'Ay ay kapitein' boeken over boten ;st )RGERS Ay ay kapitein! 3/ 3,25 VASTE- en INVALBEZORGERS oooRMarr Piet Ekel maakt indruk met boek over geschiedenis van de omroep Price Deze week: tel. 601 41 52 Film in het theater Poppentheater-Lejo: 'Handwerk' Knutsel/spelletjesmiddag Clown Benno als piraat in Brede Bieb Soesterberg in de Brede Bibliotheek Theater A la Carte met 'Op de klippen' Theater: JTSZH met 'Op de thee bij Dahl' Schatzoeken bij Boekhandel Van de Ven V<*h combi3^ m Malle Pietje WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 11 1 wr S&rv'icv Kinderboekenweek, 2 t/m 12 oktober Leuk om te doen Wedstrijden Boeken over boten Kinderboekenweek 2002 - 2 t/m 12 oktober Zaterdag 5 oktober, 14:00 uur Woensdag 9 oktober, 14:00-15:00 uur: Woensdag 2 oktober, 13:00-17:00 uur: Woensdag 9 oktober, 14:00-15:30 uur: Woensdag 2 oktober, 14:00-15:00 uur Zaterdag 12 oktober Zaterdag 5 oktober, 10:00-13:30 uur Roomboter-amandelkoek Room boterkoek Kinderboeken weekgeschenk Peuter/ Kleuterboekje SOESTERÜGOURAAIT in Soest op woensdagmiddag. Aanmelden: tel. 601 41 52 'Luisterrijk Verleden' feestelijk gepresenteerd Bazaar voor orgel KvK-seminars voor starters Controle vanwege klachten uit wijk PLEIN VAN ZUID 32/34, 3768 ED SOK» TEL.: 035 601 31 09, FAX 035 602 7269 'Ay-ay kapitein!'- Boeken over boten. Daar gaat het om in de Kinderboekenweek 2002, die wordt gevierd van 2 tot en met 12 oktober. Wij Nederlanders hebben iets met water en dus ook met boten. Denk maar eens aan het oude liedje dat wij allemaal ken nen van 'Schuitje varen, theetje drinken', of al die boeken van 'De Kameleon' over Daan en Sietse met hun roeiboot van Hotze de Roos, of de grappige avonturen van 'De Kleine Kapitein' met zijn boot de 'Nooitlek' van Paul Biegel. Of probeer het griezelige boek 'Ontsnapt van Duivelseiland' van Paul van Loon eens. Er zijn zoveel leuke, spannende en grappige boeken over boten. Ga maar eens kijken in de boekhandel of bij de tentoonstellingen in de bi bliotheek in de kinderboekenweek. In Soest gaat iedereen die iets te bliotheekpas meenemen). Het spel maken heeft met kinderboeken tienEagen lang met volle kracht vooruit om er weer een feestelijke Kinffirbockcnweek van te maken. Brede Bibliotheek: schatkaart maken Piraten hebben schatkaarten om hen te helpen de schat te vinden. Dezie kaarten zijn meestal oud, gescheurd en daardoor ook ondui delijk. Haal een lege schatkaart bij de balie van de bibliotheek. Maak hierop een doolhof of een speur- route of een geheim c'odepad of wat je maar kunt verzinnen om eenlschat die goed verstopt zit wee$ terug te vinden. Vergeet niet precies aan te geven waar de schat begraven is. Je kunt vanaf 7 sep tember een lege schatkaart afhalen bij de balie van de bibliotheek. Lever jouw schatkaart voor 1 ok tober weer in. De eerste 60 kinde ren die een kaart inleveren mogen op de thee bij Roald Dahl. De ove rige! kinderen krijgen natuurlijk ooknets... Brede Bibliotheek Quiz Tijdens de kinderboekenweek kun je in de bibliotheek meedoen aan dje kinderboekenweekquiz. Haal hem bij de balie en als je de oplos sing hebt mag je schatgraven.... Brede Bibliotheek Internetspel Voor dit spel moet je gaan surfen op het internet. Heb je zelf geen computer met internet thuis, dan mag je het spel in de bibliotheek spelen (hiervoor moet je wel je bi- is vanaf 29 september