expert SCHOEMAKER Van de Ven 7 kinderboekenweek! 10-11-12 OKTOBER °"Z6 Janssen: 'Het avontuur van de Volksuniversiteit is geslaagd' jnderboekenweek Soest/erberg: er valt weer heel wat te beleven! BOEKHANDEL JONGERIUS Prentenboekje 2,25) voor de kleinsten Schatzoekers mogen gratis op de foto Maakster prentenboekje signeert bij V.d. Ven Bijeenkomst humanisten Gratis proefabonnement BredeBieb voor ouders! WOENSDAG 2 OKTOBER 2002 ummer 20 SOESTER COURANT PAGINA 9 i i DRIE DAGEN DAVERENDE AANBIEDINGEN VÉÉL DEMONSTRATIES DONDERDAG en VRIJDAG van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur Vy ay kapitein' - boeken over boten 'Op de klippen' Film in theater Lejo: 'Handwerk' Clown Benno 'Op de thee bij Dahl' Kinderboekenweekgeschenk Kinderboekenweek 2002 2 t/m 12 oktober Rotraut Susanne Berner signeert op vrijdagavond 4 oktober van 18.00 tot 19.00 uur bij: BOEKHANDEL Zaterdag bij Van Oosten Rotraut Susanne Berger Ay ay kapitein! Veel belangstelling tijdens jubileumviering Noodschool mag aan Koninginnëlaan Over '(anti)globalisering' Tijdens Kinderboekenweek: )lad door de desbe- igevulde bonnen of te in. 'n verhuurder, betrokken verhuurder. ïb.datum:_ ïb.datum:_ n) onder de 18 jaar lats: werk: «ge woning: Jartner atum invullen) )orstromer zie spelregels) ïmland. sloten periode van tedraagt uw enkele ee* tel: hoeve van een gehandi- ien behorende persoon r met uw woonbon en juist ingevulde woonbo J ield. Bovendien wordt gecoiJ i alle voorwaarden voldoet m bij alles klopt, wordt in volqjf arters geldt de leeftijd en] itschappelijke of economisch regio Eemland.* rs geldt de periode dat n* ip het huidig adres, de criteria bovenaan de kan* worden uw persoonlijke gec jeftijd, gezinssamenstelling ntroleerd met de gegevens uit J Basisadministratie Persoor-1 de gegevens juist dan wordt 1 i eigenaar/verhuurder aangeJ t u de woning dan krijgt u viacl acceptgiro waarmee u de leq- )or een huisvestingsvergunfri daat eerd voor een woning, dan worc agen na het verstrijken van q, aenaderd door de verhuurde ibiedingsbrief is het niet mogeli linnen te bekijken. Het heeft geéhj te informeren naar uw kanse-^ i AANMERKING BENT GEKO EEN WONING ONTVANGT TH! ningtoewijzing van de woningtoewijzingen geven in een overzicht. Daartn /en hoeveel reacties er op ee% /angen en of de woning aan ee- romer is toegewezen. Ook worc woonduur, de eventuele maa'^l economische binding en he de puntenaantal vermeld. Op dij een inschatting maken van inf in dergelijk type woning ef oonwensen aanpassen. gzoekenden vallen is het mogelijk om oJ lociale gronden een urgentie' erkrijgen. Slechts in een zee' gevallen zal een dergelijke echts van toepassing is vooreer len verstrekt Informatie hierove n bij de afdeling Publiekszake: te, onderdeel huisvesting. oopt een serieuze klacht mochif-' woningtoewijzing, dan kunt u dief men bij de gemeente Soest, ie Woonruimteverdeling, Post- CA SOEST. agen heeft over het toewijzings-l nt u daarvoor terecht bij Portaal W of de afdeling Publiekszaken e Soest. Ook zijn hier informatie- Daar. Drmatie kunt u ook vinden ioest.nl, bouwen en wonen, 'deling). ïmland bestaat uit de gemeenten trn, Bunschoten, Eemnes, Leus-f /oudenberg. qR\E do E H »Ay-ay kapitein!'- Boeken over tfjboten. Daar gaat het om in de Kinderboekenweek 2002, die wordt gevierd van 2 tot en met 12 oktober. Er zijn veel leuke, bannende en grappige boeken jyer boten. Ga maar eens kij- en in de boekhandel of in de nbliotheek. 