lAcnmr w fit Politici trappelen van ongeduld om de burgers op te zoeken Visser I Krol blijft hopen op geld voor 'vergroening' Kodak-terrein Vertrek Bert van 't Holt Kinderen tekenen voor bomen Politiek wil nog niet af van commissievergaderingen T)ogter6m Rotonde op kruising Dalweg/Steenhoffstraat MÏÏmFvari Zijp met 111 Peters Baan langs de deur met nieuwe abonnementen WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 Ondanks bezuinigingen rijk op aanschaf van natuur Nog altijd lang wachten voor rood licht Auto's te hard op Koningsweg BRASSERIE KEUZEMENU Bijeenkomst over 'psychisch WAO' GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SCHSTERiCÖUUANT Ludieke actie leerlingen Van der Huchtschool Bestuurlijke Vernieuwing in Soest Soest wil 'duale cultuur' versterken Normen en waarden Vereniging zoekt vrijwilligers Service voor alle merken TE KOOP Schoolstraat 49 te Baarn Op zoek naar een sfeervolle woning? Dan fs dit wellicht iets voor u! Goed gerenoveerd en gemoderniseerd is deze karakteristieke helft van dubbel woonhuis. In de zonnige gesloten achtertuin staat een zeer ruime vrij staande garage. Gezellig en tevens ook rustig gelegen in een straatje nabij het centrum van Baarn. Belangrijke kenmerken gezellige eetkeuken met inbouw- apparatuur woonkamer ruime kelder 1 ruime slaapkamer (voorheen 2) moderne badkamer met ligbad, douche, 2e toilet, dubbele vaste wastafel en designradiator vlizotrap naar bergzolder ruime garage bouwjaar ca. 1920 muur- en glasisolatie CV-installatie perceelsgrootte 165 m2 vraagprijs 256.000,- k.k. Documentatie over leuke woning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. (/at/oiri i TE KOOP Schaerweijdelaan 135 te Zeist Interesse in een woning met een uniek uiterlijk? Komt u hier dan maar kijken. Deze in 1999 gerestau reerde monumentale rug-aan-rug woning dateert oorspronkelijk uit 1902. Door het unieke karakteristieke uiterlijk, de heerlijke ruimte en de roy ale zonnige tuin heeft deze woning veel te bieden. Rustig gelegen aan doorgaande weg in de nabijheid van het centrum, scholen, zwembad, sporthal en openbare voorzieningen. Belangrijke kenmerken 1 L-vormige woonkamer met werkhoek en laminaatvloei gezellige moderne keuken met inbouwapparatuur, schouw en eethoek bijkeuken 3 slaapkamers ruime badkamer met douche en vaste wastafel separaat 2e toilet via vlizotrap naar bergzolder berging vergunning voor garage volledig geïsoleerd perceelsgrootte 668 m2 inhoud 410 m3 vraagprijs 469.000,- k.k. Documentatie over deze unieke woning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. 1/v -WV De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnfór/neerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest |||*f|j RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Het kabinet wil tientallen mil joenen euro gaan bezuinigen op de aanschaf van natuur. Heeft dat gevolgen voor het plan van Soest om het voorma lige Kodak-terrein aan de Beaufortlaan in Soestduinen te kopen en terug te geven aan de natuur? Wethouder Bart Krol weet het naar alle eerlijkheid niet, maar ves tigt zijn hoop op de discussie over de Utrechtse Heuvelrug, waarin provincie, gemeenten, defensie en instellingen met elkaar bekijken waar nog gebouwd kan worden. De exploitatieopbrengsten hiervan dienen elders in de Utrechtse Heu velrug te worden besteed aan de realisering van groene gebieden ('rood voor groen'). Een voorbeeld voor Soest: in Soesterberg-Noord kan worden gebouwd en het Ko dak-terrein kan weer natuurgebied worden. De discussie wordt waarschijnlijk eind dit jaar afgerond en binnen een jaar verwacht Krol meer dui delijkheid te hebben, omdat dan ook het nieuwe Streekplan van de provincie op tafel ligt. De provin cie heeft in het