Alleen personele zorgen SoVoCo rat onrr Kansenfestival aan Eemweg Gretig SoVoCo nog gespannen 'Gifbeker' BDC nog niet leeg Soest 'terug' op laatste plek bij Hercules uit te buiten WOENSDAG 2 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 17 Pover Sneek kan ambitieuze volleybalsters niet verontrusten VOLLEYBAL BADMINTON Badso op pad met oud-international Maureen Kleijwegt BADMINTON Selby dendert al twee duels door 3e klasse KORFBAL Eemvogels moet ongeslagen status inleveren TENNIS Tennisfinalisten zondag aan slag Volleyballers winnen zonder groots spel van Gemini 2 VOLLEYBAL I Van den Deijssel 'geen noodoplossingen zoeken' HANDBAL ATLETIEK Pijnenburg 18e op officieus WK TAFELTENNIS Herstel van Shot uit zich in ruime zege op VTV 3 ZAALVOETBAL In 4 dagen 2 zeges voor DVS AUTOSPORT Acht starts met 4 finishes voor Pim Hoekzema 5-jarig bestaan Toontje! See you, bij Toontje! ïetcofé^' WZ'49 mist legio mogelijkheden en wint met slechts 2-1 Oms VOETBAL zaterdag Ook verlies bij bescheiden Hellas Sport VOETBAL*ondag Hees vergeet sterke fase De eerste serieuze proeve van bekwaamheid hebben de da mes van Stam/SoVoCo glans rijk doorstaan. Nu mag de 0-4- zege op het zwakke Sneek 2 geen heuse graadmeter heten, (eit blijft dat de volleybalsters bet 'verplichte nummer' in friesland zonder problemen afwerkten. De meeste zorgen maakte Derk de Saegher zich vóór de wedstrijd. Door een val van de trap was een dag voor de ouverture de teen van spelverdeelster Monique Wisme- jjer uit de kom geschoten. Ze werd weliswaar zo goed en kwaad als het kon opgelapt, maar moest zich zaterdagmiddag vier sets verbijten en hield het zowaar vol. En dat was maar goed ook, anders had Stam/SoVoCo wellicht kost bare punten verspeeld. Tweede spelverdeelster Majorie Borgmeijer was er immers ook niet, want zij werd op ongeveer hetzelfde mo ment met teamgenote Reina Wie- berdink in Tsjechië wereldkampi oen bij de militairen. Daarom werd een beroep gedaan op Boukje Bijma uit het tweede, die evenwel niet op de hoogte is van de onderlinge tactische afspra ken binnen het team. Wat logisch is, omdat ze nooit met de selectie meetraint. 'Als Monique niet had kunnen spelen, hadden we een groot probleem gehad', besefte De Saegher, zonder afbreuk te willen doen aan de bereidwilligheid van Bijma. 'Met Majorie erbij is het geen probleem, maar ik hoop dat Monique snel weer fit is.' Vanwege de absentie van Wieber- dink moest De Saegher ook een andere libero zoeken en hij vond die in de persoon van buitenaan- valster Judith Rouwenhorst. In •moeilijkheden werd Stam/SoVo- Co niet gebracht door het povere Sneek dat in de bijzondere absen tie van Wieberdinic en Borgmeijer geen reden zag om mee te werken aan èen andere speeldatum. De personele beslommeringen waren eigenlijk de enige bijzonder heden van de eerste volleybalwed strijd voor de competitie. Van eni ge spanning was wellicht sprake in de tweede (op 18-20 voor Stam/ SoVoCo) en vierde set (op 10-8 voor Sneek 2), maar het verzet van de Friezinnen mocht geen naam hebben. De Saegher verwacht de eerste tegenstander aan het eind van de rit niet terug te vinden in het 'linker rijtje', eerder bij de laat ste vier. Wat dat betreft is Stam/SoVoCo een andere weg ingeslagen. De club hoopt over niet al te lange tijd de hoofdmacht van Sneek tegen het lijf te lopen. In de eredivisie. Met 18-25, 19-25, 20-25 en 18-25 zette het Soester team met louter speelsters van buiten deze gemeen te de eerste stap in wat wel eens een bijzonder seizoen zou kunnen gaan worden. Het damesteam is zaterdag vanaf 17:00 uur te zien in De Bunt. De ploeg speelt