Mieke verlaat haar 1000 kinderen Visser Recreatie in het Soesterveen op losse (politieke) schroeven Speeltoestellen, herinrichting, loopbrug en oudersurveillance 1 ACTUEEL! Werkgroep 'Ontwikkeling dorpscentrum' geformeerd Werk aan de weg in Soest Grote primeur WOENSDAG 2 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 BRASSERIE KEUZEMENU V* Verdachte al poosje land uit 'Kiss and Ride' aan Smitsweg Soest verwijdert dode en zieke bomen Maatweg Witgoed specialis Service voor alle merken Wel instemming over eventueel natuurgebied Directeur Van Kooten: 'Opvang is ook een leerzame plaats' Receptie Dries van Agt bij presentatie boek ds. Van Kooten Initiatief uit 'Derde Kamer' 7 o r ij o u [M Rgmün C»rel SPRII 1™ Wonderdokter I Nieuwe toplaag voor fietspaden auknecht U kunt een keuze maken uit een voorgerecht hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Gravad (aks (Zweeds gemarineerde zalm) Salade met scampi's Spinazieroomsoep Gegrilde verse makreel met peperboter Gebakken eendenborst met sinaasappelsaus Oerham in originele klem met pittige tomatensaus Chocolademousse met passie vruchtensaus Gebakken peer met caramelsaus Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Vervolg van pagina 1 Ze liep de achttien kilometer terug van Soest naar Zeist. Nadat ze met een vriendin had gepraat, deed ze aangifte. De verdachte ontkende. Hij vertel de dat hij op de bank bij zijn vriend in slaap was gevallen. Hij had alleen met het meisje gedanst. Officier H. Festen was echter over tuigd door de verklaringen van het slachtoffer. De officier noemde het aandeel van de vriend groter. Ze noemde het een 'horrorbelevenis' voor het meisje. Festen moest haar eis matigen, omdat de verkrachting al driejaar geleden heeft plaatsge vonden. En daarom eiste ze een groot voorwaardelijk deel. Raadsman Werners vroeg vrij spraak voor zijn verdwenen cliënt. Het Openbaar Ministerie heeft volgens hem geen enkel bewijs. Werners benadrukte dat de man consequent heeft ontkend. De uitspraak is op 8 oktober. O Vervolg van pagina 1 De achterliggende gedachte van K+R is dat er geen verkeerschaos ontstaat bij het BEC. Bij verschil- lende basisscholen zijn al maatre gelen getroffen om (parkeer)problemen te voorkomen en de verkeersveiligheid te bevor deren. Bij het BEC, waarin twee basisscholen worden samenge voegd en ook een peuterspeelzaal en kinderopvang worden onderge bracht, zou het tijdens de spits uit de hand kunnen gaan lopen als veel ouders ervoor kiezen hun kind met de auto naar school te brengen. Maar, er zitten meer aspecten aan een K+R dan alleen maar de ver keerskundige kant. Sommige ouders willen hun kind naar het klaslokaal brengen of tenminste bij de deur en anders op het school plein afzetten. Kortom, ook op andere niveaus levert een eventue le K+R voldoende gespreksstof op. Dat besef leeft ook op het ge meentehuis. De woordvoerster laat weten dat het idee eveneens be sproken zal worden met de school teams en ouders. Het duurt sowie so nog maanden, alvorens er be sluitvorming zal plaatsvinden. Eind deze week zal de gemeente een zogenaamde 'dunning' uitvoe ren in de beplanting rond de wa terzuivering aan de Maatweg. Dode bomen en elzen, wilgen en populieren die in een slechte con ditie verkeren, worden verwijderd. Op de ontstane lege plekken wor den jonge bomen geplant. De be staande ondergroei (de struiklaag) blijft behouden. Op deze manier zorgt Soest ervoor dat de beplan ting voldoende winddicht en geva rieerd blijft. Met een mix van oude en jonge bomen en een goed ont wikkelde struiklaag ontstaat een leefgebied voor zoveel mogelijk diersoorten. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Wethouder Harry Witte, zijn medewerkers en bureau Royal Haskoning zullen de ontwik- kelingsschets Soesterveen moeten gaan bijstellen. In de gemeenteraad is namelijk geen meerderheid te vinden voor een recreatiepark aan de weste lijke rand van Soest. Een recreatiepias was al eerder hoofdschuddend ontvangen, vori ge week lieten zes van de acht fracties weten evenmin iets te voe len voor fiets- en wandelpaden en andere voorzieningen in het ge bied. Alleen Witte's partij GGS en CU/SGP knikten instemmend tij dens de presentatie van de ontwik- kelingsschets, zeven maanden nadat dezelfde schets aan de be volking was uitgelegd. Toen barstte de raadzaal uit haar voegen door hoofdzakelijk protesterende inwo ners, dinsdag kwamen bijna veer tig buurtbewoners luisteren en een handvol ageren. Witte meent te weten dat de mees te bewoners van de Boerenstreek en Overhees het prettig zouden vinden als er een recreatiegebied wordt gecreëerd. Dat de mensen die aan de rand wonen het niet leuk vinden, mag volgens hem geen maatstaf zijn. Maar in politieke kringen stuit het plan van Witte - in elk geval wat betreft de recreatievoorzieningen - dus ook op egenstand. De politi ci vinden het overigens wel best als Witte er een natuurgebied reali seert. Om planten en bloemen een kans te geven, zou het grondwater peil verhoogd moeten worden, iets wat buurtbewoners aan het sidde ren brengt. Menigeen heeft in de afgelopen jaren in de tuin en wo ning wateroverlast gehad. Daarvoor hoeven ze volgens Henk Nobbe van het Waterschap Vallei en Eem niet meer bang te zijn. Technische maatregelen zijn ge troffen en zodra de Boerenstreek is afgebouwd, komt er een nieuw gemaal, waarmee alle waterproble men zullen zijn opgelost. Ook als het waterpeil verhoogd gaat wor den, zal het Waterschap technisch ingrijpen om overlast van water te voorkomen, aldus Nobbe. Biezenveld Zeker is ook dat er een biezenveld zal worden aangelegd. Dat is nodig voor de afwatering van het nieuwe bedrijventerrein De Grachten. De kosten voor deze waterpartij van circa 2,5 hectare komen voor reke ning van de gemeente, maar die heeft dat geld reeds gegenereerd uit de grondexploitatie. Waar de plas precies komt te liggen, is nog niet bekend en is mede afhankelijk van de medewerking van grondei genaren. Dat geldt ook voor de ontwikke- lingsschets, wat daar straks dan ook allemaal van in de praktijk zal zijn terug te vinden. Het gebied bestaat uit meer dan 150 kavels met meer dan vijftig verschillende grondeigenaren. Zonder hun me dewerking is de gemeente kans loos. Voor gedwongen verkoop hoeven tegenwerkende grondbezit ters niet bang te zijn, beklemtoon de Witte. 'Bij natuurontwikkeling biedt de wet geen mogelijkheid tot onteigening.' Een van de redenen dat Witte een recreatiegebied wil aanleggen, is om te voorkomen dat het gebied verder verstedelijkt. 'Maar daar zijn we toch zeker zelf bij', vonden de meeste fracties, zelfs het CDA van wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening. Krol zelf: 'het bestemmingsplan zegt: geen woningbouw. Maar bij sommige aanvragen lukt het mensen met behulp van de politiek het toch voor elkaar te krijgen. Wil je dat niet, dan moet je daar met z'n allen een stokje voor steken. Maar als je hard optreedt tegen bouw- aanvragen, doet dat in sommige gevallen wel erg zeer bij mensen.' En dat laatste vindt Krol nu ook niet altijd goed. Zulke emoties mogen echter nooit een argument zijn bij de afweging van een ge meentebestuur. Het werkt wille keur in de hand en dat is nou pre cies waardoor het - afgezien van de illegale bouwactiviteiten - in de afgelopen periode is misgelopen. Achter de schermen gaat Witte zijn plannen verder gaan uitwerken. In het voorjaar van 2003 zal hij de raad een voorstel voor een gefa seerd plan voorleggen, zo beloof de hij dinsdagavond. Blik vanaf de Rubenslaan in de richting van de Van