NTJES Omwonenden boos over bomenkap Autovrije zondag: Geslaagde discussie over automobiliteit OUWINGS- /ERKOOP entrum durft te wen Groen licht verwacht voor Fierhuis op locatie Ossendamweg EHUUR IBBELING )SE nieuwe 5,> Bewoners krijgen nieuw plan volgende week te zien pagina erappartement WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 7 Ondanks tegenvallende opkomst lll^l F PROFIL! Spelregels Meningen j van lezersj Buurtpark(je) I I Muziek, kleurrijk vormgegeven expert (m) schoemaker 'Groene' gemeente Soest pleegt kaalslag aan Nachtegaalweg *V-\' 8 V «K Verstandelijk gehandicapten gaan zelfstandig wonen Te veel gedronken Recreatiepark Boerenstreek vordert smeubileerd en ingericht entrum van Soest. 'laats. 750,- incl. per maana keiaars. Tel. 030 - 2291379 X 030 - 2293484 Ongetwijfeld had het Soester Overleg Autovrije Zondag (SOAZ) gehoopt op een grote re opkomst bij de openbare dis cussie die in de raadzaal van het gemeente huis was georga niseerd. Iets meer dan 20 men sen hadden - voornamelijk op de fiets - de weg naar de raad zaal van het gemeentehuis ge vonden. De discussie verliep uiterst prettig, af en toe z,elfs emotioneel, en rechtvaardigde daarom zeker een grotere op komst. Voor 'de mensen die wel aanwezig warenl was de middag een mooie gelegenheid om samen met een aantal ['politieke kopstukken' op informele wijze over de problemen van de groeiende automobiliteit van gedachten te wisselen. Op zondag 22 september vond de Euippese autovrije dag plaats. In Nederland kreeg deze dag het the ma BNederland krijgt lucht' mee. Het SOAZ organiseerde in dat kader een openbare discussie en de E|erlcggroep had er alles aan gedaan om de bijeenkomst tot een succes te laten uitgroeien. Voor aadvang werden de deelnemers ontvangen met koffie en thee en vooral met muziek. In de hal speelde de jonge en veelbelovende Soester formatie D-fen-Z en in de raadzaal zorgde pianist Peter van Marle voor de juiste sfeer. Om de discussie vorm te geven had het SOAZ een forum samengesteld, bestaande uit de Bart Krol (wet houder CDA), Ans Mann (Groen- Links), Jan Menne (wereldfietser en nog steeds lid van het CDA) en Teun Middelkoop (Soest 2002). Daarnaast was Elisabeth van den Hoogen, in het dagelijks leven raadvcrslaggeefster van de Amers- ederlandse samenleving veran foortse Courant en voor velen nog in vraagt ieders betrokkenheid Nfnd ™n de Soester Toss-avon- den, bereid gevonden om als gc- even graag vitale en actuele in s||eksleidster op te treden. Samen itie, willen graag op vele nive met de vele bekende en uiterst be- ?Ievante discussies bevorderen bokken aanwezigen in de zaal ont- Nederlandse organisatie stond een levendige discussie. daartoe drastisch vernieuwd Normen en waarden n vergevorderde plannen vocn Delmiddag werd ingeleid door Jan srzorgen van de totale (media H,van T *IVM' Hij liet,zien „li.- dat (auto)verkeer zowel ecologi- - g namens de UNESCO, sche economische als sociaal psy- vordt een geheel nieuwe start yhologische belangen kent. Met akt met de coördinatie van hel cijfers toonde hij aan welke effec ten vrachtverkeer, personenauto's. n r/aóc/ft W<y/ï^r f r fotoservice Soestdijk 'eedestraat 147, Soestdijk 'landse UNESCO-scholennet- ebben de ambitie voor alle Ise subdoelgroepen (binnen de doelgroep van UNESCO) op gemaakt voorlichtings- en edu- materiaal te vervaardigen, an niet zonder de inbreng van lieuwe, bij onze doelstellingen <ken geïnteresseerden. u met het ÖCN meeden- Samen staan wij f in een nieuwe ld. tim Nederland Amsterdam 673 95 31 openbaar vervoer en fietsers/voet gangers hebben op milieu en ver keersveiligheid. Hij beëindigde zijn presentatie met de conclusie dat we uiteindelijk moeten kiezen tus sen bereikbaarheid, veiligheid, lilefbaarheid en natuur- en milieu- iwaardcn, en dat die keuzes vaak erg moeilijk samengaan. •Igêsgevraagd zette oud-milicu- aïnbtenaar Van Haaften vervolgens de toon door zich hardop af te vra gen of we de problemen alleen we tenschappelijk moeten benaderen, of dat wc - zeker gezien de huidi ge geluiden van onze minister-pre sident - ook het aspect van nor men en waarden in de discussie mee moeten nemen. 