Tweelingb nieuw pan Spullen! weer jaa "A op 't Hoogt "Samenwerken en verantwoordelijkheid nemen" "Bij bezuinigingen niet meteen grasduinen in zachte portefeuilles" "Stenen voor stenen, geen bebouwing van speelveldjes en ander groen" Officiële opening 1 «C "De brug over de Eem draagt bij aan een betere mobiliteit per fiets" Schatzoekers c Burgemeester Koos Janssen beheert de portefeuilles algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, coördinatie veiligheidszorg, volksgezondheid, reiniging (Reinigingsbedrijf Midden Nederland, RMN) en vluchtelingenwerk. Veiligheid en gezondheid zijn de komende tijd zijn speerpunten. BURGEMEESTER KOOS JANSSEN Burgemeester janssen: "De gemeente Soest neemt haar verantwoordelijkheid als het gaat om brandveiligheid en poStieveiligheki Het vliegtuigongeJuk'met de Hercules in Eindhoven de vuurwerkramp in Enschede, de cafébrand in Volendam, het is allemaal al weer even geleden, maar het ligt nog vers in ons geheugen. Voor burgemeester Janssen staat veiligheid voorop. "Veiligheid maak je niet alleen, maar samen", stelt hij. "Daarin draagt ieder ook een eigen verantwoordelijkheid. Neem de kerstversiering. Veel horecaondernemers wilden afgelopen kerstperiode een advies van de brandweer over veilige kerstversiering. Zij namen hun verantwoordelijkheid hierin. De brandweer zelf bezocht ook horecagelegenheden om de kerstversiering te controleren. De brandweer nam dus ook zijn verantwoorde lijkheid. De gemeente Soest neemt haar verantwoordelijk heid als het gaat om brandveiligheid en politieveiligheid. De rampen hebben het veiligheidsdenken sterk bevorderd. Het bewustzijn dat er altijd risico's op de loer liggen, is sterk toegenomen. Daarom is bijvoorbeeld het vergunningen- en handhavingsbeleid verbeterd. Ook versterken we de brand weer met meer formatie en beter materiaal. Als het om bedrijven gaat, bepaalt het gebruik van het pand het risico. Zijn er gevaarlijke stoffen? Komen er veel mensen bijeen? Of is het een plek waar mensen kunnen overnachten? Zo kun je gericht controleren en goed nagaan welke risico's er moge lijk zijn. In volgorde van risico's wordt de zaak opgepakt." INTEGRALE VEILIGHEID Beperking jeugdoverlast, minder woninginbraken en hetere verkeerscontroles. Dat zijn belangrijke punten in het activi- Bert Krijger (WD) is wethouder personeel en organisatie, financiën, grondzaken, ouderenbeleid, wet voorzieningen gehandicapten, economische zaken, "sociale zaken, maatschappelijke dienstverlening en overig weizijn. Hij legt graag zijn prioriteit bij sociale zaken en werkgelegenheid waarbij met name werkgelegenheid belangrijk is, omdat het goed is voor zelfontplooiing van mensen. WETHOUDER BERT KRIJGER /V i Is men mij vraagt wat ik doe, zeg ik het liefst dat ik wethouder sociale zaken en werkgelegenheid i ben", zegt wethouder Krijger. En om dat goed te kunnen doen, heb je als gemeente-wel een goede financiële positie nodig. Dat baart me nu wel wat zorgen, want op dit moment wordt door de rijksoverheid teveel bezuinigd op werkgelegenheidsprojecten. We geven prioriteit aan werkge legenheid omdat het goed is voor de zelfontplooiing van mensen." ARBEIDSMARKT "We moeten niet meteen gaan grasduinen" in de zachte porte feuilles als er bezuinigd moet worden", vindt Krijger, "maar op grond van overtuigingen onze ambities goed duidelijk maken. Bijvoorbeeld dat er meer is dan het onderwerp ver keer als het om miljoenenbedragen gaat. Mensen begeleiden naar de arbeidsmarkt is zo'n onderwerp. En dan heb ik het niet over degene die wel redelijk snel aan de slag zullen komen, maar ook over die mensen waarbij je je kunt afvra gen of ze op een bepaald moment wel geschikt zijn voor de arbeidsmarkt. Die kim je sociaal activeren door ze vrijwilli gerswerk te laten doen, waardoor ze zoveel zelfvertrouwen krijgen dat ze ook weer gewoon kunnen gaan werken. Puur liberaal. Mensen helpen om zelfstandig te worden en eigen