9uiz/Internetspel Êjdcns de kinderboekenweek kun jije in de bibliotheek meedoen aan :de kinderboekenweekquiz. Haal jhem bij de balie en als je de oplos ing hebt mag je schatgraven- Koor het Internetspel moet je gaan prfen op het internet. Heb je zelf Een computer met internet thuis, Jin mag je het spel in de biblio theek spelen (hiervoor moet je wel je bibliotheekpas meenemen). Het j)el is vanaf 29 september drie Jyekcn lang te spelen. Ga naar de bibliotheeksite www.obsoest.nl. Jies Bibliotheek, dan Kinderen, en lan kinderboekenweek. Daar vind je de site waar je moet zijn om het jpel te spelen. Op woensdag 24 ktober worden de winnaars be- fendgemaakt. Piratenvlag maken len je die prachtige vlaggen die.de Biraten altijd aan de masten van bun schip hingen? Zeelieden kon- Ben vaak aan de vlag zien welk pi penschip hen tegemoetkwam, kis een matroos zo'n vlag in de ferte zag, beloofde dat niet veel goeds.... Haal een lege vlag bij de falie van de bibliotheek Soester- jerg en versier hem zo dat je hem traag aan de mast van een piraten- phip zou binden (hij hoeft niet per eng te zijn). Lever hem voor 5 iktober in, dan worden de vlaggen 'aan de masten in de bibliotheek gebonden. Iedereen die een vlag Inlevert mag schatgraven en de pooiste vlag wint een leuke prijs... Voensdag 2 oktober [nutselmiddag pet is al bijna een traditie: De nutsel- en spelmiddag (13:00- Ï7.00 uur) als start van de kinder- oekenweek. Er is deze keer: tat- too kiezen; schminken; Octopus- pel; matrozenhoedje maken; Ichommel/takel/vikingschipspel; icheepsbeschuitjes maken; schat graven. En bovendien komt er pannend bezoek... Clown Benno! anderen kunnen een strippen kaart kopen voor 1,50 en gaan llle activiteiten langs die ze leuk |inden. /oensdag 2 oktober Er is een schip gestrand. Midden pp de oceaan is het öp de klippen feelopen. Op het halfgezonken wrak wonen een stoere kapitein, en robuuste kokkin en een schriel iiatroosje. Hoe lang ze daar al zit ten weten ze niet meer. Ze bren gen de tijd door met wachten, ver- Kelen, vissen en zingen. Samen proberen ze er het beste van te ^ïaken, wachtend op hun evenue- fe redding. Mogen ze mee met de Tbgelaar in zijn boot? Of brengt foeptunus redding? En wat als er pooit redding komt? 'Op de klip pen' is een leuke voorstelling (14:00-15:00 uur) die echt past in de kinderboekenweek. Voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar. Kaartjes: kinderen 4,50; volwas senen 7,00. Let op: Voor een middag plezier én een leuke voor stelling tussendoor kunnen kinde ren een strippenkaart een kaart je voor de voorstelling 'op de klip pen' nemen voor maar 5,00 (zolang de voorraad strekt!). Zaterdag 5 oktober Schatzoeken Samen met de zeeverkenners Paltz- en Eemgeuzen kun je gaan schatzoeken in Winkelcentrum Hartje Zuid. Onderweg zijn er al lerlei opdrachten en wedstrijdjes en je kunt ook nog een mooie prijs winnen. Ook kun je jezelf bij Wil lem van Oosten Fotografie op de foto laten zetten als piraat. Je kunt starten tussen 10:0Q en 11:00 uur, finishen tot 12:30 uur. Om 13:30 uur is de prijsuitreiking. Voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar, kosten 2,00. Het volledige pro gramma ligt klaar vanaf 1 oktober. Zaterdag 5 oktober Gegevens niet bekend. Aanvang: 14:00 uur Entree: kinderen 3,50; volwassenen 4,50. Woensdag 9 oktober In een enorme poppenkast duiken de vreemdste figuren op. Een zin gend vogeltje, een zenuwachtige professor, een verdrietige panfluit speler en nog meer bijzondere we zens. Allemaal zitten ze in de kast van Lejo. Maar het lijkt erop dat niet iedereen blij is met zijn bonte