SPEKI Indianen zijn niet lui' Succesv pand D< nieuws Expo 'Pneutax' langer in museum Oud Soest aruóhocK Concert van Quintessens in de Oude Kerk urn- mm KRJE Lezing Antoon Kamp in Spirituele Kring Soest Reicha Quintet zondag bij Muziekkring Eemland Soester talent Kim Koelewijn in regiofinale Grote Prijs f per kilo WOENSDAG 2 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA] WOENSDAG 2 O Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen 'Allezeit meines Herzen Trost' WsM 5» - /■- vx. Wenskaarten SOEST BV 50% korting op div. showroomkeukens! ANW% Glasblazen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Lezing over De Eng Overweldigende belangstelling VW-kantoor op zaterdag langer open 'Bodhisattva's, helpers in de wereld' Zaterdag 5 oktober Expo Albert v.d. Heide Jazz Maandag 7 oktober 'Huit Femmes' GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soei,t voor de PERFEH 2 pakken Voor het eerst in lange tijd is vorige week weer neerslag ge vallen dankzij de regendans van een groep indianen. Niet dus. Dergelijke vooroordelen over kunnen en onkunde van indianen werden woensdag weggenomen tijdens een spe ciale 'native americans night' in het Griftland College. Ongeveer 80 mensen vulden de aula om te kijken en luisteren naar en discussiëren met zes indianen die speciaal naar Nederland zijn gekomen om de vooroordelen rond hun bevolkingsgroep weg te nemen. 'Het was een ontzettend fijne ontmoeting tussen twee cul turen', vertelt Corry de Keizer van de stichting Nanai. De organisatie biedt al 30 jaar financiële en mo rele steun aan de indianen van Noord-Amerika. Om die mijlpaal te vieren, nodigde Nanai de groep uit voor een Nederlandse tour. Hun komst naar Soest was ge slaagd, vindt Corry. 'Ik denk dat mensen bijvoorbeeld wel begrepen hebben dat indianen niet lui zijn.' Tijdens de avond gaf Franci Tay- lor, indiaanse docente aan de uni versiteit van Montana, een lezing. Daarin legde ze uit dat de hoge werkeloosheid onder indianen niet een gevolg van hun luiheid is, als wel van het gebrek aan banen. Tay- www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge sar- Op zaterdag 12 oktober zal, onder auspiciën van de Stich ting Kerk Cultuur Oude Kerk Soest, in de Oude Kerk een bijzonder concert plaats vinden met achtstemmige mu ziek uit de vroege Barok. Het concert wordt uitgevoerd door het ensemble Quintessens. Na het grote succes van de uitvoe ringen met vespermuziek van Monteverdi in 2001 komt Quintes sens opnieuw met een programma, waarvoor de hulp van extra zan gers en instrumentalisten wordt ingeroepen. De titel van het pro gramma, 'Allezeit meines Herzen Trost', is een citaat uit het tweede deel van de Musicalische Exequien van Heinrich Schütz uit 1636, die na de pauze op het programma staan. Dit is begrafenismuziek die tot doel had de christenen de 'troost van het evangelie' mee te geven. Zij weten daardoor dat zij 'vrolijk en gëtroost' mogen sterven, zoals de Lutherse theologie leert. De Musicalischen Exequien beho ren tot de meest aangrijpende mu ziek uit de zeventiende eeuw. Het werk bestaat uit drie delen. Het eerste deel heeft de vorm van een 'Missa', bestaande uit Kyrie en Gloria, en is opgebouwd uit toe passelijke bijbelteksten, gezongen door solisten, en als reactie daar op uit 'onze' tijd steeds de teksten van koraalstrofen, door een zes stemmig koor. Het tweede deel is een motet voor twee vierstemmige koren. In het laatste deel zingt een vijfstemmig koor de lofzang van Simeon ('Herr, nun lasscst du dei nen Diener in Friede fahren'). Daardoorheen zingen twee sopra nen die twee engelen voorstellen, en een bas die de ziel van de over ledene vertolkt, de tekst 'Selig sind die Toten, die in dcm Herren ster ben'. Volgens Schütz' voorschrift moet dit kleine koor 'in die Ferne' staan. In het programma voor de pauze wordt achtstemmige