Iw C9 odies Nieuwe 'boerinnenkaas' bij Kaasspecialist Soest-Zuid m Kapsalon mag in Soesterbergsestraat Logopedisten vinden onderdak in stationsgebouw Soestdijk Feestelijke opening gebouw Groei en Bloei Terugwinactie Provak-Ceelen [HANDEL WANDEL j 't Hoekje j o r ij o u VASTE BEZORGERS *hysical (nu Better Bodies) [verruimt openingstijden en... JE WIL NIETS ANDERS MEER! WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 9 vishandel Feestelijke introductie PietersHoeve Zonnehemel! te huur (03 5)542 23 921 NO TE ZIEN BIJ TVAARDERH0OGT. De unieke collectie lianclvveik heksen, trollen1 en gnelfen van Ria Odijk. Schitterende verzamelobjecten Lingeriezaak wordt pizzeria SCHRAVEMADE B.V. Gevraagd in Soest voor de woensdagmiddag Aanmelden: tel. 601 41 52 Extra's door aansluiting bij healthclub-keten Praktijk van Henriëtte Kar sten verhuist m OP ONZE FEESTELIJKE OPEN DAG GEVEN WE U GRAAG DE RUIMTE! BRJENK KRIJNE Inzameling afgedankt elektrisch gereedschap WAARSCHUWING: Éénmaal met Festool gewerkt innovatief en kwalitatief KOM U ZELF MAAR EENS OVERTUIGEN! ZATERDAG 28 SEPTEMBER est - Telefoon: 601 DEZE WEEK rse forel rse moten zalm 00 gram van 1.25 voor rse zalmfilet 00 gram van 1.70 voor1 rse heilbotfilet gram rse Victoriabaarsfilet gram rse tonijnfilet gram ptong gram :RSE MOSSELEN 4 maten RATIS MOSSELKRUIDEN Tip voor zaterdag: fles Muscadet voor bij de mosselen liter 2,95 Er is nog steeds rOOF- en BAKPALINt - met gezichtsbrwto; 3 Weken 89,- 6 weken 148, (ookvoordekoopjj TROPICAL m 'HretersHoeve', zo heet de nieuwe boerenkaas die deze en de komende weken bij de Kaasspecialist in Soest-Zuid (Zuidpromenade 10) wordt ge presenteerd. Eigenlijk is het een 'boerinnenkaas', want van ouds waren het de boerinnen die in het Hollands weidege bied de kunst van het kaasma ken doorgaven aan hun doch ters. ïtersHoeve is een echte, am bachtelijke rauwmelksc kaas (dus van verse boerenmclk), handge- ^ffiakt op de boerderij, volgens een |ude traditie: de melk wordt niet jasteuriseerd maar wel gestabi- Êêerd, waardoor de authentieke Raak duidelijk aanwezig blijft. Die varieert o.a. door de verschil len in grondsoorten en het gras dat de koeien Verorberen. De 'smaak- ïleving' is dan ook aanzienlijk roter dan bij gewone kaas uit de jlbriek. fietersHoeve boerenkaas is er in ijwel alle smaken, van jong bele gen tot oud-overjarig en met krui den. Kaasspecialist Aart Kortekaas is zeer enthousiast over de nieuwe kaas, die overigens ook bij de ca. 40 andere Kaasspecialisten in het land 'in première' is gegaan. Kor tekaas is bij veel Soesters nog wel bekend van de levensmiddelen- zaak aan de Birkstraat; hij neemt tijdelijk de bedrijfsleiding van de kaaswinkel aan de Zuidpromena de waar. Gratis glas Samen met zijn medewerkers Har- ry Schonewille (binnenkort zelf standig Kaasspecialist in Zwolle) en Antje v.d. Boor (in dit verband dus letterlijk het kaasmeisje 'Frau Antje') besteedt Aart Kortekaas veel aandacht aan de introductie van de nieuwe kaas. Zo versche nen ze in de afgelopen week in originele boerenuitmonstering in de winkel, waar een fraaie presen tatie van de PietersHoeve-kaas is ingericht, compleet met een reuze exemplaar (ruim 60 kilo!). Tijdens de introductieperiode - acht we ken lang - wordt er, zo lang de voorraad strekt, bij elke 500 gram Aart Kortekaas, Antje v.d. Boor en Harry Schonewille van de Kaas specialist in Soest-Zuid. Foto: Soester Courant. PietersHoeve-kaas gratis een grap pig mclkglas cadeau gegeven. De 'La Vie Shop' aan de Burge meester Grothestraat mag van de gemeente een pizzeria worden. Dat heeft het college van burge meester en wethouders vorig week besloten. Het perceel aan de Burgemeester Grothestraat valt binnen bestem mingsplan Soestdijk-Noord. Daar in heeft het pand de bestemming 'gemengde bebouwing', maar in het plan staat eveneens dat op het betreffende perceel detailhandel is toegestaan. De afhaalpizzeria, waar eveneens delicatessen ver kocht zullen