1 Soester Sow-gemeenten kijken naar de toekomst 9 OKT. 2r J s. R. van Kooten publiceert nieuw oek over de Apocalyps Bassist Hans Roelofsen in bijzonder concert iddelma 3.69 (TU6K0CKI "z>s sttcrn# Woensdag 9 oktober 2002 SOESTER COURANT PAGINA 11 >ud-premier Van Agt woensdag bij presentatie Jiversen ider 'inferset 1 249 albums iklamp 3 99 «el in 3 99 of koffer le bureau. I Waarnemingen Volksdansinstuif PROFlLZgod KBO-Soest naar Gooise Operette Bijeenkomst over schizofrenie de ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS Heugafelt SOTSTERgCÖüRAWT Muziek in Utrecht Kim Koelewijn niet naar finale Zaterdag 19 oktober, Cenakel Veel ideeën op gemeenteavond in de Emmakerk Diakenen helpen Jazz: Erik Doelman/ Simon Rigter Kwartet Film: 'The Royal Wereldwinkel Wereldgeschenken uteuil in leder met gasveer voor introductieprijs als afgebeeld november 1599,-). ktafel 60x60x60 cm, verrijdbaar, alu helder en gesatineerd gla*. prijs 610, - (na 17 november 675,-) Foto: Soester Courant 'Er zijn legio boeken geschre ven over de Openbaringen, >9. M 035 -6011004. Vrijdag koopavoj maar de meeste daarvan ver- :-mail: info@middelmanwonen.nl trekken vanuit een ander ge zichtspunt. Ik heb mezelf aller eerst de vraag gesteld: 'Wat I staat er nu echt?' Daarbij ben ^[(Uitgegaan van de Griekse pdtekst, die ik helemaal op- nieuw tot mij liet spreken.' Hét is bepaald geen klein werkje dat ds. R. van Kooten - predikant vari de Ichthuskerk in Soest (her vormd op gereformeerde grond slag) - onlangs heeft voltooid. 'De dingen die met haast geschieden moeten' is een indrukwekkend boek in twee delen. Het gaat over heflaatste bijbelboek, de Openba ringen, ook wel de Apocalyps ge noemd. De twee kloeke banden, verschenen bij uitgeverij Groen in Heerenveen, bevatten een 'prak tisch' commentaar op de Openba ringen aan Johannes; volgens ds. Van Kooten wil dat zeggen dat het niet een puur wetenschappelijk commentaar is, dat alleen toegan kelijk zou zijn voor zijn collega- filologen, maar vooral voor de geïnteresseerde leek geschreven. Puntenslijper draaibaar iel. bevestiginesmatfirini»n La. 40 cm uitrekbarc kop ven, een 40 «n. en flexibele slang n (broom eriaal Oietzangerstraat I '08 Bussum, Laarder- eusden, Hamersveldse- >t. Van Weedestraat 141 jouwzee 27 .Zeist, Van 51-153 I Adv./41_G1 IH. I '"«t «tileler verkopen wij lijdelijk. J Moehteo tij ondanks zorgvuldige planning Jt "el njn titnrioèt, dm vragen wij ■JB hiervoor begrip. De verpoikmg von de a/gebeefde arlike kir kmeir afwijiei. IW tel-endrokfoiiin 2jj, voorbebooden 'Mijn doelgroep is het belangstel- lende gemeentelid.' Het boek is in zekere zin een uit vloeisel van de serie artikelen die J® Van Kooten al voor zijn komst naar Soest in het blad van de her vér m d -gereformeerde mannenver- -agBigingen schreef, in de periode 1978-1982. 'Maar dat waren ei genlijk nog omgewerkte preken en niet zo geschikt voor opname in een boek.' In 1995 begon hij met hét boek, vooral op aandrang van de jeugd in de kerk, die hij had weten te boeien met een serie pre ken over Openbaringen en die met allerlei vragen rondliep. De studie voor het boek had ook een direc te 'spin offer volgden 100 preken over het onderwerp. Ds. Van Kooten heeft al met al anderhalf jaar werk in het boek zitten. 