Soest HELP! 3 is.™* Morgen Feast For Peace-menu iundarih >ij Bauers en Van den Brink 3s5, T)ogterom Bauers r iar JBSMM. R EHBO-afdeling Soest 75 jaar Druk verjaarsfeest Soester Kring Herfststukjes met jarige juf Veel goed nieuws bij Corneli Coiffure J GEOPEND =51 smuiien v°°r het g°ede d°ei Meel #2 w.sanitiem.^ WEEK Willem de Zwijgerlaan laat zich niet kisten door regen De Soester Kring Jarige Expert trakteert op krasloten en veel apparatuur Muziek- en dramalessen bij school deBuut Tien jaar DataDidact Computeropleidingen WOENSDAG 9 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 9 XtoeT9 [Banketbakkerij Meningen van lezers I GEBERIT - Hondenterrein Sanitiem jetten Verleden week liet ik mijn hond AG IS BONI DAG? [•J:o Buurt krijgt invitatie voor Soos van UW 5/T>ullen voor het goede doel! 10 oktober EET-VILLA VAN DEN BRINK •oEtestaurant P7TTT1 14 o u VX ESPRIT KEI bezorger van de Soester Courant ZONDAG 13 OKTOBER VAN 11.00 - 17.00 UUR MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM ASSURANTIËN Receptie op zaterdag 26 oktober GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOESTERicOUIUWr Team is voor op volle sterkte Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen eyboardles, or- eles krijgt u alle leert u snel en oetsinstrument is proefles! Ook ijgt les van een ousiaste, gedi jziekleraac. Bel 035-6027330 Morgen, donderdag 10 okto ber, organiseren Restaurant Bauers en Eetvilla Van den Brink in Soest, in sanienwer- -s king met War Child, de actie 'Feast For Peace'. Beide restau rants werken dan volledig mee aan dit project en doneren 30% van de omzet aan War Child. Ook worden de fooien aan dit fonds gedoneerd. Samen is er ge- ''mJyoor een 'Feast For Peace- menu'; op deze dag. Dit viergan genmenu a 31,75 bestaat uit runQeiparpaccio, tilapiafilet, kalf sentrecote met gerookte zalm en HORLOGEREPAm, een|®nlbinaIiedSssert- Uiteraard Gegarandeerd goed" is ook' 8ewoon a la carte dineren Uurwerkmaker» We«.. deze avond mogelijk bij beide res- Den Blieklaan aq taurants. Feast for Peace is een fondswer- vende actie van War Child, waar aan een groot aantal Nederlandse restaurants deelneemt. Al deze restaurants zullen tijdens Feast for Peace een deel van hun omzet aan War Child doneren. Feast for Peace is een unieke mogelijkheid voor zowel restaurants als particu lieren om financieel bij te dragen aan de hulpprojecten van War Child. Dankzij de activiteiten van War Child kunnen oorlogskinde- Den Blieklaan 48 ipi 6011766. el' Nieuwe computer J Problemen met uw Computer upgraden1* WHCOMPUTERS tel 6090443. www.wtinnm. Sphinx Voor u zelf of voor een ander geef '(gebak met liefde aan elkander jj)esterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 info@jetlenbv.nl Parallelweg 19 •t» O 77Q in uif op het terrein achter de Laze- g- ost 179, 3931 ER Woudenberg 'rosberg. Plotseling kwam er een 3-286 17 84 Fax: 033-286 16 75 agen. achter mij aan op een ter- reinfiets en stond een andere agent op mij te wachten alsof ik een vluchtgevaarlijke ben. Mijn hond liep los naast mij, 16 jaar oud en bijna blind en doof, daardoor niet [[eer in staat om zich met andere •nden sociaal te gedragen. Hier- tor was geen enkel begrip bij de gjjenten, want zo was hun lezing: en W stellen hoge prioriteit aan 'eng toezicht op het uitlaten van >nden.' kan mij daar best in vinden waar Jet gaat om de openbare weg, laar niet op zo'n achteraf-terrein, •als hier waar iedereen elkaar ;ent en de sociale controle prima [eregeld is. laat op dat terrein al 30 jaar een iond uit en heb die belastingver- isting voor het omheinen van jen uitlaatterrein nog nooit begre- ien, en vele anderen met mij niet. Iet hek is 70 centimeter hoog en jormt geen enkele belemmering 'oor een middelgrote tot grote iond om erover heen te springen, "eine honden kunnen op meerde re plaatsen onder het hek door ui pen en de toegangshekken to- voortdurend mankementen lan de vergrendeling, met als ge- folg dat ze meestal open staan, laar wat is de zin van dit alles? 