kader van de •Agenda 2010 overigens nog een spaarpot van 45 miljoen euro voor dergelijke projecten. Een deel daarvan is bestemd voor de Utrechtse Heuvelrug. Bedrijfsbesteniming Soest heeft aan de Beaufortlaan reeds 2 hectare onbebouwde grond gekocht, waarop een bedrijfsbe- stemming rust. Daarvoor werd vo rig jaar 8 miljoen vgulden betaald aan Van Hoogevest, waarvan 3 miljoen in contanten. Het restant kreeg Van Hoogevest in de vorm van (extra) bouwmogelijkheden in de Bocrcnstreek. Soest heeft (tot en met eind 2006) een koopoptie op het grotere, be bouwde deel. Daar hangt een prijskaartje van ruim 8 miljoen euro aan. De gemeente heeft hier voor 1,4 miljoen gereserveerd. Ver- Vervolg van pagina 1 Met Van 't Holt is een bijzonder gewaardeerd raadslid verdwenen, vindt Hans van Wuijckhuijse, frac tievoorzitter van GGS. 'Heel erg jammer, hij was een gewaardeerd fractielid en had wat ons betreft nog lang kunnen doorgaan. Bert had natuurlijk best wel eens zijn twijfels en in die zin wisten we dat hij niet een raadslid in hart en nie ren was, maar we hebben dit be sluit niet zien aankomen.' De lege stoel in de raadzaal zal worden ingenomen door René Corbeij. Van Wuijckhuijse ver wacht dat de leraar geschiedenis in de eerstvolgende reguliere raads vergadering (19 of 20 oktober) zal worden geïnstalleerd. De fractie beraadt zich nog wie ze naar voren zal schuiven als kandidaat-voorzit ter van de commissie ROVM. Voorlopig wordt deze functie ver vuld door plaatsvervanger Pieter Bordcwijk van de VVD. Het kruispunt van de Dalvveg en de Steenhoffstraat wordt een rotonde. Het college be sloot tot die oplossing, omdat de detectielussen daar nog al tijd niet optimaal werken. Het college zag geen heil in het op nieuw aanleggen van de lussen. De fabrikant heeft dat al vele ma len eerder gedaan, maar de situa tie werd daar niet beter van. Nog altijd moeten automobilisten op de Dalweg/Steenhoffstraat lang wachten voor een rood licht, ter wijl andere verkeerslichten biinf onophoudelijk op groen staan. De gemeente krijgt hier regelmatig klachten over. Sommige detectielussen functione ren gedeeltelijk, anderen werken helemaal niet. De fabrikant heeft laten weten er geen heil meer in te zien de lussen weer opnieuw aan te brengen. De gemeente kan nu, na het be sluit van het college, starten met de uitwerking van de rotonde. Be langrijk hierbij is volgens het col lege dat bomen gespaard worden en de brandweer voldoende ruimte krijgt. Bij een snelheidscontrole op de Koningsweg bleek zaterdagoch tend twintig procent van de pas santen de snelheidslimiet te over treden. De politie controleerde 599 voertuigen waarvan er 122 een bon tegemoet kunnen zien. De snelste automobilist reed 75 km/u, waar 50 het maximum is. U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Gravad laks (Zweeds gemarineerde zalm) Salade met scampi's Spinazieroomsoep Gegrilde verse makreel met peperboter Gebakken eendenborst met sinaasappelsaus Oerham in originele klem met pittige tomatensaus Chocolademousse met passie vruchtensaus Gebakken peer met caramelsaus Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) brasserie 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl In de regio Amersfoort/Soest wo nen meer dan 4000 mensen die op psychische gronden een WAO-uit- kering ontvangen. Velen van hen vragen zich wel eens af of betaald werk nog voor hen weggelegd is. Of ze nu al lang of kort een WAO- uitkering ontvangen. Maar als ze over betaald werk na denken rijzen er tegelijkertijd ook allerlei vragen, zoals: 'Is werk in derdaad nog voor mij weggelegd?' 'Zou ik weer kunnen wennen aan een arbeidsritme?' 'Is er werk te vinden dat rekening houdt met eventuele beperkingen?' 'Ben ik gemotiveerd om stappen richting werk te zetten?' 