I f PROGRAMMA - OVERZICHT Gepko Roggeveen: 'Zie maar' Kringloopparade pakt van 5 t/m 12 oktober groots uit RADLO >ng over I heen PAGINA 18 tgramma Woensdag 2 öktdbêr~2ööp~ SOESTER COURANT PAGINA 19 Tentoonstelling in Anna Paulownahuis f, LEEST DE TINGEN: 601 41 52 1761 CD Soest 1 SOESTCn^COURANT ^Burgerlijk^tandJ Kledingbeurs Pippeloentje Piratenschat Waarnemingen MEDISCHE DIENST Dierenlief Dierenleed Bazar/verkoop Rode Kruis Klachten bezorging De lopers van de week Slim bouwen en verbouwen KERKDIENSTEN Rode Kruis zoekt vrijwilligers Muziek in Utrecht Boekenmarkt van Amnesty Soest Nieuw radioseizoen Vrijwilligers 2002 Piet Ekel Bernadette Dorhout Soest Klassiek 2 OKTOBER >3-Adelaars (Beii- KTOBER lUS-Stam/SoVoCb en) I iurg-SEC (Amefi irgcross AV Pijnel terweg) trs (D)-Shooters.2 irs (H)-Bourgondi gels-Huizen 5 (Sta; ictona 3 (Orlando- VVZ'49 (Amstér- es-Lopik (V.O. S0V0C0 (D)-Alter- 14-Duinkikkers (H) Het Anna Paulownahuis expo rt tot eind oktober werk van Gepko Roggeveen, met als titel •Zie maar'. Het is een over zichtstentoonstelling gewor den, waardoor van zijn beel dende kwaliteiten in de volle breedte en over een groot aan- taljaren genoten kan worden. Roggeveen exposeert niet veel. 'Het werk slijt ervan en het kost |0e te veel tijd. Die tijd gebruik ik liever om te werken,' is zijn laco nieke verklaring. Desondanks vond zijn werk in de loop der ja- jen een weg naar veel particulieren sn bevindt het zich in de vaste col lecties van grote bedrijven. Hij kreeg' zijn opleiding o.m. aan de Rijksacademie in Amsterdam, be haalde onderwijsbevoegdheden jan de Academie voor Beeldende Vorming en studeerde kunstge- )Chiedenis o.m. bij prof. Van Gel- J der en prof. Jaffe. Hij kreeg monumentale opdrach ten voor gebouwen in Amsterdam, jRuurlo, Lochem en Barchem, il lustreerde kinderboeken en werk te als tekenaar voor talloze tijd schriften. Naast zijn werk als beel- dend kunstenaar kreeg Roggeveen landelijke bekendheid door zijn programma's over kunst en cultuur als freelancer in dienst van de NCRV. Voor de IKON televisie naakte hij bijbelillustraties. Het werk van Roggeveen getuigt van goed vakmanschap en wordt i het beste gekenschetst als expres- in vorm en kleur. 'Kleur is I feest en het kijken naar een schil derij moet een feest zijn. Je moet er lol aan beleven.' In een recente serie plaatdrukken heeft hij de oude demente mens als onderwerp genomen. Er is een aantal van deze bladen grafiek op de tentoon stelling te zien. Het is een serie die indruk maakt en ontroert. Hard werken Kunst maken is gewoon werken en heeft nauwelijks iets te maken met de even romantische als vage kreet inspiratie,' aldus de kunste naar zelf. Voor hem geen televisie of radio meer, voortaan wil hij zich aan zijn kunst wijden. 'Het is mooi geweest. Ik ga nu alleen nog doen waarvoor ik geboren ben: schilde ren, tekenen en gedichten maken. De tijd gaat dringen. In het Anna Paulownahuis ga ik in de komen de maand de resultaten van jaren hard werken laten zien en iedereen is daar meer dan welkom. Gewoon even binnen lopen na de bood schappen en de stomerij. Zo ge woon moet kunst zijn. Je wilt al jaren iets boven de bank hebben, een tekening of een schilderij, geen print maar een echte en beslist niet te duur, dan loop je na dc bakker en de slager even het Anna Pau lownahuis binnen en koop je kunst. Zo gewoon is het. Tot eind oktober'. Gepko Roggeveen is een 'veelkun- stenaar'. Behalve schilder en teke naar is hij ook dichter. Er versche nen inmiddels drie bundels gedich ten van zijn hand. De tentoonstelling is tot en met zondag 27 oktober te zien in het Anna Paulownahuis, galerie voor Internationale