B Jubilerend onderdeel op Soesterberg viert feest Verbouwen bedrijfspand tot tantoor in Soesterberg mag nderzoek combinatie dorpshuis-school 't Vliegdorp legt eer in met schoolvoetbaltoernooi Boerenerven in stijl I Geen bezwaar meer tegen uitbreiden overkapping irdij o.g. elangrijk voor communicatie- en informatiesystemen Aparte aanvraag voor rolluik nodig KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Positief toekomstbeeld Burgstede in Soesterberg Computercursus in Burgstede Kleding-speelgoed- beurs in Burgstede Vliegbasis oefent op calamiteiten Themamaand rond rouw en uitvaart in Daelwijck Actie 'Boeren planten bomen' PAGINA U Verlengde Talmalaan soesterbergseJLcourant achtige locatie gelegen uitge- le helft van een dubbel woon- let grote garage op 434m2 grond, aar 1937. Vanuit de woonkamer i schitterend uitzicht ïg: entree, hal, kelderkast, kamer e met suitedeuren, uitgebouwde n met daarachter de bijkeuken, sping: slaapkamer van ca I5m2 alkon, slaapkamer van ca 14m2 apkamer van ca 4 m2, badkamer bad en vaste wastafel. Vaste trap uime zolder met kamer en veel limte. Achter in de tuin staat een Voorzien van gas C.V. en gedeel- jrleg. Vraagprijs 465.000,-k.k. Middelwijkstraat^ ïg tot de verdieping met een rui- iet dakkapel en vaste wastafel, afzonderlijk toilet, moderne en wastafel. Via een vlizotrap is de te. De woning is goed onderhou- vrije ligging. Perceelopp. oleerd. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 565.000,- k.k. Koperwiek WOENSDAG 2 OKTOBER 2002 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173, Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 -602 18 41 trekkelijk en kindvriendelijke vijk-op loopafstand van bos en i-gelegen modern vrijstaand huis met garage en praktijk van ca. 12 m2. ng: entree, hal, toilet, ruime en voonkamer van 60 m2 met )ui naar de tuin, gesloten keu- ;t inbouwapparatuur en deur a tuin. Verdieping: overloop, mer met ligbad, separate a, wastafelcombinatie en toilet, lapkamers, vaste trap naar zol- Jroger, slaapkamer met dakka- angelegd met voldoende priva- erd. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 589.000,- k.k. Rembrandtlaan nvaarding in overleg. Vraagprijs 695.000,- k.k. Middelwijkstraat arakteristieke vrijstaande villa rage en carport ligt aan de voet Soester Engh. De villa staat op efst op 880 m2 eigen grond en erhalve een vrije besloten en e ligging op het westen, met pte van ca. 35 meter en een g vrij uitzicht. Bouwjaar 1936. «g: entree, hal, toilet, provisie- ruime woonkamer met parket- i open haard (circa 45 m2), aan- vde serre, dichte keuken en en. Verdieping: overloop, drie :oilet. Vaste trap naar zolder en geïsoleerd. Aanvaarding in Vraagprijs 695.000,- k.k. Meteen reünie voor al het per- meel dat er ooit werkzaam is e»eest, een 'klantendag' voor je instanties waaraan ze on- ersteuning geeft, en een feest- vond voor het huidige perso- ,eel en de reünisten, heeft de „chtmacht CIS Groep (LCG) j, het Officiers Casino aan de (ampweg in Soesterberg haar ,0-jarig jubileum gevierd. CIS laat voor Communicatie- en „(orniatiesystemen. )e LCG, het informatie-technolo- iebedrijf (destijds verbindingsbe- njf) van de Koninklijke Lucht- jiacht is gevestigd op het voorma- ge Camp New Amsterdam, tot )alverwege de jaren negentig het ,merikaanse gedeelte van de iegbasis Soesterberg. Het onder- ;el bestond al in mei 50 jaar. In eine kring besteedden het mana- mentteam en het personeel toen ndacht aan deze respectabele eftijd. De ontwikkeling van de igjonge groep (sinds 2000) ken- erkt zich door tal van reorgani- aties, afsplitsingen en samenvoe gingen. Uiteindelijk kwam de ,CG tot stand. Deze groep heeft m de voorgaande eenheden de radities en geschiedenis