'Waar kan ik goe de begeleiding vinden in het zoe ken naar werk?' 'Heeft het naden ken over werk consequenties voor mijn uitkering?' RIAGG Amersfoort Omstreken organiseert op maandagochtend 15 oktober een voorlichtingsbijeen komst waar informatie gegeven wordt over dergelijke onderwer pen. Men krijgt hier een aantal mogelijkheden voorgeschoteld, ontmoet lotgenoten en kan vragen stellen. Wie dat wil kan na de voorlichtingsbijeenkomst begelei ding ontvangen om stil te staan bij de vraag of men verdere stappen richting werk wil zetten. Deze be geleiding is geen vorm van thera pie, maar wordt uitgevoerd door een coach van de afdeling Preven tie. Deelname aan de voorlichtingsbij eenkomst verplicht tot niets. Er zijn geen kosten aan verbonden en anonimiteit wordt gewaarborgd. Van tevoren dient men zich aan te melden bij Coby Langenkamp (coach) of Marjan Groefsema (projectleider) van de afdeling Pre ventie, 88030-4603500. juwelier Officia! dealer van o.a..- Boccia Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest Telefoon (035) 602 06 70 der wil ze geld genereren uit bouw projecten in de Uirecntse Heuvel rug, zoals in Soesterberg-Noord, en financiële steun krijgen van provincie en rijk. Zelf heeft ze te weinig om alle kosten op te hoes ten. Komt er te weinig geld binnen, dan wordt de koop afgeblazen en zal de aanschaf van het eerste deel worden teruggedraaid. Van Hoogevest heeft zich verplicht in dat geval de koopsom terug te stoften op de rekening van Soest. In de afgelopen twee jaar gaf Soest het voormalige Zonnegloren-ter- rein terug aan de natuur. Ze be taalde Amstelland Vastgoed 5 mil joen gulden voor de grond, geld dat ze van projectontwikkelaar Netjes had ontvangen in ruil voor een vergunning voor permanente bewoning van de luxe apparte menten op de locatie van het twaalf jaar geleden gesloten Soes- ter Natuurbad. Tevens kreeg Am stelland (de toezegging op) mede werking voor andere bouwprojec ten, zoals Koningsvaren (Mavo Soest). in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Volledig op eigen initiatief heeft een aantal leerlingen van de Van der Huchtschool Vale riaan actie gevoerd tegen de voorgenomen kap van bomen tussen hun school en de Mavo Soest. Vrijdag maakten ze teke ningen en schreven ze protest teksten op, die ze vervolgens aan het hek van het terrein hin gen. Vooral kinderen uit groep 4 maak ten zich vrijdag druk om het lot van de bomen, waaronder ze tij dens de pauzes vaak spelen. De spontane actie leverde ongeveer twintig kleurrijke protesten op. 'Deze boom moet blijven' en 'Onze boom' waren enkele van de teksten die de basisscholieren op noteerden. De bomen moeten straks wijken voor de woningbouw op het ter rein van de Mavo Soest en het buurtpark, waarvoor de gemeente raad twee weken geleden haar goedkeuring gaf. De Van der Huchtschool is tegen de aanleg van het park, omdat het huidige speel terrein dan niet meer gebruikt kan worden. Een woordvoerster van de Van der Hucht benadrukt dat cle actie van vrijdag niet vanuit de school is ge voerd, maar op eigen initiatief van de kinderen is ontstaan. 'Zij heb ben het bedacht, hen komt alle eer toe. Op deze manier heeft het meer waarde dan wanneer volwas senen hen er toe zouden hebben aangezet.' Misschien wordt het toch nog wel wat met de bestuurlijke ver nieuwing in Soest, waarmee de politiek de laatste tijd zo druk is. In de commissie die zich daarmee bezighoudt keken de politici en de burgerdeelne- mers elkaar tot nu toe nogal scheef aan, maar de wederzijd se argwaan lijkt sinds vorige week woensdag enigszins weg geëbd. De sfeer was zelfs bijna broederlijk te noemen, al zal dat ongetwijfeld vooral veroorzaakt zijn door het feit dat voor de