Zure slotfase voor Smeeing/BDC 23HS K9I "Historisch' verlies van MHC AFC'34 laat Soest kansloos WZ'49 is aan het groeien Favoriet rekent af met Shot UDSV overleeft eerste helft en steelt de overwinning: 20-21 -makelaar ïr zorgen Marathon van skilessen voor Willielmina Kinderziekenhuis PAGINA la r s WOENSDAG 25 SEPTEMBER~2ÖÖ2~ SOESTER COURANT PAGINA 19 0? $%iwrt Soest HANDBAL Na 651 dagen breekt Amersfoort ongeslagen status BADMINTON Alleen heren van vernieuwd Badso sputteren tegen s.v. WZ'49-VIANEN Op zaterdag 28 en zondag 29 september SKIËN Ziekenboeg Hees langzamerhand een beetje vol VOETBAL-zondag Eerste zege van SEC (2-4) meer dan verdiend VISSEN Zomercompetitie: eindzege voor Van Twillert Bij blauwwitten gebrek aan veel eigenschappen VOETBAL-zondag Soesters vergeten Nieuwland te verslaan: 2-2 VOETBAL™,d„ Ondanks veel derde sets ruime nederlaag TAFELTENNIS scholen ilaan 'u-u,- m d. d. an dubbel woonhuis ibij Soester Duinen ruimte en garage ajin (ca. 23 meter] - H Mercury k gelegen moderne royale met tuin op het zuiden. ,g t.o.v. Utrecht e.o. al, toilet, tuingerichte ca. 32 mJ met schuifpui luxe open keuken met al- /vapp., drie slaapkamers vanden, badkamer met vastafel. Aanvaarding in Vraagprijs 275.000,- k.k. I Smeeing/BDC en UDSV mo- I gen in de regio de twee toon- aangevende clubs zijn, de on- Iderlinge ontmoeting was in I kwalitatief opzicht arm. Span- I nend was het wel in de derby ff die in de laatste seconden in Utrechts voordeel werd beslist: [20-21. Raul van den Deijssel I vond dat zijn ploeg de neder- laag aan zichzelf had te wijten. In de beginfase werden vijf opge- I legde kansen gemist. Na negen minuten was het daarom nog maar I 2-1 in Bcukendal, waar zaterdag- I avond dc tribunes goed waren be- I zet. UDSV kreeg de gelegenheid I zich terug in de wedstrijd te vech- I ten en Smceing/BDC miste de I overtuiging en het zelfvertrouwen om het eerste duel van de compe titie naar zijn hand te zetten. Doelman Manasse Wisse en zijn [collega aan de overzijde zorgden ervoor dat de score laag bleef, maar dat kwam deels ook doordat beide ploegen aanvallend hun sys temen niet uit de kast kregen. Zo wel Smeeing/BDC als UDSV was zodoende aangewezen op indivi duele kwaliteiten. Bas de Pijper (8 treffers) toonde ze namens de Soester club, aan de andere kant deed Robcrt Louw met net zo veel doelpunten van zich spreken. Louw is uitgerekend de handballer die Van den Deijssel op het oog had. Hij zou eventueel naast Arjan Roest en in voorkomende gevallen op diens positie kunnen spelen, maar de ex-speler van Quintus koos deze zomer voor UDSV. Het was leuk voor Van den Deijssel dat hij zijn inschatting van de speler bevestigd kreeg, alleen jammer dat dit nou net tegen Smeeing/BDC gebeurde. De eerste helft werd af gesloten met 8-8, waarbij De Pij per en Louw de helft van de pro ductie voor hun rekening namen. Daarna nam Smeeing/BDC het initiatief. Mede door te profiteren van overtal situaties kwam het op een 15-12-voorsprong. 