verzameling. Gelukkig komt er hulp vanuit onverwachte hoek. Twee blote handen, een koffer mei houten balletjes en muziek, meer heeft Leo Pietersen van Poppen theater Lejo niet nodig om zijn toeschouwertjes mee te nemen naar zijn wonderlijke en humoris tische wereld. Aanvang: 14:00 (tot 15:00 uur). Voor kinderen vanaf 5 jaar. Entree: Kinderen 3,50; vol wassenen 4,50. Woensdag 9 oktober Benno is een echte kindervriend. Hij komt op woensdagmiddag (14:00 uur) naar de bibliotheek aan het Dorpsplein in Soesterberg en zet daar met de kinderen de boel op stelten. Hij kent mooie zeemansliederen maakt super- zwaarden van ballonnen. Hij speelt poppenkast en maakt samen met de kinderen muziek. Benno is het leukst voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Kaarten zijn gratis verkrijg baar bij de Brede Bibliotheek Soesterberg. Zaterdag 12 oktober 'Op de thee bij Dahl' is een voor stelling die alle zintuigen prikkelt: tussen de potten thee, kannen ge koelde limonade, koekjes, choco laatjes, kleine taartjes en andere heerlijkheden door, spelen en ver tellen ruim 12 leerlingen van de JeugdTheaterSchoolZuidHolland stukjes na uit de prachtige boeken van Roald Dahl. Een poppenkast- versie uit het boek Gruwelijke Rij men over Assepoester, een to neelscène over het heerlijke snoep winkeltje van Boy, een muzikale rap met slagwerk op theekisten over Sjakie en de Chocoladefa briek, een mini-musical van Sneeuwwitje en een Bezoek van de Griezels. Op de tafels staan spre kende theepotten die zo hun eigen idee hebben over dat wat er op en om de tafel verschijnt. De presen tatie is in handen van Willy Won- ka. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar, duurt onge veer een half uur en wordt drie maal gespeeld: 12:00 uur: besloten voorstelling voor de winnende schoolgroepen van de etalagewed strijd van de boekhandel Van de Ven; 13:30 uur: vrije voorstelling; 15:00 uur: vrije voorstelling. En tree: 4,00. Kaarten zijn vanaf 1 oktober verkrijgbaar bij de recep tie van Brede Bibliotheek Soest en bij Boekhandel van de Ven aan de Zuidpromenade. Rindert Kromhout heeft dit jaar het Kinderboekenweekge schenk geschreven. Het heet: 'Boris en het woeste water' en gaat natuurlijk over.... boten. Het is een spannend boekje met tekeningen van Sylvia Weve. Iedereen die tijdens de Kinderboe kenweek voor 8,88 aan kinder boeken koopt, krijgt dit boekje ca deau (zolang de voorraad strekt). Het traditionele prentenboekje, een boekje voor peuters en kleu ters dat maar 2,25, kost is dit jaar gemaakt door de Duitse illus tratrice Rotraut Susanne Berner. Zij won allerlei prijzen in Duits land en Nederland, waaronder een Zilveren Penseel in 1997. Het Rotraut Susutme Bern Dag hoed! Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 www.libris.vandeven.nl e-mail: info.vandeven@libris.nl Schatzoekers die tijdens de Kin derboekenweek op zaterdag 5 okto ber meedoen aan het schatzoeken in het winkelcentrum Hartje-Zuid, mogen zich bij Foto van Oosten (Plein van 'Zuidj als piraat laten fotograferen, zoals hier Olievier Swart. De foto kunnen ze de woens dag erna (9 oktober) gratis ophalen bij de fotowinkel. Foto: Willem van Oosten. boekje heet 'Dag hoed!' en is be doeld om voor te lezen, of nog beter: je eigen verhaal bij te ma ken, want het is een boek zonder tekst. Kinderboekenweek 2002 2 t/m 12 oktober H Boeken over boten Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 www.jongeriusboek.nl Op vrijdag 4 oktober komt de maakster van het prentenboek je 'Dag hoed!', verschenen ter