilliger bij het handwerken. Ria werd gehuldigd omdat zij inmid dels zo'n tien jaar werkzaam is voor de afdeling Terminale Zorg. Vele dagen per week bezoekt zij ménsen thuis. Eigenlijk zou ook Roswita Jolink gehuldigd worden. Zij zet zich, net als Ria, al tien jaar in voor de af deling Terminale Zorg. Roswita was niet aanwezig om de penning en oorkonde te ontvangen, omdat ze moest werken. Nel Pelzer benadrukte nog eens dat de afdeling Zorg en Welzijn van het Rode Kruis nog veel meer vrijwilligers kan gebruiken. Wie belangstelling heeft, kan zich aan melden bij Jackie van Soest: 035- 6013235, of bij Nel Pelzer: 035- 6020538. IAZIE, LEKKERDER MET (EN! Hetty de Bruin en Ria Broekhuizen'voor het Rode Kruis in Soest. dS U08 S>|BJJS U0J0OLU 'Lin0|)j Ljoip Jeefeu T0ij nfsj EN KRIELTJES IN Soester 55-plussers kunnen al weer tien jaar terecht bij de Soester Kring. De activiteiten club, opgericht door een paar vrouwen, is uitgegroeid tot een stichting die twee keer per maand uiteenlopende bezighe- organiseert. Voorzitter Ton Elderenbosch: 'Wij zijn er voor iedereen.' gen mogen mensen bijvoorbeeld vragen stellen wanneer ze maar willen. 'Als je na een voordracht roept of iemand nog vragen heeft, valt vaak een ijzige stilte. Wij zeg gen daarom altijd van tevoren dat als mensen iets willen weten, ze dat gewoon kunnen zeggen: tij dens de lezing of in de pauze. Zo werkt het heel goed. Wij streven ernaar de vrijmoedigheid van mensen in de hand te werken.' Doel De stichting is meer dan alleen een activiteitenclub. Volgens Elderen bosch heeft de Kring een belang rijke maatschappelijke functie. 'We hebben bijvoorbeeld aan het begin van dit jaar een ochtend over rouwverwerking georganiseerd. In Soest was een nieuwe werkgroep gestart die zich daarmee bezig hield. Dergelijke initiatieven zijn natuurlijk altijd op zoek naar vrij willigers. Met zo'n ochtend probe ren we hen verder te helpen. Onze bezoekers kunnen toekomstige vrijwilligers zijn.' De Soester Kring is natuurlijk ook een belangrijke ontmoetingsplek voor ouderen. 'Onze activiteiten hebben zeker een sociale functie. Hier zijn veel vriendschappen ontstaan.' Bovendien wil de kring Soesters voor nieuwe dingen interesseren. 'Zo organiseerden we een lezing over piramides. We hopen mensen op die manier te stimuleren daar wat over te gaan lezen. Het is al tijd leuk om nieuwe dingen te le ren.' Zelf heeft de voorzitter in de laatste jaren ook een hoop nieuws gehoord. 'Ik heb gestudeerd en les gegeven aan de universiteit. Maar in mijn tijd bij de Soester Kring heb ik nog veel meer geleerd.' Op 2 oktober viert de stichting haar jubileum in de MPB-kerk aan de Pieter de Hooglaan. Iedereen is welkom vanaf 10:00 uur voor kof fie en een glaasje. De eenvoudige viering duurt tot ongeveer 12:00 uur; rijheid 'eelname aan evenementen en bijeenkomsten van de stichting is geheel vrijblijvend. 'De Soester 'Kring is geen club waar je aan een kruisverhoor wordt onderworpen als je een keer niet geweest bent. I Mensen komen als ze willen, maar hoeven niks. We doen niet aan dwang.' Soesters kunnen dus geen lid worden van de kring. 'Dat is juist het mooie: iedere keer zie je nieuwe gezichten.' De bijeenkomsten zijn ook op een andere manier vrij. Tijdens lezin- MET GRATIS RIJST! De Soester Kring werd opgezet om 55-plussers iets nieuws te bieden. 'In Soest waren altijd wel ouderen bonden die spellen organiseerden. Vooral sjoelen was geliefd. De kring is eigenlijk ontstaan om eens iets anders voor deze groep te doen', vertelt de voorzitter. In het begin kwamen soms maar een man of vier af op de lezingen en wandelingen die de kring orga niseerde. Tegenwoordig trekt een bijeenkomst gemiddeld zo'n 50 bezoekers. 'Het heeft lang geduurd [voordat we een beetje bekend wa- en. Nog steeds komen mensen Ivoor het eerst bij ons die vertellen pat ze niet wisten dat de Soester jring bestaat.' Er is meer veranderd in de afgelo- pen tien jaar. Zo is het zomerpro- ;ramma van de stichting uitge breid. 'Het is belangrijk om door lopend activiteiten te organiseren. Ms je in de zomer stopt, dan ko nen de mensen daarna niet meer. Het publiek vergeet snel dat we bestaan. Dus tegenwoordig gaan we het hele jaar door.'

Soester Courant | 2002 | | pagina 7