'Er zat net niet extra kracht in om door te zet ten en UDSV kon zich daarom nogmaals terugvechten', aldus Van den Deijssel. Cirkelloper David den Hartog (8 x bingo) van UDSV was tweemaal de winnaar bij kluts- ballen voor het doel van Wisse, waarna een spannende slotfase volgde. Louw moest met een rode kaart (na drie keer twee minuten) naar de kant en De Pijper bracht Smeeing/BDC op een 20-19- voorsprong. Er waren toen nog vier minuten te spelen. De helft van die tijd was verstreken toen Den Hartog weer gelijk maakte. Tumultueus Tumultueus was de laatste minuut. Smeeing/BDC was in balbezit, maar dreigde te worden terugge floten voor tijdspel. Van den De ijssel nam, 25 seconden voor tijd, een time-out om de scheidsrech ters op andere gedachten te bren gen en de tactiek voor de laatste aanval door te nemen met zijn ploeg. Na de hervatting mochten Smeeing/BDC in een verdedi gende rol tegen streekgenoot UDSV. Foto Bell de Soesters een vrije worp nemen. Arjan Roest wilde de bal afspelen op Koen Smeeing en werd onre glementair afgestopt, maar UDSV mocht de break-out uitvoeren. Toen trok Smeeing/BDC aan de noodrem en werd er wel gefloten. De strafworp werd door Den Har tog omgezet in het winnende doel punt. Van den Deijssel was er ziek van. 'Dit overkomt ons zo vaak in dit soort wedstrijden. Hoe zuur de ontknoping voor zijn team ook uit viel, hij wilde de schuld van het verlies niet in de schoenen van het arbitrale duo schuiven. Daarvoor herinnerde Van den Deijssel zich te goed hoe Smeeing/BDC in de eer ste helft had verzuimd ruim af stand te nemen van de tegenstan der die vorig seizoen op de gedeel de eerste plaats eindigde. t, Tel. 035 - 6030025 Na 651 dagen (93 weken) wis ten de heren van MHC Soest ineens weer wat verliezen is. Rivaal Amersfoort maakte zondagmiddag een einde aan een indrukwekkende serie van 12 competitiezeges van de lockeyers die daardoor de (ge- leelde) eerste plaats moesten erlaten. Dat was balen, maar vooral wen nen voor de spelers die voor het patst op 10 december 2000 in paarn als verliezende partij van het leid waren gestapt, iedereen was ^alistisch genoeg om in te zien, gat we te kort kwamen', relativcer- Mattias Slagt na de derby, fraarin Amersfoort eindelijk re- janche nam voor een aantal ach- jprecnvolgende nederlagen tegen Soest. Naast de gevoelens voor sportieve Iraak heeft Amersfoort zich de Egelopen maanden danig versterkt en dat was te merken in de ploeg pie feller de duels inging. Mis- tthien was het anders gelopen als de eerste kans was verzilverd door Soest, nu leidde de thuisciub in de rust met 2-0 dankzij het verzilve ren van de strafcorner, haar voor naamste wapen. In de achtste en negende minuut na rust trokken Wouter van Ren- scn (strafcorner) en Rein Jansen de stand recht, maar toen Soest verder ging drukken, plaatste Amersfoort tegenstoten, waaruit tweemaal werd gescoord: 4-2. Slagt is allerminst van zijn apropos gebracht. 'De combinaties liepen niet. Dat kan aan ons liggen, maar was zeker ook de verdienste van Amersfoort. We zijn niet overklast en nu zijn we van de druk af dat we bovenaan staan. Inderdaad, we kunnen nu een beetje in de luwte spelen.' Overigens, sinds 7 mei 2000 is MHC Soest op eigen veld ongesla gen. Dames In een pittige, maar goede wed strijd deelden de dames de punten met Myra. In Amstelveen leek MHC op weg naar een overwin ning, want na tien minuten scoor de Chris Marije Sudmeyer op aan geven van Wies Jansen. Daarna verdubbelde Britt Dorresteijn de feestvreugde, nadat ze bij een fel duel als winnaar uit de bus kwam. Toch zou het team van Arjan We- ijburg de 0-2-voorsprong prijsge ven. Nog voor de pauze kwam Myra via een velddoelpunt terug en bij de eerste strafcoriler na de rust werd het gelijk. Soest had toen net de opstelling in het doel bij strafcorners gewijzigd van 3-1 naar 