Hedendaagse Kunst, Burgemeester Grothestraat 51; openingstijden: donderdag t/m zondag 13:00-17:00 uur. Soester tenniskan ïn (De Harskamp) j •n >-Amersfoort 9 (De rwijk-Selby (Harden :ing/BDC (H)-CSV en-MHC Soest (Alp- n) nter-MHC Soest (H) -De Kennemers (Bos- ïeer-SEC (Hilversum)! lo ?C-Duinkikkers (D) G 7 OKTOBER ipetitie Soester Bovieg ging, ook op dinsdag uur (Bowling Soest) 8 OKTOBER li N/Van Riet-Smeeing/ I, voorronde beker in) 1 >od spelmoment kwam nnende doelpunt voort, ïatieve uitvoering van. rner werd door Lisanne: afgerond. 1 van Soest zat nog te uctuur, vond trainer/! an Weijburg, maar hij, agressie. 'Het wordt nog. de tweede klasse teams ruk kunnen uitoefenen, Jen de heren zondag aan Graspiepers imponeerde maar een slechte pasV een zwakke afronding MHC Soest parten, r bogen de Soesters een r stand via Garreld (strafpush) en Maarteij Gink om in een voor] n de slotseconden kwa asten langszij. :en leren rustig te blijven; en meer onder druk te daar moeten we mee Ie? te gaan', stelde MattiaS ns ploeg nogal wat kan- ggen, maar ook de maz- iat een zuivere goal van •ers werd afgekeurd. Met ring van koploper Amers- speelden ook de andere punten, zodat de schade ijk meeviel. KringloopParade' staat voor een acht dagen durende mani festatie op gebied van kring loop en hérgebruik. De activi teiten vinden plaats in de pe riode van 5 tot en met 12 okto ber. Negen kringloopbedrijven J in de regio Utrecht waaron der ook Spullenhulp in Soest - presenteren zich op onver wachte wijze. Deze bedrijven zijn aangesloten bij de Federatieve Kringloopcentrale BV te Amersfoort en werken in tensief samen. De gezamenlijke aanpak van de manifestatie is daar een voorbeeld van. Zij willen de bedrijfstak en het belang van kringloopactiviteiten aan een breed publiek bekendmaken. Legt u een relatie tussen kringloop en kunst? Of tussen kringloop en theater? Die relatie is er wel dege lijk. Tijdens de promotieweek zul len zeer uiteenlopende activiteiten worden gepresenteerd waarbij jong en oud wordt betrokken. Wat te denken bijvoorbeeld van een workshop 'werken met afval' of deelnemen aan een veiling Houdt u meer van passief genie ten? Dat kan ook; door het bezoe ken van exposities, demonstraties, een modeshow, of een theater voorstelling waarbij de 'spullen' een onmisbaar onderdeel vormen van het decor. Voor de kinderen zijn er diverse activiteiten van schminken, grabbelen en sjoelen tot optreden van clowns. Wilt u zich eens verdiepen in de werkwijze en doelstellingen van de kringloopbedrijven, bezoek dan een open huis of doe mee aan de milieuprijsvraag. Is het oude theeservies van tante Trijntje nu echt antiek, of is het kitsch? Laat het gratis taxeren! Wat en waar? Om welke bedrijven gaat het en wat valt er te genieten? Zaterdag 5 oktober: Gratis taxe ren van kunst en kitsch bij Kring loopcentrum Amersfoort. Tekenwedstrijd en schminken voor kinderen opening expositie patchwork en quilts bij Kringloop centrum Tweede Kans te Bunscho ten. Panelen schilderen; handen en voetenkunst voor kinderen onthulling kunstwerk bij Kring loopcentrum Leusden. Start speel goedbeurs bij Kringloopcentrum 't Veen te Veenendaal. Maandag 7 oktober: Speciale 'feestelijke' verkoop van gelegen heidskleding bij Kringloopcentrum Tweede Kans te Bunschoten. Dinsdag 8 oktober: De boeken wurm komt vandaag aan zijn trek ken bij Kringloopcentrum Eem- nes. Verkoop keukenspullen tegen bodemprijzen bij Kringloopcen trum Tweede Kans te Bunschoten, 's Avonds veilingartikelen beoor delen en bieden bij Kringloopcen trum Leusden. Woensdag 9 oktober: Smullen van wafels en pannenkoeken bij Kringloopcentrum Tweede Kans in Bunschoten, 's Avonds veiling van allerhande curiosa en design artikelen bij Kringloopcentrum Leusden. Kinderprogramma met goochelen, schminken, sjoelwed strijden en clowns bij Kringloop centrum 't Veen in Veenendaal. 