'Dan stopte ik er een poosje mee, maar dan porde de jeugd me weer op en dan ging ik verder...' icenarto In zekere zin is het boek een ant- 'oord op de opvattingen die in jrthodoxe en evangelische kringen rel opgeld doen over de 'laatste jingen'. Ds. Van Kooten wijst in lat verband op ideeën die uit .merika komen overwaaien, zoals |e aandachttrekkende romanserie 'e grote bazuin' van de theoloog 'im Lahaye, die in de Verenigde itaten miljoenen-oplagen heeft [ehaald. 'Daarin worden - in ro- anvorm! - de Openbaringen ge presenteerd als een exact scenario 'oor de eindtijd. Dat leest wel imeuig, maar het brengt veel men- len onnodig het hoofd op hol. 'Andries Knevel zei dat bepaalde :vangelische kringen in de V.S. op ;rond van dit soort ideeën sterk :andringen op een oorlog met rak, omdat ze menen op die ma- lier de komst van de Antichrist te telemmeren...' [Voor zijn eigen boek hanteerde ds. IVan Kooten strikt het uitgangs punt: 'Wat staat er nu werkelijk in jde tekst?' Hij vertaalde daarvoor elk Grieks woordje opnieuw en ging ook te rade bij de Septuagint, de oudste Griekse vertaling van het Oude Testament, en bij het Nieuwe Testament. Hij gebruikte daarbij niet een theologisch woor denboek, maar het woordenboek van de classicus. 'Op die manier hoor je als het ware de klank van de woorden zoals de gewone Griek ze destijds hoorde.' Medium Hanniè Franken zal a.d.h.v. van astrologische kaarten haar waarnemingen doen bij PASO. Om 19:30 uur is de zaal open, om 20:00 uur wordt er be gonnen. PASO is te vinden aan de Nachtegaalweg 8a, in het clubge bouw van De Vriendschap. Entree voor leden 2,00, voor niet-leden 4,50. Van Agt De officiële presentatie van het boek- geschiedt in twee etappes. Op 11 september werd het eer ste deel aangeboden tijdens een bijeenkomst in Putten, waar o.m. Hans Hillen (oud-kamerlid CDA) en tv-presentator Andries Knevel aan meewerkten. Volgende week woensdag (16 oktober) vindt de presentatie van het tweede deel plaats in de Ichthuskerk in Soest (Albert Cuyplaan 2). Dan zal het boek officieel worden overhandigd aan oud-premier A.A.M. van Agt. Toen de heren Van Kooten en Van Agt elkaar enige tijd geleden ont moetten toonde de laatste zijn bij zondere interesse in het onderwerp en het boek, en zo werd de af spraak gemaakt. Van Agt houdt ook een toespraak waarin hij, al dus ds. Van Kooten, met name zal spreken over de vernietiging van het milieu, waarvan hij een apoca lyptische ramp vreest. Evenals in Putten zal ook de Soester drs. Ben Tiggelaar, IT-deskundige en schrij ver van een standaardwerk over Internet, een lezing houden over de technologische ontwikkelingen. De bijeenkomst in de Ichthuskerk begint op 16 oktober om 19:45 uur en wordt muzikaal omlijst door het Ichthuskoor o.I.v. John Propitius en het Ichthuskwartet (dwarsfluiten, hobo en panfluit), met Marco den Toom aan het or gel. De bijeenkomst duurt tot 22:00 uur en de toegang is vrij. De twee delen - verkrijgbaar in de boekhandel - kosten elk 35,00, maar samen 65,00. Wapen Ds. Van Kooten heeft in zijn bock geprobeerd op nuchtere, schrif tuurlijke wijze uit te leggen waar het in het laatste bijbelboek werke lijk om gaat, zonder allerlei wilde speculaties. In zijn tekstonderzoek deed hij enkele verrassende ont dekkingen, die een nieuw inzicht gaven in de bedoeling van de schrijver van de Openbaringen, en een 'wapen', zoals hij het om schrijft, 'om niet met allerlei eind tijd-scenario's gek gemaakt te wor den.' Een voorbeeld: in de eerste verzen van de Openbaringen wordt gesproken over de 'Dag des Heren' en uit zijn onderzoek heeft ds. Van Kooten nu kunnen vast stellen dat daarmee niet zomaar een 'zondag' wordt bedoeld, noch de Dag des Oordeels, maar de dag van Opstanding. In de titel van het boek zijn de woorden 'met haast' met opzet cursief gedrukt. Dat slaat volgens ds. Van Kooten op de belofte van Jezus, dat hij de eindtijd zal ver korten omwille van de uitverkore nen. 