Niet iedereen staat te trappelen Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Bart Krol ZS Vast-goed Assurantiën Volksuniversiteit Soest viert vrijdag 25-jarig jubileum Popkoor met nieuw elan verder Bestuur: 'we zijn in overleg met buurman' Van Breukelen mm mijk *o r UUC4UEII OIVIAIA september 2002 Buurman vreest voor uitzicht bij 'tweede' Paardenkamp HeugaFelt Service bij Schoemaker voor verkoopinformatie: Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen söesterScourant PAG1NA4 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002SOESTER COURANTACTUEEL! PAGINA 5 Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid. Uw CD DVD specialist. UÊÊÊÉÈÊ^^^Z1_J Steenhoffistraat 15, 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudensnaar.nl Audio-Video Soest icatie 34 55 )0@soest.nl it.nl [APVERGUNNINGEN 2r 2002 tot en met 19 septem- en voor een kapvergunning zijn dennen - - ga 1 berk Jat 92 - l conifeer 7^} 59 en 241 - 4x els jsterbes k en 1 esdoorn vliegdennen 1 - 1 berk straat/Postweg - 2 eiken coniferen 2 vliegdennen en 1 eik >2 - 1 boom aest aangevraagde kapvergun- jeg - 24 bomen en 6 verplanten Draailier - 4 kronkelwilgen treek - kronkelwilg 49 - 1 kronkelwilg A/aan - 8 kronkelwilgen - 1 abies koreana t.h.v. nr. 80-6 elzen en 3 ber in hun belangen te worden ge- ituele vergunning kunnen dit lijk binnen 4 weken na deze be- maken bij de afdeling Groen en nte Soest, Postbus 2000, 3760 mmer 035-6093643. Binnen eken liggen de kapvergunningen gemeentehuis van Soest, ka- rgunningen >er 2002 tot en met 19 septem- 1 september 2002 lbomen 1 spar ren tegen het genomen besluit een na verzending van het be- ■n ingediend bij het college van :houders van de gemeente 3760 CA Soest. 1 DE ZWIJGERLAAN OP ZA- t louders maken in verband rtikel 26 van het Besluit ngen inzake het wegverkeer ij besloten hebben: houden straatfeest op zaterdag 12.00 uur tot 24.00 uur door tan bijlage I van het RW-90 af keer de Willem de Zwijgerlaan; ïn kunnen tegen dit besluit be- ollege van burgemeester en ïs weken na de datum van de ezwaar dient te worden gericht iW van Soest, Postbus 2000, ie bepalingen over bezwaar) en 7.2 (bijzondere bepalingen over mene wet bestuursrecht zijn naakt kan ook om een voorlopi- n gevraagd, als er tijdelijke n waarmee niet tot de beslis- :hrift kan worden gewacht. Het 1 gedaan bij de president van de Postbus 16005, 3500 DA te icht verschuldigd van 109,- ;rsoon of 218,- voor een ï.3 van de Algemene wet be- passing. NNINGEN VOOR HET MA- EN VAN EEN UITWEG (IN- 'celen is vergunning verleend randeren van een uitweg (inrit): smene wet bestuursrecht kun- sn een gemotiveerd bezwaar- 1 een bezwaarschrift wilt indie- ïzwaarschrift worden gericht aan thouders van Soest, Postbus Het bezwaarschrift moet BIN- datum van deze bekendmaking zien in het gemeentehuis, Raad- Wegen grondzaken en verkeer, 3g van 8.30-12.30 uur. Niet iedereen staat te trappelen van vreugde bij de uitbreiding van De Paardenkamp. 'Jk heb niets tegen paarden en de in stelling. Ik wil meewerken en de vriendschap bewaren, maar ook mijn uitzicht behouden', zegt Soester P.A. Schothorst. Hij woont sinds 37 jaar aan de Birkstraat 122a. Het terrein achter zijn perceel is gekocht door De Paardenkamp die - na gehakketak tussen gemeente en provincie aan de ene en het ministerie van VROM aan de andere kant - uit eindelijk een bouwvergunning heeft gekregen voor onder meer stallen en boxen, een werkplaats, opslagruimte, een kantoor en an dere vertrekken. Daarnaast krijgt de Stichting de beschikking over extra weilanden, waar de 50 toe- komstigc bewoners kunnen grazen. Het bouwplan bestaat uit vier ge bouwen met een totale oppervlak te van circa 1600 vierkante meter. iPrima hoor, maar wel in een iets '-andere opstelling, vindt Schot horst. \ls hij in