overgeno- nen en voortgezet, let is binnen de Koninklijke .uchtmacht weliswaar een klein nderdeel, maar het verricht met en bezetting van zeer hoog ge- walificeerd en uiterst gemotiveerd tersoneel een aantal unieke taken oor de Klu. Om niet alleen de lanten' maar ook de reünisten ervan een indruk te geven, waren I UCHTMACHT CIS GROEP op de jubileumaag een tentoon stelling en een static show opgezet. Hierdoor kon iedere bezoeker een goede indruk krijgen van de auto- matiserings- en verbindingsonder steunende activiteiten van de LCG. Deze variëren van firewall tot wereldomvattende verbindin gen voor eenheden die 'out of area', in bijvoorbeeld Eritrea in Afrika of Manas in Kyrgystan of waar verder ook ter wereld verblij ven voor hun operaties. Overigens heeft de Koninklijke Luchtmacht het grootste ATM-netwerk ter we reld. De LCG draagt met het spe cialisme Informatie Beveiliging bij aan de veiligheid van dit netwerk. Unieke periode Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan in 1992 verscheen de jubi leumuitgave 'De Koninklijke Luchtmacht in Hilversum'. Daar vond de groep haar eerste onder- Het managementteam en het wa penschild met de spreuk 'Caelum Tuemur' van de eerste voorloper van dit onderdeel. De spreuk van1 de LCG is 'Verbindend zonder gren zen Tweede van links is de Stok oudste met de stokoudste-stok. Dit is een nu tien jaar bestaand gebruik bij het onderdeel. dak in de Van Helsdingen Kazer ne. Deze werd in '92 verruild voor huisvesting op de vliegbasis Soesterberg. Om ook het 50-jarig bestaan voor het nageslacht vast te leggen, is over de afgelopen tien jaar als aanvulling op het eerste boek het aanvullende werk '50 jaar centrale ondersteuning' versche nen. In dit boek - van het perso neel, voor het personeel - is de tamelijk bewogen, vaak onzekere maar zeker in ICT-opzicht unieke periode gedegen in beeld gebracht. De bezwaren van een bewoner van de Rademakerstraat tegen het verbouwen van een be drijfspand tot kantoor aan de Rademakerstraat 28 a en b in Soesterberg wegen naar het oordeel van burgemeester en wethouders niet zo zwaar dat het bouwplan daarom niet kan doorgaan. 7J\) hebben dan ook bij Gedepu- eerde Staten de vereiste verklaring /an geen bezwaar aangevraagd. Wel moet de aanvrager van de )ouwvergunning een aparte ver- ;unning aanvragen voor het plaat- en van een elektronisch hekwerk. )it wordt bevestigd aan de muur 'an het pand van de indiener van le bezwaren. Hij vreest overlast bij -ebruik van het hek en ook voor iet aanzicht dat dit zal opleveren, ngaande op de bezwaren stellen mrgemeester en wethouders dat iet te verbouwen gebouw haaks >p de woning van de buren, de in dieners van de bezwaren, staat en begint waar hun tuin eindigt. Dit betekent dat er ondanks de ge plande extra ramen geen direct zicht is op het pand van de buren. Ook is er, afgaande op de huidige bedrijvenbestemming in relatie tot de wijziging van het gebruik als kantoor geen sprake van een onre delijke en onaanvaardbare inbreuk op de privacy. Naar het oordeel van b. en w. le veren de extra aan te brengen ra men in het achterste deel van het 'nieuwe' kantoorpand bij zonne schijn geen onwenselijke weerkaat sing op. De buren vrezen hiervoor. Met betrekking tot het terugbren gen van het aantal (18) parkeer plaatsen ten opzichte van de eerste vaststelling, stellen b. en w. dat dit tot 11 beperkt kan blijven omdat de ruimte voor opslag redelijker wijs buiten beschouwing moet worden gelaten. Over eventuele schade die de bu ren lijden door uitvoering van het bouwplan, wijzen b. en w. erop dat de belanghebbende hiervoor een schadevergoeding kan worden toe gekend. Hij kan hiervoor een plan schadeclaim bij de gemeente Soest indienen. Onderzoek