'Het winkel centrum is er niet alleen voor au tomobilisten, ook klanten die op dé fiets of te voet komen, willen er op een prettige manier boodschap pen kunnen doen.' Teun Middel koop was echter van mening dat de discussie over normen en waar den niet van toepassing was op verkeersproblemen. Ook Ans Mann zag er niet veel in. Volgens Middelkoop is de groeiende auto mobiliteit niet te stuiten. Bart Krol liet weten dat hij het persoonlijk erg prettig vindt om met een mu ziekje aan in de auto te rijden. 'Auto rijden is fun', volgens Krol. Jan Menne gooide het over een andere boeg: 'Jc kunt geluk ver menigvuldigen door het te delen', zei hij en hij voegde eraan toe dat een mentaliteitsverandering nodig is om mensen dit te laten beseffen. Die mentaliteitskwestic kwam al aan de orde bij de eerste stelling: '30 km 30 km'. Alle forumleden waren het met de stelling eens, maar volgens Bart Krol moet er dan wel gehandhaafd worden, 'an ders wordt het nep'. Wethouder van verkeer Harry Witte beaamde dit door te stellen dat de politie meer snelheidscontroles moet hou den met een lasergun. Middelkoop vindt dat de 30km-regel in de win kelcentra erg goed werkt, maar dat in de wijken meer fysieke maatre gelen nodig zijn. Volgens Ans Mann zijn drempels niet altijd de oplossing. Zij kiest ook voor meer handhaving. Een mevrouw in de zaal oogstte veel bijval met een andere suggestie. 'Na mijn zoveel ste boete voor een snelheidsover treding ben ik anders gaan denken. Nu vind ik het heerlijk om rustig rijdend en ontspannen door het verkeer te gaan. Je kan dus ook je instelling veranderen.' Voorafgaand aan de hierop vol gende pauze kreeg Bart Krol uit handen van Bam von Bartheld na mens het SOAZ een dienstfiets aangeboden, waar nog heel wat zelfwerkzaamheid kon worden ver richt om die berijdbaar te maken. Geen auto's bij basisscholen De discussie werd hervat met de behandeling van de stellingen. Een totaal verbod .van auto's bij basis scholen was de eerstvolgende. Ans Mann voelt daar veel voor, al be nadrukt ze dat ouders hun kinde ren gewoon dichtbij op school moeten doen, zodat ze op de fiets of lopend naar school kunnen. Volgens Teun Middelkoop is het veiliger om je kinderen met de auto naar school te brengen. Daar op kreeg hij de reactie dat het voor kinderen die gewoonlijk op de fiets komen steeds gevaarlijker wordt. Jan Menne stelde een parkeerver bod bij basisscholen voor. De derde stelling ging over betaald parkeren, bijvoorbeeld bij winkel centra, maar ook voor eigen huis. Volgens alle forumleden was be taald parkeren als 'regulerend in strument' bij winkelcentra wel bespreekbaar, maar aan betaald parkeren voor je eigen huis moesten ze niet denken. Fietsersbondlid Hans de Rond probeerde het nog door te stellen dat iedereen die één, twee of zelfs meer auto's voor de deur parkeert, zichzelf ten koste van de gemeen schap verrijkt door evenzoveel be nodigde vierkante meters aan dure en schaarse grond te claimen. Het mocht niet baten. Eit Algra van Milieudefensie vroeg zich af of hij als niet-autobezitter dan wel het recht had om een vergoeding te vragen aan de eigenaren van de auto's die voor zijn deur parkeer den. Er zit dus wel iets scheef, maar het is duidelijk dat de per definitie opportunistische politiek hier zijn handen niet aan wil bran den. 