'Je moet dus op de snelheid van de geschiedenis letten. Volgens de bijbel gaan de ontwikkelingen op het einde steeds sneller en er is een intensivering. Of het 'einde der tijden' nabij is kan ds. Van Kooten ook niet zeggen. 'Maar er is wel steeds meer dat ik herken. Bijvoorbeeld: de Antichrist komt volgens de profetie voort uit een verbond van tien koningen die hem hun macht overdragen. Dat leek altijd onvoorstelbaar, maar in deze tijd van fusies - zie Europa, zie ook Samen-op-Weg, kijk naar Albert Heijn en de ING-bank die over de hele wereld aanwezig zijn - kun je je er wel iets bij beden ken. Het fusiedenken is 'in'. Normen en waarden Hij ziet nog een ander signaal: de Grote Afval, die volgens Paulus aan de komst van de Antichrist vooraf gaat. 'Er zal dan sprake zijn van een menstype zonder wet; wetteloosheid heerst alom. Welnu, kijk maar in de wereld om ons Op vrijdag 11 oktober organiseert Volksdansvereniging Terpsichore te Amersfoort een volksdansinstuif in de gymzaal aan het Spinetpad te Zielhorst-Noord, van 20:00 tot 23:00 uur. De dansleiding is in handen van Marcelle Boersma. Niet-leden betalen 4,50. Zaal schoenen verplicht. Meer informa tie: Henny Kentie, 880346- 352637. neen. Er wordt nu wel weer hard geroepen om normen en waarden, maar ik vrees dat dat niet veel die per gaat dan dat een ander mijn tas niet mag pikken, en bijvoor beeld niet over trouw binnen het huwelijk...' 'Blauwdrukken' voor het einde der tijden zijn van ds. Van Kooten niet te verwachten. 'Ik zal me daartoe niet laten verleiden. Maar je kunt wel de signalen zien.' Het boek is daarom zijns inziens ook een ap pèl. 'Welke christenen overleven de eindtijd? Dat zijn zij die aan de geboden van God blijven vasthou den en aan het getuigenis van Je zus. Het is dus een opdracht om te volharden. Het is geen geruststel ling, maar een toerusting,' voegt hij daaraan toe. 'De boodschap van de Openbaringen is dat Christus regeert. Hij heeft de touwtjes in banden: van de getrouwe gelovi gen gaat er niet eentje verloren...' 'De dingen die met haast geschie den moeten' is inmiddels alweer het 20e boek van ds. Van Kooten. Waar hij de tijd om te schrijven vandaan haalt, met zijn drukke werkkring en een fors aantal ne venfuncties, is voor hem geen raadsel. Het lukt hem, zegt hij, door een effectieve correlatie tus sen de studie en het 'vruchtbaar' maken daarvan voor gebruik op de preekstoel. 'Het geheim is dat ik geen televisie heb. Als ik 's avonds van catechisatie kom, kan ik nog aan het werk. Televisie is zo'n tijd vreter...' Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Opsntngsti/aen dinsdag t/m vrijdag Op zondag 27 oktober zal de Gooise Operettevereniging in het Spant in Bussum de zeer bekende komische opera 'Zar und Zimmer- mann' van 'Albert Lortzing opvoe ren; het is geen echte opera maar meer een soort operette. De eve nementencommissie van de Ka tholieke Bond voor Ouderen (K.B.O.) Soest heeft hiervoor 50 kaarten in de wacht weten te sle pen. De voorstelling begint om 14.00 uur en de prijs bedraagt 21,00, inclusief vervoer per bus van Soest naar Bussum v.v. Geïn teresseerden wordt verzocht met spoed contact op te nemen met mevrouw A. Jacobs, Van Hamel- straat 14, ^6015350. Op 21 oktober aanstaande organi seren de preventieafdeling van het RIAGG Amersfoort