's Avonds hippe, creatieve, up-to- date modeshow bij Kringloopcen trum De Wegwijzer in Zeist. Donderdag 10 oktober: Creatief aan de slag met kaarten bij Kring loopcentrum Tweede Kans in Bunschoten. Open Huis met gra tis koffie en een kijkje achter de schermen bij Kringloopwinkel De Sirkel in Maarssen. Vrijdag 11 oktober: Gratis work shop 'creatief met afval' onder deskundige leiding; theatervoor stelling 'De Spullenmannen'een voorleesclown voor de kleintjes en Open Huis met kijkje achter de schermen bij Kringloopcentrum Amersfoort. Kijkavond veilingarti kelen bij Kringloopcentrum Baarn'. Zaterdag 12 oktober: Veiling van antiek, curiosa en verzamelob jecten bij Kringloopcentrum Baarn. Feestelijk Open Huis met toegang tot werkruimtes bij Kring loopcentrum Tweede Kans in Bunschoten. Trekking uitslag mi lieuprijsvraag bij Kringloopcen trum Eemnes. Kinderdag met springkussen, grabbelen schminken bij Kringloopcentrum Leusden. Open Huis, draaiorgel, loterij en demonstratie 'textiel wordt kunst' bij Kringloopcentrum 't Veen in Veenendaal. Verkoop van geëxposeerde bijzondere kringloopgoederen bij Kringloop centrum De Wegwijzer in Zeist. Bij Kringloopcentrum Spullenhulp in Soest staan de gehele week de boeken centraal; bij aankoop van drie stuks ontvangt u een boeken weekgeschenk cadeau. De hele week zijn er in de diver se bedrijven exposities te zien van schilderijen en tekeningen, patchwork en quilts door kring- loopmedewerkers; afvalobjecten, collages en schilderijen door kun stenaars; zijn er loterijen en prijs vragen, een speelgoedbeurs, grab belton, gratis attenties, koffie/thee en limonade. Kijk voor het volledige programma inclusief aanvangstijden en de adresgegevens van de kringloopbe drijven op de website van de Fede ratieve Kringloopcentrale BV: www.kringloopcentralë.nl. In de kringloopwinkels zijn eveneens gratis actiefolders verkrijgbaar, waarin het totaal programma-aan bod staat vermeld. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 21 september t/m 26 sep tember 2002 GEBOREN: Stan, zoon van J.W.J. Verwoerd en A.M.M. Westhof. - Iris Dominiek, dochter van R.E. van de Giessen en I.R. Jurg. - Niels Hendrikus Johannes, zoon van A.G. Hagen en T.G.M. van Brienen. - Bram, zoon van D.H.A. Hilhorst en J.A.J. Vissers. - Anna Adriana, dochter van J.H. Jansen en A.J. Mak. - Fleur, dochter van M. Ver hoeve en D.M. Offermans. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Geen VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Cornelis Adrianus van Leuken en Jozef Gijsbertus Hendrikus Zeij- derveld. - Mare Willem Christiaan Bannink en Geertruida Jacoba Boom. - Berrie Jonker en Jacque- line van Beek. - Patrick Pieter Sta lenhoef en Mariska Franciska Ge- buis. OVERLEDEN: Elisabeth Maria de Bruin, e.v. A.J. van der Laan. - Bernardus Wilhel mus Majoor, e.v. Petronella Jaco ba Smit. - Helena de Beer, w.v. J. Bosboom. - Angela Maria Leeraert, w.v. T. Mattheijssen. - Ivka Grilec, w.v. J.A. Willemsz. - Hendrika Johanna Geertruida van Hamersveld. - Catharina Louw, w.v. J. Holtrop. - Hendrika Derk- je Meester, e.v. N.T.M. Wamaar. - Elisabeth Maria Wouters, w.v. A.G. van Beusekom. - Petronella Theresia Roorda, w.v. C.J. Kools. - Erik Jan van der Krol, e.v. H.J. den Hartog. De winterkledingbeurs van Pippe loentje wordt dit jaar gehouden op zaterdag 12 oktober, van 10:00 tot 12:00 uur. De peuterspeelzaal is te vinden op het terrein van de open bare basisschool de Klimop aan de Weegbreestraat. Tweedehands kin- der- en positiekleding, maar ook speelgoed en baby-artikelen kun nen sinds gisteren worden inge bracht. Formulieren om in te schrijven, zijn verkrijgbaar bij Pip peloentje, maar men dient eerst telefonisch te reserveren, 6015671 (tussen 11:45 en 12:00 uur). Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedeiaarpad 53, tel. 6018136 De inloopmiddag van woensdag 9 oktober staat helemaal in het teken van piraten. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen er aan mee doen. Eerst leggen ze een piraten- test af, waarmee ze een heus pira- tendiploma kunnen winnen en daarna gaan ze op zoek naar een piratenschat. Het programma wordt afgewerkt tussen 14:00 en 16:00 uur. Deelname kost 2,50. Bij PASO komt maandag 7 okto ber Truus Knijn op bezoek. Het is de bedoeling dat ze waarnemingen gaat verrichten. Belangstellenden kunnen foto's van overleden per sonen meenemen en deze aan haar overhandigen. De zaal van het Vriendschapgebouw aan de Nach- tegaalweg gaat om 19:30 uur open en een half uur later wordt er be gonnen. Entree: 2,00 voor le den, 4,50 voor anderen. Zaterdag 5 oktober zondag 6 oktober Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Cen trum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Julius (Baarn), Laanstraat 26, ©5412432. Apotheek, extra dienst zaterdag 10:00-13:00 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, §86012487. Nachtdienst apotheek na 21:00 uur: §8033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: R.J. Zwarteveen, Claroenstekerpad 11, ©6026229. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, §8033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in dc weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zaterdag 24:00 uur: H. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, <©6019633. Dierenarts, zondag 00:00 - zondag 24:00 uur: E. Klein-Benes, Ereprijsstraat 23, ©6014211. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Amivedi, ©035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.ni I VERMIST Een vier maanden oud rood kater tje met witte neus, poten en bef, Bilderdijklaan. Zwarte gecastreerde kater met wit te achterpoten, bles, borst, buik en snuit. Hij draagt een rood bandje, Dorsvlegel. GEVONDEN Zebravink. Rood/wit konijn met opstaande oren, Soesterbergsestraat. Voor meer informatie: José Ruijs- senaars, AMIVEDI Soest Baarn, tel/fax. 6012697. Op maandagmiddag 14 oktober houdt de afdeling Zorg Welzijn van het Rode Kruis Soest(erberg) van 13:30 tot 15:30 uur een bazar in ontmoetingscentrum 'Klaarwa- ter', Wiardi Beckmanstraat 574. Tegen aantrekkelijke prijzen zijn allerlei artikelen te koop, gemaakt door dames die via de Zorg Welzijn een prettige vrijetijdsbeste ding hebben. Bezoekers kunnen nu al iets kopen voor de komende feestdagen, meedoen aan de lote rij of gewoon voor de gezelligheid langskomen. Ook voor deze activiteit zijn vrij willigers welkom, bijvoorbeeld voor het in elkaar zetten van de gemaakte spullen of de verkoop. Informatie: Jackie van Soest, ©6013235, of Nel Pelzer, ©6020538. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18:30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoordapparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne- veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes ter Courant op donderdag na bezorgd. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Steven Akkerman Martijn van Beek Maikel Fagel Milou Akkerman Dick Smit Sebastiaan de Vlaming Het Soester architectenbureau 'Quest' houdt op zaterdag 12 ok tober een informatieochtend rond het thema 'bouwen en verbouwen. De bijeenkomst is bedoeld voor particulieren die overwegen zelf een huis te laten ontwerpen en bouwen of plannen hebben hun bestaande woning ingrijpend te verbouwen. Hoe kies ik een architect die bij me past? En met welke regels van de overheid krijg ik te maken? Derge lijke vragen over bouwen en ver bouwen komen tijdens de ochtend aan de orde. Het bouwproces wordt stapsgewijs besproken: van de eerste plannen en schetsjes tot aan de oplevering. Daarbij wordt telkens de rol toegelicht die de opdrachtgever en de andere bouw- partners in een specifieke fase spe len. De bijeenkomst duurt ruim twee uur. De deelnemers worden in kleine groepen verdeeld, zodat er voldoende rekening gehouden kan worden met de vragen en inbreng van de aanwezigen. Deelname is alleen mogelijk na aanmelding vooraf via www.questarchitect.nl of 035-6023867. De gratis bijeen komst wordt gehouden in restau rant Groot Kievitsdal te Baarn en begint om 9:30 uur. Zalerdag 5 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. J. Kodden; communieviering; mannenkoor Zondag 6 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pr. K. van Schadewijk; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. J. Kodden; familieviering; kinderkoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pr. F. Overbeek; communieviering; Coro Mediante Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 oecumenische viering (zie de Open Hof) Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil/ B. Steenhuis; oecumenische viering Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. J.C. Greive Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman/chazan Ken Gould Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. W. Chr. Hovius Christelijk-gerefornieerd, Juiianaiaan 90 09:30 prof. dr. H.J. Selderhuis, Hasselt Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. J.J. Schreuder, Amersfoort; 17:00 ds. H. Hoksbergen, Spa kenburg Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 (woensdag 2 oktober, 19:30 ds. A.J. Gunst) 09:30 leesdienst; 15:00 ds. W. Harinck Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 E. Bast-Fokkema, Amersfoort Evangeliegemeente, Julianakerk, Juiianaiaan 19A 10:00 H. Dijkhuizen; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Jan de Jong Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63 B 10:30 ds. F. v.d. Meulen, Amsterdam Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. W. Schaap Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 ge nezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Het Rode Kruis heeft mensen no dig voor de afdeling 'Vrijwillige Terminale Zorg'. De afdeling wil een nieuwe startTnaken in Soest, Soesterberg en Baarn. Sommige zieke mensen bevinden zich in de situatie dat medisch han delen geen uitkomst meer biedt. Veel patiënten kiezen er dan voor om thuis te sterven in hun eigen, vertrouwde omgeving. Maar de verzorging van ernstig zieken is ontzettend zwaar. De vrijwilligers doen hun werk aanvullend op de aanwezige mantelzorg. Familie, vrienden en kennissen worden op die manier een beetje ontlast en vooral ook gestimuleerd in hun zorg voor de patiënt. Als een hulpvraag binnenkomt bij het Rode Kruis, gaat de coördina tor eerst op bezoek. Zij bekijkt welke hulp nodig is, hoeveel uren nodig zijn en welke vrijwilliger(s) hiervoor het beste kan/kunnen worden ingezet. Samen met de zie ke, de mantelzorg en professione le zorgverleners wordt vervolgens een plan opgesteld waarin staat hoe de vrijwilliger precies zal hel pen. Vrijwilligers die zich aanmelden bij de afdeling krijgen een gratis cur sus aangeboden. Voor meer infor matie kan contact opgenomen worden met Marijke van den Berg, die coördinator is van de afdeling 035-6012018. Zaterdag 5 oktober, Domkerk: muziek uit de Spaanse Renaissan ce, met motetten van Francisco Guerrero, Alfonso Lobo en Tomas Luis de Victoria; van laatstge noemde bovendien het 'Officium Defunctorum' (Requiem); door het solo-ensemble van de Dom cantorij, de 'Cantores Martini' on der leiding van Remco de Graas. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. De 'Schlosskantorei' uit Chemnitz (voormalig Karl-Marx-Stadt DDR) zingt zaterdagavond 5 okto ber om 20:15 uur in de Domkerk o.l.v. Kirchen Musik Direktor Günther Reinhold. De 60 leden tellende en 127 jaar oude cantorij zingt werken van J.S. Bach, Weihrauch, Brautigam, Mauelsber- ger e.a. Ook dit jaar organiseert Amnesty International-Soest weer een boe kenmarkt. Dat gebeurt op zaterdag 26 oktober in de Montesso rischool, Steenhoffstraat 26. Aan vang: 10:00 uur. Op de dagen die daaraan voorafgaan (in de herfst vakantie) kan iedereen daar boe ken brengen, van 16:00 tot 17:00 uur en van 19:00 tot 20:00 uur. Als men echt niet in staat is boe ken te brengen, halen medewer kers van Amnesty ze graag op. Men kan daarvoor bellen naar ©6031448 en 6019826. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. °P maandag 7 oktober staat het dagelijkse actualiteitenprogramma van Radio Soest, 'Soest Actueel', geheel in het teken van het nieu- omroepseizoen dat op 1 okto- "er is ingegaan. Presentator Ruud van Zomeren en programmaleider Ab Faas praten met programma makers over bestaande, vernieuw de en nieuwe programma's bij uw eigen lokale zender. Wilt u weten wat Radio Soest u het komend winterseizoen te bieden heeft, luis ter dan op maandag 7 oktober om 9:00 uur naar 'Soest Actueel'. Dit programma wordt altijd 's middags om drie uur herhaald. Nel Pelzer ont vangt op zondag 6 oktober om 12:00 uur me vrouw Lydia van de Heiden van de Hulpdienst Rode Kruis Soest en Soes- 57mnie ie Vries. gestart als vrijwilligster bij de UW in Baarn. Zij is verhuisd naar Zec- wolde, maar is actief gebleven in Soest. Op 8 oktober bestaat de hulpdienst 5 jaar. Lydia is daar heel druk mee. In hetzelfde programma ontvangt Nel ook mevrouw Jannie de Vries van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen (NVVH). De Bond van Huisvrouwen bestaat 8 oktober 85 jaar. Jannie is begon nen in Zwolle en heeft daarna m Soest haar zorgdiploma gehaald bij het Nederlandse Rode Kruis. Als vrijwilligster is zij een zorgzaam iemand en heeft ze veel activitei ten, waaronder haar voorzitter schap bij de NWH. Radio-Soestprogrammamaakster Thari Schröder heeft vanaf 4 okto ber één keer in de veertien dagen een 'Ontmoeting met...' Piet Ekel. Beiden praten naar aanleiding van het op 21 september verschenen boek van de Soester auteur 'Luis terrijk verleden'. Hierin schrijft Piet Ekel over zijn jarenlange om- roepervaringe'n en z'n belevenissen in de theaterwereld. Iedereen kent Ekel als Malle Pietje, maar in deze programmaserie wordt ook aan dacht besteed aan de andere werk zaamheden die hij heeft gedaan in zijn interessante carrière. Zo werk te hij mee aan meer dan 1000 hoorspelen en was hij producer, coach, regisseur, cabaretier en imi tator. De eerste uitzending is op vrijdag 4 oktober om 13:00 uur; herhaling op dinsdag 8 oktober om 10:00 uur. In het Radio Soest-programma 'Soesters en hun muziek' ontvangt Karin dc Lange als gast Bernadette Dorhout. Zij wqont sinds kort op de Birkstraat in Soest en geeft zanglessen in het klooster Onze Lieve Vrouw ter Eem in Amers foort. Na haar middelbare school opleiding op het Baarns Lyceum ging zij op 18-jarige leeftijd naar de Kleinkunstacademie in Amster dam. Later ging zij naar het Swee- linck Conservatorium. Bernadette Dorhout zong in diverse musicals, o.a. in 'The Phantom of the Ope ra', en treedt nog op in San Gior- go aan de Krommestraat in Amersfoort. 