Virhuuri J PROGRAMMA - OVERZICHT 1 rzekeringen. Strater I PEN HUIS 'Eerbied voor mensen' 1 PRIKBORD t Kledingbeurs Open Hof op donderdag 24 oktober pagina OENSDAG 9 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 27 «CO KOOY MAKELAARS BV Brede Bibliotheeki Soest I KANTOORPAND 'ELWIJKSTRAAT 23-25 SOEST Tekenen/schilderen 'Hoe te beginnen?' Cursus Westerse Cultuurgeschiedenis Dierenlief Dierenleed De kracht van de reclame ligt in de herhaling Diabetes Fonds zoekt collectanten 'Burgerlijke stand' Helpt U mee? Geef bloed word DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Griezelen Inloopochtend bijstandsvrouwen KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Lezing mr. A. Korvinus in Emmakerk De lopers van de week Vesperdienst in De Open Hof Muziekpalet Raadsvergaderingen Zet 'm op Soest Blaasmuziek 'De straat van...' Mevr. Hoolwerf seuwenhoeklaan 227 Soesterberg VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN gereedschappen en machines voor DE VAKJVtAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketsch,uurmachines. Behang-afstomers. ogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 - 17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (03S) 601 95 89 'and gelegen goed onderhouden 4-ka- 5) maisonnette met balkon en inpandi- ig. In de directe nabijheid van sportfa- winkels en uitvalswegen. Inh,: 270 m3. i.: entree/hal; toilet; dichte keuken; L- woonkamer; werk/slaapkamer; badka- te trap; overloop v.v. vaste kast, aansl. line; tweetal slaapkamers. Woonopp.; irvicekosten 81per mnd.; geh. v.v. f kozijnen en dubb. glas. ding in overleg, ijs: €158.000,- k.k. Rademakerstraat 71 Soesterberg Tel.: 0346 - 330054 E-mail: kooy.00132@nvm.nl Dolderseweg 81 Den Dolder Tel.: 030-2291379 E-mail: kooy.17178@nvm.nl Willaertstraat 49 88 60958291 Makelaardij o.g. ermakelaardij.nl - www.stratermakelaardij.nl Vrijdag 11 oktober 2002 van 15.00-16.00 uur aterdag 12 oktober 2002 van 11.00 tot 12.00 uur e buitenkant van deze centraal statige, vooroorlogse KAN- LLA al fraai, het kantoor moet inbinnen gezien worden! k is standaard uitgevoerd met air- J. Een gedeelte is onderkelderd sderruimte, kluis (Lips) en archief- 5t rolkasten. Het perceel van ca. is eventueel uit te breiden tot ca. Dus ruime parkeervoorzieningen, e pand is te koop (indicatie ca. >00,- k.k.) of te huur (indicatie ca. per maand). Prijzen excl. BTW. rasestraat 79, Soest. 035 -601 61 51 huiskopen? Neem je eigen makelaar mee. Met een NYM-makelaar koopje zonder zorgen Tjakejaardpil - www.stratermakRlaarriü „i isestraat 79, Soest. 035-601 61 51 Zaterdag 12 oktober •r zijn nog enkele plaatsen vrij in jeze unieke workshop, waarin we jnderzoeken vanuit welke uit gangspunten we kunnen werken, neestal werken of nooit, mis kien. Hoe begin ik... Er zijn :oveel mogelijkheden, er komt zo- eei op je af... Of misschien denk onbewust dat er maar één mo gelijkheid is, namelijk die van de lieer Goede Kunstenaar. En hoe voldoe je dan aan je eigen plaatje? Dit is een avontuur voor beginners :n ook voor hen die al langer be- ig zijn. We laten onze intuïtie Iband in hand lopen met de ratio, |en wat een mooi duo is dat! We beginnen aan iets op de,'normale' wijze en gebruiken kan een aantal methoden om de zaak eens lekker zijn kop te zetten... wat levert dat, beeldend gezien op? De tech nieken zijn mixed media, dus alles op het platte vlak, zoals tekenen, schilderen, knippen en plakken. De docente van deze cursus is Anna van Duin. Anna volgde op leidingen aan de Kunstacademie in Utrecht en de Academie voor Beeldende Vorming te Amers foort. Zij is le graads docente te kenen/schilderen en verzorgt di- rerse cursussen, workshops