dan tegen Alterno dat nooit echt hoog eindigde in de eer ste divisie, maar tegen Stam/ SoVoCo wel een positieve score heeft opgebouwd. De Soester ploeg is dus gewaarschuwd. Badso heeft een stijgende lijn te pakken na de puntendeling in IJs- selstein. Maureen Kleijwegt debu teerde bij de Soester club en de oud-international hielp mee aan drie van de vier punten. Als eerste dame moest ze in haar nadagen even warmdraaien. De meervoudig nationaal kampioene, overgekomen van BC Amersfoort, leverde de eerste game in (11-7), mepte haar opponent vervolgens van de baan (0-11) om uiteindelijk in een spannende derde slagenwis seling de winst te pakken: 10-13. In het dubbelspel werden zij en Bea Kaspers op 9-3 wakker ge schud: 10-13, 4-11, en in de mix met Erik Stokketre werd het 9-11 en 8-11 voor Badso. Het vierde Soester punt werd binnengeslagen door Kaspers en Rob Stomp die hun mix naar zich toetrokken: 9- 11, 8-11. Daarmee werd een 4-1- achterstand tegen Apollo onge daan gemaakt. De nadelige marge kwam tot stand door nederlagen van de heren, ter wijl Kaspers haar dag niet had in het enkelspel: 11-3, 11-2. Zondag middag speelt Badso vanaf 13:00 uur weer thuis in sportzaal De Bunt. Na twee wedstrijden heeft Selby nog steeds geen enkelpartij verlo ren. Zeewally moest er eerder aan geloven, zaterdag werd ook Leus der BC opgerold: 8-0. Kennelijk maakt het niet uit in welke samen stelling de ploeg speelt. Harold Topper verving in het Willaertge- bouw de afwezige Herman Scheer- hoorn en Marcel Pas maakte na een lange blessureperiode voor zichtig zijn rentree in het gemengd dubbelspel. Met Gerdie Hooyer zegevierde hij simpel. Johan Me ijer, Topper, Jolanda van Cleef en Hooyer wonnen dik hun enkelspe len, waarna ook de dubbels soe peitjes verliepen voor de Soester badmintonners. Alleen in de mix van Meijer en Van Cleef moest een derde game uitkomst brengen, voor Leusder BC was het uitstel van executie. Bij medekoploper HKC leverde Eemvogels de wedstrijd en daar mee de ongeslagen status in. Ge let op de ranglijst beloofde het korfbalduel een leuke ontmoeting te worden, maar de Utrechters waren de betere ploeg. In de eer ste helft speelde Eemvogels zeker goed, maar had het moeite om de kansen af te ronden. Het gevolg was een 6-3-achterstand in de rust. Daarna toonde HKC zich weder om slagvaardiger en liep'het verder uit naar 16-9. Bij de Soesters deden ditmaal Net- ty Friebel en Ronald van Bemmel mee. Zij scoorden elk tweemaal. De belangrijkste schifting is ge maakt onder de 190 dubbels die de afgelopen weken meededen aan de Soester tenniskampioenschap pen. En dat betekent dat zondag de finalepartijen in veertien cate gorieën gespeeld kunnen worden. De titels liggen dit jaar voor het oprapen op de banen van De Harskamp. Er wordt gestreden in het heren-, dames- en gemengd dubbel en dat ook nog eens in verschillende speelsterkten. De gretigheid bij de volleybal lers van Stam/SoVoCo sloeg zaterdagmiddag om in span ning. Na een goede aanloop naar de competitie, voorname lijk op vreemd linoleum, wil den de heren bij de start van de competitie meteen het publiek voor zich winnen. De wedstrijd tegen Gemini 2 werd wel ge wonnen: 3-1. Jurjan van Slooten had gerekend op een 4-0-zege, maar was achter af niet ontevreden met de zege op het tweede van Gemini dat niet mag worden onderschat. 