drie weken lang te spelen. Ga naar de biblio theeksite www.obsoest.nl. kies Bi bliotheek, dan Kinderen, en dan kinderboekenweek. Daar vind je de site waar je moet zijn om het spel te spelen. Op woensdag 24 oktober worden de winnaars be kendgemaakt. Brede Bieb Soesterberg Piratenvlag maken Ken je die prachtige vlaggen die de piraten altijd aan de masten van hun schip hingen? Zeelieden kon den vaak aan de vlag zien welk pi- ratenschip hen tegemoetkwam. Als een matroos zo'n vlag in de verte zag, beloofde dat niet veel goeds.... Haal een lege vlag bij de balie van de bibliotheek Soester berg en versier hem zo dat je hem graag aan de mast van een piraten- schip zou binden (hij hoeft niet per se eng te zijn). Lever hem voor 5 oktober in, dan worden de vlaggen aan de masten in de bibliotheek gebonden. Iedereen die een vlag inlevert mag schatgraven en de mooiste vlag wint een leuke prijs... Van de Ven Maak de mooiste boekenboot Met je hele schoolgrocp kun je meedoen aan de etalagewedstrijd van boekhandel Van de Ven. Een van de prijzen die je hiermee kunt winnen is een bezoek met de hele groep aan de theatervoorstelling: 'Op de thee met Dahl'. Vraag aan je juf of meester of jullie ook mee doen! Je kunt inschrijven tot 27 septem ber. Gegevens nog niet bekend. En tree: kinderen 3,50; volwasse nen 4,50. In een enorme poppenkast duiken de vreemdste figuren op. Een zin gend vogeltje, een zenuwachtige professor, een verdrietige panfluit speler en nog meer bijzondere we zens. Allemaal zitten ze in de kast van Lejo. Maar het lijkt erop dat niet iedereen blij is met zijn bonte verzameling. Gelukkig komt er hulp vanuit onverwachte hoek. Twee blote handen, een koffer met houten balletjes en muziek, meer heeft Leo Pietersen van Poppen theater Lejo niet nodig om zijn toeschouwertjes mee te nemen naar zijn wonderlijke en humoris tische wereld. Voor kinderen vanaf 5 jaar. En tree: Kinderen 3,50; volwasse nen 4,50. Het is al bijna een traditie: De knutsel- en spelmiddag als start van de kinderboekenweek. Er is deze keer: tattoo kiezen; schmin ken; Octopusspel; matrozenhoedje maken; schommel/takel/vikings- chipspel; schccpsbeschuitjes ma ken; schatgraven. En bovendien komt er spannend bezoek... Clown Benno! Kinderen kunnen een strippen kaart kopen voor 1,50 en gaan alle activiteiten langs die ze leuk vinden. poppenkast en maakt samen met de kinderen muziek. Benno is het leukst voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Kaarten zijn vanaf 7 septem ber gratis verkrijgbaar bij de Bre de Bibliotheek Soesterberg. Benno is een echte kindervriend. Hij komt op woensdagmiddag naar de bibliotheek aan het Dorps plein en zet daar met de kinderen de boel op stelten. Hij kent mooie zeemansliederen maakt super zwaarden van ballonnen. Hij speelt Er is een schip gestrand. Midden ipp de oceaan is het op de klippen gelopen. Op het halfgezonken wrak wonen een stoere kapitein, een robuuste kokkin en een schriel matroosje. Hoe lang ze daar al zit- ten weten ze niet meer. Ze bren gen de tijd door met wachten, ver velen, vissen en zingen. Samen .proberen ze er het beste van te maken, wachtend op hun cvenue- le redding. Mogen ze mee met de vogelaar in zijn boot? Of brengt Nentunus redding? En wat als er nooit redding komt? 'Op de klip pen' is een leuke voorstelling die echt past in de kinderboekenweek. Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Kaartjes: kinderen 4,50; volwassenen 7,00. Let op: Voor een middag plezier én een leuke voorstelling tussen door kunnen kinderen een strip penkaart een kaartje voor de voorstelling 'op de klippen' ne men voor maar 5,00 (zolang de voorraad strekt!). Samen met de zeeverkenners Paltz- en Ecmgcuzen kun je gaan sfehatzoeken in Winkelcentrum Hartje Zuid. Onderweg zijn er al lerlei opdrachten en wedstrijdjes en je kunt ook nog een mooie prijs ^pnen. Ook kun je jezelf bij Wil lem van Oosten Fotografie op de foto laten zetten als piraat. Je kunt starten tussen 10:00 en 11:00 uur, finishen tot 12:30 uur. Om 13:30 uur is de prijsuitreiking. Voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar, kosten 2,00. Het volledige pro gramma ligt klaar vanaf 1 oktober. ers en het allervoordeligst. 'oor onze dagaanbiedingen. Dagelijks op verschillende veilingen voor u in. S 30 september groentedag WO! oktober BROODDAG0'55 I. ZAK 4 STUKS 085 iDAG 2 oktober vleesdag 1.99 VLEESWAREN voordeeldag DERHAM V0RS1 e MIJWORST PEK 0.45 'TERHAMW0RST 2 gevuld met zuiver amandelspijs 50 Ivan 3,75 voor ongevuld, van 3,50 voor BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 'Op de thee bij Dahl' is een voor stelling die alle zintuigen prikkelt: tussen de potten thee; kannen ge koelde limonade, koekjes, choco laatjes, kleine taartjes en andere heerlijkheden door, spelen en ver tellen ruim 12 leerlingen van de JeugdTheaterSchooIZuidHoIIand stukjes na uit de prachtige boeken van Roald Dahl. Een poppenkastversie uit het boek Gruwelijke Rijmen over Asse poester, een toneelscène over het heerlijke snoepwinkeltje van Boy, een muzikale rap met slagwerk op theekisten over Sjakie en de Cho coladefabriek, een mini-musical van Sneeuwwitje en een Bezoek van de Griezels. Op de tafels staan sprekende theepotten die zo hun eigen idee hebben over dat wat er op en om de tafel verschijnt. De presentatie is in handen van Willy Wonka. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar, duurt onge veer een half uur en wordt drie maal gespeeld: 12:00 uur: besloten voorstelling voor de winnende schoolgroepen van de etalagewed strijd van de boekhandel Van de Ven; 13:30 uur: vrije voorstelling; 15:00 uur: vrije voorstelling. En tree: 4,00. Kaarten zijn vanaf 1 oktober verkrijgbaar bij de recep tie van Brede Bibliotheek Soest en bij Boekhandel van de Ven aan de Zuidpromenade. Rindert Kromhout heeft dit jaar het Kinderboekenweekge schenk geschreven. Het heet: 'Boris en het woeste water' en gaat natuurlijk over.... boten. Het is een spannend boekje met tekeningen van Sylvia Weve. Iedereen die tijdens de Kinder boekenweek voor 8,88 aan kinderboeken koopt, krijgt dit boekje cadeau (zolang de voor raad strekt). Het traditionele prentenboekje, een boekje voor peuters en kleuters dat maar 2,25 kost is dit jaar gemaakt door de Duit se illustratrice Rotraut Susanne Berner. Zij won allerlei prijzen in Duitsland en Nederland, waaronder een Zilveren Penseel in 1997. Het boekje heet Dag hoed! en is bedoeld om voor te lezen, of nog beter: je eigen ver haal bij te maken, want het is een bock zonder tekst. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 1 uur r fotoservice óók voor APS en digitaal F O T O - VIDE O/k Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Een feest der herkenning. Dat was voor heel wat aanwezigen de presentatie van het boek van Piet Ekel - Luisterrijk verle den - die afgelopen zaterdag plaatsvond in de kleine zaal van de Baarnse Speeldoos. Niet alleen in het boek zijn veel namen van omroepcoryfeeën van destijds terug te vinden, een fors aantal van hen was ook in levende lijve aanwezig. Piet Ekel heeft met zijn 'geschiede nisboek' een formidabele prestatie geleverd, vond o.a. Herman Broekhuizen (oprichter van AVRO's Kinderkoor), die Ekel - bij de Nederlanders vermoedelijk het meest bekend als Bart v.d. Melm, Meester Pompelmoes of als Malle Pietje uit de serie Swieber- tje - lof toezwaaide en het boek omschreef als een 'Aha-erlebnis'. 'Er bestond nooit een duidelijke programmahistorie,' aldus Broek huizen, 'maar in die leemte is nu uitstekend voorzien.' Hij stelde overigens vast dat Ekel - 'een fij ne vent, met veel talent' - in het boek niemand te kakken had gezet en iedereen in zijn waarde had ge laten, en feliciteerde hem met de geboorte van zijn geesteskind. Dat gebeurde nadat Ekel zelf de schare der genodigden - een artis tieke staalkaart, volgens hem, on der wie veel goede vrienden - had begroet en zich onder leiding van zijn vriend Herman Emmink een programma ontrolde vol (vooral nostalgische) liedjes en sketches. Daarin werd Ekels veelzijdige per soonlijkheid - o.a. als acteur, pro ducer, en regisseur - op vele wij zen bezongen. Het duo Pommodo- re bracht o.a. nummers uit de Ra diorevue, Kleutertje Luister, de Showboot (met Willem Parel/Son- nevelt), De Bonte Dinsdagavond- trein, de Groenteman en Snip en Snap. Corry v.d. Linden en Paula Majoor vergastten het publiek op de stemmen van resp. Pipi Lang kous en Calimero. De dames Frie- da en Lida Scheuermann speelden a quatre mains pianostukjes van Brahms en Poulenc en Ekel-be- wonderaar Dick Koblens las een zelfgeschreven sonnet op zijn plaatsgenoot voor. Herman Em mink verraste hem met een aantal foto's van 'coryfeeën' en zong nog De hervormde kerk in Lage Vuur- sche houdt vrijdag 27 september haar jaarlijkse bazaar. Van twee tot vijf uur is iedereen welkom op de rommelmarkt en bazaar die in dorpshuis 'de Furs' aan de Slotlaan gehouden wordt. De activiteiten bestaan uit onder andere sjoelen en een grote verloting. Ook het bekende rad van avontuur zal weer aanwezig zijn. De opbrengst is dit jaar bestemd voor de orgelrestau ratie. Het monumentale Van Oeckelen orgel is naar de firma Elbertsen overgebracht op de Zui dergracht, waar het helemaal ge restaureerd gaat worden. Op dinsdag 8 oktober organiseert de Kamer van Koophandel een workshop voor startende onderne mers: 'Hoe kom ik aan klanten?'. De deelnemers starten hierna met duizend-en-een ideeën om hun product of dienst te verkopen. Op donderdag 10 oktober organi seert de Kamer van Koophandel in samenwerking met de Belasting dienst een tweede workshop: Star ter en de Fiscus. Belastingen vor men voor startende ondernemers een belangrijk aandachtspunt. Ze moeten niet alleen betaald worden, er zijn mogelijk ook een aantal zeer interessante fiscale aftrekpos ten. De fiscale verplichtingen én de mogelijkheden van startende on dernemers worden tijdens het se minar behandeld. Hoe kom ik aan klanten? Datum tijd: 8 oktober, 16:00-21:30 uur; KvK-kantoor Hilversum, Melkpad 26; onderwerpen: 'marktonderzoek, concurrcntie- analyse