worden, valt onder de term 'detailhandel'. J F A S H I O N [SAND VkxwlCb- C»rel ESPRIT Iwïch Rademakerstraat 27 - Soesterberg - Tel. 0346-331463 tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Kapsalon 'Trendies hairsty- ling' mag zich vestigen in het pand aan de Soesterberg sestraat 14. Dat besloot het college van burgemeester en wethouders vorige week tegen het advies van de betrokken ambtenaar in. Volgens het bestemmingsplan dat voor het betreffende pand geldt, heeft dit gebouw de bestemming 'gemengde doeleinden'. De kapsa lon zou eigenlijk alleen in het pand mogen komen als deze de bestem ming 'detailhandel' zou hebben. Toch kan daar van afgeweken wor den. Bij het bestemmingsplan hoort namelijk een zogenaamde plankaart. Daarop staat per pand aangegeven of deze al dan niet een vrijstelling kan krijgen voor detail handel. In geval van zo'n vrijstel ling mag een winkel zich wel in het betreffende pand vestigen. Maar de Soesterbergsestraat 14 heeft die vrijstelling niet. Daarom adviseerde de ambtenaar tegen de komst van 'Trendies hairstyling' in het pand. Bovendien, meende de ambtenaar, is het over het alge meen ongewenst buiten de be staande winkelcentra nieuwe de tailhandelvestigingen toe te laten. Het gebouw aan de Soesterberg sestraat ligt inderdaad niet in een van de huidige centra. Maar in de buurt van het pand zijn wel een aantal winkels te vinden. Dus besloot het college dat de kapsalon het gebouw aan de Soes terbergsestraat toch mocht betrek ken, omdat 'Trendies hairstyling' in het winkelconcentratiebeleid past. Kinds deze maand is Physical, de bekende sportschool/fit nesscentrum aan de Dalweg in Soest, aangesloten bij een lan delijke keten van 'healthclubs'. Jïet Better Bodies-coricept ga randeert een aangenaam ver blijf in de club, o.a. door een hantal extra voorzieningen |oals nieuwe toestellen en een persoonlijke sfeer. Volgens clubmanager Esther te _jlasseloo, die sinds 1999 de scep- ftèr zwaait bij Physical, is een heal- Jiclub mcér dan een sportschool [of fitnesscentrum. Better Bodies ïijn er al in o.a. Zeist, Woerden en Blaricum cn in het noorden en het gsuiden van het land. 'Als je een Sportschool vergelijkt met een café, is een hcalthclub een goed Restaurant,' legt ze uit. Een van de luxe aspecten is bijvoorbeeld de aanwezigheid van een tv in de car- dio-zaal, zodat de sporters onder ;hct fietsen wat meer afleiding kun- jiien genieten. Verder wordt veel (aandacht besteed aan aspecten als Berobicszalen met houten verende w/locren, voldoende airconditio- ping, een groot saunacentrum. Wat voorop staat is dat de bezoekers zich er thuis voelen, in een gemoe delijke sfeer, waarin ze niet als een nummer worden behandeld. Esther is op de wat langere termijn jop zoek naar een nieuwe locatie in jSoest. Ze hoopt die binnen zes F maanden gevonden te hebben, naar kan er in dit stadium nog weinig over zeggen. De nieuwe Ihcalthclub zal dan volledig volgens l'hct Better Bodics-concept worden ingericht. 'Er is in Soest tot nu toe geen echt centrum met zoveel kwaliteit aan voorzieningen op het gebied van fitness,' aldus Esther. 'Professioneel en groot, maar met een absoluut gezellige sfeer.' Meer mogelijkheden Eén van de redenen om aansluiting te zoeken bij de Better Bodies-ke- ten is de- komende ontwikkeling van het Spoordal-gebied, waarin het fitnesscentrum nu gelegen is. De nieuwe healthclub - die vol gens Esther niet ver van het huidi ge adres moet komen - zal de in woners van Soest aanzienlijk meer mogelijkheden bieden om aan hun gezondheid te werken. Esther spreekt in dat verband van 'alle toeters en bellen, plus een ruime bar', waardoor het trainingsplezier alleen nog maar zal toenemen. Ook de openingstijden worden dan verruimd (werkdagen 09:00- 22:30 uur, weekend 09:00-13:00 uur). In de aanloop daar naartoe han teert Esther aan de Dalweg vanaf volgende week (per 1 oktober) op de hele dinsdagochtend, donder dagochtend en donderdagmiddag