KRJE %SÊÈIÈËÊËÊtÊKÊÊËÈ li U Fietsen voor het goede doel Soester band Barburan doet mee aan Grote Prijs Advocatenkantoor Van der Goen weer in landelijke belangstelling SOEST BV Behoud Molendael ontstemd over stopzetten van overleg Fusie ROC's leidt tot de grootste onderwijsinstelling ktober 2002 OENSDAG 9 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 TEBESTUUR 50% korting op div. showroomkeukens! H3S SOEST BV al 33 jaar meerwaarde in wonen! riT'TTr-w KAPVERGUNNINGEN Rondje Soestdijk met concerten en activiteiten Bekeuringen voor bromfietser 1 uur Computer probleem? CKpert 0 SCHOEMAKER Rijden onder invloed Agressief verkeersgedrag Meningen ij van lezers| Trappelen van ongeduld Het Soest icatie 9 34 55 00@soest.nl st.nl Op zoek naar uw ideale KEUKEN of BADKAMER? Keukens Badkamers Badkamer- en sanitairartikelen ERGO-keukens t.b.v. gehandicapten in het kader van de W.V.G. Complete montages Wand- en vloertegels Tegel- en stucwerk Vrijstaand en inbouwapp. Wandkasten Ook keuken- en badkamerrenovaties ebben wij kennis genomen an Prins Claus. wij ervaren als een bewogen Geïnteresseerd in mensen og voor hen die in een irkeren. it hij is overleden, ijesteit de Koningin, haar ijke familie veel sterkte toe 1. Moge Gods nabijheid hen iteraad en het college van ethouders, m Soest, Deskundig advies (ook bij u thuis!); vrijblijvende offertes. Showroom geopend: Dinsdag t/m vrijdag: 09.30 - 17.30 uur Zaterdag: 10.00 -16.00 uur; 's maandags gesloten Veldweg 4, Soest. Tel. (035) 6014878, Fax (035) 6028029 MNINGEN VOOR MAKEN OF 'EG (INRIT) -looftJaan 6 is vergunning ver- i of veranderen van een uitweg ie Algemene wet bestuursrecht nden een gemotiveerd be- Als u een bezwaarschrift wilt at bezwaarschrift worden ge- ïr en wethouders van Soest, "A Soest. Het bezwaarschrift ;N na de datum van deze be- ngediend. De stukken kunt u ehuis, Raadhuisplein 1, afdeling verkeer, geopend elke werk houders maken bekend dat zij in in het kader van de Wet mi- itvangen or motorvoertuigen milieube- ïat 7a (M.V.M. Motoren), tbedrijven milieubeheer: De ier du Bois) :an geen bezwaar worden inge ellingen zullen aan de algeme id bij de desbetreffende alge- >estuur voldoen. -LIJKE VERORDENING GE- ïouders maken bekend dat zij rleend op grond van artikel ilgemene Plaatselijke Verorde- 2000 aan Tempo Toer voor het :al veldtoertochten op 7 de- bruari 2003 in onder meer het inen binnen 6 weken na be- ir 2002) van dit besluit een be- 3ij burgemeester en wethou- kan er een verzoek om worden ingediend. ing Groen Milieu, telefoon «VERGUNNINGEN ïouders hebben aanlegvergun- >en van sloten en het aanleg- an/nabij de Verlengde Hooi- 7 oktober 2002); een sloot en het aanleggen Maatweg •ktober 2002). iene wet bestuursrecht (Wet ïbbenden en gemotiveerd be- \ls u een bezwaarschrift wilt t bezwaarschrift worden ge- en Wethouders van Soest, Soest. Het bezwaarschrift o na de eerder genoemde ver- [ediend. De Stichting Behoud Molen dael is onaangenaam verrast door de mededeling van de Raad van Bestuur van Mean der Medisch Centrum dat er van regelmatig stakehoiderso- verleg (overleg tussen zieken huisbestuur en belanghebben de organisaties) geen sprake meer kan zijn. De stichting vindt dat het zieken huisbestuur hiermee zowel tegen de Wet Ziekenhuis Voorzieningen als tegen de eigen gedragregels van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen en het advies van de commissie Kraaijeveld in handelt. Minister Bomhoff van Volksge zondheid is in een brief van de stichting gevraagd om naleving van de regelgeving te eisen van het zie kenhuisbestuur. Het besluit van het ziekenhuisbe stuur om het regelmatige overleg tussen belanghebbenden voorlopig te staken, kwam naar voren in een kennismakingsgesprek dat de nieu we voorzitter en penningmeester van de Stichting Behoud Molen dael eind september hadden met de nieuwe Raad van Bestuur van Meander Medisch Centrum. De voorzitter van het ziekenhuisbe stuur deelde mee dat een