waarde op te bouwen." BEDRIJVEN Hier is een duidelijke link met onderdeel economische zaken in de portefeuille van wethouder Krijger. "Je probeert toch dat je het bedrijfsleven voldoende ruimte kunt geven om in Soest meer werkgelegenheid te ontplooien. Dat is niet mak kelijk, want we hebben voor de grotere bedrijven letterlijk weinig ruimte. Voor het midden- en kleinbedrijf voorzie ik minder problemen, maar voor grote bedrijven die willen uit breiden, moeten we echt oplossingen zoeken. Het is zeker niet de bedoeling dat ze hun heil buiten Soest gaan zoeken, want dat heeft weer tot gevolg dat de medewerkers die in Soest wonen op en neer gaan reizen en dat is niet de bedoe ling, ook niet als het om het milieu gaat." begroting Dat de rijksoverheid de heffing van onroerende zaak belasting (OZB) door gemeenten in 2005 wil afschaffen, betreurt Krijger. Lachend: "Ondanks dat het VVD-plan uit Den Haag is. Met de afschaffing van de OZB krijgen we wel een hogere algemene uitkering, maar die is voor alle onder delen gebaseerd op normen. Ik betwijfel ook of het voor de burgers zelf als een bezuiniging zal werken. Het Rijk com- teitenplan van de politie. Janssen: "We willen wat doen aan snelheid en geluid, want die elementen zijn van grote invloed op de leefbaarheid in een bepaald gebied. We willen integrale veiligheid stevig verankeren op Soester grond. In een integraal veiligheidsplan moet naar voren komen wat ieders bijdrage kan zijn als het gaat om veiliger leven. Dus ook hier weer: samenwerken en verantwoordelijkheid nemen. Woningbouwverenigingen kunnen bijvoorbeeld zor gen dat alleen de bewoners toegang hebben tot de flatporta len, bedrijven kunnen samen zorgen voor beveiliging van bedrijventerreinen en winkelcentra. Mensen kunnen zelf maatregelen nemen tegen inbraak en brand. Ook moeten we kijken hoe veilig de evenemen ten zijn die in Soest worden gehouden. Als er sprake is van overlast door jongeren in een winkelcentrum, moeten we ervoor zorgen dat die jongeren, de winkeliers, de gemeente, de politie en de ouders van die jongeren met elkaar in gesprek gaan en afspraken maken. Ook moeten we de grens duidelijk bepalen wat wel en niet kan." De gemeente Soest wil samen met de politie strakker handhaven op basis van de regels in de samenleving. "Iedereen moet zich aan de regels houden", stelt burgemeester Janssen, Daarin gaan we investeren. Het integrale vei ligheidsplan wordt een echt actieplan met knelpunten en oplossingen en geen praatstuk," VOLKSGEZONDHEID Volksgezondheid is een ander belangrijk onder deel van de portefeuille van burgemeester Janssen. 'Op uw gezondheid' is een notitie over het gemeentelijk volksgezondheidsbeleid, die binnenkort in procedure gaat. "Zowel het aanbod als de vraag naar gezondheidszorg komt aan bod", licht Janssen toe. "Wat doe je met het verschil tussen vraag en aanbod en kun je daar als gemeente iets aan doen? We krygen in beeld hoe we als gemeente de regie kunnen voeren. Uit voorberei dende gesprekken met huisartsen, ouderenorganisaties, GGD, verzorgingshuizen en leden van de raadscommissie gezond heidszorg kwam bijvoorbeeld naar voren dat er in Soest behoefte is aan een hospice, In een hospice kunnen mensen in de sfeer van een huis, of van thuis, de laatste weken van hun leven doorbrengen. Een hospcie is bedóéld voor die mensen bij wie dat thuis gewoon niet meer gaat. Met het gemeentelijk volksgezondheidsbeleid kijken we bij voorbeeld ook naar oudere allochtonen en maken we een plan om een gezonde leefstyl bij jonge mensen te bevorderen. Bij al deze punten ligt een goede mogelijkheid de gezondheidszorg dich ter bij de mensen te brengen," Burgemeester Janssen is een betrokken bestuurder. Overleg met betrokkenen vindt hij erg belangrijk. Hij is constant op zoek naar de dialoog. "We betrekken mensen by het ontwik kelen van plannen. Daarbij gaat het om overleg, met elkaar praten, elkaar informeren. Aan het