alvast verruimde openingstijden tot 's avonds 22:00 uur, inclusief de#urcn tussen de middag (12:00- 16:00 uur). Dat maakt het ook voor het bedrijfsleven interessant om de hcalthclub te bezoeken, bij voorbeeld in de lunchpauze, of om even een kwartiertje de sauna in te duiken, aldus Esther. Esther te Hasseloo van de 'nieu we Better Bodies in Soest. Foto: Soester Courant. Vanaf volgende week is de be kende Soester Praktijk voor Logopedie - nu nog in het Or- lando-gebouw aan de Di Las sostraat gevestigd op een nieuwen bijzonder adres. Hen riëtte Karsten en haar collega's Karen Rademaker en Marsha Raedt van Oldenbarnevelt hebben per 1 oktober onder dak gevonden in het station Soestdijk, aan de Spoorstraat 1. Het betekent voor de drie logope disten een flinke stap vooruit. 'In het Orlando-gebouw hadden we één grote ruimte en zaten we ook een beetje achteraf, achter de so ciale werkplaats. De mensen moesten soms hard zoeken om ons te vinden,' aldus Henriëtte Kar sten, die zeer ingenomen is met de nieuwe behuizing. 'We hebben daar alle drie een eigen behandel kamer. Bovendien heeft het oude stationnetje ccn heel eigen gezicht, cn dat spreekt ons ook heel erg aan.' Het is inmiddels vijftien jaar gele den dat Henriëtte Karsten de log- opediepraktijk overnam van Cohy Holtrop. Na enige jaren voegde Karen Rademaker zich bij haar en sinds kort is ook Marsha Raedt van Oldenbarnevelt aan de prak tijk verbonden. Ze verrichten in principe alle logopedische werk zaamheden, maar hebben ook ccn aantal specialisaties. Zo heeft Hen riëtte zich in het bijzonder toege legd op de ademthcrapie volgens de Buteyko-methode, een trai ningsprogramma waarbij mensen met chronische luchtwegaandoe ningen minder op het gebruik van medicijnen zijn aangewezen. Ze is ook opgeleid als communicatie trainer en leert mensen - met name in het bedrijfsleven - effec tief te communiceren. Karen geeft o.a. een cursus 'Spraakafzien' voor doven of slechthorenden (wat vroeger 'liplezcn' werd genoemd, maar veel meer inhoudt dan alleen het kijken naar de mondbewegin gen) en behandelt ook mensen met 'Parkinson'. Ademthcrapie en Spraakafzien zijn groepscursussen. Daarnaast zijn er uiteraard mogelijkheden voor indi viduele behandeling. De meeste cliënten komen op verwijzing van de huisarts bij de praktijk terecht. Ook KNO-artsen sturen dikwijls patiënten door. Het is een geva rieerd gezelschap. Soms gaat het om mensen met stemklachten, die bijvoorbeeld een 'spreekberoep' hebben en vaak last hebben van een schorre stem of keelpijn. Ook mensen met afasie (meestal na een hersenbloeding) behoren tot de cliëntenkring. Stotteren Soms komen er ook ongeruste ouders met kinderen die een ach terstand in hun spraak- of taalont wikkeling hebben, zoals zij vrezen. 'Hij praat zo raar,' zoggen ze dan van hun spruit. 'Kijkt u er eens naar...' Stotteren bij kinderen is V.l.n.r. Karen Rademaker, Hen riëtte Karsten en Marsha Raedt van Oldenbarnevelt. Foto: Soester Courant. ook vaak aanleiding voor een be zoekje aan de logopediste. 'Tot een bepaalde leeftijd is het niet onge woon dat een kind stottert, maar met een jaar of zes a zeven moet het toch wel weggeëbd zijn,' aldus Henriëtte. 'Als kinderen nog erg jong zijn hoeft het geen probleem te zijn, als de omgeving er maar goed mee omgaat. Anders wordt het op den duur wél een probleem. De term 'taal/spraakstoornissen' is volgens haar eigenlijk te beperkt. Ze spreekt daarom liever over communicatiestoornissen, en die doen zich voor in een grote diver siteit. Het aantal mensen dat op ccn of andere manier onder die stoornissen gebukt gaat neemt ook toe. 'Ze zien dat het zinvol is om er wat aan te doen. Ook op de scholen is men meer attent.' De logopedie van vandaag is overigens nauwelijks meer met die van vroe ger te vergelijken. 