Omstreken en Ypsilon weer een gespreksbij eenkomst voor familieleden van mensen met schizofrenie. Deze keer is het onderwerp de (onmo gelijkheden van een persoonsge bonden budget en eigen ervarin gen hiermee van familieleden. Deze bijeenkomst is een vervolg op de informatiebijeenkomst in september over hetzelfde onder werp. De eigen ervaringen van fa milieleden en het uitwisselen van tips en informatie staan tijdens de avond centraal. Voor familieleden die geen interesse hebben in het onderwerp zal tijdens de avond een aparte groep gevormd worden die zich kan richten op uitwisseling in het algemeen. De gespreksavond vindt plaats van 19:30 tot 21:30 uur in het RIA- GG-gebouw aan de Westsingel 41 te Amersfoort. Er zijn geen kosten aan verbonden en u hoeft zich van tevoren niet aan te melden. Voor meer informatie kan men op werk dagen contact opnemen met Het- ty Boven van het RIAGG Amers foort Omstreken, 88033- 4603500. MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de ruige alombekende TAPIJTTEGELS Atóus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GEUJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet oonschof von Kela tapijttegels in onze 1000 m? tapijttegelshowroom worden uw benzinekoslen vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vonof €1,80 p.t. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriek te RENSWOUDE, Utrethtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags geslQten www.vanheuglen.com GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Zaterdag 12 oktober, Domkerk: werken van J.G. Janitsch, C.P.E. Bach en G.P.Telemann, door Piet Dhont, barokhobo; Hans Rijk mans, barokviool; Elske Tinber gen, viola pomposa; Christine Jan sen, sopraan; en Jan Jansen, orgel en clavecimbel. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gra tis. Soester Kim Koelewijn heeft af gelopen zondag geen plaats kunnen veroveren in de finale van de Grote Prijs van Neder land. In het Utrechtse café Stairways to Heaven vond de regiofinale plaats waar zij als singer/songwriter deelnam. Hoewel ze de directe plaatsing dus aan haar neus voorbij zag gaan, maakt Koelewijn nog wel een kans op een finaleplek. Aanstaande maandag worden vier extra singer/songwriters bekendgemaakt die eveneens mee mogen dingen naar de Grote Prijs tijdens de finale in december. De bas als solo-instrument is geen alledaagse verschijning in de klassieke muziekpraktijk. Op zaterdag 19 oktober kan men kennismaken met de grootmeester van dit instru ment, Hans Roelofsen, die sa men met pianist Vaughn Schlepp een concert in de ka pel van het Cenakel in Soester- berg zal verzorgen. Hans Roelofsen ijvert al jaren voor de acceptatie van de bas als solo instrument. Twintig jaar geleden (1981) was hij de eerste die met de prestigieuze Nederlandse Muziek prijs werd onderscheiden. Al jaren brengt hij zelfgeschreven transcrip ties van belangrijke meesterwerken als kamermuziek ten gehore met de bas als solo-instrument. De technische moeilijkheidsgraad van virtuoze stukken die speciaal voor bas zijn geschreven verschilt niet van de hoge eisen die de transcrip ties aan de bassist stellen. Hans Roelofsen zegt zelf hierover: 'Een wezenlijk verschil is echter de ex treem hoge moeilijkheidsgraad van de pianopartijen en de genialiteit van deze composities die mij als pionier van de bas het gevoel ge ven dat ik mijn doel bereikt heb: namelijk de bas te integreren in een groter repertoire van geniale kamermuziek'. Roelofsen studeerde aan de