'p de op voor honden ooghoog- geplaatste borden staat op de izerusberg: 'verboden voor hon- len.' Dit is duidelijk. Op de toe- ;angsweg naar het uitlaatterrein angt een bord met het symbool uitlaatterrein met riem' en op de ifrastering 'uitlaatterrein zonder iem'. Met andere woorden: op ieidc terreinen mag de hond zijn tehocfte doen, alleen de riem is al an niet verplicht. Om welke over last gaat het dan nog? Ik vraag mij 'Ovendien nog af wat de rechtsgel digheid van deze borden is. De ;anctie op deze overtreding is echt 28,00. De politie krijgt de gele kaart van de burgers, staat in me nige enquête te lezen, ik begin nu ook te begrijpen waarom. Tot slot, College van B en W, neem een wijs besluit en laat het hek brengen naar waar het hoort: de Schans. Dan kan de politie weer de meer geëigende taken gaan uit voeren. A.K. IJsselstijn et de gratis Men van 0°0 Gratis braste** ATI! r één van Wor 4°0.00n no Jt"*" artikelen! en het allervoordeligst. onze dagaanbiedingen. Dagelijks verschillende veilingen voor u in. 14 okt°ber groentedag 0.69 15 OKTOBER BROODDAG 0.79 16 oktober VLEESDAG 3.19 leeswaren voordeeldag M 0.45 0.45 RST 0.45 0.45 wworst 0.45 De Unie Van Vrijwilligers (UW) houdt donderdag een kennisma kingsmiddag in Mariënburg aan de Burgemeester Grothestraat. Voor deze soos heeft de vereniging in de buurt huis-aan-huis uitnodigingen verspreid. De UW hoopt hiermee de soos nieuw leven in te blazen. Elke donderdag wordt er tussen 14:00 en 16:30 uur gekaart in Mariënburg, maar de vereniging wil deze activiteit uitbreiden met diverse spelletjes, een praat- en een hobbyhoek, waar bijvoorbeeld mensen hun eigen wenskaarten of kaarsen kunnen maken. Deelname aan de soos kost 1,50 euro per keer, inclusief koffie/ thee. Vrijwilligers zijn aanwezig om eventueel tekst en uitleg te ge ven over de U W ren weer even echt kind zijn. Feast for Peace biedt de mogelijkheid om dit onder de aandacht van mensen te brengen. Links: Stefan Ott (Van den Brink); midden: Martin de Jong en Tera Tak Bauersrechts: Sebasti- aan Ott (Van den Brink). Steun Warchild door lekker uit eten te gaan bij Restaurant Bauers en Eet-villa van den Brink. BURG. GROTHESTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 25 16 Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 Niet minder dan 120 bewoners van de Willem de Zwijgerlaan lie ten zich zaterdag niet kisten door de regen. Allemaal kwamen ze naar buiten voor het tweede straatfeest dat in het teken stond van Ameri ka. Het was daarom niet verwon derlijk dat er aan line-dance werd gedaan. Een docente in deze dans gaf alle straatbewoners onderricht, ook de kinderen deden er- aan mee. Een van de organisatoren had een Amerikaans buffet bereid, waar de bewoners van smulden. Voor de jongeren was er ook nog een play- backshow, waarbij de beste deelne mers een heuse medaille in ont vangst mochten nemen. D Dra borrelen, na barensweeën E en proeven in het prilste uur S steevast de zinvolste ideeën 0 op uit een kerk, rijk aan cultuur. E Een bonte schare coryfeeën S steelt er de show met vaart en vuur, T toont trots talenten, oogst trofeeën, E eert er de taal, muziek, natuur. R Rondom heerst aandacht bij de mensen, K kijkgraag volgt men de wandeling, R reizend door tijden, over grenzen. 1 Is er na mijn verhandeling, N nog iets dat ik zou willen wensen?... G Graag zelfs!! Blijf draaien Soester Kring! Kond Ie Bisck Dit acrostichon - in sonnetvorm - werd geschreven als een hommage aan De Soester Kring, die op 2 oktober zijn tienjarig bestaan vierde. S H 1 O N fSANDl KIHTOItTa V«.wi7c^_ C^rel Rademakerstraat 27 - Soesterberg - Tel. 0346-331463 Wij hebben met spoed een nodig voor wijk 23: Beatrixlaan, De Batenburg, Korte Brinkweg, Lindenkaan, Van Weedestraat, FC Kuyperstraat; en wijk 31: De Gouden Ploeg, Kerkstraat, Middelwijk straat. Woon je in één van deze straten, dan geniet je de voorkeur. Ook inval- en andere vaste bezorgers zijn natuurlijk van harte welkom! Bel onmiddelijk Mevr. J. Hoogendonk - tel. 035 - 6014152. 