Goyenlaan. Foto: Soester Courant (Vervolg van voorpagina) Een van de plannen om het Smitsveen en de Eng leefbaar der én veiliger te maken, be treft het afsluitbaar maken van de entrees van alle flats. Hier voor is een bedrag begroot van 625 duizend euro dat Portaal als woningeigenaar zou moe ten neertellen. Directeur Mieke van Kooten verlaat per 1 oktober Stichting Kindercentra Soest. In de 26 jaar dat ze er werkte, bleek de opvang booming business: de stichting groeide van een paar peuterspeelzalen tot een goed lopende onderneming waar meer dan 1000 kinderen per dag terechtkunnen. 'Toch heb ben we de kwaliteit altijd ge waarborgd.' In haar kantoor is Mieke op alle mogelijke manieren omringd door kinderen. Via een groot raam te genover haar bureau kan ze de peuters zien die krijsend en gieche lend in de zandbak spelen. Ze ver velen nooit, vindt Mieke, en de directeur zit dan ook regelmatig genietend naar buiten te kijken. Een grote fotocollage hangt achter haar: kiekjes van peuters tot bijna pubers die ze voor haar 20-jarig jubileum heeft gekregen. 'Hier kan je goed zien hoeveel de kinderen, die wij opvangen, in leeftijd ver schillen', vertelt Mieke enthousiast. Baby's van drie maanden zijn al welkom als hun ouders moeten werken en de stichting, biedt ook naschoolse opvang aan kinderen tot twaalf jaar. Groei Aanvankelijk was Kindercentra Soest niet meer dan drie speelza len, waar peuters een paar ochten den per week terecht konden. 'Be lachelijk natuurlijk. Qua opvang liep Nederland ontzettend achter bij de rest van Europa. Dat is door de jaren heen wel verbeterd.' Had de stichting in haar begindagen voor 120 peuters plaats, tegen woordig werkt dat aantal leidsters bij de verschillende afdelingen. Ruim 1000 kinderen worden een of meerdere dagdelen per week bij de stichting opgevangen. 'We brei den voortdurend uit. Niet dat we per se heel groot willen worden, maar de vraag blijft groeien.' In het afgelopen jaar is de opvang voor al uitgebreid, omdat ze plaats wil den maken voor broertjes en zus jes van kinderen die al in een van de centra komen. Tegen de deur van haar kantoor bonkt af en toe iets: een peuter die de vloer als schaatsbaan gebruikt en steeds te ver doorglijdt of een voetballende kleuter? Kan alle maal, want de kinderen krijgen veel vrijheid. Dat is goed te zien aan de inrichting van Het Kasteel, zoals het hoofdgebouw aan de Tal- malaan heet. Op de begane grond, in de grote open zaal, staan bijna geen meubels. 'Dat hebben we ex pres gedaan. Zo worden kinderen uitgedaagd zelf creatief te zijn.' Een laag muurtje dat in de zaal staat, zou ideaal als winkeltje om gebouwd kunnen worden. 'En dat mag best als iemand dat wil. Maar een ander kind speelt misschien liever treintje op hetzelfde muurtje. Moet ook kunnen.' Een verdieping hoger, bij de peu ters, staat een bedje in de gang. Niet wegens ruimtegebrek, maar omdat een van de opvangkinderen zijn middagdutje liever doet in een open ruimte. 'Die vindt het prettig om de anderen te kunnen bekijken en te horen, vandaar dat bed zo. Niet alle peuters gaan tegelijkertijd slapen. Ze hebben hier hetzelfde ritme als thuis. We houden dezelf de slaaptijden aan als hun ouders.' De stichting heeft altijd met een pedagogisch plan gewerkt. De di recteur is zelf ook pedagoge. 'We proberen dus alles vanuit de kinde ren te bekijken en stellen hun be lang voorop. Ze moeten de kans krijgen zich individueel te ontwik kelen. Wij doen niet aan klassikaal tekenen ofzo. Als een kind graag wil kleuren, prima, maar het is niet verplicht.' Toch is de opvang meer dan alleen een leuke speelplek, legt Mieke uit. Volgens haar is het ook een leerzame plaats. 