regelma tig stakeholdersoverleg in de hui dige fase van het fusieproces niet meer nodig was omdat het fusie proces nu was afgerond. De verde re uitwerking van de fusieplannen zou een intern proces zijn waar over geen stakeholdersoverleg hoeft te worden gevoerd, vindt het ziekenhuisbestuur. Het overleg zou volgens het ziekenhuisbestuur weer kunnen worden hervat, nadat er toestemming is verleend voor de nieuwbouw in Amersfoort. De Stichting Behoud Molendael keert zich tegen deze opstelling van de Raad van Bestuur van Meander Medisch Centrum en wijst daarbij op de bestaande re gelgeving over het houden van een stakeholdersoverleg. Daarnaast is het staken van het overleg in strijd met de adviezen van het fusierap port van de commissie Kraaijeveld, een rapport dat leidend moet zijn voor het fusieproces. De stichting heeft ook geen goed woord over voor het feit dat het ziekenhuisbe stuur toestemming voor het reali seren van nieuwbouw als voor waarde stelt voor het voortzetten van het overleg. Volgens de regel geving is het houden van een re gelmatig overleg een plicht van de Raad van Bestuur en leidt uitstel in dit geval tot nog slechtere commu nicatie dan al het geval is over voortgang en uitvoering van de fusie, en tot nog meer onrust on der de bevolking in het verzor gingsgebied van het ziekenhuis. In een brief roept de Stichting Be houd Molendael de minister op om naleving van de regelgeving te eisen van het ziekenhuisbestuur van Meander Medisch Centrum, eventueel door persoonlijk ingrij pen, zodat er een normale overleg situatie met stakeholders ontstaat. Bomhoff heeft in een recente brief (van 27 september jl.) aan de Tweede Kamer over de hoofdlij nen van zijn beleid inzake zieken huiszorg, met name de voorstellen van de commissie Kraaijeveld over Molendael/Amersfoort en Lely- stad/Emmeloord genoemd. op 3n 2 oktober 2002 stond ver- ling verleend aan de gemeen- tVO locat/e Koningsweg/Vale- ^en van enkele bomen in tw verzonden is op 27 sep- zijn 24 september 2002. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 27 september 2002 tot en met 3 oktober 2002 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: -Van Mecklenburglaan 31 - 1 naaldboom - Middenlaan 3 - 1 spar - Dorresteinweg 56a - 1 den en 1 hulst - Kampweg 66-1 eik, 1 berk en 2 spar - Reespoor 33 - 1 berk - Eikenhorstweg 1 - 1 berk - Vinkenweg 25 - 1 vogelkers - Vinkenweg 27a - 1 prunus - Birkstraat 121 - 1 eik - Plesmanstraat 147-1 japanse kers Door de gemeente Soest aangevraagde - Bloemheuvel 15-1 wilg Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk bin nen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afde ling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer (035) 609 36 43. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de kapvergunningen ook ter inzage op het ge meentehuis van Soestkamer 2.31. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 27 september 2002 tot en met 3 oktober 2002 Datum verzending 4 oktober 2002 - Middenlaan 1-17 bomen - Den Blieklaan 66 - 1 berk - Julianalaan 7 - 1 boom - Choristenpad 57 - 1 berk - P.C. Hooftlaan 2 - 1 robinia en 2 coniferen - Scalmeijerpad 2 - 1 boom - Kastanjelaan 43 - 2 berken Aan de gemeente Soest verleende'kapvergunning: - Klaarwaterweg 8 - 1 eik Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen bin nen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden in gediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Fietsen voor het goede doel en onderweg (gratis) genieten van de meest uiteenlopende optre dens en/of meedoen aan ver scheidene activiteiten. Het kan allemaal op zaterdag 12 okto ber tijdens het Rondje Soest dijk van de Rotaryclub Soest dijk. Gefietst wordt er tussen 10:00 en 17:00 uur, iedereen mag zelf bepa len waar hij start voor de tocht over 25 kilometer. De routebe schrijving, een deelnemerskaart en een programmaboekje zijn ver krijgbaar bij de VVV's in Soest (Stcenhoffstraat), Baarn en Hilver