'Het was een moeizame wedstrijd, omdat een aantal spelers wat wilden laten zien. Dat was toch een beetje te veel van het goede, want er ont stond een beetje spanning. We speelden onregelmatig, terwijl we in de voorbereiding zo constant waren geweest.' Dankzij een serviceserie van Jaap 'weer eens terug van weer eens weggeweest' van der Vinne kwam Stam/SoVoCo met 5-1 voor, waarna de eerste set zonder groots spel werd gepakt: 25-17. In de tweede moesten de Soesters zich terugknokken naar 20-20, maar maakten daarna twee passfouten, zodat de set alsnog verloren ging. De lichte voorsprong in de derde set was voldoende om een 2-1- voorsprong te nemen. Daarna ging het tot 15-15 gelijk op in de vier de set. 'Toen gingen we beter vol leyballen en konden we het ver schil maken', aldus Van Slooten. De trainer/coach, bezig aan zijn derde seizoen bij de heren, is we derom duidelijk als het op de doel stelling aankomt. Stam/SoVoCo gaat voor de titel. Vorig seizoen lukte dat na een sterke start niet, nu maakt zijn ploeg een goede kans op de eerste plek, meent hij. 'Het vertrek van Maurice van Vliet (naar Cito-red.) is een aderlating, maar in de breedte sterker gewor den'. Unicornus heeft zich ook ver sterkt en AGAVS beschouw ik ook als een concurrent, maar voor de andere clubs hoeven we niet bang te zijn.' Vrijdagavond kunnen de volleyballers hun borst meteen natmaken, want dan gaan ze op bezoek bij Unicornus. Foto Bell Richard van Rouwendaal is in stelling gebracht. Voor eigen pu bliek opende Stam/SoVoCo de competitie met een 3-1-zege op Gemini 2. 'We drinken nu uit de gifbeker en die is nog niet leeg.' Paul van den Deijssel windt er geen doekjes om. Met de heren van Smeeing/BDC maakt hij moeilijke tijden door, precies zoals hij aan de vooravond van een 'loodzwaar seizoen' had voorspeld. Na de nipte neder laag tegen UDSV werd de ploeg door het tweede team van Volendam naar een kans loze nederlaag gestuurd: 25- 18. Waar de handbaljeugd uit het vis sersdorp zich door vier keer per week te trainen in sneltreinvaart ontwikkelt, daar sijpelt de allesbe- Een gemengde ploeg van AV Pij nenburg is 18° geworden in de 10 x 10 kilometer World Challenge. Aan deze officieuze WK-estafette in Winschoten namen 2300 atleten deel. In de categorie sportclubs werd zelfs de derde plek bemach tigd. Het Soester tiental bestond uit Coos van Buuren (38.07), Gerrie den Ouden (45.51), Menno den Ouden (42.40), Rob Jansen (42.34), Marlon van Zal (47.20), Kees van de Bilt (46.42), Stef Rasch (40.36), Ben Kersbergen (49.41), Dik den Ouden (40.06) en Berend Drenth (39.02). De to- taaltijd van AV Pijnenburg be droeg zeven uur, twaalf minuten en 39 seconden, de winnaars wa ren na zes uur en een minuut klaar. halve ideale voorbereiding van de Soesters nu door in de competitie. 'Ik heb tegenstanders aan het werk gezien, die we in de vorm van vo rig seizoen hadden gepakt, maar nu zitten we in een vervelende si tuatie. En ik heb niet het idee dat het in een week voorbij is, ook niet als we zondag weer zouden win nen.' Spelers die na een kwetsuur nog niet topfit zijn, spelers die afhaken vanwege een blessure, het zit Smeeing/BDC niet mee. Doelman Mare Vermaak tobt met zijn enkel, Robert Wijnen houdt handbal even voor gezien en zondag tijdens de warming-up ging cirkelloper Richard van den Hoef door zijn rug. Zondag komt CSV op de thee, een tegenstander die vorig jaar te pakken was, maar nu in twee duels de volle buit behaalde. De rolverdeling lijkt te zijn veran derd. Het koppie erbij houden en geen gekke dingen doen, is het parool van trainer Van den Deijssel. 