'Soesters en hun mu ziek' wordt uitgezonden op don derdag 3 oktober om 17:00 uur; herhaling op maandag 7 oktober om 10:00 uur. De Manfred- symfonie van Tsjaikowsky is een standbeeld voor de halfgod Manfred. Manf- red is de titel van een toneelstuk in verzen van de roemruchte Engelse dichter Ge- orge Byron (1788-1824). Byron was verliefd op zijn stiefzuster, wat in die tijd ondenkbaar was. Hij schreef zijn gevoelens van zich af in zijn Manfred, een halfgod die bijzondere gaven bezit. Alles is ge oorloofd en niets is zondig. Hij zorgt voor een wereld van geluk en overvloed. Hij komt natuurlijk de duivel tegen en in een gevecht te gen de diabolische machten over wint hij. Dergelijke toneelstukken waren in de mode: denk eens aan Faust, Merlijn, Lohengrin en Par- sifal. Tsjaikowsky is een volbloed romanticus met de pessimistische Cvltö grondtoon van zijn muziek, die zo goed aansloeg bij de Russische kleinadel en burgerstand. Zijn Manfred-symfonie is een uur du rende machtige vertoning van klankbeelden. In het tweede uur van 'Soest Klas siek' op zondag 6 oktober enkele romantische vioolconcerten. Alexander Glazunov (1865-1936) componeerde reeds op zijn der tiende jaar. Na de moeilijkhedèn met de Russische regering vestig de hij zich in Parijs. Hij compo neerde zijn vioolconcert in a klein toen hij 20 jaar oud was. De com ponist Dmitri Kabalevski (1904- 1987) bracht zijn hele leven door in Rusland. Hij bracht zijn stijl in overeenstemming met de beginse len van het Sovjetregime: een wei nig progressieve stijl met veel in vloeden van de volksmuziek. Tsjaikowsky componeerde zijn 'Souvenir d'un lieu cher' voor viool en piano en Alexander Glazunov arrangeerde het voor viool en or kest. Al deze werken worden uit gevoerd door het Russisch Natio naal Orkest o.l.v. Mikhail Pletnev. De violist is de Amerikaan Gil Shaham. Productie en techniek: Jacques van de Griendt. Presenta tie: Berna Kouscmaker. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 3 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland 'Polenblut' 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 §oesters en hun muziek gast: Bernadette Dorhout 18:00 Radio M VRIJDAG 4 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soest in bedrijf 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Piet Ekel 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (li) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 5 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 6 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Vrijwilliger 2000 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 The Beatles 17:00 Musica Aeterna 18:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek open 21:00 Radio M MAANDAG 7 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Het Praattheater 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 The Beatles 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportprogramma 18:00 Radio M DINSDAG 8 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soest in bedrijf (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 9 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enke le uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, SS 035-6093851; fax: 035-6093860; c-mail: rad io@soest.nl. Ook voor pro- gramma-ideecn, persberichten, aankondigingen, verenigings- nieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2002 | | pagina 19