burgerdeelnemers ditmaal slechts een marginale rol was weggelegd. De politici kwa men nu - 'eindelijk onder elkaar' - alleen aan het woord over de- burgerparticipatie, in een inventa risatie van de ideeën om de 'vólks- vertegenwoordigende rol' van de raad te versterken. Dat is immers een van de uitgangspunten van het dualisme. Aan. ideeën - liever ge zegd: ideetjes - ontbreekt het de Socster politiek niet, zo bleek, al waren ze bepaald niet .allemaal even verrassend. Wel valt te con stateren dat de politici bijkans staan te trappelen van ongeduld, om de burger op te zoeken. Wim Roest (D66) beet het spits af. Volgens hem moesten de raadsle den 'niet politiek getint luisteren' naar het volk, de allochtoonse be volking voorop, en de burgers op zoeken in de wijken. Verder pleit te hij voor invoering van het recht van initiatief voor burgers (die dan uitgewerkte voorstellen mogen in dienen). Paul Lemmen (PvdA) vond dat de raadsleden zich min der afhankelijk van B. en W. moesten opstellen, hun politieke kleur best mochten laten zien en ook hun eigen achterban moesten opzoeken. Op 'locatie' vergaderen (dus niet in het raadhuis) leek hem prima, het 'meelopen' met profes sionals - agenten, jongerenwerkers - ook. 'Democratiekeur' Peter van der Torre (WD) zag de raadsleden vooral als 'tussenperso nen' en bepleitte een 'democratie- keur' bij elk raadsvoorstel, een soort stempel waaruit moest blij ken dat de belanghebbende bur gers al vroeg bij de besluitvorming betrokken waren geweest. Roder van Arkel (GGS) miste 'iets TOSS-achtigs' om de burgers bij allerlei zaken te betrekken en Teun Middelkoop (Soest 2002) vond het allemaal prachtig, mits maar duidelijk was dat niet de gemeen teraad-als-geheel de burger moet gaan opzoeken, maar dat die plicht op de schouders rust van indivi duele raadsleden, fracties of par tijen. Chris van Vuuren (ChristenUnie) zag wel wat in 'thema-raadsverga deringen', waarbij alle kanten van een onderwerp aan de orde kun nen komen -'in de stampij over het buurtpark bleven andere as pecten onderbelicht' - en Ans Mann (GroenLinks) pleitte nog maar eens voor het afschaffen van de commissievergaderingen, om in plaats daarvan twee raadsvergade ringen per maand (een 'menings vormende' en een 'besluitvormen de' vergadering) te houden, zoals in Tietjerksteradeel. Max van Bui ten (CDA) wilde de wijkteams ver sterken; zijn fractiegenoot Els de Waard verwachtte veel succes van huiskamerbijeenkomsten. Oud ambtenaar Joop van Haaften vond De commissie Bestuurlijke Vernieuwing had het vorige week druk, want volgens de agenda moest er ook gepraat worden over 'de versterking van de (duale) cultuur'. Dat kwam overigens grotendeels neer op wat burgemeester Janssen misschien bedoelde met 'trucjes en handigheidjes' bij de gedachtewisseling over burgerparticipatie. Nu ging het om wat de gemeentelijke over heid zelf kan bijdragen. Zo pleitte Roder van Arkel voor een andere opzet van de raads voorstellen, zo mogelijk verlucht met grafiekjes en plusjes/minne- tjes. Wim Roest wilde 'bestuurlij ke verkenningen' in een vroeg sta dium, a la Amersfoort, een ander begrotingssysteem (in het voorjaar de kaders vaststellen, in het najaar de vertaling daarvan in voorstel len); meer onderling overleg van de raadsleden, de invoering van een vragcnhalfuurtje (voor de le vendigheid) en het opzetten van 'dossiers' van belangrijke onder werpen. Teun Middelkoop zag wel wat in een 'gehaktdag', zoals de Tweede Kamer die tegenwoordig kent, waarbij de bewindslieden (in Soest B. en W.) verantwoording afleg gen. Hij vond dat er minder gedis cussieerd moest worden over 'on benullige zaken' en dat de raads leden ook eens wat positiever moesten zijn. En hij stelde vast dat raadsleden tijdens informele ont moetingen in de leeskamer soms heel anders denken over bepaalde zaken dan bij de besluitvorming in de commissie of de raad... Zijn fractiegenoot Tij men Koelewijn wilde 'op proef wel een half jaar afstappen van commissievergade ringen, dus vergaderen volgens het model-Tictjcrk, waarvan Ans Mann een vurig pleitbezorgster is. Paul Lemmen wilde niet van de commissies af, maar zag wel wat in een beperking tot drie of twee commissievergaderingen. 