moet uitwij zen of er inderdaad sprake is van schade die redelijkerwijs niet te laste van de indiener van de be zwaren behoort te komen en zo ja in welke mate. Van dit onderzoek wordt rapport opgemaakt, waarna de claim na nader te bepalen over leg wordt afgewikkeld. Alleen in de bezwaren tegen het aanbrengen van een elektronisch rolluik als hekwerk komen b. en w. de bezwaarde tegemoet. In de ver- bouwingsaanvraag komt dit niet op tekening voor. Er heeft dus geen afweging plaatsgevonden, laat staan dat dit is meegenomen in de vrijstellingsprocedure. Als de aanvrager dit rolluik wil aanbren gen, moet hij hiervoor een aparte bouwaanvraag indienen, aldus bur gemeester en wethouders. Zaterdag 5 oktober/ zondag 6 oktober Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14:30 pr. G. Claassens; viering in de Heybergh Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; eucharistieviering; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. Jac. Smit, Driebergen Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. J. Schut-Klunder World Outreach Church (info locatie: Si 0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, §8030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Apotheek Planetenbaan (Bilthoven), Planetenbaan 3, §82281415. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §8352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, g8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §8 0900-8844; alarmnummer: §81.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §8 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, S8 352391. Grof vuil, 88 035-6093666. De firma Tammer wil de over kapping aan de achterzijde van het gebouw aan de Amers- foortsestraat 7 in Soesterberg uitbreiden. Burgemeester en wethouders hebben hier in principe geen bezwaar tegen. Wel willen ze dat eerst overeen stemming met de aanvrager wordt bereikt over de planscha deregeling. Omdat de gewenste uitbreiding voor een deel binnen de bestem ming bedrijfsdoeleinden en ge deeltelijk ook binnen de bestem ming woondoeleinden valt, moet een vrijstellingsprocedure de weg vrijmaken om medewerking aan het plan te kunnen verlenen. Al in 2000 vrt iCg Tammer een bouwver gunning aan voor de uitbreiding. De gemeente weigerde deze omdat ze met de aanvrager niet tot een akkoord kon komen over de ge meentegrond waarop hij zou bou wen. Later is deze kwestie opge lost. In aansluiting hierop heeft de fir ma Tammer opnieuw een bouw aanvraag ingediend. Net als bij de beoordeling van de eerste bouw aanvraag bestaan ook nu tegen het gewenste bouwwerk uit steden bouwkundig en planologisch oog punt geen bezwaren. Als tijdens de terinzagelegging geen zienswijzen worden ingediend en de provincie de vereiste verklaring van geen bezwaar afgeeft, willen burgemees ter en wethouders de bouwvergun ning verlenen. Park Vredehof tapkamer met bijbehorende te doorgang naar zwembad, /vaaraan vier ruime slaapka- er met o.a Whirlpool, douche rhek, beregeningsinstallatie, ft, aangrenzend bereikbaar ter- rdere auto's, grote berging met Vraagprijs 2.100.000,- k.k- 'St, Tel. 035 - 6030025 >s.nl et dorpshuis Burgstede heeft [eker een toegevoegde waarde oor het dorp Soesterberg. Het een laagdrempelige instel ing waar tal van activiteiten houden kunnen worden, iorgen van het stichtingsbe- uur over de vraag of het •rpshuis nog wel een toe- mst heeft, zijn met deze con- |usie in het rapport van onder- eker drs. Martijn van Hulste van Bureau Drijver en Part- irs van de baan. :t toekomstbeeld kwam vorige :ek ter sprake in een door het orpshuis georganiseerde bijeen- imst waarbij o.a. de wethouders, Commissie Sport, Onderwijs en relzijn (SOW) en Ruimtelijke jrdening en een aantal