con servatoria van Groningen en Am sterdam, waar hij in 1977 het exa men solospel cum laude aflegde. Hij speelde met vooraanstaande musici en orkesten in Europa, Ver enigde Staten en ook Zuid-Ame- rika. In 1984 werd hij hoofddocent aan het Rotterdams Conservato rium en in 1994 aan de Messiaen Academie te Arnhem. Sinds 1986 is hij part-time solobassist in het NedPhc. Zijn bijdrage aan de lite ratuur voor de bas omvat ongeveer 100 titels. De mcestervioolmaker Jaap Bolink uit Hilversum bouw de voor hem in 1981 een bas naar zijn maten en wensen. Pianist Vaughn Schlepp vormt de inspirerende andere helft van dit bijzondere duo. Hij.kreeg zijn eer ste lesse-: in Engeland en zette zijn studie voort in de Verenigde Sta ten. Aan de Eastman School of Music behaalde hij twee graden 'magna cum laude'. Een groeien de belangstelling voor oude mu ziek bracht Schlepp ertoe naar Nederland te gaan om te studeren bij Gustav Leonhardt. Zijn gelijk tijdige 'ontdekking' van de 18c en 19l' eeuwse forte-piano en Ham- merklavicr leidde tot het aanschaf fen van een in 1835 gebouwde Broadwood vleugel. Als uitvoerende op clavecimbel en op oude en moderne piano geeft Schlepp door de gehele wereld velf concerten, lezingen en master- classes en heeft hij tevens een groot aantal radio-, televisie- en cd- opnames gemaakt. Hij heeft gespeeld met zeer uiteenlopende artiesten zoals cellist Anner Bijls- ma, violiste Lucy van Dael, bariton Max van Egmond. Schlepp is in tensief betrokken bij moderne muziek en theater en is daarnaast in Amsterdam werkzaam als leraar en repetitor voor zowel zangers als instrumentalisten. Het programma bestaat uit Adagio en Allegro op. 70 van Schumann, Sonate op.65 van Chopin en Sona te op. 19 van Rachmaninov. Zaterdag 19 oktober, Cenakel Soesterberg, Amersfoortsestraat 20, aanvang: 20:15 uur; toegang: 13,00/11,00; kaartverkoop: ^0346-332518 (werkdagen 09:00-12:00 uur of aan de zaal op de avond van het concert. Hans Roelofsen. Vaughn Schlepp. In een nieuw beleidsplan gaat het bestuur van de Samen op weg-genieenten in Soest de lij nen naar de toekomst uitzet ten. Allereerst omdat het be staande beleidsplan van 1992 dateert en inmiddels zijn gel digheid heeft verloren. Maar niet in de laatste plaats omdat allerlei ontwikkelingen het no dig maken dat een nieuwe visie op kerk-zijn wordt ontwikkeld: de financiën staan er beroerd voor, het ledenbestand vergrijst en de betrokkenheid neemt af. Met deze alarmerende situatie voor ogen is binnen de Centrale Kerkenraad/Kerkenraad Algeme ne Zaken (resp. hervormd en ge reformeerd, maar gezamenlijk op trekkend) een bezinning op gang komen. Dat heeft geresulteerd in een voorlopige analyse. Besloten werd in dit stadium eerst de ge meenteleden aan het woord te la ten komen om hun ideeën te pei len en antwoord te krijgen op drie prangende vragen: hoe zorgen we ervoor dat we een aantrekkelijke kerk vormen, hoe bereiken we dat jongeren zich actief aan de kerk binden en hoe kan de kerk in deze tijd het Evangelie het beste uitdra gen. Donderdag 3 oktober vorm de dit de agenda van een goedbe zochte centrale/algemene gemeen teavond in de Emmakerk, onder het motto 'Om de toekomst van onze kerk'. Tekort Voorzitter Dick Nienhuis (sinds begin dit jaar in functie) voegde aan de uitgebreide voorinformatie in het kerkblad nog enkele kale cij fers toe. In 2001 zagen de lande lijke Sow-kerken (hervormd, gere formeerd, luthers) hun ledental dalen met resp. 2,6%, 1,75% en 3,5%. De cijfers voor Soest laten ook