m tj intratuin S.NL BEC krijgt vier bouwlagen Illegalen bekennen inbraak, maar niet overval met geweld 'Brand' in de Insingerschool Opmerkelijke actie Soester Visser gesloten SER R 5MIT B.V. Let's talk Fish! jeucd «sors VbYW Provincie wint prijs bij actie duurzaam inkopen Marfpi^vcm Zijp ERKER :R ing? riedewerker BRASSERIE KEUZEMENU Dronken automobilist weer aangehouden Verl. Kolonieweg vier weken dicht Voor school, opvang, peuters en wijkfuncties zombies WOKDEN JULLIE veiligheid Eerste preventieve oefening geslaagd DE BOLLENSCHUUR IS NU OPEN!!! v V Borden met teksten in tuin; vernieling aan gemeentehuis Zalm-en tonijntaart 25 Paëlla a 90 Tonijnsalade j 45 Stoofschotel 75 RUUD SMIT visspecialiteiteri Inbrekers aangehouden Witgoed specialis Service voor alle merken Wonderdokter II 13 HET GROENE WARENHUIS PAGINA WOENSDAG 9 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 MENS! U: ishschotel tensoep ngoulash i en klaar tonkopen. \ETICS is de grootste ional op het gebied van srzorging met distributie >persbranche. Het bedrijf i productie en R&D faciliteiten iO jaar wereldfaam verkregen aliteits- en imago label. TICS exporteert naar ruim eft eigen vestigingen in A/Atfanta. Het hoofdkantoor adern, stijlvol pand in Soest. www.keune.com. m/v- n full-time: m/v >rocedures etc.) g tegemoet op ons adres: tentie van de afdeling P&O. ag, telefoon 035-60)6161. lel in Soest een en kunt u goed leer dan naar de r De Kaasspecialist BV Brons n moderne Dusiast team juiste wijze naar een )ent in samenwerking r een pakket klanten. vatten naast het order- inkoop van en. een pre opleiding ssultaten leiden. ernet: www.smitbv nl rijf dan een brief dhr. P. Smit. VERSPOORT )e Anierpoort Zandheuvelweg 11 3744 MN Baarn Tel. (035) 688 01 00 Zorg en dienstverlening voor mensen met een verstandelijke handicap U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Gravad taks (Zweeds gemarineerde zalm) Salade met scampi's Spinazieroomsoep Gegrilde verse makreel met peperboter Gebakken eendenborst met sinaasappelsaus Oerham in originele klem met pittige tomatensaus Chocolademousse met passie vruchtensaus Gebakken peer met caramelsaus Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een man aan gehouden voor het rijden onder invloed. De automobilist had net een half jaar zijn rijbewijs terug, nadat hij eerder dronken achter het stuur was betrapt. Tijdens de surveillance zagen agenten een man met hoge snel heid over de Van Weedestraat rij den. De man wilde een staande houding voorkomen, parkeerde zijn auto en rende weg. Hij pro beerde zich te verstoppen in een tuin. De politie zette daarop de buurt af. Een speurhond trof de 27-jarige Soester in de bosjes aan. De man werd aangehouden en voor verhoor meegenomen. Tijdens de rit naar het bureau ro ken de agenten een sterke alcohol- lucht. Na een ademanalyse bleek dat de Soester 1,7 promille alcohol in zijn lichaam had. De politie maakte proces-verbaal op en gaf de man een rijverbod van acht uur. Hij werd zonder rijbewijs naar huis gestuurd. De rechter zal binnen kort bepalen welke straf de man krijgt. De Verlengde Kolonieweg zal on geveer vier weken zijn afgesloten voor alle verkeer. Reden daarvan is de herinrichting van deze weg, waarmee wordt begonnen aan de zijde van de Schoutenkampweg. Volgens de planning zouden de werkzaamheden eergisteren zijn aangevangen. Verder wordt - in tegenstelling tot eerdere berichten - pas deze week begonnen met de vervanging van de toplaag van de fietspaden langs de Nieuweweg (tussen de Smist- weg en de Eigendomweg, aan de zijde van het Smitsveen) en de Obrechtstraat (tussen de Konings weg en de Willaertstraat, aan de zijde van de vijver). Vandaag wordt eveneens een aanvang ge maakt met de vervanging van de toplaag van het fietspad aan de Koningsweg (Nieuweweg-Eiken- laan). De werkzaamheden aan het fietspad tussen de Pimpelmees en de Kastanjelaan zijn al aan de gang. De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis 'voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest RVT Tel 035 6037490 j||| Fax 035 6037491 Het Breed Educatief Centrum (BEC) zal komen te bestaan uit vier bouwlagen en een vloerop pervlakte krijgen van in totaal 2550 vierkante meter. Hierop krijgen een school en drie in stellingen een plek, terwijl er ook ruimten met een wijkfunc- tie komen. Het BEC komt te staan aan de Smitsweg, tussen twee zeven hoog- flats, waar nu het wijkcentrum staat. De Desmond Turnschool (Molenstraat) en de Klimop (Weegbreestraat) zullen er samen verder gaan als een openbare ba sisschool met acht groepen. De Stichting Balans zal in het BEC verschillende activiteiten en cur sussen ontplooien, de Stichting Kindercentra Soest komt er met een peuterspeelzaal en ook Mickey's Kinderdagverblijf krijgt er onderdak. Verder zullen er on der meer een centrale ontmoe tingsruimte en een internetcafé voor buurtbewoners worden gerea liseerd. Architectenbureau Teeu- wissen Willems heeft verder het idee geopperd om buiten een zo genoemde Kiss Ride aan te leg gen, een aparte rijstrook, waar kin deren die met de auto worden ge bracht, kunnen uit- en instappen. Het voorlopig ontwerp van het ar chitectenbureau werd gisteravond gepresenteerd aan de raadscom missie welzijn. Dat gebeurde na het ter perse gaan van deze editie. Omdat er vooraf geen afbeeldin gen ter beschikking werden ge steld, kon deze krant er vandaag geen publiceren. Het voorlopig ontwerp zal bespro ken worden met onder anderen het gemeentebestuur, de toekomstige gebruikers en het wijkbeheer team van het Smitsvecn. Deze laatste groep fungeert als klankbord bij de verdere uitwerking van het project. Het is de bedoeling dat het defini tieve ontwerp op 22 oktober wordt gepresenteerd aan het projectteam. Burgemeester en wethouders zul len in november het ontwerp vast stellen en voorleggen aan de ge meenteraad. Keurt die het plan, dat 5 miljoen euro gaat kosten, goed, dan zou in maart 2003 kun nen worden begonnen met de bouw. Een jaar later zou het BEC in gebruik genomen kunnen wor den. Voor de bouw van het BEC moét het huidige wijkcentrum wijken. De gebruikers hiervan krijgen tij delijk onderdak aan de overzijde van de Smitsweg, naast de gym zaal. Deze verhuizing staat gepland voor januari 2003. Meteen daarna gaan de slopers aan de gang. ra.50EST IS MEDEPLICHTIG. ■giraffe Hiiciit vJMmm Rtt«AiLEN QUHBIW tr Q ilOff.wrrtv n Vanwege een gewelddadige overval op een woning aan de Vosseveldselaan in Soest, hoorden twee mannen, 29 en 19 jaar oud, bij de Utrechtse rechtbank respectievelijk vier en drie jaar celstraf tegen zich eisen. Het tweetal, illegaal in Nederland verblijvende Chinezen, stelde dat het 'op 23 juni in opdracht van een derde man naar de woning was ge gaan. Wie deze derde man was, werd dinsdag niet duidelijk, maar wel zeiden de verdachten bang voor hem te zijn. Volgens de verdachten waren zij de woning binnen gegaan om spullen te stelen, maar waren zij gevlucht toen zij geluid uit het toilet hoor den. De jongste van de twee zou nog een ring uit de woning hebben meegenomen. De aangifte tegen de twee luidde heel anders. Op de bewuste avond was de oppas van de bewoners al leen thuis met de twee weken oude baby. Zij had twee mannen aan zien komen, die deden alsof zij cadeautjes voor het kind kwamen afgeven. Toen het tweetal eenmaal binnen was, had de oudste man de oppas met een vuurwapen be dreigd en haar opgesloten in het toilet. Daarbij was zij getrapt en geslagen. Ook was het slachtoffer naar eigen zeggen met handen en voeten aan de leidingen in de toi letruimte vastgebonden. Het tweetal had daarop een slaap kamer helemaal overhoop gehaald. Achteraf stelden de bewoners van het huis dat dit precies de kamer was, waar zij, welgestelde eigena ren van verschillende restaurants, tienduizend euro hadden verstopt. Dit geld zou zijn verdwenen, even als twee mobiele telefoons en ver scheidene sieraden. Toen de over vallers waren vertrokken, had de oppas zich weten los te wringen. Zij had direct haar