en be- drijfstrainingen. Bovendien is Anna werkzaam als beeldend kun stenaar, maakt vrij werk en werken in opdracht. Zaterdag 12 oktober, 10:00-16:00 uur. Cursusnummer 63AD1. Het lesgeld bedraagt 60,00, inclusief de materiaalkosten. In de Brede Bibliotheek Soest start op maandagochtend 28 oktober (10:00-12:30 uur) een nieuwe cur sus over de wording van de Wes terse beschaving. Na een algeme ne inleiding op 28 oktober volgen drie specifieke modules van 8 les sen. Die modules zijn: Oudheid en Middeleeuwen, 28 okt./6 jan.; Renaissance en Barok, 13 jan/10 maart; Verlichting en Romantiek tot 1848,17 maart/26 mei. In deze drie modules schetst docent Ben- no Spijker in chronologische volg orde het ontstaan van onze bescha ving tussen de prehistorie en het jaar 1848. Geschiedenis, kunst, muziek, theater, architectuur, mu ziek, literatuur, religie, politiek, fi losofie, volkscultuur, uitvindingen, ontdekkingen en de ontwikkeling van nieuwsgaring worden per tijd perk besproken zodat een beeld ontstaat van de tijdgeest. Hij legt verbanden die inzicht verschaffen in de ontwikkeling van een chris telijke naar een individualistische cultuur. Daartoe wordt gelezen uit authen tieke bronnen, er worden dia's ver toond van kunstwerken en archi tectuur, muziekfragmenten beluis terd en af en toe videobeelden be keken. Steeds ontstaan dwarsver banden waardoor fragmentarische kennis van het verleden een plaats krijgt in een brede visie op geschie denis. Daarbij wordt afgerekend met nationalistische geschiedver valsing, misleidende anecdotiek, hardnekkige clichés en met achter haalde feiten. Deze journalistieke behandeling van het verleden be vordert een brede visie op onze geschiedenis. We raadplegen de nieuwste bronnen. Kunsthistoricus en journalist drs. Benno Spijker heeft de cursus sa mengesteld. Tien jaar geleden ont stond het idee om een veelomvat tend cultuurhistorisch leerplan op te zetten voor propedeuse-studen ten aan de faculteit der Letteren van de Rijksuniversiteit in Utrecht. Doorgaans beschikt men over niet meer dan fragmentarische kennis van het verleden. Dit is een gevolg van de organisatie van ons middel baar onderwijs. Keuzepaketten gaan ten koste van algemene ken nis. Leerstof voor het vak geschie denis wordt vooral afgestemd op exameneisen. Docenten'taalonder wijs besteden aandacht aan enke le grote auteurs. Tekenen en hand vaardigheden worden als pretvak- ken beschouwd met geringe aan dacht voor kunstgeschiedenis. Flarden kennis vloeien nergens sa men. Tijdperken worden collectief ondergeschikt gemaakt aan de il lusie dat technische verworvenhe den van de moderne tijd het top punt van beschaving vormen. Ieder die een krant leest kan de lessen moeiteloos volgen. De bij eenkomsten zijn informeel. Vragen stellen wordt aangemoedigd, dis cussies vloeien voort uit prikkelen de thema's en maar al te vaak blijkt het nieuws aan te sluiten bij de geschiedenis. Bovendien valt er veel te lachen. De combinatie leren en ontspannen, ernst en humor werkt gewoon... Benno's ervaring na 10 jaar lesge ven is dat voor oud-deelnemers het verleden is gaan leven. Zij ha len meer uit hun dagblad, gaan andere t.v. programma's zien, zij gaan weer lezen, gericht naar kunst kijken, beleven meer tijdens hun vakanties en zien meer bij het be zoek aan een oude stad. Inschrijving is mogelijk per modu le. De eerste module inclusief in leiding kost 100,00, de volgen de modules kosten ieder 90,00. De cursus start bij voldoende in schrijvingen. Nadere informatie en inschrijven via de receptie van de Brede Bibliotheek, Willaertstraat 49, 886095829, dagelijks 11:00- 18:00 uur. Amivedi, S8035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.nl