Soester- :rgse verenigingen aanwezig wa tt. Er bestond grote belangstel- ng voor. In deze bijeenkomst pre- nteerde Van Hulsteijn het onder- oeksrapport dat hij in opdracht an het stichtingsbestuur van het orpshuis had opgesteld en gaf ierop een toelichting. Zijn op- racht was vooral om vast te stel- n of er wel een toekomst is voor et dorpshuis Soesterberg. In zijn nderzoek heeft hij onder meer de narktontwikkeling betrokken, de lositie van dorpshuizen in Neder- and, en een concurrentie-analyse gemaakt van het dorpshuis in Soesterberg, ook met het oog op demografische ontwikkelingen. Verder heeft hij de interne organi satie van Burgstede bekeken, in clusief de bedrijfsvoering en de fi nanciering. Al deze facetten samen monden uit in een sterkte-zwakte-analyse. Deze vormt de basis voor de twee toekomst perspectievengebaseerd op het huidige beleid en gebaseerd op een gewijzigd beleid. Het dorpshuis is dus laagdrempelig, heeft een goed sociaal-cultureel karakter en een gevarieerd produc taanbod met lage tarieven. Kort om, het dorpshuis is een goede voorziening in Soesterberg, ook om de leefbaarheid te handhaven en zelfs te vergroten. Niettemin voorspelt Van Hulsteijn in finan cieel opzicht moeilijke tijden voor het dorpshuis bij voortzetting van het huidige beleid, met name om dat de subsidie van de gemeente niet de trendmatige kostenstijging compenseert. Doorgaan op de hui dige manier betekent dus dat er een financieel gat zal ontstaan dat steeds groter wordt. Uitstraling Wijziging van het beleid is de an dere optie. Daarbij zou serieus ge keken kunnen worden naar de mogelijkheden om samen met de Wethouder De Haanschool een gebouw te ontwikkelen als de school in het kader van de heront wikkeling Dorpsplein zou verhui zen. In dit verband onderstreepte Van Hulsteijn de noodzaak tot uit voering van de wens van het be stuur rekening te houden met de uitstraling (die er op dit moment niet of nauwelijks is) van het dorpshuis, en realisering van de horecavoorziening op ae begane grond (nu boven). Ook de entree Het dorpshuis Burgstede in Soesterberg: uitstraling moet veel beter Foto: Eemland Pers zou veii aantrekkelijker aanzicht moeten krijgen in die zin dat men direct weet dat er iets te doen is. Zowel uit de commissie als uit de belangstellenden werden nog en kele vragen gesteld. Daaruit werd duidelijk dat het rapport een uit stekende basis vormt voor een ver dere ontwikkeling van het dorps huis Burgstede, op welke locatie dan ook. Die zet is echter aan de gemeente. Het stichtingsbestuur is in ieder geval graag bereid mee te werken aan een onderzoek naar een combinatie school-dorpshuis. Dorpshuis Burgstede in Soester berg biedt dit jaar twee nieuwe computercursussen aan op ver schillende niveaus. Een cursus is bedoeld als kennismaking met de computer voor diegene die niets of weinig van computers weet. In deze cursus worden de deelnemers stap voor stap wegwijs gemaakt op de computer. Ook krijgt men de gelegenheid om het geleerde zelf te oefenen, zoals het typen van een brief, het plannen van een reisrou te, het opzoeken van een recept in het kookboek, een kaartspelletje spelen en een programma installe ren. De cursus begint op donder dag 3 oktober om 19:00 uur in Dorpshuis Burgstede en bestaat uit acht lessen van anderhalf uur. De kosten bedragen 102 euro. De tweede cursus is vooral gericht op het leren omgaan met Win dows. De cursisten leren werken met de muis en worden vertrouwd gemaakt met de belangrijkste on derdelen van Windows, Word. Deze cursus begint ook op 3 okto ber, aanvang 20:45 uur, omvat eveneens acht lessen van anderhalf uur en kost ook 102 euro. Voor deze cursussen in Dorpshuis Burg stede kan men voor deelname in formatie