Café Klinkhamer 'Rondje Soestdijk' met Rotary voor medisch kinderdagverblijf Drie branden tijdens dagje uit van Brandweer Soest Nieuwe 'zorggeneratie' 'Eng is van intense treurigheid' ACTUEEL I Zomaar zin in een feestje? Bomen betalen tol van park Brand legt tuinhuisje volledig in de as Telefonisch onderzoek naar woonbehoeften van burgers College neemt bezwaren omwonenden in overweging Hui r**\M mm caiü m n r uuuuciv OVIMAIA PAGINA 4 r 2002 WOENSDAG 2 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 Fietstocht, optredens en activiteiten op 12 oktober Optredens in Cabrio en Oude Kerk [HeugajFelt Open brief aan politici In opslagloods, voormalige gymzaal en appartement Service bij Schoemaker Zes medewerkers Mariënburg bevallen Nieuwbouw NJHC Soest niet zeker M. Huijts ageert tegen gemeentelijk beleid en werkgroep Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 i Openingstilden: dinsdag t/m vrijdag van 9.00 uur lot 19.00 e zaterdag van 9.00 uur tot 17 Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid. 6CI3IS IIW DVD specialist, StccnhofFstraat 15, 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudensnaar.nl FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uilsluitend bij zijn lopijtfabriek te RENSWOUDE, Utrechtseweg 4. Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags gesloten www.vanheugfen.com ORDENING iken bekend dat fing is verleend van aatselijke Verorde- eiafval/snoeihout n 6 weken na be- eptember 2002) een smeester en wet- een verzoek om ïgediend. aken bekend dat 5.4.2.lid 1 c van de ng aan: ;n van een griezel- inen op 19 oktober en 6 weken na be- jeptember 2002) een ;emeester en wet- :r een verzoek om ingediend. JNNINGEN t en met 26 septem- n kapvergunning zijn nje, 3 eiken nse eiken er|;2 sparren 1 conifeer /an een bostuin blauwe ceder 1 conifeer Idboom en 3 coniferen erk rnifeer en 1 berk gevraagde kapvergun- tmerikaanse eik 1 eik belangen te worden ge- ergunning kunnen dit len 4 weken na deze be- bij de afdeling Groen en st, Postbus 2000, 3760 J35-6093643. Binnen gen de kapvergunningen ntehuis van Soest, ka- MINGEN 2 tot en met 26 septem- nber 2002 •niferen - 2 bomen feren en 10 coniferen leende kapvergunning: /Valeriaanstraat - enkele i/V gen het genomen besluit verzending van het be- idiend bij het college van srs van de gemeente CA Soest. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdamscafé uit de jaren '50. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 brandweerlieden gebruikmaken van ademlucht. Na drie uur kon den ze inrukken. De brandweer Baarn kon zich toen weer gaan wijden aan het bezoek van een Italiaans brandweerkorps, dat 's avonds voor een diner was uitgenodigd. Dat moesten de Baar- naars hals over kop verlaten toen ze voor de tweede keer werden opgeroepen voor bijstand aan Soest. Ditmaal betrof het een brandje in een appartement van Honsbergen. De situatie was ech ter niet zodanig dat de hulp van Baarn nodig was, zodat de wagens onderweg konden terugkeren. Het brandje was ontstaan doordat de 92-jarige bewoonster had vergeten dat ze een pannetje met eieren op het vuur had gezet. Door droogko- ken ontstond er een flinke rook ontwikkeling. Een buurman haal de dc bewoonster uit de flat. Ze had niettemin zoveel rook binnen gekregen, dat ze door personeel van de ambulance werd behan deld. De brandweer kon zich be- Een fietstocht van 25 kilome ter met onderweg optredens van onder anderen Anita Meyer, bezienswaardigheden en activiteiten. De Rotaryclub Soestdijk pakt zaterdag 12 ok tober flink uit. Niet alleen om de deelnemers een fijne dag te bezorgen, maar vooral om me disch kinderdagverblijf Betha- nië in Soesterberg nieuwe speeltoestellen te kunnen schenken. Rondje Soestdijk heet het pro gramma, waarin zowel actieve als passieve ontspanning de boven toon voert en de deelnemers ook nog eens