zijn woning is, zit hij peestal in zijn keuken, vanwaar hij door het raam geniet van een wij de blik. Hij kijkt uit tot aan de bos rand, honderden meters verderop. Het huidige bouwplan voor de tweede vestiging van De Paarden- kamp heeft tot gevolg dat hij straks tegen een brede, hoge muur zal moeten aankijken. Het is de opstal, waarin drie paardenboxen, een behandelkamer en ruimtes voor het personeel, het archief en een kantoor worden ingericht. Het bestuur van De Paar denkamp wil niet inhoude lijk reageren op het bezwaar van 'buurman' P.A. Schot horst tegen het nieuwbouw- plan aan de Birkstraat. 'We zijn met hem in onderhan deling', aldus bestuurslid Tom Bakker. Nu de bouwvergunning voor de uitbreiding van het rusthuis voor paarden eindelijk rond is, heeft het bestuur het voorne men om met alle buurtbewo ners in gesprek te gaan om te kijken wat hun wensen zijn. Het is op de hoogte van Schothorsts bedenking, maar heeft verder geen bezwaren vernomen. Over het standpunt van het bestuur ten opzichte van de wens van Schothorst wil Bakker niet via de krant reageren. Wel ontkent hij ten stelligste dat de publieksgerichte activiteiten te zijner tijd naar de tweede vestiging van De Paardenkamp zullen worden verplaatst. Inte gendeel, de open dagen en an dere activiteiten blijven plaats vinden op boerderij de Vosse- veld, eveneens gevestigd aan de Birkstraat. Bakker: 'Dat is ons gezicht. We zijn er niet geboren, maar zitten hier al meer dan dertig jaar.' Het bestuur wil op de Vosse- veld de activiteiten voor publiek juist versterken. Gedacht wordt aan onder meer een soort van educatieve ruimte, waar belang stellenden kennis kunnen ne men van de kennis van de stich ting over de verzorging en be handeling van oude paarden. Als alles meezit, hoopt het be stuur eind volgend jaar de tweede vestiging aan de Birk straat in gebruik te nemen. Daar zal plaats zijn voor circa 50 paarden. De Paardenkamp heeft nu een wachtlijst met 300 aanvragen. Volgens de tekening krijgt dat ge bouw een oppervlakte van 100 vierkante meter, in de ogen van Schothorst voldoende om zijn groene panaroma te verstoren. Daarom wil hij dat het betreffen de gebouw verder naar achteren wordt gesitueerd, achter de stallen die - inclusief andere ruimten - 1000 vierkante meter zullen be slaan. Als deze stallen ten opzich te van de tekening enkele meters meer naar rechts worden ver plaatst, is Schothorst tevreden. Hij heeft zijn alternatieve voorstel twee weken geleden bij het bestuur van De Paardenkamp neergelegd, maar had tot afgelopen donderdag nog geen reactie gekregen. Intus sen tikt de tijd in de bezwarenter- mijn door. Tot 24 oktober heeft hij de mogelijkheid bedenkingen in te dienen tegen de bouwvergunning, iets wat hij niet zal nalaten, indien De Paardenkamp hem niet tege moet komt. Hij vindt het niet meer dan redelijk wanneer het stich tingsbestuur het plan aanpast. Schothorst: 'ik heb 100 procent contact met de mensen van De Paardenkamp en dat wil ik zo hou den. In de media wordt er gesug gereerd, dat er alleen paardenver- blijven worden gebouwd, maar als je de tekeningen er op nakijkt, ko men er een ontvangst, een kantoor en wat al niet meer. Dat zijn toch geen voorzieningen die paarden nodig hebben. Je kunt wel nagaan, dat ze straks de evenementen naar hier verplaatsen. Dan zijn ze bij de Jacob van Lenneplaan van de par- Tussen politici en burgers gaapt een kloof. Hoor je nog steeds roepen. In een poging deze af stand te verkleinen, stelt de Soester Courant in een weke lijkse serie de raadsleden en wethouders voor. Nu eens niet door een politiek onderwerp aan te snijden, maar door op zoek te gaan naar de mens ach ter de politicus; eenvoudig aan de hand van enkele huis-, tuin en keukenvragen. Deze week; Bart Krol van het CDA, wethouder van ruimtelij