muziek ge zongen van componisten die een belangrijke invloed hadden op de vroeg-zeventiende-eeuwse Duitse kerkmuziek in het algemeen, en op Schütz in het bijzonder: Gabrieii (Cantate Domino), Sweelinck (Psalm 150), Scheidt ('Warum be- trübst du dich, mein Herz') en Monteverdi (Laudate Dominum). Ter afwisseling worden instrumen tale werken ten gehore gebracht. Quintessens Het semi-professionele ensemble Quintessens trad al vaker op in de Oude Kerk. Vorig jaar reageerde het publiek enthousiast op hun uit voering van Vespers voor Allerhei ligen van Claudio Monteverdi. Quintessens is opgericht in 1992 en bestaat uit een vaste kern van vijf vocale solisten. Zij kennen el kaar van het koor van de Neder landse Bachvereniging, dat o.a. de jaarlijkse uitvoering van de Mat- theüs-Passion in Naarden verzorgt. Het repertoire bestaat vooral uit vijfstemmige muziek uit de tijd rond 1600. Voor deze gelegenheid is Quintessens uitgebreid tot een ensemble met acht zangers, cello, orgel en theorbe. Aanvang: 20:00 uur. De toegang is gratis; bij de uitgang kunnen de bezoekers bijdragen in de bestrij ding van de kosten. In de aula van het Griftland Col lege geven de indianen een dansde- monstratie. lor ging ook in discussie met de zaal. Bovendien mochten de aan wezigen vragen stellen, wat dan ook veelvuldig gebeurde. Daar naast gaven de indianen verschil lende dansdemonstraties, waaron der een jachtdans. De groep heeft geen regendans gedaan, dus de neerslag van woensdagnacht is niet aan hun komst toe te schrijven. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Geboorte, huwelijk, een jubileum, geslaagd, ziek, condoleance. Een kaart sturen met welgekozen woor den is zeker voor degene die de kaart bij zo'n gelegenheid of ge beurtenis ontvangt, heel belangrijk. In de Wereldwinkel zult u vóór deze gelegenheden zeker een ge schikte kaart vinden. Goed is het te bedenken dat het voor de makers/maaksters van de verschillende kaarten zo heel be langrijk is dat hun kaarten gekocht worden. U zult ze uit vele landen aantreffen: batikkaarten uit Bang ladesh, Indonesië en Sri Lanka; bananenbladkaarten uit Ethiopië en Haïti; kaarten van geschept pa pier uit Sri Lanka; diverse kaarten uit Tanzania, Angola, Zimbabwe en Indonesië. De kerstkaarten zijn er ook al; ze ker de moeite waard. Uit de col lectie van de vorige jaren en de nieuwe collectie kunt u vast wel een keus maken. Ook grotere aan tallen zijn te bestellen. Kom eens kijken! Openingstijden Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, *316028132: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09-30-17:00 uur. Op zoek naar uw ideale KEUKEN of BADKAMER? Keukens Badkamers Badkamer- en sanitairartikelen ERGO-keukens t.b.v. gehandicapten in het kader van de W.V.G. Complete montages Wand- en vloertegels Tegel- en stucwerk Vrijstaand- en inbouwapp. Wandkasten Ook keuken- en badkamerrenovaties Deskundig advies (ook bij u thuis!); vrijblijvende offertes. Showroom geopend: Ma t/m vrijdag: 09.30 -17.30 uur Zaterdag: 10.00 -16.00 uur Veldweg 4, Soest. Tel. (035) 6014878, Fax (035) 6028029 SOEST BV al 33 jaar meerwaarde in wonen! Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 N.B.V.P. VROUWEN VAN NU, afdeling Soest Secr. G.M. van Dijk Weegbreestraat 431 3765 XM SOEST Tel. 5881739 De afdeling Soest van N.B.v.P. Vrouwen van Nu houdt woensdag middag 9 oktober haar maande lijkse bijeenkomst in de NPB-kerk (ingang Pieter de Hooghlaan). De aanvang is 14:00 uur, de zaal gaat open om 13:30 uur. De heer Van der Wal uit Leerdam zal vertellen over het (oude) be roep glasblazen. Tevens zal hij een demonstratie geven. Voor niet-le- den bedraagt de entree 2,00. Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Op woensdag 9 oktober, van 20:00 tot 22:00 uur, zal Wïm de Kam, voorzitter van de Historische Vereniging Soest, in samenwerking met Anton van de Dijssel, beheer der van het museum Oud Soest, een lezing houden over De Eng. De Eng is een natuur-historisch monument. Het is het oudste ge deelte van Soest en het natuurlij ke hart van de gemeente. Het spreekt al eeuwen tot de verbeel ding van natuurliefhebbers, schrij vers en schilders. Van oudsher heeft De Eng een belangrijke func tie in het dorpsleven. Het gebied is oorspronkelijk als woeste grond 'gemeen' (dat wil zeggen gemeenschappelijk) bezit geweest en als zodanig gebruikt. Dat is echter al ruim 1000 jaar ge leden. Door verdergaande ontgin ning ten behoeve van akkerbouw en door vererving, is in de loop van vele eeuwen het gebied "opge splitst in een veelheid aan perceel tjes in particulier bezit, waarbij een aantal 'meenten' (onontgonnen ge- meenschapsbezit) resteerden. De Eng is ook het toneel geweest van bloedige veldslagen in de Mid deleeuwen. Ook in de 20e eeuw kan men spreken over een strijd om De Eng. In die strijd zijn veld slagen gewonnen (bijvoorbeeld geen grote doorgaande weg over De Eng), maar is door oprukken de bebouwing ook veel schoons verloren gegaan. Op al die aspec ten zal in de lezing worden inge gaan. Kosten voor deze lezing: 7,00. Aanmelding: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65,3766 EB Soest, 886022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. Voor veel activi teiten van de Volksuniversiteit kan nog worden ingeschreven; infor meer even of er nog plaats is op de cursus van uw keuze. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest. Op 12 juli opende burgemees ter Janssen, in aanwezigheid van ruim 300 belangstellenden de tentoonstelling 'Pneutax, over Zonnegloren en Molen- dael'. Deze expositie werd in het museum Oud Soest inge richt bij het verschijnen van het gelijknamige boek van de schrijfster/oud-patiënt/oud verpleegster op Zonnegloren, Geke van de Merwe-Wouters. Het boek en de tentoonstelling hebben heel wat teweeggebracht, op de dag van de presentatie wa ren reeds meer dan 500 exempla ren verkocht en stond ook in het museum de telefoon niet stil om te informeren of de tentoonstelling met groepen bezocht kan worden. In de afgelopen maanden is dat steeds zo doorgegaan, de boeken gaan nog steeds over de toonbank en de tentoonstelling wordt zo druk bezocht dat het museum wel gedwongen is deze tentoonstelling te verlengen. De tentoonstelling die over Zonnegloren een tijds beeld weergeeft van de periode als sanatorium en ziekenhuis heeft een nog sterkere historische waarde gekregen doordat het complex in tussen is afgebroken en het terrein is teruggegeven aan de natuur. Al leen een bank met herdenkings plaat op het voormalige terrein geeft nog aan waar Zonnegloren vroeger gestaan heeft. Geïnspireerd door al deze ervarin gen heeft het bestuur van Museum Oud Soest besloten de tentoonstel ling 'Pneutax, over Zonnegloren en Molendael', te verlengen tot en met zondag 17 november. Het museum is geopend op zaterdag en zondag van 13:30 uur tot 17:00 uur en voor groepen na telefoni sche afspraak. De VW/ANWB Soest verruimt zijn dienstverlening en houdt het kantoor aan de Steenhoffstraat langer open. Voortaan kan men er 's zaterdags tot 15:00 uur terecht. De openingstijden van de VW/ ANWB zijn: maandag-vrijdag van 9:30 tot 17:00 uur en zaterdag van 9:30 tot 15:00 uur. Men kan er heen voor onder meer informatie over wandelen en fiet sen, reisinformatie, reisdocumen ten, entreebewijzen, verzekeringen, hotelovernachtingen en geschenk bonnen. Op zondagmiddag 13 oktober zal de Soester Antoon Kamp een lezing geven over Bodhi sattva's. Over de inhoud van de lezing volgt hier een beknopte uiteenzetting. 