eind van zo'n traject moeten besluiten worden genomen. Als je besluiten neemt, heb je vrijwel altijd te maken met een spanningsveld. De één vindt dit en de ander vindt dat. De raad van de gemeente Soest maakt voortdurend binnen die spanningsvelden zorg vuldige afwegingen. Daarbij gaan meestal algemene belangen voor individuele belangen. Dat is niet eenvoudig, want je wilt graag recht doen aan de betrokkenheid van mensen, ter wijl dat niet altijd mogelijk is. penseert de gemeente dan wel voor het verlies aan inkom sten, dat moet wel betaald worden en wie draait daar dan voor op? Juist." Met de afschaffing van de OZB is de gemeente speelruimte in de begroting kwijt. De mogelijkheden om zelf initiatieven te nemen, worden minder, stelt Krijger. "Dat is jammer. Dan is er nog de vraag wie de waardering van huizen (want de belasting komt echt wel) voor z'n rekening gaat nemen. Blijven de gemeenten dat doen, of wordt het een taak van het rijk? We houden nu de capaciteit nog in huis. Zeker ook omdat het ministerie van Financiën de taxatiewerkzaamhe den door gemeenten wil laten uitvoeren en daarvoor een vergoeding gaat betalen. Volgens Bert Krijger is in Soest zorg op alle terreinen aanwezig, zoals verpleeghuis Daelhoven voor dementerende ouderen. "Maar we zitten niet stil. er is nog altijd meer nodig." OUDERENBELEID Van de buitenkant lijkt Soest nog steeds dat langgerekte dorp langs de oude rijksweg: Vredehofstraat, Burgemeester Grothestraat, Van Weedestraat, Steenhoffstraat Middelwijkstraat, Torenstraat, Kerkstraat en Birktstraat. Krijger: "Maar in werkelijkheid is het een enorm groot dorp met grote wijken achter de huizen langs de rijksweg die nog een sfeer uitstraalt'van Wim Sonnevelds' 'Langs het tuinpad van mijn vader', oftewel zoals de Belgen zeggen: eën dorp met een heel sterk sociaal weefsel. Ik ben blij dat we een wethouder speciaal voor ouderenbeleid hebben. Dat is ook nodig, omdat specifieke aandacht voor ouderen nodig is. Als de oudste wethouder, ik ben 59, was ik natuurlijk de aange wezen persoon. We gaan hard aan de slag met een nieuwe overlegstructuur als het gaat om ouderen. Daarbij worden de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en de samenwerken de ouderenbonden (COSBO) nauw betrokken. Zij komen let terlijk in de keuken van mensen en weten wat er speelt, Het is nu de kunst om dat beleidsmatig vorm te geven, We moe ten ervoor zorgen dat er een structuur komt waardoor die organisaties adviezen daadwerkelijk en onderbouwd kunnen geven." AFSTEMMING Ouderen willen het liefst zo lang mogelijk in hun eigen woning blijven. Krijger wil graag aan die wens tegemoetko men. "Natuurlijk moeten we zorgen voor goede afstemming met voldoende zorg en bijvoorbeeld zaken als de maaltijd- voorziening. Ik denk aan woon-zorgzones. Je laat mensen zelfstandig wonen, maar wel in bepaalde gebieden waar zorg dichtbij is. Daardoor blijft de zorg betaalbaar en kunnen mensen zelfstandig blijven wonen." Bart Krol (CDA) is wethouder ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, stedelijke vernieuwing, monumenten en archeologie, openbare werken, informatie- en automatiseringsbeleid en communicatie. Hij wil vooral de kwaliteit van het stedelijk gebied verbeteren. WETHOUDER BART KROL: woensdag 9 oktober 2002 Pagln, WOENSDAG 9 OKTOE i oest is min of meer uitgebouwd", aldus wethouder Krol. "Nieuwe bouwgrond is op. De Boerenstreek is het laatst gedeelte waar op grote schaal woningen in een nieuw gebied worden neergezet. Alleen in Soesterberg zal in de toekomst woningbouw op nieuwe locaties mogelijk zijn. Een meerderheid van de Soesterbergers ziet die uitbrei dingsplannen zitten, omdat nieuw bouw de leefbaarheid van Soesterberg ten goede komt. Denk r bijvoorbeeld aan het verenigingsle- ven en de winkeliers. In Soest zelf hebben we het beleid van stenen voor stenen; alleen bouwen op die plekken waar al gebouwd is. Dat betekent dat we