'Bij elke reisafstand hoort het juiste vervoersmiddel' was het volgende discussiepunt. Bij langere afstan den hoort de trein, bij een slechte verbinding mag de auto en bij kor te afstanden, bijvoorbeeld in het dorp, hoort de fiets. De meeste waren het daarover eens, al vond Middelkoop dat jc dat mensen niet moes', opleggen': 'Er zijn al regels genoeg en hier trapt de burger niet in.' Hij pleitte voor een goede voorbeeldfunctie, maar hij kon niet helemaal duidelijk maken wie die voorbeeldfunctie dan ging geven. Mobiliteitstoets Veel bijval van alle panelleden kreeg de stelling dat er een mobi liteitstoets moet komen. Dit houdt in dat bij elk te nemen politiek be sluit eerst goed gekeken moet wor den wat de effecten van dat besluit zijn op de mobiliteit. Met andere woorden, welke verplaatsingen zijn het gevolg en wat betekent dat voor de verkeersdrukte? Volgens Krol vindt zo'n toets nu niet plaats en zou dat wel moeten gebeuren. Hiermee kan de gemeentelijke po litiek dus aan de slag. Middelkoop waarschuwde echter voor nieuwe bureaucratische procedures. De laatste stelling luidde dat de 68 schoolgaande kinderen die in 2001 in Nederland in het verkeer zijn omgekomen een 'te betalen prijs' zijn. Volgens Krol en Middelkoop was deze stelling volledig verkeerd opgesteld en tendentieus, en droeg dit zeker niet bij aan een serieuze discussie. Uit de zaal kwam de reactie dat autorijden wel 'fun' mag zijn, maar dat we niet naar de negatieve feiten mogen kijken. Eli sabeth van den Hoogen bracht de zaak weer op het goede spoor door het forum voor te leggen dat het aantal (jonge) verkeersslacht offers het rechtvaardigt dat er dras tische maatregelen worden geno men. Bart Krol antwoordde dat elk slachtoffer er één te veel is. Hij vindt dat verkeersveiligheid in het beleid een hoge prioriteit krijgt. Middelkoop voegt er aan toe dat het teruglopende aantal verkeers slachtoffers dat ook voldoende be wijst. Volgens vele aanwezigen zou verkeersveiligheid echter veel meer aandacht kunnen krijgen. Tot slot van de bijeenkomst kregen de panelleden nog gelegenheid voor een laatste reactie. Jan Men ne benutte die door een gedicht voor te lezen 'uit eigen werk'. De laatste regel van zijn gedicht ver meldt de oplossing voor het pro bleem van de ruimteverslindende auto: 'Als ieder die fietsen kon dat ook deed, dan was er ruimte bij de vleet'. Bij het verlaten van de zaal kregen alle deelnemers van het SOAZ nog een flesje frisse lucht De deelnemers aan het forum kregen een flesje frisse (Soester?) lucht' mee. Foto Bell. st in de Soester Courant I koop aangeboden huur gevraagd indel 6,55 8,09 9,64 11,19 12,73 14,28 15,83 17,37 18,92 20,47 22,02 23,56 25,11 I H Tel I zaterdag Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden dinsdag vrijdag Om in aanmerking te komen voor plaatsing moeten brieven voor de rubriek 'Meningen van lezen' zijn voorzien van de naam van de afzen der. Daarnaast is bet de bedoeling dat de inhoud betrekking heeftop activiteiten of ontwikkelingen die te maken hebben- met Soest. De maximale toegestane lengte is 300 woorden. M De redactie van dc Soester Courant is verantwoordelijk, noch aanspra kelijk voorde inhoud van dc brie ven. Uite-raard behoudt de redactie zich bet recht roor om van deze spelregels af te wijken, brieven in te korten of te weigeren. De beslissing van de gemeenteraad om een krediet van 450.000 euro ter beschikking te stellen voor de aanleg voor wat ooit eens het 'buurtpark Koningsweg' moet wor den met alles 'erop' en 'eraan', zal de gemoederen in onze buurt nog lang bezig houden. Dat hierbij vol ledig voorbij werd gegaan aan dc wens van veel omwonenden om het speelveldje in de huidige vorm te handhaven, laten wij hier maar even in het midden. Dc drie coa litiepartijen GGS, VVD en CDA, deze keer met steun van CU/SGP, bleven trouw achter hun wethou der aanlopen en hielden de gelede ren netjes gesloten, ondanks de veel gehoorde protesten uit de di recte omgeving van wat nu nog een functioneel en gewild speel veldje is. Sympathisanten vandit stukje groen weten nu tenminste op welke partij zij de volgende keer hun stem moeten uitbrengen. En het veel besproken 'dualisme' blijkt in Soest nog niet te zijn ont waakt, laat staan te zijn opgestaan. Veel dank zijn de omwonenden van het toekomstige buurtpark natuurlijk verschuldigd aan de Huurders Belangenvereniging 't Soestcrvcen, die zich met niet te stuiten enthousiasme heeft ingezet voor