'Kinder opvang is ontzettend goed voor de sociale ontwikkeling van een kind. En peuters leren hier bijvoorbeeld nieuwe woordjes.' Toekomst De directeur heeft het zo lang vol gehouden, omdat ze kinderen heel erg leuk en het werk zo uitdagend vindt. 'Vooral de verschillende doelgroepen maakten het zo inte ressant: die hele kleintjes en de oudere kinderen. Bovendien heb ik mijn pedagogische visie hier altijd goed kunnen inzetten. Ook de sa menwerking met andere instanties en de gemeente is heel waardevol geweest.' De beslissing om te ver- Op donderdag 17 oktober houdt de Stichting Kindercentra Soest een afscheidsreceptie voor Mieke van Kooten. Fami lie, vrienden, collega's, relaties en ouders zijn welkom tussen 16:30 en 19:00 uur in restau rant De Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat 188. trekken, viel haar zwaar. Mieke is pas 60 en zou dus nog een paar jaar door kunnen gaan. Ze heeft dan ook twee aanbiedingen gehad om een paar uur per week als pe dagoge aan de slag te gaan. 'Dat lijkt me leuk. Maar de komende tijd ga ik eerst alle dingen doen waar ik de afgelopen jaren geen tijd voor had: lezen, misschien wat cursussen volgen... Bovendien heb ik zelf inmiddels drie kleinkinde ren en die wil ik graag wat vaker zien.' Foto Bell Mieke van Kooten met een aan tal van 'haar' kinderen: De opvang is ook een leerzame plaats'. Op woensdag 16 oktober vindt in de Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2c, de openbare presentatie plaats van 'De dingen die met haast ge schieden moeten'. Dit praktisch commentaar van drs. R. van Koot en op het bijbelboek Openbaring omvat twee delen. Tijdens deze avond hoopt oud premier mr. A.M.M. van Agt te spreken over zijn visie op de apo calyptische ontwikkelingen van onze tijd en hoe hij het verdere verloop van de geschiedenis ziet. Drs. Ben Tiggelaar zal een en an der vertellen over de technische ontwikkelingen van onze tijd, wat er mogelijk is en wordt. De verschillende onderdelen wor den afgewisseld met een muzikale bijdrage van het Ichthuskoor o.l.v. John Propitius, evenals van het 'Ichthuskwartet' (dwarsfluit, 2x panfluit, hobo). Het orgel wordt bespeeld door Marco den Toom. De avond begint om kwart voor acht en zal om tien uur afgesloten worden. De toegang is gratis. 'Maar ook als dat niet gebeurt, doet dat geen afbreuk aan de rest van de plannen', menen de wet houders Bart Krol en Harry Wit te. Op de planningskalender blij ven vijftien projecten over die tus sen nu en 2005 zouden kunnen worden uitgevoerd. Het gaat om onder meer renovatie van speel- voorzieningen in het Smitsveen (200.000 euro), ondergrondse vuilcontainers (150.000), kunst in de wijken (126.000) en eventueel een loopbrug over de Koningsweg (70.000). Ook op het menselijke vlak zijn er projecten. Zo is 30.000 euro nbdig om vaders op te leiden om op straat te gaan surveilleren in het Smitsveen en de Eng. Voor het coachen van jongeren in het Smits veen, die dreigen te ontsporen én ook nog eens voor een jongeren- ruimte in dezelfde wijk is 40 dui zend euro opgeschreven. Om te komen tot een beleid voor allochtonen die al langer in ons land verblijven, denkt men 55 dui zend euro uit te zullen geven. Een van de doelstellingen is dat deze mensen binnen vijfjaar de Neder landse taal machtig worden. Ook aan kinderen is gedacht. De geschatte kosten voor de professio nalisering van de speel-o-theek voor beide wijken, de ondersteu ning van leerlingen in groep 3, de uitbreiding van de opvoedingson dersteuning en een speluitleen be dragen ruim 70 duizend euro. Onderzoek Daarnaast moet er volgens de sa menstellers van de wijkperspectief- plannen veel geld op tafel komen voor onderzoek (805 duizend euro). Ongeveer driekwart daar van dient besteed te worden aan voorbereidend werk voor de herin richting van verschillende starten, pleinen en buurtjes in de twee ge noemde