bijvoorbeeld geen bebouwing van speelveldjes en ander groen zullen toestaan," DUUR Krol kampt met het probleem dat starters, jongeren en mensen met Bart Krol: "Veel overleg met betrokkenen een laag inkomen moeilijk een huis kunnen kopen in Soest. "Huizen in Soest zijn duur. Ook nieuw te bouwen huizen zullen duur zijn, omdat de grond prijs erg hoog is. Huren is een oplossing, maar ook daar lig gen problemen. Door het verdeelsysteem komen met name jongeren moeilijk aan bod. Vanwege de leeftijdclausule heb ben ouderen meer prioriteit. We zullen overleg moeten voe ren met woningbouwcorporaties en buurgemeenten om spe ciaal voor jongeren huurwoningen vry te houden, anders krijgen ze nooit een zelfstandig dak hoven hun hoofd." ROOD VOOR GROEN Nog niet zo lang geleden is het terrein waarop het zieken huis Zonnegloren stond, téruggegeven aan de natuur. Het ziekenhuis maakte plaats voor duizenden bomen. De gemeente Soest is groot voorstander van het beleid rood (huizen en bedrijven) voor groen (natuur). Krol: 'Als ik kijk naar de Heuvelrugdiscussie waar we samen met de buurge meenten, de provincie. Defensie en het Utrechts Landschap aan meedoen, kun je door nieuw te bouwen geld verdienen, waarmee je op andere plekken de groenfunctie kan verster ken. Ik ben blij dat die discussie in de hele provincie wordt gevoerd en niet door gemeenten apart. Als je aan eilandpoli- tiek doet, kom je niet ver." KWALITEITSIMPULS Op dit moment is Bart Krol druk in de weer met Spoordal. Aan de Parallelweg in Soest moeten bedrijven plaatsmaken voor woningen. "De grondverwerving en herplaatsing van bedrijven hebben we afgerond", vertelt Krol. Aan de Parallelweg komt een mooi woongebied, daar ben ik van overtuigd. In het kader van stedelijke vernieuwing zal ook een kwaliteitsverbetering worden doorgevoerd met betrek king tot het bedrijventerrein in Soestdijk. Dat gaan we opknappen. Ook Soesterberg-Noord is een mooi voorbeeld. We wilden daar een exclusief bedrijventerrein maken van het gebied waar nu woningen en bedrijven door elkaar staan. Bewoners willen echter het gebied zo houden. Ze vin den het prettig wonen daar. Nu kijken we samen met bedrij ven en bewoners hoe we het gebied kunnen verbeteren. Ook voor het Dorpsplein re Soesterberg liggen er plan nen. Als je bijvoorbeeld de school zou verplaatsen, ont staat er ruimte het plein opnieuw in te richten. Al deze zaken vergen veel over leg met betrokkenen en orga nisaties. Dat is nodig om plannen succesvol te laten zijn. Het kan alleen als je samenwerkt en samen de verantwoordelijkheid neemt." COMMUNICATIE Goede communicatie heeft wethouder Krol hoog in het vaandel staan. Hij is porte feuillehouder communicatie. "We proberen de communica tie rond gemeentelijke trajec ten zo goed mogelijk te doen. Dingen werken nu eenmaal het beste als je optimaal com municeert. Maar het betekent niet dat iedereen ook meteen tevreden is. Mensen zijn het soms gewoon niet eens met beslissingen, hoe goedje ook communiceert. Te snel wordt dan gezegd dat de communicatie niet goed is gegaan. Als gemeente moeten we duidelijk positie kiezen en niet te ban- gebroekig zijn." en organisaties." Soest kent een nieuw bedrijfs pand. Afgelopen maandag opende burgemeester Janssen op feestelijke wijze het gebouw aan de Oostergracht 40, waar de familiebedrijven Q-tec en DIS vanaf nu gesitueerd zijn. Q-tec zat tot voor kort in Baarn, terwijl DIS gevestigd was in Soest- duinen. E)e ondernemingen wer ken veel samen en hadden daarom de wens gezamenlijk een pand te betrekken. Afgelopen maandag was het zo ver. De burgemeester sprak vol lof over beide bedrijven tijdens de officiële opening. Jans sen was at eerder in het pand ge weest en zei in zijn toespraak dat hij 'echt onder de indruk geraakt' was van Q-tec en DIS. De burgemeester hield zijn speech in de ontvangsthal, waar hij eerst enkele ogenblikken stilte vroeg ter nagedachtenis aan prins Claus. Hij las eveneens de verklaring voor die hij maandag over het overlijden van de prins had laten uitgaan (zir voorpagina). Daarna sprak de burgemeeste vanaf de trap zijn bewondering ui voor deze bijzondere bedrijven 'Ondernemer zijn, doe je niet al leen.' Dat had hij in zijn gespre met directeur Jansen van Q-tec e Wieske van DIS wei gemerkt. 