ke ordening, verkeer en milieu. Omdat acht van de dertig raads leden en wethouders om uit eenlopende redenen niet wil den meedoen aan deze rubriek, is dit tevens het slot van deze E Leeftijd: 38 B Burgerlijke staat: gehuwd. Huisdier: konijn (van mijn kinde- |ren). Raadslid sinds: 1990-2002 (een wethouder maakt volgens het dua le stelsel geen deel meer uit van de gemeenteraad). Beroep: wethouder. Wat ik vroeger wilde worden: al heel jong wilde ik iets in de poli tiek doen. Ontbijt: bruine boterham met ha gelslag. Krant/tijdschrift: Trouw, Gooi en Ecmlandcr en Elsevier (daarnaast veel vakliteratuur). Tv/radioprogramma: Journaal/ Nova. Boodschappen: doe ik, heel eer- 'lijk, zelden. Hobby: motorrijden. Humor: Engelse humor. Vakantieland: Griekenland. Favoriete plekje van Soest: het 'Zonncglorcnbos'. Na een drukke dag behoefte aan: op de bank zitten en ecg beetje tv kijken met een koud biertje en een zak chips. Dan is het meestal al heel laat op de avond. Ze kunnen me wakker maken voor: daar kan ik als CDA-cr in de krant niet precies antwoord op geven. Mensen die belangrijk voor me zijn, mogen mij altijd wakker ma ken als ze in de problemen zijn. Mijn haren staan overeind bij: onrecht Ik blijf thuis voor: de verjaardag van mijn dochters. Ik verplaats me bij voorkeur per: auto. Bart Krol tijdens zijn bezoek aan Zambia, in maart 2000, op het ter rein van Justo Mwale Theological College in Lusaka. Ik hou me op de achtergrond als: iets mij niet interesseert. Oerdom van mij was: ik heb soms te snel mijn oordeel klaar. Dat is wel eens dom. Als ik 100 euro op straat vind, dan: ga ik dat netjes bij de politie mel den en hoop dat de eigenaar zich niet meldt. Ik denk het liefst terug aan: Afrika. Ik was in 2000 op bezoek bij mijn vader. Hij heeft jaren in en voor Afrika gewerkt. Ik vond het bezoek aan Zambia en Zimbabwe inspirerend en indrukwekkend. Hoe mensen ondanks alle tegen slagen zo sterk en blijmoedig kun nen zijn. Daar kunnen we in ons verwende landje nog wat van le ren. Ook de imposante natuur maakte me stil. Een nacht lang kan ik door bomen over: vrijwel alles. Inspiratie krijg ik van: interessante mensen. Soms van een goed boek. Ik zou niet op een onbewoond ei land willen aanspoelen met: in mijn werk kom je wel eens ie mand tegen met wie je liever niet op een onbewoond eiland zou wil len aanspoelen. Het is niet netjes hier namen te noemen. Als ik iemand iets zie stelen, dan: zeg ik daar iets van. stil van: emotie. emotioneel van: verdriet in het leven van mensen. romantisch van: soms van een film, somt mooie natuur en soms van een maan en sterren. Soest over 4 jaar... P.A. Schothorst van de Birkstraat vindt alles best, maar wil wel zijn uitzicht behouden. Daarom wenst hij dat De Paardenkamp de nieuw- bouwplannen aanpast. Foto: Soester Courant keerdruk verlost en staat het hier straks vol met auto's.' Hij gunt de stichting al het goede, maar komt nu ook op voor zijn ei gen belang. In de afgelopen decen nia heeft hij van alles en nog wat zien gebeuren aan de Birkstraat, wat soms wellicht het predikaat 'il legaal' verdiende. Nooit trok hij aan de bel. 'Dat doe je niet, maar nu dreig ik benadeeld te worden. Ik mag hier niks en een ander kan doen wat hij wil. Nu heb je vanaf de weg ook nog zicht op de wei landen en de bosrand, maar dat verdwijnt ook als het huidig bouw plan wordt uitgevoerd. Ze willen tot 25 meter buiten mijn huislijn bouwen. Ik snap niet dat de ge meente dat toelaat. De gemeente suggereert zelfs dat ik de doorkijk belemmer met mijn woning. Die heb ik nota bene 37 jaar geleden met een vergunning gebouwd.' da ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de ruige alombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GEUJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van Kela lapijltegels