2-2. Toen Myra ruim tien minuten voor het eind een discutabele strafbal kreeg toegekend, dreigde Soest de wedstrijd alsnog te gaan verliezen. Maar Yvette van der Horst, tot een jaar of drie geleden uitkomend voor Soest, miste vanaf de stip. Het damesteam van MHC wil dit jaar uitgroeien tot een stevige mid denmoter en niet wederom in de onderste helft blijven hangen. Er wordt veel getraind op onder meer het druk zetten bij het uitverdedi gen van de tegenstander. De ploeg is goed op weg. Badso heeft de eerste competitie wedstrijd met 0-8 verloren van DVS. De herensingles waren nog spannend, maar daarna was er in de Bunt geen houden meer aan. Rob Stomp deed het tot de derde set goed. Na 10-15 en 15-8 was de koek op: 1-15. Ook tweede heer Erik Stokkentre kende een goede start. Pas na een uur moest hij in drie sets buigen: 15-8, 9-15,11-15. De dames hadden minder in de melk te brokkelen. Bea Kaspers (1-11, 3-11) en Esther Bouman (1-11, 6-11) kwamen er niet aan te pas. Spannend was het wederom in het heren dubbelspel, maar de sterke eerste heer van de Utrechters dwong veel fouten af bij de Soester(bergers). De dames kregen in hun gezamenlijke optreden op nieuw een pak slaag en in de mixen lukte het evenmin bij het eerste team van Badso dat ten op zichte van vorig seizoen in een vol ledig andere opstelling aantreedt. mooi weidegebied, veg tussen Amersfoort getje heeft u toegang :n zich op een steen oor het bouwen van bouw Totale kavel- ELAARS 13 ERSFOORT 0 50 10 51 slaars.nl 'ijsregiomakelaars.nl Zaterdag 28 september 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: Smurfit Mercurius Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: ASBO Groep B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Inf. Transport Scholierenpub The Cardinal - Deelen B.V. Makelaars Esso Servicecenfer Zaal - Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Rob Wilhelm en partners Zaterdagmiddag om 16:00 uur begint hij en pas 24 uur later zal hij ermee stoppen. Stephan Zoetelief van Skicentrum Soesterberg gaat zich een et maal lang inzetten voor het Wilhelniina Kinderziekenhuis te Utrecht. Particulieren en medewerkers van bedrijven kunnen een skiles bij hem volgen en de baten worden gedoneerd aan het ziekenhuis. De marathon ten behoeve van het goede doel houdt hij ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de skischool. Zoetelief: 'op onze skibaan geven wij les aan kinderen vanaf drie, vier jaar. Wij vinden het allemaal maar gewoon om een kind op ski's vanaf onze piste af te zien komen. We mogen best wel eens stilstaan bij het feit dat er heel veel kinde ren zijn, die door een ziekte nooit in staat zijn om te sporten cn in het ergste geval een belangrijk gedeel te van hun nog jonge leventje in een ziekenhuis moeten doorbren gen. Als sportleraar vind ik dat heel erg en wij hopen op deze ma nier een steentje te kunnen bijdra gen. Het ziekenhuis zal het geld zo goed mogelijk besteden om het verblijf in het ziekenhuis voor deze groep kinderen zo aangenaam mogelijk te maken.' Het WKZ is uiteraard verguld met het initiatief van de skileraar. Nog steeds kan men zich opgeven voor een speciale les die tijdens de ma rathon 10 euro per persoon kost. Inschrijven kan telefonisch via nummer 0346-352674. De ski baan is te vinden aan de Kerklaan in Soesterberg. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor'de SOESTtttTCOURAWT Aanmelden: tel. 601 41 52 VOETBAL-zaterdag Door de 1-1 tegen CSV Vïtesse raakte Hees de eerste punten kwijt, maar de ploeg van Jan Bos blijft ongeslagen. Misschien wel opmerkelijk, omdat de ziekenboeg steeds voller stroomt. Roel Roest zou eindelijk fit genoeg zijn om de voor lange tijd uitge schakelde spelmaker Peter de Jong te vervangen. Een griep voorkwam een rentree van Roest. Tijdens het duel werd het nog erger. Topsco rer Danny Brandenburg viel uit met een enkelblessure, Marco Ha gelen volgde hem. Op een gegeven moment stonden er twee spelers uit het derde en twee A-junioren (die al een duel hadden gespeeld) in het veld. 'Ze deden het aardig, maar je mist natuurlijk wel wat', zei Bos. Vïtesse trachtte op het fysieke vlak succes te boeken. De treffer van de Breukelense gasten kwam na een sterke start van Hees. Na een af geslagen hoekschop werd de bal ineens ingeschoten. De gelijkmaker kwam op naam van Jeffrey Dorrestijn die een vrije trap van libero Krijn Schouten ver lengde. Vlak daarna kreeg hij een 'dot', maar zijn lob ging net over. In het tweede bedrijf had Hees het middenveld volledig in handen en had Cees Dorresteijn wellicht een pingel verdiend, maar gescoord werd er niet meer. Met trainer Balthus Burgman (ge broken arm) als aandachtig toe schouwer boekte SEC zijn eerste overwinning in de competitie. HDS werd in Leersum geslachtof ferd: 2-4. De zege was meer dan verdiend, vond Hans Brons. In het eerste kwartier voorkwam de doelman van de gastheren tot driemaal toe dat de groenwitten op voorsprong kwamen, maar na een half uur wa§ het toch raak. De voorzet was van Mike van de Laan, het intikkertje van Jefftey van den Hoed. Geheel tegen de verhouding in kwam HDS in de blessuretijd van de eerste helft op gelijke hoogte (counter) en vijf minuten na de hervatting stond het ineens 2-1, nadat de bal via een bobbeltje in het zanderige doelgebied pardoes het doel in stuiterde. Pas daarna stelde SEC orde op zaken. En snel. Het waren Timo Timmer (kopbal in de 59e mi nuut), Van den Hoed (lobje in de 62e) en de goed spelende Sander van Veenendaal (schot in de 71e) die SEC aan de zege hielpen. In de overigens sportieve wedstrijd waren er twee gele kaarten voor HDS en eentje voor Ronald van Dorresteijn. De verschillen waren gering, maar Melis van Twillert werd bij de Snoekbaars uiteindelijk uitgeroepen tot winnaar van de zomercompetitie. Hij kwam uit op 29 punten, een minder dan Gerrit Kasius en drie minder dan John Hibbel (derde) en Sjouk Rijksen (vierde). De laatste wedstrijd werd zaterdag gevist aan de Eem. Van Twillert kon het zich veroorloven niet mee te doen. Had Gerrit Kasius de tiende viswedstrijd gewonnen, dan had hij de eindzege kunnen pak ken, maar hij werd gedwarsboomd door onder anderen Gert van Drie die met een enorme grote voor sprong de andere tien deelnemers uit de eerste divisie achter zich liet. Hij ving 30 vissen. Kasius die der de werd in deze wedstrijd, had vijf keer beet In de gehele zomercompetitie kwam hij uit op 164 vissen met een totale lengte van 42,31 meter. Drie anderen overtroffen hem, maar in het algemeen klassement gaat het om de punten die behaald worden in dc dagklasseringen. In de tweede divisie mocht Jan Lievestro zich laten huldigen als winnaar. Zijn zege was redelijk duidelijk. Dc man die in de jaren negentig regelmatig de eindzege in de eerste divisie behaalde, mag nu weer in dc hoogste klasse in .ie Snoekbaars