'Burgerking' CDA-fractievoorzitter Henk Ko ning ditmaal slechts aanwezig als burger, zoals hij zei, wat hem van burgemeester Janssen de titel 'Bur gerking' opleverde - pleitte voor de afschaffing van het (twee volle dagen durende) begrotingsonder- zoek in de raadscommissies, maar wilde niet zomaar van de regulie re commissievergaderingen af, want die zijn volgens hem ook een 'platform' voor de burgers. Ook burgemeester Janssen bleek te hechten aan de commissieverga deringen. 'U merkt dat misschien niet zo, maar het College staat dan altijd op scherp. Het is voor ons altijd een 'tegenkracht', en dat is toch wel heel waardevol. Van Wuijckhuijse sloot de discussie af met de constatering dat de com missievergaderingen ook belang rijk zijn als platform voor menings vorming en een 'podium' voor de politici om hun opvattingen uit te dragen. 'En je hoort ook wat de andere partijen ervan vinden. Daar is geen politicus ongevoelig voor...' Sociale marketing Aan het einde van de bijeenkomst in de kantine van het raadhuis kreeg de commissie nog een korte uiteenzetting van Dick Hulsman, enig overgebleven lid van de bur gerwerkgroep 'Cultuur'. Die werk groep heeft in haar aanbevelingen o.a. gepleit voor het gebruik van 'sociale marketing' om het draag vlak van gemeentelijke besluiten te vergroten, voor het inzetten van de wijk(bchccr)teams voor het con tact met de burgers en (bij)scholing van raadsleden. Ook moet de gemeenteraad zijn beslui ten toetsen op de gevolgen voor de komende drie generaties. Hulsman had nog wat min of meer humoristische stellingen, maar die werden dan ook niet al te serieus meer genomen. De uitspraak dat de gemeente zich als belangenbe hartiger zó deskundig van haar taak kwijt dat een vlotte besluitvor ming (zie de rondweg) volstrekt onmogelijk is, vonden sommige politici ronduit onzin. 'We zijn geen belangenbehartigers, maar belangenafwegers,' meende Bert Krijger. En burgemeester Janssen vond dat de politiek zich de ver wijten van traagheid niet al te zeer moest laten aanleunen. 'Alles is verjuridiceerd en verbureaucrati- seerd. De procedures duren lang; besturen doe je nu eenmaal niet in een handomdraai...' dat raadsleden zich minder 'amb- tenaarlijk' moeten opstellen. Kleur Er ontstond nog een klein debatje over de vraag of raadsleden hun politieke kleur nu wel (Bert Krij ger, VVD) of niet (Teun Middel koop, Soest 2002) zouden moeten durven verloochenen, wat een van de schaarse burgers die aanwezig waren tot de uitspraak bracht dat de kleur niet zo belangrijk was, als de politici maar wilden luisteren en hun huiswerk doen. Burgemeester Janssen waarschuw de ervoor om de ideetjes niet te snel te omarmen of af te schieten. 'Het gaat erom dat we een brug slaan tussen de gemeenteraad en de samenleving. Wat we ook ver zinnen: laten we ons steeds afvra gen of het daaraan bijdraagt. La ten we er dus de tijd voor nemen en ze doorkauwen op hun conse quenties, want het moet meer zijn dan een paar trucjes of handig heidjes.' Voorzitter Hans van Wuijckhuijse (GGS) toonde zich aan het slot 'blij verrast met zo veel bruikbare suggesties'. Die kunnen een rol spelen als bestuurskundige prof. Tops (Tilburg) een dezer dagen naar Soest komt om te praten over een (eventueel) wetenschappelijk verantwoord onderzoek naar de burgerparticipatie in Soest. Openingstijden kantoor SOESTER COURANT ma. 9.