baas gebeld, die enkele kennissen had ingeschakeld om op zoek te gaan naar de over vallers. Uiteindelijk werden de twee wan delend op de Barchmann Wuytier- slaan aangetroffen. Zij waren lo pend op weg naar het station in Amersfoort. De kennissen namen de twee mee terug naar de woning, waar inmiddels ook de politie was gearriveerd. Bij de jongste verdachte werd een ring uit de woning gevonden. Van de rest van de buit was echter geen spoor te vinden. Volgens de poli tie was het mogelijk dat de over vallers deze aan een derde man hadden afgegeven. Maar de ver dachten zelf stelden dat zij slechts met z'n tweeën bij de woning wa ren geweest. De oudste verdachte bleek in het bezit van een tas waar twee vuur wapens in zaten. Ook werden in de slaapkamer vingerafdrukken van de verdachten gevonden, en ble ken er in het toilet aan leidingen stukken touw te zitten. Op de vele vragen die de recht bank had over deze omstandighe den en de verklaringen van de ver dachten, kon of wilde het tweetal geen antwoord geven, concludeer de de voorzitter van de rechtbank, J. Sijbrandij. De officier van justitie meende dat het overgrote deel van het geweld door de oudste verdachte was be gaan. Daarmee hield zij rekening bij haar eis. De twee mannen zou den niet eerder zijn veroordeeld. De rechtbank doet uitspraak op 15 oktober. Het is bijna helemaal stil in de grote hal van de Insinger school, op het gezellige geroe zemoes van een bovenbouw klas na. Niets doet vermoeden dat het gebouw binnen enkele minuten moet worden ont ruimd, als er brand uitbreekt in het computerlokaal. Behalve dan de verzamelde pers, de rookmachine en de stoere brandweermannen die door de school banjeren. Bovendien weten de 240 kinderen die op de basis school zitten al lang dat er zo brand uitbreekt. 'Het is ook niet de bedoeling dat de oefening span nend wordt', legt Harry Tolboom uit, hoofd preventie van de brand weer. Deze vrijdagochtend is onderdeel van de Nationale Brandpreventie week 2002, die dit jaar geheel in het teken staat van de schoolont- ruiming. Doel is dat de kinderen leren wat ze moeten doen als er echt brand uitbreekt en ze binnen twee minuten de school moeten verlaten. Iets over half twaalf schalt de waarschuwende zoemer keihard over het schoolplein aan de Insin- gerstraat. Nadat de ramen snel zijn gesloten, wandelen de verschillen de klassen in alle rust naar de ui terste hoeken van het schoolplein. Klassenleiders lopen met een bord en daarop hun groepsnummers, de Groep 5 van de Insingerschool loopt naar een van de uiterste hoe ken van het schoolplein, tijdens de ontruimingsoefening. Foto: Herman van Dam *1* j "'g? *g^ 'g^ ^g* 1000-en soorten bollen van kwekerij naar cliënt. Doe uw voordeel!!! Narcissen Tête a tête 50 voor 5,- i TULPEN lage botanische 100€5,- i CrOCUSSEN botanische 100€5,- J Amaryllis bolmaat36 3voor€5,- (geen handelaren, geen collega s) Bij Kwekerij Groeneveld in Baarn. X 500 m. voor het kasteel, linkerzijde, u bekend. a, Oegstgeest Lisse Noordwijkerhout ik bijbehorende kinderen wandelen erachteraan. Daarna gaat de juf of meester alle namen na. Geen paniek dus, maar ook geen rook. De machine kan niet op vol le toeren draaien, omdat de kleu terklas naast het computerlokaal zit. De brandweer wil de kleinsten niet bang maken. Maar de kleuters worden nogal onderschat, blijkt als ze 20 minuten later weer terug naar hun lokaal mogen. Nieuws gierig en luid kuchend wandelen ze het rokerige computerlokaal in terwijl sommigen roepen dat 'het stinkt'. Ook de andere kinderen zijn niet zo gauw van hun stuk te brengen. Ze joelen een beetje als de brand weertruck met sirenelichten het plein oprijdt. De oefening doet hen weinig, echt lawaai maken de kinderen pas als ze een cadeautje mogen halen bij de truck: een brandweerjojo. Terwijl de klassen een voor een op hun 'schat' afstormen, kijkt direc teur Piet Davelaar kijkt tevreden toe met een stapel kleurplaten in zijn hand. 