gaan uitkomen. De laatste competitiezege van Soest op eigen veld dateert van 13 mei 2001. Toen werd in de hoofdklasse AFC'34 met 5-0 geklopt. Beide clubs vielen in het voorjaar terug naar de eer ste klasse en de ambitieuze Alkmaarders degradeerden de bescheiden blauwwitten zon dagmiddag op de Bosstraat- Oost tot een kansloze tegen stander. De schade bleef beperkt tot 0-2, maar dat was vooral te danken aan Wessel Sennef die zijn handenvol had aan de legio kansen van AFC'34 dat alleen te verwijten viel dat het in de afronding niet altijd op z'n best was. Voor de rest toon den de Noord-Hollanders aan, dat ze met spelers als Patrick Korge, Jurriaan Roedema en Richard For- tes serieus mogen denken aan een spoedige terugkeer in de hoofd klasse. De ploeg oogde op alle fronten solide, al was dat volgens Hans de Wit voor een deel aan Soest te wij ten. 'Te allen tijde moet je beleving tonen en die heb ik vandaag niet gezien. AFC'34 was in de as veel beter, maar als je er korter op zit, kunnen ze ook niet meer zo ge makkelijk voetballen. Tussen de linies van Soest gaapten kloven die alleen met de lange bal werden overbrugd. Dat betekende dat het balbezit meestal van korte duur was en Soest niet aan uitver dedigen toekwam. Tekenend was dat Jordie Brouwer en Guy Dek ker geen bruikbare bal kregen. Het enige gevaarlijke moment van Soest ontstond dan ook uit een vrije trap van Richard Pieterse. Opstropen 'We speelden de bal te snel diep, iedereen wilde de eindpass geven in plaats van simpel te spelen', stelde De Wit vast. 'We zullen elke wedstrijd dc mouwen moeten op stropen, de linies moeten korter op elkaar. We hebben het zelf veroor zaakt, dat AFC'34 oppermachtig leek.' Daarmee deed hij de Noord-Hol landers wel te kort. AFC'34 be schikt over een leider (Kroge), in dividueel goede voetballers en be heerst het positiespel. Bovendien zat het Soest op de huid en daar ontbrak het aan bij Soest, waarvan Koen Suters en Gerdo Kuenen te gen een gele kaart opliepen (Jelle Huizenga ontsnapte er aan eentje). Niemand nam het voortouw, ieder een leverde de bal te snel en soms kinderlijk eenvoudig in. Het op veel posities gewijzigd elftal heeft tijd nodig, zo werd duidelijk. Na een aantal fraaie reddingen van Sennef werd Paul Pashley in de vijftiende minuut uitgespeeld door Rene Hof. Uit diens voorzet kon de geheel vrijstaande Roedema betrekkelijk simpel in koppen. Vlak daarna ging Pashley in de fout en was Hof gezien, maar Sen nef lag op tijd in de hoek. Een soortgelijk scenario deed zich na 36 minuten voor. Soest mocht nog van geluk spre ken, dat het na drie kwartier niet op grotere achterstand was gezet. Meteen na rust miste AFC'34, na een prachtige passeerbeweging van Kroge, opnieuw een kans. Daarna leek Soest uit z'n schulp te krui pen. Vleugel verdediger Pashley werd ingeruild voor Jan de Vos die verder naar voren werd gepos teerd, maar de optisch lichte ople ving was van korte duur. Halver wege de tweede helft hing de tweede treffer van AFC'34 in de lucht. Dat deze viel na een hoek schop van Soest was des te zuur der. Roedema ging ervandoor en vond de zojuist ingevallen Marco Tamis die de counter beheerst af rondde. Het zelfvertrouwen van Soest was wederom ver te zoeken. Dat laat ste heeft naar de mening van De Wit vooral te maken met de slech te resultaten van vorig seizoen, wat niet alleen voor de spelers geldt, die toen al bij Soest speelden, maar ook voor de nieuwkomers. 