het buurtpark Koningsweg. Wij als direct omwonenden en da gelijkse gebruikers van het veldje zijn al jaren tevreden met wat wij hebben, een eenvoudig stukje gras veld zonder enige poespas. En la ten we nu zomaar een cadeautje van 450.000 euro in de schoot ge worpen krijgen, terwijl dit geld beter gebruikt zou kunnen worden om de niet geringe problemen in en rondom de flatwoningen in Smitsveen nu eens grondig aan te pakken. Zo dreigen o.a. de reno vatie van diverse speelplekken en de herinrichting van de Smitsweg en groenvoorzieningen n.a.v. de komst van het Breed Educatipf Centrum uit het wijkperspectief- plan te verdwijnen. Een ware daad van onbaatzuchtigheid dus. Maar laten we niet uit het oog ver liezen waar het hier allemaal om is begonnen, n.1. een 'dure' hangplek voor een bepaalde groep jongeren, waarvan gezien de recente ontwik kelingen met de 'tijdelijke' voorzie ning nabij de voormalige Mavo wellicht nooit gebruik zal worden gemaakt. Maar je weet het maar nooit. Dc toekomstige bewoners van de nieuwbouwplannen 'Ko ningsvaren' en 'Van Oest' zijn hier bij alvast gewaarschuwd. Op de vraag waar die groep jon geren deze zomer is gebleven, wist wethouder Witte helaas geen pas send antwoord te geven. Wie het wel weet mag het zeggen. Er moet nu wel snel een afdoend antwoord komen op deze vraag. Er is inmid dels een geruchtenstroom op gang gekomen, waarvan ik de oorsprong niet ken en hier dus verder niet op in wil gaan. Maar dat mogelijk val se geruchten snel moeten worden ontzenuwd, zal de betrokkenen die wel het juiste antwoord denken te weten duidelijk zijn. Hans Kooring Courant, ant te worden betaald. ensdag incl. BTW I Dat volmaakt geluid uw grote liefde is, hoeft nog geen reden te zijn om de kamer vol te proppen met luidsprekers. En de BeoLab 4000 is hiervan het bewijs. Met zijn puur en krachtig Bang Olufsen geluid en bovendien leverbaar in zes kleuren. Ontworpen voor geluidsweer gave van grote klasse, maar met beschei den afmetingen. De BeoLab 4000 past zelfs op een plank of in een boekenkast. Of u hangt hem gewoon aan de muur of aan het plafond, precies onder de hoek die wilt. De BeoLab 4000 is hier afgebeeld in com binatie met de BeoSound 3000. A LIFE LESS ORDINARY Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG S. OLUFSEN Soest niaakt zijn 'groene naam' niet altijd waar. Zoals in het geval van de Nachtegaalweg, waar een peuterspeelzaal, zes huizen en een woningcomplex voor de Amerpoort gereali seerd worden. Om dat plan uit te voeren vond de gemeente het nodig een kaalslag aan te rich ten. Mevrouw Lotze woonde tot voor kort met haar gezin aan de Nach tegaalweg in een bomenrijke om geving. Maar eind augustus, toen de familie van vakantie terug kwam, ontdekten ze dat hun groe ne uitzicht gekapt was. Pas die middag ontving het gezin daarover schriftelijk bericht. Aan de kaalslag is een lange ge schiedenis vooraf gegaan. In juli 2001 organiseerde dc gemeente al een inspraakavond voor de 'Nach- tegalers' om het over de bouw plannen te hebben. Er zou ook een tweede avond komen, maar die ging niet door. Wat de reden.daar- voor is, blijft onduidelijk. Mevrouw Lotze begon daarom een langdurige correspondentie met de gemeente, in de hoop 'haar groen' te redden. Mei dit jaar had ze zelfs nog een gesprek met de gemeente en Van Hoogevest Bouw, het be drijf dat het gebied bouwrijp zal maken. Tijdens dat gesprek gaven beiden aan geen problemen te hebben bestaande bomen te hand haven, zolang ze de bouwactivitei ten niet in de weg staan. Maar de bomen staan kennelijk toch in de weg, zo blijkt uit de reactie van het bouwbedrijf op de Na driejaar praten en plannen, lijkt het toch echt te gaan luk ken. Aan de Ossendamweg moet een complex komen waar verstandelijk gehandicapten zelfstandig kunnen wonen. De bouwvergunningaanvraag voor die locatie ligt op dit moment ter overweging bij de gemeente. De ouders van de twaalf toekom stige bewoners namen een paar jaar geleden het initiatief tot 't Fierhuis, zoals het complex gaat heten. 