'Die krijgen ze straks ook nog', zegt hij. Davelaar is te vreden over zijn school: 'Het ge bouw was in 1 minuut en 49 se conden ontruimd. De oefening is dus geslaagd.' Aanstaande donderdag zijn de Van der Huchtschool en de Prins Willem Alexanderschool aan de beurt voor een evacuatie. Ander scholen moeten tot volgend jaar wachten: dan staat voor alle scho len en bijeenkomstgebouwen een oefening gepland. •De tuin aan de Molenstraat die sinds vorige week vol staat met borden met teksten. Een Soester heeft zaterdaga vond met zijn gitaar enkele rui ten van de toegangsdeur van het gemeentehuis vernield. Daarna gaf hij zichzelf aan bij de politie die hem vervolgens een proces-verbaal overhan digde. De man verklaarde zijn daad te hebben verricht uit on vrede over de afhandeling van de zaak omtrent de voormalige directeur van De Vrije Teugel. Sinds ongeveer een week heeft hij in de tuin bij zijn woning aan de Molenstraat een groot aantal bor den staan, met daarop teksten die verwijzen naar de kwestie die in januari werd afgerond. De ex-di recteur werd toen veroordeeld we gens het plegen van ontucht met twee vrijwilligsters van het kinder- paradijs, onder wie een twaalfjarig meisje. Hij kreeg 163 dagen cel,, waarvan 120 voorwaardelijk. Om dat hij al in voorarrest had gezeten, hoefde de veroordeelde, die ander half jaar geleden uit Soest verhuis de, niet opnieuw de cel in. Bijna tien maanden na dato meent de Soester nu met teksten als '25 jaar sexboerderij', 'Jeugd van Soest wakker worden', 'Soest heeft meer slachtoffers dan Volendam', 'Bel Peter R. de Vries' en '25 jaar wan beleid', 'CDA en GPV doe wat in godsnaam', ineens een persoonlij ke actie te moeten ontketenen. De gehele voortuin staat vol met bor den, ook aan de gevel hangt een groot bord met een tekst. Daarbij moet ook Jan Menne, oud-voorzitter van het kinderpara dijs en tegenwoordig nog bestuurs lid van Balans, waarmee De Vrije Teugel fuseerde, het ontgelden. 'Waarom wil je het in de doofpot stoppen?', vraagt de Soester zich af. In de richting van burgemeester Koos Janssen was de man zelfs beledigend. De burgervader zou op een van de borden zijn verge leken met een 'zak hooi', omdat de Soester vindt dat Janssen in de zaak rond de ex-directeur niet ade quaat heeft gereageerd. Op ver zoek van de politie heeft de man het betreffende bord uit zijn tuin verwijderd. De politie was er een kijkje gaan nemen, nadat ze door enkele burgers op de hoogte was gebracht van de borden die uit de 'grond waren geschoten.' Zij spra ken daarover hun ongenoegen uit. Ook de gemeente en Janssen wer den ingelicht. Overigens was de politie vrijdag avond ook nog even bij de woning van de Soester met zijn borden geweest. Eerder die avond zou er al een opstootje zijn geweest. Naar verluidt zou er een steen door een ruit van het huis zijn gegooid en Met houten platen werden de ka potte toegangsdeuren van het ge meentehuis tijdelijk afgedekt. Foto: Soester Courant zou zijn geprobeerd de borden te verwijderen. De politie kent daar geen bijzonderheden van, omdat er geen aangifte is gedaan. Een woordvoerder van de politie zegt verder niets te kunnen onder nemen tegen de Soester. 'Niet zo lang hij zichzelf en anderen niet in gevaar brengt of niemand aangif te doet van belediging. Tot dan moeten we terughoudend zijn.' De provincie Utrecht is een van de vier prijswinnaars geworden tijdens de landelijke netwerk dag 'Duurzaam Inkopen'. De prijs is door het ministerie'van VROM uitgereikt voor de aan besteding op het gebied van duurzaam inkopen. De provincie schafte gecombineer de print- en afdrukapparatuur aan, die milieubesparend is door min der energieverbruik, papierver- bruik en minder bijkomende afval- productie. De provincie wil de prijs van 5000 euro besteden aan nieuwe ontwikkelingen op het ge bied van duurzaamheid. Met de aanschaf van de appara tuur heeft de provincie een concre te stap gezet op het gebied van duurzaam inkopen. Daarmee geeft ze als overheidsorgaan het goede voorbeeld aan burgers, instellingen en het bedrijfsleven door zelf een milieubewust inkoopbeleid te voe ren. In januari had gedeputeerde van milieu, Peter Rombouts, een deelnameverklaring 'Duurzaam Inkopen' ondertekend. Met de on dertekening van dit programma heeft de provincie al aangegeven zich daadwerkelijk te willen inzet ten voor een verantwoord beleid op het gebied van duurzaam inko pen. De intentieverklaring krijgt nu een concreet vervolg door de aanschaf van milieuvriendelijke afdrukapparatuur. 