of een inschrijfformulier krijgen in het Dorpshuis aan het Dorpsplein 17,^0346-351975. Op zaterdag 12 oktober wordt in het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein 17 in Soesterberg de traditionele speelgoed- en kinder- kledingbeur's gehouden. De ver koop begint om 9:00 uur en duurt tot 12:00 uur. Wie kleding of speelgoed ter ver koop wil aanbieden, kan op vrijdag 11 oktober van 18:00 tot 20:00 uur goederen inbrengen in het Dorpshuis. De artikelen moeten schoon zijn en in goede staat ver keren. De beurs biedt ruimte aan kleding vanaf maat 74 tot en met maat 176. De ervaring leert dat vriendelijk geprijsde eigentijdse kleding uitstekend in de markt ligt. Voor tweedehands speelgoed geldt dat het kwalitatief betere speel goed en bijvoorbeeld kinderfietsjes erg in trek is. Aan koper en verko per wordt over het af te rekenen bedrag een onkostenvergoeding van 15 procent gevraagd. Ophalen van niet verkochte artikelen en af rekenen met de verkopers vindt zaterdagmiddag 12 oktober plaats van 14:30 tot 15:00 uur. Voor in lichtingen en of verkoopnummers kan men contact opnemen met ®(0346) 352295, 351269 of 352961. Na het 'gewone' voetbal is nu ook het schoolvoetbal terug in Soesterberg. Vijf keer was het door de commissie Soester berg van de sportvereniging Zeist in de buurgemeente geor ganiseerd in verband met het ontbreken van accommodatie in Soesterberg. Mede dankzij de medewerking van de korf balvereniging Oranje kon de jonge voetbalvereniging 't Vliegdorp het zesde toernooi op de KVO-velden in eigen dorp houden. De inzet van het toernooi was de Bert van As-wisselbokaal. In alle categorieën won de school Oud- Zandbergen uit Huis ter Heide, zodat deze met de bokaal ging strijken, uitgereikt door mevrouw Bep van As. De sportiviteitprijs werd toegekend aan de Carolus- school. Ook was er een prijs voor het talent van de dag. Bij de jon gens ging die naar Nicky de Ligt, bij de meisjes naar Marlou Sligter. Zoals altijd speelden de jongens en meisjes van de Wethouder De Haanschool, de Postiljon, de Caro- lusschool en Oud-Zandbergen fa natiek voor een goed resultaat, aangemoedigd door talrijke ouders. Elke school deed mee met drie teams, waarvan één meisjes team. Elk team speelde drie wed strijden van 20 minuten. Uiteraard werd er gevoetbald om te winnen, maar sportiviteit stond hoog in het vaandel. Als afsluiting van het toernooi, werden er penalty's genomen door leraren/begeleiders van de scho len. De prijs voor de beste schut ter werd gewonnen door de afge vaardigde van de Weihouder de Haanschool. Mede door het mooie weer, de in zet van veel vrijwilligers, de goede leiding van de scheidsrechters, de gastvrijheid van KVO maar voor al ook dankzij de sponsoren kun nen zowel de organisatoren als de Foto: Eemland Pers Foto: Eemland Pers deelnemers en de belangstellenden terugkijken op een geslaagd toer nooi. Morgen, donderdag 3 oktober, wordt in het kader van de afstem ming en praktische beoefening van de procedures tijdens een lucht vaartongeval, op en in de omge ving van de vliegbasis Soesterberg een calamiteitenoefening gehou den. Hieraan nemen zowel burger- als militaire hulpdiensten uit de omgeving deel. Het accent ligt dan ook op de samenwerking tussen civiele en militaire hulpverleners. De oefening zal plaatsvirden tus- seri 18:00 ei 22:00 uur. Crematorium Daelwijck, aan Flo- ridadreef 7 in Utrecht, organiseert in oktober een themamaand fond- om rouw en uitvaart. Gedurende drie avonden worden lezingen ge geven rond dit thema. Op maan dag 14 oktober maken de bezoe kers kennis met de verloren be schaving van Egypte. Egyptoloog drs. Huub Pragt geeft van 20:00 tot 21:45 uur een audiovisuele pre sentatie over de Egyptische