Stam/SoVoCo de te kloppen ploeg 1 OE Individuele fouten kosten punten BDC geeft genadeklap niet I Serie van WZ'49 doorbroken Hees laat het afweten in le helft, maar komt terug Shot trekt goede lijn door Eenvoudige zege Red Stars MHC krijgt in 3e klasse met betere tegenstand te maken PAGINA WOENSDAG 9 OKTOBER 2002 Altenio geen 'Angstgegner' meer voor volleybalsters SOESTER COURANT PAGINA 29 gen! VOLLEYBAL s.v. WZ'49 - VRC Swift slaat toe in tweede helft soesterScourawt VOETBAL-zondag SEC doet zich zelf te kort bij Wasmeer: 5-3 CSV komt in laatste seconden langszij: 21-21 HANDBAL Tiental maakt 0-2 achterstand goed Weer forse uithaal tafeltennissers TAFELTENNIS BASKETBAL Damesteam scoort meer dan 100 punten HOCKEY Soest op eigen veld ook tegen de Kennemer met lege handen VOETBAL-zondag ■■■mm lO.-k.k. van dubbel woonhuis abij Soester Duinen «ruimte en garage :rtuin[ca.33meter] monelaan 30,- k.k. ren helft met gèragei g gemoderniseerd rdlopende straat ;uin, totaal 39B rn® if ■agprijs bied? et hoogste rechtscollege, paald dat de vraagprijs i van een bod. Als u de :dt, dan doet u een bod. ad wel of niet aanvaardt ST 3 27 38 FOORT 2 80 51 M Het is nog erg vroeg om nu al conclusies te trekken, maar de dames van Stam/SoVoCo zijn wel bezig om indruk te maken in de eerste divisie. Ook in het tweede duel werden de vijf be schikbare punten gepakt, dit maal tegen Alterno: 25-20,25- 16,25-20,25-16. De cijfers liegen er niet om, ander maal was er sprake van tamelijk groot krachtsverschil. In de afgelo pen twee seizoenen was dat wel anders als Alterno aan de andere kant van het net stond. De laatste vier duels leverden drie nederlagen op. Vorig seizoen waren er ook nog eens negatieve randverschijn selen. 'Deze wedstrijd schijnt te leven, de meiden waren heel ze nuwachtig en wilden alles goed uitvoeren', merkte Derk de Saeg- her later op. De trainer/coach kon tevreden zijn over alle speldisciplines. 'Passend waren we redelijk goed, met de service konden we druk maken, zodat het voor onze blokkeerders eenvoudiger was, de middenmen sen scoorden gemakkelijk en de passer/lopers hadden veel rende ment.' Alleen in de vierde set was er even een opleving aan de zijde van de bezoeksters die een 2-8-voor- sprong namen. Die was echter van korte duur, want de volleybalsters van de Soester club hadden geen zin om een set en daarmee een wedstrijdpunt in te leveren. Bij Alterno speelde onder anderen Esther van der Spek die haar vol leyballoopbaan bij SoVoCo begon. De buitenaanvalster die ook een poosje in de eredivisie uitkwam, had een hoog scoringspercentage, maar werd te weinig aangespeeld om het haar voormalige ploeg las tig te maken. 'We zullen ook nog wel zwaarde re wedstrijden krijgen. Het is zaak om goed te blijven trainen', zei De Saegher die alle twaalf speelsters in actie liet komen. 'Het is goed dat iedereen aan bod komt, maar we hebben zes wissels, dus de een speelt meer dan de ander.' Stam/SoVoCo gaat zaterdag naar Amsterdam, waar promovendus Armixtos zal staan te wachten. De ploeg die vorig seizoen met grote afstand kampioen werd in de twee de divisie doet het als nieuwkomer tot nu toe alleraardigst met vijf punten uit twee wedstrijden. Maar, zoals het ernaar uitziet, is Stam/ SoVoCo de te kloppen ploeg. Heren Vooraf was er voor getekend, ach teraf had er nóg meer ingezeten. 'Maar winnen bij de concurrent is ook mooi', vond Jurjan van Sloot- en nadat het herenteam vrijdag avond met 2-3 Unicornus had ge klopt. De volleyballers begonnen zenuwachtig, maar werkten een 17-13-achterstand weg (25-27), pakten de tweede set (17-25) en waren op weg naar een afgeteken de zege. Op 16-19 ging het mis, omdat Stam/SoVoCo een service serie incasseerde. Passend kwam de ploeg er niet meer aan te pas: 27-25. Een absoluut minpunt was de 'dra- Monique Wismeijer(l) en Tama ra Smit hangen al in de lucht om een aan val van A Iterno te dwarsbo men. Dat lukte zaterdag geregeld in de Bunt, waar opnieuw met 4-0 werd gewonnen. Foto Bell matische' vierde set, waarin de Soesters niet meer scoorden, el kaar van alles verweten en de af spraken niet nakwamen: 25-16. Des te beter was de beslissende slagenwisseling, waarin het twee kanten kon opgaan. De Bunscho- ters kregen tweemaal een wed- strijdpunt, maar die werden door Stam/SoVoCo onschadelijk ge maakt, waarna Richard van Rou wendaal op 16-17 het winnende punt scoorde. De twee titelkandidaten doen vol gens Van Slooten weinig voor el kaar onder, maar er is wel een ver schil. 