'Or dernemen doe je samen, same met je gezin. In die zin zijn DIS e Q-tec ook familiebedrijven.' Oi dat te onderstrepen hielp de kleii zoon van de heer Wieske, de 6-j; rig Ben, de burgemeester met t onthulling van het logo van DIS DIS is opgericht door meneer D wit en draagt ook nog altijd zi naam: Dewit Industrial Sensors. 1987 startte hij een voor die ti Harry Witte (Gemeentebelangen Groen Soest) is wethouder onderwijs, milieu, verkeer en vervoer, wijk en buurtbeheer, sport en recreatie, jeugd- en jongerenwerk en integratiebeleid. Wat vindt Witte belangrijke zaken die de komende tijd op zijn terreinen spelen? WETHOUDER HARRY WITTE: D e provincie heeft in 1997 een onderzoek laten doen naar de mogelijkheid van een verbinding tussen Soest en Amersfoort-Noord. Daaruit bleelc dat een fietsbrug ter hoogte van de Kleine Melm een belangrijke schakel zou kunnen zijn ter bevor dering van het fietsgebruik in het woon-werk- verkeer. De route van Soest naar Hoogland zou van 8 kilometer naar 5 kilometer worden terug gebracht eh bovendien door een aantrekkelijk agrarisch gebied gaan lopen. Dat maakt dat ook verwacht mag worden dat d.e recreatieve fiet sers en wellicht skeelers ervan gebruik gaan maken. De fietsbrug is inmiddels als project opgenomen in de gezamenlijke plannen van provincie en gewest Eemland 'Leefbare mobi liteit op de Heuvelrug'. De provincie zal 50 pro cent van kosten subsidiëren terwijl Soest en Amersfoort de andere helft moeten betalen. Wethouder Harry Witte hoopt als overtuigd fietser en liefhebber van de Eempolder, dat de fietsbrug er snel komt. SOESTERVEEN Aan de andere kant van Soest ligt het Soesterveen, ooit een prachtig natuurgebied, waar de bioloog Rinke Tolman veel over heeft geschreven. De gemeenteraad wil het open gebied openhouden tussen de Wieksloot en de bebouwing van het bedrijventerrein, Overhees en de Boerenstreek. Dat gebied is recent door de provincie opgeno men in de Ecologische Hoofdstructuur en binnen het Natuurgebiedsplan Utrechtse Heuvelrug aangewezen als nieuwe natuur. De gemeente heeft daarom samen met Vereniging Natuurmonumenten, het Waterschap en de pro vincie een schets laten maken over de toekomstige inrichting van het gebied, By deze toekomstplannen zijn natuurontwik keling, recreatie van de wijkbewoners en het tegengaan van verdroging uitgangspunten. Om-de wateiproblematiek van het bedrijventerrein en Overhees op te lossen, is waterberging in het lagergelegen Soesterveen noodzakelijk. Daarvoor zal een natuurlijke plas van 2,5 hectare worden aangelegd achter het bedrijventerrein. Dat gaat goed samen met verhoging van de waterstand in de sloten. Het gebied krijgt daardoor weer het aanzien van een veengebied met de planten en dieren die daarbij horen: levend hoogveen en bloemrijke graslanden vormen het leefgebied voor zonnedauw, libellen, salaman ders en vele zangvogels. Door de vele verschillende belangen van de grondeigenaren zal het geen makkelijk plan worden om in korte tijd te reali seren. Wethouder Harry Witte hoopt wel dat de schets uit gangspunt wordt om het Soesterveen als duurzaam natuur gebied te ontwikkelen en voor Soest te behouden. Harry Witte: "jeugdparticipatie stimuleren, zodat jongeren meer te zeggen krijgen bij sportverenigingen, welzijnsinstellingen en gemeente." WIJKPERSPECTIEFPLANNEN Voor de wijken Smitsveen en De Engh zijn wijkperspectief- plannen opgesteld; heel concrete visies op de wijk en wat er moet gebeuren om de wijk beter leefbaar te maken. Wat zijn de problemen en welke oplossingen kunnen gevonden wor den? En moet de wijk staan over