sum. Deelname kost 10,00 5,00 voor kinderen vanaf 6 jaar) en dat inschrijfgeld zal in zijn geheel worden overgemaakt op de rekening van Bethanië te Soester- berg. Ook de opbrengst van de veiling van kunst en bijzondere items, die om 17:00 uur begint in restaurant de Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat, komt ten goede aan dit medisch kinderdag verblijf. Dat kan doordat alle ob jecten belangeloos beschikbaar zijn gesteld door onder anderen Jan Wolkers en Astrid Engels. Tijdens de tocht kunnen de fietsers op tal van locaties in Soest en Baarn afstappen om te luisteren naar concerten, te kijken naar dans of mee te doen aan activiteiten. Dankzij sponsors heeft de Rota ryclub Soestdijk kunnen zorgen voor een aantrekkelijk programma met daarin onder anderen Anita Meyer. Programma 10:00-17:00 Fietstocht van 25 ki lometer door Soest en omgeving. Onderweg valt er op de volgende locaties iets te beleven. Cabrio, Soesterbergsestraat 10:30 Jazz, 11:00 dansgroep Sepp, 12:00 clowns, 13:30 llie Saxoho- lics, 14:00 Anita Meyer, 15:15 musical, 16:00 bluesband Coen Wolters, 17:00 bekendmaking op brengst. Oude Kerk, Kerkstraat 10:30, 11:00 en 11:30 Orgelspel; 12:00, 12:30 en 13:00 Klein Soes ter Koor; 13:30, 14:00 en 14:30 Berna Kousemaker (piano) en Peter Heuwekemeijer (klarinet); Een 16-jarige bromfietser uit Soest kreeg zondag na een lange achter volging verschillende bekeuringen. Aan het eind van de middag zag de politie een groepje bromfietsers bij een verkeerslicht op de Vondel- laan staan. Op een van de brom mers zaten twee jongens, allebei zonder helm. Ze gingen er van door toen ze.de politie zagen. Na een körte rit sprong de passa gier van de bromfiets, de bestuur der was echter nog niet klaar om zich over te geven. Op de Buntwcg begon de brommer benzine te lek ken. De Soester reed de stoep op en af en belandde op de Soester bergsestraat in de struiken. Hij ver volgde zijn vlucht te voet, maar na een korte sprint kon de politie hem aanhouden. De jongen kreeg di verse bekeuringen. 15:00, 15:30 en 16:00 Tourdion. Scouts, Sparrenlaan Helicopternetten en stormbaan. Museum Oud Soest, Steenhoff- straat Speciale rondleidingen langs de diverse tentoonstellingen. Wintertuin, Baarn Vanaf 10:30 elk half \uur mini- concerten van solisten, kleine en sembles wen koren, met om 13:30 en 14:30 uur harpiste Erika Waar denburg. NS station Baarn Muziek en straattheater en open stelling koninklijke wachtkamer. Kasteel Groeneveld Gratis toegang voor deelnemers tot kasteel en'exposities, 's Mid dags optredens van Doublé Acro batiek Theater voor kinderen. Staatsbosbeheer, Drakestein Anita Meyer is zaterdag te zien en te horen in Cabrio. Knutselen, gereedschapsrebus, houthakkertje spelen en timmeren. Op elke locatie krijgen de deelne mers een letter. Wie met deze let ters het juiste woord weet te vor men, maakt kans op onder meer hotelbonnen, camera's, schoon heidsbehandelingen en cd-bonnen. (Kunst)veiling 17:00 uur in restaurant de Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat met veilingmeester Cees van Drongelen. De kunstwerken en de bijzondere items (o.m. cd-collectie The Beatles en twee flightsimula- toren van een Boeing 747) zijn vanaf 12:00 te bezichtigen; toe gang: gratis. 'Fris en fruitig' wordt het Soes ter bandje Barburan wel ge noemd. De formatie doet mee aan de regiofinale van de Gro te Prijs van Nederland. Barbu ran gaat het aanstaande zon dag in Den Bosch opnemen te gen vijf andere bandjes in de categorie pop/rock. 'We zijn ook echt fris en fruitig. Mensen worden heel vrolijk als ze ons horen spelen', vertelt bandlid Marly Schutter. Hoe dat precies komt, weet Marly niet. 'Misschien omdat we zo enthousiast zijn op het podium. Dat straalt ook af op fotoservice óók voor APS en digitaal Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 het publiek. We verbazen ons er steeds weer over, maar mensen moeten altijd glimlachen als ze ons zien spelen.' Marly omschrijft de muziek van haar band als 'vrolijk'. Toch speelt Barburan geen blije deuntjes. 