in onze 1000 m? tapijtlegelshowroom worden uw benzinekoslen vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriek te RENSWOUDE, Utrechtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags gefloten www.vanheugten.com Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.; 035-6030303 Fax: 035-6029995 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMDBrt Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Klarinet SOEST In kindvriendelijke woonomgeving gelegen zeer ruime mid denwoning met vrijstaande berging en gezellige besloten tuin. Indeling: entree, m.k., toil., ruime woon-eetkamer met parketvloer, ged. open luxe keuken met inbouwapp. (o.a. vaatw. mach., oven, magnetron, koelk., afz. kap, gaskook- plaat) verd.: overloop, badkamer met ligbad en 2e toilet, 3 ruime slaapkamers. Zolder: vaste trap met 2 ruime slaapka mers, c.v. ruimte met combi-ketel (1996) en aansluiting was machine/droger. Bergzolder: met vlizotrap. Algemeen: Deze woning verkeeft in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: alarminstallatie met doormelding, gedeel telijke stoffering, dubbel glas en veel extra bergruimte. Middenwoning met 5 slaapkamers Gevraagde koopsom 224.500,- k.k. Gevraagde koopsom 175.000.- k.k. Zangvogelweg AMERSFOORT Zeer royaal verbouwd 5-kamer appartement met balkon en berging in de onderbouw, gelegen op de 7e verdieping. Het appartement heeft een oppervl. van ca. 125 m2 en vrij uilzicht aan zowel de voor- als achterzijde. Het appartemen tencomplex ligt aan de rand van de wijk Liendert en ligt gun stig ten opzichte van winkels en uitvalswegen, Ind.: hal, m.k., toilet, L-vormige woonkamer, keuken v.v. plav. vloer, 2 ruime slaapkamers en douchecel. Alg: Dit appartement is gedeelte lijk verbouwd en de indeling is zeer ruimtelijk opgezet. Hier door is een woonkamer ontstaan van ca. 55 m2 ep een eet- keuken van ca. 18 m2. Tevens is het appartementencomplex in 2000 nog geheel aan de buitenkant geschilderd en uiter aard v.v. lift. De service kosten bedragen ca. 158,- per maand (ind. o.a.: gas-c.v., opstalverz., onderhoud, water en storting reservefonds.) Aanvaarding in overleg. TE HUUR Weteringpad SOEST Op modern bedr.terrein, nabij uitvalswegen gel. bedr.hal v. ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedr.hal is o.a. v.v. krachtstr.install., toil.groep met keuken, verlichtingsapp. en alarminstall. Per- ceeloppervl. ca. 234 m2. Gevraagde huursom 1.362,- p.r (excl. BTW) Gevraagde koopsom 215.000,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO! iijj MAKELAAR Koninginnclaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl ..is nog mooier. Van kalligrafie tot Spaans en yoga: Soesters kunnen voor de meest uiteenlopende cursussen terecht bij de Volksuniversiteit (Vu). Deze maand viert de Vu haar 25-jarige bestaan. Coör dinator Miek Waagmeester: 'Wij zijn een begrip geworden in Soest.' De universiteit begon eind jaren zeventig met een paar taalcursus sen die vrijwilligers vanuit hun huiskamer organiseerden. Een kleine honderd mensen volgden indertijd lessen Nederlands bij de Vu. De cursussen werden op ver schillende locaties gegeven. 'Dat was wel onhandig, want mensen stonden nogal eens voor een dichte deur. Dachten ze les in het mavo gebouw te hebben, bleek dat ze helemaal naar de andere kant van Soest moesten.' Ook het admini stratiekantoor is nogal eens ver huisd: Artishock, de Muziekschool en het VVV-gebouw hebben dienst gedaan. Enkele jaren gele den betrok de Volksuniversiteit het Orlandogebouw, waar alles bij el kaar zit. 'Zowel de administratie en de cursussen zitten nu op één locatie. Dat werkt een stuk pretti ger.' Professioneel Er is in de afgelopen 25 jaar nog veel meer veranderd. De vrijwilli gers zijn eigenlijk de enige over eenkomst met vroegere tijden. 