tien jaar? Dat leidde tot uitkomsten als het opknappen van speelplaatsen voor kinde ren tot het veiliger maken van de entree van flatgebouwen. Wethouder Krol is samen met wethouder Witte verantwoor delijk voor de wijkperspectiefplannen. Krol: "Het is een spannende operatie om de projecten die uit deze plannen voortvloeien, uit te voeren. De wykbeheerteams hebben veel gedaan om de plannen rond te krijgen. We hebben intensief contact met elkaar. Nu is het tijd om wat te laten zien in de wijken." ZWEMBAD De politieke partij Gemeente Belangen Groen Soest ontstond met de dreigende sluiting van het Soester Natuurbad. De strijd is verloren, het Soester Natuurbad is niet meer. Wethouder Witte is nu betrokken bij het zwem- en sport complex aan de Dalweg. De gemeenteraad heeft een krediet beschikbaar gesteld om het zwembad uit te breiden. "Uitbreiding is nodig", zegt Witte. "Het zwembad moet aan trekkelijker worden om het bezoekersaantal op peil te hou den. We willen de buitenaccommodatie verbeteren met een strandbassin voor jonge kinderen. Er komt een serre met openslaande deuren en de glijbaan wordt verplaatst. We den ken ook aan verbetering van de saunaruimte en de komst van bijvoorbeeld fitness en een beauty center." INTEGRATIE Naast sport en recreatie heeft wethouder Witte ook integra tiebeleid in zijn portefeuille. "Beheersing van de Nederlandse taal is een gigantisch probleem, vooral voor oudere allochto nen. Zij spreken niet of nauwelijks Nederlands. We streven ernaar dat binnen tien jaar iedere allochtoon in Soest Nederlands spreekt. Of dat lukt, zal de toekomst uitwijzen." Harry Witte is ook nauw betrokken bij jeugd en jongeren werk, "Ik wil jeugd participatie stimule ren, zodat jongeren meer te zeggen krij gen bij sportvereni gingen, welzijnsin stellingen en gemeen te. We hebben tien duizend euro beschikbaar gesteld voor goede initiatie ven. In december presenteren groepen jongeren hun plan nen. Aan de hand daarvan wordt bepaald waar het geld naar toe gaat. Ook geven we de breedtesport een impuls. De sportcoördina- tor en bewegingsconsulenten zullen in samenspraak met het sportplatform, de scholen, het welzijnswerk en de sportvere- higingen tot concrete plannen komen om het bewegings onderwijs te versterken en de sociale samenhang in de wij ken te verbeteren. Samen met de gemeente Baarn zijn we bezig met het Jongeren Sport Participatie Project WhoZnext. Dit project is erop gericht jongeren tussen 14 en 18 jaar actief te betrekken by de opzet en uitvoering van sportacti viteiten in sportverenigingen, de buurt en op school. De teamleden van WhoZnext zijn zes scholieren van het Griftlandcollege, WÉüdheim Mavo en het Baarns Lyceum. Zij hebben gekozen een sportdag te organiseren voor hun mede scholieren, waarbij vooral niet-reguliere sporten centraal staan. BREED EDUCATIEF CENTRUM Vaak wordt Harry Witte geassocieerd met het Breed Educatief Gentrum in de wijk Smitsveen. "Het ontwerp is klaar", vertelt een enthousiaste Witte. "Het Breed Educatief Centrum is de centrale plek in de buurt. Buiten het onder wijs krijgen ook andere functies die in de buurt spelen, een plek. Denk hierbij aan welzijn, samenlevingsopbouw en ver schillende vormen van kinderopvang. Het leuke is dat dit plan echt vanuit de verschillende organisaties naar voren is gekomen. We hebben het plan niet bedacht in het gemeente huis achter een bureau." SPULLENH Sieraden, schilderijen en re snuisterijen. De curio! hebber kan aanstaande z< zijn hart ophalen bij de ja se veiling van kringloc trum Spullenhulp. Di brengsten gaan deze kec de Soester Vogelopvang Schaats en Skeeler Vere in Soesterberg. De veiling heeft wat langer laten wachten dan ander omdat Spullenhulp niet gei teressante stukken had. Bo werd Artishock verbouw de veiling elke keer g( werd in de afgelopen ti 'Dus we hebben gewach daar weer terecht konden medewerker Thea Prinsei

Soester Courant | 2002 | | pagina 16