I VERMIST Pers wildkleur, deze poes heeft een pluimstaart en een donkere rug, Ereprijsstraat. Zwarte gec. kater met witte achter pootjes, bles, borst en buik, draagt een rood bandje, Dorsvlegel. Wit/zwart katertje van 5 maanden oud, draagt een rood leer bandje, Valeriaanstraat. Gevonden Een zwarte kat, Biltseweg. Cypers katertje van 5 maanden witte pootjes en bef, heeft een kor tere staart, Goudvink. Voor informatie: José Ruijsse- naars, AMIVEDI Soest/Baarn. Tel./fax 6012697. Van 27 oktober tot en met 2 no vember is de 21e collecte 'Geef voor Diabetes' van het Diabetes Fonds. Veel wetenschappelijk on derzoek rondom diabetes in Ne derland wordt betaald door het Diabetes Fonds. De definitieve oplossing voor diabetes is nog niet gevonden. Meer wetenschappelijk onderzoek moet daar verandering in brengen. Ook dit jaar doet het Diabetes Fonds een beroep op uw vrijwillige inzet. Een klein beetje van uw tijd is een grote steun voor ons werk. Diabetes komt op steeds jongere leeftijd voor. Er komen jaarlijks veel mensen met diabetes bij, maar liefst 60.000. dat is veel meer dan we dachten. Een andere ontwikke ling is dat diabetes aan het 'verjon gen' is. Met de leeftijd neemt de kans op type 2 diabetes (ouder- domsdiabetes) toe, maar diabetes lijkt inmiddels al 'gewoon' te wor den bij mensen van 30-40 jaar. Het komt zelfs al voor bij tieners en twintigers, dus de term ouder- domsdiabetes is achterhaald. Waarom kan diabetes een pro bleem worden? Het optreden van type 2 diabetes op jonge leeftijd is een geweldig (toekomst)probleem. Verjonging van diabetes betekent namelijk ook een groter risico dat steeds meer mensen op jongere leeftijd, midden in de maatschap pij en in hun werkzame leven, te maken krijgen met de langere ter mijn complicaties van diabetes. Het Diabetes Fonds vraagt aan dacht voor diabetes; door voor lichting, door te attenderen op symptomen die kunnen wijzen op diabetes en door de campagne 'Geef voor diabetes' in het teken te stellen van dit probleem. Wat wil het Diabetes Fonds? Het Diabetes Fonds wil verder onder zoek doen naar de oorzaken van de groei van mensen met diabetes en daardoor te weten komen hoe we dit tegen kunnen gaan. We wil len meer onderzoek mogelijk ma ken naar methodes om op alle leeftijden diabetes tijdig op te spo ren en te behandelen. Complica ties als gevolg van diabetes moeten bestreden kunnen worden. Dit met het uiteindelijk doel om diabetes te voorkomen en genezen. Wat kunt u als collectant beteke nen? Het Diabetes Fonds is afhan kelijk van giften van particulieren en het bedrijfsleven. Vandaar dat we een beroep op u doen. Diabe tes groeit nu snel, maar ontwikke lingen om diabetes te stoppen kun nen ook snel gaan met uw hulp. Meer wetenschappelijk onderzoek brengt oplossingen. Denkt u, ach, laat ik ook een uurtje lopen voor het Diabetes Fonds, belt u dan met Els van Hensbergen, 886017519. Dan kunt u samen met haar bepa len waar u een straatje zult lopen. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode:26 september t/m 2 okto ber 2002 GEBOREN: Lisette Nienke, dochter van P. van Schalkwijk en R.F. de Boer AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Patrick Cornelis Anthonius Hen- drikus Roest en Nicola Amanda Verhoef. - Patrick Sebastiaan van de Grift en Monica Francisca Groos. WLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Cornelis Balthasar Jacobus Ver mij s en Sandra Reinders. - John- ny Adrianus van Dorresteijn en Johanna Maria Milatz. OVERLEDEN: Johanna Dorothea de Lijster e.v. A. Weeda. - Lijsbert Sijbesma. Kinderparadijs I De Vrije Teugel| Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Woensdag 16 oktober wordt het griezelen op De Vrije Teugel. Kin deren van 4 tot en met 12 jaar kunnen er tijdens de inloopmiddag (14:00-16:00 uur) een echte grie zelcape maken en op het menu staan hagedis en vleermuis. Dat wordt smullen. 