'We hebben best harde nummers, het is echt rockmuziek. Er zit wel altijd een melodie in. Dat is het pop-ele ment.' De 18-jarige Soesterse zingt en speelt gitaar in Barburan, sa men met haar vriendin Lieselotte Gozens. Ze zingen voornamelijk tweestemmig, begeleid door Wou ter Bekers op de basgitaar en drummer Erik Adema. Laatstgenoemde heeft Barburan ook een jaar geleden opgericht. 'Erik wilde een bandje opzetten en heeft ons bij elkaar gezocht. Hij was mijn buurjongen, dus zo ben ik erin gekomen. Ik kende Lie selotte en Wouter was al langer bevriend met Erik.' In het jaar dat de band bestaat, hebben ze toch al drie keer voor publiek opgetreden, waaronder in De Soester band Barburan die zondag meedoet aan de regio fina le van de Grote Prijs van Neder land. Artishock, tijdens een open po dium in juni. 'En we spelen vaak voor familie. Onze moeders zijn trouwens bij alle optredens: die staan altijd heel enthousiast op de voorste rij. Zij zijn toch wel onze grootste fans.' Begin maart hoorde Marly de op roep voor de.Grote Prijs: 'ik dacht: waarom niet?' Barburan had- op dat moment acht zelfgeschreven Engelse nummers. Ze maakten een demo en stuurden die in. 'We hadden net ons eerste optreden achter de rug en vonden het hele maal geweldig om op het podium te staan. Vervolgens kregen we te horen dat we door waren naar de regiofinale. Echt fantastisch.' Aanstaande zondag zal Barburan zijn kunsten vertonen in W2 in Den Bosch. De finale vindt op 30 november plaats in De Melkweg en Paradiso te Amsterdam. Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg.Grothestraat9-Soest Tel.035-601 0344 ROC De Amerlanden en het ROC Utrecht willen per 1 april 2003 fuseren. Met deze fusie ontstaat een onderwijsinstel ling voor middelbaar beroeps onderwijs en volwassenenedu catie met 35.000 deelnemers en 2.650 medewerkers, ver deeld over 61 locaties in de hele provincie Utrecht. De twee ROC's (Regionale Oplei dingen Centra) vullen elkaar goed aan. Met de fusie versterken ROC De Amerlanden en het ROC Utrecht de onderwijsinfrastructuur binnen de provincie Utrecht. Deze samenbundeling is nodig om het onderwijsaanbod op peil te hou den en waar mogelijk uit te brei den. Bovendien kan het nieuwe ROC sterker investeren in de ICT- toepassingen voor het onderwijs. Door de samenbundeling kunnen de ROC's ook beter inspelen op ontwikkelingen in het bedrijfsle ven. Omdat werkgevers voortdu rend nieuwe eisen stellen aan afge studeerden moet het onderwijs daar snel op kunnen reageren. Door de fusie zullen geen oplei dingen of arbeidsplaatsen verdwij nen. Daarnaast geeft de grote om vang het nieuwe ROC voldoende financiële armslag om kleinschalig onderwijs te blijven bieden. Het grote voordeel hiervan is dat deel nemers hun onderwijs kunnen blij ven volgen in de diverse gemeen ten in de provincie Utrecht. De laatste paar weken was mr. Bob van der Goen weer eens het middelpunt van alle media- aandacht: ditmaal vanwege zijn actie voor prof. dr. B. Smalhout tegen tv-presentator Paul de Leeuw. Na koortsachtig overleg op het bekende advocatenkantoor is het tot een regeling gekomen waarover de media uitvoerig hebben bericht. Een andere bekende zaak waarin Bob van der Goen optreedt, was deze afgelopen vrijdag wereldwijd te zien op de BBC-televisie. Tbs- sen de bedrijven door vond Bob van der Goen gelegenheid om een paar vragen te beantwoorden. Alleen al in de afgelopen week werd u twee maal op de voorpagi na van het grootste landelijke och tendblad genoemd en in vrijwel alle andere media in uw zaken te gen Paul de Leeuw, de ene voor prof. Smalhout, de andere voor een actrice die met een brandblus- apparaat door Paul de Leeuw was bespoten. Hoe slaagde u er in in deze zaken zo snel resultaat te boe ken? 