'Bij bestaande projecten zijn ontzettend lange wachtlijsten. Zo is het idee ontstaan om zélf, samen met andere ouders, iets op te zet ten', vertelt Aart Souverein, een van de initiatiefnemers. In 1999 kwamen de twaalf ouderparen voor het eerst bij elkaar. Ze wilden allemaal hetzelfde: een 'zelfstandig thuis' maken voor hun kinderen. En dat lijkt nu echt të gaan lukken. In de afgelopen drie jaar hebben de ouders niet stilgezeten. Ze richtten stichting 't Fierhuis op en begonnen met de organisatie van alles wat nodig is om hun droom uit te laten komen. Want verstan delijk gehandicapten zelfstandig laten wonen, kan niet zomaar. Integreren Vooral de toekomstige locatie van 't Fierhuis moest aan veel eisen voldoen. De stichting zocht een stuk grond waar plaats was voor twaalf appartementen en een ge meenschappelijke ruimte. De loca tie aan ue Ossendamweg leek qua oppervlakte ideaal. Maar de druk te van die straat was een probleem. Dat is opgelost door in het ont werp de ingang van 't Fierhuis aan de Korte Ossendam te situeren, waar het een stuk rustiger en dus veiliger is. Het mag geen huis achter hekken worden: de ouders willen dat hun kinderen volledig in de samenle ving integreren. Daarom is het erg belangrijk dat omwonenden zich prettig voelen bij het idee van zo'n complex in hun straat. Er moet goed contact komen tussen de 'Fierhuizers' en hun buren, vinden de ouders. Om dat contact meteen te leggen, organiseerde de stichting deze zomer een inspraakavond voor dc mensen van de Ossen damweg. 'Eigenlijk kregen we al leen maar positieve reacties', zegt Souverein hierover. De parkeergelegenheid bij het complex was wel een hot item voor de omwonenden. Mensen waren bezorgd dat het iedere dag een komen en gaan van auto's en busjes zou zijn. Dus krijgt 't Fier huis een eigen parkeergelegenheid op de Korte Ossendam die aan vijf auto's plaats biedt. Ook het ontwerp van het complex werd die avond getoond, 't Fier huis zou volgens dat idee een rond dak krijgen en geel van kleur wor den. De omwonenden waren daar minder blij mee, omdat dit ont werp niet echt paste bij dc rest van de straat. 'Het was eigenlijk te modern', legt Souverein uit, 'de architect heeft dat plan dan ook aangepast, 't Fierhuis krijgt nu een puntdak en een gewone kleur.' Het ontwerp staat op naam van archi tect Bouwman van een bureau in Den Bosch. De woning bestaat uit twee com plexen, met in elk deel zes appar tementen. Via een gemeenschap pelijke ruimte zijn die delen met elkaar verbonden. Iedere woning heeft een grote huiskamer, een douche, toilet en een slaapkamer. Voor de opzet van twee keer zes appartementen is gekozen, omdat twaalf bewoners bij elkaar te^ veel zou zijn. 'Dat wordt wel drulc, bij voorbeeld tijdens het eten', vertelt Wilma Vecnendaal, een van de andere ouders. Die splitsing betekent echter niet dat iedereen alleen bij zijn eigen gro'ep mag zijn en niet naar de an dere kant kan. Veenendaal: 'Dat willen we heel vrij houden. Als een bewoner wat beter in de groep past van het andere appartementen complex, dan mag hij daar gerust eten en meedoen aan de gezamen lijke activiteiten.' De twaalf jongeren variëren in leeftijd van 18 tot 24 jaar. Sommi gen kennen elkaar al van school of werk. De ouders willen in de ko mende tijd meer met de groep gaan doen, zodat ze hun toekom stige huisgenoten wat beter leren kennen. m de kelder van 't Fierhuis zal op den duur een speciale vrijetijds- ruimte komen waar de bewoners bijvoorbeeld kunnen tafeltennis sen. Later worden daar misschien zelfs danslessen en discoavonden georganiseerd. Maar zo ver is het nog lang niet. Eerst moet het complex gebouwd en ingericht worden. De stichting hoopt december dit jaar de eerst paal in de grond te slaan. Eind 2003 moet 't Fierhuis een feit zijn. Ook is het de bedoeling dat 24 uur per dag een begeleider aanwezig is. Dat kost allemaal natuurlijk een" hoop geld. Woningbouwvereniging' Ecmland zal het huis in ieder gc- Het ontwerp van 't Fierhuis, waar twaalf verstandelijk gehandicapten zelfstandig gaan wonen. val bouwen en exploiteren. De 'Fierhuizers' gaan de appartemen ten zelf huren van de Woning bouwvereniging en ook de ouders leveren een bijdrage. 