'De Vu is nu echt een professionele organisatie. We verwelkomen meer dan duizend cursisten per jaar. We zijn een bekend onderwijsinstituut geworden met een goed en geva rieerd programma.' Het lesaanbod is dan ook een stuk uitgebreider dan in de begindagen. De univer siteit organiseert tegenwoordig naast uiteenlopende cursussen ook lezingen en excursies. 'Bijvoor beeld een stadswandeling in Am sterdam. Ook voor lezingen is de belangstelling in de afgelopen paar jaar enorm toegenomen.' De taal cursussen, waarmee de universiteit eigenlijk groot geworden is, vor men nog maar een kwart van het totale Vu-programma, dat uit meer dan honderd onderdelen bestaat. 'Vooral computerlessen en culinai re cursussen zijn tegenwoordig erg populair.' De naam zegt het eigenlijk al: de Volksuniversiteit is voor iedereen. Het bestuur staat nog altijd dicht bij de cursisten. 'We zijn een wer kend bestuur: alle beslissingen die we nemen, voeren we ook zelf uit.' Bovendien worden de cursussen niet met een diploma afgesloten. 'Dat hebben we wel uitgeprobeerd, maar daar bleek weinig vraag naar te zijn.' De Vu wil mensen vooral de kans geven om samen met an deren 'aan hun eigen ontwikkeling en interesses te werken. Spaans Waagmeester is als coördinator verantwoordelijk voor het jaarlijk se programma van de universiteit. 'Docenten melden zich vaak zelf aan. Verder kijken we wat goed loopt bij andere Volksuniversitei ten. En cursussen die succesvol blijken, keren terug.' Opvallende verandering is dat de interesse voor lessen Engels in de afgelopen tien jaar bijna volledig is verdwe nen. Soesters willen al helemaal geen Duits leren. Een taalcursus die het nog wel goed doet is Spaans. 'Dat is een absolute top per.! Juist omdat die lessen de laat ste jaren zo populair zijn, krijgt de jubilcumavond een Spaans tintje. Op vrijdag 27 september, als de universiteit haar 25-jarig bestaan viert, zal de culinair specialist me vrouw Gerrits-Navest Spaanse wij nen proeven met de bezoekers en daarbij enige uitleg geven. Ook worden dan tapas geserveerd. De heren Van Kampen en Evers ver zorgen de muziek tijdens de jubi leumavond die om 19:30 uur be gint. Geïnteresseerden worden ver zocht uiterlijk 20:00 uur aanwezig te zijn in het Orlandogebouw aan de Di Lassostraat 65. Naast deze jubileumavond, doet de Vu nog iets speciaals voor haar cursisten. Onder de mensen die zich hebben ingeschreven voor het komende lesjaar worden twee gra tis cursussen verloot. De Volksuniversiteit begint het nieuwe seizoen maandag 30 sep tember. In sommige cursussen is nog plaats. Wie interesse heeft in het lesaanbod van de universiteit, kan contact opnemen via §8 035- 6022195 Een cursist meldt zich aan bij Miek Waagmeester (r) tijdens de open dag van de Volksuniversiteit. www-soestprotiderlinge.nl info@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 4152 VJ»F DIAMANTAIRS - JUWELIER Laanstraat 18, Baarn, tel.: 035 - 541 59 37 Het Soester Popkoor heeft de repetities hervat. Elke woensdagavond van 18:00 tot 19:30 wordt er door de zangeressen (v) - zangers (m) zijn ook heel erg wel kom! - geoefend in het Gildehuis, achter museum Oud-Soest aan de Steenhoffstraat. Dat gebeurt met nieuw elan, want er is een nieuwe dirigent. Hij heet Paul Snoek (uit Hilversum) en heeft diverse kóren in de regio onder zijn hoede. Het Soester Popkoor is voortgekomen uit het Soester Kinderkoor, maar het is een koor voor jongeren van 12 tot pakweg 22 jaar en kinderliedjes zingen ze dus niet meer, maar ook geen evergreens van twintig jaar geleden. Wél populaire mu ziek en musicalnummers, en daar zijn ze enthousiast mee aan de gang. Wie belangstelling heeft is altijd wel kom op de repetities. Informatie is te krijgen bij Ma rijke v.d. Broek, 886024135. Foto: Herman van Dam.

Soester Courant | 2002 | | pagina 5