'Natuurlijk gaat het erom in ons vak om zo goed mogelijk een zaak te behandelen en daarbij zo scherp mogelijk te formuleren, zodat de wederpartij er op geen enkele ma nier onderuit kan komen. Als de zaak eenmaal goed is ingeleid, zie je dan vaak dat je van vele kanten ondersteuning krijgt. In dit geval werd ik benaderd door de beken de prof. Arnold Heertje die wel wilde bemiddelen met Paul de Leeuw en in een later stadium ook met de NCRV.' De NCRV heeft volledig toege geven dat zij verkeerd was door het portret van prof. Smalhout te laten overgaan in dat van Adolf Hitier en haar spijt betuigd. Dit werd onderschreven door Paul de Leeuw. Is er een gesprek geweest met deze? 'In het gesprek op ons kantoor met prof. Heertje als bemiddelaar, prof. Smalhout, Paul de Leeuw en ondergetekende bood Paul de Leeuw zijn excuses aan en bleek dat hij achteraf ook wel inzag dat hij verkeerd gehandeld had. Toen was de weg vrij voor een gesprek met de voorzitter van de NCRV. Als gevolmachtigde voor prof. Smalhout heb ik deze zo ver ge kregen dat hij een persbericht uit gaf waarin het foute handelen werd toegegeven. Eerder had men dit steeds van de hand gewezen, waarop wij met een kort geding gedreigd hebben. Nu de NCRV openlijk heeft toegegeven dat zij fout zat en heeft toegezegd maat regelen te nemen dat zoiets ooit nog voorkomt is een niet onbe langrijke stap gezet naar een be hoorlijker optreden van deze om roep en misschien ook wel van an dere omroepen. In ieder geval ben ik er zeker van dat na een zeer in dringend gesprek op ons kantoor Paul de Leeuw hiervan veel ge leerd heeft.' Er zijn heel wat belangrijke za ken waarbij u betrokken bent, zo als ook de afhandeling van de Bij lmer vliegramp, de schadevergoe ding voor legionellaslachtoffers van de Flora, de actie tegen Nina Brink en noem maar op. Maar plaatselijk gezien behandelt u ook een belangrijke zaak: die van de heer Raatjes van Landgoed De Paltz tegen vliegbasis Soesterberg. Dit is ook voor andere omwonen den van grote betekenis, want het gaat om de geluidsoverlast van de transporthelikopters. Hoe staat het eigenlijk met deze zaak? 'Ik heb hierover dit weekend nog gesproken met de heer Raatjes. Ik heb net de laatste hand gelegd aan het laatste schriftelijke stuk in deze zaak. Hierna zal over enige maan den pleidooi volgen of de recht bank in Den Haag een uitspraak doen. Kort gezegd komt het stand punt van de staat erop neer dat er niets aan de hand is, terwijl wij zeggen dat het ongeoorloofd is dat het Landgoed De Paltz als een oe- fengebied wordt gebruikt waar door dit unieke natuurgebied ern stig wordt aangetast.' Als u niet bij een zaak betrok ken bent wordt u wel zijdelings advies gevraagd of laat u uw licht erover schijnen, zoals over de zaak tegen Volkert van der G. in het Advocatenblad. In een arbeidszaak behaalde u voor een werknemer de hoogste schadeloosstelling die volgens publicaties het vorig jaar in verhouding tot de diensttijd ooit werd uitgekeerd. Wat Moszkowicz is voor de strafzaken, bent u lang zamerhand voor de civiele zaken (vorderingen en claims). Hoe Foto: Aldo Allessie Donderdag werd op de F.C Kuy- perstraat een automobilist aange houden, omdat hij dronken achter het stuur zat. Agenten zagen de man slingerend over de weg rijden en controleerden hem. Bij een al coholtest op het bureau blies hij 2.30 promille. speelt u dit allemaal klaar? 'Mijn dagelijks werk bestaat uit het adviseren van bedrijfsleven waar onder multinationals. Natuurlijk ben ik degene die nu eenmaal het meeste van ons kantoor naar bui ten treed, maar dat we dit alles kunnen doen dank ik in de eerste plaats aan mijn fantastische mede werkers, die met hun geweldige deskundigheid en inzet mij terzij de staan en achter de schermen ongelooflijk veel werk verrichten. Door de enorme groei van onze praktijk moeten we overigens kan toorruimte erbij zien te vinden, maar we blijven zeker in Soest.' Een boze automobilist vernielde vrijdag de autospiegel van een 77- jarige man uit Bilthoven. In de middag reed de Bilthovenaar over de Van Weerden