4 ETAGES MEUBELEN met lift De dealer in uw regio voor fitform-fauteuils 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS Steenhoffstraat 61 - Soest035-601 32 80 Expert Schoemaker bestaat 55 jaar en viert dit jubileum t/m 19 oktober a.s. Tijdens de swingende feestweken trak teert Expert Schoemaker in Soest iedere klant op een gratis Klavertje 4 Kraslot van de Ne derlandse Krasloterij bij beste ding van iedere 35 euro. Hiermee maken de klanten kans op vele prijzen, waaronder hoofd prijzen van 25.000 euro. Klanten kunnen daarnaast huishoudelijke apparatuur winnen door deel te nemen aan het Expert lettersDel. Expert is in Nederland marktleider in home-elektronica. De inkcop- combinatie heeft in Nederland ruim 200 winkels en verspreid over de wereld 7400 vestigingen. De vakzaak in beeld, geluid, telecom, pc's en huishoudelijke apparatuur heeft het Expert Letterspel opge zet waarmee klanten kans maken op onder andere superplatte LCD- tv's, notebooks en een Viparrange ment bij PSV. De totale prijzenpot voor de swingende feestweken be draagt meer dan 75.000 euro. Kinderen De kinderen worden niet overge slagen. Zij' maken kans op een JVC Boomblaster door mee te doen aan de kleurwedstrijd. De openbare basisschool de- Buut (Willaertstraat) maakt dit jaar haar debuut met muziek- en dramalessen, zowel onder als na schooltijd. De leerkrach ten muziek en drama werken nauw samen. Het resultaat is een aantal mooie voorstellingen, waarvan de eerste al deze week plaatsvindt ter afslui ting van de kinderboekenweek. Op dinsdagavond 15 oktober kunnen de ouders en de kinderen samen naar school komen om te genieten van het project, waaraan door alle groepen is gewerkt met behulp van drama, muziek, handvaardigheid, leesbevordering en geschiedenis. Ook de naschoolse activiteiten zijn van start gegaan. In samenwerking met Balans staan tot de kerstva kantie de volgende activiteiten op het programma: maandag - in- stuifmiddag; dinsdag - sport; don derdag - het kookcafé. Na de kerstvakantie zijn de kinderen in de gelegenheid om dramalessen te volgen of deel te nemen aan het schoolkoor. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Ter gelegenheid van het 75 ja rig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO-afdeling Soest zijn le den, bestuur en introducés op zaterdag 28 september er een dagje tussenuit geweest. Met twee luxe touringcars werd de EHBO-groep van Soest naar Partycentrum de Vinkenweide in Brummen gebracht. Na een actief middagprogramma volg de een uitgebreid buffet en een geweldig feest. De EHBO Soest mag terug kijken op een zeer geslaagde dag. Op 26 oktober 1927 werd de KNV EHBO-afdeling Soest opge richt. Sinds die tijd zijn er duizen den EHBO-ers opgeleid en heeft de vereniging zijn bestaansrecht meer dan bewezen. De vereniging telt op dit moment ongeveer 200 leden. De opleiding van de Soes ter EHBO-ers wordt verzorgd door deskundige docenten en 'lo tus', die gebruik maken van mo derne onderwijsmethoden en on derwijsleermiddelen. De opleiding en herhalingslessen worden bij de 75-jarige vereniging alweer 30 jaar (sinds 1972) gege- in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Meer dan 100 belangstellen den kwamen vorige week woensdag naar de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan, waar de Soester Kring haar tienjarig bestaan vierde. Dat gebeurde met een aantal sprekers en mu ziek. Vijf sprekers die in de loop der ja ren wel vaker waren opgetreden, bezongen nu voor dit grote gezel schap in uiteenlopende toonaarden de lof van de Soester Kring en haar bijzondere'plaats in het plaat selijke 'cultuurwereldje'. Zo kwa men na het welkomstwoord van voorzitter Ton Elderenbosch en om beurten geïntroduceerd door de bestuursleden Wiel Coenen en Pieter Wortel, achtereenvolgens de dichter Jan Visser, de verhalenver teller Jan Kleijn, de wetenschapper Eit Algra, de geschiedvorser Henk Gerth en de letterkundige Dick Koblens aan het woord. In hun te rugblikken gaven ze, elk op eigen wijze, gestalte aan hun waardering en bewondering voor het werk van de Soester Kring. Ook muzikaal viel er het nodige te genieten, met name door het op treden van de damesgroep Voca- lease, die het gezelschap voor en na de pauze onthaalde op vrolijke tonen. Versnaperingen werden aangeboden door banketbakkerij Verkley en bloemenhuis Jasmijn zorgde voor een prachtige bloem- versiering, ook als attentie voor de musiciennes, die enkele Kring-le- 'Vocalease' luisterde de tiende verjaardag van de Soester Kring op. Foto: Soester Courant den uit de 'vaste kern' zelfs spe ciaal toezongen. Ter afsluiting was er uiteraard een gezellig hapje en drankje'. Juf Elise de Niet van de Professor de Waterinkschool