'We moeten geen noodoplossingen gaan zoeken, maar blijven uitgaan van onze eigen kracht.' Onzorgvuldig Tegen de defensieve dekking van Volendam bleek dat de opbouwrij van Smeeing/BDC te kort schoot. Verder waren de Soesters onzorg vuldig in de passing en hadden ze moeite het hoge tempo van de Noord-Hollanders bij te benen. Binnen een mum van tijd werd het 4-1 en daarna was het aan Manas- se Wisse te danken dat het na 20 minuten 'pas' 7-4 stond. De tien minuten daarna kreeg Smeeing/ BDC handballes: 13-5. Van den Deijssel probeerde iets te veranderen door hoekspeler Justin Haleber in de tweede lijn te pos teren. Met zijn sprongkracht had hij de eerste tweemaal succes, maar toen was Volendam gewaar schuwd. Met een nog sneller bal tempo en gevarieerde aanvallen liepen de gastheren uit naar 21-10. Charles van Kordelaar wendde een drama af (21-14), maar Smeeing/ BDC verknalde in totaal ook vijf strafworpen, waarvan vier in de tweede helft. Deze missers hadden dus geen directe invloed op het resultaat. Het duel was reeds be slist. In de laatste tien minuten maakte doelman Wouter Jacobs zijn competitiedebuut in de hoofd macht. Hij toonde aan dat de con currentiestrijd bij de keepers groot is en dat is op zich weer een posi tief punt voor Van den Deijssel en co. Shot heeft zich hersteld van de rui me nederlaag in de openingswed strijd. Ditmaal wonnen de Soesters zelf, met 3-7 van VTV 3. Het ni veauverschil tussen beide tegen standers was duidelijk. VTV is ge promoveerd uit de eerste klasse en bestaat uit drie jonge spelers die allen aanvallend spelen met de nadruk op de forehand. Vooral Hans van Gooi wist daar wel raad mee. Door voortdurend van tem po te wisselen won hij al zijn par tijen eenvoudig in twee games. De tegenstanders, die bijna alleen ge wend zijn aan hard aanvalswerk, konden daarmee niet uit de voe ten. Martin Fransen had iets meer moeite om zijn partijen te winnen. Na een zege op Gruter verloor hij in drie games van Vereerne, daar na versloeg hij Koeldijk. Omdat Erik Merkus en Marcel Jansen vrijdagavond verhinderd waren, werd een beroep gedaan op Paul Roest uit het tweede, die al vaker inviel. Ook nu weerde hij zich kra nig. Hij zorgde voor een punt, maar baalde van zijn nipte verlies in de derde game: via 16-14 werd het 21-15. 'Ik heb toen een paar domme punten achter elkaar ge speeld.' Het dubbel trok Shot via Van Gooi en Fransen in twee korte games simpel naar zich toe. DVS heeft twee overwinningen behaald. Vrijdag versloeg de ploeg zonder wissels dankzij twee treffers van Michael van de Laan Annour 2 met 1-2, eergisteren werd een verdiende 3-1-zege op Adelaars 2 geboekt. In deze thuiswedstrijd gaf DVS weinig kansen weg en het hanteer de regelmatig de counter. In de beginfase liet Michael van den Broek 1-0 aantekenen, vervolgens maakten de bezoekers na acht mi nuten uit een vrije trap gelijk. Vlak voor rust zorgde Van den Broek voor 2-1 en in de slotfase maakte Wilbert van Dorrestijn er 3-1 van. DVS heeft in vier duels negen pun ten vergaard. Voor Pim Hoekzema zit het race seizoen er weer op. Het was geen supeijaar voor de Soester die in acht starts vier keer de finish haal de. Zondag stond op het TT-cir- cuit van Assen een dubbele race op het programma. In de eerste schoof Hoekzema op van plaats twaalf naar drie, maar door ver snellingsbakproblemen belandde hij aan de kant. Teamwork Racing sleutelde de wagen weer in elkaar, zodat Hoekzema kon starten in de tweede race. In ronde twee schoof hij van de baan af om 300 meter verderop tot stilstand te komen. Ondanks relatief lichte schade kon hij de race vervolgen, vanuit het achterveld opklimmen en als ze vende eindigen* A.s. zondag 6 oktober zijn wij de gehele dag gesloten vanwege ons 5-jarig bestaan! Alle vaste gasten van ons cafetaria, bar en/of eetcafé, cateringafnemers, leveranciers, collega's, vrienden en bekenden zijn bij deze uitgenodigd