'Stel dat er een plek was waar we heen konden gaan om de kunst van moed en mededogen te leren, een soort opleiding voor spiritue le helpers. In het Boeddhisme zou zo'n plek de naam Bodhisattva- opleiding kunnen krijgen. Bodhi sattva's zijn wezens die streven naar Verlichting of deze reeds be reikt hebben, maar in en met de wereld willen (blijven) werken tot alle wezens verlost zijn. Hun ge drag woTdt geleid door liefdevolle vriendelijkheid, wijsheid en mede dogen; de wens om zonder eigen belang anderen gelukkig te maken. Het ontwikkelen van de 'gedachte aan verlichting' is de eerste stap tot het doen ontstaan van de motiva tie om een Bodhisattva te worden. In de beoefening van de Bodhi sattva staan zes deugden, de zoge naamde zes volmaaktheden cen traal. De wereld heeft mensen no dig die als Bodhisattva werkzaam willen zijn. Ze zijn nodig in alle lagen van de samenleving. Ze zijn nodig om onze manier van denken en doen te transformeren ten be hoeve van anderen en de toekomst van de wereld. Ieder van ons kan als bodhisattva in de wereld staan en dienstbaar zijn. De bodhisattva verschijnt in ons op elk moment dat we de wereld verrijken, kalme ren en vreugde brengen.' In deze lezing belicht Antoon Kamp het Bodhisattvapad. Eerder gaf hij bij de Spirituele Kring Soest de le zing: 'De glimlach van de Boed dha'. De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor eenieder die zich met zingeving, spirituali teit en levensvraagstukken bezig houdt in een besef van wederzijd se gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Iedereen is van harte wel kom en kan gewoon als belangstel lende binnenlopen. Voor nadere informatie kunt u bellen met een van de initiatiefnemers: Marijke en Bert Smit: ©6019815. Belangstellenden zijn op zondag 13 oktober vanaf 15:00 uur van harte welkom in 'De Deel' (Kerk straat 11b, achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor een kopje koffie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samenzijn, waarbij nog een glaasje kan wor den gedronken. De bijdrage in de onkosten bedraagt 7,00 (incl. consumpties). Op zondagmiddag 6 oktober om 15:00 uur start de Muziek kring Eemland haar nieuwe seizoen met het vermaarde Reicha Quintet. De uitvoering vindt plaats in de prachtige concertzaal (Beatrix-auditori- um) van het Hilton Royal Pare Hotel in Soestduinen. Het Reicha Quintet is genoemd naar de Tsjechische componist Antonfn Reicha (1770-1836), die met zijn tijdgenoot Franz Danzi (1763-1826) de basis heeft gelegd voor de blaaskwintet literatuur. Het kwintet - opgericht in 1969 - heeft in de vele jaren van zijn be staan in Nederland, België, Luxemburg, Duitsland, Tsjechië en Hongarije een uitstekende reputa tie weten op te bouwen. De con certen worden steeds met enthou siasme 'en muzikale spontaniteit gebracht en door het publiek zeer goed ontvangen. De pers roemt vooral de sprankelende wijze van musiceren en het voortreffelijke ensemblespel van het kwintet. In binnen- en buitenland heeft het kwintet radio-uitzendingen ver zorgd. Door Philips Classics zijn opnamen van het kwintet uitge bracht op grammofoonplaat en compact disc. Het Reicha Quintet heeft in de loop der tijd een omvangrijk reper toire opgebouwd van klassieke, romantische en eigentijdse werken. Naast blaaskwintetten voert het Reicha Quintet regelmatig werken voor blazers en piano uit; verschil lende gastsolisten hebben met het kwintet samengewerkt. Zondag zullen van de volgende componisten werken worden uit gevoerd: Ferenc Farkas, Franz Danzi, Guy Ropartz, Antonïn Reicha en Anatole Liadov. Doel stelling van de Stichting Muziek kring Eemland is om, voor haar inmiddels 230 vrienden, klassieke muziek van niveau te brengen, waarna er onder het genot van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. Kaarten kunnen vanaf heden be steld worden bij de Klassieke Vak- handel 'De Gouden Snaar' op de Steenhoffstraat 15 ©6012132. De kaarten voor belangstellenden bedragen 11,00, incl. een glas wijn na afloop. Vrienden van de Stichting kunnen