'Kom maar als je durft', zegt de leiding van het kinderparadijs aan het Vedelaar pad. Deelname kost 2,50. Voor bijstandsvrouwen is er vrij- dagll oktober weer een inloop ochtend. Deze wordt gehouden in het gebouw van de Desmond Tu rnschool aan de Molenstraat. De ingang is aan de achterzijde. Er wordt begonnen om 10:00 uur en de bijeenkomst duurt tot het mid daguur. Zaterdag 12 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; Schola Cantorum Zondag 13 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 M.L. Thijssen/G.Weitzel; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pr. H. Goddijn; eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; parochiekoor Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. J.W. Breunesse, Leersum Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gerefornieerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 student A.C. Uitslag Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. M.H. Oosterhuis, Ede; 17:00 ds. J. Wesseling, Ede Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. J.M. Kleppe; 19:00 ds. J.S. v.d. Net (woensdag 16 oktober: 19:30 ds. B. v.d. Heiden) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. A.C. van Blooijs, Bilthoven Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Somhorst; 19:00 jeugddienst Time Out Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. C. Kruiswijk Jansen Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Zaterdag 12 oktober zondag 13 oktober Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Cen trum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Soest, Driftje 4A, 886012497. Nachtdienst apotheek na 21:00 uur: 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.H. de Vries, Dennenweg 11, 886014463. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: G. Boersma (Baarn), Bremstraat 56, 885422111. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Dilemma's en recente ont wikkelingen bij bestrijding van mensenhandel. Daarover spreekt plaatsgenote mr. A. Korvnus op donderdag 17 ok tober in de Emmakerk, Regen tesselaan 2. Aan de orde komt o.a.: Wat is mensenhandel? Het verschil tussen smokkel en handel. Staat dit onderwerp ver van ons af? Of komen dit soort problemen ook dicht bij huis voor? Meisjes die geronseld worden in het Verre Oosten om hier in de prostitutie te belanden. Is er een overeenkomst met de meisjes die door Tover boys' in Nederland worden bena derd, overladen met luxe en zo in de macht komen van mannen met een zeker doel. Ook zij worden de wereld van de prostitutie inge duwd. Als rode draag zullen ethiek en recht in het programma meege nomen worden. Mr. Korvinus is Nationaal Rappor teur Mensenhandel. Zij werkt ook als plaatsvervangend Raadsheer bij het Hof in Amsterdam en Den Haag. Daarvoor was zij advocaat- generaal bij het Gerechtshof in Amsterdam. Mevrouw Korvinus geeft ook informatie over de ont wikkelingen op dit gebied en de contacten die er zijn op Europees gebied. Moet ook hier niet eens sprake zijn van eenduidige aan pak? De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 17 oktober, aanvang 20:00 uur, in de Emmakerk. De kerk is open voor iedere belang stellende voor de dingen die ge beuren in kerk en samenleving. De avond wordt georganiseerd door de Beraadsgroep Vorming en Toe rusting van de Samen op Wegkerk, wijkgemeente Soest-Noord. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Robbin Eggenkamp Oscar Hoogteyling Op donderdag 24 oktober wordt van 09:00 tot 19.00 uur weer de jaarlijkse kledingbeurs gehouden. Plaats van hande ling is ook dit keer De Open Hof, op de kruising van de Dal- weg en de Veenbesstraat. Voor zeer bescheiden bedragen kan men hier vaak goede tweede hands kleding, schoenen, tas sen en wat dies meer zij op de kop tikken. Vrijwilligers zijn dagen druk om alle ingezamelde kleding te sorte ren, te controleren en overzichte lijk op tafels en in rekken ten toon te stellen. De opbrengst van de kledingbeurs vormt ieder jaar weer een belangrijke bijdrage voor het diaconale jaarproject van de geza menlijke diaconieën van de Samen op Weg-kerken in Soest. Via de organisatie Kinderen in de Knel in Utrecht worden de op brengsten dit jaar aangewend om het rehabilitatiecentrum voor kin deren in Kaboel te ondersteunen. Daar zijn de structuren door de oorlog immers danig ontwricht en kinderen zijn daar het slachtoffer van. Veel van de kinderen gaan niet (meer) naar school, maar wer ken als goedkope arbeidskrachten. Het rehabilitatieproject richt zich op kinderen tot 14 jaar. Iedere twee maanden worden 100 kinde ren toegelaten tot de activiteiten. Aan hen wordt een programma aangeboden waarin veel zaken aan de orde komen om ze te helpen in hun situatie. Aandacht voor on derwijs, hygiëne en persoonlijke vaardigheden vormen wezenlijke onderdelen naast praktische zaken als elke dag een fatsoenlijke maal tijd en voorlichting over het gevaar van landmijnen. Voor de kledingbeurs kan men kleding, schoenen, tassen en der gelijke - spullen die men niet meer gebruikt, maar nog zeker de moei te waard zijn - aanbieden tot maandag 21 oktober bij de volgen de adressen. Soest Noord: Van Straelenlaan 13, Schrikslaan 43, Julianalaan 6, Ruysdaeilaan 28, Waldeck Pyr- montlaan 6, Hartweg 7, Prins Bemhardlaan 16, Beetzlaan 14, Prins Hendriklaan 17. Soest Zuid: Lange Brinkweg 42, Birkstraat 60, Bartolottilaan 29, Bosstraat 5, Siaringlaan 17, Bunt- weg 18, Braamweg 69. Soest West: Wiardi Beekman- straat 3, Hazepad 2, Kamperfoe liestraat 30, Eigendomweg 6, Speenkruidstraat 33, Isaacstraat 1, Willaertstraat 32, Valeriaanstraat 98, Draailier 8, Libel 46, Herders staf 3. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Zondagmiddag 13 oktober wordt weer een oecumenische vesper dienst gehouden in De Open Hof, aanvang 17:00 uur. Het is de eer ste in het nieuwe (zevende) sei zoen van dit 'muzikaal avond(t)uur' onder het motto van de kerkvader Augustinus: Wie zingt, bidt dubbel. De thematiek van deze vesperdienst is 'staande blijven in crisistijd', aangereikt door de bijbelverhalen over de Babylonische ballingschap van het joodse volk. In deze crisissituatie ging het om de vragen: waar sta je voor, waaraan blijf je trouw? Want leven wordt niet alleen bepaald door lengte, geluk niet alleen door gezondheid, maar door trouw: trouw aan wat als stem in een mensenleven heeft geklonken en wat mensen als woord hebben le ren volgen. Dit vormt de leidraad van de lezin gen, gebeden en liederen in deze dienst waaraan de vespercantorij onder leiding van Jean Telder weer haar medewerking verleent. Als solostukken zingt de cantorij een zetting van psalm 137 ('An den Flüssen Babylons') van Johann Philipp Kirnberger en een Magni ficat van Christobal de Morales. Ook zal een eigentijdse zetting van psalm 126 voor koor en volk van Huub Oosterhuis en Bernard Huij- bers ('Als God ons thuisbrengt uit onze ballingschap') worden gezon gen. Het orgel wordt bespeeld door Tjalling Roosjen. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Dit klassieke muziekprogramma begint op maandag 14 oktober om 13:00 uur met een fluitconcert van Franz Danzi, opus 43 nr. 4. De fluitist Andras Adorgan wordt be geleid door het Kamerorkest van München o.l.v. Hans Stadlmair. In het tweede deel van Muziekpalet aandacht voor de opera La Som- nambula van Vïcenzo Bellini. Deze opera wordt uitgevoerd door het Nederlands Radiokoor en het Ne derlands Radio Kamerorkest o.l.v. Alberto Zedda. Presentatie en sa menstelling: Wim Leeuwenkamp. Techniek: Jaap Bijl. De behandeling van de gemeente begroting 2003 wordt rechtstreeks door Radio Soest uitgezonden op maandagavond 14 oktober vanaf 19:00 uur en op woensdagmiddag 16 oktober vanaf 14:00 uur. Tot 's avonds laat. In de pauze draaien we muziek. Presentatie: Peter van der Weij en Jan Visser. Techniek: Jaap Pastijn en Fredy Timmer. Radio Soest presenteert vanaf 27 oktober en daarna elke laatste zon dag van de maand een nieuw ra dioprogramma. Een programma over mensen, meningen en mu ziek: 'Op Soest'. Het programma zal rechtstreeks worden uitgezon den vanuit het geheel verbouwde en vernieuwde Artishock in Soest. Bij de uitzendingen wordt u van harte uitgenodigd. Een onderdeel van het programma zal verzorgd worden door u, inwoner van Soest. U wordt van harte uitgenodigd om te bellen met het speciale telefoon nummer van Radio Soest. Meldt daar wat u in de afgelopen dagen het meest is opgevallen. De berich ten die u vanaf vandaag kunt door bellen, op ieder moment van de dag, worden op band opgenomen en in het programma 'Op Soest' uitgezonden. Kleine ergernissen, grote gebeurtenissen, leuke voor vallen, schouderklopjes, kortom: wat u belangrijk vond of wat u op viel, dat kunt u melden aan Radio Soest. In het programma 'Op Soest', zondagmiddag van 16:00 tot 18:00 uur, is uw reactie te ho ren. Bel met Radio Soest 88 6093853, en laat weten wat u is opgevallen. Zet 'm op Soest! 'Impressies uit de wereld van de blaasmuziek' is een splinter nieuw program- MHl ma van Radi° tr^ll Soest op maan- dag 14 oktober van 14:00 tot 15:00 uur. In Kees Vroon. Nederland zijn ongeveer 150.000 mensen actief met het spelen in een harmonie-, een fanfareorkest of een brass band. Na een periode waarin het erop leek dat deze vorm van mu ziek beoefenen zou uitsterven, kennen we nu een periode van grote bloei. Ook in Soest bestaat er veel aandacht voor de blaasmuziek en wordt dit genre met enthousias me beoefend. In de eerste uitzending maandag staat de film 'Brassed Off uit 1996 centraal, die zich afspeelt in een Engels mijnstadje. De Grimcthor- pe Colliery Band speelt de hoofd rol. Daarin o.m. het beroemde Adagio uit het Concerto van Aranjuez van de Spaanse compo nist Joaquin Rodrigo en de River- dance van Bill Whelann. Het programma wordt gepresen teerd door Kees Vroon en her haald op zondag 20 oktober, van 16:00 tot 17:00 uur. In het vervolg kunt u elke tweede maandag van de maand luisteren naar 'Impres sies uit de wereld van de blaasmu ziek'. Techniek: Kemal Sahingoz. Op maandag 14 oktober start Ra dio Soest met een serie program ma's onder de titel 'De straat van...'. Programmamaker Ruud van Zomeren pragft met bewoners van een straat in Soest of Soester berg over hun straat, hun wijk, hun gemeente. Is het prettig wonen in die straat? Hoe is de relatie met buren, straat- en wijkgenoten? Wat vindt men van voorzieningen als winkels, openbaar vervoer, speel ruimte voor de jeugd? Hoe zit het met kunst en cultuur? En ga zo maar door. In de eerste aflevering vertellen Fia en Nico van Waveren over de straat waar zij al ruim der tig jaar met veel plezier wonen, de Valeriaanstraat. In het gedeelte waar zij wonen is sprake van een 'sociale enclave', waar onderling contact, burenhulp, verdraagzaam heid en vooral gezelligheid nog heel gewoon zijn! 