100 grammm f 100 gramVr 100 gramI f 100 gramI f Uiteraard alles uit eigen keuken Van Weedestraat 149 - 3761 CD Soest - Tel. 035 - 601 52 In de nacht van zondag op maan dag heeft de politie twee mannen aangehouden, omdat ze hadden ingebroken. Rond één uur kreeg de politie de melding dat de man nen aan het inbreken waren bij een pand aan de Schrikslaan. Eenmaal ter plaatse, trof de politie de inbre kers niet meer aan, maar getuigen gaven een goed signalement van de daders. Na een zoekactie in de buurt zag de politie de twee verdachten op de Pelikaanweg lopen. Het bleek om een 32-jarige man uit Utrecht te gaan en een 22-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats. Ze zijn allebei aangehouden en voor verhoor ingesloten op het bureau. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Hebben nu alle verenigingen en organisaties op het gebied van de Soester Cultuur het provinciale 'Projectplan Cultuurpuntvan 17 juni 2002, versie 2 met pijler 1 (cultuurconsulent) en pijler 2 (centraal informatie-ondersteu- ningspunt) toegestuurd gekregen met een verhelderende toelich ting? Zie mijn column van vorige week. Nee dus! Wat ze wel in de bus vonden was een onleesbare 'Samenvatting Ac tieprogramma Cultuurbereik 2001-2005 Provincie Utrecht - Actualisering 2002'. Daaraan vastgeniet een amateuristische Vragenlijst met 4 onmogelijke vra gen. In beide A-viertjes wemelt het van de taal- en spelfouten. Bij navraag naar het waarom van deze onduidelijke missives ant woordde de ambtenaar van kin deropvang en cultuur: 'We hebben een keuze gemaakt en uw toon be valt me niet'. Ze had gelijk. Ik moet niet met haar in discussie gaan, maar met de wethouder van Kunst en Cul tuur, die verantwoordelijk is voor dit beleid, dat helemaal afhanke lijk is van ontwikkelingsgelden vanuit de provincie Utrecht. Zag u Harry Witte vorige week in het forum zitten bij hef Grote Cul tuurdebat in C-drie? Gelijk Ad Melkert bij het televisiedebat met Pim Fortuyn: een matte, terneer geslagen en uitgebluste wethou der. Zijn optreden was stuitend: agressief, vol onbegrip en niet ter zake. Zn een interview met Robin Bruin- sma van de Amersfoortse Courant erkent de wethouder 'dat cultuur geen speerpunt is voor de politiek, maar ervaart dat als portefeuille houder niet meteen als een gemis'. Ik citeer. 'Vergeet niet,' vervolgt hij, 'dat ik pas sinds maart wethou der van cultuur ben en daarnaast ook nog sport, welzijn, natuur, mi lieu en verkeer doe.' Moet Soest wachten tot hij al deze zaken geregeld heeft voor hij aan kunst en cultuur toekomt? Zeker niet nu een cultuurconsu lent als wonderdokter voor de deur staat en aan de hQrizon een cultuurpunt opdoemt. Daartoe hebben alle verenigingen en orga nisaties op het gebied van de Soes ter cultuur ook nog - in slecht Ne derlands - een enquêteformulier ontvangen 'waarvan de resultaten zullen mee worden genomen bij het opzetten van een cultuurvisie'. Daar willen de auteurs van het Manifest Soester Cultuurbeleid (zie elders in deze krant) de wet houder graag een handje bij hel pen, om er wél een speerpunt van te maken. Op de historische datum maandag 7 oktober 2002 om 14:00 uur be gon bij ons op Soest de culturele revolutie! juwelier Official dealer van o.a: Boccia Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 I.v.m. afrondende bouwwerkzaamheden is Intratuin Nijkerk 14, 15 en 16 oktober vanaf 17 oktober ben je van harte welkom in onze vernieuwde Intratuin. Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644.

Soester Courant | 2002 | | pagina 3