met voorrang re serveren bij de bekende reserve ringsadressen. Steenhoffstraat 46, tel 60195 77 Hermkens - me bezig houden huizen, gebouwen, stadsgezicht Hermkens maakt 'monument/ steendrukken en schilde^ Geen anekdotes, geen menden. f| ik wilde wat losser werken. fcy vijf schilderijen 'Utrecht' en t paar 'Baarn' (een met de rech;. hand, een met de linkerhand schilderd) en 'Rome' zien. Dit heb ik een kleine serie gem; '(vanaf) Sint Michielshelling' Opening expositie: 20:30 U[ Aanvang Jazzclub: 2>1:00 uur. To gang vrij. Albert van der Heide exposeert in Artishock. Hij is sinds enkele jaren lid van de werkgroep Jazz en me deorganisator van de maandelijk se jazzsessies. Maar dit keer opent het seizoen voor hem op 5 oktober met een expositie van een 25-tal olieverven. De belangrijkste the ma's zijn landschappen en stadsge zichten, maar daarnaast zullen ook enkele andere werken te zien zijn. 'Mijn eerste schilderij - zo'n 20 jaar geleden - was een kopie van een Brabants boerderijtje uit het boekje van de firma Talens. Netjes nagetekend en zo precies mogelijk nageverfd. En met een drukke baan bleef het een paar jaar bij af en toe proberen een plaatje zo mooi mogelijk weer te geven. In de tachtiger jaren heb ik in Baarn een paar jaar wekelijks gewerkt bij Thi- ra de Rooij, die haar werk als ik me goed herinner typeerde als ly rische abstractie. Kleuren-compo- sitie en penseelvoering, dat waren tot dan toe onbekende ingrediën ten.' Begin negentiger jaren komt er van schilderen niets. Zijn werk als or ganisatieadviseur en de oprichting (samen met een compagnon) van een eigen firma nemen hem te veel, in beslag om de penseel serieus ter hand te nemen. Een paar jaar ge leden kwam de gelegenheid les te nemen bij Gijs van Noort van het Atelier De Tuin in Baarn. 'Gijs leerde me bijvoorbeeld om 'door het schilderij heen' te schilderen. Ik kan me voorstellen dat dat voor veel amateurs, die hun leven lang schilderen als hobby hebben, een vanzelfsprekendheid is, maar voor mij waren dit soort dingen een openbaring. Maar misschien nog wel het belangrijkste voor mij was, dat ik een beetje gevoel voor schil deren in plaats van tekenen en in kleuren begon te ontwikkelen'. Vanuit deze laatste paar jaren da teren een paar landschappen, waarin geëxperimenteerd wordt met verschillende manieren van expressie en het zoeken naar 'eigen stijl'. Op de expositie worden on der andere the Scotsman, Ven en Gezicht op Soest getoond. 'Vorig jaar wilde ik - onder andere geïn spireerd door het werk van Jeroen Scène uit 'Huit Femmes'. (Met o.a. Catherine Deneuve, belle Huppert, Emmanuelle Bét. Fanny Ardant e.a.). De jaren vijftig. Een geïsoleei landhuis op het besneeuwde Frt se platteland. Een familie hee: zich verzameld om samen de fee? dagen door te brengen. Maar er gezellig zal het niet worden: l heer des huizes is vermoord! Et van de acht vrouwen uit de direo te omgeving van het slachtoffe moet de moord op haar w hebben. Was het zijn imponerend vrouw Gaby (Catherine Deneo- ve)? Zijn gefrustreerde schoona Augustine (Isabelle Huppen) Zijn vrekkige schoonmoeder (Dt nielle Darrieux)? De brutale k\ mermeid (Emmanuelle Béart)? D. trouwhartige dienstbode? Of hee: een van de mooie dochters hu geliefde vader wellicht naar ees andere wereld geholpen? Als d zus van het slachtoffer, de vs (Ardant), onverwacht voor deur staat, ontaardt het moordoc derzoek in een dag vol opzienba; rende onthullingen, hilarische vei wikkelingen en muzikale intermez' zo's. Komische situaties krijger een verrassende draai als familie geheimen opborrelen. Verleidin; danst met verraad. Het mysterii van de vrouwelijke psyche word onthuld. Fran?ois Ozon is een jonge film maker met een snel groeiende re putatie. In de afgelopen jaren ver toonden wij 'Sitcom', Goutles d'éau aur Pierres Brulantes' er 'Sous le sable'. (Frankrijk 