ongeveer dit beeld zien, hoe wel er verschillen zijn. TUssen ja nuari 2000 en september 2002 steeg het aantal leden van de Sow- gemeente Noord (Emmakerk) met 5,7%. Waarschijnlijk is dit mede te danken aan de voltooide federatie vorming en de verbouwing van de Emmakerk die de gemeente nieu we impulsen gaf. Het ledental van de Sow-gcmecnte West (De Open Hof) daalde met 8% en dat in Soest-Zuid, waar de beoogde fe deratie van de Oude kerk en de Wilhelminakerk strandde, met 9,7%. Al eerder was bekendgemaakt dat het tekort op de begroting van de Hervormde gemeente en de Gere formeerde kerk van Soest dit jaar zestigduizend euro bedraagt. De vooruitzichten wijzen op een ver dere verslechtering. De reserves raken snel uitgeput en de kerk ont komt niet aan het maken van keu zen. Dat hoeft niet negatief uit te pakken als ze erin slaagt op een héldere en voor deze tijd passen de manier haar opdracht waar te maken. Eigen kracht Prikkelend op de gemeenteavond was het betoog van een hoogge plaatste gastspreker in de persoon van dr. Bas Plaisier, lid van het dagelijks bestuur van de landelijke Sow-kerken. Hij hield een pleidooi voor het gemeenschappelijk wer ken aan een nieuwe aansprekende plaats van de kerk in de samenle ving. Niet kijken naar de proble men, maar uitgaan van de eigen kracht, was zijn devies. In de voor gestelde nieuwe naam van de Sow- kerken, Protestantse Kerk in Ne derland (PKN), ligt dat ook beslo ten: protestants staat voor een bre de open kerk die weet wat ze wil, die op grond van een gemeen schappelijke belijdenis haar dienst aan de samenleving kan waarma ken en mensen van jong tot oud blijvend begeestert. De fusie tussen de drie kerken is altijd bedoeld om samen beter vooruit te komen. Organisatorische kwesties zijn bij zaak. Het gaat om een nieuwe identiteit. Dr. Plaisier: 'Dit is de taak van elke gemeente. Ook in Soest moet iedereen weten waar de kerk voor staat.' Verwijzend naar de historische daad van de hervormer Luther: 'Spijker dit op elke kerkdeur.' De aanwezigen op de gemeente avond gingen vervolgens in groe pen uiteen om zich in kleine kring uit te spreken over de kerk van de toekomst. Dat leverde, zo bleek uit de samenvattingen, een bont ge heel op van ideeën en aanbevelin gen. Een greep hieruit: een rele vante en authentieke kerk, investe ren in marketing en een professio nele bestuurlijke aanpak, werven de en wervelende diensten, een kerk die de taal van de tijd spreekt, een speciaal budget voor jongeren werk, discussies op internet (www. kerkpleinsoest.nl), laagdrempelig heid, een kerk waar mensen zich thuisvoelen, binnen het geheel van Sow-Soest ruimte voor eigen ac centen per wijk, luisteren naar jon geren, elkaar helpen het geloof onder woorden te brengen, de ei gen zekerheden durven loslaten. Revolutie Deze oogst bracht dr. Plaisier tot de ironische reactie: 'Een toevalli ge voorbijganger zou denken dat het hier revolutie is. Allemaal ver andering en openheid en geen en kele aarzeling, niets over seculari satie! Bij wat u wilt, wil ik graag over een paar jaar nog eens terug komen om te kijken wat er van is geworden. U heeft veel op tafel gelegd. Ik hoop dat het l^ukt voor de toekomst.' Hij drukte de kerk leden op het hart zich minder be zig te houden met vormen en structuren dan met de geloofsin houd. 