'De straat van...' wordt elke twee de maandag van de maand tussen 11:00 en 12:00 uur uitgezonden bij Radio Soest, met een herhaling op de vierde maandag van de maand, zelfde tijd. Wilt u dat uw straat ook eens centraal staat in 'De straat van...', neem dan gerust con tact op met de redactie op 88(035) 6093851, of stuur een emailbericht aan radio@soest.nl. Op zondag 13 oktober om 12:00 uur vertelt mevr. Hoolwerf-v.d. Broek haar levensverhaal in de veertiende uitzending van het pro gramma 'Waar blijft de tijd?' In dit programma kunt u interviews be luisteren die zijn opgenomen in het kader van het project mondelinge geschiedenis van de Historische Vereniging Soest/Soesterberg. De nu 85-jarige mevr. Hoolwerf-v.d. Broek is sedert 1978 woonachtig in het appartementencomplex Be- verstein aan de Van Weedestraat. Zij heeft nog herinneringen aan de vroegere villa Huize Beverstein. Ook heeft ze vele herinneringen aan het landgoed De Eikenhorst aan de Koningsweg (dicht bij de splitsing met de Biltseweg) waar ze in de buurt is geboren. In haar jeugd werd in de tuin van dat land goed een kinderoperette opge voerd, waarin ze als elfje mee speelde. Bovendien was haar grootvader tuinman op dat land goed. De familie Beckeringh heeft ze dan ook goed gekend. Mevr. Hoolwerf-v.d. Broek behoort tot de categorie mensen die het liefst op de achtergrond blijven. In haar leven was ze dienstbaar aan ande ren. Dat klinkt door in het inter view, dat is opgenomen door Wim de Kam, die ook het programma presenteert. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 10 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland Sfeervolle momenten 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Rens Bijma 18:00 Radio M VRIJDAG 11 OKTOBER 08:00 Goedëmorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Goed geboekt 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met- gast: 'De Opkomst' 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz. uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 12 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 13 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Waar blijft de tijd? 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 The Beatles 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Mariakerk (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Samen bijbel lezen 21:00 Radio M MAANDAG 14 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 De straat van... 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Brassband-muziek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportprogramma 18:00 Radio Soest non-stop 19:00 Gemeenteraad begrotingsbehandeling 22:00 Radio M DINSDAG 15 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Goed gehoekt (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker t godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Hef kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 16 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemecntevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Gemeenteraad vervolg begroting In dit programma-overzicht van Ra dio Soest vindt men e)ke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uit zondering na) worden uitgezonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overge schakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet ui terlijk donderdagmorgen in de stu dio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, SS 035-6093851- fax: 035-6093860; e-maili radio@socst.nl. Ook voor program- ma-ideecn, persberichten, aankon digingen, verenigingsnieuws, club bladen, etc.

Soester Courant | 2002 | | pagina 26