Poelmanweg, toen hij werd ingehaald door een andere automobilist. De 77-jarige man verklaarde aan de politie dat die automobilist snel moest invoe gen, vanwege een tegenligger. De Bilthovenaar zag zich gedwongen krachtig te remmen en maakte ver volgens zijn ongenoegen kenbaar met het seinen van zijn lichten. De automobilist trapte daarop woedend op de rem. De 77-jarige man kon nog net op tijd stoppen om een aanrijding te voorkomen. De automobilist stapte uit en liep op de Bilthovenaar af, die nog in de auto zat. Hij vertelde later dat zijn agressor zijn zijspiegel kapot- sloeg, stapte weer in de auto en vertrok. De politie zal de zaak on derzoeken. In de Soester Courant van 25 sep tember staat dat politici staan te trappelen van ongeduld om de burgers op te zoeken. Ik vind: daar moeten wij wat aan doen. Bij de gemeente Soest heb ik wel eens horen zeggen dat er maar een paar mensen ontevreden zijn over hun behandeling door de gemeente Soest. Van die paar mensen sta ik bovenaan. Ik heb het idee dat het er veel meer zijn dan een paar, daarom dacht ik als we nou eens een op roep plaatsen in de Soester Cou rant aan mensen die niet tevreden zijn over hun behandeling en met die mensen gaan praten over be stuurlijke vernieuwing. Deze ge sprekken moeten dan wel open baar plaatsvinden. Zelf denk ik wel eens dat Soest een dictatuur is in plaats van een democratie. Misschien kan ik dit met een paar punten uit mijn erva ringen duidelijk maken. Punt 1: Bureaucratie, naar mijn mening heeft gemeente Soest dat hoog in het vaandel staan. Bureau cratie vind ik: regels toepassen die totaal geen zin hebben. Punt 2: Het machtsvertoon en het provoceren, ik heb wel eens een ambtenaar van de gemeente bij zijn lurven gepakt en van mijn erf af gejaagd, dit vanwege zijn ge- drag. Punt 3: De bcstemmingsplanzick- te, misschien kunnen we daar een medicijn voor vinden. Ik kreeg een dwangsom van 100,- gulden per dag en een boete van 250,- gulden voor iets waar ik helemaal geen vergunning voor nodig had, dit betrof een paardenmestopslag. Op 24 september van dit jaar kreeg ik weer een paar dwangsom men aangemeten, een van 5000,- euro ineens voor het gebruik van mijn weiland en een van 1500,- euro in eens voor de verwijdering van mijn erfafscheiding. Maar hier kom ik later nog op terug. Punt 4: Het meten met twee ma ten, ik ben nu 4 jaar bezig om een vergunning te krijgen voor het maken van een hooiberg. Hier zijn 26 ambtenaren mee bezig geweest om te voorkomen dat ik die ver gunning kreeg. Ik mag wel een hal bouwen op deze plek van lOOOm2 en 6 meter hoog, maar geen hooi berg van 16m2 In deze procedure heeft mijn buurman in hetzelfde bestemmingsplan alle mogelijke medewerking gekregen, terwijl ik alle denkbare tegenwerking heb ondervonden. Punt -5: Het niet antwoorden op mijn beweringen en mijn vragen. Dit zei ik tegen een hoge ambte naar van de gemeente Soest. Op zijn verzoek heb ik toen een lijst met vragen gemaakt over het eigen gevoerde beleid dan zou hij die persoonlijk beantwoorden. Maar toen ik met die lijst kwam zei hij maaij wat moet je hier nou op ant woorden Wij spraken af om samen naar de afdeling planologie en bouwen te gaan om uitleg te vra gen, maar toen ik uit zijn kantoor stapte zei .hij: je weet waar het is, ga er maar naartoe en smeet de deur dicht. Wat mij betreft wil ik het voorlo pig hierbij laten. Verder ben ik van mening dat er meerdere Soesters zijn met minder prettige ervarin gen met de gemeente Soest die voor verbetering en vernieuwing vatbaar zijn. Dus dames en heren politici: werk aan de winkel. Met trappelen van ongeduld komen we niet verder!!! J.J. Plekkepoel Houten [f|l|l|I Vloeren In diverse houtsoorten leveren wij: Verouderde kasteelvloeren /Traditionele massieve vloerdelen Bamboe-en kokosparket Reparatie en onderhoud van bestaande vloeren 'Het houten vloeren Paleis' Verlengde Oude Utrechtseweg 2 - Soesi Tel. 035-656 40 24

Soester Courant | 2002 | | pagina 5