'Inkeer is minstens zo be langrijk. We zijn toe aan een nieu we type vroomheid.' De Centrale Kerkenraad/Kerken raad Algemene Zaken (her is de bedoeling dat deze volgend jaar opgaan in een geïntegreerde Alge mene Kerkenraad waarvoor de voorbereidingen allang zijn afge rond) heeft met deze gemeente avond een draagvlak gekregen om verder te werken aan hei beleids plan 2003-2005. Het is de bedoe ling dit binnenkort te presenteren. In de openbare morgendienst op 13 oktober in de gereformeerde kerk vrijgemaakt wordt een diaken bevestigd. Samen met de ouderlin gen vormen diakenen de kerken raad van een gemeente. Ze letten op de noden van mensen in de kerk. Is iemand bijvoorbeeld een zaam of heeft iemand problemen thuis, dan proberen diakenen te helpen door huisbezoeken, door het inschakelen van gemeentele den en door verwijzing naar hulp verlenende instanties. Ook zame len ze geld in om mensen ver weg en dicht bij te kunnen helpen. In de bevestigingspreek gaat ds. De- ddens in op wat God zegt over het helpen van anderen. Aanvang van de dienst: 10:00 uur. Adres: Paral lelweg 1. Meer informatie: 885826448 of 6027898. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Zaterdag 12 oktober 'Fris en origineel, met gevoel voor traditie.' Het Erik Doelman/Si- mon Rigter Kwartet bestaat uit een nieuwe generatie jazzmuzikanten die op overtuigende wijze meester zijn over hun instrument. Zij heb ben met talloze gerenommeerde musici gespeeld. Hun muziek is geworteld in een diepgaande ken nis van, en liefde voor, de ontwik kelingsgeschiedenis van de jazz in de 20sl,: eeuw. Zij verkennen nieu we wegen, niet om het vernieuwen op zich, maar omdat hun muzika le ideeën organisch in die richting groeien. De gespeelde composities zijn van de hand van Erik Doel man. Zij hebben een geheel eigen karakter, waarin toch echo's door klinken van Ellington, Strayhorn, Monk, Mingus, Tatum en Tristano. De opbouw van de stukken is fris en origineel, maar een onderlig gend gevoel voor de traditie is nooit ver weg. Bezetting: Erik Doelman (1965), afgestudeerd Koninklijk Conserva torium 1991, speelde met Scapes op het North Sea Festival en in heel Europa. Hij won o.a. de le prijs op de Leverkusener Jazz-tage en de solistenprijs op het Middel- see Jazz-treffen. Simon Rigter (1973), cum laude Hilversums Conservatorium 1997, studeerde bij John Ruocco en Ferdinand Po- vel. Speelde in Europa, Israël en Jamaica. Was in een paar jaar vijf maal in TROS-Sesjun te horen, en werd in Down Beat '98 beschreven als een 'strong tenor saxist'. Frans van Geest (1968) remplaceerde reeds tijdens zijn studie in Hilver sum in het Metropole Orkest. Sa men met Henk Meutgeert richtte hij het Jazz Orchestra of the Con certgebouw op. Gijs Dijkhuizen (1976) studeerde in 1999 af aan het Hilversums Conservatorium, toerde meerdere malen door Euro pa met het Glenn Miller Or chestra. Zaterdag 12 oktober, aanvang: 21:00 uur. Entree 7,00. Meer informatie? Kijk op: artishock- soest.nl. Scène uit The Royal Tenen- baums. zijn vrouw en drie kinderen om el ders een beter leven op te bouwen. Als hij echter blut raakt en niet langer welkom is in het hotel waar hij op de pof woont, besluit Royal zich eindelijk maar eens met zijn gezin te verzoenen. Royal realiseert zich dat niet ieder een uit zijn gezinnetje even en thousiast zal reageren op zijn ver zoek om weer gezellig met hem aan één tafel te zitten, dus maakt hij zijn ex-vrouw Etheline (Anje- lica Huston) wijs dat hij niet lang meer te leven heeft wegens een ongeneeslijke ziekte. Met nogal wat tegenzin gaan Etheline en Royals drie hoogbegaafde kinde ren akkoord met de 'laatste wens' van de oude man. Al snel bevin den alle Tenenbaums zich, tot