2002,103 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Resene- ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, ©6019577. De opening van De 1 Haardengroep B.V. in het i we pand afgelopen vri: mag geslaagd genoemd den. Burgemeester Jan was persoonlijk aanwezi toonde zich enthousiast het prachtige pand en dit zondere bedrijf. De onderneming verhuisde v; ■Koningsweg naar de Nie gracht. In 2001 is op de bc grond een opslagruimte van 450 vierkante meter gereali en op de eerste verdieping zeer riante showroom. Jan de Vries senior begon hc -drijf ruim 25 jaar geleden in we samenwerking met zijn v Corrie de Vries-Stecnbeck. S: stonden zij aan de basis var onderneming die inmiddels I aangevend is in de Nederig .haardenbranche. Hun zoon, c ter en schoonzoon werken tc woordig ook in het bedrijf. de jaren heen heeft de ondi ming zich zeer sterk gespe seerd op het gebied van open den in al zijn verschijningsvor Want naast de traditionele 1 die op hout wordt gestookt, de laatste tijd ook steeds mei teresse voor de gasgestc haard. De Vries Haardengroep B.V., op die feiten ingespeeld nu 27 Boni wk40-2002 Week 40 Aanbiedingen geldi, ma. 30 sept. t/m za. 5 okt. 2< Aanmelden; tel. 6014152 Soester Kim Koelewijn is door gedrongen tot de regiofinale van de Grote Prijs van Neder land. De singer/songwriter zal zondag haar kunsten vertonen in de Utrechtse kroeg Stairway to Heaven. Op dit moment zit Kim nog in New York, waar ze mei 2001 naar toe verhuisde. Daaf schrijft ze sa men met Jeff Kreinik Engelse lied jes. 'Optreden doen we niet zo vaak, We houden ons vooral bezig met het maken en opnemen van nummers.' Tot haar verhuizing schreef Kim liedjes met haar broer, maar dat ging natuurlijk niet meer toen ze in New York zat. Dus rea geerde ze op Jeffs advertentie in een plaatselijke krant. 'Hij en zijn vrouw bleken vlakbij me te wonen. Sindsdien maken we samen num mers.' Kim schrijft alweer een jaar of vijf haar eigen liedjes. 'Ik zat op zang les in Amsterdam, waar ik de ene na de andere cover zong. Het leek me leuker om mijn eigen teksten te zingen. Ik ben gewoon een avond gaan zitten met pen en papier.' Kim schreef haar eerste nummer en liet die aan haar vader lezen, Peter Koelewijn. 'Hij was redelijk enthousiast. Dat zegt heel wat.' In 1998 verscheen haar nummer ge titeld 'De Rust' op de cd van Ruth Jacott. 'Ik was ontzettend trots. Ik vond het heel bijzonder om een cd in de winkel te zien liggen waar een liedje op stond dat ik geschre ven had.' Sinds ze haar eerste eigen tekst maakte, laat ze alles wat ze creëert aan anderen lezen of horen. Kim vindt het heel belangrijk feedback te krijgen. Daarom doet ze ook mee aan de Grote Prijs. Zij en Jeff hebben al veel samen geschreven, maar ze krijgen weinig publieks- Aanstaande zondag staat Soeslt' Kim Koelewijn in de regiofinah van de Grote Prijs. reacties op hun werk, omdat nauwelijks optreden. 'De Grolt Prijs van Nederland leek een goe- de manier om feedback te krijgen Ze stuurde materiaal in en luister- He enkele weken later vol spanninc naar radio 3, waar de regiofinaliS' ten bekend werden gemaakt. 'Te- ik naar mijn werk moest. De uit' slag las ik uiteindelijk op de welt" site van de Grote Prijs. Ik heb ie dereen in Nederland gebeld die ik kende. En Jeff natuurlijk. Voft' hem is het heel raar om in derf wedstrijd te staan. Hij is nog nooit; in Nederland geweest.' Op zaterdag 6 oktober gaat de zaal voor de regiofinale om 14:30 uu' open in het Utrechtse Stairway W Heaven. De entree bedraagt 2- Naast de Soesterse doen nog W andere deelnemers uit de provin cie mee. De landelijke finale volgt in december in de Amsterdam*"- muziektempel Paradiso. Daar werd de Soester Bo Menning een pa# jaar geleden in dezelfde categom' tweede en won hij de publieksprijs snelfifter of pak 250 grai

Soester Courant | 2002 | | pagina 10