om vanaf 20.30 uur een hapje en een drankje te komen halen op dit heugelijke feit! Birkstraat 7 - Soest - Tel.: 601 33 37 WZ'49 zal zich de wedstrijd tegen Vianen herinneren als de wedstrijd van de gemiste kan sen. Trainer Ronald Heer schop telde er in de eerste helft al zeventien, waarvan er enkele waren met twee aanvallers al leen voor de doelman. Dat uit eindelijk WZ'49 toch met 2-1 won kwam door de onmacht van Vianen. Toch zag het er in de beginfase rooskleurig uit voor de thuisploeg. WZ'49 trok fel ten aanval en zet te de tegenstander meteen onder druk. Dat leverde enkele kansen op maar doelman Kranenburg van Vianen kon onheil voor de gasten voorkomen. Een knappe combina tie van Alenbar Kurt en Remco Veenendaal leverde bijna de ope ningstreffer op. WZ'49 voerde de druk op en in de 10e minuut scoorde Paul Hil- horst met een fraaie lob de 1-0. Meteen na de hervatting mikte Gijs Schaap op de paal. Toch kwam Vanen even onder de druk uit. Massera kopte uit een hoek schop rakelings vqorlangs. WZ'49 nam het heft weer in han den. Na strak aangeven van Veen endaal kopte Stephan de Koning rakelings over. Maar even later strafte dezelfde speler een fout van de defensie af: 2-0. Na deze treffer werd de stemming in het veld wat grimmiger en dat betekende een gele kaart voor Brouwer van Vianen. Ook werd Stephan de Koning vermanend toegesproken wegens aanmerkin gen op scheidsrechter Jager die overigens uitstekend floot. Dit in tegenstelling tot de grensrechter van Vianen. Die had een offday en vlagde veelvuldig en onterecht. De beste man zou geen slecht figuur geslagen hebben op Schiphol als loods. Door deze perikelen vergat WZ'49 steeds weer te scoren en het zou met de rust toch zomaar 6- 0 hebben kunnen staan. Maar zo als trainer Ronald Heerschop later ook zei: 'als je vergeet te scoren, dan kun je een tegengoal verwach ten, dat is een voetbalwet.' Na de rust begon WZ'49 weer met frisse aanvallen het doel van Vanen te bestoken Er waren be slist mooie combinaties bij, maar ook deze werden weer slecht afge rond. De Soesters faalden soms met twee man voor de doelman. Vrienden Van Vianen zou op dat moment een betere naam voor WZ'49 zijn geweest. Het leek wel alsof Vianen zich hierdoor liet inspireren, want het trok steeds meer ten aanval en het bracht zowaar de defensie van WZ'49 in de problemen. Heer schop wisselde Johan Walen en Gert van de Munt in voor Van Veenendaal en Gerard Becker, maar deze wissels konden niet Bas van Doorn knokt een duel uit in de wedstrijd tegen Vianen. Daarin liet VVZ'49 een reeks van kansen liggen. Foto Bell voorkomen dat Vanen meer mo gelijkheden kreeg. WZ'49 mocht dan ook van geluk spreken dat de spits van de tegenstander voor open doel verzuimde te scoren. VVZ'49 bleef zelf ook kansen creëren, maar het lukte niet om doelman Kranenburg te verschal ken. En toen gebeurde waar Heerschop op doelde. Eloy Kok kwam binnen de 16 meter ongelukkig in aanra king met de spits van Vanen en scheidsrechter Jager wees gedeci deerd naar de stip. Sporrel van Vi anen liet zich dit buitenkansje niet ontnemen en liet doelman Pascal Kamerbeek kansloos: 2-1. En zo was het in plaats van 6-0 bij rust 'gewoon' 2-1 met nog 15 minuten te gaan. De wedstrijd werd spannender, ook omdat Vanen steeds begon aan te dringen. In de slotfase kre gen Hilhorst, De Koning en Van Veenendaal nog geel. Uiteindelijk haalde iedereen bij de Soesters opgelucht adem, toen scheidsrech ter Jager affloot. 