groot genoegen van vaderlief, weer onder één dak - met de nodige confrontaties als gevolg. De kinderen reageren nogal onver schillig op het bericht dat hun va der binnenkort zal sterven. Margot (GwynetK Paltrow), een geadop teerde dochter die al op de mid delbare school bekend stond als een beroemde toneelschrijver, heeft zich nooit thuis gevoeld in het gezin. Chas (Ben Stiller) begon in zijn tienerjaren al met het aan kopen van vastgoed en heeft het nooit kunnen verkroppen dat zijn vader hem ooit met een luchtbuks beschoot. Ook Richie (Luke Wilson), een jonge tenniskam pioen, zit vol met frustraties, al zal hij die niet snel openbaar maken. (USA 2001, 109 min). Maandag 14 oktober, aanvang 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/ 65+ 3,50. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur, 886019577. Meer informatie? Kijk op: film.artishock-soest.nl of artis- hock-soest.nl. Erik Doelman. Maandag 14 oktober Tenenbaums'Fout! Bladwijzer niet gedefinieerd. The Royal Tenenbaums' is een ab surde en gitzwarte komedie over ontwrichte familiebanden. Het script is geschreven door regisseur Wes Anderson en acteur Owen Wilson, die samen eerder verant woordelijk waren voor kleine ju weeltjes als Bottle Rocket en Rushmore. Met een grote hoeveel heid emotioneel gecompliceerde karakters en behoorlijk wat scher pe verhaallijnen, is The Royal Te nenbaums zonder enige twijfel het meest ambitieuze samenwerkings project van Anderson en Wilson tot nu toe. De film speelt zich af in een wereld die nét even iets vreemder is dan de onze. Alle karakters zijn naar stig op zoek naar aandacht, en doen er dan ook alles aan om dit te krijgen. Centraal in dit alles staat de nogal sullige Royal Tcnen- baum (met verve gespeeld door Gene Hackman). Tweeëntwintig jaar geleden verliet deze patriarch Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In Azië, Afrika en Latijns Ameri ka maken duizenden boeren en ambachtslieden de producten die u in de Wereldwinkel kunt bewonde ren en kopen. Ze doen dit met lief de om het respect dat zij ontvan gen en ook om de faire prijs die ze ervoor krijgen; een manier van za ken doen die ze maar weinig mee maken. Ze krijgen wat ze verdie nen: meer welvaart, meer geluk en onafhankelijkheid. In de Wereld winkel vindt u honderden van deze producten. Zeer geschikt om uw eindejaars- of kerstpakketten sa men te stellen. Graag zal men u helpen bij uw keuze en advies geven over de sa menstelling van een pakket. Daar bij kan gedacht worden aan fraaie mandjes of speciale geschenkdo zen als verpakking. Bij voedselpro ducten als koffie, thee, kruiden, sauzen, chocolade, bonbons, spe cerijen, wijn, jam, honing, enz. kan een groot aantal pakketten geen probleem geven. Anders ligt het bij pakketten waarvoor kunstnij- verheidsproducten gekozen zijn. Daar zal lang tevoren een afspraak voor moeten worden gemaakt, omdat grote aantallen zeer moei lijk te verkrijgen zijn. Voor glas werk, serviesgoed, placemats, kaarsen bijv. geldt dat in mindere mate, mits dit vroegtijdig geregeld kan worden. Misschien wel vroeg om hier nu al over te schrijven, maar om een uniek pakket samen te stellen is het toch wel aan te be velen vlug contact op te nemen met de Wereldwinkel. Openingstijden Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, SS6028132: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. K-iss-ui# Sdel&teemltjfie'Uj. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 601 30 42

Soester Courant | 2002 | | pagina 11