do- dencultuur. Halverwege de avond is er een koffiepauze. Op woens dag 9 en woensdag 23 oktober geeft Marieke de Bruijn van de Landelijke Stichting Rouwbegelei ding (LSR) een lezing over verlies en rouwverwerking. Beide avon den duren van 19:30 tot 22:00 uur. Van 21:00 tot 22:00 uur is er gelegenheid tot het stellen van vra gen. Mummificatie Daelwijck-manager John Heskes: 'In oktober organiseren we een aantal activiteiten die zowel het emotionele als het culturele behan delen. Hierdoor kunnen mensen op een andere wijze kennis maken met het crematorium. We vinden het belangrijk dat mensen de gele genheid krijgen juist in een crema torium vragen over rouw en uit vaart te stellen. Ook willen we mensen kennis laten maken met andere dodenculturen, zoals die van de oude Egyptenaren. Zij ge loofden in een nieuw leven na de dood in de vorm van wederge boorte in je eigen lichaam. Daarom was het voor de Egyptenaren van belang na het overlijden het lichaam te bewaren. De techniek van mummificatie en bezweringen moest het lichaam intact houden.' Belangstellenden zijn van harte welkom. Reserveren is noodzake lijk: §8030-2610244. Diabetes de wereld uit. Giro 5766. Diabetes Fonds, Amersfoort De succesvolle actie 'Boeren planten bomen' van land schapsbeheer Utrecht stimu leert agrariërs en bewoners van het buitengebied van de pro vincie Utrecht streekeigen be planting aan te leggen. Met een breed samengesteld assorti ment van voornamelijk in heemse bomen, struiken en hoogstamfruitbomen, kunnen boerenerf en landerijen aan zienlijk worden verfraaid en in het omringende landschap worden ingepast. In de afgelopen 14 jaar hebben duizenden agrariërs en bewoners van het buitengebied geïnvesteerd in natuur in hun eigen omgeving! Met name het boerenerf is van be lang voor het landschappelijk aan gezicht van de boerderij of het agrarisch bedrijf. Een fraai aange legd en goed verzorgd erf is het visitekaartje van de boerderij. Het erf kan bijvoorbeeld bestaan uit een boomgaard met hoogstam- fruit, enkele leilinden om het huis die schaduw bieden, een moestuin met groenten en bloemen en een heg eromheen. Achter het erf vind je soms bosjes en boomsingcls om het silhouet van een ligboxenstal, kuilplaats of voedersilo te verzach ten. Verder van de boerderij af ge ven boomrijen, knotbomen of ge- riefhoutbosjes het boerenbedrijf en de streek zijn specifieke karakter. De actie is niet aileen voor agra riërs, maar voor alle bewoners van het buitengebied. Met een landschappelijke en streekeigen beplanting worden het erf en de directe omgeving van boerderijen, huizen en landerijen aangenaam aangekleed; ontsieren de bouwsels of andere elementen worden in het landschap ingepast. Wie plannen heeft het boerenerf of landschapselementen te gaan aan leggen of herstellen is bij Land schapsbeheer Utrecht aan het juis te adres. In de actie 'Boeren plan ten bomen' is een breed sortiment hoogstamfruitbomen, inheemse boom- en struiksoorten en be- schermingsmatcrialen tegen een aantrekkelijke prijs verkrijgbaar. Daarnaast wijst Landschapsbeheer u de weg bij het maken van de in richting van erf of bedrijfsgrond en de samenstelling van de beplan ting. In het seizoen 2002-2003 zijn er twee bestelronden: in het najaar (tot 15 november te bestellen) en in het volgend voorjaar (tot 15 fe bruari te bestellen). De prijzen van het plantmateriaal zijn inclusief le vering aan huis. Belangstellenden kunnen de bro chure 'Boeren planten bomen' aanvragen met daarin een over zicht en een uitvoerige beschrijving van het assortiment, tips en in structies voor aanplant, verzor ging en bescherming en een be stelformulier: Landschapsbeheer Utrecht, §8030-2205534. i

Soester Courant | 2002 | | pagina 15