'Zij zijn ouder en zitten aan hun maximum, terwijl er bij ons nog rek in zit', aldus de Soester trainer die zaterdag in de Bunt te gen nog een favoriet moet aantre den. Om 17:00 uur begint daar de lokale derby tegen AGAVS. Zaterdag 12 oktober 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: Bakker Bedrijfswagens Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Basman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: ASBO Groep B.V. Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Scholierenpub The Cardinal Deelen B.V. Makelaars Esso Servicecenter Zaal Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Rob Wilhelm en partners VOETBAL -zaterdag Na een serie van twee overwin ningen en een gelijkspel liep VVZ'49 bij Swift tegen het tweede verlies van deze compe titie op. In een sportieve wed strijd werd het 3-1. 'Niet geheel onverdiend', vond Ronald Heerschop. De trainer wilde geen claim leggen op een zege, maar een puntende- ling was in zijn ogen ook terecht geweest. Op een slecht veld was er meestal sprake van een gelijkop- gaande strijd, waarin Stephan de Koning na 26 minuten de score opende. De topscorer stond bij de tweede paal, waar Gerard Becker de bal neerlegde. WZ'49 bleef goed in de wedstrijd zitten, maar had de pech dat Swift op slag van rust gelijkmaakte. Op het moment dat de Soesters dach ten dat ze dicht bij een doelpunt waren, ging het mis. Bij een hoek schop trokken de kopsterke verde digers naar voren, maar de bal werd te laag ingebracht en Swift counterde simpel naar 2-1. Heerschop schoof een verdediger naar voren en hoopte dat zijn ploeg daardoor meer druk zou kunnen zetten. De Koning had de gelijkmaker 'op zijn hoofd', maar hij miste het doel op een haar. Het was echter Swift dat iets meer per soonlijke duels won en bovendien ver in blessuretijd 3-1 scoorde. Er zou niet meer worden afgetrapt. Zaterdagmiddag om half drie ge beurt dat wel weer aan de Eem- weg. Dan komt VRC op bezoek, dat net als VVZ'49 uit de eerste klasse duikelde. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Bitter was de nederlaag (5-3) van SEC bij Wasmeer. Tot driemaal toe werkten de groenwitten een achterstand weg en toen Balthus Burgman dacht dat de overwin ning voor het grijpen lag, sloegen de Hilversummers toe. Vooral in de tweede helft was SEC meër in balbezit en dreigender dan Wasmeer, dat bepaald geen hoog vlieger is en in deze fase de bal voortdurend weg roeide. Nadat Wesley Brons in de eerste helft, en Antek Wojtkowski en Timo Tim mer na rust de stand gelijk hadden getrokken, kreeg Brons weer een kans, maar ditmaal verdween de bal net voorlangs het doel. Aan de andere kant raakte een verdediger van SEC de bal niet goed, waarna het voor de spits van Wasmeer een koud kunstje was te scoren. Tegen het eind van de wedstrijd incasseerde SEC nog een treffer, maar die mocht geen naam meer hebben. Met Michael van der Laan als uit blinker had er meer ingezeten voor de Soesters die de komende twee weekeinden geen verplichtingen in competitieverband hebben. De heren van Smeeing/BDC verspeelden in een hectische slotfase de volle winst tegen CSV uit Castricum. De uitein delijke 21-21 remise was voor de tot zondag puntloze Soes ters een teleurstellend resul taat. De handballers uit Noord-Holland namen weliswaar het initiatief, maar moesten snel erkennen dat de geelblauwen na 15 minuten (7- 7) de wedstrijd naar zich toe trok ken. Het waren de gevarieerde spelpatronen waarmee Smeeing/ BDC een gaatje sloeg met CSV. Bas de Pijper, Arjan Roest en Wil lem-Jan Ruder (tweemaal) zorg den voor 11-7. Martin Richter, met tien treffers topscorer bij CSV, verkleinde de marge in de slotfa se van de eerste helft, zodat er werd gerust met een 11-9-tussen- stand. Na de hervatting was het Smeeing/BDC dat het spelbeeld bepaalde. Vooral het fanatisme in de verdediging, vorig seizoen een van de sterke kanten van de ploeg, was weer terug te zien en dat be taalde zich uit. Aijan Roest ver grootte de voorsprong en bracht het verschil terug op vier doelpun ten. CSV leek rijp voor de slacht. Leek, want de genadeklap werd niet uitgedeeld. Er waren discuta bele beslissingen van de scheids rechters, maar Smeeing/BDC mocht het zichzelf aanrekenen, dat het veel opgelegde kansen ver prutste. De gasten roken hun kans, zeker nadat Koen Smeeing wegens ver baal geweld twee keer twee minu ten zijn zonden moest gaan over denken. In die fase kwam CSV van 19-17 terug naar 19-19 en ontspon zich, net als twee weken eerder, een spannende slotfase. In de laatste minuut was Smeeing/ BDC op weg naar de overwinning. Een overtreding werd gevolgd door een tijdstraf en een strafworp die onberispelijk door Roest werd benut: 21-20. Dat was een halve minuut voor tijd. Daarna wisselde CSV de doelman voor een veld spelen Volgens trainer/coach Paul van den Deijssel gebeurde dat op onreglementaire wijze. De scheids rechters en de juryleden aan de tafel was dat kennelijk ontgaan, want in de resterende 22 seconden mocht CSV ongestoord verder spelen en op het laatste moment afdrukken voor de gelijkmaker. Na drie wedstrijden staat de teller van Smeeing/BDC nog maar op één punt. Zoals CSV nu in de slot seconden een gelijkspel forceerde, zo was UDSV twee weken eerder in de laatste seconde gelukkig door de winnende treffer te maken. Het scheelt de Soesters al met al twee punten. VOETBAL -zaterdag De spelers van Hees moeten deze week nog maar eens goed in de spiegel kijken en bij zich zelf te rade gaan. De voetbal lers sleepten weliswaar een ge lijkspel uit het vuur tegen Lo- pik (2-2), maar lieten het voor rust volledig afweten. Dat A-junior Rik Altena - die de tijdens de warming-up uitgevallen Krijn Schouten moest vervangen als libero - uitgroeide tot beste man van Hees, is iets waarover de andere spelers best mogen naden ken, vond Jan Bos. De 0-1 was een cadeautje van zijn spelers, stelde Bos die na 25 minu ten Ronald Kemp wisselde en Cees Dorrestein als extra aanvaller inzette. Omdat het inmiddels 0-2 was geworden, nam Bos nog meer risico. Hij liet verdediger Robert Schadee in de kleedkamer en aan valler Dennis Vrolijk opdraven. De tweede helft was nog geen drie minuten aan de gang toen Bas van de Broek tegen zijn tweede gele kaart opliep en het veld af moest. Met tien man zou het Hees toch nog lukken een punt te sprokkelen. Uit een hoekschop kopte Vrolijk de 1-2 binnen en in blessuretijd mocht Cees Dorrestein een straf schop (hands) nemen. Tussendoor hadden beide ploegen nog kansen gekregen. Shot heeft de goede lijn door getrokken. Net als een week eerder tafeltennisten de Soes ters uitstekend, ditmaal tegen Victoria 3. Het werd in het Or- landogebouw 8-2. Victoria is een lastig team. Vooral Ron Roquas en Duco Bruns zijn gevaarlijke tegenstanders, tegen wie een moment van verslapping meteen fataal kan zijn. Dat onder vond zaterdag vooral Marcel Jan sen die met zijn blokspel niet over de wapens beschikte om beide Hil versummers te verslaan. In een lange, slepende partij van drie ga mes verloor hij van Roquas en te gen de spinwisselingen die Bruns hem in zijn laatste partij voorscho telde, was hij niet opgewassen. Door tussendoor van Jan-Willem Rouwhorst te winnen, leverde de Soester toch zijn bijdrage aan de overwinning. Martin Fransen en Erik Merkus waren superieur. Beiden waren sneller en scherper dan hun tegen standers en behaalden drie puike zeges. Samen boekten ze ook een benauwde winst in het dubbelspel. Tegen Rouwhorst en Bruns kwa men de Shotters in de derde game met 12-18 achter, maar dankzij een schitterende eindsprint werd het toch nog 21-19. Fransen was blij met de tweede achtereenvolgende ruime overwin ning. 