kans maken op een prijs. Er wordt begonnen om 10:00 uur en om 17:00 uur is hèt afgelopen, niet dan nadat presentatrice Ria Bremer de opbrengst bekend heeft gemaakt. Ze doet dat in openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat, waar deze dag - net als in de Oude Kerk - veel optredens plaatsvinden (zie kader). Langs de 25 kilometer lange rou te is er echter nog veel meer te doen. Bij de scouts aan de Spar renlaan in Soest kunnen kinderen meedoen aan allerlei spannende activiteiten en in museum Oud Soest aan de Steenhoffstraat wor den speciale rondleidingen gege ven. Verder is het de moeite waard voor de fietsers om af te stappen bij Kasteel Groeneveld, waar de deelnemers aan Rondje Soestdijk gratis een rondleiding kunnen vol gen. In Baarn is ook de koninklij ke wachtkamer van Station Baarn opengesteld voor belangstellenden, terwijl er buiten muziek te horen en straattheater te zien zal zijn. In de niet ver hiervandaan gelegen Wintertuin zijn er vanaf half elf elk half uur kleine ensembles, solisten en koren te beluisteren. Staatsbos beheer werkt eveneens mee. Op dagrecreatieterrein Drakenstein Geachte gemeenteraadsleden van GGS, WD, CDA en CU/SGP, Op 12 september heeft de ge meenteraad ingestemd met het krediet voor het buurtpark' Ko ningsweg. Het geld is dus binnen! Op 13 september werd de kapver gunning aangevraagd door de ge meente Soest voor bomen in het buurtpark Koningsweg. Er was dus allang bekend bij de gemeente hoeveel bomen er moesten sneu velen. Op 25 september werd de kapaan- vraag gepubliceerd in de rubriek op 't Hoogt van de Soester Cou rant- 24 bomen kappen en 6 ver plaatsen. Op 27 september heeft ondergetekende de ter inzage ge legde kapaanvraag (afdeling G&M kamer 2.31) bekeken. Ik raad u allen dringend aan ook even in kamer 2.31 binnen te lopen om hetzelfde te doen. De mensen al daar zijn u graag van dienst heb ik ervaren. Waar wij reeds lang bang voor wa ren, is helaas bewaarheid. Met uit zondering van een zieke eik, een zieke lijsterbes en enkele kleinere bomen moeten maar liefst 24 vol groeide bomen wijken voor het water. Vooral waar de watergang mogen jong en oud houthakkertje spelen, knutselen en een gereed- schappenrebus maken. Letterspel Bij elke tussenstop krijgen de fiet sers van Rondje Soestdijk een let- terstempel op hun deelnemers kaart. Wie met deze letters het juiste woord weet te vormen, komt in aanmerking voor een ballon vaart voor twee personen. Verder zijn er onder meer hotelbonnen, schoonheidsbehandelingen, cd- bonnen en camera's te winnen. De hoofdprijs wordt na 15 oktober uitgereikt door Daphne Deckers, ambassadrice van het Nationaal Fonds Kinderhulp, de organisatie die ondersteuning geeft aan ver schillende projecten voor kinderen die het minder goed hebben ge troffen. Bethanië is daar een voor beeld van. Deze Soesterbergse in stelling helpt kinderen tot 7 jaar die problemen hebben. Het gaat dan om huilbaby's en kinderen die autistisch zijn, seksueel zijn mis bruikt of ADHD hebben. Rotaryclub Soestdijk heeft er een kijkje genomen en vastgesteld dat de speeltoestellen verouderd en in sommige gevallen onveilig zijn. Omdat Bethanië geen geld heeft voor vervangende toestellen, be sloot de Rotaryclub Soestdijk een handje te helpen. Inschrijven De club heeft met behulp van sponsors geld bijeengebracht, waarmee de tientallen activiteiten en optredens op 12 oktober be taald kunnen worden. Zodoende kan het inschrijfgeld van de deel nemers in zijn geheel worden be nut voor nieuwe speeltoestellen. Het inschrijfgeld bedraagt 10 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen vanaf 6 jaar (0-5 jaar gra tis). Wie het goede doel extra fi nanciële steun wil geven, kan voor 12 euro een fiets huren bij Station Soestdijk. De helft van dit bedrag komt ten goede aan Bethanië. Een folder kan men aanvragen via