'We hebben gewoon een overwin ning nodig, zodat we eindelijk weer lekker kunnen gaan voetbal len.' Daar snakken de toeschou wers, ondanks het uitblijven van succes toch nog 400 in getal, on getwijfeld naar. Ten opzichte van de voorberei ding is WZ'49 gegroeid. Die vaststelling deed Ronald Heer schop zaterdag tijdens de uit wedstrijd tegen Nieuwland dat door hem als een van de favo rieten was getipt. WZ'49 peu terde in Amersfoort een 2-2 uit de strijd, maar er had meer in gezeten. In de tweede helft, toen WZ'49 met 1-2 leidde, hadden Gijs Schaap en invaller Gert van de Munt de 1-3 op hun schoen. Even daarna kon bij een voorzet van Hidde Reitsma (die na een lange blessureperiode zijn rentree maak te) niemand zijn voet tegen de bal zetten. Vervolgens maakte Nieuw land in de 67e minuut wel gelijk. De doelpuntenmaker mocht zich tussen drie tegenstanders vrij wur men en met een rollertje scoren. In de eerste helft was Nieuwland al na vijf minuten op 1-0 gekomen, nadat de bal min of meer bij toe val bij een spits terecht was geko men. Stephan de Koning was be trokken bij beide treffers van WZ'49. In de 25e minuut wilde hij een vrije trap met zijn hoofd in knikken en kreeg hij een elleboog stoot uitgedeeld. De gele kaart (een van de vijf) was voor Nieuw land, de strafschop voor WZ'49 en Bas van Doorn benutte die on berispelijk. Een kwartiertje later schoot De Koning een vrije trap ineens raak. Hoewel VVZ'49 de wedstrijd had kunnen beslissen, kon Heerschop - evenals zijn collega - uiteindelijk wel leven met het gelijkspel. Na de 2-2 kregen de Amersfoorters een goede kans op 3-2 en ze hadden misschien ook een strafschop kun nen krijgen toen dc bal tegen een Soester arm werd gekopt. De scheidsrechter oordeelde dat de bal in de richting van de arm was gegaan en niet andersom. De competitie in de tweede klas se is nu al interessant, omdat er - vindt Heerschop - tot nu toe nie mand bovenuit steekt. Met vier punten uit drie duels doet WZ'49 dus gewoon mee. Voor Shot had de competitie nauwelijks slechter kunnen be ginnen. Vanwege een trainings achterstand was de Soester ploeg nog niet in vorm, maar het kreeg wel meteen het sterke Good Luck op bezoek. Het werd 1-9 voor de gasten. Dat was op zich niet verwonder lijk. Good Luck verzamelde afge lopen voorjaar 49 punten in dc derde divisie, maar degradeerde toch. Het was dus meteen al dui delijk dat het team uit Bussum veel te sterk is voor de hoofdklasse. Met meestal een tweede plaats in de eindrangschikking is Shot een goede hoofdklasser, maar in het Oriandogebouw was het niet op gewassen tegen de titelkandidaat. Hoewel, zes keer moest een derde game de beslissing brengen. Vijf keer waren de bezoekers daarin de sterksten, alleen in het dubbel trok Shot de winst naar zich toe. Hans van Gooi en Marcel Jansen speel den agressief en goed samen. In de andere partijen kwam Shot niet in de buurt van winst. Jansen en Martin Fransen waren machte loos tegen de ijzersterke spelers van Good Luck. Van Gooi had te gen Hans Deijs wel kansen, maar de verdediger uit Bussum won de tweede set toch met 25-27. Shot trainde in dc zomerperiode te weinig en tegen Good Luck bleek welke gevolgen dat kan hebben. 'We zijn niet vast genoeg om zo'n team te pakken', zei Jansen te recht. Iedere cvoenjdtvf ch de ua<xr ttuoxr Z, 25 per 6<zt4 jeuzr. INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 19