'Het was een lekkere wed strijd. Tegen Ron en Duco heb ik al vaak gespeeld en bijna nooit verloren. Ze spelen het spel dat ik fijn vind. En ik vond Erik erg goed spelen.' hof opgevallen, die blijft hameren op een collectieve aanvalsopzet. Tegen Bourgondië maakte het al lemaal niet uit wat er werd gedaan, want de eenzijdige klus werd sim pel geklaard. Beste schutters bij Red Stars waren Frank Renzen- brink (18), Thomas Kok (16), Manfred Dikkers (10), de herstel de Frank van der Wal (9) en Mar cel Slagter (8). Dames Red Stars moet tenminste tien jaar terug in de historie om te kijken wanneer de dames voor het laatst de grens van honderd punten over schreden. Althans, tot zaterdag, want toen waren de basketbalsters op schot. Tegen het tweede team van eredivisionist Shooters werd het zaterdagmiddag in Beukendal maar liefst 103-47. Het was de grootste zege sinds dames 1 nog op rayon- en eerste divisieniveau uitkwam. Bovendien was het de tweede overwinning in net zo veel duels in de nog jonge basketbal competitie. Bourgondië, dat dankzij de nieuwe indeling van de basket balcompetities zomaar twee klassen hoger mag spelen, was een maat te klein voor Red Stars. Geen moment kwamen de Soesters in de problemen, zodat de eerste overwinning een feit werd: 82-54. Het verschil werd gemaakt in het eerste kwart, waarin Red Stars de laatste twee minuten gebruikte om van 15-10 naar 24-12 te springen. In de twee speelminuten daarop werd het zelfs 34-15. Het maakte daarna niet meer uit welk vijftal coach Robert Ooster hof in het veld stuurde, zodat ie dereen aan spelen toekwam. Red Stars kon het zich permitteren om veelvuldig de actie in plaats van het teamspel te zoeken. Dat leidde meestal tot slordig basketbal en dat was natuurlijk ook Ooster- ten te kort', aldus Slagt na het tweede verlies. 'De doelstelling dit seizoen is om te winnen en te le ren, dit is een opbouwjaar. Dames Het damesteam beleefde een 'off day' in Alphen aan de Rijn. Met uitzondering van voorstopster Ja- nine Stalenhoef zat niemand goed in de wedstrijd. Dat kwam deels doordat de thuisclub van begin af aan een press speelde en op het belabberde veld de combinaties van de Soesters in de kiem smoor den. De strafcorners (drie stuks) kwamen ook al niet uit de verf. Alphen kreeg evenmin uitgespeel de kansen, maar scoorde na 50 minuten wel de enige treffer van het duel. Coach Arjan Weijburg beschouw de de nederlaag als een incident en hoopt dat zijn ploeg zondag in de thuiswedstrijd tegen koploper VW weer van zich af zal bijten. Hij weet dat het een zware dobber zal worden, te meer daar drie vas te krachten afwezig zullen zijn. De heren van MHC Soest on dervonden wederom dat het ni veau in de top van de tweede klasse hoger ligt dan in de der de klasse. Deventer was op ei gen veld de hockeyers de baas (2-1). Mattias Slagt vond de Gelderlan ders toch iets beter en stelde vast dat de tegenstanders individueel wat feller de duels ingingen. Soest kreeg in de wedstrijd drie strafcor ners, waarvan Wouter van Rensen de eerste benutte. Dat betekende na drie minuten een voorsprong voor MHC dat verder geen kans creëerde. Deventer kwam na 18 minuten op gelijke hoogte en scoorde in de 55c minuut de win nende treffer die al een poosje in de lucht hing. 