woonwijken. Ander on derzoek zal zich gaan richten op inbraakpreventie, aanpassing van (het aanbod van) de woningen, woonwensen, actualiseren jeugd beleid, een multifunctioneel punt in de Eng en een internetcafé in het Smitsveen. In overleg met de wijkbewoners en diverse instellingen zal het ge meentebestuur bekijken welke projecten als eerste worden gerea liseerd. Want er is niet voldoende geld om alle concrete plannen en onderzoeken uit te voeren (zie voorpagina). Maandagavond jl. is tijdens een levendige discussiebijeen komst van 'De Derde Kamer' in restaurant Fusions op initia tief van een aantal aanwezigen een werkgroep in het leven ge roepen die plannen gaat ont wikkelen voor het realiseren van een dorpscentrum in Soest. De discussie stond die avond in het teken van de vraag of er be hoefte zou zijn aan het creëren van een aantrekkelijk winkel recreatiegebied, ingepast in het bestaande winkelareaal en de verkeersstructuur van de Van Weedestraat. De werkgroep zal zich in eerste instantie bezig gaan houden met een inventariserend onderzoek naar de contouren waarbinnen een dergelijk ambitieus plan gereali seerd kan worden en welke so ciaal-economische aspecten aange voerd moeten worden om vol doende draagvlak te vinden voor bestuurlijke en politieke accepta tie. De werkgroep bestaat voorals nog uit een aantal vertegenwoordi gers uit het Midden- en Kleinbe drijf en andere enthousiaste bur gers die zich gesteund weten door alle aanwezigen om het initiatief voor de ontwikkeling van een 'ge zellig' dorpscentrum nader uit te werken. Zij zal zich daarbij zono dig laten bijstaan door deskundige instanties die hun kennis en erva ring op het gebied van de ontwik keling en realisatie van dorpskern vernieuwing zullen inbrengen. De werkgroep zal haar eerste be vindingen nog dit jaar in het open baar presenteren. Coördinator van de werkgroep is Jan Jacobs. Voor eventuele inlichtingen omtrent de werkwijze en aanpak van de werk- groep kan men met hem contact opnemen (8806-50694785). ELKE WEEK EEN SOESTERiCOURAMT IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Xfashion Rademakerstraat 27 - Soesterberg - Tel. 0346-331463 Openingstijden kantoor SOESTER COURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.,s - 16.00 uur woe. 1 0.00 - 17.00 uur do. 10.00 -16.™ uur vr. 10.™ -15.™ uur TEL. 035-6014152 De gemeente Soest gaat een Cul tuurconsulent aantrekkensamen met de gemeente Baarn. De solli citatiebrieven zijn binnen en bin nenkort vindt de benoeming plaats. Deze Cultuurconsulent wordt aangesteld voor drie jaar, ingeschaald op niveau 9 op basis van 12 uur per week. Deze per soon werkt voor de gemeente Baarn 24 uur per week ad 31.750 euro per jaar, wat voor hun reke ning komt. Zijn jaarlijkse kosten voor de gemeente Soest bedragen 15.950 euro. Maar dat betaalt de provincie, omdat de Brede Biblio theek (C-drie) toch al zo duur is. Slim onderhandeld. Er wordt met Baarn samen ge daan, omdat (ik.citeer): 'er name lijk al veel samenwerking tussen deze plaatsen is'. Nooit iets van gemerkt. Ten tweede, omdat (ik citeer weer het ambtelijk advies): 'culturele samenwerking tussen Baarn en Soest wordt versterkt'. Sorry, dat is de afgelopen 80 jaar nooit gelukt en dat zal de komen de drie jaar ook niet lukken, tenzij we een wonderdokter als Cultuur consulent binnen halen. Trou wens, zitten we in Soest nou echt te wachten op samenwerking met Baarn als we in onze eigen ge meente eik cultuurbeleid of cul tuurvisie ontberen? Je kunt geen twee heren dienen. Bovenstaande feitelijke gegevens haal ik uit 'het Projectplan Cul- tuurpunt van 17 juni 2002 - versie 2'. Ik heb het Plan met pijler 1 en pijler 2 drie keer moeten le zen voor ik het een keer snapte. Daarin staat te lezen dat Soest be halve een