'Vroeger kon je als onderwijzer met een cursus van twee avonden per week al logope dist worden; de nadruk viel voor al op het leren articuleren. Van daag de dag is de opleiding veel breder cn wetenschappelijker.' Er is nu een academie voor logopedie aan de Utrechtse universiteit cn Henriëtte is als adviseur uit het 'werkveld' de Hogeschool Utrecht verbonden aan de Hogeschool Utrecht. Afgelopen zaterdag opende de afdeling Soest van Groei en Bloei het eigen clubgebouw. Tijdens de druk bezochte receptie werd de toepasselijke naam van het gebouw onthuld: het Soester stekkie. Groei en Bloei was al langere tijd op zoek naar een ei gen ruimte voor de vele cursussen en workshops. Na di verse tips kwam het bestuur uiteindelijk terecht bij de oude kantine van tennisvereniging LTCaan de Schrik- slaan. Dit gebouw stond al een aantal jaren leeg en bleek een schot in de roos voor Gioei en Bloei. Met de hulp van vele vrijwilligers werd de ruimte in een paar maanden omgetoverd tot een gezellig eigen honk. We geven u alle ruimte om ons (weer eens) face-to-face te ontmoeten de sfeer van onze nieuwe huisvesting te proeven onze nieuwste producten te bekijken kennis te maken met alle producten en diensten van Brink Krijne met ons mee te feesten We nodigen u uit voor onze Open Dag op vrijdag 27 september. U bent van harte welkom van 16.00 uur tot 20.00 uur. Graag tot dan! K ANTOORIN T A L L A Niiverheidsweg 13, Soest Tel. 035-6014706 fax 035-6026856 E-mail: info@brinkkantoor.nl www.brinkkantoor.nl Provak is in samenwerking niet de Stichting Verwijdering Elektrische Gereedschappen (SVEG) een inzamelactie ge start voor elektrisch gereed schap. Slechts twee procent hiervan wordt aangeboden voor recycling en de keten en de organisatie willen dat per centage omhoog schroeven. Ook Provak Ceelen aan de Soes terbergsestraat doet enthousiast mee aan de actie die tot en met het eind van dit jaar duurt, en waarbij acht Philips DVD-recorders ter waarde van 1299 euro worden weggegeven. In ons land worden jaarlijks twee miljoen siuks eicKi.ri5eu gcicou- schap verkocht. Bijna alle afge dankte apparaten belanden op de vuilnisbelt en gaan verloren op stortplaatsen of in verbrandings ovens. En dat terwijl 80 procent van de materialen opnieuw als grondstof gebruikt zou kunnen worden. Tc denken valt aan ijzer, aluminium, koper, kunststof, hout en glas. Omdat het milieu hiermee gebaat is, wordt gesproken van een 'terugwin-actie'. Immers, hoe meer materialen worden hergebruikt, des te minder lucht en bodem wor den vervuild. Provak Ceelen roept daarom alle Soesters op oud, afgedankt, kapot, onbruikbaar of versleten elektrisch (tuin)gcreedschap in te leveren om van de actie een groot succes te maken. Bij inlevering van een elek trisch gereedschap ontvangt men een bewijs met nummer. Met ieder bewijs met nummer dingt men mee naar een van de DVD-recor ders. In februari volgend jaar wor den de prijswinnaars bekend ge maakt. De inzameling en recycling van af gedankte apparaten wordt betaald met de verwijderingsbijdrage die de consument betaald bij aankoop van een nieuw apparaat. Deze bij drage wordt vanaf 1 januari 2000 door de fabrikanten cn importeurs doorberekend aan de afnemer. De bijdragen zijn vastgesteld in over leg met het ministerie van volksge zondheid, ruimtelijke ordening ch milieu (VROM). Festo Tooltechnic Festo gereedschappen zijn probleemoplossers voor het beste resultaat. De gereedschappen worden innovatief ontwikkeld samen met mensen uit de praktijk. De FESTOOL producten worden getest onder zware en langdurige praktijkomstandigheden. Net zoals bij PROVAK telt bij FESTOOL eerst de kwaliteit... en dan pas de prijs. voordelen van Festool-machines: nauwkeurig minder herrie tritlingsarm grote afnamecapaciteit bij schuren kwaliteit levensduur 1+2 jaar garantiesysteem stofafzuiging perfect systainersystem 48-uurs reparatieservice 75 jaar op de markt! PROVAK organiseert met FESTOOL-specialisten een DEMONSTRATIEOAG U kunt alles vragen en natuurlijk ook alles zélf uitproberen! PROVAK Soest, Soesterbergsestraat 4

Soester Courant | 2002 | | pagina 9