gelegenheid van de Kinderboe kenweek, naar Soest. Rotraut Susanne Berger signeert op vrijdagavond 4 oktober tussen 18:00 en 19:00 uur bij boek handel Van de Ven. De Duitse illustratrice Rotraut Susanne Berger (1948) heeft be sloten tijdens de Kinderboeken week Nederland te bezoeken. Zo komt ze aanstaande vrijdagavond ook naar Soest, naar boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromena de. De maakster van het hartver- overende prentenboekje voor peu ters en kleuters (verkrijgbaar voor 2,25) heeft al heel wat prijzen gewonnen, zowel in Nederland als in Duitsland. Voor haar speelse il- Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 035 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 'Het is duidelijk dat dit avon tuur succesvol is geweest,' stel de burgemeester Koos Janssen vast tijdens de viering van het 25-jarig jubileum van de Volksuniversiteit Soest/Soes- terberg. 'Ze is erin geslaagd zich een gewaardeerde plaats te verwerven in de plaatselijke sa menleving.' De burgemeester zei dat in zijn toespraak, waarmee hij de geluk wensen van het gemeentebestuur overbracht, aan het begin van de drukbezochte 'Spaanse avond' waarmee de Volksuniversiteit het zilveren jubileum luister bijzette. Janssen herinnerde er o.m. aan dat de Vu in particuliere huiskamers begon met ca. 100 cursisten. Nu heeft ze rond de 1200 cursisten die kunnen kiezen uit een zeer geva rieerd aanbod van cursussen, lezin gen, excursies en wat niet al. 'Cur sussen gericht op hoofd, hart en lichaam. Met recht een totaal-aan bod,' aldus de eerste burger van Soest. Hij stelde vast dat de Volksuniver siteit zich heeft ontwikkeld tot een professionele organisatie, die gro tendeels op vrijwilligers draait. Ook nu nog is er een 'huiskamer cursus' (voor een concert), en dat vond Janssen een goede zaak, aan gezien ook de gemeente tegen woordig huiskamergesprekken voert met burgers. Hij hoopte dat de Volksuniversiteit er ook in de komende 25 jaar in zal slagen een interessant cursusaanbod te pre senteren. Volksuniversiteit-voorzitter Gé Spruit, die het gezelschap had ver welkomd, constateerde met vreug de dat de Vu in al die 25 jaar steeds geslaagd was in het vinden van bestuursleden en medewer kers, maar ook in cursusprogram ma's die voldoende aftrek hadden gevonden en in het aantrekken van deskundige docenten. De Vu- Soest is overigens nog jong, verge leken met bijvoorbeeld de eerste Volksuniversiteit, die in 1913 door prof. Steinmetz werd opgericht. Er zijn nu 98 Vu's in het land, met ruim 225.000 cursisten. In het beleidsplan van de Bond van Vu's, vijf jaar geleden opge steld, werd gestreefd naar 20% groei. Soest haalde meer dan 30%, stelde Spruit tevreden vast. Over de medewerking van de rijksover heid was hij niet erg te spreken: in allerlei Europese landen wordt veel meer aandacht gegeven aan 'een leven lang leren' (non-formele educatie). 'Alles stroomt' stelde Spruit met de Griekse wijsgeer Heraclitus vast. 'Alles gaat veel sneller dan toen. Wij hopen als Volksuniversiteit Soest nog vele jaren op die bewegingen in de sa menleving te kunnen inspelen.' Foto Herman van Dam. Basisschool De Driesprong mag een noodschool bouwen op het recreatieterreintje aan de Konin ginnëlaan. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders vorige week besloten. De school heeft de noodplek no dig in verband met de nieuwbouw van De Driesprong, die aan de St. Theresiastraat ligt. Tijdens de bouw moet de school gewoon doordraaien. De plek aan de Ko ninginnëlaan leek ideaal voor een noodschool, omdat het in de buurt van De Driesprong is en toch niet meer echt voor recreatie gebruikt wordt. De grond, die eigendom is van de gemeente, doet op dit mo ment vooral dienst als parkeer plaats en hondenuitlaatterrein. Op donderdag 24 oktober or ganiseert het Humanistisch Verbond Soest/Baarn een avond over het onderwerp 'glo balisering en anti-globalise ring'. De avond wordt gehou den in de grote zaal van 'De Deel', Melkpad 17 in Baarn en begint om 19:30 uur. Globalisering is moeilijk te defi niëren. Het fenomeen heeft vele gezichten terwijl voor- en tegen standers van de huidige globalise ring telkens eigen accenten leggen. Daarom is het één van de meest verspreide en toch minst eenduidig gedefinieerde begrippen uit de ac tualiteit. Het komt erop neer dat er Rotraut Susanne Berger. lustraties kreeg ze in 1997 (met 'het Avontuur') en in 2001 (met 'De prinses komt om vier uur') een Zilveren Penseel. Kinderen die zich in de Kin derboekenweek aanmelden als abonnee/lid van de Brede Bi bliotheek kunnen beter hun ouders meenemen. Want die kunnen dan zelf een gratis proefabonnement krijgen! Dat proefabonnement loopt tot 1 januari 2003. Het lidmaatschap van de biblio theek is gratis voor kinderen (tot 15 jaar). Voor de ouders die hun zoon of dochter lid maken is dat voor de komende drie maanden ook gratis. De Kinderboekenweek is van woensdag 2 oktober tot 12 oktober. Het thema is 'boeken met boten'. De Brede Bibliotheek is nu ingericht als boten-biblio- ihcek. Overal staan de boeken over boten, over de zee, over zee monsters, over scheepslui en kapi teins, over oude zeilboten, noem maar op. Het gaat over de Ketel- binkies en de admiraals en span nende zeereizen en avonturen. Ook de boeken over boten voor volwassenen zijn uitgestald. En het leuke is: alle boeken (op een paar na) mogen worden meegenomen naar huis; de leenperiode is vier weken. De proefabonnementen kunnen tot 31 oktober worden ge kregen. Kijk ook eens op internet: www.obsoest.nl. Daar is nog meer te vinden. In de catalogus kan je kijken of het bock dat je wilt heb ben in huis is; en als het er niet is kan je het reserveren. geen grenzen meer zijn op de we reld. Dankzij technologie, zoals internet en satellieten zijn wij in staat te communiceren met de hele wereld. Muziek, kledij en films uit landen die vele duizenden kilome ters van ons verwijderd zijn, wor den op de hoek van de straat ver kocht. Ook economisch vervallen de grenzen. Een multinational is al lang niet meer gebonden aan één land. Wereldwijd stellen ze mensen te werk zodat wij niet raar meer opkijken als onze T-shirt in Taiwan gemaakt is. Toch heeft dit ook nadelen. Door het wegvallen van de grenzen kun nen grote ondernemingen heel eenvoudig hun fabrieken sluiten in het ene land en heropenen in een ander goedkoper) land. Regerin gen moeten steeds meer rekening houden met buitenlandse bedrij ven bij het nemen van beslissingen en vakbonden krijgen het steeds moeilijker om hun eisen door te drukken. Het is tegen deze laatste soort globalisering dat er zo vaak en zo fel geprotesteerd wordt. De avond zal worden verzorgd door Kees Hudig van-het 'XminY Solidariteitsfonds". Het 'XminY Solidariteitsfonds vormt een on derdeel van een wereldwijde pro gressieve beweging die zich op ba sisniveau inzet voor structurele, economische, politieke en maat schappelijke veranderingen. ELKE WEEK EEN SOESTTOÏCOURANT IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per half jaar! tel.(035)6014152

Soester Courant | 2002 | | pagina 9