vierde vorige week donderdag haar 43s" verjaardag op een alternatieve manier in tuincentrum 't Vaarden- hoogt. Onder leiding van hun juf Elise maakten de kinderen van groep drie die middag herjststukjes. Sommigen hadden zich voor de gelegenheid prachtig uitgedost als prinses, kabouter of fee. Foto: Soester Courant ven in het eigen gebouw aan de Parallelweg. Helaas moet het mooie onderkomen van de vereni ging wijken voor nieuwbouw (plan Spoordal). Vrijwilligers van de vereniging hebben in de loop der jaren bij veel evenementen hulp verleend. Zo doende hebben heel veel inwoners van Soest en omgeving op de een of andere manier kennis gemaakt met de EHBO. Belangstellenden worden bij dezen van harte uitgenodigd om de jari ge vereniging te feliciteren en her inneringen op te halen. Daarvoor wordt er op 26 oktober van 15.00 tot 16.30 uur een receptie gehou den in het EHBO-gebouw. Corneli Coiffure, de bekende kapsalon aan de Van Weede straat 51, heeft goed nieuws te melden. Niet alleen is het team weer op volle sterkte, maar er zijn ook nieuwe producten op het gebied van haarverzorging. Om met dat laatste te beginnen: sinds kort heeft Corneli Coiffure een nieuw product van het beken de merk Matrix. Het heet 'Sleek Look' en is een gecombineerde shampoo/conditioner die een doorbraak betekent in de techniek. Gekruld, 'ontembaar' en pluizig haar wordt daarmee steil, glad en glanzend gemaakt. Daarnaast zijn er nieuwe kleurtin ten met de naam New Crystal Cool Reds. Het zijn drie verfris sende rood/violet-tinten op ho- ningcrème-basis, die het haar extra verzorging en extra g!a: 0aven, waardoor de kleur nog langer zijn Het team van Corneli Coffure; staande v.l.n.r. Lucienne en Esther; zittend Ilona, Loes en Wendy. diepte blijft behouden. Zoals gezegd: het kapstersteam van Corneli Coiffure is weer op volle sterkte. Esther, Loes, Lucien ne en Wendy zijn heel blij met de komst van Ilona als nieuwe colle ga. De laatste maanden was het erg druk en de kapsters hebben dan ook een hectische tijd achter de rug. Gelukkig toonde de clientèle daarvoor veel begrip en het team van Corneli Coiffure dankt, langs deze weg, de klanten graag voor hun vertrouwen en ge duld. De openingtijden van de kapsalon aan de Van Weedestraat 51 (826021500) zijn: maandag t/m vrijdag 08:30-17:30 uur; vrijdag avond ook 18:30-21:00 uur; zater dag 08:00-14:30 uur. Al 10 jaar lang hebben heel wal Soesters computerkennis op gedaan via een cursus bij Data Didact Computeropleidingen. Deze zijn gericht op het prak tisch werken met de meest ge bruikte computerprogram ma's, zoals Windows, Word, Excel, Access en PowerPoint. Ook kan men alles te weten ko men over surfen op het internet, websites maken en natuurlijk leren typen op de computer. Er is een introductiecursus voor de begin nende computeraars en er zijn spe cialistische cursussen voor de ge vorderde gebruikers. Naast deze lessen biedt DataDidact allerlei extra services, zoals het oplossen van problemen met de PC, webde sign en professionele assistentie bij ingewikkelde taken. De lessen worden gegeven in klei ne groepen. Iedere cursist wordt individueel begeleid en is hierdoor vrij om zelf de lesdagen en het les- tempo te bepalen. De cursussen zijn heeJ flexibel: ais men aJ werxi met een bepaald computerpro gramma, is het mogelijk om een cursus sneller te doorlopen dan gebruikelijk. De resterende lessen kunnen gebruikt worden om een (deel van) een andere cursus te volgen. Nieuw zijn de kindercursussen. Kinderen kunnen vanaf dit seizoen terecht voor speciaal voor hen ont wikkelde cursussen. Zo is er een cursus computertypen, waarbij zij op een speelse manier met tien vingers blind leren typen. Ook is er een kindercursus waarbij het leren typen gecombineerd wordt met al gemene computervaardigheden die nodig zijn bij het maken van werk stukken op school, zoals het zoe ken van informatie en illustraties op het internet en het opmaken van een werkstuk in Word. De kindercursussen zijn bedoeld voor kinderen uit groep 7 en 8 van het basisonderwijs en klas 1 en 2 van het voortgezet onderwijs. Voor meer informatie, tel. 6022826 of: www.datadidact nl www.socsteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge

Soester Courant | 2002 | | pagina 9