etc.'; prijs p.p.: 50,00. Starter en de Fiscus. Datum tijd: 10 oktober, 19:30-22:30 uur, KvK-kantoor Hilversum, Melkpad 26; onderwerpen: inkomstenbelas ting, omzetbelasting, BTW, Winst uit de onderneming, aftrekbaar heid van de kosten van een kan toor aan huis; prijs p.p. 25,00. Voor alle workshops is vooraf aan melden verplicht. Aanmeldingen of vragen: Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland, afd. Voorlich ting, £8(033) 4535700; fax: (033) .4535750; c-mail: info@gooi-cemland.kvk.nl. maar eens over de "Tulpen uit Amsterdam'. Ook was cr een sketch waarin Swiebertje en Malle Pietje nog eens met de beroemde bloemenkar op het podium ver schenen. Onder de aanwezigen waren, zoals gezegd, nogal wat bekende 'oudheden' uit het Hilversumse, zoals o.a. Riek 'Saartje' Schagen, de zangeressen Teddy Scholten en Conny Vink, omroepster Karin Kraaykamp, regisseuse Kitty Knappert, hoorspelacteur Donald de Marcas en vele anderen. De nadruk viel uiteraard op het boek, waarvan het eerste exemplaar aan de auteur werd overhandigd door uitgeefster Loes Damhof. Op zijn beurt schonk Ekel een boek aan burgemeester Janssen, die vaststel de dat hij bij zijn rondgangen door Soest Ekel bijna overal tegen kwam, zodat hij het gevoel kreeg dat hij voortdurend over zijn schouder meekeek. Ook was er een exemplaar voor het Omroep museum, waarvan directeur Vos aanwezig was. In zijn slotwoord legde Ekel nog even uit waarom hij voor de 'doop' van het bock naar Baarn was uitgeweken. 'Soest heeft geen geschikte zaal; de eni ge zaal die ik in Soest ken is de raadzaal...' 'Luisterrijk verleden' is een bijna encyclopedisch overzicht van de geschiedenis van de Nederlandse Piet Ekel (l.bood burgemeester Janssen (r.) het eerste exemplaar van zijn 'geschiedenisboek'aan. omroep geworden, met wat uit stapjes naar de theaterwereld. Het boek is daarom ook ingedeeld in 'bedrijven' en heeft zelfs een pau ze. Het bevat een schat aan infor matie, talrijke namen en anekdo tes. 'Luisterrijk verleden' telt 244 pagina's, is rijk geïllustreerd en voor 22,50 verkrijgbaar in de boekhandel. Naar aanleiding van klachten uit de wijk hield de politie vrijdagmid dag een controle op de Den Bliek laan. Deze weg is afgesloten voor alle motorvoertuigen. Een bord maakt dat zichtbaar. Toch negeer den aan het eind van de middag veertig automobilisten het bord. Zij kregen allen een bekeuring van 28 euro. Pietje, jij weergaloze stemmentemmer, jij malle vent, jij eminent talent, jij imitator met je zinken emmer, jij alleskunner, wat al sentiment woel jij weer los, gespeend van bluf en glamour, in onze zielen; welk een document laat jij ons na; jij, die bijkans adremmcr dan ooit, op blad na blad hebt neergepend, welk rijk verleden jij hebt meegemaakt. Wat hebben wij altijd van jou genoten, wat hebben wij jouw kunst intens gesmaakt! Pietje, jij schoolvoorbeeld van duizendpoten, blijf lang nog leven, vief en onverdroten, jij, die in boekvorm weer de harten raakt! Kond Le Bisck september 2002 Als een hommage aan Piet Ekel Malle Pietjedie op 21 september 81 jaar werd en wiens boek, Een luisterrijk verleden, op dezelfde dag werd gepresenteerd, schreef Kond le Bisck dit sonnet. WOMENSWEAR Soesterbergsestraat 49A Leusderweg 198 3768 EB Soest 3817 KS Amersfoort 035-602 35 84 033-476 63 93

Soester Courant | 2002 | | pagina 11