'Onze kinde ren werken bijna allemaal, maar ze hebben slechts een minimum inko men. Ze kunnen de huur en de zorg natuurlijk nooit helemaal zelf betalen', legt Veenendaal uit. De stichting is daarom een grote inzamelingsactie begonnen voor 't Fierhuis, onder het motto 'een project van alle Soesters'. In de folder die bij de actie hoort roept ook Burgemeester Janssen de Soester gemeenschap op 'onze schouders onder 't Fierhuis te zet ten'. Mensen die aan deze oproep gehoor willen geven, kunnen lid worden van de stichting 'Vrienden van 't Fierhuis' voor 50 per jaar. Wie meer informatie wil, bezoekt www.fierhuis.nl of belt naar Aart Souverein §8 035-6014813. Het uitzicht van mevrouw Lotze, voor en na de kaalslag. woedende brief die Lotze na de kap aan Van Hoogevest Bouw cn de gemeente stuurde. Het bedrijf meldt dat de kaalslag nodig was, omdat diverse grondkabels voor de bouw moesten worden aange legd. Precies op de plek waar de bomen stonden. De gemeente neemt slechts kennis van het persoonlijke drama van de bewoners en schrijft 'op korte ter mijn' nader bericht te sturen. In middels is bijna een maand ver streken en vraagt mevrouw Lotze zich met recht af hoe lang 'op kor te termijn' bij de gemeente duurt... Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Eén 21-jarige automobilist uit Soestduinen kon zaterdagmorgen nog net een aanrijding met een vrachtwagen voorkomen. Maar hierdoor kwam hij wel tegen een boom terecht in de linkerberm van de Birkstraat. Bij de alcoholcon trole die volgde, blies hij 1,7 pro mille. De politie heeft proces-ver baal tegen de man opgemaakt en hij moest direct zijn rijbewijs inle veren. De Hypotheker Steenhoffstraat 66 - Soest Telefoon (035) 6036000 Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant De gemeente heeft een nieuwe inrichtingschets gemaakt voor het recreatiepark dat in de Boerenstreek gaat komen. De belangengroepen, bestaande uit bewoners, gaan de schets volgende week dinsdag bekij ken. Binnen dc ring van de Hofstede- ring gaat een park komen met ver schillende functies. Eind augustus is al een schets aan de belangen groepen getoond. De op- en aan merkingen die de bewoners tijdens die bijeenkomst maakten, zijn in het nieuwe plan meegenomen. Ook is de schets uitgebreider dan een maand geleden. Zo is er meer duidelijkheid over het soort speeltoestellen dat in het park moet komen. De gemeente doet geen mededelingen over an dere veranderingen en toevoegin gen in de inrichtingschets. 'We wil len eerst de belanghebbenden hier over inlichten', zegt mevrouw Van den Herik-van Deelen, die zich met het plan bezighoudt. Er zijn twee belangengroepen: een voor jongeren tot 21 jaar cn een andere voor iedereen van 21 en ouder. Het recreatiepark krijgt in ieder geval een groen uiterlijk en veel verschillende functies. Zo komen er onder andere fiets- en wandel paden, een speelplaats en een sportvoorziening voor jongeren. Daarnaast wil de gemeente achter de Herdersstaf een biezenveld aan leggen. In eerste instantie werd gedacht dat zo'n veld nodig was om de waterhuishouding in de Boerenstreek goed te laten verlo pen. 'Dat bleek toch niet nodig', vertelt Van den Herik-van Deelen, 'maar het biezenveld komt er wel. Mensen die daar grond hebben gekocht, willen namelijk graag een waterrijk gebied op die plek. Dus dat krijgen ze. Wc hebben nu al leen wat meer vrijheid.' Een 'echt' biezenveld moet aan strikte eisen voldoen. Omdat het veld voor dc waterhuishouding niet nodig is, kan de gemeente iets van de precieze regels afwijken. Het ontwerp voor het biezenveld Iaat nog even op zich wachten. Eerst worden de plannen voor het park verder uitgewerkt.

Soester Courant | 2002 | | pagina 7