afbuigt richting Van Oest-terrein vallen de meeste slachtoffers. Dit is dus de tol die de buurtbewo ners moeten betalen voor dit pres tige project. Het moment is ove rigens goed gekozen; eerst het geld binnen en dan pas naar buiten ko men met de noodlottige conse quenties van dit watergebeuren. Water voor bomen, wie heeft het ooit zo bontgemaakt in Soest? Waterproblemen zijn van techni sche aard en kunnen op vele ande re manieren adequaat worden op gelost. Bomen zijn uniek en één malig en niet te vervangen. En her plant is ook maar een lapmiddel. Maar het is nog niet te laat! Ook u als goede burger van dc gemeen te Soest kunt bezwaar aantekenen tegen deze krankzinnige kap. De coalitiepartij met "groen" in haar naam en grote voorvechter van dit waterpark aan de Koningsweg zal nu de hand in eigen boezem moe ten steken. Er valt nog veel uit te leggen aan de burgers van Soest. Dit geldt overigens onverminderd voor WD, CDA en CU/SGP. Wij zijn benieuwd naar uw reac tie. Met vriendelijke groet, Hans Kooring www.rondjesoestdijk.nl of bij de WV's in Soest (Steenhoffstraat), Baarn en Hilversum. Wie zich heeft aangemeld, krijgt een pro grammaboekje, een routebeschrij ving en een deelnemerskaart thuis gestuurd. Kunstveiling Direct na het programma van Rondje Soestdijk wordt een veiling gehouden van kunstwerken van onder anderen Jan Wolkers, Astrid Engels en Jits Bakker, maar ook van regionale kunstenaars. De ob jecten zijn belangeloos beschikbaar gesteld en de opbrengst is bestemd voor Bethanië. Veilingmeester is Cees van Drongelen, bekend van het televisieprogramma 'Tussen Kunst en Kitsch'. Ook worden bijzondere items ge veild, zoals twee flightsimulatoren voor een Boeing 747, hoeden van Frans Molenaar, een cd-collectie van The Beatles, een oude geldsor- teermachine en poppen. De veiling begint om 17:00 uur in het restaurant aan de Soesterberg sestraat. Vanaf 12:00 uur kunnen de objecten worden bezichtigd. De toegang is gratis. Onder meer in openluchtthea ter Cabrio aan de Soesterberg sestraat en de Oude Kerk aan de Kerkstraat worden zaterdag 12 oktober optredens gegeven voor de deelnemers aan 'Rond je Soestdijk'. Deze program ma's zien er als volgt uit: Cabrio 10:30 Jazz. 11:00 Dansgroep Sepp. 12:00 Clowns. 13:30 The Saxoholics. 14:00 Anita Meyer. 15:15 Musical. 16:00 Bluesband Coen Wolters. 17:00 Bekendmaking opbrengst. Oude Kerk 10:30, 11:00 en 11:30 Orgels pel. 12:00, 12:30 en 13:00 Klein Soester Koor. 13:30, 14:00 en 14:30 Berna Kousemaker (piano) en Peter Heuwekemeijer (klarinet). 15:00, 15:30 en 16:00 Kamer koor Tourdion. da ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de ruige alombekende r TAPIJTTEGELS tb:A,dus Pief van Heugten. UITSLUITEND ■Jjlipqjfr VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GEUJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van Kela tapijltegels in onze 1000 m? tapijltegelshowroom worden uw benzinekoslen vergoed. Altijd 200,000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. Maandagmorgen werd in alle vroegte een tuinhuisje aan het Pijperpad een prooi van de vlammen. Evenals bij de Mavo Soest rijst het ver moeden van brandstichting. Het tuinhuisje en de daarin opgeslagen spullen gingen geheel verloren. De brand werd omstreeks tien over vijf 's morgens gemeld. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen al hoog uit het rieten dak. De brandweer moest een deel van de houten schutting verwijderen, voordat het biussingswerk kon begin nen. Tegelijkertijd kon een naast het tuinhuisje gestalde ca ravan net op tijd worden weg gereden. De brandweer zette twee stralen in. Ze moest voor zichtig te werk gaan omdat in het huisje een gasfles stond. Deze werd later verwijderd en gekoeld. Binnen een kwartier had de brandweer het vuur on der controle en was gevaar voor uitbreiding geweken. Het na blussen en het leeghalen van de geblakerde restanten duurde nog geruime tijd. Na ruim een uur kon dc brandweer inruk ken. De schade aan huisje en opslag bedraagt enige duizen den euro's. enpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 perken tot het afzuigen van de rook uit de kamer en op de gale rij. De bewoonster kon niet direct terug naar haar appartement. Ze werd tijdelijk bij familie onderge bracht. De jaarlijkse uitgaansdag zal de vrijwilligers van het brand weerkorps Soest nog lang heu gen. Terwijl zij een dagtocht naar Utrecht, Amsterdam en IJmuiden maakten, braken in Soest twee branden uit, in de voormalige Mavo Soest en in een appartement van Honsber gen. Toen ze na een vermoeiende dag amper een uur thuis waren, wer den de korpsleden 's nachts om streeks één uur voor de derde keer gealarmeerd. Die brand, in de op slagloods van rietdekkersbedrijf Clemens de Wit aan de Eemstraat, hield hen tot de volgende morgen zeven uur bezig. Later moesten ze er nog een paar keer naar toe om smeulende resten te blussen. Bij de brand in het bedrijf aan de Eemstraat brandde niet alleen de houten, tot de nok toe met riet gevulde opslagloods tot de grond toe af. Ook een vrachtwagen ging verloren, evenals veel specialistisch gereedschap en een machine voor het schoonspuiten van rieten da ken en het brandwerend maken van de rieten dakbedekking. Met grote inzet slaagde de brandweer er wel in een houten aangebouw de schuur te behouden. Daarin za ten twintig konijnen, die allemaal werden gered. Ook een schuur van de buren waarin onder meer een boot en motoren waren gestald, bleef gespaard. De oorzaak van de brand is niet bekend. De schade wordt geschat op ruim 100.000 euro. Het vuur moet zich in een oog wenk over de volle breedte van de loods hebben verspreid. Een buurtbewoner die een paar minu ten eerder was langsgelopen, had niets van brand gemerkt. Even la ter stond de loods volledig in lich terlaaie. De met groot materieel uitgerukte brandweer, die assisten tie kreeg van het korps Soester- Brandstichting is zeer vermoede lijk de oorzaak van de brand die woedde in de gymzaal van de voor malige Mavo Soest aan de Valeri aanstraat. Foto: Brandweer Soest. berg, stond voor een onmogelijke opgave en richtte zich dan ook eerst op de naastgelegen bebou wing. Na anderhalf uur was het gevaar voor uitbreiding geweken en kon het merendeel van de stralen, waaronder het waterkanon, op de vuurzee worden gericht. Nadat de loods was ingestort en het vuur op het oog geblust was, kon men met behulp van een shovel beginnen aan het leeghalen van de loods. De smeulende voorraad riet werd in een weiland aan de overkant van de weg verspreid. Het vuur laaide daar telkens weer op, maar kon direct worden geblust. Om zeven uur konden de voertuigen, waar onder de verbindingscommando- wagen van de regiobrandweer Eemland alsmede de in Wouden berg gestationeerde ademluchtcon- tainer inrukken. Bijstand Het korps Soesterberg en de ademluchtcontainer uit Wouden berg waren al eerder in Soest ge weest, toen er brand woedde in de gymzaal van de voormalige Mavo Soest. Daar was, vermoedelijk door brandstichting, brand ont staan in de toestellenberging van de gymzaal. Het vuur werd door buurtbewoners ontdekt door de rookontwikkeling. Het dreigde via het plafond naar het hoofdgebouw over te slaan, maar door de snelle inzet van vier stralen kon dat wor den voorkomen. Brandweer Soesterberg concentreerde zich op het hoofdgebouw, Baarn bestreed het vuur vanaf het dak en Soest van binnenuit. Door de hevige rookontwikkeling moesten de Niet minder dan zes medewer kers van Mariënburg waren dit voorjaar in blijde verwachting. Het bijbehorend verlof was de aanlei ding voor een huis-aan-huis cam pagne om nieuw personeel te wer ven om de zorgkwaliteit van de or ganisatie te waarborgen. Dat lukte en inmiddels zijn alle zes