° di. 9.' woe. 10.° do. 10.° vr. 10.° -17.°' -16.01 - 17.°' -16.0( - 15.01 uur uur uur uur uur TEL. 035-6014152 Zelfs in de Troonrede 2002 ko men de woorden kunst en cultuur niet meer voor. Dat is het goddelo ze regeringsbeleid van CDA, WD en LPF, te vergelijken met het Soester college van burgemeester wethouders, dat gevormd wordt door de combinatie CDA, VVD en GGS. What's the difference? Ook in Rotterdam wordt zwaar bezuinigd op het kunst- en cul tuurbudget. De nieuwe wethouder daar stelde onlangs: 'Cultuur staat nou eenmaal onderaan het priori teitenlijstje. Ik vind dat de aan dacht voor kunst in deze maat schappij zwaar overgewaardeerd is. De kunstwereld is ontzettend elitair. Als je er een afwijkende mening over hebt noemen ze je meteen een barbaar. Degene die dat roept is de held en kan weer fijn met zijn vriendjes van kunst gaan genieten.' 'Dat kun je geen prioriteitenbeleid meer noemen. Dat is innige haat,' verzuchtte Jan Blokker in de Volkskrant. Rotterdam heeft nog het voordeel dat rijke ondernemers een lans breken voor kunst en cultuur. Zo als Sylvia Tóth ('Cultuur is de wor tel van onze beschaving'), die in Quote 2002 te boek staat voor een vermogen van ruim 100 miljoen euro. Dat soort rijke geluiden mis sen we in ons dorp, waar kunst en cultuur geheel afhankelijk zijn van subsidies, contributies, recettes, baromzet, enkele bescheiden sponsors en heel veel vrijwilligers werk. 'Er is geen geld meer beschikbaar voor leuke dingen,' liet Bert Krij ger, de strijdvaardige wethouder van Financiën, in begrijpelijk Ne derlands weten. Het Slavisch Koor Byzantium, de Open Monumen tendag, de Soester Kring (bijna) en de Autoloze Zondag hebben dat al pijnlijk ervaren. Maar de inkt van zijn WD-cartridge was nauwe lijks droog of er stroomde weer mini 1 miljoen euro uit de ge meentekas voor een pierenstrand- je in het badwater van het Spl... Spl... Spleasurecentrum aan de Dalweg. 'U moet de heer Krijger nooit zo letterlijk nemen,' zei burgemeester Janssen (zeg nooit Koos) vriende lijk en zuinig door de telefoon te gen een lastige journalist. Daarna vertrok hij voor een tweedaagse conferentie van burgemeesters in de brandweerregio Utrecht en Eemland naar.... Engeland Niet één raadslid durft daar vra gen over te stellen. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef'(gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Deze en volgende week trek ken vrijwilligers van ijsvereni- ging Peters Baan door de stra ten van Soest om abonnemen ten te slijten. Wie nu toehapt, kan een seizoenskaart tegen een voordelig tarief bemachti gen. De prijzen van de abonnementen zijn vastgesteld op 2,25 (tot en met 14 jaar) en 4,50. Wie pas na 1 december toeslaat, dient het dubbele neer te tellen. Als de ijsbaan aan de Eemweg in Onze heerlijke Hollandse kaasfondue? Onze fantastische steaks? Onze diverse visspecialiteiten? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl de winter open gaat voor schaats liefhebbers, kost een los toegangs kaartje 0,60 voor kinderen tot en met 14 jaar en 1,20 voor ouderen. Verder is Peters Baan naarstig op zoek naar vrijwilligers die tijdens het schaatsseizoen willen bijsprin gen. Er zijn verschillende baantjes vacant. 'We kunnen iedereen ge bruiken, van iemand aan de kassa tot een EHBO-er. Maar ook ie mand die bijvoorbeeld 's ochtends of 's middags de baan opent voor een schoolklas', zegt bestuurslid Wassenaar. Wie in de winter een handje wil helpen op de ijsbaan of daarover meer informatie wil, kan contact opnemen met Tjitte Wassenaar, 83 6024811 (na 18:00 uur). SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2002 | | pagina 3