'We hebben veel inzet getoond, maar kwamen op een aantal pun- Opnieuw heeft SO Soest in een thuiswedstrijd geen punten kunnen halen. Er werd tegen de Kennemers uit Beverwijk met 1-2 verloren. Het was ove rigens het eerste treffen in de historie van de beide teams. SO Soest had een waslijst van afwe zigen, het miste Guy Dekker, Arjan van de Breemer, Jan de Vos, Nick Timmerman en Jaap Hanse wegens blessures, ter wijl door een schorsing ook Gerdo Keunen ontbrak. Toch trok SO Soest op een kil, maar zonovergoten sportpark Bos straat in de openingsfase fel van leer tegen de tegenstanders die in het verleden Rafael van der Vaart hadden opgeleid. Met de wind ein delijk eens mee (letterlijk gespro ken) wist de thuisclub de gasten onder druk te zetten, maar dat weerhield de gasten niet om te counteren en in de derde minuut was het bijna raak. De spits van De Kennemers richtte strak, doel man Wessel Sennef kon niet an ders doen dan de bal gewoon naast kijken Het spel golfde daarna heen en weer en beide teams kregen moge lijkheden om op voorsprong te komen. Jordie Brouwer miste in buitenspelsituatie voor open doel. Even later schoot Koen Sueters in vrije positie tegen de Beverwijker doelman Menno Bos aan. SO Soest bleef aandringen en het voorbeeld van werklust was Mar- co Lam. De wedstrijd werd wat grimmiger en onnodig hard, en de goed leidende scheidsrechter Eek- hardt uit Spaarnedam had de wed strijd goed in handen en tolereer de dan ook niets. Hij bestrafte Ri chard Pietersen dan ook met een vrije trap op de 16 meter lijn, maar gelukkig voor Soest mikte de spits van de Kennemers te hoog. Bin nen 30 seconden schoot dezelfde Pietersen aan de overkant in het zijnet. Even later faalde Dennie Holwerda oog in oog met de doel man Bos, gevolgd door een knap pe kopbal van Brouwer, rakelings over het vijandelijk doel. Maar toch scoorden de gasten het eerst na een fout in de verdediging van de thuisclub. Peter de Wit be oordeelde een hoge voorzet ver keerd en legde de bal zodoende klaar voor Stefan Baars die dank jewel zei en beheerst scoorde: 0-1 in de 27e minuut. Het spel werd wat harder of liever gezegd te hard, wat resulteerde in geel voor Paul Pashley van Soest en Brahim Ouhsiame van De Ken nemers. Ondanks dat het spel agressiever werd, trapte doelman Sennef toch de bal over de zijlijn om zo een geblesseerde Beverwij ker te laten behandelen .Scheids rechter Eckhardt vond dit een mooi gebaar maar verzuimde niet om in de daarop volgende vrije trap Koen Sueters geel te geven wegens belemmeren van het ne men van een vrije trap. Vlak voor rust brak Brouwer door, maar hij werd onterecht teruggefloten. Kort daarna was het toch raak voor Soest. Dennie Holwarda kwam alleen voor de keeper en scoorde 1-1. Maar de eerste kansen in de twee de helft waren voor de gasten en Soest mocht van geluk spreken dat de Kennemer Stefan Baars voor open doel miste. Het was jammer dat de veel werk verzettende Brouwer te weinig werd aange speeld en zo de angel uit Soest werd gehaald. Zijn collega uit Be verwijk kreeg wel die mogelijk heid, maar verzuimde in de 62e minuut voor open doel te scoren. Gehaast Soest begon wat gehaast te voet ballen en vergat de linies aan te sluiten, wat weer resulteerde in counters van de Kennemer. Hans de Wit bracht Suleyman Guntep- pe in voor Marco Lam. Door deze wissel trachtte hij SO Soest wat aanvalskracht te geven, maar ei genlijk kwamen er meer mogelijk heden voor de Beverwijkse gasten, En in de 85e minuut was het dan ook raak. Bij een hoge voorzet be oordeelde Wessel Sennef de bal to taal verkeerd en na doorkoppen van Harold Pot scoorde Jimmy de Pagter gedecideerd 1-2. Na deze treffer trok Soest nog feller ten aanval, maar de 1-3 zat er eerder in dan de gelijkmaker. En zo con cludeerde trainer De Wit na af loop: 'ik heb een hoop werklust gezien, maar we verliezen gewoon door persoonlijke fouten, en daar kun je niet tegen voetballen. Bo vendien hadden we meer kansen moeten benutten en na de gelijk maker vlak voor rust dacht ik: dit kon wel eens een positieve uitwer king hebben in de tweede helft, maar ja weer geen punten. Mis schien gaan we volgende week bij koploper DWS stunten, dat kan maar zo.' at; Fel op de huid gezeten, probeert Marco Lam de bal naar voren te trans- weinig bereikt. De Kennemers bracht Soest dan ook de derde achtereen porteren. In het algemeen werden Jordie Brouwer en Dennie Holwerda te volgende nederlaag toe. Foto Bell

Soester Courant | 2002 | | pagina 28