medewer kers bevallen. Bij Mariënburg hoopt men stilletjes op een nieuwe generatie zorgverleners. Op de foto v.l.n.r.: Miranda met Elvira, Judith met Jessica, Chantal met LucasAmanda met Quincley, Margreet met Daphne, Saskia met Jordy. Het college van burgemeester en wethouders zal zich op nieuw buigen over de eerder verleende bouwvergunning aan de Soester vestiging van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale (NJHC). Vier bewo ners van de Bosstraat hebben bezwaar ingediend tegen de nieuwbouw. Afgelopen maan dag verwoordden ze hun pro bleem tijdens een gemeentelij ke hoorzitting. Het college spreekt zich binnen zes weken uit over de zaak. Het is de bedoeling dat de NJHC een nieuwe, grote zaal bouwt en het terras bij de herberg verplaatst. De vier bewoners van de Bosstraat zien dat niet zitten. Ze zijn bang dat ze veel overlast zullen onder vinden als de herberg uitbreidt. Ook denken de omwonenden dat er na de verbouwing activiteiten in het pand plaats gaan hebben die niet in het bestemmingsplan pas sen. Daarin staat dat de herberg de functie 'maatschappelijke doelein den' heeft. De grond is dus be stemd voor voorzieningen op het gebied van bijvoorbeeld religie, verenigingsleven en recreatie. Deze omschrijving is wat vaag en kan op verschillende manieren worden uitgelegd. Zo heeft de NJHC in het verleden bruiloftsfeesten ge houden in het pand. De bewoners vinden dat dit niet past onder de noemer 'maatschappelijke doelein den' en het college is het daarmee eens. De NJHC zegt te willen uitbreiden omdat ze ruimte te kort komt. In 2000 is de herberg verbouwd om in de behoeften van de gasten te voorzien. 'Mensen willen meer pri vacy, dus kleinere slaapzalen en een eigen douche en toilet', legde NJHC-directeur Schiften tijdens de hoorzitting uit. Met de verbouwing heeft de Soester herberg ruimte in geleverd. De stichting wil nu graag een nieuwe zaal bouwen zodat groepen die te gast zijn, betere voorzieningen hebben. Schillen: 'Op dit moment is het zo dat de eetzaal voor verschillende activitei ten wordt gebruikt: als een groep dia's wil kijken moet de boel om gebouwd. Dat is allemaal wat be helpen. We willen voor dergelijke activiteiten een aparte zaal bou wen, om onze gasten tegemoet te komen en ons personeel te ontlas ten.' Bovendien heeft de herberg be loofd geen bruiloftsfeesten of soortgelijke activiteiten meer toe te laten. Maar voor de omwonenden is die toezegging niet voldoende. Want op de internetsite van de NJHC adverteert de herberg nog altijd met deze activiteiten, zeggen de bewoners. Zij willen dan ook dat het college de bouwvergunning ofwel intrekt of er strikte gebruiks voorwaarden aan koppelt. In het verleden zou de herberg ook al hebben beloofd geen feesten te organiseren. Vervolgens kwamen ze die toezegging niet na, zo ver klaarden de bewoners tijdens de hoorzitting. Ook met het terras zijn de omwo nenden helemaal niet blij. Ze zien dat als een blijvende bron van ge luidsoverlast. Daarnaast maken ze zich zorgen over het verkeer dat volgens hen zal toenemen met de uitbreiding. De bezwaren van de 'Bosstraat bewoners' hebben hen eerder he lemaal tot de Raad van State ge bracht. Ze wilden dat de Raad het nieuwe bestemmingsplan, die de bouw mogelijk maakt, af zou keu ren om zo de uitbreiding te voor komen. De Raad van State besloot echter in het voordeel van de NJHC. De bewoners doen via dit beroep een laatste poging hun ge lijk te halen. Van omstreeks één uur 's nachts tot 's morgens vroeg bestreed de brandweer het vuur dat een opslag loods aan de Eemstraat in de as legde. Foto: Brandweer Soest. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! Tot en met december van dit jaar kunnen inwoners van Soest nog worden gebeld voor het WoningBehoefte Onder zoek. Dat wordt uitgevoerd in opdracht van het ministerie van VROM. Doel hiervan is, u raadt het al, om meer inzicht te krijgen in de ma nier waarop mensen wonen, wat hun woonwensen zijn en hoe zij hun woonomgeving beleven. Het ministerie, de gemeenten en wo ningbouwverenigingen willen deze gegevens gaan benutten voor een aantrekkelijk woningaanbod, een prettige leefomgeving en goede voorzieningen. Het onderzoek wordt in alle ge meenten van ons land telefonisch uitgevoerd door een bureau en staat of valt met de bereidheid van de inwoners om mee te werken aan het interview. De gemeente Soest hoopt daarom dat haar in woners die worden benaderd, me dewerking willen verlenen aan het onderzoek. die zich hebben laten helpen door drie adviseurs. Huijts Iaat zich in de brief niet bepaald vleiend uit over de leden. 'Wat is dit voor baarlijke nonsens. Het klinkt meer als een clubje amateurs die niets te doen hadden en toevallig in hun achtertuin een paar paarden zagen staan en zich daaraan ergerden.' Aan Janssen schrijft hij; 'heeft u de paardenweiden en 'slordige' volks tuintjes wel eens gezien, 's mor gens vroeg, bij een mistige zonsop gang? Waarschijnlijk niet, anders had u deze non-discussie allang een halt toegeroepen, de werk groep met onmiddellijke ingang de toegang tot het gemeentehuis ont zegd, en was u overgegaan tot be langrijker zaken, zoals het begro tingstekort.' Hij wijst er verder onder meer op dat paarden vroeger ook een agra rische betekenis hadden. Als er dan toch alleen maar geteeld mag worden op de Eng, stelt hij voor dat dit gebeurt met behulp van (Belgische) trekpaarden en niet met een machine van 240 PK's. Terwijl in het bedrijfsrestau rant van het gemeentehuis werd gepraat over hoe het nu verder moet de met Zuidelijke Eng, wond Soester M. Huijts zich op over de aangekondigde maatregelen van de gemeente tegen illegaal grondgebruik in dit agrarisch gebied. kende en tenenkrommende droe fenis willen bekijken. We gaan toch met z'n allen veel liever naar het bos?' Huijts plaatst grote twijfels bij de Werkgroep Behoud de Zuidelijke Eng die vorige week een toe komstvisie presenteerde (die in deze krant al onder de aandacht kwam) en die officieel werd over handigd aan wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening. De werk groep wil onder meer dat de ge meente alle niet-agrarische activi teiten op de Eng een halt toeroept, de fiets- en wandelpaden opknapt en deze voorziet van informatie borden. Ook pleit ze ervoor dat de 'rommelige' volkstuinen fraaier worden en er geen bebouwing aan de randen van het gebied wordt toegestaan. De wethouders Krol (links) en Witte kregen vorige week de toe komstvisie uit handen van een ver tegenwoordigster van de werkgroep Behoud de Zuidereng. Op straffe van een dwangsom moeten bijvoorbeeld alle paarden en weilanden in het zuidelijk deel worden verwijderd. En dat is vol gens Huijts nu net het enige inte ressante stukje van de Eng, het enige waar 's zomers nog sprake is van een vergezicht. De Soester heeft een (open) brief op poten geschreven aan burgemeester Koos Janssen aan wie hij vraagt het be leid te herzien. 'De Eng is van een intense en deerniswekkende, modern-agrari sche treurigheid. De Eng heeft ge middeld gezien de aantrekkings kracht van een veld pas gerooide bintjes in Flevoland. Over saai ge sproken. Maïs, maïs en nog eens maïs, met daarin een aantal ver scholen - als ware het illegale hen nepkwekerijen - rogge-, luzerne- en knollenveldjes. Alsof de inwo ners van Soest al die treurniswek- De gemeente lijkt, gezien haar ac tie tegen illegaal grondgebruik, in grote lijnen achter de toekomstvi sie te staan, maar zal wel meewer ken als er een plan \Vordt inge diend voor woningbouw op het voormalige terrein van Molenschot en het AZC. Huijts plaatst grote twijfels bij de werkgroep en het draagvlak ervan. De groep bestaat uit drie mensen

Soester Courant | 2002 | | pagina 5