'Jammer van die gele kaarten', reageerde Ronald Heerschop na afloop, 'het was niet best vandaag, maar over 10 minu ten denk ik: we hebben toch maar drie punten gepakt.' Had Soest bij Hellas Sport ge- Wonnen, dan was de gedeelde vierde plek de beloning ge weest. Maar door het verlies (1-0) zakten de blauwwitten naar de laatste positie. De ver schillen in de eerste klasse zijn na vier duels nog marginaal. Alleen DWS, EDO en AFC'34 springen er bovenuit en bezit ten met tien punten tweemaal zoveel als Velsen en HFC die vierde staan. Nog hoeft de rode lantaarn op de Bosstraat-Oost geen reden tot pa niek te zijn. De ranglijst is wat dat betreft klinisch en de verschillen zijn optisch overbrugbaar. Enigs zins meer zorgen baart het spel van Soest dat in Zaandam andermaal niet tot grote daden kwam. Ook tegen Hellas Sport, van minder kaliber dan AFC'34, werd in de meeste persoonlijke duels het on derspit gedolven en raakten de spitsen niet echt in kansrijke situa ties verstrikt. Guy Dekker viel bovendien na 24 minuten uit en kon zich in de her stelkamer vervoegen bij Arjan van de Breemer, Jan de Vos, Paul Pas- hley, Nick Timmerman en Jaap Hanse. Deze waslijst van gebless eerden maakt het er voor trainer Hans de Wit niet gemakkelijker op. Danny Holwerda, de jonge vervan ger van Dekker en afkomstig uit het tweede elftal, knokte voor wat hij waard was, maar werd niet ge vaarlijk. Jordie Brouwer in de 25° en Marco Lam in de 34° minuut hadden wel gescoord als de bal aan de andere kant van de paal was beland. Verder viel er weinig te melden, omdat zowel Soest als Hellas Sport in een lage versnelling acteerde. Dat de enige treffer van het duel viel uit een dood spelmoment, was tekenend. Wessel Sennef stompte de bal in de 74° minuut nog weg na een snoeiharde vrije trap, maar op de rand van het strafschopge bied stond Mark Volmer op de juiste plek om de gekaatste bal in het doel te knallen. Hoe dan ook, Soest bracht zelf te weinig in om aanspraak te maken op een punt, laat staan op de eer ste competitiezege. Een blik op de stand leert dat er nog niets aan de hand is, maar dan dienen er zon dag in de thuiswedstrijd tegen de Kennemers (drie punten) wel meer duels gewonnen te worden. An ders blijft Soest steken op twee gelijke spelen en worden de mar ges met de rest groter. Vorig sei zoen vertoefde Soest maandenlang op de laatste plek, dat wil de club niet nog een keer meemaken. VOETBAL-zaterdag Als Bas van den Broek en Cees Dorrestcin (tweemaal) daarna het vizier op scherp hadden gehad, was de derde zege in vier duels een feit geweest, maar nu was het Her cules dat na een uitval de 2-1 maakt. Jan Bos bracht Robert Schadee (kwetsuur aan pols) in voor de moegestreden Marko Ha gelen, in de hoop dat de invaller voorin zijn kopkracht kon gaan uit buiten. Maar toen Roel Roest on nodig balverlies leed op het mid denveld werd het 3-1. Hees heeft zijn eerste neder laag moeten slikken. Hercules was te sterk, omdat de Soesters het voor rust lieten afweten en in de tweede helft vergaten een beslissende voorsprong te ne men. Ondanks dat de roodwitten hun tegenstanders in de eerste helft veel te veel rqimte gaven, kwamen ze er met weinig kleerscheuren van af. De Utrechters scoorden alleen in de veertigste minuut. Na de her vatting tapte Hees uit een ander vaatje en werd het in het zadel ge holpen door een snelle treffer van de geblesseerde Danny Branden burg die zich meteen liet vervan gen. Het rook niet, maar stonk naar buitenspel toen Dorrestein de ach terstand verkleinde. De scheids rechter maakte zijn misser in de daaropvolgende aanval van Hercu les weer goed door meteen naar de stip te wijzen. En dat buitenkans je lieten de Utrechters zich niet ontnemen: 4-2.

Soester Courant | 2002 | | pagina 17