Cultuurconsulent ook een zogenaamd Cultuurpunt wil realiseren. Bent u daar nog? Even doorlezen! Dat Cultuurpunt houdt in 'een centraal informatie-ondersteu- ningspunt voor het lokale culture le leven in al zijn verscheidenheid'. Dat is een loffelijk streven, waar inderdaad behoefte aan is. Dit Cultuurpunt wordt eveneens volledig gefinancierd door de pro vincie Utrecht en bedraagt voor dit jaar 45.500 euro en eenzelfde be drag voor 2003. Dit jaar is bijna om, maar Soest krijgt toch het geld met terugwerkende kracht. Kassa! We houden er dus aan over. Slim onderhandeld. Dit fysieke Cultuurpunt komt in de Brede Bibliotheek (C-drie) te zitten, wordt na één jaar geëvalu eerd, waarna definitief wordt be sloten of het project zal worden gecontinueerd of niet. Voor de in vulling van deze cultuurpunt-func- tie wordt in eerste instantie ge dacht aan de inzet van een infor- matie/bibliothecaris/redacteur voor 2,5 dagen/week/18 uur, het geen neerkomt op 22.000 euro per jaar. De kosten van het aanbieden van de gegevens via de schriftelijke media worden in eerste instantie begroot op 10.000. euro per jaar. De onderbouwing ontbreekt. Het initiëren en ontwikkelen van dit Cultuurpunt ('als een spin in het culturele web') wordt een be langrijke taak van, daar heb je hem weer: de Cultuurconsulent. Tenslotte moet de wonderdokter, ik citeer: 'signaleren, afstemmen, promoten, stimuleren, versterken, opzetten, onderhouden, als scha kel fungeren, ondersteunen, ge bruikers en aanbieders met elkaar in discussie brengen, het organise ren en coördineren van voorlich ting en scholing en betrokken zijn bi j de uitvoering van concrete acti viteiten uit de culluurvisies van beide gemeenten Halleluja! (wordt vervolgd). Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de SOCSTERÜCOURANT Aanmelden: tel. 6014152 Vier fietspaden in Soest wor den momenteel of binnenkort voorzien van een nieuwe top laag. Deze werkzaamheden du ren tot het eind van deze maand en kunnen hinder ver oorzaken voor het (fiets)ver- keer dat wordt omgeleid. Ruim een week geleden is begon nen op de Koningsweg, tussen de Pimpelmees en de Kastanjelaan. Aan de zijde van Klein Engendaal krijgt het fietspad een rode asfalt- verharding, waarop het comforta beler fietsen is dan op de oude, dunne en grijze tegelverharding. Ook op de Nieuweweg zijn stra tenmakers reeds aan de slag. Tus- sen'de Smitsweg en de Eigendom weg leggen zij dikke, rode tegels. Omdat er in de grond kabels en leidingen liggen, is gekozen voor tegels in plaats van asfalt. Immers, als er aan deze kabels gesleuteld moet worden, zijn tegels gemakke lijker en tegen minder kosten te verwijderen dan wanneer er asfalt zou liggen. IJs en wederdienende zou gisteren een begin worden gemaakt met vervanging van de tegels van het fietspad langs de Obrechtstraat en wel tussen de Koningsweg en de Willaertstraat. Ook hier komt rood asfalt te liggen. Hetzelfde gebeurt aan de Konings weg, tussen de Nieuweweg en de Eikenlaan, aan de zijde van station Socst-Zuid. De planning is dat daar volgende week woensdag een begin mee wordt gemaakt. Verbreding De rijbaan van de Koningsweg wordt tussen de Jachthuislaan en de Biltseweg verbreed. Dat wordt gedaan om de doorstroming van het verkeer te bevorderen. BAR, GRILL RESTAURANT onze beroemde stoofpotjes? Onze in de wok geserveerde roerbakgerechten? Onze bekende spies van een meter? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTR AAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl Wasautomaat WAB 8795 inhoud 8 kg 1400 toeren energieklasse AM supergrote vulopening incl. opberglade/voetstuk altijd zeker van je zaak Soesterbergsestraat 35A, Soest Telefoon 035 - 602 93 60 Onze algemene voorwaarden zijn van toepassing.

Soester Courant | 2002 | | pagina 3